Biżuteryjny cennik ;) - Strona 149 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-05, 11:47   #4441
anateja
Raczkowanie
 
Avatar anateja
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 96
GG do anateja
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Kamyk, masz konkurencję ja też zakochana
__________________
moja biżuteria
mój blog
anateja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-25, 11:10   #4442
amiga_tauri
Przyczajenie
 
Avatar amiga_tauri
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 26
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Wiem, że to nie może nie wątek do tego, ale lepszy mi do głowy nie przyszedł, a przy założeniu nowego, to nigdy nie wiesz czy ktoś tam zajrzy. Anyway, czy któraś z was miała do czynienia z inspekcją handlową?
Sklep, do którego sprzedaję biżu powiedział, że na razie koniec współpracy, bo ma inspekcję handlową, a to oznacza, że się będą czepiać każdej metki, opisu itd. i żądać certyfikatów, że metal nie uczula, a że srebro to rzeczywiście srebro, że kamień prawdziwy itp.
Miałyście już do czynienia z czymś takim? Bo, jak zaczęłam robić biżu i w hurtowniach pytałam o jakieś certyfikaty, bo przecież skąd mam wiedzieć, że to rzeczywiście jest metal nieuczulający, to patrzyli na mnie, jak na kosmitę.
Jak zacznę kupować tylko te elementy metalowe, które mają certyfikaty, cechować każdego wrapa i żądać ekspertyzy gemmologicznej to mogę sobie darować robienie biżu...
__________________
amiga

Moje zmagania z biżuterią
amiga_tauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-26, 18:14   #4443
PiLLow
PiLLow Design
 
Avatar PiLLow
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Tomaszów Lubelski
Wiadomości: 448
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Pierwsze słyszę by kontrola prosiła o certyfikaty do kamieni, z certyfikatami kupuje się jedynie bardzo drogie kamienie, np. diamenty. Cechuje się przedmioty w których zawartośc srebra przekracza 5 gram, jeśli ilośc srebra w przedmiocie jest mniejsza to nie masz obowiązku cechowania. Nie wiem czy jakikolwiek sprzedawca półfabrykatów metalowych dysponuje jakimkolwiek certyfikatem Ale Polska to bardzo dziwna kraj i w zasadzie wcale bym się nie zdziwiła, gdyby kontrola postawiła takie wymagania ;p
PiLLow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-27, 09:19   #4444
QueenEvora
Przyczajenie
 
Avatar QueenEvora
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 4
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez amiga_tauri Pokaż wiadomość
Wiem, że to nie może nie wątek do tego, ale lepszy mi do głowy nie przyszedł, a przy założeniu nowego, to nigdy nie wiesz czy ktoś tam zajrzy. Anyway, czy któraś z was miała do czynienia z inspekcją handlową?
Sklep, do którego sprzedaję biżu powiedział, że na razie koniec współpracy, bo ma inspekcję handlową, a to oznacza, że się będą czepiać każdej metki, opisu itd. i żądać certyfikatów, że metal nie uczula, a że srebro to rzeczywiście srebro, że kamień prawdziwy itp.
Miałyście już do czynienia z czymś takim? Bo, jak zaczęłam robić biżu i w hurtowniach pytałam o jakieś certyfikaty, bo przecież skąd mam wiedzieć, że to rzeczywiście jest metal nieuczulający, to patrzyli na mnie, jak na kosmitę.
Jak zacznę kupować tylko te elementy metalowe, które mają certyfikaty, cechować każdego wrapa i żądać ekspertyzy gemmologicznej to mogę sobie darować robienie biżu...
amiga_tauri inspekcja handlowa pewnie sprawdza, czy sprzedawana bizuteria jest zgodna z wymogami norm Unii Europejskiej (nikiel). 90% sprzedawanej (sztucznej i nie tylko) bizuterii jest wykonanej z materialow nienadajacych sie do obrotu w UE. Tanie komponenty z Chin i tym podobnych panstw nie spelniaja wymogow, ba.. nawet komponenty z USA nie sa zgodne z prawem UE.
To samo dotyczy zlota (biale - dodatek nikiel), czy gold-filled (rowniez nikiel). Jesli nie masz faktury/rachunku z firmy, ktora moze dac Ci certyfikat (zapewnienie), ze sprowadza/wytwarza materialy zatwierdzone do obrotu w UE - lezysz.
Polecam firme Rio Grnade ich polfabrykaty (druty, blachy itp ) sa zgodne z wymogami UE i do tego zaopatrza Cie w odpowiednie dokumenty (na zyczenie).
__________________
The most beautiful and deepest experience a man can have is the sense of the mysterious. It is the underlying principle of religion as well as of all serious endeavour in Art and Science. He who never had this experience seems to me, if not dead, then at least blind.

Albert Einstein
QueenEvora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 18:15   #4445
ggagatka
Zakorzenienie
 
Avatar ggagatka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Wiadomości: 3 778
GG do ggagatka
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dziewczyny bardzo proszę o opinię czy te kolczyki nadają się do sprzedaży (potrzebuję konkretnej, szczerej opinii) i w miarę możliwości ile mogłyby kosztować (z marżą).
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Obraz-372.jpg (29,3 KB, 240 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz-402.jpg (28,6 KB, 214 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Obraz-370.jpg (29,2 KB, 214 załadowań)
__________________
Moja biżuteria aktualnie:
+ wire wrapping itp.
+ "nowa era"
Stare dzieje:
+ debiut
+ gliniaki



ggagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-18, 22:56   #4446
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez ggagatka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę o opinię czy te kolczyki nadają się do sprzedaży (potrzebuję konkretnej, szczerej opinii) i w miarę możliwości ile mogłyby kosztować (z marżą).
Cholera, ładne...
Mój mózg dzisiaj nie wycenia, ale ładne, serio
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 13:57   #4447
skidblandir
Rozeznanie
 
Avatar skidblandir
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 865
GG do skidblandir
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez ggagatka Pokaż wiadomość
Dziewczyny bardzo proszę o opinię czy te kolczyki nadają się do sprzedaży (potrzebuję konkretnej, szczerej opinii) i w miarę możliwości ile mogłyby kosztować (z marżą).
Hmmmmmmm, a czemu mają się nie nadawać? Serio pytam, bo nie widzę niedoróbek...
__________________

skidblandir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-19, 17:23   #4448
Calluna_Vulgaris
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 972
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Nie nadaja. Ale zeby sie nie zmarnowaly, to przygarne. :P

Serio, tez sie dziwie, ze pytasz, sa ok!
Calluna_Vulgaris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-19, 22:42   #4449
ggagatka
Zakorzenienie
 
Avatar ggagatka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Wiadomości: 3 778
GG do ggagatka
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Oj, bo ja widzę prace innych i widzę, że moja nie jest dorobiona Te krzywe listki z nadmiernymi uderzeniami młotka, czy kropką lutu, którego nie umiem ściągnąć, mnie denerwują, czy chociażby carga która jest przeze mnie wymęczona a nie taka gładziusieńka i ładnie przylegająca do kamienia. Stąd moje pytanie.
__________________
Moja biżuteria aktualnie:
+ wire wrapping itp.
+ "nowa era"
Stare dzieje:
+ debiut
+ gliniaki



ggagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 12:28   #4450
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

z rzeczy, ktore wymienilas zauwazylam glownie te carge, ktora widac ze przylutowala sie do listka i nie chciala sie zagiac - osobiscie tez mam z tym problem i dlatego unikam zdobien wokol cargi... co do sprzedazy to trudno powiedziec - tu widac, ale jak na zywo sa mniejsze to moze nie jest tak zle

tak mysle, ze na zywo pewnie bym sprzedala jak ktos widzi i mu taki stan rzeczy odpowiada - w galerii chyba bym sie zbyt stresowala, ze ktos potem wypatrzy..

Edytowane przez lookrecya
Czas edycji: 2012-03-20 o 12:34
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 16:54   #4451
falling in love
Zadomowienie
 
Avatar falling in love
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 882
GG do falling in love
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Gaggatko, ja bym wystawiła w galerii najlepszej w jakiej sprzedajesz, kolczyki sa przeurocze i niepowtarzalne. Śliczne są i ta kapeczka lutu czy nieidealna carga nie przeszkadza w odbiorze całości
ale w opisie bym dała, że są wykończone w nieco surowym chropowatym stylu... tak specjalnie.
sama mam problem z cargami ... i nieustannym dążeniem do perfekcji i dla mnie ogólnie mało carg w galeriach jest wykończonych idealnie. Mistrzostwo swiata to dla mnie cargi Przemka ( nie schlebiając mu oczywiscie) czy Hebbe, albo Meduski.
A na tym forum masz przykład jak właśnie Lookrecja która z klepanych i surowych carg zrobiła swój znak rozpoznawczy i ma to swój urok... ( dużo jej prac bardzo mi się podoba ) ale czasami to wyglada jak wymęczone, i te prace są jakoś wystawione w dobrych galeriach.
( Lookrecjo nie potraktuj tego personalnie, ale po prostu tak myślę, i dziwi mnie to, że własnie Ty radzisz nie wystawiać Gagatce kolczyków jeśli sama wystawiasz cargę do której przyznajesz się że wyglada okropnie ale szkoda rozmontować bo ładnie wygląda na żywo)
falling in love jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-20, 17:11   #4452
Wirella
Rozeznanie
 
Avatar Wirella
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 873
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez QueenEvora Pokaż wiadomość
amiga_tauri inspekcja handlowa pewnie sprawdza, czy sprzedawana bizuteria jest zgodna z wymogami norm Unii Europejskiej (nikiel). 90% sprzedawanej (sztucznej i nie tylko) bizuterii jest wykonanej z materialow nienadajacych sie do obrotu w UE. Tanie komponenty z Chin i tym podobnych panstw nie spelniaja wymogow, ba.. nawet komponenty z USA nie sa zgodne z prawem UE.
To samo dotyczy zlota (biale - dodatek nikiel), czy gold-filled (rowniez nikiel). Jesli nie masz faktury/rachunku z firmy, ktora moze dac Ci certyfikat (zapewnienie), ze sprowadza/wytwarza materialy zatwierdzone do obrotu w UE - lezysz.
Polecam firme Rio Grnade ich polfabrykaty (druty, blachy itp ) sa zgodne z wymogami UE i do tego zaopatrza Cie w odpowiednie dokumenty (na zyczenie).
Wygrzebałam tę firmę - mają bardzo ciekawą ofertę. Jestem kompletnie zielona w zakupach w USA, byłabym wdzięczna za info, jak tam się płaci i jak wyglądają koszty transportu i inne (np. cło itp) ???

A co do kolczyków - uważam, że decydująca powinna być ocena, jak wyglądają w realu, a nie w powiększeniu na fotkach. Przecież nikt ich nie będzie oglądał pod mikroskopem

Edytowane przez Wirella
Czas edycji: 2012-03-20 o 17:18
Wirella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 17:18   #4453
secesyjka
Raczkowanie
 
Avatar secesyjka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Płock
Wiadomości: 181
GG do secesyjka
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

wybaczcie, że kompletny laik taki jak ja się odrobinę wtrąci do tej dyskusji... moim skromnym zdaniem kolczyki są śliczne. osobiście gdyby mnie było stać sama bym je kupiła, powiem szczerze, że stebro z odrobiną tzw. niedoróbek ma swój urok i niepowtarzalność, Twoje kolczyki mają harrrrrakter. dlatego mam nadzieję, że je wystawisz i nie będziesz miała oporów... w końcu każdy widzi co kupuje
secesyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:02   #4454
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ja ekspertem nie jestem, więc jedyne czym mogę się kierować to jakiś własny gust i punkt widzenia - według mnie kolczyki są bardzo ładne. Z resztą nie widziałam jeszcze żeby Ggagatka zrobiła coś brzydkiego.
Na zdjęciach widać pewne niedoróbki - carga miejscami jest trochę wymęczona, widać gdzie nie jest dogięta, ale całość sprawia dobre wrażenie.
Myślę, że kolczyki można wstawić do galerii, szczególnie że zdjęcia biżuterii są zwykle niekorzystne - pokazują niedociągnięcia wyraźniej niż w rzeczywistości. Skoro wszystko widać jasno na zdjęciach to nie ma raczej szans, żeby kolczyki wyglądały na żywo gorzej, a klient będzie świadom ewentualnych wad.
A kolczyki Ggagatko z chęcią zobaczę na żywo
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:50   #4455
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez falling in love Pokaż wiadomość
( Lookrecjo nie potraktuj tego personalnie, ale po prostu tak myślę, i dziwi mnie to, że własnie Ty radzisz nie wystawiać Gagatce kolczyków jeśli sama wystawiasz cargę do której przyznajesz się że wyglada okropnie ale szkoda rozmontować bo ładnie wygląda na żywo)
bez przesady - obrazic sie nie obraze ale dla mnie jest zasadnicza roznica kiedy srebro jest mlotkowane i jak mowisz celowo chropowate, a tym ze w jednym miejscu przylutowal sie lisc i carga sie nie zagina a tego, ze mase jest takich prac w galeriach wcale dobrze nie odbieram - nagle wszyscy przerzucili sie z wrapow (gdzie notabene kazdy czepial sie o najmiejszy nierowny drucik...) na lutowanie i ogolnie tendencja jest taka, ze jak ogolnie koncecpja jest fajna to na technike macha sie reka - a to w naszym interesie powinno byc, zeby do galerii internetowych trafialy rzeczy na prawde super, chyba ze sie myle...

gaggatko - nie miej mi nic za złe, kolczyki ogólnie mi się podobają i wiem, ze na pewno byly trudne technicznie - ale znam też Twoja perfekcyjność w pracach (chocby cudne lutowane serduszka na wosp) i wiem, ze nastepne beda o niebo lepsze

tak sie niefortunnie stalo, ze pod Twoim zdjeciem wyszlo ze mnie sporo rzeczy, ktore od dawna leza mi na watrobie, ale coz - prosze teraz mozecie zjesc mnie zywcem, widac za dobry dzien dzisiaj mialam
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 07:03   #4456
nagaLy
Zakorzenienie
 
Avatar nagaLy
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 3 209
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Nie wypowiadałam się w temacie bo tego typu pytania uważam za bardzo niebezpieczne. Z powodu pokazanego wyżej, tj krytyka może skończyć się wytknięciem "błędów własnych"
Ggagatko, ja robię tak: jeśli wystawiam produkt z poczuciem wstydu, to go nie wystawiam. Tak po prostu
Jeśli czujesz, że jest kropla lutu i Ci ona przeszkadza - zetrzyj ją papierem. Cargę spróbuj dobić delikatnie młotkiem [chroniąc kamień]. Następnie delikatnie ją spiłuj [chroniąc kamień].
Jeśli w międzyczasie porysujesz kamień - trudno, masz nowe kolce

Podsumowując: jeśli boisz się negatywnej opinii / zwrotu / reklamacji - to może jednak da się nieco podwyższyć walory pracy?

Problem jest trochę innej natury, niż zła jakość pracy - bo praca nie jest zła. I ja to bardzo dobrze rozumiem, naprawdę, cierpię na wieczne coś_mi_nie_pasi. Tylko te CMNP czasem jest naprawialne a czasem to tylko ogólne odczucie. Jeśli jest naprawialne, to szlifuję i kombinuję. Czasem popsuję, zdarza się - ale często wyjdzie z tego coś fajnego.
Podobnie robię kiedy nie udaje mi się odpowiednio sfotografować przedmiotu - niestety bywa, że to jedyne wyjście - zmieniam fakturę srebra na rzeczywistym produkcie, żeby zdjęcie przedstawiało dokładnie to, co nabędzie Klient.

I jeszcze jedno. Ogólny negatywny look przez połączenie zażółconego srebra z zielenią. Srebro wydaje się... żeby to ładnie ująć... nieczyste Wywab kolor ze srebra podczas obróbki zdjęcia. Od razu zmieni się odbiór.
__________________



nagaLy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 08:00   #4457
onaania
Rozeznanie
 
Avatar onaania
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 522
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dla mnie one są przepiękne. Widzę tę kapkę lutu po kolejnym wpatrywaniu i tę kargę niby pokancerowaną, ale dla mnie to wszystko jest na miejscu. Ew. kapka lutu jakby się dała spiłować, ale karga jest zupełnie ok. Ładnie trzyma kamień i wygląda na celowo postarzoną. Ogólnie kolczyki są urocze, pomysłowe, dopracowane. Nie znam się na cenach, ale patrząc na inne prace, to one powinny kosztować pewnie min. 500zł. Podaję cenę dla ostatecznego odbiorcy.
__________________
Różności z lasu
Mój blog
onaania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 17:44   #4458
ggagatka
Zakorzenienie
 
Avatar ggagatka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Siedlce/Kraków
Wiadomości: 3 778
GG do ggagatka
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dzięki dziewczyny! Na prawdę każda Wasza wypowiedź jest dla mnie ogromną wskazówką.
Jeszcze nie zdecydowałam co z nimi zrobię Musze je komuś pokazać na żywo i może jeszcze będę nad nimi pracować, albo zostaną u mnie ;P

Co do zdjęć - ciągle srebro jest żółte? Cholercia, juz myślałam że się pozbyłam tego odcienia :/
__________________
Moja biżuteria aktualnie:
+ wire wrapping itp.
+ "nowa era"
Stare dzieje:
+ debiut
+ gliniaki



ggagatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 18:26   #4459
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ja nie widzę żółtego odcienia srebra.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-23, 09:44   #4460
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Wracając do kolczyków ggagatki ... ja bym je wystawiła w galerii. Te kilka niedociągnięć można poprawić, ale nawet z nimi ogólnie wyglądają schludnie.

Napisałam co innego, ale po chwili namysłu usunęłam, dodam tylko, że łatwiej jest oceniać innych, niż siebie.

Edytowane przez ResurrectionOfHappiness
Czas edycji: 2012-03-23 o 12:02
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 12:33   #4461
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

tak mi przyszlo do glowy, ze pijesz do mnie, choc nie widzialam poprzedniego tekstu
tak, masz racje - latwiej innych, bo ja zawsze ocenialam siebie ostrzej niz innych, ale widze jak na dloni, ze to sie nie oplaca...
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 13:07   #4462
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Dziewczyny, na litość boską...
Aktualnie mam Ggagatki kolczyki w rękach i powiem tyle - zdjęcia są przekłamane. W rzeczywistości większość tych niby rysek i niedociągnięć NIE JEST WIDOCZNA NAWET POD LUPĄ. Nie jestem autorytetem w tej sprawie, bo żaden ze mnie specjalista, ale gołym okiem widać, że po prostu zdjęcia wyrządziły tej pracy fatalną krzywdę.
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 13:15   #4463
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

ha, tylko tu wlasnie dawno przestalo chodzic o kolczyki Agatki - raczej o idee ja tam osobiscie lubie poczytac co tam innym lezy na watrobie i czasem sama sie czyms podzielic, lubie krwiste duskusje (moze do momentu kiedy ktos mnie z widlami zacznie gonic po krakowie )
a wlasnie skoro tu tyle Krakowianek, to moze lepiej zmienmy watek i umowmy sie na ploty na zywo -np. przy okazji gieldy? jak ktos sie poczul dotkniety, moge zrobic jakies wiekie ciacho na zgode
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 14:02   #4464
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Ja się już jakiś czas temu przestałam bulwersować tym co, kto i jak wrzuca do galerii, dlatego nie będę się wdawać w szczegóły, ale sama sobie lookrecyo szczerze odpowiedz czy to co ostatnio wrzuciłaś jest naprawdę lepiej wykonane od kolczyków, które krytykujesz.
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 15:27   #4465
lookrecya
Zadomowienie
 
Avatar lookrecya
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 166
GG do lookrecya
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
Ja się już jakiś czas temu przestałam bulwersować tym co, kto i jak wrzuca do galerii, dlatego nie będę się wdawać w szczegóły, ale sama sobie lookrecyo szczerze odpowiedz czy to co ostatnio wrzuciłaś jest naprawdę lepiej wykonane od kolczyków, które krytykujesz.
sama sobie odpowiedzialam, ale moge i Tobie - kolczyki lezaly u mnie troche, bo wlasnie nad nimi sie wahalam - opinia osob, ktore widzialy je na zywo i wlasnie dyskusje na tym m.in. forum o tym, ze jak cos jest krzywe to wlasnie jest artystyczne i recznie robione (to nie jest dokladny cytat z tego watku, ale opinia, ktora o zgrozo slyszlam wiele razy..) sklonily mnie do tego, ze zostaly wystwione, szczerze mowiac nie zadalam sobie nawet trudu zeby poprawic zdjecia, po tym jak juz zostaly poprawione niektore brzydactwa -stwierdzilam, ze lepiej jak ktos sie zaskoczy na plus niz odwrotnie... ale jak widzisz wiekszosc ma racje - ludzie nie patrza na lutowania, pewnie jak bym byla zawodowym jubilerem walilabym teraz glowa o sciane - na szczescie zyje z czegos innego i nawet jak pani zjedzie mnie teraz jak nie powiem co, moge sobie na taki eksperyment pozwolic
lookrecya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 16:20   #4466
loquacee
Zadomowienie
 
Avatar loquacee
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 759
GG do loquacee
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Prace utrzymane w surowym stylu to jedno, a dziadostwo to drugie. Ja też widuję w galeriach prace które delikatnie mówiąc nie są "dopieszczone" i też mnie to wkurza, ale z drugiej strony większość twórców to po prostu amatorzy. Mnie takie wytłumaczenie wystarcza bo też jestem niedoskonałym amatorem. I prawdopodobnie klient ma tego świadomość i wybiera coś co po prostu mu się podoba (niekoniecznie mając świadomość, że coś jest niedorobione...). Ja na ten temat staram się siedzieć cicho i nikogo palcem nie wytykać, bo sama sobie mam niejedno do zarzucenia. Z drugiej strony rozumiem profesjonalnych złotników, którzy (niech zgadnę) pomstują na autorów "niedorobionych" prac, bo Ci przyzwyczajają klientów do niższej jakości wykonania...
__________________
Mój wątek na forum
loquacee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 16:30   #4467
Reverie1
Zadomowienie
 
Avatar Reverie1
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Szkocja
Wiadomości: 1 845
GG do Reverie1
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

wy tu sobie dyskutujecie nad kolcami które są piękne w swojej oryginalności i wykonane jak dla mnie idealnie- mnie osobiście w dobrych galeriach wnerwia na maxa syntetyczny kwarc sprzedawany jako np topaz albo mosiądz jako złoto- i to mi leży na wątrobie No to się wyżaliłam
Edit: a te kolczyki mimo że ładne to carge maja kompletnie "niewystawną" wiec ggagatka nie masz się co krępować
__________________
Moje próby z drucikami

Moje decoupage

blog

,,Rób to co lubisz a nigdy nie będziesz pracował"Konfucjusz


Edytowane przez Reverie1
Czas edycji: 2012-03-23 o 17:12
Reverie1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 15:04   #4468
Bilq
Rozeznanie
 
Avatar Bilq
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 645
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Wiem że ostatnio temat zszedł na inne tory ale czy mogłabym poprosić o pomoc w wycenie? Zwykle sprawia mi to problem, biżuteria którą tworzę jest często bardzo pracochłonna a materiały (drobnica) powszechnie uważane za mało szlachetne, dlatego ustalenie stawki godzinnej i wycenianie wg niej zazwyczaj skutkuje wzbogaceniem szufladowej kolekcji

2 broszki, każda z koralików drobnych Toho. Czas trudno określić bo to dwie pierwsze, więc zajęły trochę więcej czasu ale myślę że realny czas to około 4-5 godzin na jedną. Koszt materiałów to jakieś 8-10 zł każda.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P4033321.jpg (66,0 KB, 38 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4033341.jpg (47,0 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4033343.jpg (45,5 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4033307.jpg (61,1 KB, 47 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg P4033310.jpg (63,8 KB, 20 załadowań)
__________________
Bilq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 20:22   #4469
ola3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 1
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Wielkim znawca nie jestem i nie wiem jak duże sa broszki, bo to jednak też ma wpływ na cenę. Jednak sa bardzo oryginalne i efektowne i myślę, że nawet jeśli sa niewielkie spokojnie za ok. 50 zł za sztukę znalazłabyś nowego właściciela. Tylko nie wiem czy to satysfakcjonujaca cena dla Ciebie
ola3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-02, 22:01   #4470
marisella
Wtajemniczenie
 
Avatar marisella
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 398
GG do marisella
Dot.: Biżuteryjny cennik ;)

Tak krótko robiłaś te cuda? Coś ściemniasz...
marisella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:59.