ratujcie dziewczyny - nie wziełam pigułki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-01-30, 11:19   #1
adhara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 41

ratujcie dziewczyny - nie wziełam pigułki


no właśnie nie wzięłam pigułki i nie będę mogła ją wziąć ponieważ spadła do zlewu...co robić proszę pomóżcie!!!!
adhara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 11:22   #2
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Re: ratujcie dziewczyny - nie wziełam pigułki

przeczytac ulotke: tam pisze co robic w takich wypadkach
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 11:35   #3
adhara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 41
Re: ratujcie dziewczyny - nie wziełam pigułki

no właśnie tu jest problem nie mam tej ulotki, nie dostałam w aptece, w opakowaniu jej nie było. to moje drugie opakowanie, zostało mi do końca 2tabletki, a zażywam diane 35. proszę doradżcie!
adhara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 11:42   #4
beakarp
Raczkowanie
 
Avatar beakarp
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Bialystok
Wiadomości: 427
Re: ratujcie dziewczyny - nie wziełam pigułki

moim zdaniem wziac jak najszybciej kolejna pigulke, jutro ostatnia, i dodatkowo sie zabezpieczac
beakarp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 11:52   #5
Camilla
Zakorzenienie
 
Avatar Camilla
 
Zarejestrowany: 2002-12
Wiadomości: 9 328
Re: ratujcie dziewczyny - nie wziełam pigułki

Myślę, że powinnaś zrobić tak jak napisała Beata, najprawdopodobniej szybciej dostaniesz okres.
__________________
zapuszczam włosy i bardzo o nie dbam!

jesteśmy razem

Camilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 11:57   #6
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Re: ratujcie dziewczyny - nie wziełam pigułki

1) jeśli nie minęło więcej niż 12 godzin od terminu, w którym utopiłaś pigułkę w zlewie (tzn. od normalnej godziny zażywania twoich pigułek), zażyj nastepną z opakowania i po problemie. cykl będzie o 1 dzień krótszy. pamiętaj, zeby nie wydłużyć 7-dniowej przewy. jesteś zabezpieczona.

2) jeśli minęło więcej niż 12 godzin od terminu zażycia pigułki, to postępowanie zależy od tego, który to tydzień cyklu. a konkretnie:

1 tabletka zapomniana w trzecim tygodniu stosowania Istnieją dwie możliwości bez potrzeby stosowania dodatkowej metody antykoncepcyjnej:

Należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę (nawet jeżeli oznacza to przyjęcie dwóch tabletek jednocześnie) a kolejne tak jak zazwyczaj. Po przyjęciu ostatniej tabletki z opakowania, nastepnego dnia należy rozpocząć przyjmowanie tabletek z nowego opakowania nie robiąc przerwy. Krwawienie miesiączkowe może wystąpić dopiero po zakończeniu przyjmowania tabletek z drugiego opakowania. Jednakże w trakcie przyjmowania tabletek może wystapić plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe.

lub

Można zaprzestać przyjmowania pozostałych tabletek z opakowania, zrobić 7 dniową lub krótszą przerwę (licząc również dzień w którym zapomniano przyjąć tabletkę) i rozpocząć przyjmowanie tabletek z następnego opakowania. Stosując tę metodę można rozpoczynać kolejne opakowanie tego samego dnia tygodnia jak zazwyczaj.


3) co to znaczy, że nie dostalaś ulotki w aptece???
nie ma żadnych pigułek, do których nie jest dołączona ulotka; do diane jest całkiem spora ulotka.
jedyne wyjaśnienie takiej sytuacji, jakie przychodzi mi do głowy to to, że z dużego zbiorczego opakowania po 63pigułki wyciągnięto jeden listek i ci go sprzedano. w tej sytuacji apteka ma obowiązek wydać lek pełnowartościowy tzn. z ulotką. jeśli dzielą opakowania to m u s z ą zapewnić ci kopię ulotki (albo niech nie biorą się za dzielenie opakowań). jeśli nie, możesz spokojnie zawiadomić nadzór farmaceutyczny, zrobić awanturę itd.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-01-30, 11:58   #7
Gonia1
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-02
Wiadomości: 4 527
Re: ratujcie dziewczyny - nie wziełam pigułki

Proszę: http://www.wizaz.pl/w-agora/download...ead=1103619822

Gonia1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-01-30, 12:16   #8
adhara
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 41
Re: ratujcie dziewczyny - nie wziełam pigułki

wielkie dzięki dziewczyny...a ulotki nie było po prostu w opakowaniu. po powrocie do domu jej tam nie znalazłam. wiem powinnam wrócić do apteki po ulotkę ale miałam tyle innych spraw na głowie i nie poszłam, a tu taki klops

tabletka wpadła dzisiaj do zlewu, zażyję więc następną, jutro wezmę ostatnią. mam nadzieję że okres się nie rozleguluje no i chyba dodatkowo się zabezpieczę.
adhara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:19.