Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 53 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-04-19, 19:10   #1561
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez karolina1989 Pokaż wiadomość
Tak właśnie chciałam, bo nie mogę znaleźć odpowiedniego filtra dla siebie, zaden jeszcze nie nawilżył mi skóry,nie ukoił ani nie działał przeciwtrądzikowo,na obietnicach producenta się skończyło;/
Rozumiesz?

Preparat z filtrem ma zupelnie inne dzialanie i tutaj niestety obietnice producenta to jedno a dzialanie drugie....tymbardziej,ze wiele normlanych cer potrzebuje laczenia np.nawilzacz+filtr.
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 12:35   #1562
neris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Informacje o tym, że będąc cierpliwym doczeka się swojej analizy- można włożyć między bajki, bo dziewczyny analizujące nie wracają do wcześniejszych postów. Wcale się nie dziwię, bo dużo czasu to wymaga. Dlatego, może się narażając- przypominam moją prośbę.
A nuż okażę się jednym ze szczęśliwców, którzy otrzymali pomoc. Jestem zdeterminowana, bo krem mnie bardzo zainteresował. Ale jest drogi, więc nie wiem czy warto... HELP ME !

Cytat:
Napisane przez neris Pokaż wiadomość
Znalazłam kilka postów z prośbą o analizę:
Dermika, Individuelle, Esencja De Luxe z molekułami młodości
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Squalane,, PEG-4-Olivate, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Macadamia ternifolia, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Oleoyl Tyrosine, Tocopheryl Acetate, Polimetyl Methacrylate, Dimethicone, Laminaria Ochroleuca, Artemia Extract, Ascorbyl Palmitate, Yeast Extract, Viola Tricolor, Tocopherol, Dimethylmethoxy Chromanol, Silica Dimethyl Siliylate, Ubiquinone, ButyleneGlycol, Caprylyl Glycol, Glycine Soja, Hydroxydecyl Ubiquinone, Oxydo reductases, Oleic Acid, lecithin, Beta-sitosterol, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated lecitin, Hydrogenates Phosphatidylcholine, xanthan Gum, Ascorbic Acid, Citric Acid, Chondrus Crispus, Hexylene Glycol, Peg-8, Carbomer, EDTA, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidynyl Urea, Parfum.

... i ani jednej odpowiedzi. Może ktoś się jednak pokusi o analizę ?
neris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 15:50   #1563
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez neris Pokaż wiadomość
Informacje o tym, że będąc cierpliwym doczeka się swojej analizy- można włożyć między bajki, bo dziewczyny analizujące nie wracają do wcześniejszych postów. Wcale się nie dziwię, bo dużo czasu to wymaga. Dlatego, może się narażając- przypominam moją prośbę.
A nuż okażę się jednym ze szczęśliwców, którzy otrzymali pomoc. Jestem zdeterminowana, bo krem mnie bardzo zainteresował. Ale jest drogi, więc nie wiem czy warto... HELP ME !
Przyznaje sie bez bicia,ze sporadycznie tutaj zagladam ostatnio glownie dlatego,ze mam coraz mniej czasu a analizy wiadomo jakie sa
ale do rzeczy

Dermika, Individuelle, Esencja De Luxe z molekułami młodości
Skład: Aqua, Cetyl Alcohol, Glycerin, Squalane,, PEG-4-Olivate, Ceteareth-25, Propylene Glycol, Macadamia ternifolia, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Dipalmitoyl Hydroxyproline, Oleoyl Tyrosine, Tocopheryl Acetate, Polimetyl Methacrylate, Dimethicone, Laminaria Ochroleuca, Artemia Extract, Ascorbyl Palmitate, Yeast Extract, Viola Tricolor, Tocopherol, Dimethylmethoxy Chromanol, Silica Dimethyl Siliylate, Ubiquinone, ButyleneGlycol, Caprylyl Glycol, Glycine Soja, Hydroxydecyl Ubiquinone, Oxydo reductases, Oleic Acid, lecithin, Beta-sitosterol, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated lecitin, Hydrogenates Phosphatidylcholine, xanthan Gum, Ascorbic Acid, Citric Acid, Chondrus Crispus, Hexylene Glycol, Peg-8, Carbomer, EDTA, Triethanolamine, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Diazolidynyl Urea, Parfum.


Przyznam sie,ze ogolnie nie przepadam za Dermika ale tym kosmetykiem przyciagneli moja uwage
Bedzie dobrze nawilzac-z zapychaniem to indywidualna sprawa i nie bede sie na tym skupiala-powinna poprawic koloryt cery i jedrnosc skory przez co na pewno zmiekczy rysy.
Patrzac na kombinacje wyciagow roslinych do tego skwalan itd. jest to bardzo ciekawy kosmetyk i wart uzycia

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:25 ----------

Cytat:
Napisane przez natalli Pokaż wiadomość
Prosze o analize kremu Eveline, Magia Orchidei, Bioenergetyzujacy krem pod oczy. Mam 24lata i szukam kremu pod oczy przeciwzmarszczkowego i rozjaśniającego. Używam tego kremu od meisiąca i chciałam się dowiedzieć czy jest wstanie coś zdziałać czy jest sens go używać dalej czy szukać czegoś lepszego co mnei zdziwiło to że krem ma drobinki jakby brokatu ale bardzo drobniutkie ktory skłądnik jest taki świecący ?

Sklad:
Aqua/Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glyceryl Stearate SE, Octocrylene, Octyldodecanol, Cetyl Alcohol, Ceteareth- 20, Dimethicone, Titanium Dioxide, Hyaluronic Acid, Euphrasia Officinalis Extract, Aqua/Glycerin/Orchis Mascula Extract, Cyclopentasiloxane/ Dimethicone Crosspolmer/ Cyclohexasiloxane, titanium Dioxide/ Mica, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Caffeine, Glycine Soya Oil, Butyrospermum Parkii (Shea Butter) Fruit, Panthenol, Polysorbate 20/ PEG- 20 Glyceryl Laurate/ Water/ Tocopherol/ Linoleic Acid/ Retinyl Palmitate, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Triethanolamine, Allantoin, Phenoxyethanol/ Methylparaben/ Butylparaben/ Ethylparaben/ Isobutylparaben/ Propylparaben, DMDM Hydantion, Fragrance, Disodium EDTA.


Finito strasznie długi ten skład
Krem nie jest taki zly na pewno dobrze nawilzy aczkolwiek mega silnego dzialania rozjasniajacego to raczej nie bedzie mial choc tylko Ty mozesz ocenic problem w okolicy oczu z ktorym sie borykasz i dzialanie kremu.
Za drobinki odpowiedzialna jest mika

Cytat:
Napisane przez phoenixshe Pokaż wiadomość
Będę wdzięczna za analizę dwóch poniższych kremów pod kątem nawilżania i jakości składu (mam cerę mieszaną w kierunku suchej, średnio podatna na "zapychanie", 23 lata):

Flos Lek Pharma, Seria Hypoalergiczna, Krem nawilżający do skóry wrażliwej
Aqua, Propylene Glycol, Aloe Arborescens Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Glyceryl Polymethacrylate, Aleuritic Acid, Faex, Glycoproteins, Cetearyl Alcohol, Rosa Canina Fruit Oil, PEG-8, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus Seed Extract, PPG-1-PEG-9-Lauryl-Glycol Ether, Butylene Glycol, Hedera Helix Extract, Phytic Acid, Sodium Polyacrylate, Ceteareth-20, Tocopheryl Acetate, Triethanolamine, Panthenol, Carbomer, Parfum, Allantoin, Imidazolidinyl Urea, Hydrolyzed Ulva Lactuca Extract, Methylparaben, Propylparaben, Disodium EDTA

GlaxoSmithKline, Dermosan N+R, Krem półtłusty
Water, Octyldodecanol, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Sorbitan Stearate, Polysorbate 60, Benzyl Alcohol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Tocopheryl Actetate, Retinyl Palmitate, BHA, Citric Acid, Parfum.

Dzięki!
Obawiam sie,ze szybciej moze zapchac Cie Dermosan ale to nie jest takie pewne bo kazda skora zareaguje inaczej.
Gdybym miala wybrac z tych dwoch to postawilabym na krem Flos Leku zdecydowanie lepiej spisze sie pod katem nawilzenia.

Cytat:
Napisane przez Paulina 175 Pokaż wiadomość
Zakupilam dzis wode rozana z zamiarem uzywania jej jako toniku . Jestem bardzo ciekawa co mowi o niej jej sklad ? :

Aqua,Rosa Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Rosa Damascena Flower Extract, Glycerin, Propylene Glycol, Parfum, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Tetrasodium EDTA, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol.

To wloska woda destylowana, rozana . Dziewczyny! Wielkie gratulacje za wiedze w odczytywaniu skladow! Dziekuje z gory . Laiczna w tej kwesti Paulina
Hmmmm....uwazalabym majac cere wrazliwa i sklonna do alergii bo jest tutaj uzyty drazniacy konserwant i/wyciagi z rozy tez nie kazda cera lubi,woda ma pewnie delikatne wlasciwosci nawilzajace.
Ogolnie nie jest zlemoze byc uzywana jako tonik.Pewnie ma piekny rozany zapach

---------- Dopisano o 16:50 ---------- Poprzedni post napisano o 16:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Klementynka Pokaż wiadomość
Witam,
bardzo proszę o pomoc w rozszyfrowaniu składu dwóch odżywek do włosów, gdyż mam dylemat w ich wyborze.

Pierwsza:

Neal's Yard Nourishing Lavender Conditioner

Skład: Aqua (Water), Oryza sativa (rice) extract*, Pyrus malus (Apple cider) vinegar*, Olea europaea (Olive) fruit oil*, Cetearyl glucoside, Cocos nucifera (Coconut) oil*, Cetyl alcohol, Cetearyl olivate, Sorbitan olivate, Lavandula angustifolia (Lavender) oil*, Aloe barbadensis (Aloe vera) leaf juice powder*, Tocopherol, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Levulinic acid, Glycerin, Potassium sorbate, Xanthan gum, Coumarin, Geraniol, Limonene, Linalool.

i druga:

Olivella, The Olive Conditioner

Skład: Aqua (Water), Myristyl Alcohol, Glycerin, Cetrimonium Chrloride, Olea Europea Fruit
Oil (Olive (Olea Europea) Fruit Oil), Cocodimonium Hydroxylpropyl Hydrolyzed Wheat
Protein, Cocodimonium Hydroxylpropyl Hydrolyzed Silk Protein, Panthenol, Parfum
(Fragrance), Propylene Glycol, Quaternium-80, Lecithin, Ascorbyl Palmitate,
Tocopherol, Citric Acid, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone.

Dziękuję za pomoc i kłaniam się nisko.
Wybralabym te pierwszaciekawiej sie prezentuje bo osobiscie unikam w czolowce skladu Cetrimonium Chrloride,ktore mnie np.podraznia-wole jak jest gdzies na koncu jak juz musi byc

Cytat:
Napisane przez megan_77 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę kremu:

Avon, Anew Rejuvenate Night, Revitalising Cream - Przeciwzmarszczkowy krem rewitalizujący na noc

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt-2...acy-na-noc.htm

Skład: Aqua, PEG-8, Ethylhexyl Palmitate, Dimethicone, Isocetyl Stearate, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Dilauryl Thiodipropionate, DI-PPG-3 Myristyl Ether Adipate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Phenoxyethanol, Silica, Thiodipropionic Acid, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Caprylyl Glycol, Chlorosalicylic Acid, Squalane, Isoceteth-20, PEG-100 Stearate, Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Parfum, Sodium Hyaluronate, Mica, Eclipta Prostrata Extract, PEG-40 Stearate, Polysorbate 60, Glycerin, PEG/PPG-20/23 Dimethicone, Butylene Glycol, Steareth-20, Gossypium Herbaceum Extract, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Tocopherol, CI 77891

Mam pytanie czy ten krem może podrażniać naczynka i czy może zapychać?
No coz....to co dobre,to ciekawe to rozrzucone w drugiej czesci skladu i tak jakos chaotycznieMoze pomysl byl dobry ale pozniej cos nie wyszlo i...powstalo mazidlo ktore jest przyjemne w aplikacji,bedzie sie szybko wchlaniac ale to na tyle....Wysoko dolozony konserwant(na czerwono)i naczynkom nie sluza Thiodipropionic Acid, Chlorosalicylic Acid
choc widze,ze Inverso juz pisala o tym
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 17:08   #1564
neris
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 10
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxano jesteś ANIOŁEM, dziękuję!!!
neris jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 19:10   #1565
phoenixshe
Raczkowanie
 
Avatar phoenixshe
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 44
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Hexxano, dzięki za opinię! Używam obu kremów (FL na dzień, Dermosan na noc z olejkiem herbacianym) i zauważyłam ogólnie sporą poprawę stanu cery, zobaczymy jak na dłuższą metę się spiszą. Pozdrawiam!
phoenixshe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 21:45   #1566
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o analizę tych składów

1. PharmaCF - BeBeauty Face Expertiv - Hydro Effect - micelarny żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu

Skład: Aqua, propylene glycol, disodiumcocoamphodiacetat e, PEG-40 hydrogenated castor oil, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, poloxamer 184, PEG-7 glyceryl cocoate hydrozypropyl guarhydrozypropyltrimoniu m chloride, sophora japonica leaf extract, panthenol, sodium hydroxide, sodium citrate, sodium chloride, disodium EDTA, citric acid, parfum, methylparaben, propylparaben, methylisothiazolinone
Załącznik 3048416

2. Natei Naturals Szampon do codziennego stosowania, włosy zniszczone i farbowane

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Glycol Distearate, Polysorbate 20, Parfum, Linalool, Limonene, Polyquaternium-7, Citric Acid, Benzophenone-4, Sine Adipe Lac, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Panthenol, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Biotin, Bioflavonoids, Pyridoxine HCI, 2-Bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, CI 16255.

Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-20, 23:17   #1567
Vegusia
Rozeznanie
 
Avatar Vegusia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 647
GG do Vegusia
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Gofrzyca Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę tych składów


2. Natei Naturals Szampon do codziennego stosowania, włosy zniszczone i farbowane

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Glycol Distearate, Polysorbate 20, Parfum, Linalool, Limonene, Polyquaternium-7, Citric Acid, Benzophenone-4, Sine Adipe Lac, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Panthenol, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Biotin, Bioflavonoids, Pyridoxine HCI, 2-Bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, CI 16255.

Z góry dziękuję za odpowiedź
Pozwolę sobie na charakterystykę szamponu. Moim zdaniem ten szampon absolutnie nie jest przeznaczony do włosów zniszczonych, farbowanych, a już na pewno nie do codziennego stosowania ze względu na ilość silnych detergentów. Może zwyczajnie wysuszać. Substancje aktywne prawie na samym końcu, więc nie mają tutaj żadnego znaczenia. Serdecznie nie polecam, jeśli chodzi o regenerację włosów.
Dobra strona szamonu - może się okazać bardzo dobrym oczyszczaczem, kiedy przy intensywnej regeneracji stosujemy różne maski, odżywki i olejki - powinien wszytsko ładnie zmyć.
Vegusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-20, 23:42   #1568
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie na charakterystykę szamponu. Moim zdaniem ten szampon absolutnie nie jest przeznaczony do włosów zniszczonych, farbowanych, a już na pewno nie do codziennego stosowania ze względu na ilość silnych detergentów. Może zwyczajnie wysuszać. Substancje aktywne prawie na samym końcu, więc nie mają tutaj żadnego znaczenia. Serdecznie nie polecam, jeśli chodzi o regenerację włosów.
Dobra strona szamonu - może się okazać bardzo dobrym oczyszczaczem, kiedy przy intensywnej regeneracji stosujemy różne maski, odżywki i olejki - powinien wszystko ładnie zmyć.
To jedyna dobra strona pod warunkiem,ze skora glowy nie jest sklonna do podraznien i wlosy sa naturalne bo przy farbowanych nawet taki zabieg oczyszczania moze byc zbyt agresywny.

PharmaCF - BeBeauty Face Expertiv - Hydro Effect - micelarny żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu

powinien wywiazywac ze swojego dzialnia,w skladzie jest faktycznie skladnik odpowiadajacy za jego "micelarnosc"Warty przetestowania to chyba Biedronkowe cudo nie?

---------- Dopisano o 00:42 ---------- Poprzedni post napisano o 00:41 ----------

Cytat:
Napisane przez miss natasha
poproszę o analizę składów tych kosmetyków

1. Faith In Nature - szampon Aloesowy:
[dokucza mi ŁZS i zastanawiam się, czy mogłabym go użwać na co dzień, na zmianę z leczniczym?]

aqua (water from the Lake District)
aloe barbadensis**
ammonium laureth sulphate*
sodium chloride** (sea salt)
cocamidopropyl betaine*
citrus limonum* (lemon oil)
citrus aurantifolia* (lime oil)
melaleuca alternifolia*
aroma*
E141* (chlorophyllin-copper complex)
polysorbate 20*
sodium citrate*
limonene°
* vegetable origin ** certified organic ° from essential oils


2. Faith In Nature - odżywka do włosów z Jojoba
Aqua (water from the Lake District)
cetyl stearyl alcohol*
brassica oleifera*
panthenol (provitamin B5)
buxus chinensis* (jojoba)
ascophyllum nodosum** (seaweed)
citrus aurantium* (orange)
cananga odorata* (ylang ylang)
melaleuca alternifolia*
cetrimonium chloride*
limonene°
linalool°
benzyl benzoate°
benzyl salicylate°
* vegetable origin ** organic ° from essential oils


3. Faith In Nature - Czekoladowa odżywka do włosów
Aqua (water from the Lake District)
cetyl stearyl alcohol*
brassica oleifera*
theobroma cacao** (cocoa)
melaleuca alternifolia*
salvia officinalis** (sage)
cetrimonium chloride*

* vegetable origin ** certified organic


4. Faith In Nature - Czekoladowy Żel pod prysznic
Aqua (water from the Lake District)
ammonium laureth sulphate*
sodium chloride** (sea salt)
cocamidopropyl betaine*
theobroma cacao**
aroma*
melaleuca alternifolia*
polysorbate 20*
sodium citrate*
* vegetable origin ** certified organic





dziękuję pięknie
Zostawiam na jutro

Szampon nie jest chyba dobrym pomyslem jezeli masz ŁZS bo w czolowce jest sodium chloride ktore potrafi podrazniac/przesuszac podobnie jak z zelem-chyba,ze nie masz wrazliwej skory to nie powinien szkodzic.Jednak przy takim umiejscowieniu tego skladnika unikalabym tych produktow.Odzwyki prezentuja sie lepiej moim zdaniem.
__________________

Edytowane przez Hexxana
Czas edycji: 2010-04-22 o 11:27
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 13:23   #1569
Gofrzyca
Zakorzenienie
 
Avatar Gofrzyca
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 19 756
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Vegusia Pokaż wiadomość
Pozwolę sobie na charakterystykę szamponu. Moim zdaniem ten szampon absolutnie nie jest przeznaczony do włosów zniszczonych, farbowanych, a już na pewno nie do codziennego stosowania ze względu na ilość silnych detergentów. Może zwyczajnie wysuszać. Substancje aktywne prawie na samym końcu, więc nie mają tutaj żadnego znaczenia. Serdecznie nie polecam, jeśli chodzi o regenerację włosów.
Dobra strona szamonu - może się okazać bardzo dobrym oczyszczaczem, kiedy przy intensywnej regeneracji stosujemy różne maski, odżywki i olejki - powinien wszytsko ładnie zmyć.
Cytat:
Napisane przez Hexxana Pokaż wiadomość
To jedyna dobra strona pod warunkiem,ze skora glowy nie jest sklonna do podraznien i wlosy sa naturalne bo przy farbowanych nawet taki zabieg oczyszczania moze byc zbyt agresywny.

PharmaCF - BeBeauty Face Expertiv - Hydro Effect - micelarny żel do mycia i demakijażu twarzy i oczu

powinien wywiazywac ze swojego dzialnia,w skladzie jest faktycznie skladnik odpowiadajacy za jego "micelarnosc"Warty przetestowania to chyba Biedronkowe cudo nie?
Dziękuję
I kolejny szampon do d... Aż musze znaleźć skład szampony timotei i porównać, bo tamten był idealny prawie.

No ale chociaż micel się udał. Tak to ten biedronkowy, trzeba bedzie lecieć po więcej

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Możecie mi napisać czym różnią się te dwa produkty?

1. Natei Naturals Szampon do codziennego stosowania, włosy zniszczone i farbowane

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Glycol Distearate, Polysorbate 20, Parfum, Linalool, Limonene, Polyquaternium-7, Citric Acid, Benzophenone-4, Sine Adipe Lac, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Panthenol, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Biotin, Bioflavonoids, Pyridoxine HCI, 2-Bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, CI 16255.

2. Timotei Witalność łagodny szampon do włosów farbowanych z ekstraktem z czereśni i bawełny
Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate/Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Dimethiconol, Carbomer, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Disodium EDTA, Benzophenone-4, Citric Acid, Sodium Laureth Sulfate, Bangla.pl, BHT, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Sodium Benzoate, Gossypim Herbaceum Seed Oil, Propylene Glycol, Prunus Avium Fruit Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, PPG-12, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, CL 16255, CL 60730.
__________________
Padał deszcz tak jak dziś, miałaś uchylone drzwi.
Stałem w nich niczym pies,
w zębach niosąc bukiet ściem.
Zatrzasnęłaś je na klucz, wystawiłaś mnie na bruk.
Choć rację masz, że nie znasz mnie,
jak mogłaś tak dać wkręcić się.

Edytowane przez Gofrzyca
Czas edycji: 2010-04-21 o 13:38
Gofrzyca jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 13:30   #1570
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Gofrzyca Pokaż wiadomość
Dziękuję
I kolejny szampon do d... Aż musze znaleźć skład szampony timotei i porównać, bo tamten był idealny prawie.

No ale chociaż micel się udał. Tak to ten biedronkowy, trzeba bedzie lecieć po więcej

---------- Dopisano o 14:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Możecie mi napisać czym różnią się te dwa produkty?

1. Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Chloride, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Glycol Distearate, Polysorbate 20, Parfum, Linalool, Limonene, Polyquaternium-7, Citric Acid, Benzophenone-4, Sine Adipe Lac, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Panthenol, Diethylamino Hydroxybenzol Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, Linoleic Acid, Linolenic Acid, Biotin, Bioflavonoids, Pyridoxine HCI, 2-Bromo-2-nitropropane-1, 3-diol, CI 16255.

2. Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate/Sodium C12-13 Pareth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Glycol Distearate, Dimethiconol, Carbomer, Sodium Hydroxide, DMDM Hydantoin, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Disodium EDTA, Benzophenone-4, Citric Acid, Sodium Laureth Sulfate, Bangla.pl, BHT, TEA-Dodecylbenzenesulfonate, Sodium Benzoate, Gossypim Herbaceum Seed Oil, Propylene Glycol, Prunus Avium Fruit Extract, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Phenoxyethanol, PPG-12, Parfum, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Citronellol, Coumarin, Hexyl Cinnamal, CL 16255, CL 60730.
Gofrzyco-przede wszystkim edytuj post i umiesc niezbedne dane:producent,pelna nazwa,seria itd!
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-21, 13:50   #1571
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogłabym poprosić o analizę składu dermoprotektora Cetaphil? Moja dermatolog bardzo polecała mi kosmetyki Cetaphil (również emulsję) i od dłuższego czasu je używam. Zastanawiam się czy rzeczywiście są one tak doskonałe.

Galderma, Cetaphil MD, Dermoprotektor do skóry twarzy i całego ciała
Skład: Aqua/water, glycerin, hydrogenated polyisobutene, cetearyl alcohol, macadamia ternifolia seed oil/macadamia ternifolia nut oil, ceteareth-20, tocopheryl acetate, dimethicone, acrylates/c10-30 alkyl acrylate crosspolymer, benzyl alcohol, citirc acid, farnesol, panthenol, phenoxyethanol, sodium hydroxide, stearoxytrimethylsilane, stearyl alcohol. fil 0133.vo2.
__________________
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-22, 16:45   #1572
dorotka z krainy ozz
Raczkowanie
 
Avatar dorotka z krainy ozz
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: skąd inąd, czyli zróżnąd
Wiadomości: 116
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Miłe Wizażanki - Ekspertki,
Byłabym bardzo wdzięczna za kilka słów komentarza do składu ponizszych kremów. Szukam czegoś na noc do cery normalnej/mieszanej, co nie tylko nawilży, ale też wykaże jakieś działanie przeciwzmarszczkowe (23 wiosny). Poniższe kremy mają bardzo dobre opinie na KWC, nie wiem, który wybrać...?

Bielenda, Dieta Śródziemnomorska, Wieczorny mus oliwkowy
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Cetearyl Alcohol, Polysorbate 20, Olea Europaea Fruit Oli, Isononyl Isononanoate, Sorbitan Palmitate, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Cyclopetnasiloxane, Parrafinum Liquidum, Glecereth-26, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Olea Europea Leaf Extract, Dimethiconol, Sodium Polyacrylate, Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Meltodextrin, Silica, Parfum, Benzyl Alcohol, Geraniol, Cl 19140, Cl42090

Dax Cosmetics, Perfecta Nawilżanie, Krem na noc
Aqua, Hydrogenated Poly-1-Decene, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Isopropyl Myristate, Hexyldecanol, Hexyldecyl Laurate, Glycerin, Propylene Glycol, Caesalpinia Spinosa Oligosaccharides, Lecithin, Retinyl Palmitate, Tocopheryl Acetate, D-Panthenol, Pyridoxine HCL, Calcium Panthotenate, Amino Acids, Carnitine, Ubiquinone, Imperata Cylindrica, PEG-8, Carbomer, Aloe Barbadensis, Citrus Dulcis, Triethanolamine, Disodium EDTA, Ethylparaben, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Benzyl Salicytate, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl-3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Parfum, C.I.19140, C.I.42051

Edytowane przez dorotka z krainy ozz
Czas edycji: 2010-04-23 o 11:19
dorotka z krainy ozz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-23, 09:04   #1573
201607111050
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 904
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kochane, proszę bardzo o jakąś skromną opinie o tym kremie, bedę bardzo wdzięczna

Agir Bio creme hydrantante mains A l'aloe vera bio et a l'huile d'agran bio
Krem nawilżający do rąk na bazie aloesu i olejku arganowego bio (ponoć 10 % składników pochodzi z upraw ekologicznych a 98,8% jest pochodzenia naturalnego)
aqua, isopropyl palmitate, aloe barbadenis gel*, caprylic/capric trigyceride, glycerin, polyglicerin-3 methylglucose distearate, cetyl babasuate, gliceryl stearate citrate, stearyl alcohol, argania spinosa* oil, benzyl alcohol, xanthan gum, aroma, phytic acid, oryza sativa (rice) hull powder, tocopherol, hlianthus annus seed oil, sodium hydroxide, benzyl benzoate, bnztl salicylate, farnesol, linalool.
201607111050 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 16:33   #1574
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Kupiłam dzisiaj krem i wydawał mi się pozyteczny. Czy rzeczywiście tak jest ?

Skinfood - nourishing moistruriser.

Skład:Spring Water (aqua), Sunflower seed oil (helianthus
annuus), Aloe Vera Gel (aloe barbadensis gel),
Stearic acid, Avocado Oil (persea gratissima),
Cetearyl Alcohol, Glycerine (glycerin), PEG-120
Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl
Stearate, Triethanolamine, Tocopherol Acetate
(Vitamin E), Phenoxyethanol, Sodium
Hydroxymethylglycinate, Manuka Honey, Orange
Oil (citrus aurantium), Lavender Oil (lavandula
officinalis), Limonene, Linalool

Były jeszcze pillingi i inne kremy> jestem ciekawa czy sa coś warte i czy lepsze od tych wszystkich gdzie na drugim miejscu jest SLS.

Inne kremy miały drugi składnik taki: Caprylic to peeling i do mycia twarzy; woda, Isopropyl Myristate, Glycerine
(glycerin), Stearic Acid, Octyl Palmitate, Glyceryl
Stearate, - nie za dużo tego ?

Dziekuje za pomoc
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 22:55   #1575
Linka_
Raczkowanie
 
Avatar Linka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 76
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, chciałabym bardzo prosić o analizę składu, ale nie jest to lek, tylko maść robiona, (mam nadzieję, że to nie będzie dużym grzechem). Maść została mi zapisana na naczynka i rumień, na początku działała świetnie, ale teraz mam wrażenie, że daje skutki wręcz odwrotne, stąd zaczęłam się interesować jej składem (a z lekarzem nie mam teraz możliwości konsultacji), bo nie wiem czy to ona jest przyczyną pogorszenia czy mam szukać gdzie indziej.
Podaję skład:
Levonor ex amp.
Zinci oxydati 2,5
Bismuthi submitr. 2,5
1% sal. Acidi borici 15,0
Eucerini 50,0
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Linka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-24, 23:14   #1576
Hexxana
Zakorzenienie
 
Avatar Hexxana
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 11 972
GG do Hexxana Wyślij wiadomość przez MSN do Hexxana
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym bardzo prosić o analizę składu, ale nie jest to lek, tylko maść robiona, (mam nadzieję, że to nie będzie dużym grzechem). Maść została mi zapisana na naczynka i rumień, na początku działała świetnie, ale teraz mam wrażenie, że daje skutki wręcz odwrotne, stąd zaczęłam się interesować jej składem (a z lekarzem nie mam teraz możliwości konsultacji), bo nie wiem czy to ona jest przyczyną pogorszenia czy mam szukać gdzie indziej.
Podaję skład:
Levonor ex amp.
Zinci oxydati 2,5
Bismuthi submitr. 2,5
1% sal. Acidi borici 15,0
Eucerini 50,0
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

W tym przypadku dobrze byloby zasiegnac opinii Justy,napisz do Niej na priva
__________________
Hexxana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-25, 22:49   #1577
majonezz
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 78
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witam mialbym prosbe o przeanalizowanie ( czy jest ok) skladu kremu do stop "All about body foot cream o to sklad:

Aqua, Glyceryl Sterate SE, cyclopentasiloxane,paraff inum liquidum,, Glycerin, Ethylhexyl Sterate, Cetearyl Alcohol, Palmitic Acid,Stearic Acid, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea,Butyrosperfum Parkii,Allatoin, Parfum, Oenothera Biennis Oil, Menthylparaben, Acrylates/ c10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, BHT,Isobutylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Limonene,Hexyl Cinnamal, Linalool, Butylphenyl, Menthylpropional, Citronellol, Coumarin, CI 19140

oraz szamponu przeciwlupiezowego Ocerin PTZ-oceanic pharmaceutic sklad:

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Urea,Lauramidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside,Acrylates Copolymer,Zinc pyrithione, glycerin, Cocamide DEA, Undecylamidopropyltrimoni um Methosulfate, Polyquaternium-10, Lactic acid, Phenoxyethanol, Menthylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Isobutylparaben
majonezz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 09:10   #1578
asix86
Wtajemniczenie
 
Avatar asix86
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 101
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pharmaceris N, Vita-Capilaril (Krem nawilżająco - wzmacniający do twarzy SPF 15)
Skład: Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Glycerin, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Cetyl Alcohol, Isostearyl Isostearate, Cetearyl Octanoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Hydrogenated Decyl Olive Esters, Niacynamide, Sorbitol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Sodium Polyacrylate, Kelp (Macrocystis Pyrifera) Extract, Allantoin, Glyceryl Polyacrylate, Sodium Hyaluronate, Wheat (Triticum Vulgare) Germ Protein, Ascophyllum Nodosum Extract, Asparogopsis Armata Extract, Phenoxyethanol, Methylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Parfum.


Zastanawiam się, czy ten krem będzie odpowiedni na okres wiosenno-letni. Mam cerę suchą, początkującą naczynkową. Szukam kremu na dzień, ktory miałby średni filtr. Czy to dobry wybór?
(Wcześniej używałam Iwostin - krem intensywnie nawilżający SPF 20, ale dowiedziałam się na tym wątku, że ma 2 składniki rakotwórcze i postanowiłam poszukać innego kremu na dzień)
Będę bardzo wdzięczna za radę

EDIT:
Właściwie to sie jeszcze zastanawiam nad tym kremem:

Ziaja Med, Kuracja Naczynkowa, Krem zmniejszający nadreaktywność naczynek krwionośnych na dzień SPF6
Skład: qua (Water), Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Octyldodecanol, Octocrylene, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Glycerin, Butyl Methoxydibrnzoylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Hydrogenated Palm Kernel Oil, Cyclopentasiloxane, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Glyceryl Stearate Citrate, Dimethicone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tatramethylbutylphenol, Troxerutin, Escin, Propylene Glycol, Panthenol, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, 2-Bromo-2-Nitripropane-1,3-Diol, Doazolidinyl Urea.
*surowiec ECO-certyfikowany, organiczny (06.08.2009)


Który krem będzie lepszy dla cery suchej, naczynkowej, skłonnej do wyprysków, z lekkim rogowaceniem mieszkowym na policzkach.
__________________

Edytowane przez asix86
Czas edycji: 2010-04-27 o 07:20
asix86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-26, 17:40   #1579
inverso
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 340
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jak znajdę trochę więcej czasu, to zajmę się analizami, teraz mam go stanowczo za mało.
inverso jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-29, 13:31   #1580
Leseratte
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 031
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o zaanalizowanie składu kremu pod kątem zapychania. Chodzi o lekki krem nawilżający na dzień i na noc Soraya care&control:
Aqua, Dicaprylyl Ether, Polymethylmethacrylate, Polyglyceryl-3, Methylglucose Distearate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Hydrolyzed Algin, Chlorella Vulgaris, Maris Aqua, Lactic Acid, Citric Acid, Malic Acid, Camellia Sinensis Extract, Tocopherol, Panthenol, Carbomer, Tetrahydroxypropyl, Ethylenediamine, DMDM Hydantoin, Methylparaben, Propylparaben, Parfum , Citral, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl methylpropional, Linalool, Citronellol, Hexyl cinnamic Aldehyde, limonene, Alpha-Isomethyl Ionone.
Leseratte jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 16:34   #1581
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam
Chciałabym poprosić o sprawdzenie kremu z filtrem
Lirene , Dermoprogram, Family, Wodoodporna emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+
pod względem zapychania i czy nada się do skóry mieszanej, trądzikowej , z miejscowymi przesuszeniami ?
Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben

I przy okazji mam pytanie, czym filtr Lirene, Dermoprogram, Kids, Mleczko ochronne do opalania SPF 50+ różni się od tego powyżej ?
Skład: AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, C12-15 AKYL BENZOATE, 4-METHYLBENZYLIDENE CAMPHOR, TITANIUM DIOXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, PVP/XEXAADECENE COPOLYMER, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PARAFFINUM LIQUIDIM, ALUMINA, POLYACRYLAMIDE, XANTAN GUM, C13-14 ISOPARAFFIN, DISODIUM EDTA, SIMETHICONE, BHA, LAURETH-7, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, DMDM HYDANTION, PROPYLPARABEN

(przepraszam, że drugi skład jest drukowanymi literami i gdzieniegdzie pogrubione, ale znalazłam go gdzieś w internecie, bo na Wizażu go brak )

I który z nich dla cery takiej jak moja byłby odpowiedniejszy ?

Dziękuję z góry !
Serdecznie pozdrawiam
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-29, 22:55   #1582
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Linka_ Pokaż wiadomość
Witam, chciałabym bardzo prosić o analizę składu, ale nie jest to lek, tylko maść robiona, (mam nadzieję, że to nie będzie dużym grzechem). Maść została mi zapisana na naczynka i rumień, na początku działała świetnie, ale teraz mam wrażenie, że daje skutki wręcz odwrotne, stąd zaczęłam się interesować jej składem (a z lekarzem nie mam teraz możliwości konsultacji), bo nie wiem czy to ona jest przyczyną pogorszenia czy mam szukać gdzie indziej.
Podaję skład:
Levonor ex amp.
Zinci oxydati 2,5
Bismuthi submitr. 2,5
1% sal. Acidi borici 15,0
Eucerini 50,0
Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.
Czy na recepcie masz na pewno napisane sal.? Powinno być sol.
Pozwolę sobie zanalizować

Levonor ex amp. to jedna ampułka Levonoru. Leku do iniekcji który powoduję skurcz mięśni naczyń krwionośnych. Zew. powinien obkurczyć powierzchniowe naczynka skóry.

Zinci oxydati to tlenek cynku może lekko wysuszyć.

Bismuthi sub (n) itras - stosowany zew. daję efekt rozjaśnienia skóry

Acidum boricum to kwas borny. Toksyczny stosowany wew. Nie przenika przez skórę. Działa bakteriobójczo, ale stosowany też w rumieniu

Eucerini to podłoże

W moim osobistym odczuciu można sobie ukręcić coś lepszego np na mazidłach.

---------- Dopisano o 23:48 ---------- Poprzedni post napisano o 23:40 ----------

Cytat:
Napisane przez _Alessandra Pokaż wiadomość
Witam
Chciałabym poprosić o sprawdzenie kremu z filtrem
Lirene , Dermoprogram, Family, Wodoodporna emulsja do opalania do skóry wrażliwej SPF 50+
pod względem zapychania i czy nada się do skóry mieszanej, trądzikowej , z miejscowymi przesuszeniami ?
Skład : Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Propylene Glycol, Octocrylene, C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Butyl Methoxydibenzoylmethane, /Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Triethanolamine, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Acrylates/C13-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Alumina, Allantoin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Butyrospermum Parkii ( Shea Butter), BHA, Simethicone, Methylparaben, Phenoxyethanol, Diazolidinyl Urea, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben

I przy okazji mam pytanie, czym filtr Lirene, Dermoprogram, Kids, Mleczko ochronne do opalania SPF 50+ różni się od tego powyżej ?
Skład: AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, C12-15 AKYL BENZOATE, 4-METHYLBENZYLIDENE CAMPHOR, TITANIUM DIOXIDE, PROPYLENE GLYCOL, CETYL ALCOHOL, POTASSIUM CETYL PHOSPHATE, CAPYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIMETHICONE, PVP/XEXAADECENE COPOLYMER, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, PARAFFINUM LIQUIDIM, ALUMINA, POLYACRYLAMIDE, XANTAN GUM, C13-14 ISOPARAFFIN, DISODIUM EDTA, SIMETHICONE, BHA, LAURETH-7, PHENOXYETHANOL, METHYLPARABEN, DMDM HYDANTION, PROPYLPARABEN

(przepraszam, że drugi skład jest drukowanymi literami i gdzieniegdzie pogrubione, ale znalazłam go gdzieś w internecie, bo na Wizażu go brak )

I który z nich dla cery takiej jak moja byłby odpowiedniejszy ?

Dziękuję z góry !
Serdecznie pozdrawiam
Drugi filtr dla dzieci zawiera poliakrylamid, który według najnowszych badań może działać rakotwórczo. Kumuluję się.
Pierwszy filtr zawiera tinosorb M więc jest fotostabilny. Ten dla dzieci nie chyba, że już na oczy mi padło
Oba mają silikony oraz Parasol. Osobiście używam pierwszego i mnie mimo to nie zapycha Nie bieli za bardzo i ładnie okrywa skórę oraz nawilża (albo to efekt po silikonach )

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:48 ----------

Cytat:
Napisane przez joaa12 Pokaż wiadomość
Kupiłam dzisiaj krem i wydawał mi się pozyteczny. Czy rzeczywiście tak jest ?

Skinfood - nourishing moistruriser.

Skład:Spring Water (aqua), Sunflower seed oil (helianthus
annuus), Aloe Vera Gel (aloe barbadensis gel),
Stearic acid, Avocado Oil (persea gratissima),
Cetearyl Alcohol, Glycerine (glycerin), PEG-120
Stearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl
Stearate, Triethanolamine, Tocopherol Acetate
(Vitamin E), Phenoxyethanol, Sodium
Hydroxymethylglycinate, Manuka Honey, Orange
Oil (citrus aurantium), Lavender Oil (lavandula
officinalis), Limonene, Linalool

Były jeszcze pillingi i inne kremy> jestem ciekawa czy sa coś warte i czy lepsze od tych wszystkich gdzie na drugim miejscu jest SLS.

Inne kremy miały drugi składnik taki: Caprylic to peeling i do mycia twarzy; woda, Isopropyl Myristate, Glycerine
(glycerin), Stearic Acid, Octyl Palmitate, Glyceryl
Stearate, - nie za dużo tego ?

Dziekuje za pomoc
Ten kremik ma bardzo przyjemny skład zawiera olej słonecznikowy, olej z avokado, zel aloesowy, gliceryne, witamine E oraz olejki z pomarańczy i lawendy. Pewnie ładnie pachnie Prócz tego parę dość bezpiecznych składników. To chyba produkt Eco i jeśli to cały skład to wypadałoby go trzymać w lodówce

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-04-29 o 22:58
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-04-30, 12:24   #1583
_Alessandra
Zakorzenienie
 
Avatar _Alessandra
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Świdnica.
Wiadomości: 6 069
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ghost19 - Dziękuję bardzo bardzo mocno Teraz to mogę na spokojnie zakupić i wypróbować, mam nadzieję, że sprawdzi się tak dobrze jak u Ciebie
No , to pięknie , składnik rakotwórczy w filtrze dla DZIECI
__________________
14.08.2013 - England..

książkoholiczka


10.03.2009 - razem

Edytowane przez _Alessandra
Czas edycji: 2010-04-30 o 12:25
_Alessandra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-01, 15:41   #1584
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam ,

bardzo proszż o analizę kremu koloryzującego.Czy jest duże prawdopodobieństwo że zapcha? Czy nada się do młodej skóry i będzie dobrze wyrównywał koloryt?Jak z ochroną przed UV???

Oriflame, Koloryzujący krem na dzień Ecollagen

AQUA, ETHYLHEXYL METHOXYCINNAMATE, OCTOCRYLENE, ISOHEXADECANE, GLYCERIN, BUTYLENE GLYCOL, COCOGLYCERIDES, ETHYLHEXYL SALICYLATE, POLYSORBATE 80, BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE, GLYCERYL STEARATE, PEG-100 STEARATE, CETYL ALCOHOL, HDI/TRIMETHYLOL HEXYLLACTONE CROSSPOLYMER, POLYACRYLATE-13, CAPRYLYL GLYCOL, ALUMINUM STARCH OCTENYLSUCCINATE, STEARIC ACID, POLYISOBUTENE, PARFUM, PRUNUS AMYGDALUS DULCIS OIL, IMIDAZOLIDINYL UREA, PROPYLPARABEN, METHYLPARABEN, CETYL ACETATE, DISODIUM EDTA, POLYSORBATE 20, SORBITAN ISOSTEARATE, OLEYL ACETATE, STEARYL ACETATE, XANTHAN GUM, BHT, PHENOXYETHANOL, SILICA, TRITICUM MONOCOCCUM SEED EXTRACT, ETHYLHEXYLGLYCERIN, SODIUM METHYLPARABEN, ACETYLATED LANOLIN ALCOHOL, SODIUM HYALURONATE, SODIUM PROPYLPARABEN, SODIUM ETHYLPARABEN, GLUCOSE, CHONDRUS CRISPUS EXTRACT, HYDROLYZED RICE PROTEIN, HYDROLYZED YEAST PROTEIN, CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 12:24   #1585
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Jeszcze pięknie poprosze o analize tego nowego kremu,pod względem zapychania i ochrony.Jest do cery trądzikowej.

IWOSTIN SOLECRIN ACNE Krem ochronny wodoodporny

Skład:
Aqua, Iwonicz Aqua, Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Propylheptyl Caprylate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butyl Metoxydibenzoylmethane, Potassium Cetyl Phosphate, Stearalkonium Hectorite, Propylene Carbonate, Isocetyl Stearoyl Stearate, Dipentaerythrityl Hexacaprylate/ Hexacaprate, Isononyl Isononanoate, Isodecyl Neopentanoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Titanium Dioxide, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Alumina, Sodium Metaphosphate, Sodium methylparaben, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrogenated Stearyl Olive Esters, Panthenol, Sodium PCA, Magnesium PCA, Zinc PCA, Manganese PCA, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Squalane, Polysorbate 60, Tocopheryl Acetate, Acrylates and C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Trietholamine, PEG-8, Tocopheryl, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Disodium EDTA.
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 14:18   #1586
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analizę poniższego kosmetyku pod względem ochrony UVA/UVB i zapychania. Zaczęłam czytać na temat składników ale wolę to oddać w ręce znawców tematu
podkład MISSHA BB Cream Perfect Cover SPF 42 PA+++

Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cetyl PEF/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Arbutin, Magnesium Aluminium Silicate, Stearalkonium Hectorite, Hydrolysed Collagen, Rosa Rubiginosa Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Caviar Extract, Adenosine, Algae Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Fagus Sylvatica Bud Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Ceramide 3, Chamomila Recutita (Matricaria) Flower Extract, Fragrance (Parfum), Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol. MAY CONTAIN [+/-; Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)

Edytowane przez Alesjaa
Czas edycji: 2010-05-02 o 14:19
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 17:15   #1587
joaa12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 767
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Ghost19 Pokaż wiadomość
Ten kremik ma bardzo przyjemny skład zawiera olej słonecznikowy, olej z avokado, zel aloesowy, gliceryne, witamine E oraz olejki z pomarańczy i lawendy. Pewnie ładnie pachnie Prócz tego parę dość bezpiecznych składników. To chyba produkt Eco i jeśli to cały skład to wypadałoby go trzymać w lodówce
Dziękuję bardzo za opis. Właśnie skusiłam się na zakup gdyż na drugim miejscu i kolejnych zobaczyłam oleje. Tylko ja mam mieszaną skórę i bałam sie, że bedzie za tłusto, ale nie jest i ładnie się wchłania. A zapach przypomina mi może zapach kremików do rąk.
A na składach się zbytnio nie znam, ale uważam ze warto wiedziec co się stosuje. POza tym czesto można ,,przejsc obok,, czegos co jest warte zakupu a nie zwraca sie na to uwagi.

http://www.skinfood.co.nz/skincare/n...isturiser.html
joaa12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 18:07   #1588
Shazney
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 7 047
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogłabym prosić o opis?


L'oreal 'Kod młodości' - odmładzający koncentrat przeciwzmarszczkowy

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Isohexaclecane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Alcohol Denat, Dipropylene Glycol, Synthetic Wax, PEG-10 Dimethicone / PEG–10/15 Crosspolymer, Dimethcione / Polyglycerin–3 Crosspolymer, Caffeine, Sodium Acrylates Copolymer, Sodium Hydroxide, Bifida Ferment Lysate, Adenosine, Ascorbyl Glucoside, Nylon–12, Limonene, Disodium Edta, Propylene Carbonate, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Caprylic / Capric Triglyceride, Disteardimonium Hectorite, Ethylhexylglycerin, Polysilicone–8, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance, Sodium Benzoate (FL B39292/1). Aqua / Water, Glycerin, Isohexaclecane, cyclohexasiloxane, Dimethicone, Alcohol Denat, Dipropylene Glycol, Synthetic Wax, PEG-10 Dimethicone / PEG-10/15 Crosspolymer, Dimethcione / polyglycerol-3 Crosspolymer, Caffeine, Sodium Acrylates Copolymer, Sodium Hydroxide, Bifida Lysate Ferment, Adenosine, Ascorbyl Glucoside, Nylon-12, Limonene, Disodium EDTA, Propylene Carbonate, hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Caprylic / Capric Triglyceride, Disteardimonium Hectorite, Ethylhexylglycerin, polysilicones-8, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance, Sodium benzoate (FL B39292 / 1)
__________________

Never underestimate the power of good morning texts, apologies,
and random compliments.
Shazney jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 18:48   #1589
Ghost19
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 244
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Alesjaa Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę poniższego kosmetyku pod względem ochrony UVA/UVB i zapychania. Zaczęłam czytać na temat składników ale wolę to oddać w ręce znawców tematu
podkład MISSHA BB Cream Perfect Cover SPF 42 PA+++

Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Cetyl PEF/PPG-10/1 Dimethicone, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Zinc Oxide, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, PEG-10 Dimethicone, Arbutin, Magnesium Aluminium Silicate, Stearalkonium Hectorite, Hydrolysed Collagen, Rosa Rubiginosa Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Squalane, Caviar Extract, Adenosine, Algae Extract, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Fagus Sylvatica Bud Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate, Ceramide 3, Chamomila Recutita (Matricaria) Flower Extract, Fragrance (Parfum), Triethanolamine, Methylparaben, Propylparaben, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Salicylate, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Linalool, Citronellol. MAY CONTAIN [+/-; Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)

Duzo silikonów, glikoli które mogą zapychać. Ochrona anty UV raczej znikoma....bardzo znikoma. Podkład nie posiada stabilnych filtrów. Jeśli chcesz stosować podkład z ochroną przeciwsłoneczną może poszukaj w mineralnych np EDM

---------- Dopisano o 19:48 ---------- Poprzedni post napisano o 19:34 ----------

Cytat:
Napisane przez Shazney Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o opis?


L'oreal 'Kod młodości' - odmładzający koncentrat przeciwzmarszczkowy

Skład: Aqua/Water, Glycerin, Isohexaclecane, Cyclohexasiloxane, Dimethicone, Alcohol Denat, Dipropylene Glycol, Synthetic Wax, PEG-10 Dimethicone / PEG–10/15 Crosspolymer, Dimethcione / Polyglycerin–3 Crosspolymer, Caffeine, Sodium Acrylates Copolymer, Sodium Hydroxide, Bifida Ferment Lysate, Adenosine, Ascorbyl Glucoside, Nylon–12, Limonene, Disodium Edta, Propylene Carbonate, Hydroxyethylpiperazine Ethane Sulfonic Acid, Caprylic / Capric Triglyceride, Disteardimonium Hectorite, Ethylhexylglycerin, Polysilicone–8, Tocopheryl Acetate, Methylparaben, Phenoxyethanol, Parfum / Fragrance, Sodium Benzoate (FL B39292/1).
Dwa razy Ci się wkleił skład. Obcięłam
Koncentrat zawiera alkohol. Może podrażnić naczynka, ale nie musi. To kwestia jak osobiście na niego reagujesz. Duża ilość silikonu oraz pegu może zapchać. Otula twarz nierozpuszczalną barierą ochronną. Z sub. aktywnych zawiera kofeinę antyoxydant
,Bifida Ferment Lysate to jakiś probiotyk. Nie mam pojęcia jak działa na skórę
oraz adenozynę -Nukleozyd, działa przeciwzapalnie i gojąco

Mnie nie przekonuję ani skład ani cena

Ps. Widziałam, że interesujesz się kremem sojowym z BU (tu się nic nie ukryję ) Moim zdaniem to lepsza inwestycja szczególnie, że za cenę Loreala możesz mieć trzy pudełeczka kremu sojowego. Czytałam o stosowaniu hormonów roślinnych na skórę i opinię były bardzo pozytywne

Edytowane przez Ghost19
Czas edycji: 2010-05-02 o 18:51
Ghost19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-05-02, 21:22   #1590
Alesjaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 82
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ghost ślicznie dziękuję za odpowiedź!!

A co powiesz o składzie tego filtra??

BIODERMA PHOTODERM MAX COMPACT SPF 50+/PDD 24
Ochronny podkład mineralny w kompakcie


Skład:
ISODECYL NEOPENTANOATE, DIISOPROPYL SEBACATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, TITANIUM DIOXIDE, POLYETHYLENE, TRI-C12-13 ALKYL CITRATE, POLYMETHYL METHACRYLATE, CORN STARCH MODIFIED, ZINC OXIDE, BEESWAX (CERA ALBA), OZOKERITE, PENTAERYTHRITYL TETRAISOSTEARATE, MICA, IRON OXIDES (CI 77491), IRON OXIDES (CI 77499), SIMETHICONE, TRIETHOXYCAPRYLYSILANE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE
Alesjaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 3 (0 użytkowników i 3 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:59.