Aparaty ortodontyczne - wątek ZBIORCZY - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-26, 00:53   #241
*Sylvia*
Raczkowanie
 
Avatar *Sylvia*
 
Zarejestrowany: 2004-04
Lokalizacja: woj.pomorskie
Wiadomości: 175
GG do *Sylvia* Wyślij wiadomość przez MSN do *Sylvia*
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Kobitki,a wiecie gdzie wykonują operacje i ile mniej więcej kosztuje?Pamiętam,że monika brodka w idolu miała krzywe zęby,a po chwili już piekne proste ząbki...ciekawe....
pozdrawiam
__________________
Błagamy o jakąkolwiek pomoc - http://nadzieja-dobermana.pl/
*Sylvia* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 08:00   #242
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: Pytanie do noszących stały aparat

dzieki juz rozumiem
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 08:13   #243
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Udaj się do ortodonty. Ja mam ( albo miałam ) wąską szczękę po moim tacie i za duże do niej zęby po mamie. Naszczęście rodzice zaprowadzili mnie do ortodonty i teraz mam śliczne, proste zęby, no i już wielokrotnie słyszałam od innych, że mam ładny uśmiech Aparat jednak cały czas noszę na noc, być może będę musiała go nosić do końca życia, bo niektórym osobom po odstawieniu zęby próbują wrócić do pierwotnego stanu Jednak wolę aparat na noc i piękny uśmiech w ciągu dnia.

Ps. Szukaj rady raczej starszego, doświadczonego ortodonty ( ale nie takiego, który już nie dowidzi ). Ja wczasie leczenia, coprawda w jednym ośrodku, natchnęłam się na tuziny lekarzy i wiem, że młodzi, potrafią różne głupoty wymyślić.

Edytowane przez eifersucht
Czas edycji: 2006-02-26 o 08:52
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 09:07   #244
kleo14
Zakorzenienie
 
Avatar kleo14
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 7 150
Dot.: Pytanie do noszących stały aparat

Cytat:
Napisane przez Zará
Hehe Dzięki za rady ;]
Niom a to moje paskudne krzywe zęby... ona nie są takie żółte!! To światło
UPRZEDZAM ZDJĘCIE BAAARDZO DRASTYCZNE - tylko dla dorosłych :P
http://img467.imageshack.us/img467/7706/zeby0cw.jpg
Ile trzeba nosić aparat przy takiej wadzie... tak mniej wiecej.... ale jestem głupia, zeby porzadnym ludziom dawac takie zdjęcia. Ale jestem zrospaczona.... albo po prostu głupia, ze gdy byłam młodsza zaprzepaściłam szansę na prostę zabki za darmo
wiesz mam bardzo podobną wadę i taki sam problem nawet gdy byłam młodsza tez mialam miec aparat (i chyba tez za darmo, ale wtedy zabki mi sie wyprostowaly)... zastanawiam sie tez nad tym, czy wogole bede musiala nosic aparat, mam 15 lat, czy jest szansa ze same mi sie wyprostują?
kleo14 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 09:59   #245
beata.w
Raczkowanie
 
Avatar beata.w
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 46
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Cytat:
Napisane przez *Sylvia*
Kobitki,a wiecie gdzie wykonują operacje i ile mniej więcej kosztuje?Pamiętam,że monika brodka w idolu miała krzywe zęby,a po chwili już piekne proste ząbki...ciekawe....
pozdrawiam
jeśli mogę coś uściślić to Monika Brodka pod czas idola faktycznie miała problem z zębami,ale nie z powodu że były krzywe tylko ona poprostu nie miała jednego zęba (któryś z bocznych). Tak więc zawsze jakoś tak dziwnie śmiała się i mówiła, poniważ chciała to ukryć, niestety to jeszcze bardziej zwracałao uwagę na jej aparat mowy . Na szczeście zarobiła trochę kaski i wstawiła sobie implat i teraz smieje się całą buzią.
beata.w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 10:24   #246
nati__xxx
Wtajemniczenie
 
Avatar nati__xxx
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 2 211
GG do nati__xxx
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Ja mam problem z dolną szczęką jedynki bardzo na siebie nachodzą i coraz bardziej zaczyna mnie to denerwować
__________________
"Jeśli chcesz grać w piłkę, musisz myśleć jak piłka."
nati__xxx jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 11:01   #247
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

ajjj, ja też miałam podwójne ząbki....w końcu dentysta mi je wyrwał - tzn. tylko te mleczaki (w znieczuleniu, ale mimo to przeżycie niezapomniane, było to już z 11 lat temu a nawet teraz jak o tym myśle to dostaję gęsiej skórki); później był ortodąta, który chciał usuwać mi szóstki, żeby ząbki miały się gdzie zmieścić, ale na kolejne usuwanie się nie zgodziłam; zrobił więc prześwietlenie na podstawie którego stwierdził, czy szczęka mi jeszcze urośnie, stwierdził że tak i że obejdzie się bez usuwania, tylko wystarczy cofnięcie tylnych zębów jeszcze bardziej do tyłu, żeby z przodu zrobiło się miejsce; przez jakiś czas miałam taki dziwny zakładany aparat ciągnący zęby do tyłu (polegało to na tym, że w obrączki na zębach [jak do normalnego stałego aparatu] wkładało się drut, który zaczepiony był o takie coś, co zakładało się za kark...cięzko wytłumaczyć); w każdym razie na tym etapie poszło coś nie tak i przy przesuwaniu jednego zęba został poruszony nerw i od tego czasu jestem meteopatą - każda zmiana pogody to straszny ból; no ale takie wypadki nie zdarzają się często, więc inni nie mają takich kłopotów później był aparat stały, zęby miałam piłowane (!) żeby je zwęzić i pomijając już że wizyty u ortodonty były dość krwawe, to teraz mam nadwrażliwe ząbki i nie mogę jeść większości owoców no ale w końcu (zaledwie po 8 czy 9 miesiącach noszenia aparatu stałego) kły się cofnęły i teraz mam uśmiech jak modelka jak więc widać nie ma się co martwić, czasem droga jest długa jak u mnie, ale ogólnie takie ząbki można bez problemu naprostować głowa do góry i powodzenia
lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 11:10   #248
aneczka911
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 189
GG do aneczka911
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

dzieki dziewczyny do mojego miejscowego dentysty nie pojde bo nie potrafi on nawet dobrze zaleczyc zebow, ale pojade do warszawy, tam moja ciocia ma takiego dentyste u ktorego sa bardzo drogie wizyty, ale podobno jest swietny i bezbolesny. Cioci ulamal sie zab, a ze jest sekretarka wiec musiala cos z tym zrobic, wtedy jej szef polecil jej tego dentyste i on wstawil jej porcelanowy zab od tamtej pory nie chodzi do innego dentysty :P
__________________

aneczka911 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 11:41   #249
eifersucht
Zadomowienie
 
Avatar eifersucht
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 769
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Przede wszystkim prostowaniem zębów i wadami zgryzu nie zajmują się dentyści, tylko ortodonci.
eifersucht jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 11:59   #250
freedka
Zakorzenienie
 
Avatar freedka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 290
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Mojemu bratu zaczeły wyrastac dwa dodatkowe kły (spod dziąsła) Ale na szczęscie zanim wyszły usunęli mu i teraz ma zupełnie ąłdne zęby i proste. Jedyna rada dla ciebie to wybrac sie do dentysty on cie pewnie skieruje do ortodony a nawet chirurga (niewiem w jakim stopniu są one "wyrośnięte" i krzywe) 3msie
__________________
Pamiętaj, że nieotrzymanie tego, czego pragniesz jest czasami cudownym zrządzeniem losu
freedka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 12:13   #251
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

To prawda, że dentysta niewiele tu pomoże. On jednak powinien Ci dać skierowanie do ortodonty. Ja nosiłam aparat na noc, kiedy byłam w Twoim wieku. Wtedy też miałam wyrwane wszystkie czwórki, z powodu braku miejsca.
Teraz mam 24 lata, i właśnie jutro idę wyrwać pierwszą ósemkę, również z braku miejsca. One nie wyrosną mi same do końca, a jednie mogą popchnąć inne zęby do przodu. Niestety, to wyrywanie polega na piłowaniu kości i zakładaniu szwów w buzi. Jeśli masz taką możliwośc, dopilnuj tego i idź naprawdę do ortodonty, im się jest młodszym, tym lepiej to zrobić. Może Twoje zęby już też nadają się do usunięcia. A żeby te, które są już krzywe, mogły się wyprostować, trzeba im zrobić miejsce. Powodzenia
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 13:17   #252
Kobieta_słonecznik
Zakorzenienie
 
Avatar Kobieta_słonecznik
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: słonecznikowe pole :-)
Wiadomości: 3 176
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Najwazniejsze zeby zabki byly biale i zdrowe.... bo nawet prosciutkie zeby nie wygladaja atraktycjnie jak sa nie umyte i nie zadbane
A poza tym nie ma na swiecie czlowieka, ktory by mial idealnie proste i rowne zeby... phi, chyba ze inplanty
Kobieta_słonecznik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 13:23   #253
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik
A poza tym nie ma na swiecie czlowieka, ktory by mial idealnie proste i rowne zeby... phi, chyba ze inplanty
Dlaczego..?
Ja mam bardzo piękne zęby .

***
Nie bój się bólu i takich rzeczy, bo wyrywanka (to u chirurga szczękowego najlepiej, bo oni zajmują sie głównie tym, dentyście trudniej wyrywać, jeśli tego nie praktykuje), jak i borowanka robi się w bardzo dobrych znieczuleniach.
Ważne trafić do lekarza, a nie jakiegoś kowala
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 13:42   #254
karola:)
Raczkowanie
 
Avatar karola:)
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 146
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82
To prawda, że dentysta niewiele tu pomoże. On jednak powinien Ci dać skierowanie do ortodonty.
do ortodonty nie potrzeba skierowania
karola:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 13:46   #255
Estella
Zakorzenienie
 
Avatar Estella
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 8 314
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Kto Ci powiedzial, ze nie mozesz nosic aparatu?Idz od razu do ortodonty i z nim porozmawiaj. Ja mialam aparat staly na dole zeby - zostaly tak przesuniete, ze zmiescil mi sie caly nowy zab(ktory po roepchnieciu zebow sam wyszedl).
Teraz przy uzyciu aparatow ortodontycznych mozna nawet zeby poprzekrecac dookola(tylko po co? )
Poczytaj stare watki o aparatach.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]

Każde przeżyte życie po części składa się z tego, czego nie zrobiło się albo nie powiedziało w jedynym właściwym momencie.
Siegfried Obermeier
Estella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 13:59   #256
Xantia
Zakorzenienie
 
Avatar Xantia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Figloland
Wiadomości: 3 886
GG do Xantia
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Najpierw porządny ortodonta - to podstawa, albo nawet trzech niezależnych żeby wysłuchać kilku opinii. Jako nastolatka taż miałam strasznie wystające górne kły, bo zaczynały mi wyrastać jak jeszcze miałam mleczaki . A teraz mam ładne ząbki - właśnie dzięki dobremu ortodoncie i aparatowi.

Buziaki
__________________


Szefowa wydziału ds. niemożliwych
Xantia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 17:19   #257
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Cytat:
Napisane przez Kobieta_słonecznik

A poza tym nie ma na swiecie czlowieka, ktory by mial idealnie proste i rowne zeby... phi, chyba ze inplanty
No nie Ja mam takie ząbki i nigdy w życiu nie nosiłam aparatu korekcyjnego i nie mam tez implantów.

Co prawda lekko ucierpiały przy wypadku w zeszłym roku, ale zostały profesjonalnie nadlane. A proste i równe zostały.


aneczka911 wg mnie najlepszym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie rady kilku stomatologów ale i tak najlepiej chyba odrazu wybrac się do ortodonty. To jest już wogóle specjalista od takich problemów zębowych. Koleżanka również miała taki problem ale szczególnie nieładnie wyglądały górne jedynki, krzyzowały się. Żaden stomatolog nie chciał się tego podjąć, poszła do ortodonty. Wyrwali jej dwa zęby, piątki u góry, załozyli aparat na prawie dwa lata, i teraz ma super ząbki, nie ma śladu po starym zgryzie.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 17:27   #258
antoinette
Wtajemniczenie
 
Avatar antoinette
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 861
GG do antoinette
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Cytat:
Napisane przez guia
Też nienawidzę swoich zębów. Też mam dwa kły z przodu. Jak mówię nie widać tego, ale jakbym chciała się szerzej zaśmiać.. Niestety (albo i stety) tu może pomóc tylko aparat. Mam zbyt wąską szczękę i dlatego niektóre zęby z niej 'wychodzą'. Ortodonta zrobił mi aparat Hassa, który ma tę szczękę poszerzyć- nic nie trzeba wyrywać. Znajdź lepiej kompetentny gabinet, bo tam gdzie wyrywają idą na łatwiznę jak można wyrywać zdrowe zęby? Najpierw Hass na kilka miesięcy, a potem stały aparat i ząbki jak nowe
Guia a co to za aparat Hassa??? pierwsze słyszę o nim. Też mam za małą szczękę, jak byłam mała wyrwali mi 4 stałe zęby ale górne nadal nie są proste ( jedynki zachodzą na siebie), niedawno byłam u ortodonty i zaproponował mi 2 stałe aparaty! tym bardziej się zdziwiłam bo dolne zeby mam prościutkie, niby chodzi o zgryz ale wiele osób które znam nosi apatat tylko na górę na przykład, chyba ortodonta chce mnie naciągnąć na kaske heh. Bardzo interesuje mnie info o tym aparacie poszerzającym szczękę.

Z góry dziękuję za odpowiedź
__________________


antoinette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 17:57   #259
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Cytat:
Napisane przez karola:)
do ortodonty nie potrzeba skierowania
Może w Szczecinie nie, ale niestety u mnie tak a szczególnie na chirurgię szczękową.
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 18:05   #260
guia
Zadomowienie
 
Avatar guia
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Północ-Południe ;)
Wiadomości: 1 120
GG do guia
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Cytat:
Napisane przez antoinette
Guia a co to za aparat Hassa??? pierwsze słyszę o nim. Też mam za małą szczękę, jak byłam mała wyrwali mi 4 stałe zęby ale górne nadal nie są proste ( jedynki zachodzą na siebie), niedawno byłam u ortodonty i zaproponował mi 2 stałe aparaty! tym bardziej się zdziwiłam bo dolne zeby mam prościutkie, niby chodzi o zgryz ale wiele osób które znam nosi apatat tylko na górę na przykład, chyba ortodonta chce mnie naciągnąć na kaske heh. Bardzo interesuje mnie info o tym aparacie poszerzającym szczękę.

Z góry dziękuję za odpowiedź
To jest wkladany aparat, kształtem przypomina motylka ja noszę go na górną szczękę, nie wiem czy jest tez mozliwosc noszenia go na dolna. Dostałam od ortodontki taka ''łapke'' zakonczona drucikiem i co wieczor tym drucikiem rozszerzam aparat (najpierw bylo co 2 dni, ale ortodontka chce jak najszybciej sie z tym uporac) Podobno nie powinno sie go sciagac.. tylko do mycia zebow. I tu jest problem- kompletnie nie da sie z tym jesc! no, przynajmniej ja nie jestem na tyle zdolna i troszke seplenie jak go nosze
Co do 2 aparatów- tez doł mam prosty, ale podobno dolna szczeka jest u mnie wysunieta (teraz tego nie zauwazam) i z biegiem lat bedzie wysuwac sie coraz bardziej.. nie wydaje mi sie bys byla naciagana ale zeby sie upewnic- pojdz do innego ortodonty i sie dowiedz, co on by Ci polecil
guia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 18:51   #261
basijak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 172
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Cytat:
Napisane przez bąbelek_82
To prawda, że dentysta niewiele tu pomoże. On jednak powinien Ci dać skierowanie do ortodonty. Ja nosiłam aparat na noc, kiedy byłam w Twoim wieku. Wtedy też miałam wyrwane wszystkie czwórki, z powodu braku miejsca.
Teraz mam 24 lata, i właśnie jutro idę wyrwać pierwszą ósemkę, również z braku miejsca. One nie wyrosną mi same do końca, a jednie mogą popchnąć inne zęby do przodu. Niestety, to wyrywanie polega na piłowaniu kości i zakładaniu szwów w buzi. Jeśli masz taką możliwośc, dopilnuj tego i idź naprawdę do ortodonty, im się jest młodszym, tym lepiej to zrobić. Może Twoje zęby już też nadają się do usunięcia. A żeby te, które są już krzywe, mogły się wyprostować, trzeba im zrobić miejsce. Powodzenia
Bąbelku, powiesz jak wyglądała twoja wizyta u chirurga?? Też mam ósemki do rwania chirurgicznego (obie) to się nazywa dłutowanie zęba. Nawet byłam u chirurga ale jak mi powiedział jak to będzie wyglądało,zrezygnowałam Po czym mój naprawdę wspaniały (bezbolesny, delikatny...) dentysta nie chce ze mna dalej współpracować jako że nie wykonuję jego poleceń A ja po prostu panicznie sie boję.
Napisz mi prosze jak było jak ci te ósemki wyrywali.
basijak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 20:11   #262
olusia...
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 4 644
GG do olusia...
Dot.: Pytanie do noszących stały aparat

Cytat:
Napisane przez nafie
i teraz PYTANIE do dziewczyn ktore maja juz zdjety aparacik
--> dostalyscie wkladany ?
--> jak dlugo kazano wam go nosic ??
ja dostalam taki wkladany ( jak sztuczne podniebienie) ale strasznie mnie boli gdy go nosze,, zeby sa maxymalnie scisniete i wytrzymuje z nim 2-3h dziennie nie wiecej ! a spac to juz w ogole w zyciu bym w nimk nie zasnela.. powiedzcie czy to jest az tak koniecznie zeby go nosic pol doby ????????
pozdrawiam !
ja dostałam taki wkładany aparat jak mówisz, ale dopiero po roku od zdjęcia stałego, bo okazało się, ze jedynka troszkę wysunęła się do przodu. Ja go noszę praktycznie cały czas jak tylko jestem w domu. Na początku tylko bolały mnie zęby, bo był ciągły nacisk na nie, ale teraz już nic mnie nie boli. Narazie mam go nosić 4miesiące.
Może ponoś go jeszcze kilka dni i jak dalej będziesz odczuwać taki ból, to idź na kontrolę do swojego lekarza, bo może coś jest nie tak. A nosić powinnaś go tyle, ile zalecił lekarz, bo on ma utrzymać zęby na swoim miejscu i niedoprowadzić do wznowienia wady
olusia... jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-27, 12:24   #263
bluegirl
Zakorzenienie
 
Avatar bluegirl
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Busko Zdrój
Wiadomości: 16 797
GG do bluegirl Send a message via Skype™ to bluegirl
Dot.: Przerwa między zębami

Cytat:
Napisane przez Ines1985
Przepraszam, ze sie tak rozpisalam i odnioslam sie tylko do Bluegirl. To dlatego ze jej "historia" najbardziej mnie poruszyla.
Bluegirl, mam nadzieje ze sie na mnie nie pogniewasz za te moje "rady"
Ines, okazało się że Twój post gdzieś tam w mojej głowie siedział, i coś zmienił, byłam u ortodonty ale okazało się musiałabym zakładać 2 łuki na co mnie najzupełniej w świecie nie stać, pogadałam z mamą, myślałam długo co mam robić i stwierdziłam że może uda mi się jakoś zaakceptowac to jakie te zebiska sa, może kiedyś jak bedę mieć stałą prace będe mogłam sobie na to pozwolić, ale teraz ucze się jakoś polubic te zeby i to dlatego że TY powiedziałas że się da, i można siebie zaakceptować, napewno Twój post miał tu duże znaczenie w moim zwrocie w życiu bo był to napewno duży zwrot, wczesniej wszystko kręciło się nad użalaniem się nad zebami, a teraz spokojnie wydaje sobie kasę którą oszczedzałam na aparat na siebie, perfumy, ubrania, kosmetyki, rzeczy do pokoju poprawiaja mi humor i nie mysle non stop o zebach i nie użalam się nad soboą i nie zwalam winy za niepowidzenia na zęby, cały czas się uczę jakoś przestac mysleć, udaje mi się to, ale pewnie jeszcze troche potrwa
chciałam Ci jednak podziękowac bo miałaś duży wpływ na to
__________________
Świat w moich oczach nie mieni się tysiącem barw, ale za to pięknie pachnie.

http://bluegirl-ewa.blogspot.com/
bluegirl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 10:31   #264
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Basijak ząbek został wyrwany wczoraj. Mam szczęście, bo trafiłam do ŚWIETNEJ kliniki. Polegało to wszystko na tym, że zostałam wprowadzona na salę chirurgiczną, gdzie było sterylnie czyto i bardzo ładnie (ogólnie klinika jest bardzo ładna, czysta, chyba po jakimś remoncie). Dostałam jednorazowe ubranko do przebrania. Na fotelu przykryto mnie jeszcze kolejnymi sterylnymi 'serwetkai', zakryto mi też włosy. Buzię umyto wacikiem z jakimś środkiem odkażającym. Na sali było 3 lekarzy i 2 pielęgniarki. Dostałam 3 końskie zastrzyki, które dosyć bolały, ale to raczej dlatego, że okolice zęba były mocno spuchnięte. I na tym ból się skończył. Trwało to może jakieś 15 minut, nic nie czułam. Ząb był umiejscowiony w kosci, a mimo wszystko poszło to sprawnie. Dostałam antybiotyk i ketonal. Ketonal, jak wiadomo, to dośc silny lek. Bólu nie czuję prawie w ogóle. Mam w buzi szwy, które będą ściągane w przyszły poniedziałek.
Czekają mnie jeszcze 3 pozostałe ósemki, ale po tej wiem, że nie jest tak źle. A bałam się POTWORNIE. Ci chirurdzy powinni dostać jakiś order, za dobre traktowanie pacjenta. Dobre to nawet mało powiedziane. A to wszystko za kasy chorych, nie zapłaciłam ani grosza.
Acha, mówię o Specjalistycznej Lecznicy Stomatologicznej Śląskiej Akademii Medycznej w Bytomiu.
Uszy do góry
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 10:38   #265
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

ja nie poradze ni c lecz spytam tylk o o cos- mam 28 lat górne ząbki oki, ale dolne to krzywuski, co prawda ich nie widac ale dla własnej satysfakcji mogłaby m je naprowstowac ,ale czy w moim wieku jest taka mozliwosc?
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 10:49   #266
bąbelek_82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 605
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Katesiu właściwie w każdym wieku jest taka możliwośc, tylko im się jest starszym, tym dłużej ten proces trwa. Ale kompetentny w tej kwestii tak naprawdę będzie ortodonta, a nie my, więc udaj się do takiego, a on po wykonaniu zdjęcia będzie mógł coś na ten temat powiedzieć
__________________

bąbelek_82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 10:54   #267
KATESIA
Zakorzenienie
 
Avatar KATESIA
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 4 251
GG do KATESIA
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

dzieki za szybka odpowiedz- wybiore sie a yslałam ze w moim wieku to nawet wstyd (bo sie nie zadbało za młodu).
__________________
przepraszam za niedoskonałość....,
gdybym była doskonała zanudziłabym Cię na śmierć....



16.10.2009-start
79,8-> 78,2 ->76,8 ........do 55





KATESIA jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 11:04   #268
siss
Rozeznanie
 
Avatar siss
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: LandsHut :P
Wiadomości: 649
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Mi się gorne 4 zęby, te najbardziej z przodu, starły. Mam w domu odlew gipsowy tej szczęki i nie bardzo go lubię oglądać Zrobiłam sobie koronki porcelanowe. Wydaje mi się, że trochę dentystka spartoliła sprawę, bo czasami mi się za luźne wydają, ale jakichś szczegolnych problemow nie mam. No i twarz inaczej wygląda. Ale niezbyt fajne było to zakładanie koronek, trochę bolesne piłowanie zęba (mimo znieczulenia, ktore samo jest okropnym przeżyciem, jak dla mnie - zastrzyk w dziąsło). A po założeniu koronek to czułam się, jakby mi zęby dwa razy większe, niż powinny, urosły Mowiłam przez parę dni, jakbym miałą buzię pełną klusek
W sumie nawet zadowolona jestem, bo dość tanio to wtedy wyszło - 250 zł za koronkę. Ale teraz, jak będę miała fundusze, to zdejmę te, co mam, boczne zęby jeszcze opiłuję i na nie też koronki nałożę - wszystkie bielsze

Ja też mam w ogole problem ze zgryzem, niewielki, ale zawsze i to trochę "pomogło" ścieraniu się zebow. Około 6 czy 7 roku życia ortodonta dał mi taki prosty aparacik (nawet nie wiem, czy to można tak nazwać) - kawałek plastiku, coś jak zmoczek, tyle że nakładka na zęby i koluszku do pociągnięcia. Obie jedynki miałam cofnięte do środka i tym plastikiem miałam je wyciągać. W sumie coś to dało.

Więc myślę aneczko, że nie musisz tych zębow wyrywać. Kształtu zęba nie da się chyba już aparatem naprawić. A koronka to dobre wyjście. Chyba, że stać cię na implanty - koszty są spore, ale to już na stałe. Ja bym optowała za koronkami albo, co może lepsze dla ciebie, licowkami.
Zajrzyj tu http://www.estetica.wroc.pl/zab2.html
albo przejrzyj ten serwis http://www.dentonet.pl/?s=1&sID=32&a=4&pID=544
siss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 11:56   #269
lorinka
Rozeznanie
 
Avatar lorinka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 897
Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Też mam dziwne zęby, to znaczy moje górne jedynki są beznadziejne :/ Są w porównaniu do rszty zębów takie szerokie i jakby trapezowate, trochę wystają. Nie potrafię się nie śmiać, więc ta wada ciągle jest 'na widoku'. Poza tym między jedynkami mam jeszcze przerwę. Wczoraj trochę się pokłóciłam o te moje ząbki z mamą. Powiedziałam jej, że chcę się wybrać do ortodonty, żeby wreszcie dowiedzieć się czy można coś z nimi zrobić, żeby były równe. A mama na to, że pójdę do ortodonty jak będę starsza i będę mieć swoje pieniądze (mam 17 lat), bo narazie ona ma kasę tylko na leczenie zębow mojego brata (ma rzeczywiście fatalne, wyrosły mu podwójne). No to jej powiedziałam, że mogła mnie zaprowadzić do ortodonty jak byłam dzieckiem, bo wtedy aparaty były przecież darmowe... No i na tym rozmowa się skończyła. Czyli czeka mnie jeszcze dobrych parę lat kompleksów z powodu uśmiechu, a jak zacznę nosić aparat, to pewnie będę go nosić trzy razy dłużej niż jakbym nosiła jako dziecko.
__________________
Ze wszystkich rzeczy, które kiedykolwiek utraciła, najbardziej żal jej było rozumu...

Gdzieśtam czeka na nią Książe w lazurowoniebieskich kalesonach... kiedyś ją znajdzie. Bo ona nie szuka. Nie teraz. Nie... nie teraz...

She walks on the boulevard of broken dreams.


lorinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-28, 12:20   #270
Izabelcia
Przyczajenie
 
Avatar Izabelcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 8
Smile Dot.: Moje Zęby- Koszmar!

Hejka! moim zdaniem powinnaś zasięgnąć porady co majmniej 2 różnych dentystów i odwiedzić ortodontę. Oni znają sie na tym najlepiej. Jeśli moge coś dodać to jeśli twoje zęby sa żółte to polecam Ci paski Whitestripes są rewelacyjne po zużyciu 1 paczki przez ok. 1,5 roku twoje zęby będa ładnie wyglądać ale jednocześnie musisz używać pasty wybielającej, polecam ziołową Blend-a-med. Ja też miałam krzywe zęby, wybieliłam je i na ich nierówność nikt już nie zwracał uwagi. Pozdrawiam
Izabelcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:45.