Wszystko o Bułgarii - Strona 20 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-02, 13:13   #571
epox
Raczkowanie
 
Avatar epox
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 175
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
Cześć, wróciłam z Bułgarii.
Zachwyciło mnie Morze Czarne (dużo lepiej odpoczywało mi się niż nad Śródziemnym, bo nie było tak gorąco, wiaterek, bryza, no i piaseczek).
Słoneczny Brzeg to wielki bazar i centrum rozrywki, klimat nie dla mnie zupełnie, ale nie było to uciążliwe, o ile przebywało się na plaży lub wybywało

Serwis plażowy płatny, ale strefy leżakowe różnorodne, tłoczne, głośne i spokojniejsze - zdecydowanie polecam leżakowisko z czerwonymi leżakami i trawiastymi parasolami - mniej ludzi, bardzo sympatycznie, a ceny takie same.

Komunikacja miejska taniutka, byliśmy w Nessebar nawet kilka razy, urocze miejsce z fajnymi knajpkami zawieszonymi nad morze Klimatycznie. No i te cerkwie... postanowiliśmy odwiedzić i odkryć wszystkie - udało się Szkoda, że te, które są w całości, nie mają wyeksponowanego wnętrza.

W Słonecznym Brzegu mogę polecić kilka miejsc, gdzie można smacznie zjeść.
Venus - znajduje się na ulicy równoległej do deptaka, za hotelem Globus - niezatłoczony, z przyjemną muzyką, bardzo miłą obsługą. Jedzenie różnorodne, dużo dań mięsnych, sałatek, dań bułgarskich i włoskich. Dobre drinki.
Hemingway - przy deptaku, po prawej stronie idąc w stronę hotelu Haeven.
Billy - w samym centrum, głośno i tłoczno wieczorem, ale w godzinach popołudniowych ok., dobre dania z grilla i sympatyczna obsługa.

Byliśmy z mężem w Stambule - wybraliśmy opcję z wyjazdem wieczorem, na miejscu byliśmy o 7 rano, do 12.30 zwiedzaliśmy wspólnie Błękitny Meczet, Hipodrom i część Azjatycką, a od 13 do 17.30 zwiedzaliśmy sami Dzielnicę Bazarów, Sultanahmet, Cypel Pałacowy, Most Galata.
Bardzo mi się podobało. Powrót ok. 3 nad ranem.

O Bułgarii podczas wyjazdu zbyt wiele się nie dowiedziałam. Gdybym miała planować wyjazd z dużym wyprzedzeniem (teraz tak nie było - spontanicznie kupiliśmy last minute), to wybrałabym jakąś małą miejscowość.

---------- Dopisano o 11:53 ---------- Poprzedni post napisano o 11:53 ----------

aaa, zakupy w ogóle mnie nie interesowały i te budy handlowe mijałam bez entuzjazmu. Za to Targ Korzenny w Stambule mnie urzekł.

super,moj wyjazd juz w piatek,a mozesz powiedziec jakie ceny w restauracjach itd,bo nie wiem jak sie nastawiac finansowo,nie mam wykupionego wyżywienia tylko sam nocleg
epox jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-02, 15:12   #572
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez epox Pokaż wiadomość
super,moj wyjazd juz w piatek,a mozesz powiedziec jakie ceny w restauracjach itd,bo nie wiem jak sie nastawiac finansowo,nie mam wykupionego wyżywienia tylko sam nocleg
Płaciliśmy średnio za obiad 20-30 leva
- jakieś duże mięsne danie TŻta z dodatkami
-mniejsze mięsno-warzywne dla mnie
- sałatka/i
-piwko
-woda

W przeliczeniu na złotówki ok. 40-60 zł na parę.
W restauracjach trochę drożej, raz zapłaciliśmy 45 leva.
Czyli ceny na poziomie polskich nadmorskich knajpek.
Zależy co się chce jeść.
Sałatka szopska, grecka 3.50-5 lev
Danie mięsne (z dodatkami) 10-15 lev
Warzywne (musaka, zapiekanki) - 6-7 lev
Tanie są kebabcze (takie wałeczki z mięsa mielonego grillowane, jakby kiełbaski) 1.20-2 lev za sztukę, ale mi to nie smakuje w ogóle.

Są też budki fastfoodowe
-kawałek pizzy, kebab, pieczony ziemniak z dodatkami - ok. 6-7 lev

No i sieciówki, McDonalds, Subway. Kanapki w Subwayu po 7 lev.

Cenę w levach trzeba pomnożyć przez 2.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 15:32   #573
90fasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 186
Dot.: Bułgaria

Ja zdecydowanie mogę polecić Słoneczny Brzeg. Każdy ma inne zdanie i dla jednego centrum oznacza dobrą zabawę dla innego udrękę! Ceny w zależności od lokalizacji: idziesz tam gdzie dużo ludzi = zjesz tanio i najczęściej świeżo. Jeżeli nie lubisz fast foodów przygotuj się na większe wydatki. Alkohol bardzo tani. Opcja all inclusive opłaca się tylko i wyłącznie w Albenie i Złotych Piaskach. Poza tymi dwoma miejscowościami jest tanio (ceny porównywalne do cen w Polsce, choć jest taniej niż nad Bałtykiem). Polecenia godne są aquaparki dla ludzi lubiących adrenalinę, podobnie jak lot za motorówką/narty wodne/bungee itp. Dla zakupoholiczek - polecam wybrać się do Warny na zakupy (szczególnie teraz, gdy jeszcze trwają w sklepach przeceny: marki te same co u nas, ale większość rzeczy jest tańsza).
Według mnie Słoneczny Brzeg jest o niebo lepszy od Złotych Piasków. Złote to przereklamowany, brudny kurort z niezbyt szeroką plażą, gdzie 9/10 stanowią leżaki hoteli a tzw "free zone" obok mc donalda jest najbardziej brudną częścią plaży. Jeżeli do hotelu 5* z all to tak, 3* w ZP odpada, chyba, że ma się 17 lat i jedzie na obóz młodzieżowy. Pomijając fakt, że z hoteli leżących z dala od plaży na plażę trzeba przechodzić przez hol innych hoteli, lub też idzie się godzinę, to w dodatku nie ma się gdzie rozłożyć, żeby nie zapłacić.
Polecam jeszcze Albenę - kurort, w którym w większości hoteli jest opcja ultra all incl.
Ale to tylko moja subiektywna opinia.
Wybiera się ktoś w okresie 10-24.08 do Słonecznego Brzegu?
90fasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 18:41   #574
WioletaM
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 214
Dot.: Bułgaria

Ja w piątek jadę do Rawdy. Czy ze Słonecznego Brzegu daleko jest do Warny?

Edytowane przez WioletaM
Czas edycji: 2011-08-03 o 18:49
WioletaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 20:41   #575
ania p
Zakorzenienie
 
Avatar ania p
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 451
Dot.: Bułgaria

Ja byłam w obzorze to bardzo mała miejscowość dwie ulice ze sklepami , wesołe miasteczki , pusto na plaży , jeśli ktoś nie lubi tłumów to tam mu się spodoba dużo tanich apartamentów i kilka dużych hoteli .
Ja wybierając hotel zawsze wybieram taki który ma dostęp do plazy ( wychodząc od siebie z budynku zaczynała się za jakieś 30 m, i z lezakami już w cenie . nie lubię łazic na plażę z gótówką
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny
ania p jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-03, 21:43   #576
90fasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 186
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez WioletaM Pokaż wiadomość
Ja w piątek jadę do Rawdy. Czy ze Słonecznego Brzegu daleko jest do Warny?
Ze Słonecznego jest kawałek drogi, ale jeżdżą mini busiki do Warny, bilet kosztuje 5-10 lv, do Burgas podobno 5 lv. W warnie podjeżdża do dworca, a centrum handlowe jest ok 50 m od dworca. Kolejne za jakieś 2 km. Nie polecam chodzenia pieszo spod katedry Szczególnie w 35-stopniowym upale w sierpniu. (przetestowałam na własnej skórze). Ogólnie Warna nie jest ciekawa, prócz tych wytyczonych szlaków "zagłębiłam" się w nią bardziej i widok ludzi leżących na chodnikach, targów staroci z używanymi kranami, tablic nagrobnych ze zdjeciami Avril,Britney itp niezbyt mi przypadł do gustu. Straszna biedna, nic dziwnego, że ludzie nie kupują nic w tych centrach handlowych.

Ktoś pytał jeszcze o opinie o hotelu fiesta panorama, jeżeli chodzi ten w Nesebarze to hotel ogólnie jest super! 4* w końcu. Jedynie co można mu zarzucić to niezbyt ciekawa okolica. Daleko od centrum i w okolicy tego hotelu kończy się plaża, więc z wszystkich hoteli nieposiadających plaży, wszyscy się tam rozkładają Jest bardzo blisko na stare miasto w Nesebarze, nie ma dyskotek, więc noce też są bardziej ciche
90fasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-04, 18:26   #577
brroooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Bułgaria

18 sierpnia jadę do Warny. Mamy wykupioną wycieczkę na 7 dni, all inclusive. Ile pieniędzy warto wziąć ze sobą na jakieś pamiątki, pierdoły itd. ? 100 Euro starczy ?
Pozdrawiam ;*
brroooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-05, 16:26   #578
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez brroooo Pokaż wiadomość
18 sierpnia jadę do Warny. Mamy wykupioną wycieczkę na 7 dni, all inclusive. Ile pieniędzy warto wziąć ze sobą na jakieś pamiątki, pierdoły itd. ? 100 Euro starczy ?
Pozdrawiam ;*
Na jedną osobę?
Moim zdaniem mało, szczególnie jeśli będziesz chciała jechać na jakąś wycieczkę - koszt 30-70 euro.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-05, 21:20   #579
90fasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 186
Dot.: Bułgaria

Na pamiątki/pierdoły/wycieczki itp na jedną osobę na tydzień wystarczy! Tym bardziej, że masz all incl. Pewnie jeszcze zostanie. Zależy co zamierzasz robić.
90fasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 10:09   #580
brroooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Bułgaria

Nie no, będą to raczej leniwe wakacje, bo takie towarzystw jedzie ;P Mysle, że nie uda mi się nikogo na zadną wycieczkę, dalej niż poza hotel wyciagnąc hehehe :P
brroooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-06, 20:04   #581
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez brroooo Pokaż wiadomość
Nie no, będą to raczej leniwe wakacje, bo takie towarzystw jedzie ;P Mysle, że nie uda mi się nikogo na zadną wycieczkę, dalej niż poza hotel wyciagnąc hehehe :P
Ja niedawno wrocilam z wakacji w Bulgarii. Tez bylam w opcji all inclusive i gdyby nie wycieczka i masaz to spokojnie wystarczyloby mi 50 leva
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-08, 07:16   #582
emi_lka
Zakorzenienie
 
Avatar emi_lka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 6 074
Dot.: Bułgaria

To ja w takim razie w tej kwestii nie jestem najlepszym doradcą
Na wakacjach all in też wydaję pieniądze, bo wtedy wydaje mi się, że skoro o jedzenie nie muszę się martwić, to ogólnie mogę sobie poszaleć

Kwestię pieniędzy łatwo rozwiązać biorąc kartę płatniczą, w razie gdyby zabrakło gotówki ma się dostęp do środków.
emi_lka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 17:55   #583
brroooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość
To ja w takim razie w tej kwestii nie jestem najlepszym doradcą
Na wakacjach all in też wydaję pieniądze, bo wtedy wydaje mi się, że skoro o jedzenie nie muszę się martwić, to ogólnie mogę sobie poszaleć

Kwestię pieniędzy łatwo rozwiązać biorąc kartę płatniczą, w razie gdyby zabrakło gotówki ma się dostęp do środków.
Wydaje mi sie, że po prostu to ile wydamy na wakacjach to kwetsia indywidaulna dlatego jak tylko wrócę, to podziele się z Wami jak mi poszło z tym hehe Ale dziękuje za odpowiedzi, pozdrawiam
brroooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 07:07   #584
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez 90fasola Pokaż wiadomość
Wybiera się ktoś w okresie 10-24.08 do Słonecznego Brzegu?

a no jedziemy z 12osób
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 09:36   #585
90fasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 186
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez pszczola2000 Pokaż wiadomość
a no jedziemy z 12osób
A będziecie w samym centrum? Czy gdzieś w pobliżu?
90fasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 10:51   #586
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Bułgaria

hotel afrodyta II 10.08 do 21.08
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-09, 13:50   #587
90fasola
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 186
Dot.: Bułgaria

To będziemy w zasadzie niedaleko siebie My do Slavyanskiego lecimy jutro i powrót 24.08
90fasola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-22, 20:57   #588
marao
Zadomowienie
 
Avatar marao
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 1 569
GG do marao
Dot.: Bułgaria

My byliśmy w tym roku od 08.08 do 17.09 w Bułgarii. Jechalismy samochodem w cztery osoby. Jechaliśmy przez Serbię ze względu na autostrady. byliśmy w Słonecznym Brzegu. Bułgaria średnio nam się podobała. Byliśmy w Nessebarze i w Warnie (delfinarium, akwarium) Generalnie w Bułgarii nie za bardzo jest co zwiedzać, a jeśli już jest to trzeba trochę tam jechać z tych kurortów. Jedzenie nie jest drogie, wina są taniutkie, więc można sobie spokojnie zafundować degustację. W restauracjach jedzenie jest dobre. Tylko syf jest bardzo na ulicach. Walają się całe masy śmieci, butelek, puszek etc. My byliśmy w hotelu Blue summer, bardzo miły i przytulny hotelik, godny polecenia. Gdyby ktoś chcial jakiś konkretnych informacji, to chętnie odpowiem na pytania.
marao jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 14:04   #589
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Bułgaria

podzielam koleżankę wyżej ) do tego sporo włochów którzy mają dość pedalskie zachowania (bez obrazy dla nikogo tutaj ))
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-29, 23:09   #590
chocolate_brown
Rozeznanie
 
Avatar chocolate_brown
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 568
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez emi_lka Pokaż wiadomość

Kwestię pieniędzy łatwo rozwiązać biorąc kartę płatniczą, w razie gdyby zabrakło gotówki ma się dostęp do środków.
Bardzo bym uwazala na placenie karta. Znajomy wyplacal jedynie pieniadze z bankomatu i po jakichs dwoch tygodniach od naszego powrotu zadzwoniono do niego z banku z informacja, ze ktos probowal realizowac jakas transakcje z jego konta w Bulgarii ...
__________________
Always sentimental when I think of how it was..
chocolate_brown jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 09:05   #591
brroooo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 7
Dot.: Bułgaria

Jestem świeżo po wakacjach na Złotych Piaskach. zacznę może od podróży...nie wiem jak reszta ale pierwszy i ostatni raz jechałam samochodem do Bułgarii. Wakacje w tym kraju nie są warte tylu godzin spędzonych w aucie, koszmar!! Co do samego kurortu, jak ktos lubi tłumy ludzi, w tym szczególności Niemców, gwar, hałas, Bułgarów wciskających do ręki na siłe ulotki o dyskotekach itd itd. to spoko. Ale nie zazna się tam niestety spokoju wg mnie. Plaże pełne płatnych stref, przy wchodzeniu do morza nie ma gdzie nogi postawić. Jedynym plusem są piękne widoki. Z plaży widać przepiękną panoramę wybrzeża, cudownie to wygląda . W czasie wakacji zrobilismy wycieczke do delfinarium w Warnie, świetna sprawa, polecam każdemu, delfiny sa cudowne ! Co do jedzenia mielismy all innclusive, ale jedlismy takze na miescie. Z jedzeniem jest różnie, ponieważ np. zamawiając rybe, nie jes ona w zestawie, tak jak sugeruje np. zdjęcie obok i trzeba dodatkowo płacić za dodatki. Trzeba po prostu znaleźć dobre miejsce i tam się stołować, bo z restauracjami bywa bardzo różnie. Jeżeli chodzi o pieniądze na pamiątki, wstępy i inne tego typu pierdoły to wydałam około 100-150euro i nie szalałam jakoś za bardzo. Co do bankomatów, to ja mam konto w banku, gdzie istnieje opcja ''bankomaty bez granic'' i nie płaciłam zadnej prowizji za korzystanie z bankomatu, także nie musialam nosic przy sobie calej gotowki, bardzo wygodna rzecz.
Reasumując, samochodem nie polecam podrozy do Bulgarii, widoki piękne, ale w samych ZP jest brudno i mam mieszane odczucia. Jest tanio, ale za te same pieniądze można mieć wycieczke last minute do ciekawszego miejsca.
Pozdrawiam
brroooo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:22   #592
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Bułgaria

Tez wlasnie wrocilam z Bulgarii, z ta roznica, ze spedzilam tam ponad dwa tygodnie z samymi Bulgarami, wiec poznalam ten kraj lepiej niz podczas wczesniejszych wyjazdow. Tym razem nie bylam w zlotych piaskach, za to bylam w Burgas, w Nessebarze, Sozopolu, Gradinie i Sofii. Probowalam bulgarskich potraw i pilam domowa rakije jezyk tez zaczelam bardzo dobrze rozumiec :P pogoda byla cudowna, ogolnie Bulgaria mi sie podoba, mimo tego, ze nie jest za bardzo czysta ale ma swoj klimat.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 07:09   #593
dadzia854
Raczkowanie
 
Avatar dadzia854
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Raz tu, raz tam
Wiadomości: 43
Dot.: Bułgaria

Ja z rodzinką za kilka dni wylatuję do Słonecznego Brzegu - do hotelu Nessebar Beach. Liczę na ładną pogodę i w ogóle jestem raczej pozytywnie nastawiona, a jaka okaże się rzeczywistość to się okaże.
__________________
Każda minuta w której się śmiejemy,
przedłuża nasze życie o jedną godzinę.
dadzia854 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-02, 07:23   #594
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Bułgaria

życzę wyjeżdżającym teraz by mieli słoneczną pogodę i wysoką temp. Ja będąc 11-21.08.2011 w SB w nocy na mieście cięzko mi było wytrzymać bez sweterka, a im bliżej wyjazdu tym nie żałowałam że w nocy założyłam długie spodnie na balet. Koleżanki chodziły w mini czy bluzce na ramiączka, ale jeśli ktoś jest zmarźluch to niech weźmie coś z długim, bo ja w sierpniu miałam 15-19stopni w nocy wiec nie ma tam upału 24h
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 14:39   #595
Czarna_Złośnica
Wtajemniczenie
 
Avatar Czarna_Złośnica
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 2 772
Dot.: Bułgaria

Ja wczoraj wróciłam z Bułgarii. Byłam w Albenie. Pogogda całe 2 tygodnie, upały. Woda w morzu cieplutka. Ehh szkoda, że juz sie skończyło. Bułgarzy bardzo mili i sympatyczni.
__________________

Czarna_Złośnica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 17:39   #596
dudusiu
Wtajemniczenie
 
Avatar dudusiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: pudełko po zapałkach .
Wiadomości: 2 705
Dot.: Bułgaria

za tydzień jade do Bułgarii, możecie mi powiedzieć, jaką walutę najlepiej ze sobą zabrać?
__________________
I could have been a princess, you'd be a king
could have had a castle and worn a ring
but no...

you stole my star
lalalalalalala....
dudusiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-15, 18:07   #597
pszczola2000
Rozeznanie
 
Avatar pszczola2000
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 833
Dot.: Bułgaria

niby euro, i tam wymieniać na levy. Ale euro jest teraz tak wysokie (dziś 4,40) że może policz sobie czy nie lepiej levy w polsce kupić. One już długo stoją po około 2.17zł

więc przeliczając
na euro w polsce pozniej tam na levy:
500zł : 4,40 = 113,63 euro -> 217,03 leva
(stały kurs leva do 1euro to około 1,91leva na sierpien 2011)

od razu w polsce na levy
500zł:2,17leva= 230,41leva

więc ja bym brała levy w Polsce i drobne euro na black h
__________________
Zapuszczamy i dbamy o włoski

Go włoski Go!

(70cm)

Po ENCANTO można myć włosy już po 3h!!

pszczola2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:00   #598
dadzia854
Raczkowanie
 
Avatar dadzia854
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Raz tu, raz tam
Wiadomości: 43
Dot.: Bułgaria

Dwa dni temu wróciliśmy ze Słonecznego Brzegu. Byliśmy z Itaką w hotelu Nessebar Beach. Było super, ale oczywiście jeśli ktoś chce znaleźć dziurę w całym to zawsze znajdzie. Pogoda rewelacyjna. Na kieszonkowe wydaliśmy bardzo mało kasy. Szkoda tylko, że tydzień tak szybko przeleciał. W SB jest mnóstwo Polaków, Niemców, Słowaków.
__________________
Każda minuta w której się śmiejemy,
przedłuża nasze życie o jedną godzinę.
dadzia854 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 09:37   #599
dudusiu
Wtajemniczenie
 
Avatar dudusiu
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: pudełko po zapałkach .
Wiadomości: 2 705
Dot.: Bułgaria

Cytat:
Napisane przez dadzia854 Pokaż wiadomość
Dwa dni temu wróciliśmy ze Słonecznego Brzegu. Byliśmy z Itaką w hotelu Nessebar Beach. Było super, ale oczywiście jeśli ktoś chce znaleźć dziurę w całym to zawsze znajdzie. Pogoda rewelacyjna. Na kieszonkowe wydaliśmy bardzo mało kasy. Szkoda tylko, że tydzień tak szybko przeleciał. W SB jest mnóstwo Polaków, Niemców, Słowaków.
a jak oceniasz hotel? bo ja właśnie tam będę mieszkać.
__________________
I could have been a princess, you'd be a king
could have had a castle and worn a ring
but no...

you stole my star
lalalalalalala....
dudusiu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-17, 08:57   #600
dadzia854
Raczkowanie
 
Avatar dadzia854
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Raz tu, raz tam
Wiadomości: 43
Dot.: Bułgaria

Hotel bardzo przyjazny. Codziennie wysprzątane pokoje. Jeśli zostawisz ręcznik na podłodze w łazience to zostawiają czyściutkie - białe. Pokój wystarczająco duży, ładnie umeblowany (nie ma lodówki), z ogromnym łóżkiem. Łazienka mała, ale ładnie urządzona. Zdjęcia katalogowe nie kłamią!!! Na balkonie suszarka, dwa krzesła plastikowe i stolik. Hotel oceniam bardzo POZYTYWNIE. Jedzenie na stołówce dobre i każdy znajdzie coś dla siebie, aczkolwiek z dnia na dzień niewiele się od siebie różni. Kelnerzy uprzejmi, ciągle uzupełniają niedobory posiłków. Desery pyszniutkie. Napoje gazowane typu cola czy sprite raczej nie oryginalne. Wino tylko wytrawne. Rakija wstrętna. To, że basen jest nieczynny to żaden problem. Nam Itaka zwróciła po 10% wartości wczasów za jego brak, ale można korzystać z basenu w hotelu obok. Tylko raz tam pływałam. Woda była w nim zimna i nie ma brodzika dla dzieci, ale nad morze leci się po to, żeby korzystać z atrakcji morskich, a nie ciaplać się w basenie. Tym bardziej, że cieplutkie i czyste morze jest naprawdę bardzo bliziutko. Gdy jest wywieszona żółta flaga to ratownicy bardzo przestrzegają, żeby nie pływać na materacach. W jeden dzień aż roiło się od meduz. Moją córkę poparzyła - podobnie jak parzy pokrzywa. Polecam masaż na plaży - rewelacyjny relaks. Życie nocne bardzo udane - mnóstwo pubów i przytulnych knajpek. Ceny przystępne, podobne jak w Polsce. Pogodę mieliśmy rewelacyjną - po południa na plaży słonecznie, choć po południu zawsze wiał wiatr od morza. Byliśmy w Nessebarze, ale nie wiem czym się tam zachwycać Transfer lotnisko-hotel-lotnisko bez najmniejszych problemów. Było jedno oficjalne spotkanie z rezydentką Itaki, a tak poza tym, to miała dwa razy po godzinie dyżury. Żałuję, że wybraliśmy się na tydzień, a nie na dwa!!!
__________________
Każda minuta w której się śmiejemy,
przedłuża nasze życie o jedną godzinę.
dadzia854 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-30 12:49:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:28.