Łupież-zbiorczy. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-03-30, 14:49   #1
Natiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Unhappy

Czy to łupież czy już nie??


Cześć!!
Zacznę od tego, że tak jak chyba każda miewam problemy z łupieżem - raz jest, potem go nie ma (sam oczywiście nie znika Generalnie przez długi czas przypadłość ta szczęśliwie mnie omijała. Potem (kilka miesięcy temu) zauważyłam, że zaczyna znów się pojawiać, ale dość szybko go zwalczyłam (zresztą nigdy nie miałam problemów z uporczywym łupieżem), ale... Od tamtej pory (a może wcześniej - już nie jestem pewna) w jednym miejscu na głowie mam "łupież" taki, że spokojnie mogłabym tym "śniegiem" zaśnieżyć jakąś trasę narciarską. Brzmi to może śmiesznie, ale tak naprawdę jest. Nie mogę się tego pozbyć. Ostatnio znów się łupież pojawił - zwalczyłam go, a to coś jak jest tak jest
Nie wiem jak się tego pozbyć. Nawet nie wiem co to jest? Czy to wciąż łupież czy już coś innego? Co może mieć na to wpływ?
Proszę o pomoc, bo ja już nie mam pomysłu na to, a do lekarza nie chcę iść (póki co), bo może się okazać, że to jakiś "drobiazg".
Pozdrawiam i z góry dzięki!
Natiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 08:31   #2
rusalkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Darłowo
Wiadomości: 46
Dot.: Czy to łupież czy już nie??

może podrażniają Cię kosmetyki do pielęgnacji np. szampon, pianka do włosów, lakier, odżywka itp. Zastosuj jakiś leczniczy szampon przeciwłupieżowy z apteki np. nizoral (sa też tansze odpowiedniki). Koniecznie dokładnie spłukuj szampon i może na razie ogranicz stosowanie innych kosmetyków.
rusalkas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 08:42   #3
Natiaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 2
Dot.: Czy to łupież czy już nie??

Nie jestem pewna czy to jest wynik podrażnienia kosmetykami. Zacznę od tego, że Nizoral i tym podobne środki z apteki stosowałam. Świetnie sprawdzają się jeżeli chodzi o łupież, ale tego czegoś nie usuwa. Nie stosuję żadnych innych kosmetyków poza szamponem do włosów (nie mam takiej potrzeby). Włosy mam zdrowe i lśniące. Poza tym moja fryzura nie wymaga stosowania lakierów itp. Wiążę włosy w kitkę
Może ma to wpływ z farbą do włosów, którą co jakiś czas stosuję (Schwarzkopf Natural & easy)?
Czy ta moja przypadłośc to może być jakaś łuszczyca albo coś w tym stylu?
Pozdrawiam
Natiaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-03, 19:34   #4
Wiedziemka
Raczkowanie
 
Avatar Wiedziemka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Warmia
Wiadomości: 314
Dot.: Czy to łupież czy już nie??

jeśli jest to jedno łuszczące się miejsce, to idź lepiej do specjalisty - masz prawo sie denerwować, ostatecznie nie jest to normalne zjawisko
Wiedziemka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 11:58   #5
arek109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Problem z łupieżem !!! help !!!

Cześć : - ) chodzi o to ze od jakiegoś czasu (pół roku) mam problem z łupieżem, to znaczy jak dobrze wyczesze włosy przed myciem to po myciu nie mam ale na 2 dzień już czuje ze głowa mnie swędzi. Używam teraz szamponu przeciwłupieżowego z cynkiem MARIAGE ale czasami łupież znika po umyciu dopiero za 3 razem :/ a staram się myc dwa razy.
Kupiłem ostatnio szampon SEBIOPROX cos ala NIZORAL ale po nim mam tak jakby większy łupież !!! i wydaje mi się ze on po prostu z połączeniu z twarda woda z kranu wysusza mi głowę i dlatego mam łupież (wliczając szampon MARIAGE on też zapewne wysusza).
Ktoś może coś poradzić??? bo wizytę u dermatologa mam dopiero na 2 czerwca!!
Z góry dziękuje za pomoc : - )
arek109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-11, 15:20   #6
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 896
Dot.: Problem z łupieżem !!! help !!!

Nizoral, naprawdę polecam, tym się pozbyłam łupierzu )
6a7e0cf2eda2bda4316abe84f76a420338a84d81_65555ccf31198 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-12, 09:44   #7
arek109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Problem z łupieżem !!! help !!!

he nom fajnie ale niestety na mnie on nie dziala
arek109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-04-12, 16:05   #8
xxxMikixxx
Zakorzenienie
 
Avatar xxxMikixxx
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 17 362
Dot.: Problem z łupieżem !!! help !!!

Również mam z tym problem, u mnie najlepiej spisuje się szampon Elseve http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=19739 Używam równiez odżywki Wax, po której wogóle nie miałam łupieżu jadnak gdy przestaję jej używać problem wraca Ciekawe jak spisują się te nowe szampony Clear, (do nabycia w rossmanie), może ktoś używał i powie coś o nich, bo na KWC nie zauważyłam żeby były jakieś recenzje.
__________________
Miki bloguje


xxxMikixxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-04-13, 09:40   #9
arek109
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 10
Dot.: Problem z łupieżem !!! help !!!

aha dzieki mi sie wydaje ze ja juz mam sucha skore bo moje codziennie i przez to ostro mi sie skora wysuszyla...zobaczymy jeszcze jak to bedzie
dzieki za odp
arek109 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 09:04   #10
flyhigh17
Raczkowanie
 
Avatar flyhigh17
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 310
Arrow Łupież-zbiorczy.

Cześć.
Mam łupież tłusty. Próbowałam już wielu szamponów, ale nie pomagają mi do końca
Ostatnio używałam nizoral i vichy dercos.
Zna któraś z Was NAPRAWDĘ DOBRY szampon zwalczający łupież tłusty?
Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi
flyhigh17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-04, 08:14   #11
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: Łupież tłusty

Może trzebaby było odwiedzić lekarza dermatologa?

ja od siebie polecam Selsun Blue praz Kerium do łup. tłustego firmy La Roche Posay.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-04, 19:25   #12
LadyD
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 92
Dot.: Łupież tłusty

Jaka szkoda ,że ten wątek sie nie rozwija...Sama mam ten uciązliwy problem jakim jest łupież tłusty i za specjalnie nie daje sobie z nim rady.Stosowałam szampon który zalecił mi dermatolog Dermoactiv na łupież tłusty jednak efekt był krotkotrwały.Jak narazie sporo pomogło mi oliwkowanie skory głowy.Nie znalazłam jednak jak do tej pory skutecznego szamponu...
LadyD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 11:33   #13
anya84
Raczkowanie
 
Avatar anya84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 59
Dot.: Łupież tłusty

Witam
Do tej pory tylko czytałam porady ale miałam ten sam problem więc może coś pomogę.
W sumie to nie ja go miałam tylko moja córcia
Niczym tego świństwa usunąć nie mogłam aż w końcu zdesperowana wysmarowałam jej głowę SEBORADINEM(LOTION)-kuracja do włosów przetłuszczających się i skłonnych do wypadania(wcześniej ja go używałam żeby wzmocnić włosy).
Efekt po prostu mnie zszokował.
Może Wam też pomoże.

Pozdrawiam
Anka
anya84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-05, 12:00   #14
doloresd
Wtajemniczenie
 
Avatar doloresd
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 2 455
Dot.: Łupież tłusty

Cytat:
Napisane przez L_V Pokaż wiadomość
Może trzebaby było odwiedzić lekarza dermatologa?

ja od siebie polecam Selsun Blue praz Kerium do łup. tłustego firmy La Roche Posay.
Również polecam dla ciekawych : http://kobieta.gazeta.pl/poradnik-do...5,4882646.html
doloresd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 07:05   #15
dusiaaa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Nowa Wola
Wiadomości: 541
Unhappy łupież -szampony, domowe sposoby leczenia

hej dziewczyny mój TŻ ma problem z łupieżem już od dobrych kilku lat wytestował masę szamponów i aptecznych i drogeryjnych i tanich i drogich i nic nie pomogło chciałabym mu jakoś pomóc wiec proszę o rady i wskazówki jak sie tego cholerstwa pozbyć TŻ codziennie używa żelu wiec to może tez trochę od tego, ale probował zmienić i ograniczyć ale niestety to też nie pomogłodo lekarza z tym nie pójdzie:/ doradzcie cos proszę
dusiaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-30, 09:50   #16
Anonimowy Przyjaciel
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 23
Dot.: łupież -szampony, domowe sposoby leczenia

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mój TŻ ma problem z łupieżem już od dobrych kilku lat wytestował masę szamponów i aptecznych i drogeryjnych i tanich i drogich i nic nie pomogło chciałabym mu jakoś pomóc wiec proszę o rady i wskazówki jak sie tego cholerstwa pozbyć TŻ codziennie używa żelu wiec to może tez trochę od tego, ale probował zmienić i ograniczyć ale niestety to też nie pomogłodo lekarza z tym nie pójdzie:/ doradzcie cos proszę

Witam.
A próbował szamponu o nazwie Polytar AF?
Jest to mieszanka dziegci 1% + pirytionian cynku 1%. Do kupienia w każdej aptece. Koszt około 25/30 zł.

Szampon naprawdę dobry. Leczenie powinno trwać 3 tygodnie. - na ulotce wszystko dokładnie jest napisane.

Tylko śmierdzą po nim włosy, ale coś za coś

Pozdrawiam.
Anonimowy Przyjaciel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-12-01, 08:21   #17
L_V
Zakorzenienie
 
Avatar L_V
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 12 249
Dot.: łupież -szampony, domowe sposoby leczenia

Cytat:
Napisane przez dusiaaa Pokaż wiadomość
hej dziewczyny mój TŻ ma problem z łupieżem już od dobrych kilku lat wytestował masę szamponów i aptecznych i drogeryjnych i tanich i drogich i nic nie pomogło chciałabym mu jakoś pomóc wiec proszę o rady i wskazówki jak sie tego cholerstwa pozbyć TŻ codziennie używa żelu wiec to może tez trochę od tego, ale probował zmienić i ograniczyć ale niestety to też nie pomogłodo lekarza z tym nie pójdzie:/ doradzcie cos proszę

A był u dermatologa? Lepiej niech pójdzie, bo to wcale może nie byc łupież, tylko ŁZS.
L_V jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 12:57   #18
agniete
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1
Unhappy łupież nic nie pomaga

Witam !

Od prawie roku bezskutecznie walcze z lupiezem . Nic nie dziala.Probowalam juz
chyba wszystkiego .Uzywalam Nizoralu ( i wielu innych szamponow
Polytsr,Mediket,Dermoacti ve itd.) i ketokonazolu w tabletkach ,diprosalicu
,dermovate,witamina E ,zastrzyki z witamina B12 i metronidazol .Bylam chyba u
5 dermatologow i oczywiscie nic nie poskutkowalo .Juz nie wiem ,co mam robic
agniete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-15, 23:28   #19
aniunia_81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 144
Dot.: łupież nic nie pomaga

Podłączam się. Ja dodatkowo mam szybko przetłuszczające się włoski
Co robić?
aniunia_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-16, 13:56   #20
Velvet Acid Kitty
Wtajemniczenie
 
Avatar Velvet Acid Kitty
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 811
Dot.: łupież nic nie pomaga

Jeśli absolutnie NIC przeciwłupieżowego nie działa, to może to nie łupież? Tylko inna choroba skóry. Ale skoro byłaś u dermatologów...
Mnie pomógł szybko szampon Vichy i nie mam nawrotów.
__________________


Edytowane przez Velvet Acid Kitty
Czas edycji: 2009-02-16 o 13:57
Velvet Acid Kitty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-11, 23:19   #21
neyphoto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Łupież tłusty

Ja miałam zawsze łupież i nic mi nie pomagało. Potem było coraz gorzej...nizoral i inne ogólnie lipa. Dopiero BLAU FARMA Dermoactive szampon przeciwłupieżowy - łupież tłusty 125ml mi pomugł. Tylko trzeba pamietać, że co jakiś czas trzeba stosowac profilaktycznie gdyż może powrócić. Stwierdzam, że środek wart jest swej ceny ok 30-40zł.
neyphoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-12, 06:54   #22
sabona89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 494
Dot.: Łupież tłusty

Jak często myjecie włosy szamponami przeznaczonymi do skóry głowy z łupieżem tłustym?
Czy skóra głowa przetłuszcza się po nich mniej?

Też mam łupież tłusty, ale sam jako taki mi nie przeszkadza, bo nie jest zbyt obfity, no a przy codziennym myciu włosów (niestety tak się przetłuszczają ) to go prawie nie widać...
sabona89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-13, 10:32   #23
neyphoto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Łupież tłusty

Hm myje co 2 - 3 -4 dni w zależności czy potrzeba czy nie. Jak nie muszę to nie robię tego ponieważ zbyt częste mycie tez nie dobrze wpływa. Bynajmniej na moje kłaki. Szampon na łupież tłusty przywraca skórę do normalności a nie, że rano jest ok a wieczorem już do mycia.
neyphoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-05-31, 13:38   #24
venion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: Łupież tłusty

Cześc,
Mam prośbę. Proszę napiszcie jak wygląda u was łupież tłusty. Ponieważ sama nie wiem czy to mam czy czy może mam coś innego. Otóż u mnie na głowie mam takie jakby ( ja to nazywam kuleczki) malutkie, wielkości główki od szpilki, czasem mniejsze, o kształcie nieregularnym "ziarenka". One są mocno przytwierdzone do skóry głowy. Kolor taki żółtawo-przezroczysty. I są tłuste. Nie wiem czy to łupież tłusty. Bo czytałam , że przy łup.tłustym ma się na głowie jakieś plamy czy ogniska zapalne. Ja jednak mam "czystą" głowę. Nie mam żadnych plam ani nic takiego. Oczywiście stosowałam chyba wszystkie dostępne szampony, ale nic nie pomaga.
Aha, byłam u dermatologa, ale pani powiedziała,że nic nie widzi. A inna pani przepisała sterydy ( dziękuję bardzo za takie leczenie!).
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
venion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 00:06   #25
neyphoto
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 3
Dot.: Łupież tłusty

Hm może objawiać się różnie. Jeśli dotkniesz tego to faktycznie czuje się tłuste...potem może się to przerodzić w tzw stupy a efekt taki niefajny... Moim zdaniem jest to właśnie łupież tłusty...wyżej podałam środek na to myślę, że najbardziej skuteczny.
neyphoto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 19:23   #26
venion
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 4
Dot.: Łupież tłusty

Niestety, miałam ten szampon Dermoactive. W ogóle na mnie na zadziałał. Porażka ( A jeśli chodzi o jakieś strupy, to nigdy nie miałam czegoś takiego.
venion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-07, 01:14   #27
zielony kocur
Raczkowanie
 
Avatar zielony kocur
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 46
Dot.: Łupież tłusty

Witam, pewnie mnie zaraz zlinczujecie za odswieżanie wątku, ale...muszę się zapytać....
jak dokładnie u Was wygląda tezn łupież tłusty?
Proszę napiszccie bo jestem ciekawa czy też mnie to samo dorwało....
Mi sie strasznie włosy przetłuszczają, umyte rano starczą że tak powiem na półtora dnia....ponadto na skórze głowy jak sie podrapię, pod paznokciami zostaje taki biały nalot, jakbym to sobie właśnie zdrapywała ze skóry głowy, nie wiem jak to opisać, ale wydaje mi sie to właśnie takie tłuste....czasem się zdarzą jakieś strupki i krostki, aha no i w końcu to swędzenie, jak są czyste wlosy to ok, ale jak tylko się przetłuszczą to swędza nie jakoś tam upiornie, ale denerwujące jest to....
więc podsumowywując -> białe nalot, przetłuszczanie i swędzenie - ot taka mieszanka.....
plis napszcie jak jest u Was i jak się tego pozbywacie....
z góry dzięki!
zielony kocur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 18:21   #28
kosmetolog22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Sopot
Wiadomości: 139
Dot.: Łupież tłusty

Walka z łupieżem jest zawsze długa i mozolna. Czasami trzeba spróbować wielu szamponów zanim któryś zadziała. Na łupież tłusty dobry byłby Polytar (na łupież i łojotok) albo nawet Sebiprox. Selsun Blue też wydawałby się ok.
kosmetolog22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-02, 23:45   #29
MoccACaffE
Rozeznanie
 
Avatar MoccACaffE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: W pomieszczeniu pełnym kolorowych cieni ;)
Wiadomości: 535
Dot.: Łupież tłusty

Witaj!

Miałam ten sam problem. Po przetestowaniu wielu środków i szamponów stwierdzam jednoznacznie **CLEAR** (przeciwłupieżowy ) podczas pierwszego mycia czuje się odświeżenie....a potem efekt porownać mogę tylko z Nizoralem (droższym od wcześniej wymienionego Clear'a). Wiele razy próbowałam zmienić na inne środki (chciałam trochę odżywić włoski) niestety muszę wracać do właśnie tego szamponiku, inne nie działają.
Jeśli Twój problem jest cięższy to efekt będzie widać raczej po kilku zastosowaniach, oczywiście jeśli przypadnie on do gustu Twoim włoskom. Dla moich bezkonkurencyjny.
Pozdrawiam
MoccACaffE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-04, 15:07   #30
basssiek
Raczkowanie
 
Avatar basssiek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 246
Dot.: Łupież tłusty

Cytat:
Napisane przez zielony kocur Pokaż wiadomość
Witam, pewnie mnie zaraz zlinczujecie za odswieżanie wątku, ale...muszę się zapytać....
jak dokładnie u Was wygląda tezn łupież tłusty?
Proszę napiszccie bo jestem ciekawa czy też mnie to samo dorwało....
Mi sie strasznie włosy przetłuszczają, umyte rano starczą że tak powiem na półtora dnia....ponadto na skórze głowy jak sie podrapię, pod paznokciami zostaje taki biały nalot, jakbym to sobie właśnie zdrapywała ze skóry głowy, nie wiem jak to opisać, ale wydaje mi sie to właśnie takie tłuste....czasem się zdarzą jakieś strupki i krostki, aha no i w końcu to swędzenie, jak są czyste wlosy to ok, ale jak tylko się przetłuszczą to swędza nie jakoś tam upiornie, ale denerwujące jest to....
więc podsumowywując -> białe nalot, przetłuszczanie i swędzenie - ot taka mieszanka.....
plis napszcie jak jest u Was i jak się tego pozbywacie....
z góry dzięki!
ja od jakiegos czasu mam dokladnie to samo na glowie. z przetluszczaniem sobie troche poradzilam, wlosy wytrzymuja prawie caly dzien, ale to luszczenie skory mnie dobija. Pojawia sie nawet przy czystych wlosach Chyba kupie sobie w aptece Nizoral bo kiedys mi pomogl w walce z lupiezem.
__________________
cold is the night, cold is my heart
basssiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-22 08:29:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:00.