Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-11-07, 07:39   #1
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060

Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?


Bardzo długo ze względu na słabe zdrowie nie podróżowałam, zwłaszcza w ciepłe kraje

Kto doradzi, gdzie mam jechać, aby:
1. Była plaża piaszczysta (byliśmy na jednej z greckich wysp i były plaże wyłącznie kamieniste - to było okropne tak bolały stopy)
2. Palmy, ogólnie roślinność
3. Kraj nie-islamski
4. Morze nie miało zbyt silnego prądu

Mam na oku Maderę, Majorkę i Minorkę, Teneryfę oraz Ibizę. Niekoniecznie lubię imprezy tylko
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 10:27   #2
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Bardzo długo ze względu na słabe zdrowie nie podróżowałam, zwłaszcza w ciepłe kraje

Kto doradzi, gdzie mam jechać, aby:
1. Była plaża piaszczysta (byliśmy na jednej z greckich wysp i były plaże wyłącznie kamieniste - to było okropne tak bolały stopy)
2. Palmy, ogólnie roślinność
3. Kraj nie-islamski
4. Morze nie miało zbyt silnego prądu

Mam na oku Maderę, Majorkę i Minorkę, Teneryfę oraz Ibizę. Niekoniecznie lubię imprezy tylko
Podstawowe pytanie - kiedy chcesz jechac i czy interesuje Cie tylko plazowanie czy tez zwiedzanie? W Europie czy poza Europa? Jaki masz budzet i gdzie juz bylas?
Chetnie cos doradze jak odpowiesz na powyzsze pytania.
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-08, 16:06   #3
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Tak jak wspomniałam, wcześniej nie podróżowałam - dopiero od tych wakacji - byliśmy z chłopakiem na greckiej wyspie (on był jeszcze kiedyś we Włoszech). Teraz chcielibyśmy zmienić kierunek i z tych miejsc, które podałam najlepiej wybrać jedno Nie za drogo do 2,5 tysiąca za osobę. Lipiec następnego roku, ale rozglądam się już teraz (tak, nie mam co robić ). Może być poza Europą, ale wtedy jest dużo drożej, no i kraje typu Egipt i Tunezja odpadają - patrz punkt 3. Najbardziej kręci mnie Madera ale nie mam u kogo zasięgnąć wiedzy jak było, bo nikt z moich znajomych tam nie był (plus część osób pyta mnie gdzie to w ogóle jest)
Dzięki za zainteresowanie.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 16:05   #4
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Z tego, co piszesz, to myślę, że Majorka byłaby idealna.
Wyspa jest stosunkowo mała, więc jeśli będziecie mieli ochotę, to można ją całą objechać. Na północy są piękne góry, zdecydowanie polecam się tam wybrać, bo sama trasa jest nie do opisania (np. zakręty nawet po 360 stopni, gdzie czasem trzeba się minąć z autokarem a patrząc w dół można zapaści dostać), z kolei na południu bardzo ciepłe morze, czysta woda i piaszczyste plaże. Można sobie zaplanować sporo aktywnego wypoczynku, jak również relaks na plaży- nie sprecyzowałaś, co wolisz, więc na razie się nie rozpisuję
Minorka jest bardziej "kameralna", jest tam mniej do zwiedzania. Na Ibizie z kolei, moim zdaniem głównie są tłumy ludzi nastawionych na całodobową imprezę. Dlatego Majorka jest tu chyba najlepszą, pośrednią opcją
Co do kosztów, to nie napisałaś na ile czasu ma to 2.5k na osobę wystarczyć, ale moim zdaniem na Majorce wcale nie jest tak drogo, jak mogłoby się wydawać.
Ja byłam miesiąc temu i polecam właśnie wrzesień/październik na te rejony, bo: mniej tłumów/taniej/nadal bardzo ciepło.
Jakbyś miała jakieś pytania to pisz
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 16:28   #5
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Dzięki Co do pytań to tylko jedno czy na Majorce prądy morskie są bardzo silne? Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi - czy woda przy brzegu w kąpieliskach jest spokojna? W Grecji prądy były bardzo silne, nieraz ciężko było ustać w wodzie choć wchodziłam tylko pasa, miałam też niemiły wypadek - woda wciągnęła mnie głębiej a potem fala popchnęła do przodu, przewróciłam się uderzając nogą o duży kamień na dnie. Był siniak, na szczęście nie było złamania.

Nie należymy do zbyt aktywnych, oczywiście coś pozwiedzać miło, ale żadne tam surfingi czy hotelowe animacje nas nie interesują.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-09, 17:18   #6
anestet-ka
Wtajemniczenie
 
Avatar anestet-ka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 2 572
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Fale średnie, szły do samego brzegu, ale rzadko na tyle silne, żeby miały zwalać z nóg. Plaże są piaszczyste, ale jak się wchodzi do wody, to owszem, w większości miejsc na początku są kamienie przez pewien odcinek, ale są duże i płaskie, więc jak się powoli po nich idzie, to jest stabilnie. Ale to dosłownie kilka kroków i później już jest piasek znowu. A jak nie pływasz i idzie duża fala, to podskakuj, wtedy nie ma takiego "uderzenia", tylko ta fala łagodnie niesie Cię ze sobą To nie ocean na szczęście, ale jednak ta woda nie będzie stała w miejscu
Jak nie lubicie ekstremalnych atrakcji, to zawsze fajnie się przejść po prostu po mieście czy po portach. Wszystko ma swój klimat Są też przy plażach wypożyczalnie aut, można nawet na jeden dzień sobie wziąć auto i zrobić wycieczkę.

A planujesz z biurem podróży jechać czy na własną rękę?
anestet-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-10, 06:28   #7
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Z wypożyczalni aut korzystaliśmy w Grecji, to naprawdę świetna opcja, bo można było objechać całą wyspę w jeden dzień

Z biurem podróży, bo mamy zniżkowy kupon
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-11-19, 09:23   #8
arquettewska
Rozeznanie
 
Avatar arquettewska
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 758
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Ja od siebie polecam Maltę
Są palmy, piękna piaszczysta plaża Golden Bay i pare innych (bardzo słaby prąd na Golden Bay. Również nie lubię dużych, wciągających fal, których doświadczylam np. na Teneryfie. Ledwo szło ustać)

- kraj katolicki, ludzie bardzo mili,wyluzowani i pomocni
__________________

arquettewska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 13:04   #9
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Polecam Ci Gran Canarię, szczególnie miejscowość Maspalomas, nie jest to jakieś małe miasto, ale o bardzo fajnej, wakacyjnej atmosferze, jest przepiękna ogromna plaża, do oceanu można spokojnie wejść, woda jest bardzo ciepła, miasto nie jest mega imprezownią dla młodych Brytyjczyków (w przeciwieństwie do wielu miast na Teneryfie;/). Ja byłam w listopadzie i nadal było bardzo ciepło, bo nawet ok 30 stopni, wiec w lipcu bedzie przepięknie

oo... zapomniałam.. palm jest MNÓSTWO!!!!!
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-21, 13:55   #10
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Cytat:
Napisane przez KARI1604 Pokaż wiadomość
Polecam Ci Gran Canarię, szczególnie miejscowość Maspalomas, nie jest to jakieś małe miasto, ale o bardzo fajnej, wakacyjnej atmosferze, jest przepiękna ogromna plaża, do oceanu można spokojnie wejść, woda jest bardzo ciepła, miasto nie jest mega imprezownią dla młodych Brytyjczyków (w przeciwieństwie do wielu miast na Teneryfie;/). Ja byłam w listopadzie i nadal było bardzo ciepło, bo nawet ok 30 stopni, wiec w lipcu bedzie przepięknie

oo... zapomniałam.. palm jest MNÓSTWO!!!!!
A to by było super
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-23, 11:40   #11
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Cytat:
Napisane przez KARI1604 Pokaż wiadomość
Polecam Ci Gran Canarię, szczególnie miejscowość Maspalomas, nie jest to jakieś małe miasto, ale o bardzo fajnej, wakacyjnej atmosferze, jest przepiękna ogromna plaża, do oceanu można spokojnie wejść, woda jest bardzo ciepła, miasto nie jest mega imprezownią dla młodych Brytyjczyków (w przeciwieństwie do wielu miast na Teneryfie;/). Ja byłam w listopadzie i nadal było bardzo ciepło, bo nawet ok 30 stopni, wiec w lipcu bedzie przepięknie

oo... zapomniałam.. palm jest MNÓSTWO!!!!!
Ja tez polecam Gran Canarie, ale akurat w Maspalomas sa straszne fale i ciezko plywac. Ja od siebie polecam miejscowosc Puerto Rico i plaze Amadores.

http://www.cardenas-grancanaria.com/...-amadores.asp#
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-11-29, 09:40   #12
julka_79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 11
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Ale Wy chcecie jechać za tą kasę na tydzień czy na dwa? Bo w szczycie sezonu to dość mało pieniążków na jakis dobry hotel, no chyba ze faktycznie teraz juz cos zarezerwujesz bo promocje kuszą tez sie za czymś fajnym rozglądam ale jak tu juz Ci kolezanka wyżej polecala, to na Majorkę sie wybierz! Ja byłam tydzień i właściwie to wszystko zobaczyłam ale mieliśmy tez auto wynajęte na cały pobyt...plaże zarówno na poludniu(okolice Palmy) jak i na północy (Alcudia) sa piaszczyste takze jest w czym wybierać!! Na północy bardziej wietrznie wiec sa fale i można na desce popływać na południu spokojniej...cenowo tez powinno byc ok, Kanary bedą na pewno droższe ale tez fajny pomysł, tylko ze raczej Gran Canaria bo reszta wysp to piasek wulkaniczny przeważnie co nie każdemu pasuje...:-/
julka_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-30, 08:44   #13
Wieszczka
Zadomowienie
 
Avatar Wieszczka
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Sroga północ
Wiadomości: 1 060
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

To wycieczka na tydzień Na drugi tydzień wybieramy się ze znajomymi na Chorwację.
Wieszczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-01, 12:56   #14
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Cytat:
Napisane przez atsenka Pokaż wiadomość
Ja tez polecam Gran Canarie, ale akurat w Maspalomas sa straszne fale i ciezko plywac. Ja od siebie polecam miejscowosc Puerto Rico i plaze Amadores.

http://www.cardenas-grancanaria.com/...-amadores.asp#
Chyba żalezy kiedy sie pojedzie, bo ja nie zauważyłam specjalnie dużych fal, mnóstwo ludzi pływało
W Ruerto Rico z kolei rzeczywiście woda mega spokojna, ale tam jest maleńska plaża a w okół same ogromne hotele, więc mało komfortowo, bo wszyscy przychodzą na tą jedną plażę, jest bardzo tłoczno:/
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-14, 14:58   #15
kasiamarkowska878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Ja polecam Toskanię - mega miejsce
Super jedzenie, piękne okolice. Podróżuje do Włoch od lat i jestem zakochana, to jest cudowne miejsce aby wypocząć.

Jeżeli szukacie pomocy w organizacji to warto sprawdzić Lemonandlime
Są w tym świetni!

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-04-27 o 14:09 Powód: link
kasiamarkowska878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-17, 10:13   #16
ab_daria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 42
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Ja bym miała chętkę na podróż po całych włoszech.
ab_daria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:30   #17
kasiamarkowska878
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 8
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Bardzo ciekawe i takie niestandardowe propozycje podróży ma LEMON - możliwe że tutaj znajdziesz coś dla siebie
kasiamarkowska878 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-18, 10:49   #18
sylwiakoppe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 13
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Ja polecam Fuertaverturę
sylwiakoppe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-19, 15:47   #19
Yavanna84
Zakorzenienie
 
Avatar Yavanna84
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 517
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Z takim budżetem może być problem z Maderą. Z podanych miejsc ja wybrałabym Teneryfę. Ładne plaże, a poza nimi jest jeszcze co pozwiedzać.
__________________
Blog podróżniczy: http://zurawinska.pl/

Fotografie psów: https://www.facebook.com/SnapDogPL/

Muffin: https://www.facebook.com/muffinbordercollie
Yavanna84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-25, 21:21   #20
Asiaaaak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Przy małym budżecie proponuję wyjazd na własną rękę. Wiele osób obawia się lub są zbyt leniwi i wybierają drogie oferty z biur podróży. Szkoda, bo tanie tanie podróżowanie nie jest wcale trudne. Wymaga jedynie umiejętności dobrego organizowania i pamiętania o kilku prostych zasadach:

1. To termin wybiera Ciebie, a nie Ty termin!
Najtańsze bilety lotnicze czy autobusowe nie zawsze będą na ten termin, który nam pasuje. Musimy być elastyczni. Rozumiem, że większość ma osób ma prace, ale bilety w najlepszych cenach najlepiej upolować na kilka miesięcy przed, więc dosyć odległy termin pozwala na wybłaganie szefa czy szefowej o kilka dni urlopu.

2. Noclegi rezerwujcie na ostatnią chwilę (najczęściej)
O ile bilety lotnicze, autokarowe czy kolejowe osiągają najtańsze ceny na długo przed wyjazdem, to w przypadku cen noclegów jest odwrotnie. Ten sam hotel rezerwowany na jutro może kosztować nawet o 75%-80% mniej niż jakbyś go rezerwowała na wyjazd w przyszłym miesiącu. Rezerwowałam kiedyś hotel w Rzymie. Gdy jakiś miesiąc przed wyjazdem sprawdzałem ceny w tym hotelu to za pobyt zapłaciłabym 1300zł, a gdy rezerwowałam go dzień wcześniej zapłaciłam tylko 345zł. . Oczywiście należy pamiętać, że co kraj to inne zasady. W niektórych państwach najniższe ceny noclegów osiągniemy rezerwując na długo przed planowaną podróżą, dlatego warto sprawdzać ceny w różnych terminach, żeby sprawdzić jaka w danym kraju panuje zasada.

3. Korzystajcie z pomocnych stron
W internecie znajdziecie sporo stron o tematyce taniego podróżowania. Dla mnie niezastąpione podczas planowania podróży są:
www.fly4free.pl - myślę, że każdy już o nich słyszał, bardzo dobra strona o promocjach lotniczych, hotelowych itd.
www.sknerusy.pl - ostatnio odkryłam tą perełkę , znajdziemy tutaj dużo pomysłów podróży na własną rękę (wszystko szczegółowo opisane jak, gdzie i kiedy zarezerwować, aby nie zapłacić zbyt dużo). Nazwa strony mówi sama za siebie. Fajny pomysł
www.mlecznepodroze.pl - podobne do fly4free, loty, noclegi itd.
Asiaaaak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-27, 14:56   #21
emenyx
Zadomowienie
 
Avatar emenyx
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 523
Dot.: Gdzie na wczasy tym razem - kto doradzi?

Cytat:
Napisane przez Wieszczka Pokaż wiadomość
Bardzo długo ze względu na słabe zdrowie nie podróżowałam, zwłaszcza w ciepłe kraje

Kto doradzi, gdzie mam jechać, aby:
1. Była plaża piaszczysta (byliśmy na jednej z greckich wysp i były plaże wyłącznie kamieniste - to było okropne tak bolały stopy)
2. Palmy, ogólnie roślinność
3. Kraj nie-islamski
4. Morze nie miało zbyt silnego prądu

Mam na oku Maderę, Majorkę i Minorkę, Teneryfę oraz Ibizę. Niekoniecznie lubię imprezy tylko
jesli interesuja cie wyspy kanaryjscie to zapraszam po kilka inspiracji na moim blogu (zakladka dookola swiata). Poludniowa Francja, przy granicy z hiszpania sa piekne piaszczyte plaze. Wlochy, np. okolice Rimini rowniez piekny piasek.


odradzam ci wakacje w lipcu i sierpniu. Wszedzie jest tlok i MASA turystow. We wrześniu jest o polowe mniej i nadal goraco a do tego taniej.
Na majorce jest mnostwo Niemcow, wlasciwie sa tam tylko Niemcy....

Edytowane przez emenyx
Czas edycji: 2015-08-30 o 07:58
emenyx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-27 15:56:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:54.