Kosmetyki LAVERA - ZBIORCZY - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-29, 14:36   #1
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239

Kosmetyki LAVERA - ZBIORCZY


Co sądzicie o kosmetykach z tej stronki: Lavera - naturalne kosmetyki wegańskie bez konserwantĂłw, pielęgnacja twarzy dzieci, zapalenie skĂłry, alergie, wraĹźliwa i sucha skĂłra ? Głownie chodzi mi o wasze zdanie o składnikach używanych w tych kosmetykach, czy na prawde mogą one działać, czy są one lepsze od składników syntetycznych?

Składniki: wyciąg z kwiatu pomarańczy*, olejek sojowy*, trójglicerydy (mieszanka roślinna), roślinna gliceryna, tłuszcz kokosowy, olejek migdałowy*, masło shea, estry kwasu glicerynowego, lecytyna, ksantan, wit. E, olejek z rokitnika*, olejek pomarańczowy*, sterole roślinne, wit. C, mieszanka olejków eterycznych.

Powyżej wkleiłam skład balsamu, który mnie zainteresował i mam pytanko czy bedzie on tlusty? Nie lubie gdy moja skóra się klei. Z gory dziekuje za odpowiedz.
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-29, 14:53   #2
Joey
Zakorzenienie
 
Avatar Joey
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 3 390
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

A ja mam pytanie a propos tych trójglicerydów - czy to są capric/caprylic triglicerides (pewnie pomyliłam pisownie, ale wiecie o co mi chodzi )?

edit - Patrycjap, fajna ta stronka. Znasz może jeszcze jakieś inne firmy oferujące kosmetyki naturalne (no może oprócz Eco Cosmetics)?

Edytowane przez Joey
Czas edycji: 2006-06-29 o 20:03
Joey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-30, 09:32   #3
patrycjap
Raczkowanie
 
Avatar patrycjap
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 239
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez Joey
A ja mam pytanie a propos tych trójglicerydów - czy to są capric/caprylic triglicerides (pewnie pomyliłam pisownie, ale wiecie o co mi chodzi )?
Jeżeli to pytanko do mnie to nie mam pojęcia :P
A innej stronki z naturalnymi kosmetykami niestety nie znam
patrycjap jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 14:59   #4
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Podnoszę bo zainteresował mnie krem http://www.lavera.com.pl/p191-kosmet...awilzajacy.htm
Może ktoś coś wie na ten temat
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 16:04   #5
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Czesc dziewczyny
To mój pierwszy post na Wizazu. I akurat temat, o ktorym wiem co nieco.
Lavera to jest bardzo dobra firma niemiecka oferujaca naturalne certyfikowane (BDIH) kosmetyki. Kosmetyki naturalne (ogólnie) nie zawierają składników uznawanych za szkodliwe - olejów mineralnych, syntetycznych konserwantów, PEGów itp. Jako środki zapachowe wykorzystują naturalne olejki eteryczne. Wg mnie to Lavera jest trzecim, po Hauschce i Weledzie (te na pewno znacie), gigantem naturalnych kosmetyków. Jesli chodzi o skuteczność, to zasada jest taka, ze naturalne działa wolniej, ale łagodniej i bez efektów ubocznych. Generalnie - skóra pielegnowana takimi kosmetykami normalnieje - ja np juz nie musze uzywac podkładu.

patrycjap - skład wygląda dość konkretnie, balsam na pewno jest odzywczy;

cattarina - mialam fluid o ktorym piszesz - jest dosc matujacy, bardzo dobry na wiosne i lato, na inne pory roku za lekki, "mrozi" (zawiera mietę);

Co do innych stron z kosmetykami naturalnymi, zajrzyjcie tutaj:
www.apmp.natura.xip.pl


Edytowane przez lieselotte
Czas edycji: 2006-10-10 o 18:24
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 16:16   #6
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

O fajnie, że ktoś się odezwał.
Kurka nie ukrywam, że skusiłaś mnie teraz na ten krem jeszcze bardziej
Chyba go sobie zamówię.
Tylko przez neta można zamówić czy w aptekach tez można dostać?
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-10, 18:20   #7
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

W Polsce chyba raczej przez net tylko
..choc moze co lepsze sklepy ze zdrowa żywnoscia maja..?
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-10, 23:41   #8
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Moj chlopiec podczas naszego pobytu w Germanii dostal jakiegos uczulenia na glowie, wiec w pobliskim sklepie eco kupilam mu szampon Lavery wlasnie:
Sensitiv,
sklad: Aqua (water), Lauryl Glucoside, ammonium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, lauroyl sarcosine, aloe barbadensis (aloe vera gel), panthenol, glycyrrhiza glabra (licorice extract), hydroxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, dipotassium glycyrrhizate, lavandula angustifolia (lavender water), hamamelis virginiana (witch hazel water), sambucus nigra (sambucus essence), alcohol, parfum (essential oils)

Jak widac Fitomed lepszy skladowo i uzytkowo ale to bylo najlagodniejsze co mieli (cena okolo 7 euro, wiec nie najgorzej). Uzylam tez kilka razy (meczymy ten szampon wspolnie od kilku tygodni, ja jednak z doskoku jedynie) ale nie jest to zadna rewelacja. Osobiscie, jesli mialabym sie decydowac to wole kosmetyki Weleda albo Aveda ( w Polsce tej ostatniej niet, niestety).
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 08:36   #9
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Sylwiasta - nie oceniaj naturalnej firmy po szamponach - to akurat kuleje we wszystkich dla mnie najlepsze szampony ma eco cosmetics i logona
lavera ma fajne kosmetyki z serii Faces,
basis sensitiv to takie troche 'dla calej rodziny', choc pare tez mi odpowiada - uwielbiam np pomadke ochronna z tej serii, lepszej nie mialam w zyciu
godne uwagi sa zele pod prysznic i balsamy w oszalamiajacych zapachach (szkoda tylko, ze pojemnosc taka mala...)
dobra jest tez kolorowka, ale uwaga - pudry z talkiem niestety
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 09:33   #10
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez cattarina Pokaż wiadomość
Podnoszę bo zainteresował mnie krem http://www.lavera.com.pl/p191-kosmet...awilzajacy.htm
Może ktoś coś wie na ten temat
krem jest konkretny - z potencjalnych zapychaczy - algi, lecytyna (trójglicerydy), olej kokosowy

nie podoba mi sie sposób w jaki podano skład - tak trochę marketingowo (czyt. przecież nie piszą nieprawdy - a dokładnie nikt nie pytał )
- ach czego tam super ekstra nie ma -a w przypadku kosmetyków naturalnych "prawie" robi dużą różnicę
chociażby w odniesieniu do olejów które podali...rafinowane czy nie?
hydrolaty - jakim sposobem pozyskiwane?

i co oznaczają gwiazdki przy niektórych skałdnikach?

P.S.
ja nic do tego kremu nie mam - nie znam go ...podaję tylko moje wrażenia po przeczytaniu stronki na której jest niby opisany
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 10:36   #11
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

http://www.bce-europe.com/product_in...oducts_id=1854
tutaj skład podany jako INCI

krem nie jest konkretny - zawiera duzo wody, zapychania u mnie nie powodowal, generalnie wole cos bardziej tlustego, stosowalam go w marcu i byl zdecydowanie za lekki dla mnie
w sumie - dla tlustych cer i na cieple pory roku
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-11, 10:57   #12
cattarina
Rozeznanie
 
Avatar cattarina
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 502
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

No to teraz na jesień i zimę odpada
ale na wiosnę trzeba będzie się w niego zaopatrzyć
cattarina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 11:20   #13
marianna
Rozeznanie
 
Avatar marianna
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 933
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez lieselotte Pokaż wiadomość
http://www.bce-europe.com/product_in...oducts_id=1854
tutaj skład podany jako INCI

krem nie jest konkretny - zawiera duzo wody, zapychania u mnie nie powodowal, generalnie wole cos bardziej tlustego, stosowalam go w marcu i byl zdecydowanie za lekki dla mnie
w sumie - dla tlustych cer i na cieple pory roku
Cytat:
Ingredients CTFA/INCI: Water (Aqua), Hydrogenated Palm Glycerides, Alcohol, Glycerin, Zinc Lactate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Tricaprylin, Squalane, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydrogenated Lecithin, Glyceryl Oleate Citrate, Xanthan Gum, Chondrus Crispus (Carageenan), Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Water*, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Water*, Lysolecithin, Althaea Officinalis Extract*, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Water*, Ascophyllum Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Water*, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Lecithin, Citric Acid, Tartaric Acid, Lactic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea Butter)*, Chlorophyllin-Copper Complex (CI 75810), Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Fragrance (Parfum)**, Citral**, Limonene**, Linalool**

* ingredients from certified organic agriculture

** natural essential oils, BDIH certified
faktycznie sama woda w składzie (a skład kilometrowy) - konkretne składniki - w ilościach homeopatycznych- szkoda wydanych pieniędzy :P
__________________
<= <= <= to jest kot davinci'ego
marianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 13:11   #14
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

ja od tej firmy mialam tylko szampon do wl. tlustych i krem do rak, ale inne kosmetyki tez kusza chodzby dlatego ze sa tansze niz Hauschka czy Weleda. Narazie napalam sie na roz z kolorowki nie wiem tylko cz to bedzie Lavera, czy Logona, czy Sante albo Hauschka. Wszystko zalezy od koloru. Uzywam kosmetykow naturalnych. W tej chwili mam nie wiele, bo mlaczko do demakiajzu , pudry i blyszczyk od Hauschki, krem pod oczy i krem do rak od Alterra, krem do rak od Weleda, ale mialam duzo innych produktow, ktore sie wykonczyly, a ja kupilam cos innego bo chcialam wyprobowac. Sa produkty do ktorych wracam, jak mleczko do demakijazu i balsam pod oczy od Hauschki, krem pod oczy i krem do rak od Weleda, a sa tez takie , ktorych chyba raczej drugi raz nie kupie. Duzo firm jeszcze nie probowalam, wiec przede mna jeszcze duzo testow.

Ogolem moge polecic takie kosmetyki. Tylko tak samo jak w przypadku konwencjonalnych kosm. kazdy musi znalesc cos dla siebie.
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-11, 18:14   #15
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Zgadzam sie z Toba Liselotte - szampony to tym "naturalnym" wyjatkowo nie wychodza... Jednka jakos sie zniechecilam do szukania czegos wiecej po za Hauschka, Weleda i aptecznym LRP, balsamy o oszalamiajacych zapachach robie sama (no,moze nie balsamy ale oleje do ciala), ogolnie minimalizm kosmetyczny nastal za to szafa z butami peka w szwach!
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 08:55   #16
lieselotte
Raczkowanie
 
Avatar lieselotte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 109
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Sylwiasta - i o to chodzi - minimalizm jest najlepszy, ciagle testowanie tylko meczy skore. Jednak czasem trzeba najpierw znalezc odpowiednie dla siebie produkty. Dla tych, co jeszcze szukaja - Lavera to dobra, bezpieczna firma.
A tak troche off topic - niemieckie Rossmany maja naturalna marke Alterra... dlaczego tego nie ma w Polsce?
lieselotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-13, 09:56   #17
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Na to ci nie odpowiem, te kosmetyki, jak wiekszosc naturalnych tez maja dluga date waznosci, wiec idac za rozumem powinno im sie to oplacac przywozic do PL
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-11, 14:39   #18
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Odkopuję wątek, bo kosmetyki Laveri chodzą mi po głowie od jakiegoś czasu Czy znajdzie się ktoś jeszcze, kto może się podzielić doświadczeniami?
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-17, 19:43   #19
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

witam
rowniez odswiezam watek
czy macie jakies informacje opinie na temat tej firmy i jej produktow??
moze ktos stosuje jej kolorowke (np podklady)
pozdrowienia
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-18, 10:03   #20
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Na KWC są całe dwie opinie
Mam nadzieję, że ktoś się więcej znajdzie
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 10:49   #21
zuzaankaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 286
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

co sadzicie o tych skladach ? :

NAWILŻAJĄCY KREM TONUJĄCY TRANSPARENTNY -
Składniki: żel z aloesu*, roślinna gliceryna, oliwka z oliwek*, roślinny olejek glicerynowy, squalan, estry kwasu glicerynowego, olejek kokosowy, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), lecytyna, olejek z dzikiej róży*, Glucose Glutamate, ksantan, masło shorea, olejek jojoba*, wit. E, sterole roślinne, masło shea, kwasy hialurynowe, hydrolat kwiatu pomarańczy*, hydrolat mirtu*, wit. C, mieszanka olejków eterycznych. (+/- dwutlenek tytanu, tlenki żelaza)

oraz

PODKŁAD-FLUID DO MAKIJAŻU ŚREDNIO KRYJĄCY NR 1-ZŁOTY -
Składniki: wyciąg z płatków róż*, oliwka z oliwek*, roślinna gliceryna, roślinny olejek glicerynowy, squalan, trójglicerydy (roślinna mieszanka olejków), estry kwasu glicerynowego, olejek kokosowy, lecytyna, olejek jojoba*, olejek migdałowy*, Glucose Glutamate, żel z aloesu*, masło shea, ksantan, wit. E, hydrolat kwiatów lawendy*, hydrolat melisy*, sterole roślinne, wit. C, mieszanka olejków eterycznych. (+/- dwutlenek tytanu, tlenki żelaza)

dziekuje za odpowiedzi
zuzaankaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 20:17   #22
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Kupiłam sobie zestaw startowy z serii aloesowej : http://www.lavera.com.pl/p186-zestaw.startowy.htm

Mleczko - koszmarek Jest tak gęste, że skóra jest po nim zmaltretowana, nie spodobało mi się zupełnie. Kremy z kolei mają bardzo ładne składy, ale dziwnie się zachowują na skórze - konsystencja jest niby bardzo przyjemna, łatwo się rozsmarowuje, przyjemnie nawilża, ale strasznie się słabo wchłaniają, są klejące - ten nawilżający bardziej niż ten odżywczy. Trudno mi się wypowiedzieć co do zatykania, bo miałam tylko te próbki.
Do tego zestawu dostałam "gratis" żel pod prysznic - bez SLS! - miodowy, przepiękny zapach! Żel jest ekstra, mam wielką ochotę go sobie kupić
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-18, 22:14   #23
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Erato, bo żele do kąpieli Lavera ma naprawdę szalenie sympatyczne - przy okazji zakupów w jednej z aptek nabyłam żel z kolekcji świątecznej (można teraz upolować taniej) o zapachu czekolady - mniam, tylko czemu po każdej kąpieli mam ochotę na coś słodkiego?
Mnie do Lavery trochę zniechęcają ceny mleczek i toników - no sorry, ale za 50 ml toniku (jakiegokolwiek) nie dam 30 zł Mleczka też jakieś "zdziercze". Wolę hydrolaty.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 11:37   #24
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez Rayne Pokaż wiadomość
przy okazji zakupów w jednej z aptek nabyłam żel z kolekcji świątecznej (można teraz upolować taniej) o zapachu czekolady
w Wawie czy w Gdańsku?
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 11:44   #25
Rayne
Wtajemniczenie
 
Avatar Rayne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Gdańsk/Warszawa
Wiadomości: 2 927
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Cytat:
Napisane przez justa79 Pokaż wiadomość
w Wawie czy w Gdańsku?
W Wawie - w Gdańsku byłam ostatnio jeszcze w zeszłym roku na Wigilię.
__________________
Signature deleted.
Rayne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 12:23   #26
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Widzę, że te żele w promocji są też na stronie ten czekoladowy ma cynamon
Chyba w takim razie złoże tam jakieś małe zamówionko po niedzieli
Lavera ma też filtr mineralny 40SPF:
"Mleczko przeciwsłoneczne chroni przed promieniami UVA, UVB i UVC natychmiast po nałożeniu na skórę. Wysoki filtr UV optymalnie chroni skórę z tendencją do alergii, atopowym zapaleniem skóry czy nadwrażliwością. Roślinny olejek z wiesiołka z upraw ekologicznych i wyjątkowa substancja czynna z korzenia lukrecji powodują, że preparat jest dobrze tolerowany. Skóra staje się silna, a brak olejków eterycznych, wyciągów z kwiatów i ziół powoduje, że mleczko może być stosowane przez alergików. Polecane też podczas terapii homeopatycznych. Wyjątkowa substancja czynna z drożdży, olejek z rokitnika zwyczajnego i wit. E dbają o ochronę komórkową.

Filtry UVB – testowane według normy Colipa/ Euro-Norm
Filtry UVA – według standardu australijskiego

Składniki: woda demineralizowana, olejek sojowy*, dwutlenek tytanu, roślinny emulgator, trójglicerydy (mieszanka olejków roślinnych), alkohol etylowy, gliceryna roślinna, roślinny olejek glicerynowy, olejek ze słonecznika*, wit. E, olejek z jojoba*, olejek migdałowy*, olejek z wiesiołka*, olejek canola, naturalny czynnik nawilżający (na bazie cukru), żel z aloesu*, substancja czynna z korzenia lukrecji, olejek z rokitnika zwyczajnego*, olejek rycynowy, kwasy stearynowe, substancja aktywna z drożdży, wit. C

pH 5,0-5,5, emulsja typu woda w oleju, kosmetyk wegański, przeciwsłoneczny dla skóry alergicznej"
Kosztuje 32 zł
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 12:28   #27
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Lavera, jako firma produkująca tzw. naturalne kosmetyki, używa tylko jednego filtra UV - dwutlenku tytanu, a to za mało, aby zapewnić porządną ochronę. powinien być również tlenek cynku na początku składu, a tu nie ma go wcale.
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 12:44   #28
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

Jeden nie wystarczy? szkoda, bo fajnie się zapowiadał ten krem to tlenek cynku jest mniej naturalnym składnikiem niż dwutlenek tytatnu
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 13:05   #29
justa79
Zakorzenienie
 
Avatar justa79
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gdańsk/Sopot
Wiadomości: 4 023
GG do justa79
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

właśnie nie wiem, dlaczego, bo w innych kosmetykach Lavery jest tlenek cynku
__________________
Justa

Klikaj codziennie:
http://www.zmilosciserc.pl/donate.php
http://www.pajacyk.pl
http://www.polskieserce.pl

Nie udzielam indywidualnych porad poza forum!
justa79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-01-19, 13:20   #30
truheart
Zakorzenienie
 
Avatar truheart
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4 261
Dot.: Lavera czy ktoś zna?

No to ja też nie wiem...
Ale czemu robiliby krem przeciwsłoneczny, który z góry źle chroniłby przed słońcem
truheart jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-21 11:36:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:36.