Mamusie listopadowe 2015 - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-10, 14:25   #151
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
a my niestety zostajemy. zoltaczka wzrosla do 16. wiec maly jest naswietlany a pozniej 24h obserwacji. wiec jakby wszystko szlo pomyslnie to moze w piatek...
Trzymam kciuki za wyjście w piątek


A mnie martwią kupy Julci... Od wczorajszego wieczora i przez całą noc robiła zielone kupy (może to od probiotyku, który jej podałam na wieczór? ), od rana kupy są już prawidłowe - zółto-pomarańczowe, ale są ze śluzem... Kiedyś też się śluz pojawiał, ale rzadko, a teraz praktycznie w każdej kupie... Nie wiem czy iść z tym do pediatry? Obawiam się, że to alergia
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 14:57   #152
india_love
Raczkowanie
 
Avatar india_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 283
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za wyjście w piątek


A mnie martwią kupy Julci... Od wczorajszego wieczora i przez całą noc robiła zielone kupy (może to od probiotyku, który jej podałam na wieczór? ), od rana kupy są już prawidłowe - zółto-pomarańczowe, ale są ze śluzem... Kiedyś też się śluz pojawiał, ale rzadko, a teraz praktycznie w każdej kupie... Nie wiem czy iść z tym do pediatry? Obawiam się, że to alergia
Zielone kupy mogą pojawić się jak mała nałyka się powietrza przy karmieniu. Treść się utlenia i dlatego taki kolor. U nas najczęściej po nocy takie są bo karmiąc Sambora zdarza mi się przysnąć i mały wtedy nieprawidłowo przystawiony do cycka jest i łyka za dużo powietrza. Spoko
__________________
Już jestem! Sambor, 26.10.2015
india_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 16:07   #153
beautifuldream
Rozeznanie
 
Avatar beautifuldream
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość
O rety wspolczuje:-(u nas tez nieciekawie,mala od poludnia niespokojna malo co spala,od 20 probowalismy ja lulac,wkolko cyc i noszenie,nic nie dalo,jak tylko ja odkladalam to ryk nyl,wkoncu mm dorobilam,zjadla i usnela od 24do teraz,takze moje cycki sie buntuja wieczorem a mnie to powoli zalamuje
Ja miałam tak przed wczoraj. Mój Wojtuś do 1 nie mógł zasnąć, bo był ciągle głodny. Odkładałam go do łóżeczka a on ciągle szukał cyca. Brałam go i kolejny raz próbowałam dokarmiać, tylko że mi już nic nie leciało. Wczoraj wypiłam herbatkę laktacyjną i wieczorem już tego problemu nie było. Nakarmiłam go z jednego cyca, odłożyłam, ale mój głodomor dalej szukał, więc dokarmiłam go z drugiego i wtedy zasnął. No i widziałam w kapturkach, że pokarm jest także ta herbatka raczej coś pomogła.

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:04 ----------

A my się dzisiaj ważyliśmy i z 3550 (waga przy wyjściu ze szpitala) ważymy 4200 W sobotę Wojtuś będzie miał 3tygodnie, także chyba ładnie przybiera???


Martwią mnie jego bioderka, bo wydaje mi się, że jak leży na przewijaku to nogi uciekają mu w prawą stronę. Nie wiem czy to moje złudzenie (oby!) czy coś jest nie tak. W środę mamy wizytę u ortopedy więc się okaże co i jak.
__________________
23.07.2007r. --> 01.05.2011r. --> 28.07.2012r. --> 08.10.2013r. --> 21.11.2015r.


Wojtuś jest już z nami
beautifuldream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 16:28   #154
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Znowu zrobiła zielona kupę... Umowilam się na jutro do pediatry.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 16:28   #155
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja byłam u ortopedy. Mam małą obserwować a jakieś ruchy można robić jak mała zacznie używać nóżek. Narazie to ułożeniowe w brzuchu i samo powinno zniknąć.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 18:42   #156
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Trzymam kciuki za wyjście w piątek


A mnie martwią kupy Julci... Od wczorajszego wieczora i przez całą noc robiła zielone kupy (może to od probiotyku, który jej podałam na wieczór? ), od rana kupy są już prawidłowe - zółto-pomarańczowe, ale są ze śluzem... Kiedyś też się śluz pojawiał, ale rzadko, a teraz praktycznie w każdej kupie... Nie wiem czy iść z tym do pediatry? Obawiam się, że to alergia


U nas teraz praktycznie non stop zielone,ze sluzem tez sie zdarza ale skoroslekarz stwierdzil ze ok to sie nie przejmuje,daj znac jutro co wam powie,nie zamartwiaj sie na zapas


Wonderka ale to na wizycie wyszlo cos niepokojacego?



beautifuldream ja herbatki pije 3razy dziennie i jak widacwz marnym skutkiem bardzo ladnie Wojtus przybiera nasza mala przy wypisie miala 3540 i teraz w poniedzialekvwazona byla i miala 4200 takze tez ladnie nasz paczuszek przybiera pomimo moich obaw o pokarm



Dziewczyny czy wasze dzieciaczki tez tak lubia noszenieni bujanie na rekach?bo u nas jak maz wroci do pracy to bedziebniewesolo bo mala nie moze chwile polezec sama zaraz jest ryk a tylko jal sie ja na rece wezmie to jest spokoj,martwi mnie to bo meczace to jest ale jak ja nie wziasc z drugiej strony jak placze
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 19:09   #157
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kasiula8708, u mnie jest tak samo - czasem uda się ją odłożyć, nawet odłożenie w nocy do łóżeczka jest wyzwaniem - robię to tak delikatnie, ale i tak skubana się orientuje, że to jest łóżeczko i się buntuje...
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-10, 19:22   #158
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kasiula jak urodziłam to pediatra zwrócił mi uwagę, że nóżki są lekko krzywe to prewencyjne poszłam do ortopedy.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 20:22   #159
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

poznanianka chyba wiekszosc zna ten bol,w ramionach mocno spi my najdelikatniej jak mozemy odkladamy a to oczy jak 5 zl i powtorka z rozrywki,najgorzej w nocy


Wonderka to u nas polozn stwierdzila ze cos moze byc nie tak z bioderkami i kazala dodatkowo na pampersa flanelowa zakladac ale lekarz nic nie mowil,zobaczymy co nam wyjdzie na usg,mam nadzieje ze u was wszystko wporzadku bedzie


U nas jak codzien mala spac nie chce,przy cycach ciagle sie szarpala chyba jej slabo lecialo,wyciagala mi tak sutka ze szok,a teraz na raczkach u tatusia musi byc bo inaczej placz,ciekawe o ktorej i na ile zasnie...
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-10, 20:32   #160
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja bioderka mam przyszły tydzień.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 00:01   #161
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

witam sie z nad cyca. karmienie juz nam wychodzi o wiele lepiej. w szpitalu mam fajne polozne ktore psychicznie tez mnie nastrajaja bardzo. caly czas mi mowia ze karmienie jest w glowie i dbaja o to zeby nic zadna mame nie stresowalo. a jak sa problemy z pokarmem to przynosza mleko i tez bez spiny ze ktoras chce mm. naprawde takie cos duzo mi daje bo nie mam swiadomosci ze musze albo sie prosic o mleko albo musze karmic na sile. w pierwsze nocki to przychodzily za kazdym razem jak po nie dzwonilam zeby pomogly mi przystawic i zawsze byly bardzo mile. zoltaczka powoli spada. jak rano nie zauwazymy wzrostu to wyjdziemy kolo poludnia. takze trzymajcie kciuki.
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-11, 07:33   #162
monic167
Rozeznanie
 
Avatar monic167
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 691
Mamusie listopadowe 2015

Hej witam sie i ja na odchowalni!mało pisze ale ciagle Was podczytuje u nas na plus to ze mała w końcu zaczęła przybierać -w 10dni przybrała 700gram,bo tydzień po porodzie prawie nie przybrała.duma jest bo młoda karmiona naturalnie u nas nocki standard co 2-3godz pobudka a teraz chwyciła jaka katar co jest ogromna zmora!!odciagam jej te glutki ale to krótkotrwałe.dziwi mnie ze karmiona cycem juz cos chwyciła,bagatela chyba ode mnie bo miałam pare dni kaszel.

Aagusiek jak sobie radzicie z katarem?bylam u pediatry ja osłuchać jest ok,nakazane inhalacje ,czyszczenie woda morska i prZemywanie nosa Biodacyna

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Aaa i przy okazji-polecam femaliker na problemy z laktacja moze droższy niż herbatki ale w dniu jak mała była marudna i pierś bolała chyba od tego Ze Zuzia ciagla ale nie było co ,bardzo mi pomógł
__________________
monic167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 10:52   #163
agne19s
Zadomowienie
 
Avatar agne19s
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 1 106
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

pakujemy sie i do domu! 😄
__________________
"Dwadzieścia lat minęło jak jeden dzień
Nie masz co wspominać? Lepiej swe życie zmień!"
agne19s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 12:20   #164
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

mam chyba mały problem. z lewej piersi mam dużo mleka - jak odciągam laktatorem na noc czy rano to odciągnę spokojnie ok 80ml ( może i więcej, ale kończe na 80.) , a z prawej ledwie 30ml odcignę i to już cud.. do tego czuję takie trzy guzki na niej, nie wiem czy mi się zastoje nie porobiły w niej.. jak małą karmię prawą piersią to się nie najada i nie śpi, jak ją karmię lewą to śpi po 3h.. nie wiem co z tymi zastojami zrobić w prawej piersi..
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 12:47   #165
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez monic167 Pokaż wiadomość
Hej witam sie i ja na odchowalni!mało pisze ale ciagle Was podczytuje u nas na plus to ze mała w końcu zaczęła przybierać -w 10dni przybrała 700gram,bo tydzień po porodzie prawie nie przybrała.duma jest bo młoda karmiona naturalnie u nas nocki standard co 2-3godz pobudka a teraz chwyciła jaka katar co jest ogromna zmora!!odciagam jej te glutki ale to krótkotrwałe.dziwi mnie ze karmiona cycem juz cos chwyciła,bagatela chyba ode mnie bo miałam pare dni kaszel.

Aagusiek jak sobie radzicie z katarem?bylam u pediatry ja osłuchać jest ok,nakazane inhalacje ,czyszczenie woda morska i prZemywanie nosa Biodacyna

---------- Dopisano o 08:33 ---------- Poprzedni post napisano o 08:25 ----------

Aaa i przy okazji-polecam femaliker na problemy z laktacja moze droższy niż herbatki ale w dniu jak mała była marudna i pierś bolała chyba od tego Ze Zuzia ciagla ale nie było co ,bardzo mi pomógł
Super, że tyle przybrała Poleciałam dzisiaj po ten femaltiker, chcę jeszcze spróbować powalczyć o kp

U nas ciąg dalszy problemów brzuszkowych. Mała przy jedzeniu pręży się i płacze co chwila. Męczy się też czasami przy bączkach. Kupiłam jej dzisiaj delicol i mam nadzieję, że to pomoże.
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 13:21   #166
india_love
Raczkowanie
 
Avatar india_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 283
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
mam chyba mały problem. z lewej piersi mam dużo mleka - jak odciągam laktatorem na noc czy rano to odciągnę spokojnie ok 80ml ( może i więcej, ale kończe na 80.) , a z prawej ledwie 30ml odcignę i to już cud.. do tego czuję takie trzy guzki na niej, nie wiem czy mi się zastoje nie porobiły w niej.. jak małą karmię prawą piersią to się nie najada i nie śpi, jak ją karmię lewą to śpi po 3h.. nie wiem co z tymi zastojami zrobić w prawej piersi..
Gdy miałam zastój to też mi mniej mleka z tej chorej piersi leciało. Mi mąż rozmasowywał te zgrubienia. Najpierw robiłam sobie ciepły masaż prysznicem, potem chłop mi to rozmasowywał a na koniec małego do cycka. I te masaże mi pomagały bo miałam już gorączkę od zastałego w piersiach mleka. Po masowaniu przeszło jak ręką odjął a mleko zaczęło normalnie płynąć.

Dziewczyny jeśli chodzi o pobudzenie laktacji to poza Femaltikerem, który również polecam, kupcie sobie najzwyklejszy kwas chlebowy. Albo same zróbcie
__________________
Już jestem! Sambor, 26.10.2015

Edytowane przez india_love
Czas edycji: 2015-12-11 o 13:24
india_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 14:01   #167
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez india_love Pokaż wiadomość
Gdy miałam zastój to też mi mniej mleka z tej chorej piersi leciało. Mi mąż rozmasowywał te zgrubienia. Najpierw robiłam sobie ciepły masaż prysznicem, potem chłop mi to rozmasowywał a na koniec małego do cycka. I te masaże mi pomagały bo miałam już gorączkę od zastałego w piersiach mleka. Po masowaniu przeszło jak ręką odjął a mleko zaczęło normalnie płynąć.

Dziewczyny jeśli chodzi o pobudzenie laktacji to poza Femaltikerem, który również polecam, kupcie sobie najzwyklejszy kwas chlebowy. Albo same zróbcie
dziękuję bardzo! zacznę dziś też jakoś to masować i cześciej małą przystawiać, mam nadzieję że ruszy .
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 14:15   #168
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez agne19s Pokaż wiadomość
pakujemy sie i do domu! 😄
Super


Jesteśmy po wizycie u pediatry. Mała ma katar, trochę mi kaszlała, ale ogólnie osłuchowo jest czysta. Zielone kupy mogą być od probiotyku, lekarka kazała mi zmienić na dicoflor (ja miałam jakiś inny), a na katar kazała mi kupić nasivin. Jakby po weekendzie nie było poprawy to mam przyjść ponownie.
Julka waży juz 3270g
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 14:35   #169
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Zaczęłam się tak zastanawiać czy nasza Julka nie ma przypadkiem kolki. Ostatnio najczęściej przy jedzeniu zaczyna okropnie płakać, prezy się niesamowicie a potem podkurcza nóżki. Ten płacz jest okropny. Do tego ciężko ją odłożyć żeby sama spała, najlepiej jej się śpi na klacie męża albo mojej, bądź na rękach. Jak się uda ją odłożyć to śpi niespokojnie i budzi siępo pol godzinie. Mam nadzieję że ten delicol jej choć trochę pomoże.
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-11, 16:27   #170
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kasiula Moja też uwielbia lulanie na rękach..zawsze przed spaniem trzeba ją lulać. Przyzwyczaiła się bo teście-dziadki- tak ją nauczyli..Ja tego nie chciałam no ale trudno, z drugiej strony taka malutka istotka tak potrzebuje takiej bliskości to ciężko mi z tego zrezygnować skoro jej tak dobrze...Potem pomyślę co robić jak już będzie ważyc 10 kg hehe

lexie Moja ma tak samo... też przy jedzeniu się pręży, płacze kurczy nogi. Śpi niespokojnie wtedy jak ją brzuszek boli. Jak zrobi kupkę lub pogazuje trocę to jest lepiej. I już sama nie wiem czy to kolka czy wzdęcia. Bo nie płacze długo...
Dawałam jej Delicol-ale zrezygnowałam bo wydawało mi się że przez niego jeszcze bardziej ulewała..Dałam jej teraz już z 2 razy Espumisan ale tylko raz dziennie.

Dziewczyny karmię KP-od wczoraj mam sflaczałe cyce..ale leci mleko. Mam nadzieję że będę miała mleko... i to nic takiego. W ogóle skąd mam wiedzieć czy mam dość mleka?

A mnie martwią znów kupy, są normalnego koloru ale takie wodniste-tylko że przebieram małą od razu i może dlatego tak to wygląda...
W ogóle jak wygląda biegunka jak ją odróżnić od normalnej kupy?
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 17:21   #171
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Dzika Ropucha piersi mogą zrobić się takie, laktacja się normuje i produkcja będzie na bieżąco, tyle ile dziecko będzie potrzebować.

U mnie też prężenie ciągle. Noc do dupy była bo albo sięgała tak głośno, że się budziłam albo płakała z bólu.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 17:41   #172
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Dzika ropucha jak pierwszy raz podałam jej dzisiaj ten delicol to wypila mleko i nic nie ulala a później po uspokojeniu zasnęła i w miarę spokojnie spala. Kolejne karmienie było już bez płaczu, na spokojnie. Oby jej te kropelki pomogły i żeby kupkę normalnie zrobiła.

A co do piersi to po jakimś czasie robią się miękkie ale mleka jest wystarczająco, wszystko się dostosowuje do potrzeb dziecka. Ja o tym wcześniej nie wiedziałam i coraz rzadziej odciagalam pokarm i teraz muszę walczyć od nowa o pokarm.
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 19:08   #173
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

U nas od wczoraj jest jakiś dramat, mała ciągle by tylko na mnie wisiała. W nocy nie chciała usnąć, brzuszek jej nie bolał raczej tylko zasnąć nie mogła i musiałam zabawiac gwiazdę do 4. W końcu padła i spala ponad 4 h a później znowu się zaczęło szaleństwo i ciągle musiałam ją nosić i tulic. Każda próba odlozenia kończyła się rykiem. Zastanawiam się czy to nie ten pierwszy skok rozwojowy, chociaż u nas dopiero czwarty tydzień się zaczął

Cytat:
Napisane przez Dzika Ropucha Pokaż wiadomość
Dawałam jej Delicol-ale zrezygnowałam bo wydawało mi się że przez niego jeszcze bardziej ulewała..Dałam jej teraz już z 2 razy Espumisan ale tylko raz dziennie.


A mnie martwią znów kupy, są normalnego koloru ale takie wodniste-tylko że przebieram małą od razu i może dlatego tak to wygląda...
W ogóle jak wygląda biegunka jak ją odróżnić od normalnej kupy?
Podaję delicol od poniedziałku i wydaje mi się, że pomaga na brzuszek a ulewania nie wzmaga. A jak małej smakuje, oblizuje się po nim strasznie

U nas też są takie kupy tzn kolor normalny, ale takie rzadkie ze aż całe wsiakaja w pampersa. I to nawet dłuższa chwilę po zrobieniu takie są.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 20:09   #174
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Któraś używa Windi? Tych rurek do pupci? Jakie macie przemyślenia i jak się sprawdzają? Warto je kupić?
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 20:29   #175
Kasiula8708
Rozeznanie
 
Avatar Kasiula8708
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 733
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

poznanianka dobrze ze z Julka wsztsko ok,a katarek szybko zginie


Dzika ropucha dobrze wiedziec ze nie tylko u nas takatpanna do noszenia na rekachale naprawde bedziemy miec nieciekawie jak wiecej kg bedzie


A ja dzis zostawilam mala na godzinke z tatusiem i pojechalam na zakupy i teraz tez wyskoczylismy z mezem do kina nan dwie godzinki i Lenka zostala z ciocismi i babcia,a ja wyrzuty sumienia mialam ze ja zostawilam


Dziewczyny czy stosujecie ten familtiker i czy to pomaga? i jak wyglada tradzik niemowlecy bo malutka ma na policzkach takie krostki czerwone?smarowac to czyms?
__________________
Ja jako pierwsza pod sercem Cię noszę,
Ja o Twe zdrowie najgoręcej proszę,
Jestem przy Tobie od pierwszego grama,
Tyś moje dziecko ..... a ja.... Twoja mama

Lenka,nasz mały wielki cud
Kasiula8708 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 20:34   #176
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kasiula za tydzień jest premiera Gwiezdnych Wojen, marzę żeby je obejrzeć i nawet ciotka męża się zaoferowała ze zostanie z małą, ale właśnie jakieś mam obawy przed zostawieniem jej i nie wiem czy się zdecyduję...

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 21:04   #177
Jolanta1983
Przyczajenie
 
Avatar Jolanta1983
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 8
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Witam,
dziś pierwszy raz tutaj z polecenia...i niestety z problemem a mianowicie:
Bartosz (ur. 18/11/2015) przed zrobieniem kupki strasznie się pręży, wygina, płacze i tak jest aż nie zrobi kupki, jak tylko ją zrobi uspokaja się i zazwyczaj zasypia...czy któraś z was ma taki problem czy to już kolki?
Jolanta1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 21:56   #178
Aasikk
Zadomowienie
 
Avatar Aasikk
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 217
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kasiula ja dzisiaj tez wyskoczylam na zakupy. Mala zostala z tata a ja szybko na sklepy odrazu mam lepszy humor i kilka nowych ciuchow w szafie.

Wonderka ja nie pomoge.

Nasza mala dzisiaj tez troche niespokojna. Ciezko jej dzis zrobic kupke. Mam nadzieje ze noc bedzie spokojna i wszystko wroci do normy.


Wysłane z mojego GT-I9070 przy użyciu Tapatalka
__________________
----------------------------------------
13.09.2014
Aasikk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 23:09   #179
india_love
Raczkowanie
 
Avatar india_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 283
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Kasiula8708 Pokaż wiadomość


Dziewczyny czy stosujecie ten familtiker i czy to pomaga? i jak wyglada tradzik niemowlecy bo malutka ma na policzkach takie krostki czerwone?smarowac to czyms?
Stosowałam Femaltiker i jestem zadowolona choć do końca nie mogę powiedzieć na ile mi pomógł bo gdy po CC nie miałam pokarmu to stosowałam i ten preparat i herbatę laktacyjną i kwas chlebowy i dosłownie zalewało mnie Dopiero położna uświadomiła mnie, że nie można łączyć wspomagaczy laktacji. Poza Femaltikerem dobre jest też Piulatte plus.
Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
Kasiula za tydzień jest premiera Gwiezdnych Wojen, marzę żeby je obejrzeć i nawet ciotka męża się zaoferowała ze zostanie z małą, ale właśnie jakieś mam obawy przed zostawieniem jej i nie wiem czy się zdecyduję...

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Idź i rozerwij sié. Najgorsze jest pierwsze wyjście a potem zasmakujesz w tym Tak jak ja, wyrodna matka-w każdą sobotę rozpustnie wyrywam się na zakupy do marketu po mięcho. Szaleństwo

Cytat:
Napisane przez Jolanta1983 Pokaż wiadomość
Witam,
dziś pierwszy raz tutaj z polecenia...i niestety z problemem a mianowicie:
Bartosz (ur. 18/11/2015) przed zrobieniem kupki strasznie się pręży, wygina, płacze i tak jest aż nie zrobi kupki, jak tylko ją zrobi uspokaja się i zazwyczaj zasypia...czy któraś z was ma taki problem czy to już kolki?
To raczej normalne. Mój młody też tak się gimnastykuje. Nawet dorośli chyba trochę się prężą przy tej czynności Dobrze, że nie płaczą
__________________
Już jestem! Sambor, 26.10.2015

Edytowane przez india_love
Czas edycji: 2015-12-11 o 23:10
india_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 08:47   #180
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Jolanta1983 Pokaż wiadomość
Witam,
dziś pierwszy raz tutaj z polecenia...i niestety z problemem a mianowicie:
Bartosz (ur. 18/11/2015) przed zrobieniem kupki strasznie się pręży, wygina, płacze i tak jest aż nie zrobi kupki, jak tylko ją zrobi uspokaja się i zazwyczaj zasypia...czy któraś z was ma taki problem czy to już kolki?
Jak u większości dzieciaczków na wątku. Nie Dojrzałość układu, maleństwa nie umieją jeszcze kupy zrobić, często zaciskaja odbyt. Muszą się nauczyć, przejdzie kolo 3 miesiąca. Pomoc można masażami brzuszka, rowerek nóżkami, noszenie w pionie i ponoć rurki Windi na odgazowanie.

---------- Dopisano o 09:47 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

Aa i to raczej nie kolki.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 15:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:55.