DUKAN - nigdy więcej! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-05-13, 12:32   #1
aniaa_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3

DUKAN - nigdy więcej!


Witam,

Założyłam nowy wątek z myślą by przestrzec wszystkich, którzy rozpoczęli, bądź mają w planach dietę Dukana...
Jeżeli ktoś będzie chciał skrytykować mój post - ok, rozumiem, ale najpierw proszę Was o zapoznanie się z tym co mam do przekazania...
Oczywiście nie każdego z Was może spotkać to, co spotkało mnie i moją koleżankę...
Moja przygoda z Dukanem rozpoczęła się 1 marca 2010 roku. Oczywiście jak Wy wszyscy wykonałam wstępną analizę jaką można znaleźć na stronie, czytałam wszystkie opinie, ściągnęłam sobie książkę i przystąpiłam do działania... Czułam się pewnego rodzaju ekspertem w tej dziedzinie. Z początku jakoś ciężko było mi się przyzwyczaić do nowego sposobu żywienia. Motywacją były spadające kilogramy mojej koleżanki. Jej waga z dnia na dzień się diametralnie zmieniała, natomiast moja ciągle się wahała... Po miesiącu zanikł mi okres, potem zatrzymała się woda w organiźmie, dlatego po straconych 7kg i po ciągłych wizytach u lekarzy postanowiłam na jakiś czas odstawić ten system żywienia... Po jakimś czasie wszystko wróciło normy, poczułam się lepiej. Któregoś dnia (z początkiem sierpnia) postanowiłam wrócić na dukana, bo czułam niedosyt. Rozpoczęłam kolejną walkę z kilogramami, niestety nie trwała ona długo. Po 5dniach pojawiły się zaparcia. Pomyślałam, że to przecież normalne w pierwszej fazie na dukanie, ale doszły do tego ogromne wzdęcia, bóle brzucha... Zmuszona byłam po raz kolejny zrezygnować z protein...
Z dnia na dzień czułam się coraz gorzej - tabletki przeczyszczające pomagały tylko chwilowo rozleniwiając przy tym jelita... Zresztą wizyta w łazience nie zawsze niwelowała wzdęcia...
Budząc się rano pierwszą moja myślą (do dnia dzisiejszego) jest to, czy mój brzuch jest mniej obolały... Nie piszę Wam tego wszystkiego po to, by Was zniechęcić do tej diety, bo jak wiadomo na każdego może ona inaczej podziałać, ale po prostu przestrzec przed skutkami ubocznymi...
Wracając do tematu - w styczniu zdecydowałam się na 2 zabiegi hydrokolonoterapii - myślałam, że to mi pomoże, ale niestety dało mi to tylko tydzień "wolności" - płaski brzuch, lepszy humor, zero bólu...
Najgorsze jest to, że nie pamiętam, kiedy miałam w ustach coś smażonego, tłustego, wielce kalorycznego... Jem mało, piję dużo wody, więc tak naprawdę powinnam wyglądać w tym momencie jak przecinak, ale niestety brzuch mam jak w 7-mym miesiącu ciąży...Nie bez powodu zaznaczyłam na początku, że dukana stosowała też moja koleżanka, która w styczniu 2011 postanowiła znów przejść na protal (bezskutecznie starałam się ją przekonać, żeby tego nie robiła), do tej pory żałuje, że mnie nie posłuchała... Spotkało ją dokładnie to samo co mnie... postanowiłam wybrać się do lekarza i opowiedzieć o moim przypadku...Dostałam sporo leków, niektóre pomagały, niektóre nie... Lekarka chyba naprawdę miała mnie już dosyć, bo byłam pacjentką w jej gabinecie przynajmniej raz w tygodniu. Mnóstwo badań - wyniki dobre, wręcz idealne... Trochę się ze mną kobieta umęczyła - w końcu rozłożyła ręce, powiedziała że zrobiła wszystko co mogła i skierowała do gastrologa. Jak wiadomo z wizytami nie łatwo - poczekam sobie na nią ze 2 miesiące... Na szczęście moja koleżanka była tą szczęściarą, która dostała się do gabinetu, zrobiła usg, które wyszło bez zastrzeżeń. Pani gastrolog podejrzewała IBS - zespół jelita drażliwego... kazała się jeszcze wstrzymać i przyjść za tydzień...
Końcowa diagnoza to: Nietoleracja fruktozy (tak przynajmniej jej się wydaje), czyli zero słodkiego, omijanie wszystkiego co ma w składzie syrop glukozowo-fruktozowy, całkowita rezygnacja ze słodziku, który nagminnie wcześniej stosowałam. W ciągu trzech miesięcy przy dobrej diecie wykluczającej fruktozę i mnóstwie leków powinno ustąpić....
Co gorsza prawie wszystko w swoim składzie zawiera fruktozę - nawet desperados, czy serek danio...
Jeszcze raz powtórzę napisałam to tylko po to żebyście wiedzieli, co może się przytrafić każdemu z Was... A uwierzcie, że to nic miłego biorąc pod uwagę, że od sierpnia 2010 do dnia dzisiejszego codziennie mam wzdęcia, bóle brzucha - brak chęci do życia...
Zastanówcie się, czy nie lepiej po prostu mniej jeść a więcej ćwiczyć. To jedyny klucz do sukcesu.

Jeśli ktoś z Was miał podobny przypadek lub ma jakieś pytania - śmiało, odpowiem.
Pozdrawiam
Ania
aniaa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-14, 10:12   #2
sylmys
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 29
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Przykro mi, ze masz problemy zdrowotne, Aniu.
Ale wiesz, jeden w tym wszystkim plus: jak wyeliminujesz cukier z diety, to wyjdzie Ci tylko na zdrowie. W sumie to od tego powinnaś zacząć swoje odchudzanie, a nie od jakichś dukanów.
Poprawa będzie, ale nie myśl, że tak hop siup, od razu, czeka Cię kilka miesięcy walki ze sobą, czasem ciągoty porównywalne do ssania na odwyku u osób z nałogami.
Przechodziłam przez to i udało się, a wiesz czemu? bo tak jak ty nie miałam innego wyboru. Dziś czuję się dobrze, brzuch płaski, żadnych wzdęć, gazów i żadnej ochoty na słodkosci - wszystko co słodkie przestało być dla mnie smaczne.
Powodzenia.
sylmys jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 15:30   #3
pocokomunazwa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Nibylandia
Wiadomości: 617
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Ale to nie jest wina Dukana, że masz nietolerancję fruktozy. Dukan wyraźnie pisał, że to jest dieta dla ludzi zdrowych. Upewniłaś się o tym przed dukanem?

Ja już dukam dwa miesiące i wyniki takie jak były. Zero problemów z wypróżnianiem (jeden raz, na początku miałam jakieś zaparcie). Znam też masę osób, które BYŁY ZDROWE przed, SĄ ZDROWE w trakcie lub po.

Cytat:
To jedyny klucz do sukcesu.
Nie, to nie jest jedyny klucz do sukcesu.
pocokomunazwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-15, 22:29   #4
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez aniaa_23 Pokaż wiadomość
Witam,

Któregoś dnia (z początkiem sierpnia) postanowiłam wrócić na dukana, bo czułam niedosyt. Rozpoczęłam kolejną walkę z kilogramami, niestety nie trwała ona długo. Po 5dniach pojawiły się zaparcia. Pomyślałam, że to przecież normalne w pierwszej fazie na dukanie, ale doszły do tego ogromne wzdęcia, bóle brzucha... Zmuszona byłam po raz kolejny zrezygnować z protein...
Z dnia na dzień czułam się coraz gorzej - tabletki przeczyszczające pomagały tylko chwilowo rozleniwiając przy tym jelita... Zresztą wizyta w łazience nie zawsze niwelowała wzdęcia...
Budząc się rano pierwszą moja myślą (do dnia dzisiejszego) jest to, czy mój brzuch jest mniej obolały...
Ania
Niestety u mnie było podobnie. Po kilkunastu dniach na Dukanie zaczęły się bóle, zaparcia, brzuch był wzdęty i tak bolący że zwijałam się momentami z bólu. Nie wiedziałam czy jeść czy nie i tylko czekałam do wieczora czy zacznie się to samo czy nie( zazwyczaj takie ataki mialam wieczorem) i modliłam się aby dziś mnie ominęło. Nie pomagal espumisan-którego już kupowałam na zapas i chociaż nie pomagal jakoś bardzo to z bezradności wolałam miec go zawsze pod ręką, a nuż dziś pomoże... Wkońcu po wyedukowaniu się w necie że to pewnie zespół jelita drażliwego wybrałam się do pani doktor, która przepisała mi na wieczór duspatalin i na rano anesteloc i skierowanie na usg jamy brzusznej. Usg wyszło dobrze a tabletki pomogły i naszczęście jest teraz dobrze. Nie bylo potrzeby wykonywania gastroskopii ani niczego gorszego-naszczęście. Czasem zdarzy się wzdęty brzuch i ten okropny ból i znów mi sie wszystko przypomina...brrr Ale Dukanem nikt mnie nie skusi już. Dziś staram się jeść wszystko ale wtedy to naprawde koszmar byl, więc wiem co przechodzisz i współczuję.
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 10:59   #5
aniaa_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

[QUOTE=pocokomunazwa;26928 579]Ale to nie jest wina Dukana, że masz nietolerancję fruktozy. Dukan wyraźnie pisał, że to jest dieta dla ludzi zdrowych. Upewniłaś się o tym przed dukanem?

A więc przed dukanem nigdy nie dokuczały mi zaparcia, nie miałam problemów z wypróznianiem... Poza tym jak pisałam wcześniej przeczytałam książkę i wszystkie możliwe fora nim przeszłam na protal. Pani gastrolog wyraźnie powiedziała, że WYWOŁAŁYŚMY sobie nietolerancję fruktozy zbyt restrykcyjną dietą... Przecież to nie zbieg okoliczności, że dotyczy to nie tylko mnie, ale i mojej koleżanki... Diagnoza taka sama.
Kompletny zakaz używania słodziku (już lepiej cukier) - podejrzewam, że to miało duuuży wpływ na mój stan. Poza tym zakwaszenie orgaznizmu produkatami bogatymi w białko...
Jelita się odzwyczaiły od prawidłowego funkcjonowania, rozleniwiły się...
Ja nie powiedziałam, że nie znam ludzi, którzy na tym schudli i nie mają żadnych powikłań, ale jeśli mnie spotkało coś takiego, to dlaczego miałabym się tym nie podzielić...
Oczywiście życzę Ci sukcesów na dukanie, ale bądź na nim z głową...

Dla Ciebie może to i nie klucz, ale jak mówiłam wyrażam tu własną opinię... Każdy z nas ma inne podejście pozdrawiam


do Sylmys:

...no właśnie - innego wyboru nie ma... Najważniejsze, by się nie poddać... Ja wiem, że to potrwa jeszcze przez niekrótki okres, chociaż nadzieja na lepsze jutro ciągle jest... Zastanawiam się, czy to przejdzie z dnia na dzień, czy objawy będą zanikały powoli... Czasami mam wrażenie, że sama podświadomie przywołuje sobie ten stan... Jak nie boli, to aż się dziwię i zastanawia mnie jak to możliwe... Mija godzina, dwie i wszystko wraca spowrotem.... Tylko czemu ten stan traktujemy jako norma, a nagłe poprawy są dla nas już takie odległe, wręcz nienormalne... Obiecałam sobie, że żadna dieta już mnie do siebie nie przekona... Teraz wiem, że to była dla mnie nauczka na przyszłość - zdrowy i aktywny tryb życia wystarczy Dziękuję Ci za wsparcie.......

do madziullka:
U mnie w szafce już cała apteka leków: espumisan i na mnie średnio działa - czasami wydaje mi się, że troszkę pomaga... Rozumiem, że Twoje domysły się sprawdziły i diagnoza w Twoim przypadku to IBS - eh... Najskuteczniejszymi lekami w moimi przypadku to Meteospasmyl i Debutir... Uśmierzają ból i trochę spłaszczają brzuch...
A mam pytanie, po jakim okresie czasu udało Ci się zwalczyć te wszystkie objawy... najgorsze jest to, że zbliża się lato, więc to strasznie krępujące, gdy ostaje ta oponka... :/ Cieszę się, że u Ciebie już wszystko pod kontrolą...
aniaa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 15:43   #6
anifil1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Rouen
Wiadomości: 329
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Czesc dziewczyny

Jesli choodzi o watek i ta przestroge uwazam ze rzeczywsicie ta dieta jest dla ludzi zdrowych bez zadnej intolerancjii. Intolerancja nier bierze sie od jedzenia jakis produktow, albo ja sie ma albo nie. Ty akurat mialas taki bol brzucha i wzdecia i w tym przypadku to jest normalne. Mozna to porownac z osobami ktore jedza laktose i maja inzolerancje laktozy. Duzo osob tez o tym nei wie ze cos takiego ma. Ja tez w swoim czasie stosowalam diete Dukana i musze przyznac ze nie podoba mi sie stosowanie tych wszystkich slodzikow w prawie kazdym posilku, to jest sama chemia. Na dodatek nie mozna jeszcze na poczatku warzyw, a to moim zdaniem jest glupie.
anifil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 10:23   #7
aniaa_23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 3
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!


No właśnie i tu się z Tobą zgadzam - słodzik używany jest na dukanie prawie w każdym posiłku... Ja może rzeczywiście przesadzałam z jego stosowaniem, bo królował u mnie praktycznie w każdym posiłku... Przed dukanem nie miałam problemów z brzuchem i wzdęciami, czyli z tą całą nietolerancją... I nie wydaje mi sie, ze albo sie ja ma albo i nie, bo niemozliwe by nagle na hura okazalo sie, ze mialysmy ja obie z kolezanka - tak jak pisalam wczesniej takie zbiegi okolicznosci sie nie zdarzaja... Ta dieta jest owszem skuteczna, bo waga moment spada, dlatego ma tyle zwolennikow, ale stwierdzam, ze jest ryzykowna... Jedni beda nia zachwyceni a inni na niej duzo straca... Nie ma reguły...
Ja wiem na pewno, ze juz nigdy tego ryzyka nie podejme...

aniaa_23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-17, 14:00   #8
madziullka
Wtajemniczenie
 
Avatar madziullka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 825
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

[QUOTE=aniaa_23;26943748A mam pytanie, po jakim okresie czasu udało Ci się zwalczyć te wszystkie objawy... najgorsze jest to, że zbliża się lato, więc to strasznie krępujące, gdy ostaje ta oponka... :/ Cieszę się, że u Ciebie już wszystko pod kontrolą... [/QUOTE]

U mnie dośc szybko, ok miesiąc czasu od wizyty u lekarza, ale miewam nawroty, pare dni w miesiącu, jednak jak narazie nie narzekam bo miałam duuuuzo gorzej. Chyba po prostu w miare szybko zareagowałam i dałam sobie spokój z dietą i może to wszystko nie zabrnęło aż tak daleko. Wiadomo co człowiek to inny organizm.
madziullka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 07:41   #9
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Do każdej diety, zarówno 1000 kcal, Dukana, Atkinsa, South Beach, MŻ itp itd trzeba mieć podejście zdroworozsądkowe.

Oglądałam całkiem niedawno program o tzw. crash diets, wśród nich była dieta Dukana. Posiłki pani bohaterki były zupełnie różne od moich posiłków na diecie Dukana. Dieta MUSI być zróżnicowana, to nie są jaja, jaja i chudy kurczak na okrągło.

Nikt mi nigdy nie wmówi, że odrzucenie białego pieczywa i cukru, a do tego się sprowadza dieta Dukana, może powodować jakiekolwiek problemy. Nikt nikomu nie każe jeść ton słodzików - Dukan dopuszcza słodzik, a nie zmusza do niego. Jak ktoś je na zmianę jaja i sernik Dukana, to ja się nie dziwię, że będzie się czuł źle.

We wszystkich dietach chodzi o to, zeby się nauczyć jeść mądrze, zdrowo i z opanowaniem, jak ktoś zamiast tego rzuca się na dopuszczalne pokarmy, nie obserwuje które mu szkodzą, a które służą, to ja się nie dziwię, że doprowadza to do takich a nie innych skutków.

Z całym szacunkiem, ale jeśli po schudnięciu 7 kg komuś zanika okres, to to nie jest normalne. To absolutnie nie jest objaw zdrowia, ani rozsądnej diety. Problem nie leży jednak w diecie Dukana, a w jakimś chorym podejściu.

Hydrokolonoterapia nie jest zabiegiem polecanym przez lekarzy, wręcz przez wielu jest uważana za szarlatanerię.
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 15:56   #10
Pattrycja78
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Witajcie

Ja "rzuciłam" Dukana po 4 dniach.. nie byłam w stanie znieść tych mdłych smaków,a dodatkowo zaczęły boleć mnie nerki :/
Z dietami trzeba uważać, nie wszystkie pasują dla każdego..
pozdrawiam!
Pattrycja78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-09, 18:46   #11
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

przykro mi dziewczyny, że Dukan Wam nie podpasował. nie jest to dieta dla każdego. trzeba być zdrowym - przede wszystkim.

a z ciekawości, miałyście przed dietą problemy z zaparciami? bo ja nigdy nie miałam problemów, na Dukanie jestem ponad 5 miesięcy i najdłuższa przerwa od wc to... 2 dni na samym początku. traz chodzę min. raz dziennie, na dniach warzywnych nawet 2-3 razy.

oczywiście zalecam badania podczas diety, bo jest niebezpieczna.
pozdrawiam

---------- Dopisano o 19:46 ---------- Poprzedni post napisano o 19:45 ----------

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Do każdej diety, zarówno 1000 kcal, Dukana, Atkinsa, South Beach, MŻ itp itd trzeba mieć podejście zdroworozsądkowe.

Oglądałam całkiem niedawno program o tzw. crash diets, wśród nich była dieta Dukana. Posiłki pani bohaterki były zupełnie różne od moich posiłków na diecie Dukana. Dieta MUSI być zróżnicowana, to nie są jaja, jaja i chudy kurczak na okrągło.

Nikt mi nigdy nie wmówi, że odrzucenie białego pieczywa i cukru, a do tego się sprowadza dieta Dukana, może powodować jakiekolwiek problemy. Nikt nikomu nie każe jeść ton słodzików - Dukan dopuszcza słodzik, a nie zmusza do niego. Jak ktoś je na zmianę jaja i sernik Dukana, to ja się nie dziwię, że będzie się czuł źle.

We wszystkich dietach chodzi o to, zeby się nauczyć jeść mądrze, zdrowo i z opanowaniem, jak ktoś zamiast tego rzuca się na dopuszczalne pokarmy, nie obserwuje które mu szkodzą, a które służą, to ja się nie dziwię, że doprowadza to do takich a nie innych skutków.

Z całym szacunkiem, ale jeśli po schudnięciu 7 kg komuś zanika okres, to to nie jest normalne. To absolutnie nie jest objaw zdrowia, ani rozsądnej diety. Problem nie leży jednak w diecie Dukana, a w jakimś chorym podejściu.

Hydrokolonoterapia nie jest zabiegiem polecanym przez lekarzy, wręcz przez wielu jest uważana za szarlatanerię.
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 17:55   #12
Parasito
Raczkowanie
 
Avatar Parasito
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 285
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

O sobie czytam!! Dziewczyny, ja też cierpię Może nie aż tak, jak Wy opisujecie, ale czasami jest również nieciekawie. Najgorsze jest to, że ja nie mam zaparć prawie w ogóle, a brzuch jak u kobiety w ciąży Co mam robić? Czy ktoś mi coś pomoże?
__________________
Droga do lodówki kobiety prowadzi przez jej serce
Parasito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 19:45   #13
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez Parasito Pokaż wiadomość
O sobie czytam!! Dziewczyny, ja też cierpię Może nie aż tak, jak Wy opisujecie, ale czasami jest również nieciekawie. Najgorsze jest to, że ja nie mam zaparć prawie w ogóle, a brzuch jak u kobiety w ciąży Co mam robić? Czy ktoś mi coś pomoże?
jak cierpisz to Dukan nie dla Ciebie -przerwij i szukaj innej diety..
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 19:45   #14
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Jedyne co możesz robić to obserwować po czym masz wzdęty brzuch i boleści: prawdopodobnie będzie to mleko (laktoza), produkty pszenne i gluten lub coś innego. Postaraj się wyeliminować te produkty, stosować dietę lekkostrawną i czekać na efekty. Albo marsz do lekarza, jeżeli sprawa nie jest prosta do wyeliminowania...
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 01:19   #15
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Dukan to błąd w sam sobie. Jak można zrezygnować z energii w samej w SOBIE? albo węglowodany albo TŁUszcze? dieta wysoko biakowa jest toksyczna, rezygnujemy z wegli tto dalemy tluczsze
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 19:57   #16
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Dukan to błąd w sam sobie. Jak można zrezygnować z energii w samej w SOBIE? albo węglowodany albo TŁUszcze? dieta wysoko biakowa jest toksyczna, rezygnujemy z wegli tto dalemy tluczsze
z tego co pamiętam, to sam pisałeś na którymś z wątków, że spożywasz głównie białko i tłuszcze?
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-12, 20:15   #17
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

ale na dukanie je się samo białko, bez tłuszczy
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 07:58   #18
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Samo białko? Dobre sobie. Produkty wysokobiałkowe, za wyjatkiem odżywek, nie posiadają samego białka, biologicznie jest to niemożliwe. No, chyba że galaretka/żelatyna bez cukru, ale nikt mi znany takiej na dukanie nie jada.
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 09:29   #19
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Pokaż wiadomość
ale na dukanie je się samo białko, bez tłuszczy
nie je sie samego białka! je się tłuszcz (choćby w mięsie, rybach, nabiale, jajach) - chyba, że ktoś przesadza i je samego kurczaka, białko jajka i nabiał 0%... ale z głową spożywa się trochę tłuszczu, bo organizm go potrzebuje. węgle też się spożywa. otręby, nabiał i warzywa to sporo węgli. więc nie przesadzajmy. gdyby to było SAMO białko to na dukanie chudłoby się 10 kg w miesiąc, a nie 3 kg ;P samo białko jest toksyczne, ale jeśli się analizuje swój jadłospis, to nie jest źle. sprawdzałam się w programach analizujących jadłospis i na dniach białkowych miałam mały niedobór węgli. i to wszystko.
Cytat:
Napisane przez katee82 Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja bardzo profesjonalnie podeszlam do Dukana. Posiłki jadlam urozmaicone: kurczak, indyk, łosoś, makrela, krewetki, jajka, ser biały, placuszki owsiane, naleśniki dukana, robiłam wiele przepisów z wizażu, 5/5 warzywa i na diecie czułam sie bardzo dobrze i żadnych zaparć nie miałam. Problemy sie zaczeły po zakonczeniu diety
Ja jak byłam na diecie, to tak jak Wy śmiałam się z tych którzy ją krytykowali i mówiłam wszystkim jak to się swietnie czuję, no ale niestety , nie wymyśliłam wszystkiego. Lekarka mi powiedziała, ze coraz więcej osób się do niej zgłasza po dukanie z problemami gastrycznymi ( i to nie są tylko zaparcia! Wyobraź sobie ze od 5 mies codziennie ci boli brzuch)
Jasne, pewnie nie wszystkich to dotyczy, zależy od organizmu, ale nie są to odosobnione przypadki, tylko takich osób jest coraz więcej.....
Sorki, że się tak rozpisałam
przykro mi kochana, że tak się stało. wiadomo,że dukan nie jest dla każdego i nie jest dietą zdrową. i jest przede wszystkim dla osób z dużą nadwagą, bo po co męczyć tak organizm mając 3 kg do zrzucenia.

mam nadzieję, że ze zdrowiem wzsystko się unormuje
pozdrawiam!
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-13, 11:10   #20
Lady1000
Rozeznanie
 
Avatar Lady1000
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 801
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

porównajcie sobie typowe low carb z dukanem to zrozumiecie o co mi chodzi
Lady1000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 20:22   #21
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez Lady1000 Pokaż wiadomość
porównajcie sobie typowe low carb z dukanem to zrozumiecie o co mi chodzi
dukan nie jest low carb, tylko high protein :P więc napewno się różni. nie mniej jednak nie można powiedzieć, to dukan to samo białko, bo to niemożliwe. chyba, że na odżywkach białkowych i białkach jaja by się jechało;P
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-13, 22:21   #22
mrude
Raczkowanie
 
Avatar mrude
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 288
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Hmm interesujące. Ja staram się jeść zróżnicowanie, ale faktycznie też mnie dopadły wzdęcia przez kilka dni. A tak swoją drogą to uważajcie dziewczyny na słodziki. Ich główny skład to aspartam. A to trucizna powodująca wiele chorób. Ja w ciągu 2 tyg użyłam go 2 razy jak już mnie przycisnęło. Aż mnie zaintrygowało do czego go tyle używałaś?


Źródło o aspatamie.
__________________
Prawdziwa kobieta potrafi stworzyć z niczego kolczyki, scrapa i scenę małżeńską.... Nie tak to leciało?? Nic nie szkodzi
www.mrude.pl
mrude jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-14, 06:52   #23
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez mrude Pokaż wiadomość
Hmm interesujące. Ja staram się jeść zróżnicowanie, ale faktycznie też mnie dopadły wzdęcia przez kilka dni. A tak swoją drogą to uważajcie dziewczyny na słodziki. Ich główny skład to aspartam. A to trucizna powodująca wiele chorób. Ja w ciągu 2 tyg użyłam go 2 razy jak już mnie przycisnęło. Aż mnie zaintrygowało do czego go tyle używałaś?


Źródło o aspatamie.
ja używam słodzików bez aspartamu bo oczywiście takie są. w proszku: sussina gold, w tabletkach: cologran z lidla.
pozdrawiam
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 15:41   #24
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez tchnienie-wiatru Pokaż wiadomość
z tego co pamiętam, to sam pisałeś na którymś z wątków, że spożywasz głównie białko i tłuszcze?
no ww też ale jak mniej ww to więcej fatu, bo to jest moim zródłem energii.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 15:55   #25
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
no ww też ale jak mniej ww to więcej fatu, bo to jest moim zródłem energii.
wiadomo, samego białka nie można, ani nawet nie da się jeść. osobiście polecam Dukana nie w rygorystycznej formie. bo napewno są tacy, którzy cały czas jedzą kurczaka i twaróg 0%.

a trzeba jeść ryby (tłuszcz), otręby, kakao, skrobię, warzywa (węgle), a nic nie powinno się stać.... no i nie polecam nabiału 0%, tylko spokojnie te 3% nie zaszkodzą, a tłuszcz jest potrzebny więc trzeba go trochę spożywać...
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 16:14   #26
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez tchnienie-wiatru Pokaż wiadomość
wiadomo, samego białka nie można, ani nawet nie da się jeść. osobiście polecam Dukana nie w rygorystycznej formie. bo napewno są tacy, którzy cały czas jedzą kurczaka i twaróg 0%.

a trzeba jeść ryby (tłuszcz), otręby, kakao, skrobię, warzywa (węgle), a nic nie powinno się stać.... no i nie polecam nabiału 0%, tylko spokojnie te 3% nie zaszkodzą, a tłuszcz jest potrzebny więc trzeba go trochę spożywać...
To zależy na jakich węglach jesteśmy tzn jaka ilość?
Ja jestem na małych więc jem dużo masła, wyjadam łyżeczką, olej kokosowy oliwa z oliwek, dziś w sumie mam rybny dzień, w piątek kupie pewnie łój okołonerkowy barani, może w końcu dorwe mózg, myślałem nad tranem norweskim... Nie tylko tłuszcz obecny w rybach, mięchu i podrobach ale i produkty wysokotłuszczowe trzeba jeść.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 16:43   #27
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
To zależy na jakich węglach jesteśmy tzn jaka ilość?
Ja jestem na małych więc jem dużo masła, wyjadam łyżeczką, olej kokosowy oliwa z oliwek, dziś w sumie mam rybny dzień, w piątek kupie pewnie łój okołonerkowy barani, może w końcu dorwe mózg, myślałem nad tranem norweskim... Nie tylko tłuszcz obecny w rybach, mięchu i podrobach ale i produkty wysokotłuszczowe trzeba jeść.
na zawsze - ok. ale na redukcji wysokotłuszczowe produkty - nie bardzo
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 16:49   #28
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez tchnienie-wiatru Pokaż wiadomość
na zawsze - ok. ale na redukcji wysokotłuszczowe produkty - nie bardzo
Why?
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 20:02   #29
tchnienie-wiatru
Wtajemniczenie
 
Avatar tchnienie-wiatru
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: my own little world
Wiadomości: 2 366
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez Edo_ergo_sum Pokaż wiadomość
Why?
Wiem,że odrzucasz teorię bilansu kalorycznego, więc ciężko mi się do tego odwołać. odwołam się więc do tego, że tłuszcze zwięrzęce w większości są niezdrowe.
__________________
Utrwalam zrzucone 20 kg, bo chcieć to móc!
tchnienie-wiatru jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-15, 20:46   #30
Edo_ergo_sum
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Zamość, Irl
Wiadomości: 1 034
GG do Edo_ergo_sum
Dot.: DUKAN - nigdy więcej!

Cytat:
Napisane przez tchnienie-wiatru Pokaż wiadomość
Wiem,że odrzucasz teorię bilansu kalorycznego, więc ciężko mi się do tego odwołać. odwołam się więc do tego, że tłuszcze zwięrzęce w większości są niezdrowe.
Trudno zaakceptować teorie bilansu kalorycznego jak jest w nim tyle nieporozumienia. Jak to G. Taubes napisał: biologia, nie fizyka.
Jak i on zamiast praw fizyki, termodynamiki czyli kalorii wole prawa tkanki tłuszczowej(Laws of Adiposity, adiposity 101) które opierają się na biochemii.
To że tłuszcze sprzyjają odchudzaniu pisałem już nie raz:

Wyniki pokazały że największe straty kg zanotowała grupa gdzie 90% kalorii stanowiły tłuszcze.
W grupie gdzie 90% kalorii stanowiły węglowodany nie dość że były najgorsze wyniki to ponad to niektórzy ludzie z tej grupy przytyli co jest paradoksem teorii kalorii.


000.jpg

http://edoergosumblog.blogspot.com/


Biochemia Harpera: Stan odżywienia reguluję lipogenezę, Rozdz. 23 str. 245

"Wiele zwierząt magazynuje nadmiar węglowodanów w postaci tłuszczu, aby przetrwać okresy niedoboru kalorycznego, takie jak głód, hibernacja, oraz aby zagwarantować sobie dostarczenie użytecznej energii pomiędzy posiłkami, co dotyczy zwierząt-także człowieka-spożywających pokarm w formie oddzielonych w czasie....Stan odżywiania organizmu jest głównym czynnikiem regulującym szybkość lipogeneze. I tak, szybkość ta jest większa u dobrze odżywiającego się zwierzącia, którego dieta zawiera dużo węglowodanów. Zmniejsza się w a)warunkach ograniczonego dostarczania pokarmu, b) diety bogatotłuszczowej c) lub gdy występuję niedobór insuliny, jak to jest w przypadku cukrzycy...."


Co do zdrowia tłuszczy to też raczej mity:

Ok tłuszcze i cholesterol:

Nie bójmy się cholesterolu,” mówi prof. Grażyna Cichosz w rozmowie z serwisem Nowa Debata

Rozmowa z dr Uffe Ravnskovem: Cholesterol jest zdrowy!

Tłuszcze nasycone a choroby serca: wczesne badania nad hipotezą

Nauka w komisjach, czyli polityczne korzenie hipotezy tłuszczowo-cholesterolowej


Z książek to można polecić właśnie Ravnskovema, artykuły jak i książki Gariego Taubsa, Good Calories Bad Calories, tutaj masz polskie opracowanie tej książki:

http://nowadebata.pl/wp-content/uplo...Debata.pl_.pdf

Walter Hartenbach: mity o cholesterolu

M Kendrick The Great Cholesterol Con


film z wykładuToma Naughtona: Big Fat Fiasco:

http://www.youtube.com/watch?v=exi7O1li_wA

audio z wywiadu z Ravnskovem: Cholesterol myths:

http://oneradionetwork.com/health/dr...s-may-19-2011/


Najgorsze z tłuszczy są PUFA, wielonienasycone który są źródłem wolnych rodników.
Edo_ergo_sum jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:09.