Koty część XIII - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-15, 12:03   #571
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Seph Pokaż wiadomość
A brałaś kociaka z hodowli z rodowodem? Z ciekawości pytam. Bengalski też mi się super podoba, ale jednak kociaka powinno się po charakterze wybierać więc jeszcze się muszę zastanowić. Chociaż najpewniej to też loteria jaki kociak na prawdę będzie Nie mogę się doczekać futrzanego przyjaciela, ale jednak wolałabym się jak najlepiej przygotować żeby nie narobić stresu, a przy okazji i kotkowi.
Tak, brałam z hodowli z rodowodem. Bengalskie mają trochę dziką naturę, są bardzo żywiołowe i gadatliwe, ale też bardzo przywiązują się do swojego człowieka
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 11:23   #572
blonda93
Raczkowanie
 
Avatar blonda93
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 191
Dot.: Koty część XIII

Cześć wszystkim
Od początku roku mieszka z nami kilkumiesięczna kotka Maine Coon. Nie potrafię oduczyć jej grzebania w doniczkach i wysypywania wszędzie ziemi, nawet cytryny jej nie odstraszają...czy macie na to jakieś rady?
Kotka z kuwety korzysta normalnie (ale potrafi też po prostu położyć się w niej i pójść spać...)
blonda93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 11:27   #573
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Tak. Postawić kwiatki poza zasięgiem kota Plus wysłać owies do doniczki i niech grzebie i je do woli.

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-19, 11:42   #574
201707191436
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 196
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez blonda93 Pokaż wiadomość
Cześć wszystkim
Od początku roku mieszka z nami kilkumiesięczna kotka Maine Coon. Nie potrafię oduczyć jej grzebania w doniczkach i wysypywania wszędzie ziemi, nawet cytryny jej nie odstraszają...czy macie na to jakieś rady?
Kotka z kuwety korzysta normalnie (ale potrafi też po prostu położyć się w niej i pójść spać...)

W moim przypadku pomogło jedynie pozbycie się kwiatów - mam jedynie trawke dla kota w doniczce.
201707191436 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 08:17   #575
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez MiladyAsh Pokaż wiadomość
W moim przypadku pomogło jedynie pozbycie się kwiatów
U mnie też.
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 09:09   #576
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Ja też pozbyłam się kwiatów.
A do wyhodowania trawki kociej używam szklarni z Ikea, bo moje też lubią ryć nosem w ziemi i dopóki nie urośnie na tyle, że przetrzyma kocie szturchania, to wyrasta w szklarni. Chociaż Maniek i tak nauczył się ją otwierać. A jak mu się akurat nie uda, to siada na niej i miauczy
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 10:33   #577
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Sezamie, otwórz się!
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-20, 10:42   #578
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Wczoraj graslaki przyprawily mnie prawie o zawał serca.

Tuż przed północą, już zasypiamy powoli, światło zgaszone, graslaki sobie popiskuja, Kropka im odpowiada... Sielanka.

Nagle chwila ciszy i z graslakowego legowiska dobywa się piskliwy śmiech "hihihi" dosłownie, tonacja smiechowa.

Od razu nam się oczy otworzyły i zaczęliśmy nasluchiwac. Jeszcze raz któreś maleństwo wydało z siebie ten "piekielny śmiech" i już więcej nie.

Przygody eh przygody

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 10:55   #579
daktylek1987
Wtajemniczenie
 
Avatar daktylek1987
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 2 668
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Malla Pokaż wiadomość
Sezamie, otwórz się!
Taaa, tylko coś kiepsko sobie to wykombinował, bo szklarnia otwiera się od góry. A przyciśnięta prawie 6 kg Mańkową pupą nie ma szans na otwarcie



witchwq ja bym już chyba nie zasnęła, chyba Ci jakiś demonek rośnie
Czyli kluski ok, rosną w siłę?
__________________
"Koty potrafią zranić w jeden sposób - odchodząc."

Edytowane przez daktylek1987
Czas edycji: 2017-03-20 o 10:56
daktylek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-20, 11:02   #580
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Tak, kluski rosną w siłę az za bardzo Kropcie muszę wiecznie dokarmiać bo chudnie w oczach.

Jednej klusce mam przykazane oczko przemywac - chyba rodzeństwo "pomogło" w otwieraniu oczu i teraz są kłopoty. Drugie oczko zdrowe. Vet na razie nie podejrzewa żadnych chorob.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-21, 11:55   #581
Ka-Mila
Rozeznanie
 
Avatar Ka-Mila
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Puck, 3-CITY
Wiadomości: 667
GG do Ka-Mila
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez daktylek1987 Pokaż wiadomość
Ja też pozbyłam się kwiatów.
A do wyhodowania trawki kociej używam szklarni z Ikea, bo moje też lubią ryć nosem w ziemi i dopóki nie urośnie na tyle, że przetrzyma kocie szturchania, to wyrasta w szklarni. Chociaż Maniek i tak nauczył się ją otwierać. A jak mu się akurat nie uda, to siada na niej i miauczy
Nam sprawdził się patent nakładania na doniczkę siatki o grubych dużych oczkach - trawa spokojnie rosnąc przez nie przechodziła a kocie łapki i noski nie lądowały w ziemi ( a potem ziemia na podłodze ).
__________________
Moja myślodsiewnia
http://www.mojageneracja.pl/2655282
Ka-Mila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 09:23   #582
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

http://opsychologii.pl/moj-czlowiek-...zami-kota.html
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 09:45   #583
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Bardzo dobrze napisane! Świetne!

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 19:17   #584
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Koty część XIII

Hej dziewczyny,
niedługo do Was dołączę, bo już rośnie moja mała puchata kuleczka. Ma już 3 miesiące i za jakiś miesiąc będzie ze mną.
Jestem na etapie wybierania wyprawki. Szczególnie drapak, to temat o którym przeczytałam już setki stron i dalej nie jestem pewna.
No i muszę jeszcze zdecydować co z zabezpieczeniem okien i balkonów. Jak jest u Was: jeżeli mieszkacie w bloku macie wszystko zabezpieczone i czym?


O jejku, bardzo dobre.Aż mam łzy w oczach po przeczytaniu relacji kotka.

witchwq śliczne maluszki. Dużo siły i cierpliwości dla Ciebie i kociej mamy
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 19:33   #585
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

Czy możecie wkleić ten tekst? Bo mi już mignął na fb i chciałam przeczytać, teraz Wy wklejacie, ale mi nie działa...
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 19:36   #586
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

O, też mi nie działa link :/

Alkaxy dzięki, postaram się zrobić im nowe zdjęcia. Jutro kończą 2 tygodnie już i urosły bardzo, bardzo. No i już wszystkie otworzyly oczy. A jedno nawet nauczyło się syczec. Na mnie

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 20:01   #587
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
niedługo do Was dołączę, bo już rośnie moja mała puchata kuleczka. Ma już 3 miesiące i za jakiś miesiąc będzie ze mną.
Jestem na etapie wybierania wyprawki. Szczególnie drapak, to temat o którym przeczytałam już setki stron i dalej nie jestem pewna.
No i muszę jeszcze zdecydować co z zabezpieczeniem okien i balkonów. Jak jest u Was: jeżeli mieszkacie w bloku macie wszystko zabezpieczone i czym?



O jejku, bardzo dobre.Aż mam łzy w oczach po przeczytaniu relacji kotka.

witchwq śliczne maluszki. Dużo siły i cierpliwości dla Ciebie i kociej mamy
Balkonu nie mam. Mieszkam na 9 pietrze i poki co w jednym pokoju zostawiam okno otwarte i zamykam drzwi a w drugim lekko rozszczelnione. Ale na dluzsza mete musze cos wymyslic bo lato idzie. Nie wiem czy wstawic siatke czy na uchylone okno dac jakies kratki czy co tu innego wymyslic :/

Wysłane z mojego LG-H955 przy użyciu Tapatalka
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 20:08   #588
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Mieszkam w bloku, 3 piętro. Mam duży balkon, cały osiatkowany. Okna uchylnie otwieram tylko kiedy jesteśmy w domu. Poza tym drzwi balkonowe otwarte cały czas prawie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-23, 21:27   #589
Kocurasek
Zakorzenienie
 
Avatar Kocurasek
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 4 559
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez Vivienne Pokaż wiadomość
Czy możecie wkleić ten tekst? Bo mi już mignął na fb i chciałam przeczytać, teraz Wy wklejacie, ale mi nie działa...

Proszę:

„Mój kot jest złośliwy” – to zdanie bardzo często pada z ust właścicieli kotów. Jeśli też tak sądzisz – zobacz jak wygląda sytuacja oczami właściciela i oczami kota, a potem zdecyduj komu można przypisać złośliwe zachowanie.

Perspektywa właściciela: „Wróciłem z pracy i zobaczyłem, że kot podrapał moją nową kanapę. Ma swoje drapaki, nie było z nim do tej pory problemu. Pokazałem mu ślady po pazurach, doskonale wiedział, że źle zrobił. Unikał mojego wzroku, a jak go przytrzymałem to odwracał głowę, jakby udawał, że nic się nie stało. Dostał parę razy w futro przy tej kanapie, zapamięta sobie, że tak nie wolno. Oczywiście, próbował się potem przymilać, ale do wieczora nie reagowałem na jego zaczepki, żeby zrozumiał, że jestem na niego zły. Miałem nadzieję, że wyciągnie wnioski, ale rano okazało się, że nasikał mi do butów. Złośliwy niewdzięcznik! Zamknąłem go w łazience, będzie tam siedział, dopóki nie zacznie się normalnie zachowywać!”

Perspektywa kota: „W domu pojawiło się nowe, duże coś. Trochę mnie martwiły te wszystkie zapachy, ale okazało się, że to legowisko dwunożnych. Przynieśli takie zupełnie niepachnące naszym domem, postanowiłem zaznaczyć, że to nasze jest. O rety, ale ma fajną strukturę – pazurki dobrze wchodzą! No i można się wyciągnąć przy drapaniu, nareszcie! Mój drapak jest mały, ma niskie słupki i pełno dziwnych półek, nawet nie mogę się na nim cały wyciągnąć. No i rusza się gdy drapię, nie lubię tego, mam wrażenie, że się na mnie przewróci. Z tym nowym legowiskiem dwunożnych jest zupełnie inaczej – duże, stabilne i tak przyjemnie zaczepia pazurki. Podrapałem trochę, było super, nareszcie widać, że to nasze. Potem Najlepszy wrócił z pracy, ucieszyłem się na jego widok, ale nagle zaczął krzyczeć, zaniósł mnie do pokoju, a potem zbił. Nie wiem o co mu chodziło, próbowałem go uspokajać, byłem tak grzeczny jak to możliwe. Nie patrzyłem mu w oczy, bo przecież wiadomo, że to sygnał do konfrontacji. Mrugałem żeby pokazać, że jestem pokojowo nastawiony i nie chcę kłótni. Nie pomogło, nie wiem dlaczego, inne koty rozumieją. Zrobiło się trochę nieswojo, próbowałem się do niego przytulić, ale zrzucił mnie z kolan, a potem parę razy tak nerwowo przeszedł koło mnie, coś jeszcze mówił niemiłym tonem głosu. No i zaczął mnie zastraszać – wpatruje się we mnie takim świdrującym wzorkiem, zupełnie jak kot sąsiadów, kiedy chce mnie przepędzić. Nie czuję się bezpiecznie w domu i nie rozumiem dlaczego Najlepszy nagle tak się zachowuje, boję się go, wygląda jakby chciał mnie zaatakować, chociaż nie wiem dlaczego. Zaznaczyłem te rzeczy, w których wychodzi z domu swoim zapachem, bo jego źle mi się kojarzył i nie czułem się dobrze. Zrobiło się trochę bezpieczniej, ale rano znowu zaczął się dziwnie zachowywać. Nakrzyczał na mnie i wrzucił do małego pomieszczenia. Siedzę po ciemku i nie wiem co się dzieje, boję się bardzo”.

Historia ma wiele wariantów, ale jeden wspólny mianownik: brak zrozumienia dla potrzeb i sposobu zachowania się naszych kotów. Jeśli kot podrapał jakiś mebel lub nasikał poza kuwetą pamiętaj, że nie zrobił tego złośliwie. Drapie, ponieważ ma taką potrzebę, wynikającą z naturalnego repertuaru zachowań. Jeśli chcesz trzymać w domu kota, musisz wziąć to pod uwagę i zapewnić mu miejsce do drapania zgodne z jego potrzebami. Jeśli sika poza kuwetą może mieć problem zdrowotny, środowiskowy lub reagować tak na stres – pisałam o tym w poprzednim artykule. Nie zrzucił też Twojego wazonu na złość Tobie. Być może zahaczył o niego przypadkiem, a może nudziło mu się i chciał się pobawić, ponieważ środowisko, w którym mieszka nie dostarcza mu zbyt wiele stymulacji. Widzi też, że się denerwujesz, ale nie rozumie powodu Twojej złości. Pokazywanie mu podrapanej kanapy, potłuczonego wazonu czy zniszczonej podłogi i karcenie go przy tym nie ma sensu. Koty inaczej patrzą na przedmioty i nie mają świadomości, że coś ma dla nas wartość, stąd nie rozumieją o co Ci chodzi. Ponadto koty (i psy także) nie rozumieją zależności oddalonych w czasie. Kara jest skuteczna tylko jeśli wydarza się dokładnie w momencie prezentowania przez kota nieakceptowalnego zachowania. Skuteczna, czyli może zostać skojarzona z tym zachowaniem. Nawet wtedy nie jest jednak korzystna, ponieważ kot uczy się, że to Ty jesteś jej źródłem i to Ciebie trzeba się obawiać, a nie danego zachowania. Jeśli podłożem nieakceptowanego zachowania jest stres, to karanie kota tylko pogłębi problem. Nie tylko nie zrozumie on Twojego zachowania, ale też zwiększy się poziom jego stresu i szansa na ponowne wypadki, których właśnie próbujesz uniknąć. Zestresowany kot stara się rozładować napięcie i np. drapie lub oddaje mocz poza kuwetą. Tworzy to błędne koło – właściciel jeszcze silniej okazuje złość, kot tym bardziej „niszczy”, właściciel jest przekonany, że jest to złośliwość ze strony kota. W skrajnych przypadkach kot traci dom w wyniku tej spirali nieporozumień.

Jeśli zatem Twój kot zrobił coś, czego nie akceptujesz i nie ma to związku z jego zdrowiem czy zmianami w środowisku, to prawdopodobnie pokazał Ci właśnie, że ma taką potrzebę, a to co mu zapewniasz nie zaspokaja jej odpowiednio (np. drapak jest źle dobrany) lub źle się poczuł we własnym domu i chce dodać sobie odwagi (np. zaznaczając swoim zapachem). Jeśli karcisz go i dyscyplinujesz wzorkiem, co dla kota jest bardzo silnym sygnałem, bądź pewien, że kot nie rozumie co się stało, a Ty zaczynasz być w jego oczach niejednoznaczny i możesz nawet budzić lęk. Niby na co dzień przytulasz i dajesz jeść, a nagle z zupełnie niezrozumiałych powodów krzyczysz, bijesz, zastraszasz wzrokiem. Czy chciałbyś kontynuować znajomość z przyjacielem, który jednego dnia jest dla Ciebie miły i wspierający, a drugiego szarpie Cię i obrzuca inwektywami bez znanego Ci powodu? Jeśli zatem wiesz, że zachowanie Twojego kota nie wynika z jego złej intencji, a jednak Ty intencjonalnie karcisz go, krzyczysz na niego czy dyscyplinujesz go wzrokiem: kto rzeczywiście jest złośliwy – Twój kot czy Ty?

Agnieszka Woś-Szymanowska

zdjęcie: Wikipedia




Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

25.08.2012

Aparatka
08.04.2013 Damon Clear (góra)
18.11.2013 aparat metalowy mini (dół)

Kocurasek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 21:57   #590
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Koty część XIII

Dziękuję bardzo świetnie napisane.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 07:30   #591
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

No to mamy dwa tygodnie <3

Rudasek (bialo-rudy)


Czarnulka (trikolorka)



Kremowy (bialo-rudawy)



Mini-Me (trikolorka, kopia mamusi)


Mini-Me już się nauczyla syczec

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 07:59   #592
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Koty część XIII

Ale fajne kluchy. 😍

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 08:19   #593
Kusum
Zakorzenienie
 
Avatar Kusum
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: lbn
Wiadomości: 9 822
Dot.: Koty część XIII

Ale kolorowe maluchy. Wszystkie już zaklepane?
__________________
"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz - z wzajemnością" A. Hopkins
Kusum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 08:22   #594
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

Na razie zaklepana na 100% jest Mini-Me. Parę osób chce przyjść je zobaczyć, więc liczę na więcej domków dla nich. Na razie mi się nie spieszy, mam jeszcze czas.

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 09:13   #595
Malla
Nie depcze krokusów
 
Avatar Malla
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 53 233
Dot.: Koty część XIII

Uwielbiam małe kotki
__________________
- Rób swoje, wiedźminie. Resztą się nie turbuj.
Geralt solennie obiecał sobie nie turbować się.
Malla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 11:32   #596
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Koty część XIII

Ale słodziaki szkoda ze daleko ode mnie chętnie bym odwiedziła
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 11:34   #597
Ingrid80
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 8 729
Dot.: Koty część XIII

Uwielbiam koty ale szczerze mówiąc trochę większe. Takie noworodki wyglądają jak szczurki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ingrid80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 11:37   #598
witchwq
Zakorzenienie
 
Avatar witchwq
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 6 798
Dot.: Koty część XIII

No bo wyglądają jak szczurki I tak je uwielbiam

Wysłane z mojego Elephone P8000 przy użyciu Tapatalka
__________________
Windows is now a 64 bit tweak of a 32 bit extension to a 16 bit user interface for an 8 bit operating system based on a 4 bit architecture from a 2 bit company that can't stand 1 bit of competition.
witchwq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:55   #599
Kalioope
Raczkowanie
 
Avatar Kalioope
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: Czerwona Torebka
Wiadomości: 487
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny,
niedługo do Was dołączę, bo już rośnie moja mała puchata kuleczka. Ma już 3 miesiące i za jakiś miesiąc będzie ze mną.
Jestem na etapie wybierania wyprawki. Szczególnie drapak, to temat o którym przeczytałam już setki stron i dalej nie jestem pewna.
No i muszę jeszcze zdecydować co z zabezpieczeniem okien i balkonów. Jak jest u Was: jeżeli mieszkacie w bloku macie wszystko zabezpieczone i czym?
Przyłączam się do pytań, ponieważ od połowy maja zamieszka ze mną mały klusek albo dwa kluski nie wiem jeszcze, cały czas rozważam. Myślicie, że to dobry pomysł wziąć od razu dwa maluchy? Wtedy byłby kot i kocica, wcześniej można chyba kastrować kocurka, prawda? Czy biorąc od razu dwa koty nie będą one miały mnie w d... bo będą miały siebie?
Pozdrawiam
__________________
Muszę być silna!

78kg... 70kg... 64kg...--->cel 58/60kg
Kalioope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-24, 12:56   #600
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Koty część XIII

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Mieszkam w bloku, 3 piętro. Mam duży balkon, cały osiatkowany. Okna uchylnie otwieram tylko kiedy jesteśmy w domu. Poza tym drzwi balkonowe otwarte cały czas prawie.
U mnie podobnie. Choć drzwi balkonowych nie otwieram cały czas bo Psotka ma skłonność do przeziębień, a mały kot ma problemy z termoregulacją i łatwo go przechłodzić. Mnie weterynarz doradzała by nie robić przeciągów. Moje kociaki w chłodniejsze dni ewidentnie lubią się wygrzać. A drapak dla malucha to nie problem. Można wybrać najprostszy, niski, tani. Mija rok od adopcji moich i nadal mają i z powodzeniem używają niskich, prostych drapaków. Nie wykazują na tą chwilę zainteresowania czymś większym, wymyślniejszym. Do wyprawki na pewno kuweta- niższa, otwarta, z szerokim, ale niskim rantem. Żwirek, łopatka pasująca wielkością oczek do rozmiaru żwirku. Miseczki ceramiczne ze 3- na wodę, karmę suchą i karmę mokrą. Furminator i dobre cążki do pazurków też polecam. Dobrze przyuczać do tego sprzętu od małego.
No tak, u mnie mija rok od adopcji. Efekt? Mam już blisko 800 zdjęć moich łobuzów na dysku google.
No i właśnie wykończyły kolejny drapak, więc wybieram się po następny na zakupy. No i wszędzie, dosłownie wszędzie mam poutykane jakieś kocie zabawki.Wczoraj Zuzia ukryła gdzieś kolejną pluszową myszkę. Muszę jej poszukać zanim się zakurzy.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-11-25 21:51:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:21.