Nowy rok - lecimy z językami - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-02-26, 16:43   #31
Sziq
Wtajemniczenie
 
Avatar Sziq
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2 838
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Ja zapisałam się na kurs angielskiego.
6 marca startuje
__________________
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę. Chodzi o to, żeby nauczyć się tańczyć w deszczu.
– Steven D. Wolf



80,6..................... 70.....................
Sziq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 18:36   #32
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

1. Malutka
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz? wybrałam angielski, znam na poziomie B1
3. Jaki jest Twój cel w ten rok? celem na ten rok jest skończenie kursu j. angielskiego na e-tutorze (nauka wszystkich lekcji).
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości? Mówienie... i ostatnio nawet trochę tworzenie własnych tekstów.
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać? e-tutor, filmy z angielskimi napisami, vlogi, artykuły (wypisywanie nieznanych słówek).

Dzięki temu wątkowi dowiedziałam się o istnieniu strony Memrise, ale przyznam szczerze, że jeszcze w ogóle jej nie ogarniam :P
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 21:42   #33
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Hej Hej! Każda forma motywacji się przyda
1. IzzieSt
2. Angielski - słabe C1, niemiecki - A2
3. Angielski - powtórka gramatyki, dużo mówić, odświeżyć słówka bo mam wrażenie że wszystko mi uleciało z głowy. Jeśli chodzi o niemiecki to poszerzyć słownictwo i swobodnie posługiwać się der/die/das i odmianą tego
4. W angielskim strach przed mówieniem, a w niemieckim ograniczony zasób słów W obu: organizacja czasu
5. Angielski - konwersacje w szkole językowej+samodzielna nauka z książki w domu. Niemiecki: kurs w szkole językowej

Edytowane przez IzzieSt
Czas edycji: 2017-02-26 o 21:44
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 21:47   #34
zielona_nadzieja
Zakorzenienie
 
Avatar zielona_nadzieja
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 9 596
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

U mnie ostatnio głównie intensywna nauka rumunskiego z memrise. Robię równocześnie kilka kursów i przyjęłam sobie taką metodę, że codziennie uczę się 30 słówek z jednego kursu, a oprócz tego robię powtórki ze wszystkich.
Poza tym z francuskiego i angielskiego robię tyle, co obowiązkowo do zrobienia na zajęcia.
Niemiecki na razie leży odłogiem.

Wysłane z mojego LG-K420 przy użyciu Tapatalka
__________________
Fais-moi une place dans tes urgences, dans tes audaces, dans ta confiance.
zielona_nadzieja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-26, 22:11   #35
Sziq
Wtajemniczenie
 
Avatar Sziq
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2 838
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Miałam rozmowę po angielsku określającą poziom i ostatecznie zapisałam się na kurs na poziomie b1
Największy problem- mały zasób słownictwa.
Do nadrobienia, dam radę
__________________
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę. Chodzi o to, żeby nauczyć się tańczyć w deszczu.
– Steven D. Wolf



80,6..................... 70.....................
Sziq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-27, 21:14   #36
nicRu
maszyna, nie człowiek
 
Avatar nicRu
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Stolica Południa
Wiadomości: 24 775
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Slowka z frnacuskiego. Na tapecie jedzenie i ubrania
__________________
Rosyjski A1-A2-B1-B2-C1
Francuski A1-A2-B1-B2-C1
nicRu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-02-28, 18:55   #37
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

nie działa mi dziś memrise :/ a tak poza tym to mowa zależna dziś, backshift itp., próbuję się też zmusić do powtórek ale strasznego lenia mam
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-03-21, 22:30   #38
Sziq
Wtajemniczenie
 
Avatar Sziq
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2 838
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Jak tam dziewczyny Wam idzie?
__________________
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę. Chodzi o to, żeby nauczyć się tańczyć w deszczu.
– Steven D. Wolf



80,6..................... 70.....................
Sziq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 15:22   #39
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez Sziq Pokaż wiadomość
Jak tam dziewczyny Wam idzie?
U mnie średnio. Z braku czasu angielski prawniczy troszkę został potraktowany po macoszemu. Z włoskim nieźle- czytam artykuły, pogadałam sobie jak byłam na nartach, oglądam sobie wykłady TED po wlosku, czytam blogi- escuela con cerebro, gamifica tu aula. No i szlifuję hiszpański- tu działam podobnie. Oprócz tego książki.
Postanowiłam zdać w końcu DELE B2 za 7 miesięcy. I mam plan porwać się z motyką na słońce z CELI 3- w przyszłym roku albo za dwa lata. Wrzuciłam z włoskiego 3 kursy na memrise: włoskie idiomy, 5000 najważniejszych włoskich słów chyba i reading italian newspapers. Przeglądam co tam jeszcze z hiszpańskiego byłoby warte uwagi. Raczej uczę się z książek, a nie z netu, więc to dla mnie nowość. Muszę się na memrise jeszcze rozejrzeć.
Codziennie obowiązkowa prasówka w obu językach.
Może odświeżę trochę francuski bo we Włoszech mi się przydał. Część informacji dla turystów była w broszurach tylko w tym języku co nieco mnie zaskoczyło bo to region zdominowany przez niemiecki i włoski. Jak widać języka się nie zapomina bo chwilę się nad detalami ulotek po francusku biedziłam, ale dałam radę. No tylko ten Legal English jeszcze ogarnąć teraz porządniej.Na kurs CELTA się wybieram to może to mnie dodatkowo zmobilizuje. No i TŻ'ta muszę poduczyć na egzamin z lektoratu, więc i tak od legal english nijak nie ucieknę.
Czekam na dostawy książek do księgarni z hiszpańskiego bo przez sesję wiosenną nakład dwóch potrzebnych mi do DELE wyczerpany no i na Stylowe zakupy bo mam na oku w empiku parę książek do włoskiego i chciałam je nabyć ze zniżką. W chwili obecnej korzystam z tego, co już mam. Plus źródła internetowe.No i zerkam na past papers z DELE B2 i CELI 3, żeby zapoznać się z najświeższą wersją formatu tych egzaminów po ostatnich aktualizacjach. No i piosenek po włosku i hiszpańsku słucham na youtube. Wczoraj słuchałam w obu jednej i tej samej piosenki artysty o pseudonimie Nek. Całkiem fajnie wyszedł mu tekst w obu językach.
Dumam czy aby nie zapisać się do biblioteki Instytutu Cervantesa- byłby to dla mnie koszt jednego podręcznika. No i chyba wybiorę się tam na darmowe konsultacje odnośnie egzaminów DELE- mają coś takiego w poniedziałki.No i Blondynka na językach włoski nadal w użyciu.
Przydała się, więc nadal korzystam. Do tej pory korzystałam bez płyty stricte tematy pod wyjazd. Muszę dołączyć do nauki słuchanie płyty.
No i szukam w necie z czego warto uczyć się pod CELI 3 bo stricte pod DELE B2 nawet rozpiskę nauki z 4 książek na jednym blogu znalazłam. I chyba skorzystam.Jestem na etapie szukania do CELI 3 czegoś podobnego co ułatwiłoby mi naukę.Troszkę mnie tam część tekstu ze słowotwórstwem przeraża, więc szukam czegoś do nauki leksyki, słowotwórstwa. No i w obu językach pozycji do nauki wypowiedzi pisemnych. Tu muszę solidnie przysiąść. Do hiszpańskiego jedną taką książkę mam, ale wybitna nie jest. Szukam lepszej. Do włoskiego wykryłam jedną, ale trudno dostępna. Także zaczynam polowanie na tego typu książki.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894

Edytowane przez MissChievousTess
Czas edycji: 2017-03-22 o 15:25
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-22, 17:37   #40
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Przerobione dziś:
Hiszpański- 2 artykuły z bloga El Pais - Laboratorio de felicidad.
Jak ogarnę jak zrobić kurs na memrise i jak robić tam memy to może zrobię z tych artykułów z El Pais kurs. Nie wiem tylko czy robić dla osób anglojęzycznych czy dla polskojęzycznych bo mnie w sumie wszystko jedno. Mogłabym zrobić dla obu języków, ale nie wiem czy tak się da.
Robiła któraś z Was tam własny kurs?
Włoski- z bloga studiaparlaama przypomnienie o fra/tra. Pobrałam pdf z ćwiczeniami i jeszcze parę ćwiczeń by się przydało przerobić.
Coś jeszcze z Corriere Della Sera dziś poczytam.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-23, 18:45   #41
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

U mnie dziś Present Simple + dużo ćwiczeń.
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-23, 19:24   #42
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Niemiecki u mnie nieźle, bo nie mam wyjścia - kurs. Tak jak lubiłam naukę w domu, to teraz widzę, że kursy daje coś, czego samemu nie da się zdziałać. Sama nie byłam w stanie wyłapać tylu swoich błędów w mowie. Dużo mamy też zadawane: po kilka stron kserówek, coś obejrzeć, coś napisać i to super dla takich leni jak ja - muszę odrobić i już.
Natomiast z angielskiego prawie nic nie ruszyłam - jedynie seriale oglądam.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-24, 10:43   #43
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

U mnie wczoraj były: 4 filmiki One World Italiano, 2 filmiki Italiano Automatico.
Dziś muszę nadrobić memrise i poczytać coś z hiszpańskiego.
Znalazłam sobie do włoskiego Via della grammatica, więc zacznę przerabiać po rozdziale.
Dziś chcę powtórzyć Blondynka na językach włoski wraz z odsłuchem nagrań do 79 strony. No i wypadałoby policzyć bo Veronica uczyła wczoraj liczebników, a naście 0d 11 do 19 mam jeszcze słabo utrwalone. Także coś z liczebników włoskich muszę porobić.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-24, 18:09   #44
muszynianka26
Wtajemniczenie
 
Avatar muszynianka26
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 049
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

U mnie dziś powrótka wczorajszej lekcji czyli Present Simple i testy.
Lekcja na BBC learning English. Moje rozumienie ze słuchu jest tragiczne
Muszę ogarnąć jaki format czyta mój odtwarzacz w samochodzie i zgram sobie podcasty, do pracy mam 30 minut w jedną stronę, będę słuchać

aktualizuję:
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Angielski - z racji nieużywanie to będzie z A2.. A było dość mocne B1
3. Jaki jest Twój cel w ten rok?
B2!
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
Nie rozumienie ze słuchu
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
Plan na 12 tygodni:
Podcasty w domu - godzinka dziennie
Podcasty w drodze do i z pracy - ok godzina dziennie
Gramatyka wyd Edgard - 6 działów
Cold Little hand (książka z ćwiczeniami) - 10 rozdziałów
English Matters 49/2014
BBC lower-intermediate Session 1 (30 unitów)
__________________
2020: 41/52
WWCz: 25/25






Za rok będziesz żałowała, że nie zaczęłaś dzisiaj
Zapisz
muszynianka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-27, 22:26   #45
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

1. Imię / Nick (opcjonalnie) - malinowa
2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?
Angielski - poziom A2, przez bardzo długą przerwę, bo 8 lat nie używałam języka. W liceum miałam dobre B1, ale jednak dużo słówek niestety pozapominałam
3. Jaki jest Twój cel w ten rok?
osiągnąć poziom B2
4. Jakie są Twoje największe językowe problemy i słabości?
mówienie
5. Z jakich materiałów/sposobów nauki masz zamiar korzystać?
kurs z lektorem - 1h tygodniowo,
Podcasty w domu
czytanie opowieści po angielsku
czasem w autobusach duolingo, fiszki
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."

Edytowane przez maaalinowaaa
Czas edycji: 2017-03-27 o 22:29
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-03-30, 17:24   #46
Sziq
Wtajemniczenie
 
Avatar Sziq
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 2 838
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Ja intensywnie działam 2 razy w tygodniu na kursie (poziom B1)
Plus chodzę sobie na dodatkowe zajęcia konwersacyjne i gramatyczne. Idzie do przodu
__________________
W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę. Chodzi o to, żeby nauczyć się tańczyć w deszczu.
– Steven D. Wolf



80,6..................... 70.....................
Sziq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-04, 16:16   #47
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Na kwiecień założyłam sobie przynajmniej 1 h nauki niemieckiego dziennie. W środę i czwartek, kiedy mam po 1,5h kurs, uznaje, że jest to zaliczone. nawet bez dodatkowej nauki w domu. Na razie się udaje!
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-04, 19:55   #48
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Ja dorzuciłam do klasycznych metod podcasty i filmiki z YT.
Znalazłam fajną stronę z podcastami do nauki hiszpańskiego- audiria.com i przerobiłam już:
- El sistema educativo espanol (80% comprension auditiva)
-Polemico cambio horario (70% comprension auditiva i 100% uzupełnianie zdań wyciętych z tekstu)
-Un fin de semana dedicado a la limpieza (80% comprension auditiva)
Poza tym przerobiłam z YT: Tapas de espanol- Marcadores discursivos, UNED Antonia Martin Zarraquino-Los Marcadores Discursivos, EspanolAutomatico- Ser bilingue te hace mas listo? + Curso 7 leyes de Espanol Automatico (przydatne wskazówki dotyczące metodologii uczenia się języka obcego; całość po hiszpańsku), Spanish from Spain- Aprende espanol con Obama
Z włoskiego: z YT: Learn Italian with Lucrezia- 4 frasi per esprimere opinione, BBC Italianissmo- kilka pierwszych odcinków, długi wywiad Davide Cuccato (założyciel firmy dreamcoffee.it)- Gestione del tempo
Poza tym nadal włoski z blondynką na językach i powtórki z książek. Teraz rodzajniki (proste, złożone, jakieś wyjątki, kiedy ich nie trzeba używać etc.) i discourse makers głównie. To tak w skrócie. No i prasówki z El Pais i El Mundo i Corriere Della Sera. Możliwe, że dorzucę La Vanguardia bo Karo Martinez z EspanolAutomatico bazuje na ich artykułach.
Staram się notować co przerabiam, ale czasem zapomnę o czymś, a robię tego teraz dużo bo chwilowo mam na to czas. Postaram się wpisywać częściej i na bieżąco co przerabiam.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 12:03   #49
201708071234
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 2
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

1. Imię / Nick (opcjonalnie)

identikit

2. Jaki język/jakie języki wybrałaś do tego wyzwania. Na jakim poziomie go znasz?

angielski B2/C1
francuski A1
norweski A1

Reszte dopisze pozniej.
201708071234 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-15, 14:35   #50
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 1 630
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

W ramach ćwiczenia językowego zaczęłam czytać książkę po szwedzku, przy czym wspomagam się polskim tłumaczeniem Za angielski wezmę się pewnie dopiero w maju...
82ba76aed757f69c4e37c65900372947b4f89ae5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 15:28   #51
IzzieSt
Zakorzenienie
 
Avatar IzzieSt
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 8 763
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Mi z jednej strony zalezy na niemieckim, a z drugiej brakuje mi motywacji i jakiegos kija nade mna. Nie moge sie zmusic by sama usiasc i sie uczyc tak dla siebie. Chodze na kurs, mam tam testy, kartkowki i na to sie ucze, zawsze mam powyzej 90%, a tak porobic samej to ciezko
Planuje na wakacjach zapisac sie na kurs intensywny o ile mi praca i finanse na to pozwola, to moze cos szybciej ruszy Z drugiej strony na kursie tez mnie prowadzaca troche denerwuje, nie mamy pracy domowej, ktos na test nie umie to tylko "zaden problem, nastepnym razem zrobicie" albo "moze nastepnym razem bedzie lepiej". Wiem ze jestesmy dorosli i kazdy przychodzi tam z wlasnej woli ale wolalabym miec wiekszego bata nad soba
IzzieSt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 19:48   #52
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Dziewczyny, znacie jakieś fajne książki do nauki norweskiego od podstaw? Jakiś fajny podręcznik, ćwiczenia, płytka. Do self-study Absolutne podstawy.
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-15, 20:41   #53
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

https://www.futurelearn.com/courses/norwegian
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-16, 21:43   #54
Kammeo
Przyczajenie
 
Avatar Kammeo
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 5
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Dziękuję za link. Na pewno się przyda.
__________________
Jeśli cie wypuszczą-odezwała się Kaltain-dołóż wszelkich starań, by zostali ukarani. Wszyscy co do jednego.
Kammeo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-16, 23:48   #55
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 2 827
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Lece z francuskim z aplikacjami lingvist i duolingo. Wiedze mam bardzo nieuporzadkowana, mysle ze jestem gdzies miedzy A2-B1 ale z lukami. Dlatego zalozylam sobie zeszyt a4 i lece tam ze wszystkim - zapisuje slownictwo, najczesciej uzywane zwroty, gramatyke itd. Taka ksiazka, ktora moge otworzyc za 5 lat i wszystko sobie przypomniec - taki jest moj plan. Poza tym przeczytalam malego ksiecia i przygody tomka sawyera z tlumaczeniem na drugiej polowie strony i z plikami audio do sluchania.

Zrobilam test z hiszpanskiego na duolingo i uplasowal mnie prawie na koncu, ale chyba tylko po to, zebym wchodzila na strone, bo niczego nowego sie nie ucze. Szukam stron do szybkich powtorek z hiszpanskiego B2/C1, ale niczego ciekawego nie znalazlam.

Edytowane przez ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a
Czas edycji: 2017-04-16 o 23:49
ef9f8e413e9eb165fadd201f4168adc65c42d03a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-17, 08:09   #56
maaalinowaaa
Zadomowienie
 
Avatar maaalinowaaa
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 1 737
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Ja wczoraj przez godzinę słuchałam podcastów, potem wzięłam książkę i robiłam zadania ze słownictwa, a potem zadanie na jutro na zajęcia. U mnie nie ma problemów z motywacją, bo motywację mam dużą. Wczoraj tak sobie myślałam, kurczę wiem, że to złe uczucie, ale zazdroszczę ludziom, którzy swobodnie wypowiadają się po angielsku. Ja dogadać się dogadam, ale często zdarza mi się zacinać, szukać odpowiednich słów. Często też na zajęciach lektorka zadaje mi pytania i czasami chciałabym na dany temat wypowiedzieć się bardziej, a niestety brak mi słów
Zastanawiam się czy kiedykolwiek mój poziom z angielskiego się polepszy
__________________
"Nie mogę wprawdzie powiedzieć, czy będzie lepiej, gdy będzie inaczej, ale tyle rzec mogę, iż mysi być inaczej, o ile ma być dobrze."
maaalinowaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 16:27   #57
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;7291654 6]https://www.futurelearn.com/courses/norwegian[/QUOTE]

Na czym to polega? Kurs widze zaczyna się za 27 dni - jak to wygląda?

Aaa, już wiem o co chodzi, brałam udział w takim kursie na zaliczenie informatyki na studiach, ale to było na edx.org, cudowne rzeczy tam mają.

Zapisałam się na ten norweski, będzie fajnie na pewno, uwielbiam te kursy

Edytowane przez 201706081317
Czas edycji: 2017-04-18 o 17:15
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 17:35   #58
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Na czym to polega? Kurs widze zaczyna się za 27 dni - jak to wygląda?

Aaa, już wiem o co chodzi, brałam udział w takim kursie na zaliczenie informatyki na studiach, ale to było na edx.org, cudowne rzeczy tam mają.

Zapisałam się na ten norweski, będzie fajnie na pewno, uwielbiam te kursy
A ja przeczytalam caly opis i troche nie rozumiem czym ten kurs rozni sie od innych? Moglabys opisac tak pokrótce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-18, 17:50   #59
201706081317
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 982
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez malootka Pokaż wiadomość
A ja przeczytalam caly opis i troche nie rozumiem czym ten kurs rozni sie od innych? Moglabys opisac tak pokrótce?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kliknij "read more", jest tam pokrótce opisany kurs. Myślę, że nie będzie jakoś znacząco się różnił od innych, bo to ma być podstawowy norweski. Widzę, że będzie 5h przez 4 tygodnie, więc to też nie jest jakoś krwiożerczo dużo

Kurs na pewno jest dopiero w przygotowaniu, zaczyna się za miesiąc, więc info też krótkie. Ale ja doczytałam, że poznamy podstawowe słówka i gramę, trochę kultury Norwegii a z ciekawostek ma być chatbox, żeby sobie posnakkerować po norwesku

Nie ma zbyt wiele takich kursów w sieci jeśli chodzi o norweski.

Edytowane przez 201706081317
Czas edycji: 2017-04-18 o 17:55
201706081317 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-20, 07:36   #60
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Nowy rok - lecimy z językami

Cytat:
Napisane przez niebieska_meta Pokaż wiadomość
Na czym to polega? Kurs widze zaczyna się za 27 dni - jak to wygląda?

Aaa, już wiem o co chodzi, brałam udział w takim kursie na zaliczenie informatyki na studiach, ale to było na edx.org, cudowne rzeczy tam mają.

Zapisałam się na ten norweski, będzie fajnie na pewno, uwielbiam te kursy
Dokładnie. Też jestem fanką MOOCs.

A nie możesz zacząć tego kursu już? Ja jestem w trakcie, spokojnie mam dostęp do wszystkich materiałów.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-21 22:29:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:05.