Mamusie listopadowe 2015 - Strona 23 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-10, 01:35   #661
201604151126
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 384
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Dziewczyny mam pytanie na czym śpią wasze dzieciaczki jak śpią z wami i ogulnie czy cos podkladacie ,bo przyszła znajoma do mnie i opowiada ze rozmawiała z lekarzem i był przerażony co te młode matki robią ze źle noszą dzieci chodziło o to ze nie noszą w sztywnym beciku i układają do spania na poduszkach a potem po latach wychodzą wady postawy z tego co widziałam na FB to wasze dzieciaczki na zdjęciach zawsze czymś obtulone i ja mojego małego tez nie zawsze w beciku nosilam a teraz wcale i na poduszce tez nieraz śpi i się trochę wystraszylam i wyciaglam kliny z lozeczka i kołyski miałam je dlatego ze balam się ze jak uleje to się zaksztusi a na łóżku to śpi na poduszce ze mną chyba ze macie jakiś lepszy pomysł na czym polozyc jak śpią z wami.
201604151126 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 02:43   #662
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez magdalena111111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie na czym śpią wasze dzieciaczki jak śpią z wami i ogulnie czy cos podkladacie ,bo przyszła znajoma do mnie i opowiada ze rozmawiała z lekarzem i był przerażony co te młode matki robią ze źle noszą dzieci chodziło o to ze nie noszą w sztywnym beciku i układają do spania na poduszkach a potem po latach wychodzą wady postawy z tego co widziałam na FB to wasze dzieciaczki na zdjęciach zawsze czymś obtulone i ja mojego małego tez nie zawsze w beciku nosilam a teraz wcale i na poduszce tez nieraz śpi i się trochę wystraszylam i wyciaglam kliny z lozeczka i kołyski miałam je dlatego ze balam się ze jak uleje to się zaksztusi a na łóżku to śpi na poduszce ze mną chyba ze macie jakiś lepszy pomysł na czym polozyc jak śpią z wami.
My na początku jak była maleńka nosiliśmy w różku, od jakichś chyba dwóch miesięcy bez. W sumie jedyne na co zwracamy uwagę to, jak jest noszona na ramieniu - żeby obie rączki były albo nad albo ponad ramieniem. Zresztą to jest jej ulubiona pozycja do noszenia. Kiedyś jak była mniejsza jej ulubioną pozycją była "na kołyskę" i wtedy wiadomo podparcie dla główki i kręgosłupa, trzymanie za pupę.

Co do poduszek, podobno do 1 roku życia co najmniej nie powinno się używać.
My mamy pod nogami z łóżeczka podłożone książki - to a propos ulewania.
Od zawsze czy to w łóżeczku czy u nas w łóżku, mala śpi po prostu na pieluszce tetrowej / flanelowej - na płasko.

A jeszcze co do noszenia to my podnosimy mala pod obie rączki, tak się chyba nie powinno robić, ale weszło nam to w jakiś koszmarny nawyk.

Edytowane przez olilina
Czas edycji: 2016-01-10 o 02:46
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 04:08   #663
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

My na początku nosiliśmy i kładliśmy spać w rożku. Teraz otulamy Julkę kocykiem, a pod materacykiem (po tej stronie gdzie znajduje się głowa) mamy podłożone ręczniki, żeby materacyk był ustawiony pod kątem.
Ja również słyszałam, że tak małych dzieci nie przykrywa się kołdrą (bo mogą się nakryć i już nie odkryć) i nie kładzie się też na poduszce.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 05:23   #664
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
My na początku nosiliśmy i kładliśmy spać w rożku. Teraz otulamy Julkę kocykiem, a pod materacykiem (po tej stronie gdzie znajduje się głowa) mamy podłożone ręczniki, żeby materacyk był ustawiony pod kątem.
Ja również słyszałam, że tak małych dzieci nie przykrywa się kołdrą (bo mogą się nakryć i już nie odkryć) i nie kładzie się też na poduszce.
Ja z teściową dyskutowałam czemu nie pod materacykiem a pod nogami łóżka.
Jak kładziesz pod nogami łóżka to automatycznie cały materac zmienia kąt pochylenia ale plecy dziecka mają cały czas kąt prosty, a jak podkładasz coś pod materac to siłą rzeczy dziecko nie leży na prostym. Tak mi się wydaje, ale niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę


U nas dziś ciężka noc. Mala całą noc stękała i się prężyła. Po chwili szły bączki. Z kupą jej pomogłam przyciskając nóżki do brzucha ale chyba dalej gazy ją męczą. Dziś pobudki co 2-3h.

Edytowane przez olilina
Czas edycji: 2016-01-10 o 05:26
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 07:23   #665
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

W rozku bardzo mało córkę nosilismy, teraz to w ogóle, ale nie rozumiem dlaczego to by miało być niepoprawne. W swoim łóżeczku ma taką płaską poduszeczke, a jak śpi z nami albo w bujaczku to ma głowę na pieluszce łóżeczko ma postawione normalnie na płasko.

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
My na początku jak była maleńka nosiliśmy w różku, od jakichś chyba dwóch miesięcy bez. W sumie jedyne na co zwracamy uwagę to, jak jest noszona na ramieniu - żeby obie rączki były albo nad albo ponad ramieniem. Zresztą to jest jej ulubiona pozycja do noszenia. Kiedyś jak była mniejsza jej ulubioną pozycją była "na kołyskę" i wtedy wiadomo podparcie dla główki i kręgosłupa, trzymanie za pupę.

Co do poduszek, podobno do 1 roku życia co najmniej nie powinno się używać.
My mamy pod nogami z łóżeczka podłożone książki - to a propos ulewania.
Od zawsze czy to w łóżeczku czy u nas w łóżku, mala śpi po prostu na pieluszce tetrowej / flanelowej - na płasko.

A jeszcze co do noszenia to my podnosimy mala pod obie rączki, tak się chyba nie powinno robić, ale weszło nam to w jakiś koszmarny nawyk.
Ehhh my też głównie tak podnosimy corcie, nawet ostatnio się zastanawiałam czy to nie jest niepoprawne, ale w sumie jak inaczej podnosić?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 07:52   #666
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Mała śpi z nami, pod główka pieluszka. W rozku była może dwa razy. Generalnie na usg bioderek lekarz mówiła, żeby nóżek dziecka nie krepowac. Jak leży ma je układać w żabkę.

---------- Dopisano o 08:52 ---------- Poprzedni post napisano o 08:51 ----------

Moja ostatnie dni ma nowy rytm, zasypia kolo 21, o północy cycek i kolejna pobudka kolo 5. I znowu kima do 7-8. Całkiem wyspana jestem
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 09:05   #667
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Wonderka, to u nas jest podobnie tylko spanie do ok 9 (ok 7 jeszcze cycek) i tak od początku mała sypia
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 09:28   #668
olilina
Zakorzenienie
 
Avatar olilina
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 3 905
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
W rozku bardzo mało córkę nosilismy, teraz to w ogóle, ale nie rozumiem dlaczego to by miało być niepoprawne. W swoim łóżeczku ma taką płaską poduszeczke, a jak śpi z nami albo w bujaczku to ma głowę na pieluszce łóżeczko ma postawione normalnie na płasko.



Ehhh my też głównie tak podnosimy corcie, nawet ostatnio się zastanawiałam czy to nie jest niepoprawne, ale w sumie jak inaczej podnosić?

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
Jak leżałyśmy w szpitalu to chodzili tam studenci rehabilitacji i pokazywali jak prawidłowo podnosić dziecko m.in. do odbicia.
Położyć na płaskim, nachylić się maksymalnie nad dzieckiem, podłożyć rękę pod głowę i pupę i podnieść do góry. Spoko tylko strasznie upierdliwe to jest.

U nas tak jak pisałam straszna noc, nie dość że malej pokarm.często podchodził do gardła i widać było, że ją to męczy, to jeszcze kupa ją męczyła, nad ranem aż płakała jak robila.


Dziewczyny używające TAPATALKA, wchodzę na wizaż, widzę wasze posty ale nie potrafię odpowiedzieć albo no. ustawić żeby mnie informował o nowych postach...
olilina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:20   #669
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Julka ostatnio też ma stały rytm. W sensie, że budzi się na cyca po 6h. Zawsze był cyc o północy, a potem o 6 i dalej kimanie do 9-10. A wczoraj cyc o 22, bardzo ładnie spała, odłożyliśmy ją do łóżeczka i się nie wybudzila, więc cyc był potem przed 5 i znów kimanie do 8:30 Potem ją kupa męczyła, bo wczoraj nie zrobiła (tylko takie kleksy), więc wzięłam ją na klatę, dwa pruty poszły i potem duża kupa Ledwo pielucha dała radę Zauważyłam, że jak ja biorę na klate i kładę na brzuszku to lepiej kupa idzie.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 10:52   #670
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez olilina Pokaż wiadomość
Jak leżałyśmy w szpitalu to chodzili tam studenci rehabilitacji i pokazywali jak prawidłowo podnosić dziecko m.in. do odbicia.
Położyć na płaskim, nachylić się maksymalnie nad dzieckiem, podłożyć rękę pod głowę i pupę i podnieść do góry. Spoko tylko strasznie upierdliwe to jest.

U nas tak jak pisałam straszna noc, nie dość że malej pokarm.często podchodził do gardła i widać było, że ją to męczy, to jeszcze kupa ją męczyła, nad ranem aż płakała jak robila.


Dziewczyny używające TAPATALKA, wchodzę na wizaż, widzę wasze posty ale nie potrafię odpowiedzieć albo no. ustawić żeby mnie informował o nowych postach...
Faktycznie, teraz mi się przypomniało ze tak pokazywali w szkole rodzenia masz rację, trochę upierdliwe, ale postaram się stosować

Biedne maleństwo, że tak się przez noc meczylo u nas też nie było lekko, mała się po 1 obudziła, zjadła i zaczęła płakać przez ból brzuszka, dopiero o 3 się uspokoila.

Z tapatalkiem nie mam takich problemów, ale może spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie?
Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Julka ostatnio też ma stały rytm. W sensie, że budzi się na cyca po 6h. Zawsze był cyc o północy, a potem o 6 i dalej kimanie do 9-10. A wczoraj cyc o 22, bardzo ładnie spała, odłożyliśmy ją do łóżeczka i się nie wybudzila, więc cyc był potem przed 5 i znów kimanie do 8:30 Potem ją kupa męczyła, bo wczoraj nie zrobiła (tylko takie kleksy), więc wzięłam ją na klatę, dwa pruty poszły i potem duża kupa : Ledwo pielucha dała radę Zauważyłam, że jak ja biorę na klate i kładę na brzuszku to lepiej kupa idzie.
Zazdroszczę takiej nocnej rutyny
Wiadomo, że na brzuszku na klacie się najlepiej puszcza baczki

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 13:36   #671
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cynamon_ Pokaż wiadomość
Wonderka, to u nas jest podobnie tylko spanie do ok 9 (ok 7 jeszcze cycek) i tak od początku mała sypia
U mnie dotychczas była pobudka jeszcze kolo 3. Zobaczymy jak długo tak będzie.
U nas dziś steki na kupę, biedna znowu się męczy.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-10, 17:37   #672
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

U nas ostatnio nocki wyglądają całkiem przyzwoicie. Kąpiel o 20, butla mleka i śpi do północy albo 1. Później pobudka 4-5 i następne karmienie już rano. Tylko ciągle mamy problem z gazami. Męczy się i czasami wybudza z płaczem bo nie może puścić baka. Czekam z niecierpliwością aż skończy 3 miesiące i mam nadzieję że trochę jej się poprawi. Jeszcze dwa i pół tygodnia
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 17:37   #673
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

moja tez stęka.

a jeśli chodzi o spanie to jak ją położymy ok północy, to wstje tak koło 6-7.
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 19:41   #674
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Lexie ja też czekam. Mała dziś taka kupę walnela ze aż na męża poleciało i na podłogę.... Ale masakra kupowa.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 19:45   #675
india_love
Raczkowanie
 
Avatar india_love
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 283
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Julka ostatnio też ma stały rytm. W sensie, że budzi się na cyca po 6h. Zawsze był cyc o północy, a potem o 6 i dalej kimanie do 9-10. A wczoraj cyc o 22, bardzo ładnie spała, odłożyliśmy ją do łóżeczka i się nie wybudzila, więc cyc był potem przed 5 i znów kimanie do 8:30 Potem ją kupa męczyła, bo wczoraj nie zrobiła (tylko takie kleksy), więc wzięłam ją na klatę, dwa pruty poszły i potem duża kupa Ledwo pielucha dała radę Zauważyłam, że jak ja biorę na klate i kładę na brzuszku to lepiej kupa idzie.
Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
moja tez stęka.

a jeśli chodzi o spanie to jak ją położymy ok północy, to wstje tak koło 6-7.
Kurczę jak ja wam zazdroszczę tego, że możecie pospać. U nas nocki z karmieniem co dwie godziny. Mały jest żarty jak cholera. Chyba dlatego mamy na wadze już ponad 6 kg tyle, że mama już ledwo ciągnie
__________________
Już jestem! Sambor, 26.10.2015
india_love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 20:14   #676
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Lexie ja też czekam. Mała dziś taka kupę walnela ze aż na męża poleciało i na podłogę.... Ale masakra kupowa.
Lepsza taka kupa niż żadna
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:34   #677
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Olilina, az mi przypomnialas tych studentow rehabilitacji krazacych non stop i wchodzacych 3 razy dziennie pytajac: a tu juz chyba bylismy? ;-)
A co do podnoszenia to ja na poczatku podnosilam tak jak kazali, ale teraz tez pod raczki heh :-I
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 23:21   #678
cornflower_girl
Zakorzenienie
 
Avatar cornflower_girl
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3 605
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
a ja znowu z problemem.. miala ktoras z Was do czynienia z uczuleniem na proszek ? mi pediatra powiedzial ze to uczulenie na proszek, mala ma cala buzie wysypana i w dotyku chropowata... zmienilam proszek i czekam czy zejdzie czy co... i kiedy zejdzie
Oby przeszło... Może felerna partia albo źle pralka przeplukala?
Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
byliśmy dzisiaj w Smyk mega store obczaić karuzelki i maty edukacyjne, ale nie było nic oprócz fisher price a nam się podobają rzeczy z Tiny Love, chyba zamówię w ciemno. Mała ma imieniny 15 stycznia to dostanie akurat na prezent
Z mat wpadła mi w oko taka z firmy Skip Hop - drzewa oraz minima sowa, z firmy Mamas&Papas osmiornica. Mamy karuzelę z Tiny Love ( podróżna z takimi zwierzątkami, które mają wzorki na brzuchu), bardzo się nam podoba - wzornictwo, wykonanie. Sprawdza się, bo najlepiej przykuwa uwagę dziecka ze wszystkich akcesoriów.

Cytat:
Napisane przez magdalena111111 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie na czym śpią wasze dzieciaczki jak śpią z wami i ogulnie czy cos podkladacie ,bo przyszła znajoma do mnie i opowiada ze rozmawiała z lekarzem i był przerażony co te młode matki robią ze źle noszą dzieci chodziło o to ze nie noszą w sztywnym beciku i układają do spania na poduszkach a potem po latach wychodzą wady postawy z tego co widziałam na FB to wasze dzieciaczki na zdjęciach zawsze czymś obtulone i ja mojego małego tez nie zawsze w beciku nosilam a teraz wcale i na poduszce tez nieraz śpi i się trochę wystraszylam i wyciaglam kliny z lozeczka i kołyski miałam je dlatego ze balam się ze jak uleje to się zaksztusi a na łóżku to śpi na poduszce ze mną chyba ze macie jakiś lepszy pomysł na czym polozyc jak śpią z wami.
Nie używam becika od czasów szpitala - nosimy młodego na rękach lub w chuście. Śpi w łóżeczku - ma poduszkę klin antyrefluksową, a jeśli z nami - na płaskim (moja poduszka jest takim flakiem ).

olilina Zaczęliśmy przyjmować żelazo i jestem jak na szpilkach, co z brzuszkiem. Póki co wszystko ok, bo zażywamy razem z Laktoferyną, podobno ma łagodzić bóle brzucha.

U nas jest spokojniej. Mały daje się włożyć do chusty - ja mam wolne ręce i jakoś tak lepiej mi tak nosić dziecko.
Zrobiliśmy zakupy - był problem z zakupem ciepłego kombinezonu ma zimę, wszystko takie cienkie.

A, w Tesco była fajna seria pajacow ze Star Wars. Kupiliśmy pluszowego Chewbaccę
__________________

Bogini kuchennego zniszczenia
cornflower_girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 00:16   #679
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Z mat wpadła mi w oko taka z firmy Skip Hop - drzewa oraz minima sowa, z firmy Mamas&Papas osmiornica. Mamy karuzelę z Tiny Love ( podróżna z takimi zwierzątkami, które mają wzorki na brzuchu), bardzo się nam podoba - wzornictwo, wykonanie. Sprawdza się, bo najlepiej przykuwa uwagę dziecka ze wszystkich akcesoriów.



U nas jest spokojniej. Mały daje się włożyć do chusty - ja mam wolne ręce i jakoś tak lepiej mi tak nosić dziecko.
Zrobiliśmy zakupy - był problem z zakupem ciepłego kombinezonu ma zimę, wszystko takie cienkie.

A, w Tesco była fajna seria pajacow ze Star Wars. Kupiliśmy pluszowego Chewbaccę
Zamówiłam dzisiaj matę tiny love move & Play i karuzelke podróżna Mała Księżniczka (wybrałam ją ze względu na zapinanie na klips)

Też miałam problem z kupnem kombinezonu, ale ze względu na rozmiar. Ostatecznie wzięłam jedyny 56 w smyku, a ten 62 który kupiłam do wyprawki chyba nie doczeka się użycia.

Widziałam fotkę tego stroju Chewiego, genialny

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 00:23   #680
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Też mi się podoba ta mata tiny love. Daj pozniej znać jak się sprawuje
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:48   #681
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez cornflower_girl Pokaż wiadomość
Oby przeszło... Może felerna partia albo źle pralka przeplukala?

Z mat wpadła mi w oko taka z firmy Skip Hop - drzewa oraz minima sowa, z firmy Mamas&Papas osmiornica. Mamy karuzelę z Tiny Love ( podróżna z takimi zwierzątkami, które mają wzorki na brzuchu), bardzo się nam podoba - wzornictwo, wykonanie. Sprawdza się, bo najlepiej przykuwa uwagę dziecka ze wszystkich akcesoriów.


Nie używam becika od czasów szpitala - nosimy młodego na rękach lub w chuście. Śpi w łóżeczku - ma poduszkę klin antyrefluksową, a jeśli z nami - na płaskim (moja poduszka jest takim flakiem ).

olilina Zaczęliśmy przyjmować żelazo i jestem jak na szpilkach, co z brzuszkiem. Póki co wszystko ok, bo zażywamy razem z Laktoferyną, podobno ma łagodzić bóle brzucha.

U nas jest spokojniej. Mały daje się włożyć do chusty - ja mam wolne ręce i jakoś tak lepiej mi tak nosić dziecko.
Zrobiliśmy zakupy - był problem z zakupem ciepłego kombinezonu ma zimę, wszystko takie cienkie.

A, w Tesco była fajna seria pajacow ze Star Wars. Kupiliśmy pluszowego Chewbaccę
ja zaczęłam brać żelazo na tą moją anemię popoprodową i zaczęły się problemy z tym brzuszkiem, wczoraj w ogóle kupy nie było, dziś jeszcze też nie, przedwczoraj musiałam pomagać ttermometrem.. odstawiłam to cholerne żelazo, bo ja po nim też mam zatwardzenie więc może i dziecko..
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:54   #682
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cornflower_girl ja mam mate ośmiornicę i jest super czekamy do chirurga z pepkiem, u mnie dzisiaj świeżyca.

Tymi starwars w Tesco to mi narobylyscie ochoty na zakupy. Kurde nic nie potrzebuje q sumie teraz a jak tam jadę to zawsze coś mi wpada do koszyka.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 14:44   #683
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Tych ciuchów z Tesco nie mozna kupic online?
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 16:09   #684
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Chyba w Polsce nie.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 17:05   #685
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez lexie42 Pokaż wiadomość
Też mi się podoba ta mata tiny love. Daj pozniej znać jak się sprawuje
dam znać, tylko najwcześniej dostanę ją w czwartek
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:06   #686
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Tak a propo zakupów. Macie coś, co kupiłyscie przed ciążą i teraz uważacie za zły zakup. Ja mam sztywny rożek, prawie 100 kosztował, śliczny ale wogole nie używam.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:39   #687
JoyceSky
Zadomowienie
 
Avatar JoyceSky
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 1 348
GG do JoyceSky
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

U mnie to samo - sztywny rozek. Od razu wyjelam to usztywnienie i uzywalam miekkiego. Do tego body z krotkim rekawem. Mam pelno i ani razu jej nie ubralam.
__________________
Well-behaved women rarely make history...

http://www.maxmodels.pl/joycesky.html
JoyceSky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:42   #688
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja to samo body na krotki rękaw, bez sensu na zime... Tym bardziej ze moja niunia lubi ciepło
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 19:04   #689
beautifuldream
Rozeznanie
 
Avatar beautifuldream
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 987
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja body na krótki rękaw zakładam pod pajac

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
__________________
23.07.2007r. --> 01.05.2011r. --> 28.07.2012r. --> 08.10.2013r. --> 21.11.2015r.


Wojtuś jest już z nami

Edytowane przez beautifuldream
Czas edycji: 2016-01-11 o 19:06
beautifuldream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 19:07   #690
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja body na krótki rękaw ubieram pod pajace Też kupiłam rożek usztywniany i od razu wyjęłam tą wkładkę. Poza tym to wszystko mi się przydało co zakupiłam w ciąży.
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 15:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:50.