Ostatnio obejrzane filmy cz. III - Strona 26 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-08-14, 14:37   #751
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Duża Ryba- nie wiem, dlaczego tyle czasu zwlekałam z zabraniem się za ten film- mój wielki błąd, bo zobaczyłam kawałek naprawdę rewelacyjnego kina z przesłaniem, we właściwym Burtonowi stylu, pełnego surrealizmu i magii. Na pewno będę wracała do tego filmu jeszcze nie raz. 10/10

Kac Vegas- nasłuchałam się zachwytów nad tym filmem i może dlatego oczekiwałam nie wiadomo czego, a dostałam całkiem niezłą komedię, wyróżniającą się pozytywnie fabułą, ale nie powalającą wcale humorem, dla mnie 6,5/10
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 20:34   #752
martus9191
Zakorzenienie
 
Avatar martus9191
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 4 315
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Sok z żuka - hmm sama nie wiem co o tym myślec... Niby Burtona lubię, wiem że ma oryginalne pomysły, jednak ten film mi nie podszedł, może nie na moje poczucie humoru to było... Chociaż kolega z którym oglądałam stwierdził tak samo, więc nie wiem... Jak dla mnie 4/10

The Others ( Inni ) - A ten z kolei bardzo mi się podobał. Trzymał w napięciu jak powinien, no i całkowicie zaskoczyło mnie zakończenie. Chyba jeden z lepszych filmów jakie widziałam... 9/10

Wszyscy jesteśmy Chrystusami - jako że mam słabośc do polskiego kina film mi się podobał bardzo. Spotkałam się z wieloma różnymi opiniami na jego temat, jednak myslę że problem alkoholizmu został w nim bardzo dosadnie pokazany, swoja drogą dziwie się że niektórzy nazywają to komedią <?> bo moim zdaniem to bardzo smutny i niestety często mający swoje odzwierciedlenie w rzeczywistości film... 8/10
__________________
Czas i tak przeminie


01.06.2020
62 kg


01.01.2021
54 kg


cel: 46 kg
martus9191 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 20:56   #753
dioneja
Rozeznanie
 
Avatar dioneja
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 909
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Meell Pokaż wiadomość
Po pierwszych 10 minutach wyłączyłam ten film... Książki są 100x lepsze.
Książek niestety nie czytałam. I idąc za ciosem niestety obejrzałam "Stowarzyszenie wędrujących dżinsów " część II i żałuję zmarnowanych 2h. Baardzo się zawiodłam - o tyle co w obu częściach obsada dobra to jakoś ta część wydała mi się bardzo - bardziej niż część I - płytka. Znów historia 4 nastolatek: jedna myśli, że wpadła, druga dostaje jakąś rólke w przedstawieniu, następna znów się zakochuje itp itd. Szczerze nie polecam.
2,5/10
__________________

dioneja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-14, 23:24   #754
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Życie za życie - 10/10 - ŚWIETNY film, jeden z najlepszych jakie widziałam. Tak poruszający jak niewiele innych. I to mimo, że rozwiązania domyśliłam się po ok. pół godzinie filmu ---> SPOJLER: w czasie wywiadu, kiedy Gale nie potrafił podać nazwiska ani jednego niesłusznie skazanego na śmierć - wiedziałam, że postanowi sam udowodnić zawodność systemu. Nie domyśliłam się tylko szczegółów - tego, że Constance popełni samobójstwo i że działali w porozumieniu. Myślałam raczej, że to Dusty ją zabił, a Gale postanowił wziąć winę na siebie. Ale wersja wydarzeń z filmu jest o wiele lepsza - wszystko perfekcyjnie zaplanowane, niezawodny plan, gigantyczne poświęcenie dwóch osób dla sprawy, w którą wierzyli... /SPOJLER. Niesamowite.
Dziękuję Wam, że piszecie tutaj recenzje i dzięki nim mogę obejrzeć wiele wartościowych filmów
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 07:20   #755
gothika
Zakorzenienie
 
Avatar gothika
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 9 553
GG do gothika
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Johnny mad dog - film średni pod względem wciągnięcia, nie przedstawiał żadnego wątku konkretnego (oprócz oczywistego - dzieci żołnierze), a poza tym ja nie mogę ogladać takich filmów, niepojete jest dla mnie co tam się dzieje, film wpływający na psyche (raczej tematyka), oglądałam film o podobnej tametyce a był dużo lepszy, 5/10

Edytowane przez gothika
Czas edycji: 2009-08-15 o 07:25
gothika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 07:21   #756
beaufyf00l
Zadomowienie
 
Avatar beaufyf00l
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 1 586
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Operacja Dunaj- nowa polska komedia. nie powiem, zabawna było kilka naprawdę śmiesznych momentów. Może nie było to arcydzieło, ale polecam. 8/10

Hańba- na podstawie książki Coetzee. Hmm... kocham Malkovic'a więc nie jestem do końca obiektywna aczkolwiek uważam, że nie dało się całkowicie i tak przełożyć książki na ekran. Mocny film, ale czytając niektóre momenty wyobrażałam sobie inaczej. Nie do końca czułam się usatysfakcjonowana po jego obejrzeniu, lecz warto zobaczyc. 6,5/10
__________________



Kto się boi,

nie wiedząc właściwie czego,
podwójnie się boi.

Edytowane przez beaufyf00l
Czas edycji: 2009-08-15 o 07:22
beaufyf00l jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 09:31   #757
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Kac Vegas - w końcu obejrzałam, ale nie zachwyciłam się. Owszem było kilka-kilkanaście smiesznych scen. Szczególnie urzekła mnie postać Alana. Był najgłupszy i najzabawniejszy zarazem. Ale sczerze, to spodziewałam się czegos lepszego po tylu dobrych ocenach, zarówno Wizażanek jak i np mojego TŻta. Nie mniej jednak polecam film na chwile rozluźnienia się. 6/10

17 Again - żałuję, że w ogóle obejrzałam ten film. Beznadziejny (bynajmniej dla mnie), nudny i już na początku zaczęłam przysypiać:/ 2/10
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 11:07   #758
Soline
Zadomowienie
 
Avatar Soline
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Just Like Heaven :-)
Wiadomości: 1 202
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Rusałka - nazywana "rosyjską Amelią". W sumie sama nie wiem co napisać.. Nie mniej jednak poleciłabym każdemu, myślę, że warto obejrzeć 8,5/10
__________________

Do pracy rodacy!

I shoot photos not people
Soline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 11:21   #759
ankasz
Zakorzenienie
 
Avatar ankasz
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 001
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez mOna01 Pokaż wiadomość
Życie za życie - 10/10 - ŚWIETNY film, jeden z najlepszych jakie widziałam. Tak poruszający jak niewiele innych. I to mimo, że rozwiązania domyśliłam się po ok. pół godzinie filmu ---> SPOJLER: w czasie wywiadu, kiedy Gale nie potrafił podać nazwiska ani jednego niesłusznie skazanego na śmierć - wiedziałam, że postanowi sam udowodnić zawodność systemu. Nie domyśliłam się tylko szczegółów - tego, że Constance popełni samobójstwo i że działali w porozumieniu. Myślałam raczej, że to Dusty ją zabił, a Gale postanowił wziąć winę na siebie. Ale wersja wydarzeń z filmu jest o wiele lepsza - wszystko perfekcyjnie zaplanowane, niezawodny plan, gigantyczne poświęcenie dwóch osób dla sprawy, w którą wierzyli... /SPOJLER. Niesamowite.
Dziękuję Wam, że piszecie tutaj recenzje i dzięki nim mogę obejrzeć wiele wartościowych filmów
ja miałam nadzieję, że dziennikarka zdąży w ostatniej chwili.
__________________
"from delusion lead me to the truth.."

mam orta w poście? daj znać, nie obrażę się
ankasz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 11:42   #760
mOna01
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 6 108
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez ankasz Pokaż wiadomość
ja miałam nadzieję, że dziennikarka zdąży w ostatniej chwili.
Wiadomo, że tak by było fajnie, ale cóż... -> spełniła się wola Davida, on tego chciał, to był jego plan - gdyby go uratowała, to plan ległby w gruzach, a śmierć Constance poszła na marne. W tym przypadku osiągnięcie celu wymagało śmierci ich obojga. <--
__________________

mOna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 11:52   #761
gosiaska
Zadomowienie
 
Avatar gosiaska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 1 084
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Ostatnio obejrzałąm " 17 again "
__________________
Stażysta 2011
Misja WAKACJE- Gdańsk
Misja język niemiecki
Misja Wiedeń

Romantycznie:
Chuck&Blair, Blair&Chuck
have to be together
gosiaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-15, 12:24   #762
besio
Wtajemniczenie
 
Avatar besio
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Sztokholm
Wiadomości: 2 393
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Przebudzenie- pomimo że wiele osób film chwali do mnie jakoś nie przemówił, fajny pomysł na film natomiast realizacja dużo gorsza, momentami przynudza, jednak warto obejrzeć tak żeby mieć ogólnie pojęcie o rzeczy
__________________
Piękny? Nie wiem. Ma około 1.80 wzrostu, włosy mniej więcej takie krótkie jak ty i niebieskie oczy: po prostu cudowne. Ale... nie. Nie jest chyba piękny w obiegowym sensie tego słowa. Jednak na pewno jest mężczyzną z którym - jeśli go gdzieś zobaczysz - od razu chciałabyś spędzić resztę życia...
besio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 19:23   #763
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Old school: niezaliczona"- trzecie podejście do tego filmu zrobiłam, bo po pierwsze polski dubbing mnie odrzucał, jak zwykle, a poza tym myślałam, że to taka kolejna obleśna komedyjka, no i owszem, to jest takie trochę "głupkowate" poczucie humoru, ale przyznaje, że momentami śmiałam się naprawdę w głos. Poza tym ścieżka dźwiękowa moim zdaniem bardzo fajna, 7/10

"Pretty man, czyli chłopak do wynajęcia"- taki bardzo "babski", w gatunku komedii romantycznej z tych bardziej romantycznych, niż komediowych, bo mnie jakoś nic tam nie śmieszyło specjalnie 5/10

"Agent XXL"- pomysł dosyć popularny, przebieramy się za grubą babę ale w tym wydaniu całkiem fajnie wyszło, pozytywny film 6/10

"Baśń o ludziach stąd"- film wytwórni A'YOY, komedia z elementami dramatu wręcz; momentami troszkę mnie nużył, ale sporo fajnych tekstów no i Górski z KMN, Kołaczkowska, Maciek Stuhr- genialni jak zwykle, tylko Tym mi nie podszedł, ale jakoś ogólnie za nim nie przepadam. 7,5/10
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 20:27   #764
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Upierdliwiec Francuski film o płatnym zabójcy, który ma wiadomą robotę do wykonania, ale przeszkadza mu w tym nieszczęśliwy człowiek za ścianą hotelowego pokoju, który chce się zabić.
Miałam nadzieję na fajny, zabawny film i w sumie tak było, ale trochę nudziło mnie to, że ciągle działo się to samo - tamten stękał, a zabójca chciał, żeby nie stękał
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 20:47   #765
nafiyqa
Zakorzenienie
 
Avatar nafiyqa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 17 000
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Złoty środek - obejrzalam glownie dla urody Ani Przybylskiej (moge sie zachwycac dniam i nocami) film sam w sobie slaby, poza watkiem sekretarek - milosniczek pilki noznej i zniewiescialych pracownikow kancelarii niewiele bylo smiesznego. W sumie to nie rozumiem dlaczego film reklamowany byl jako komedia... Banalny watek milosny, miejscami przypominal mi ten z "Tylko mnie kochaj", przewidywalne zakonczenie. Plus za umieszczenie go w scenerii warszawskiej Pragi i za dobra obsade. Smialo moge powiedziec, ze po Lubaszence spodziewalam sie jednak czegos lepszego. Zdecydowanie film z gatunku lekkich i przyjemnych. Zawyzone 6/10 - dzieki Przybylskiej
__________________
Kubeczek - 17.02.2013


Edytowane przez nafiyqa
Czas edycji: 2009-08-15 o 20:49
nafiyqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 21:18   #766
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez nafiyqa Pokaż wiadomość
Złoty środek - obejrzalam glownie dla urody Ani Przybylskiej (moge sie zachwycac dniam i nocami) film sam w sobie slaby, poza watkiem sekretarek - milosniczek pilki noznej i zniewiescialych pracownikow kancelarii niewiele bylo smiesznego. W sumie to nie rozumiem dlaczego film reklamowany byl jako komedia... Banalny watek milosny, miejscami przypominal mi ten z "Tylko mnie kochaj", przewidywalne zakonczenie. Plus za umieszczenie go w scenerii warszawskiej Pragi i za dobra obsade. Smialo moge powiedziec, ze po Lubaszence spodziewalam sie jednak czegos lepszego. Zdecydowanie film z gatunku lekkich i przyjemnych. Zawyzone 6/10 - dzieki Przybylskiej
Mnie też się tak średnio podobał ,ale rzeczywiście pracownice kancelarii były przezabawne
A Przybylska wyglądała w tym filmie wyjątkowo pięknie, oczywiście gdy grała kobietę
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 21:57   #767
Aubrey17
Raczkowanie
 
Avatar Aubrey17
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Al-Iraq
Wiadomości: 45
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Egzorcyzmy Dorothy Mills.





__________________
...
Szczecin Rock Festival <33

People who didn't need people needed people around to know that they were the kind of people who didn't need people.
-- (Terry Pratchett, Maskerade)
Aubrey17 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-15, 23:33   #768
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Chłopiec w pasiastej piżamie" daje do myślenia. No i to zakończenie: no bo właściwie żal tego jednego chłopca, a na koncu jest pokazany stos ubrań, ze właściwie dlaczego zal tego jednego, skoro zginęły miliony.
wstrząsający obraz holocaustu widziany z innej strony, mnie szczególnie ciekawy wydał się motyw matki.

Poza tym jestem teraz na etapie maratonu z Timem Burtonem - Kolejny raz Edward Nożycoręki - świetny film, no i ten Depp

Oraz z dzieckiem "Śpiącą Królewnę" - autentycznie mnie wciągnęło

__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 09:46   #769
kas!a
Zakorzenienie
 
Avatar kas!a
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 11 188
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
"Chłopiec w pasiastej piżamie" daje do myślenia. No i to zakończenie: no bo właściwie żal tego jednego chłopca, a na koncu jest pokazany stos ubrań, ze właściwie dlaczego zal tego jednego, skoro zginęły miliony.
wstrząsający obraz holocaustu widziany z innej strony, mnie szczególnie ciekawy wydał się motyw matki.

Mnie również bardzo się podobał.

Dawno nie wpadałam na ten wątek, więc trochę nadrobię recenzjami.

Harry Potter i Książę Półkrwi. Można powiedzieć, że na HP się wychowałam. Przeczytałam wszystkie książki, na bieżąco oglądałam filmy. Na ten tyle czekałam, że nawet sceny, które rozmijają się z treścią książki nie były w stanie mnie zrazić. Część rzeczy nie zmieniła się w porównaniu do poprzednich części - magiczny klimat, ciekawy soundtrack, beznadziejna gra tytułowego bohatera. Przed premierą krążyły plotki, że ta część będzie znacznie mroczniejsza, ja tego nie zauważyłam - wg mnie dużo więcej w niej wątków miłosnych (sznurówki ) i śmiesznych dialogów, liczyłam na więcej dreszczy emocji. Zawiodła mnie również finałowa bitwa - za krótka i za mało scen walki. Bez końca mogłabym za to patrzeć na grę Heleny Bonham Carter, Bellatriks Lestrange to moim zdaniem najlepiej zagrana postać. Tak czy inaczej, warto obejrzeć chociażby ze względu na wysokiej klasy efekty specjalne. Ja na pewno jeszcze do niego wrócę: 10/10.


Fanatyk. Historia Żyda antysemity, oparta na postaci Dana Burrosa o nieprzeciętnym IQ. W roli głównej Ryan Gosling, co już niejako mnie do tego filmu przekonuje (). Nie nudziłam się ani przez chwilę, bo fabuła opierająca się na przedstawianiu argumentów, różnych spojrzeń na wydarzenia i zjawiska społeczne bardzo mi odpowiada (szczególnie przypadła mi do gustu scena rozmowy z reporterem i porównania seksualności Żyda z seksualnością innych ludzi oraz scena konfrontacji poglądów grupy skinheadów z ocalałymi po IIWŚ). Tytułowy bohater jest zawieszony pomiędzy tym w co wierzy, a wyobrażeniem Żyda, którym się brzydzi. W trakcie trwania film jego postawa ewoluuje i skinhead, który na początku znęca się nad młodym Żydem z metrze, sam przedstawia nam inne spojrzenie na 'problem żydowski'. Ryan Gosling oczywiście bezkonkurencyjny, szczególnie w scenach walki. Ogólnie film bardzo dobry. 10/10


Half Nelson / Szkolny chwyt. Kolejny film z Goslingiem w roli głównej, który ostatnio obejrzałam. Nauczyciel uzależniony od narkotyków przypadkowo 'wpada' ze swoim problemem przed 13-letnią uczennicą, z którą na swój sposób - zaprzyjaźnia się. Ma pomysł na nauczanie i energię młodego nauczyciela z pasją, ale w trakcie trwania filmu nałóg coraz bardziej przeszkadza mu w kontakcie z podopiecznymi i nauczycielką, która zaczyna znaczyć dla niego coś więcej.
Film porusza problemy poważne, ale nie brakuje w nim sytuacji, w których można się pośmiać. Muszę, po prostu muszę podać linka, do jednej z moich ulubionych scen: http://www.youtube.com/watch?v=ytLlO5L7Fvs ()
Budżet filmu chyba nie był najwyższy, ale może to przemawiać na jego korzyść. Dzięki temu staje się on bardziej 'klimatyczny'. 10/10


Egzorcyzmy Dorothy Mills. Nie ukrywam, że idąc na film, który w tytule ma 'egzorcyzmy', myślałam, że idę na film, w którym ukazane będą egzorcyzmy, czyli na coś w stylu Emilly Rose. Grubo się przeliczyłam. Właściwie w filmie nie ma nic strasznego, nic a nic. Na wyspie, w miasteczku, w którym każdy zna każdego prawie dochodzi do tragedii. Pani psycholog, która dopiero co przeżyła śmierć własnego dziecka zostaje wysłana, by napisać raport o dziewczynie, która próbowała udusić dziecko, którym miała się opiekować. Wyspa przywodzi mi na myśl "Osadę", którą widziałam kilka lat wstecz. Fabuła filmu jest dosyć intrygująca. Jak dla mnie przewidywalna, chociaż na sali kinowej słyszałam zdziwione głosy. Gra tytułowej Dorothy - bardzo dobra, szczególnie patrząc na to pod kątem ilości ról jakie musiała odegrać. Podsumowując: warto obejrzeć, ale na coś strasznego bym się nie nastawiała (i pisze to dziewczyna, która na większości horrorów siedziała przysłonięta pudełkiem z popcornem). 7/10
__________________
I'd love to stay and chat, but you're a total bi*ch.

wymiana książek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=774155

Edytowane przez kas!a
Czas edycji: 2009-08-16 o 09:49
kas!a jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-08-16, 11:29   #770
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Aubrey17 Pokaż wiadomość
Egzorcyzmy Dorothy Mills.





I co to dla nas wnosi ?
Może coś więcej.
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 18:25   #771
Petit_Papillon
luckygirl
 
Avatar Petit_Papillon
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 20 617
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Poza tym jestem teraz na etapie maratonu z Timem Burtonem - Kolejny raz Edward Nożycoręki - świetny film, no i ten Depp

Jak ja uwielbiam Edwarda I filmy Burtona także
Cytat:
Napisane przez kas!a Pokaż wiadomość
Egzorcyzmy Dorothy Mills. Nie ukrywam, że idąc na film, który w tytule ma 'egzorcyzmy', myślałam, że idę na film, w którym ukazane będą egzorcyzmy, czyli na coś w stylu Emilly Rose. Grubo się przeliczyłam. Właściwie w filmie nie ma nic strasznego, nic a nic. Na wyspie, w miasteczku, w którym każdy zna każdego prawie dochodzi do tragedii. Pani psycholog, która dopiero co przeżyła śmierć własnego dziecka zostaje wysłana, by napisać raport o dziewczynie, która próbowała udusić dziecko, którym miała się opiekować. Wyspa przywodzi mi na myśl "Osadę", którą widziałam kilka lat wstecz. Fabuła filmu jest dosyć intrygująca. Jak dla mnie przewidywalna, chociaż na sali kinowej słyszałam zdziwione głosy. Gra tytułowej Dorothy - bardzo dobra, szczególnie patrząc na to pod kątem ilości ról jakie musiała odegrać. Podsumowując: warto obejrzeć, ale na coś strasznego bym się nie nastawiała (i pisze to dziewczyna, która na większości horrorów siedziała przysłonięta pudełkiem z popcornem). 7/10

Ja szczerze powiedziawszy także spodziewałam się tych tytułowych egzorcyzmów,ale się przeliczyłam. Ogólnie tak tak jak mówisz, film jest przewidywalny. Miałam nadzieję, że będzie ciekawszy, ale niestety - nie powalił mnie. 5/10
__________________
10.11.2004

14.07.2014
16.07.2016




Petit_Papillon jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 18:38   #772
czarny flamaster
Zadomowienie
 
Avatar czarny flamaster
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: ze swojego pokoju
Wiadomości: 1 143
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

W cieniu chwały

Bardzo lubię Edwarda Nortona, lecz odczuwałam jakąś dziwną niechęć przed zobaczeniem tego filmu. Może odstraszała mnie jego idealnie wycięta bródka? Film dotyczy skorumpowanej policji oraz problemu typu: czy jeśli znam prawdę, która może rozbić moją rodzinę, to czy powinienem ją ujawnić?
Na początku nie specjalnie wiedziałam o co biega w filmie, ale szybko się zorientowałam. Dodatkowym plusem filmu jest Colin Farrell, a jedna z końcowych scen z nim na długo pozostanie mi w pamięci.
9/10 bo jednak czegoś mi tam jeszcze brakowało


Stary, kocham cię

Nie znalazłam ostatnio żadnej dobrej komedii... Ta też nie jest specjalne. Młody facet żeni się, ale uświadamia sobie, że nie ma prawdziwego przyjaciela, który mógłby być jego świadkiem. Poznaje więc kolesia, który wręcz wywraca jego życie do góry nogami. Film momentami naprawdę zabawny, chwilami jednak monotonny. Rozumiem jednak reżyserów i scenarzystów, trudno stworzyć film o męskiej przyjaźni w dzisiejszym świecie, by nie wyglądała ona dwuznacznie

5/10 zobaczyć i zapomnieć
__________________
...mówi się "trudno" i płynie się dalej..

27.11.2009 - pierwsza randka
02.08.2012 - nasz ślub
25.03.2013 - me + you = Sławek
czarny flamaster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 20:49   #773
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 580
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Zapach kobiety

Po tej grze Al Pacino jest dla mnie jednym z lepszych aktorów. do tej pory nie zastanawałam sie nad jego grą.
Historia emerytowanego bohatera wojennego, który jest niewidomy. Obudowany pancerzem sarkazmu i cynizmu nie dopuszcza do siebie ludzi.

ogólnie nie potrafie ładnie opisywać filmów. ale daje 9/10
1264cfbd25b40f51a2184bab410ce1a999cc0a39_625ded7235d3c jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 21:19   #774
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Sliver thriller erotyczny.

Bardzo polecam na rozgrzanie atmosfery, ale nie tylko. Bardzo ciekawa fabuła : właściciel budynku podgląda swoich mieszkańców i rozkochuje w sobie nową lokatorkę, ale wkrótce okazuje się, że może mieć nieczyste intencje, a może to drugi adorator ? Do tego świetne sceny erotyczne, niewyuzdane i rozgrzewające.

Polecam
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-16, 21:48   #775
Maniwa
Wtajemniczenie
 
Avatar Maniwa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Clearwater, Fl
Wiadomości: 2 841
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

[1=1264cfbd25b40f51a2184ba b410ce1a999cc0a39_625ded7 235d3c;13762673]Zapach kobiety

Po tej grze Al Pacino jest dla mnie jednym z lepszych aktorów. do tej pory nie zastanawałam sie nad jego grą.
Historia emerytowanego bohatera wojennego, który jest niewidomy. Obudowany pancerzem sarkazmu i cynizmu nie dopuszcza do siebie ludzi.

ogólnie nie potrafie ładnie opisywać filmów. ale daje 9/10[/QUOTE]
O tak, zgadzam się z oceną To bardzo piękny i zmysłowy film.


Maniwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 00:13   #776
andzelika666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Miodowa Kraina:)
Wiadomości: 1 995
GG do andzelika666
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Senność- Jeden z najlepszych polskich filmów ostatnich lat! W Osobowości bohaterów odkrywamy coś sobie bliskiego.
Gorąco Polecam 9/10

ps. (film można obejrzeć na youtube)

poniżej zwiastun
http://www.youtube.com/watch?v=ai0Gh3wDog0

Edytowane przez andzelika666
Czas edycji: 2009-08-17 o 00:15
andzelika666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 11:15   #777
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

"Ślubne wojny" przyjemna, niegłupia komedyjka, podobała się też TZ-towi. Prosty, łatwy, lekki film na miły wieczór. I ciekawy obraz kobiety przygotowującej się do ślubu
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 21:59   #778
pragnienie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 933
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

The Girl Next Door (2007) - dramat, horror, kryminał... dla mnie tego się nie da opisać którymś z tych słów. Film oparty na faktach, ukazujący znęcanie się ciotki nad dziewczyną uwięzioną w piwnicy. Do wstrząsających rzeczy zachęca swoich synów i dzieci z okolicy. Film naprawdę nieźle jedzie po psychice. Chciałam zrezygnować z niego, by dotrwać do szczęśliwego zakończenia... Niestety go nie było. Miałam nadzieję, że David i Meg zabiją Ruth albo uciekną, a tu... 16-latka umiera. http://www.filmweb.pl/topic/1118371/Nie+rozumiem+wielu+negaty wnych+ocen.html - tutaj prawdziwa historia. Film jest mocno przygnębiający. Nie potrafię go ocenić.
__________________

pragnienie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 23:10   #779
ewelinka_111
Zadomowienie
 
Avatar ewelinka_111
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 990
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Symetria (2003) - polski film opowiadający o chłopaku, który zostaje niesłusznie oskarżony o napad i umieszczony w więzieniu. Pokazuje zmiany w psychice bohatera pod wspływem sytuacji w jakiej się znalazł.
Naczytałam się wiele pozytywnych opinii na temat tego filmu, same ochy i achy niemal , jak to cudownie pokazuje realia więzień i jaki to głęboki film...hmm mnie nie zachwycił, podział istniejący w więzieniu mnie nie zaskoczył, stosunek do pedofilów też nie. Przemiana bohatera? owszem następuje. Każdy z nas ma wybór jaka drogą iść w życiu, na każdym kroku dokonujemy wyborów i ponosimy za nie konsekwencje. Bohater również dokonał wyboru, ale nie jest to film, który wyryje się w mojej pamięci i będę myślała o tym , co bym zrobiła na jego miejscu i czy dałabym sobie radę w więzieniu 5/10
__________________
targowisko:
książki
ciuchy

Pain is inevitable, suffering is optional.


blog kulinarny
ewelinka_111 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-08-17, 23:24   #780
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Ostatnio obejrzane filmy cz. III

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Sliver thriller erotyczny.

Bardzo polecam na rozgrzanie atmosfery, ale nie tylko. Bardzo ciekawa fabuła : właściciel budynku podgląda swoich mieszkańców i rozkochuje w sobie nową lokatorkę, ale wkrótce okazuje się, że może mieć nieczyste intencje, a może to drugi adorator ? Do tego świetne sceny erotyczne, niewyuzdane i rozgrzewające.

Polecam
Widziałam to kiedyś Sharon Stone i któryś z Baldwinów. Faktycznie sceny erotyczne były bardzo rozgrzewające
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.