Mamusie listopadowe 2015 - Strona 30 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-24, 16:14   #871
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
właśnie miałam to pisać.
nam w szkole o tym tłukli, żeby dziecku zmieniać poduszkę w łóżeczku, bo może się nabawić kręczu szyi. naszej narazie nie zmieniamy ale ona w łóżeczku śpi tylko w nocy, w ciągu dnia śpi w wózku
Poduszkę? Takim malym nie daje sie poduszki
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 16:41   #872
suzie35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

[1=36acb097cabec02316c4aae c630d441280b2f16b_63b8b62 1cf6a6;54402691]Mój np nie chce już być noszony w pozycji leżącej i też płacze wtedy, więc go tak nie noszę. Hop do pionu, wszystko musi widzieć. Zastanawia mnie tylko bo główkę zwraca wtedy w jedną stronę, w drugą nie chce. Któras zaobserwowala takie coś?
Przepraszam że się wracam w wątek Też jestem listopadowa, urodziłam 1go heh.[/QUOTE]


Ja miałam termin porodu na 1-go listopada ale urodziłam kilka dni wcześniej 27 października.
Mój także nie chce być noszony w pozycji leżącej bardzo protestuje , najlepiej jest na pionowo , a główkę cały czas wolał skręcać w jedną stronę ale ostatnio zauważyłam że teraz w obie jednakowo.

Edytowane przez suzie35
Czas edycji: 2016-01-24 o 16:52
suzie35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 18:00   #873
lexie42
Zakorzenienie
 
Avatar lexie42
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: DG
Wiadomości: 3 852
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez suzie35 Pokaż wiadomość

Ja miałam termin porodu na 1-go listopada ale urodziłam kilka dni wcześniej 27 października.
Mój także nie chce być noszony w pozycji leżącej bardzo protestuje , najlepiej jest na pionowo , a główkę cały czas wolał skręcać w jedną stronę ale ostatnio zauważyłam że teraz w obie jednakowo.
Ja też urodziłam 27 października, ale termin porodu miałam na 20 listopada

Julka też woli skręcać głowę w jedną stronę, szczególnie jak leży na brzuszku. Ale od jakiegoś czasu pilnuję żeby patrzyła też w drugą i widzę poprawę.
lexie42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-24, 20:49   #874
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Poduszkę? Takim malym nie daje sie poduszki
jest specjalny klin dla noworodków..
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 14:18   #875
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
jest specjalny klin dla noworodków..
A no klin to klin a nie zwykla poduszka
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 15:57   #876
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

jak zwał tak zwał, dla mnie wszystko na czym się leży a co ma się pod głową to poduszka wiec dla mnie klin to poduszka ;p
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 09:53   #877
suzie35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

jak długo dzieci ulewają ? mój maluch kończy 3 miesiące i w dalszym ciągu ulewa , co chwilę muszę go przebierać , chyba zacznę mu śliniak zakładać .
suzie35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-26, 10:12   #878
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Suzie no ponoć nawet do 6 miesiąca. Nie ma reguły w sumie. Mojej się stabilizuje a ma dwa miesiące i tydzień A potrafiła chlustnąć na siebie, na mnie i meble.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Dziewczyny czy wasze dzieci i wy razem z nimi macie już zakreslony jakiś plan dnia. Jestem ciekawa jak to u was wygląda.
U mnie tak, godziny raczej płynne są, nie są dla mnie tak istotne jak rutyna związana z daną częścią dnia i.tak:

My ok.19 mała leży na przewijaku na łóżku bez pieluszki, Suszarka szumi, ona się wycisza, albo sobie gadamy, ćwiczymy główkę ale mała ma małą drzemkę

Kolo 20: kąpiel, masaż i cycek potem chwila pogaduszek i po ziewnieciu ląduje w otulaczu i tata usypia

Śpi do około 3-4, szybki cycek, mała śpi dalej już bez otulacza wtulona we mnie do ok.8-9

Pobudka, cycek i trochę zabawy na golasa na łóżku, poranna toaleta i dalej zabawa na macie, w bujaczku, wycieczki po domu

Kolo 11 zapada w drzemkę na jakieś 2 godziny, potem zjada cycek. Czasem też jest cycek przed drzemka.

Po drzemce jest różnie albo zje i chce się bawić albo chwile pogawozy i spi do 16 aż wróci do domu tata.

Od 16-18 to największa aktywność, cycowanie, gadanie, heheszki, noszenie w chuście, zabawy na brzuszku, książeczki.

Spacery kolo 11-13,14 mała zawsze śpi na nich.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 10:40   #879
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez wonderka Pokaż wiadomość
Suzie no ponoć nawet do 6 miesiąca. Nie ma reguły w sumie. Mojej się stabilizuje a ma dwa miesiące i tydzień A potrafiła chlustnąć na siebie, na mnie i meble.

---------- Dopisano o 11:12 ---------- Poprzedni post napisano o 10:58 ----------

Dziewczyny czy wasze dzieci i wy razem z nimi macie już zakreslony jakiś plan dnia. Jestem ciekawa jak to u was wygląda.
U mnie tak, godziny raczej płynne są, nie są dla mnie tak istotne jak rutyna związana z daną częścią dnia i.tak:

My ok.19 mała leży na przewijaku na łóżku bez pieluszki, Suszarka szumi, ona się wycisza, albo sobie gadamy, ćwiczymy główkę ale mała ma małą drzemkę

Kolo 20: kąpiel, masaż i cycek potem chwila pogaduszek i po ziewnieciu ląduje w otulaczu i tata usypia

Śpi do około 3-4, szybki cycek, mała śpi dalej już bez otulacza wtulona we mnie do ok.8-9

Pobudka, cycek i trochę zabawy na golasa na łóżku, poranna toaleta i dalej zabawa na macie, w bujaczku, wycieczki po domu

Kolo 11 zapada w drzemkę na jakieś 2 godziny, potem zjada cycek. Czasem też jest cycek przed drzemka.

Po drzemce jest różnie albo zje i chce się bawić albo chwile pogawozy i spi do 16 aż wróci do domu tata.

Od 16-18 to największa aktywność, cycowanie, gadanie, heheszki, noszenie w chuście, zabawy na brzuszku, książeczki.

Spacery kolo 11-13,14 mała zawsze śpi na nich.
u nas rutyna powoli się kształtuje i wygląda to dosyć podobnie do Twojej, trochę mamy godziny przestawione na późniejsze. 16-18 to też u nas pora największej aktywności i pora marudzenia, wtedy zazwyczaj nic innego nie wchodzi w grę niż noszenie na rączkach.

Spać najczęściej chodzimy dopiero ok północy, od wczoraj próbuję to przestawić na wcześniejszą porę - idealnie by było ok 22:30. W nocy mamy jedną pobudkę (różne godziny: 3-4-5), później pobudka nad ranem ok 7-8 po której jeszcze dosypiamy

Za dnia je dość często, co 2 h, w sumie wypada ok 8 karmień na dobę.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 12:37   #880
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez suzie35 Pokaż wiadomość
jak długo dzieci ulewają ? mój maluch kończy 3 miesiące i w dalszym ciągu ulewa , co chwilę muszę go przebierać , chyba zacznę mu śliniak zakładać .
Ja slyszalam ze nawet do 8. Moj tez chlustal non stop a teraz coraz rzadziej z dnia na dzien.

---------- Dopisano o 13:37 ---------- Poprzedni post napisano o 13:17 ----------

Co do rozkładu dnia to długo sie kształtowal ale w koncu jest
Pobudka o 7.30, witamy sie usmiechami i idziemy przebrac pieluszke i ubrac. Troszke pogadamy, maly lezy na kanapie, rozgląda się, klade mu obrazki do oglądania a ja robie sobie sniadanie. Potem oglądamy kontrastowe karty czu czu
Potem wsadzam go do bujaczka i zabieram do lazienki gdzie zalatwiam potrzeby, maluje sie, ubieram i wszystko opowiadam mu. Potem troche cyca.
O 9.30 wychodzimy na spacer na ktorym spi. Wracamy o 11 i jest bardzo glodny wiec cyc.
Zabawy na macie, zwiedzanie domu, ćwiczenie glowki, siedzenie w lezaczku.
Koło 13 drzemka, niestety tylko na rekach wiec lezymy razem. Czasem spi 30min, czasem ponad godzinę.
Potem cyc, tata wraca z pracy wiec wszelkie zabawy. Teraz bardzo lubi pierdzioszkowanie, calowanie i glupie miny, duzo sie cieszy.
Znowu drzemka kolo 17. Cyc roznie, na żądanie, srednio co 2h.
19.30 kapiel, cyc (choc czasem cyc wypada przed sama kąpielą to i tak po niej ciumka). Przed 21 zasypia i spi do 1.30. Cyc i kima dalej. Ostatnio potem budzi mi sie co godzine wiec kolo 5 biore do siebie i spi spokojnie z przerwami na cyca roznie. W ogole podjada po pare minur i zasypia wiec zaraz znowu glodny, no i czasem nie chce juz spac w lozeczku. Ale pracujemy nad tym kiedys sie tym martwiłam ale wyluzowalam. Nie od razu rzym zbudowano
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 12:40   #881
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

novakia, moja córcia od urodzenia śpi z nami w łóżku, może jedną nockę przespała u siebie. Tylko tak umie zasnąć bezproblemowo i przespać spokojnie 4-5 h.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-26, 12:49   #882
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Iclosemyeyes Pokaż wiadomość
novakia, moja córcia od urodzenia śpi z nami w łóżku, może jedną nockę przespała u siebie. Tylko tak umie zasnąć bezproblemowo i przespać spokojnie 4-5 h.
Przez pierwszy miesiac tez z nami spal, ale jak to matka pierwszego dziecka nasluchalam sie jak trudno potem oduczyc i ze w ogole tak nie można, zaczelam klasc do lozeczka. Teraz wiem ze wspolne spanie to tez zaspokajanie jego potrzeby bliskosci i to moje dziecko i jak bede chciala to bede z nim spala nie trzeba nikogo sluchac i sie przejmowac. Najwyzej bede potem walczyc o samodzielne spanie, ale to tez bedzie moj problem a nie innych.
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 12:57   #883
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Moja starsza ulewala i to baaardzo do 8 ca Koszmar, co ja sie napralam i nacudowalam... Ostarecznie pomogl Enfamil AR i czas

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

U nas kapiel 18.30-19.00, odkladam do lozeczka w salonie i spi. Ok 23.00 karmie przez sen i zabieram do sypialni do lozeczka i spimy tam do rana z jednym albo dwoma karmieniami do 7-8. Nie wybudzam jej w tym czasie. A w dzien karmie co 2-3h i przekladam zbujaka do lizeczka, z lozeczka na kanape, z kanapy na podloge itd az zaczyna ziewac. Jak ziewa to 8dkladam do lozeczka, daje smoczek i tetre i zasypia.

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 13:39   #884
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
Przez pierwszy miesiac tez z nami spal, ale jak to matka pierwszego dziecka nasluchalam sie jak trudno potem oduczyc i ze w ogole tak nie można, zaczelam klasc do lozeczka. Teraz wiem ze wspolne spanie to tez zaspokajanie jego potrzeby bliskosci i to moje dziecko i jak bede chciala to bede z nim spala nie trzeba nikogo sluchac i sie przejmowac. Najwyzej bede potem walczyc o samodzielne spanie, ale to tez bedzie moj problem a nie innych.
Też niektórzy członkowie rodziny coś nam przebakiwali że później małej nie oduczymy itp to trudno będziemy spać z córką póki się nie wyprowadzi a tak serio to uważam tak jak Ty, że skoro ona tego potrzebuje, zaspokaja to jej potrzeby to nie ma co walczyc. Teraz już się przyzwyczaiłam do jej obecności i normalnie się wysypiam, sprawia mi to wręcz przyjemność jak mnie trzyma za palec zasypiajac itp

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 13:39   #885
Dzika Ropucha
Zadomowienie
 
Avatar Dzika Ropucha
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 1 301
GG do Dzika Ropucha
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Czekolada Chętnie CI wstawie fote tych krostek ale akurat małej dwa dni temu zniknęły, została tylko sucha skórka..Jak CI się uda to może ty wstaw i CI powiem czy takie same są jak u mojej.

Moja mała też ulewa..ogólnie coraz mniej, są dni że chlusta strasznie i często ulewa po każdym jedzeniu a są dni że wcale nie uleje.

Nasz rytm za dnia jest podobny do Waszego tylko że moja nie chce za bardzo w dzień spać. Teraz u moich rodziców śpi i jestem w mega szoku pozytywnym Bo u teściów gdzie mieszkam mała w dzień nie śpi(i pomyślałam że zapewne jej nie pasuje smród fajek-choć palą tylko w swoim pokoju ale ciuchy ich też smierdzą...)
W dzień mała się bawi cyca jest przekładana na mate na łóżko na rączki itd w różnych godzinach coś...
A wieczorem po kąpieli choćby nie wiadomo co zasypia najczęściej ok 23 i (o 5 budzi się na chwilkę na cyca) i śpi do 7-8. No i do południa jeszcze sobie pośpi zawsze troche.
A śpię z nią w łóżku na noc-jest mi tak wygodnie, zasypia najczęściej przy cycku-pare razy zasnęła bez niczego.
W dzien spi w wózku-albo ją lulają dziadki, albo ja ją pobujam w wózku i dosypia sama ostatnio.
__________________
13.08.2010- Razem
09.2011- Zaręczyny
29.06.2013- Ślub

12.03.2015 II Kreski
Dzika Ropucha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 13:44   #886
karoseria
Wtajemniczenie
 
Avatar karoseria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Midlands
Wiadomości: 2 051
GG do karoseria
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

My spalismy z mala i to w dodatku trzymajac ja na sobie przez kilja pierwszych tyg jak byla tesciowa i tez tak gadala ze oo to na pewno juz nie odzwyczaimy. Ha ha.

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
karoseria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 13:59   #887
cynamon_
Zakorzenienie
 
Avatar cynamon_
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 9 195
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez karoseria Pokaż wiadomość
My spalismy z mala i to w dodatku trzymajac ja na sobie przez kilja pierwszych tyg jak byla tesciowa i tez tak gadala ze oo to na pewno juz nie odzwyczaimy. Ha ha.

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
U nas była identyczna sytuacja, malutka przez pierwsze tygodnie sypiala z nami całe noce, to była moja swiadoma decyzja, potrzebowalam tej bliskosci z nią po za tym przy kp jest to poprostu wygodne. Teściowka oczywiście marudzila... Teraz mała co raz częściej jest odkladana w nocy do łóżeczka, śpi dobrze i tu i tu 😊 i wcale nie jest tak ze się przyzwyczaiła i teraz jest kaplica... Wkurzają mnie takie 'dobre rady' ciotek i tesciowych
__________________
27.08.2011 SYNUŚ
05.11.2015 CÓRECZKA
cynamon_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 14:14   #888
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Dzika Ropucha pw

nasza z nami nie śpi od początku, w łożeczku śpi od polnocy do ok 6-7 rano. rytm powoli też juz sobie regulujemy
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 14:21   #889
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Mnie najbardziej wkurzają takie rady typu "nie rób tego, bo dziecko rozpieścisz/przyzwyczaisz" propagujące taki zimny chów ja akurat jestem zwolenniczką rodzicielstwa bliskości, śpię z małą, zawsze do niej podchodzę jak płacze (nie wyobrażam sobie takiego przetrzymywania dziecka żeby się wypłakało w samotności ), dużo noszę, tulę, karmię na żądanie nawet jeśli to co godzinę. Jak słyszę rady typu: "przetrzymuj ją żeby nie jadła częściej niż co ileśtam godzin", "po co ją bierzesz na ręce", "nie odzwyczaisz jej od spania z wami" to nawet mi się nie chce dyskutować, tylko dalej robię swoje.
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-26, 14:53   #890
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Iclosemyeyes mam takie podejście jak ty. Kupiłam sobie Księga Dziecka Searsow i jestem zachwycona.

Te sapy wynikają z tego, że ludzie nie rozróżniają Rb od nadopiekunczosci.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 15:22   #891
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja też czytam Księgę dziecka, jakoś w połowie jestem

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 15:35   #892
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Ja na 154str

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 16:32 ----------

I ciągle szukam. Wiem, że nie chce mieć mega zimnego chowu jaki sama miałam. Mam teraz problem z emocjami ale nie chce też nadopiekunczosci w stylu mojej teściowej, gdzie wole nie komentować. Chce być po środku i tym dla mnie właśnie jest Rb
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 17:32   #893
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez Dzika Ropucha Pokaż wiadomość
[
A wieczorem po kąpieli choćby nie wiadomo co zasypia najczęściej ok 23 i (o 5 budzi się na chwilkę na cyca) i śpi do 7-8. No i do południa jeszcze sobie pośpi zawsze troche.
Tez tak miałam na poczatku-2.5godz usypiania. Zaczelam wczesniej wstawac i maly sie przestawil i zaczal tez wczesniej zasypiac
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 18:22   #894
poznanianka1990
Zakorzenienie
 
Avatar poznanianka1990
 
Zarejestrowany: 2012-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 493
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Kto napisał tą księgę dziecka? Znajdę ja w internecie w pdf?

I jak regulujecie rytm dnia? U nas kompletnie go nie ma :/ Bo jedynie tyle, że zasypia około północy. Budzi się różnie - zazwyczaj o 7-8, pielucha, cyc i śpi dalej do 9-10-11.
__________________


Nasz ślub 16.08.2014

Julcia 4.11.2015 g. 0:09
2740g 52 cm

poznanianka1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 18:50   #895
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Kto napisał tą księgę dziecka? Znajdę ja w internecie w pdf?

I jak regulujecie rytm dnia? U nas kompletnie go nie ma :/ Bo jedynie tyle, że zasypia około północy. Budzi się różnie - zazwyczaj o 7-8, pielucha, cyc i śpi dalej do 9-10-11.
Ja np na drzemki w ciagu dnia klade sie z nim w salonie, w tle tv i generalnie odgłosy domu sa normalne zeby wiedział ze jest dzien. Wyciszenie i lozeczko zarezerwowane jest ma nocny odpoczynek. I jakos kuma czacze nawet w nocy jak sie budzi to nie drze sie tylko kwili, wie ze nie mozna hehe
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 19:46   #896
Iclosemyeyes
Zakorzenienie
 
Avatar Iclosemyeyes
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 641
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Cytat:
Napisane przez poznanianka1990 Pokaż wiadomość
Kto napisał tą księgę dziecka? Znajdę ja w internecie w pdf?

I jak regulujecie rytm dnia? U nas kompletnie go nie ma :/ Bo jedynie tyle, że zasypia około północy. Budzi się różnie - zazwyczaj o 7-8, pielucha, cyc i śpi dalej do 9-10-11.
Searsowie. Ja mam wydanie papierowe, nie szukałam pdf.

U nas ten rytm powoli się kształtuje dzięki powtarzaniu tych samych czynności w podobnych porach. Chociaż dzisiaj na przykład wszystko się poprzestawialo, po porannym karmieniu i toalecie mała zamiast się pobawić na macie to na niej zasnela a za to na spacerze się krecila i nie mogła zasnąć tak jak to ma w zwyczaju.

Wysłane z mojego HTC Desire 620 przy użyciu Tapatalka
__________________
Happiness only real when shared
Iclosemyeyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-26, 21:19   #897
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Poznanianka u mnie jakoś naturalnie wyszło. Ja mam generalnie ☠☠☠☠☠☠☠ca godzinowego i Lubie zaczynać czynności o pełnych godzinach, ewentualnie o w pół do wiec strasznie ciężko mi było się dostosować do tego m, że to dziecko takie niezegarkowe. Ale się nauczyłam i pozwalam dniu płynąć i jak coś wypadnie z ramy wcześniej tutaj przeze mnie podanej, no to trudno i tyle.
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 17:40   #898
suzie35
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 84
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

[QUOTE=karoseria;54549116]Moja starsza ulewala i to baaardzo do 8 ca Koszmar, co ja sie napralam i nacudowalam... Ostarecznie pomogl Enfamil AR i czas

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 14:57 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------

U nas kapiel 18.30-19.00, odkladam do lozeczka w salonie i spi. Ok 23.00 karmie przez sen i zabieram do sypialni do lozeczka i spimy tam do rana z jednym albo dwoma karmieniami do 7-8. Nie wybudzam jej w tym czasie. A w dzien karmie co 2-3h i przekladam zbujaka do lizeczka, z lozeczka na kanape, z kanapy na podloge itd az zaczyna ziewac. Jak ziewa to 8dkladam do lozeczka, daje smoczek i tetre i zasypia.

Daję mu bebilon AR i po tym jest dobrze , ale karmię go też piersią i po tym strasznie ulewa widocznie to jest za rzadkie a nie chciałabym rezygnować z kp. Wczoraj rozmawiałam z naszym pediatrą i powiedział że nic na to nie poradzimy trzeba czekać aż samo przejdzie .
suzie35 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 17:55   #899
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

mojej sie dopiero wczoraj ulało pierwszy raz
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-27, 20:23   #900
wonderka
Zadomowienie
 
Avatar wonderka
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 219
Dot.: Mamusie listopadowe 2015

Dziewczyny a macie ulewanie chlustajace? Moja wczoraj i dziś to rzyg ostry, że cała mokra i wszystko wokoło. Nie wiem czy chora czasem nie jest? :-(
wonderka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-01 15:52:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.