Pieprzyki - wątek zbiorczy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-17, 17:35   #91
mskladaczek
Zakorzenienie
 
Avatar mskladaczek
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 4 580
Re: pieprzyk

no niezbyt zdrowe jest takie uszkadzanie pieprzykow. mozna usunac pieprzyki, skalpelem badz laserem. najlepiej z takimi narazonymi na rozne uszkodzenia to wlasnie zrobic.
mskladaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-26, 12:55   #92
Jankowiak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 402
Re: pieprzyk

W panikę nie należy wpadać, ale najlepiej usunąć zmiany, które mogą być drażnione. I tak się skończy kiedyś usunięciem, więc lepiej zrobić to wcześniej.
Jankowiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-28, 15:48   #93
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Problem z piepszykami... :/

Byłam dzisiaj u dermatologa bo chcialam sprawdzic czy wszystko jest w porzadku z moimi piepszykami. Przy okazji chcialam tez dowiedziec sie ile kosztuje ich usuwanie i jak sie to robi. I tu pojawil sie problem, a przynajmniej wiele watpliwosci... Zawsze myslalam ze takie usuwanie piepszykow to powazna sprawa i trzeba sie wczesniej przebadac i sprawdzic czy da sie to zrobic (bo podobno nie zawsze jest to mozliwe). A tutaj prosze- dermatolog powiedzial mi ze jak sie zdecyduje do niego przyjsc to on mi bez niczego te piepszyki usunie (dokladnie 2 ) za cene 120 zl i to nie zadna metoda operacyjna tylko po prostu podwazy piepszyka jakims "szpikulcem" czy czyms takim i go wytnie... Bez zadnych badan, jakas nieznana mi dotad metoda i to wszystko chyba za dosc niska cene. I co ja o tym wszystkim mam myslec? Czy to jest bezpieczne? Na pewno ktoras z was poddala sie takiemu zabiegowi. Moze powiecie mi jak to wygladalo w waszym przypadku?
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 13:56   #94
ank@
Rozeznanie
 
Avatar ank@
 
Zarejestrowany: 2004-01
Wiadomości: 896
Re: Problem z piepszykami... :/

Ja poddawałam sie wycinaniu pieprzyków - dokładnie 5-ciu. Zabieg jest faktycznie bardzo banalny. Robi się go pod nieczuleniem miejscowym (takim jak u dentysty) i wycina piprzyka skalpelem. Trwa to kilka minut i jest bezbolesne. Jeśli pieprzyk był nieduży i "wystający", to ranka jest malutka i nawet szwów nie wymaga. Ja miałam płaskie, więc musiałam mieć założone szwy (po 2 na kazdą rankę).
Przed takim zabiegiem nie trzeba robić badań. Po zabiegu obowiązkowo każdy wycinek lekarz powinien wysłać do badania histopatologicznego (czy to na 100% nie rak).
Cały zabieg, razem ze zdejowaniem szwów, znieczuleniem i kosztanmi badań wycinków kosztował mnie 1500zł.

Można taki zabieg zrobić na kasę chorych, u państwowego dermatologa, wtedy nic się nie płaci, ale jeśli pieprzyki nie są groźne to czeka się na termin zabiegu kilka tygodni/miesięcy.

ank@ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 14:22   #95
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: Problem z piepszykami... :/

Uff... dzieki ze mnie uspokoilas. Teraz tylko sie zastanawiam kiedy dermatolog kaze mi zaplacic 1200 zl, a nie 120
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 16:45   #96
mmgirl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 34
Re: Problem z piepszykami... :/

Ja tez sie nad tym zastanawiałam ale gdy poszlam do dermatologa bo jeden mam na twarzy to mi powiedzial ze z tym to mam sobie isc prywatnie do chirugra plastycznego, a ja widzialam jak wygladaja wycinane pieprzyki i podziekowałam i zanazłam Gabinet Dermatologi Laserowej i tam usuwaja znamiona i inne tego typu laser co2, nie bylam usuwac ale pisza ze ma byc bez blizn tylko strupek co odpada po 7 dniach. Moze ktos usuwał czyms takim ???
mmgirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 19:35   #97
iwana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 21
Re: Problem z piepszykami... :/

Ja usuwałam sobie pieprzyka za darmo na kase chorych, dostałam skierowanie do prywatnej kliniki, ktora miała podpisaną umowe z kasą chorych. Lekarz mnie znieczulił miejscowo wyciał pieprza 1 cm w głab i kilka milimetrów naokoło, widziałam wszystko w metalowych drzwiach bo az błyszczały. Zdecydowałam sie na usuniecie go bo lezal w tzw niebezpiecznej strefie tzn na lini stanika. Po badaniach histopatologicznych okazało sie ze to byla sluszna decyzja bo zaszły juz w nim zmiany barwnikowe. Podczas tego zabiegu lekarz zauwazyl włókniaka na mojje nodze i mi go "zrobił" w nastepnym tygodniu. Jak wracałam autobusem do domku to mi znieczulenie minelo i troche bolalo, wieczorem poszlam na imreze urodzinowa i ktos mnie niechcacy kopnał w ta noge aa i miałam szwy teraz mam mamalutkie blizny i opalam sie bez stresu.
iwana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-07-29, 22:18   #98
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: Problem z piepszykami... :/

Tak, jedni wycinaja, drudzy usuwaja laserem, a na mnie juz wkrotce przetestuja jeszcze jakas inna metode. Juz sie boje!
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-07-29, 23:10   #99
monia84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-02
Wiadomości: 157
GG do monia84
Re: Problem z piepszykami... :/

Ja podobnie usuwałam 2 pieprzyki na kase chorych i płaciłam tylko za pierwsza wizytę (50zl jak dobrze pamiętam) i mialam metodą "żyletkowanie". Po prostu pieprzyki zostały ścięte troszke w głąb żeby całe usunąc i zrobił się strupek który trzymał się okolo 1-2 tygodni a potem odpadł i wszystko ładnie się zagoiło.
monia84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 17:31   #100
brycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2
gdzie w Krakowie usunac pieprzyki na twarzy? Poradzcie!

Czytalam posty na ten temat, ale dalej nie wiem,u ktorego lekarza usunac i przebadac pieprzyki przed usunieciem, a ze sa one(2)na twarzy wiec zalezy mi zeby nie zostaly zbyt widoczne slady. W sumie nie preszkadzaja mi, juz sie do nich przyzwyczailam ale juz kilka razy je draznilam, wiec chyba lepiej je usunac.Prosze o podanie nazwiska albo adresu sprawdzonego dermatologa lub gabinetu.
brycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 19:24   #101
agnessa_
Raczkowanie
 
Avatar agnessa_
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 119
Re: gdzie w Krakowie usunac pieprzyki na twarzy? Poradzcie!

ja też jestem zainteresowana tematem
agnessa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-09-04, 19:47   #102
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: gdzie w Krakowie usunac pieprzyki na twarzy? Poradzcie!

Ja bylam u dermatologa na Sławkowskiej 4- niestety nie pamietam numeru telefonu, ani nazwiska lekarki, ale zawsze mozesz sie tam przejsc. W kazdym badz razie chciala mi usunac piepszyki jakims szpikulcem- powiedziala ze zabieg nie boli, trwa krotko i ze nie musze sie przejmowac bliznami, bo jezeli jakiekolwiek mi zostana to beda male. Czekam wiec sobie cierpliwie do grudnia, bo wtedy mam 18stke i nie bede musiala tam przychodzic z mama ktora sie na zabieg nie zgadza Jeszcze moge wam powiedziec ze zabieg kosztuje ok 60 zl (za usuniecie jednego piepszyka) a sama wizyta 50zl. Jak sobie je usuniesz to napisz jaka metoda i czy naprawde nie bolalo, bo chce sie przygotowac psychicznie na wlasny zabieg
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 20:39   #103
merigold
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-10
Wiadomości: 415
SZPIKULCEM ??

O matko, dziewczyny kochane- dermatolodzy apeluja, aby kazda zmiane barwnikowa usuwac przy uzyciu narzedzi chirurgicznych= wycinac z pewnym marginesem skory, to bezpieczny sposob a ponad to umozliwia badanie histopatologiczne wycietej zmiany.
zreszta o tym juz bylo - poczytajcie!
merigold jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-04, 21:14   #104
summer18
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 153
Re: SZPIKULCEM ??

Sorry za niedomowienie - tak napisalam bo nie wiem jak to sie dokladnie nazywa. Nie macie sie co martwic to jest specjalne narzedzie chirurgiczne przypominajace gruba igłe.
summer18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 13:08   #105
brycha
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 2
Re: gdzie w Krakowie usunac pieprzyki na twarzy? Poradzcie!

dzieki za odpowiedz
brycha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-05, 15:16   #106
agnessa_
Raczkowanie
 
Avatar agnessa_
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 119
Re: SZPIKULCEM ??

Ile wynosi koszt takiego zabiegu ?
agnessa_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-23, 01:10   #107
nineczka
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: CA, USA
Wiadomości: 2 385
Re: HELP!!!Jak usunąć Pieprzyki?!

Ja mialam usuwany pieprzyk z reki, a bardziej szczegolowo z
przedramienia. byl to pieprzyk wypukly i mial ciemniejsza kropke w
srodku. sam zabieg trwal moze z 5 minut. Znieczulili mnie miejscowo a
potem to wycieli, dali do badania i juz. Sam zabieg nie bolal.
Przeprowadzono go moze z 2 miesiace temu ale blizna ciagle jest..taka
czerowna. Ale wole blizne niz ciagle zamartwianie sie.
nineczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-09-23, 16:54   #108
tomek__HG
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Wiadomości: 74
Re: HELP!!!Jak usunąć Pieprzyki?!

ja tez mialem usuwane pieprzyki... duze nierownomierne i wypukle... mam 3 duze blizny na plechach ... i na tym nie koniec.. w listopadzie jade na kolejne wycinanki.. ale niewiem czy jest sens...beznadziejnie to wyglada.. minely juz minely 4 miesiace a blizny nadal czerwone... ale ostatnio slyszalem o mozliwosci sprawdzenia pieprzykow specjalnym urzadzeniem i okreslenie czy sa rakotworcze czy nie .. i po takim stwierdzeniu mozna byloby juz chyba bez przeszkod usunac. np laserem? moze blizny bylyby mniejsze...
tomek__HG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-11-02, 17:18   #109
darita
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 64
zdrapałam pieprzyk,

Bardzo sie boje, bo miałam duzy pieprzyk na plecach ktory pzrez przypadek zdrapałam tydzien temu, leciała mi mocno krew, a miejsce to nadal mnie boli gdy np siadam i sie opieram o krzeslo....mimo ze to wsyztsko zdarzyło sie tydzien temu
czy cos moze sie stac?
darita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-11-02, 17:57   #110
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Re: zdrapałam pieprzyk,

Wydaje mi się, że jeśli w ranę nie wda się zakarzenie (może zaklej ten pieprzyk na razie plastrem), to nic Ci się nie stanie. Mi kiedyś kot zdrapał taki duży pieprzyk. Zrobił się trochę ciemniejszy, a poza tym bardzo wrażliwy na ból. Byłam u dermatologa, powiedział, że nic strasznego się nie stało.
A może pomyśl o usunięciu tego pieprzyka, skoro łatwo go zadrapać? Ja właśnie dojrzewam do takiej decyzji.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-06, 19:22   #111
coffin
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 1
Odnoscie pieprzykow.(maści)

Czy sa jakies maski w aptekach ktory rozbijaja pigment skupiony w jedym miejscu.Czy jesli sa to sa skuteczne.I w jakiej sa cenie.Prosze cos polecic.
coffin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-12-09, 15:50   #112
KasiaKatarzynka
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaKatarzynka
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: tarnobrzeg
Wiadomości: 3 425
Re: zdrapałam pieprzyk,

ja sama usówałam kilka pieprzyków - zabieg całkowicie bezbolesny, później rana również nei boli.



Teraz wybieram się usunąć kolejne pieprzyki
KasiaKatarzynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-14, 13:26   #113
Catherrine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

Kilka dni temu, dokładnie w sobotę, 11.06 udałam się na zabieg usunięcia pieprzyków z twarzy i z szyi.
Zabieg trwał krótko, ból był znośny. Z twarzy zniknęło mi tak z 6 znamionek, natomiast szyja została potraktowana troszkę brutalniej, bo lekarz wyciął z 4 i wypalił dalszych 20 ? pieprzyków. Dodam, że wszystkie były nieduże, raczej malutkie.
Moje pytanie dotyczy ewenntualnych komplikacji po czymś takim. Ranki na twarzy goją ładnie, przysychają.
Niestety, moja szyja jest narażona w ciągu dnia i nocy na większą ilość obtarć i innych urazów aniżeli twarz.
Wszędzie porobiły się strupki i w tej chwili cierpliwie czekam na zagojenie. Pali mnie to, piecze i swędzi, jest zaczerwienione i z lekka pulsujące - tak jak taka świeża ranka. Traktuję to wszystko jakims specyfikiem w sprayu ( przepisanym przez pana doktora) - nie pomnę nazwy, ale pomaga.
Moje pytanie - czy istnieje możliwość, powiedzmy, nieładnego wygojenia tych ranek ? I ile muszę czekać aż się wygoi tak aby nie piekło i nie wyglądało jak wygląda ( straszę ludzi w pracy). Oczywiście wiem, że moje obawy są przedwczesne i zapewne płonne - ale to mój pierwszy taki zabieg i chciałam się po prostu upewnić.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Catherrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 01:57   #114
aniaRek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bridgwater
Wiadomości: 24
Dot.: Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

A czy moglabys napisac ile kosztowalo Cie usuwanie pieprzykow laserem?? Ja tez powinnam usunac 3 z twarzy. na jednym z nich rozna wloski( czy takie tez mozna wycinac/usuwac/wypalac?? czy raczej jest to niebezpieczne??


pozdrawiam goraco)
aniaRek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-16, 11:02   #115
Catherrine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Dot.: Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

Za usunięcie takiej ilości pieprzyków laserem + przycinanie zapłaciłam 400 zł. To było w Białymstoku.Chciałam usunąć tylko dwa, takie które najbardziej mi przeszkadzały, ale lekarz zasugerował też te z szyi - mniejszy koszt. Nie pytałam się dokładnie ile zapłaciłabym tylko za 2 - podobno wiecej. Mozna ze znieczuleniem - ale nie chciałam. Moje pieprzyki były naprawdę malutkie, nie rosły na nich włoski, tak że nie wiem jak to będzie w twoim przypadku. Dodam jednak, że strupki z twarzy już mi odpadły i jestem tak piękna jak przed zabiegiem , na szyi się nadal goi. Przysycha. Widzę, że nie będzie źle.
Pozdrawiam
Jakby cos - spokojnie pytaj , postaram się pomóc w miarę możliwości .
Catherrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 12:36   #116
aniaRek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bridgwater
Wiadomości: 24
Dot.: Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

dziekuje kolezanko, jestes bardzo mila z tego co napisalas wynika, ze wygojenie ran to kwestia tylko kilku dni -to super! Czy to byla panstwowa czy prywatna klinika?? A powiedz jeszcze do ilu dermatologow wczesniej chodzilas zanim zdecydowalas sie na laser??

Pozdrowienia zand Bałtyku
aniaRek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 13:02   #117
Catherrine
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 12
Dot.: Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

To była prywatna klinika. Nie miałam za bardzo czasu na czekanie i zdecydowałam się szybko. A co do konsultacji przed - hmm... no cóż, to co powiem zabrzmi najprawdopodobniej bardzo nieodpowiedzialnie, ale.... nie byłam u żadnego dermatologa przed -_- '
"Ciął" mnie właśnie dermatolog-specjalista, który po obejrzeniu tego wszystkiego zasugerował wizytę u chirurga tylko w wypadku usunięcia jednego pieprzyka, którego akurat na razie nie miałam zamiaru i nie chcę usuwać. That's all
Pewnie dobrze będzie jeśli nie pójdziesz na żywioł tak jak ja i dasz się jednak obadać komuś zanim coś wypalą

Pozdrowienia z Mazur
Catherrine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 19:14   #118
abc12345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1
Question Pieprzyki raz jeszcze !!!

Witam ,
moj syn od urodzenia mial 2 malutkie przebarwienia na twarzy.
przez lata , wraz z jego wzrostem powiekszaja sie tez owe pieprzyki i maja
wielkosc mniej wiecej 5 mm , sa pod nosem i widac ze wyrastaja z nich wloski.
teraz moje pytanie, gdzie najlepiej usunac takie znamiona , czy w prywatnej klinice czy tez w przychodni na kase chorych. no wlasnie ile takie cos bedzie kosztowalo i czy blizny po ich usunieciu sa bardzo widoczne ?? Czy taki zabieg jest zawsze w 100% skuteczny ? jezeli ktos mial juz podobna przeprawe prosze ktotkie streszczenie ... Bardzo prosze o jakies informacje ! pozdrawiam
abc12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-17, 19:44   #119
maja mazury
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: głęboka prowincja
Wiadomości: 43
Dot.: Pieprzyki raz jeszcze !!!

cześć!ja usuwałam w prywatnej przychodni i z badaniem histopatologicznym płaciłam 200 zl.pieprzyki usuwa się z zapasem zdrowej skóry,więc blizna będzie widoczna,ale z czasem się rozjaśni.ja mam na łydce no i nie jest za piękna,ale na nogach z racji gorszego krążenia takie rzeczy goją się dłużej.
maja mazury jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-18, 11:27   #120
aniaRek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Bridgwater
Wiadomości: 24
Dot.: Komplikacje po laserowym usunięciu pieprzyków.

I taki mialam zamiar, zeby wlasnie isc co najmniej do dwoch specjalistow. Poki co dzieki za pomoc. Wieeeeelka buuuuzka
aniaRek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-28 18:10:48


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.