Blablacar - co sądzicie o tym portalu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-21, 18:40   #1
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491

Blablacar - co sądzicie o tym portalu?


Jutro wybieram się w podroz samochodem dzięki temu portalowi. Jednak zaczynam mieć trochę watpliwosci... Bede jechala samochodem z jakims chlopakiem, który zahaczy o moja miejscowosc w drodze powrotnej do swojej. Komunikacja pkp i pks w moim mieście jest fatalna, wiec jechalabym o wiele dluzej i to z przesiadkami. Chlopak z ktorym jadę ma tylko jedną opinie od jakiejs dziewczyny, bardzo dobra. Czy ja panikuje bezpodstawnie? Rozsądnie sie pakować komus obcemu do samochodu? Proszę o opinie; )
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 18:46   #2
szynka_w_toscie
Zadomowienie
 
Avatar szynka_w_toscie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wałbrzych
Wiadomości: 1 798
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Ja nie mam doświadczeń z tym portalem bo zwyczajnie się boję. Jeszcze z jakąś kobietą jechać to ok, ale jakiś facet może nas zgwałcić, pobić, okraść lub sprzedać gdzieś za granicą. W sumie takie coraz rzadziej czytam o takich przypadkach, ale obawa jest. Z drugiej strony to znam kilka znajomych którzy sobie chwalą ten portal np. moja koleżanka nieraz jechała z jakimś obcym facetem i nic jej się nie stało.
__________________
"When I let a day go by without talking to you...
then that day's just no good."
A.
szynka_w_toscie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 18:48   #3
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Skorzystałam z tego portalu już n razy
Staram się wybierać osoby, które mają po kilka opinii, ale zdarza się, że jadę z kimś kto nie ma nawet jednej opinii.
A jedna opinia to może być nawet od jego dziewczyny/koleżanki, a może być też prawdziwa
Ja jakoś nie mam za bardzo obaw, uważam, że ten portal to świetna sprawa.
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:10   #4
mikados
Rozeznanie
 
Avatar mikados
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: płd PL albo gdzieś dalej....
Wiadomości: 925
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Ja mam pozytywne doswiadczenie z blablacarem. Korzystałam jako pasażer i jako kierowca. Najlepiej wybierać osoby z kilkoma opiniami ale jeśli nie masz takiego wyboru bo chłopak ma jedną opinię to i tak bym zaryzykowała bo przeciez tam są jego namiary, zdjęcie etc.
mikados jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:14   #5
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Ja z moim TŻ zazwyczaj korzystamy z tego jako kierowcy, a raczej mój TŻ jest kierowcą. Ostatnio chcieliśmy jako pasażere skorzystać, ale nie było nam chyba pisane, bo kierowcy nie odpowiadali na telefony.
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:16   #6
iksinska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 173
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Korzystam z niego juz od roku, głownie jako pasażer. Ogólnie większość przejazdów bardzo pozytywnie, nie miałam żadnej niebezpiecznej sytuacji, a na poczatku działalnosci portalu jeździłam nawet z osobami z jednym czy nawet bez komentarza. Miałam tylko jedną nieprzyjemną sytuację, kiedy po umówieniu się kierowca po prostu nie przyjechał na miejsce ani nie odbierał telefonów
iksinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:34   #7
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Korzystałem raz, na plus wyszła cena i to że jechałem do swojego domu połowę krócej niż autobusem. Czy się bałem? Nie miałem czego, gość miał podane wszystko, komentarze pozytywne. Jakoś do tej pory dalej żyję. Fakt, że inna sprawa jak jedzie dziewczyna z obcym facetem, ale nie można wszędzie wypatrywać samego zła na świecie
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 19:46   #8
nobodygirl91
Zadomowienie
 
Avatar nobodygirl91
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gołdap / Gdańsk
Wiadomości: 1 128
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

moim zdaniem to świetny portal.
ja jechałam raz i wszystko było ok, mój narzeczony wiózł ludzi kilka razy i też spoko. ważne żeby patrzeć na komentarze i czy ktoś ma potwierdzony profil na fejsie itp.

super oszczędność i kasy, i czasu. dla kierowcy i pasażerów
polecam
__________________
nobodygirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:52   #9
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez nobodygirl91 Pokaż wiadomość
moim zdaniem to świetny portal.
ja jechałam raz i wszystko było ok, mój narzeczony wiózł ludzi kilka razy i też spoko. ważne żeby patrzeć na komentarze i czy ktoś ma potwierdzony profil na fejsie itp.

super oszczędność i kasy, i czasu. dla kierowcy i pasażerów
polecam
Nie wiedziałam, że fejs to jakiś wyznacznik. Jak nie ma potwierdzonego profilu to już nie należy korzystać? Może to być podpowiedź i pomocne przy wyborze, ale bez przesady, nie każdy fejsem żyje i nie każdy posiada - jak np. ja
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 19:56   #10
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Jeżdżę jako pasażerka z Warszawy na Śląsk w ten sposób.

Czy się boje? Szczerze mówiąc nie. Po prostu wybieram osoby z dobrymi opiniami.

No i jak w końcu sama kupie samochód mam zamiar zarejestrować się na blabla jako kierowca.

Edytowane przez aer
Czas edycji: 2014-08-21 o 19:57
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 20:14   #11
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

odbyłam już z tż około 6 przejazdów z blablacar. Nawet z sylwestra w Zakopanem wróciłam dzięki blabla. Zawsze trafiałam na fajnych ludzi. Nie drogo i najczęściej byłam odwieziona pod sam dom więc dla mnie to super portal
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 20:39   #12
martullenka
Zakorzenienie
 
Avatar martullenka
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Wlkp.
Wiadomości: 23 256
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Zdecydowanie polecam zarówno jako pasażerka jak i osoba oferująca przejazdy. Nigdy nie miałam większych problemów, zazwyczaj droga mijała mi szybko i przyjemnie.
__________________
18.05.2012
We all need the person who can be true to you

martullenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:21   #13
Harmonija
Rozeznanie
 
Avatar Harmonija
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: z łona matki.
Wiadomości: 955
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Razem z chłopakiem z tego korzystamy. Pozytywnie.
__________________

Nalej Serce, nalej...




Na początku bóg stworzył człowieka, ale widząc go takim ułomnym, dał mu kota.
Harmonija jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:30   #14
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

ja korzystałam z blablacar kilka razy, za każdym razem jako kierowca i muszę powiedzieć, że jeśli chodzi o część 'przygotowawczą' to jest część tragiczna.. mnóstwo telefonów, w ostatniej chwili ludzie się rozmyślają - dobrze, jeśli dają znać. Kiedyś umówiłam się taką jedną gwiazdą, czekalam na nią 40 minut na wyznaczonym miejscu, bo podczas umawiania się wspomniała, że może się chwilę spóźnić.
Telefonu nie odbierała, nie odpisywała na smsy, w końcu pojechałam. Po 5 godzinach jazdy, kiedy ja już byłam prawie u celu podróży, oddzwoniła i powiedziała, że ona jednak rezygnuje z wyjazdu. Serio? :/

Sytuacje, że ktoś zadzwonił, umówił się, ja odmawiałam kolejnych chętnych i w końcu dostaję wiadomość, że pierwsza osoba się rozmyśliła - sytuacje nagminne.

Poza tym - zawsze podczas dodawania przejazdów proszę o informację, czy osoba chętna na wspólny przejazd jest rozmowna, czy ma zamiar iść spać (w długie trasy jeżdżę w zasadzie w nocy) - wtedy nie przygotowuję hałaśliwej płyty, tylko coś "i pode mnie i pod pasażera". Zdarzyła mi się kiedyś para, która najpierw obiecywała, że będzie rozmawiać, w zasadzie to gęby im się nie zamykają, a w samochodzie, mimo że nie spali, na wszystkie proby zagajenia rozmowy odpowiadali półsłówkami :/

I jeszcze zdarzyła mi się pewna pasażerka, która narzekała na to, że jadę za szybko. Staram się jeździć przepisowo, w zabudowanym trzymam prędkość przepisową, ale ona narzekała, kiedy przekraczałam 80km/h ... na autostradzie :| Teatalnie zakrywała rękami oczy i popiskiwała "Za szybko! Za szybko!!".
Myślałam, że ją wywalę z tego samochodu.



A tak, to ogólnie jest super sprawa - ktoś dorzuca mi się do paliwa
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:32   #15
nobodygirl91
Zadomowienie
 
Avatar nobodygirl91
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Gołdap / Gdańsk
Wiadomości: 1 128
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez wskazówka Pokaż wiadomość
Nie wiedziałam, że fejs to jakiś wyznacznik. Jak nie ma potwierdzonego profilu to już nie należy korzystać? Może to być podpowiedź i pomocne przy wyborze, ale bez przesady, nie każdy fejsem żyje i nie każdy posiada - jak np. ja
niekoniecznie.
śmieszy mnie to jak osoby które nie korzystają z fejsa krytykują osoby które go używają. nie każdy dzieli się całym życiem na fejsie i to jeszcze z wszystkimi.

ja jakoś tak zwracam na to uwagę ale ważniejsze są komentarze oczywiście.
__________________
nobodygirl91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:42   #16
czarna_90
Raczkowanie
 
Avatar czarna_90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 439
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Jechalam kilka razy jako pasażer i zawsze było ok jutro pierwszy raz będę kierowca i mam nadzieje, ze tez wszystko pójdzie sprawnie
czarna_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:49   #17
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 11 723
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Raz wystawiłam ogłoszenie, że jadę ale nikt się nie zgłosił (pewnie przez to, że nie miałam żadnego komentarza) i zaniechałam próby, choć w trasy jeździłam wtedy często.
a79790139dd0658ebd8b23ce8e3846ca00e1de31_65bd8201a8975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:54   #18
Wisienki
Zakorzenienie
 
Avatar Wisienki
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: raz stąd, raz stamtąd ;)
Wiadomości: 3 944
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

jeżdżę bardzo często jako pasażer zarówno sama jak i z TŻtem, nie miałam nigdy złych doświadczeń. Jeśli boisz się o swe bezpieczeństwo zawsze możesz zrobić zdjęcie tyłu samochodu z tablicą rejestracyjną i wysłać je komuś MMSem.
__________________
Wisienki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 21:59   #19
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez Wisienki Pokaż wiadomość
jeżdżę bardzo często jako pasażer zarówno sama jak i z TŻtem, nie miałam nigdy złych doświadczeń. Jeśli boisz się o swe bezpieczeństwo zawsze możesz zrobić zdjęcie tyłu samochodu z tablicą rejestracyjną i wysłać je komuś MMSem.
w moim przypadku zdarzyło się, że jedna dziewczyna zadzwoniła do rodziców i podyktowała numer rejestracyjny samochodu, moje imię i nazwisko. Także tego można się trzymać.
Sms z numerami też nie jest zły
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 22:03   #20
wiolusia00
Zakorzenienie
 
Avatar wiolusia00
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 7 437
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez czarna_90 Pokaż wiadomość
Jechalam kilka razy jako pasażer i zawsze było ok jutro pierwszy raz będę kierowca i mam nadzieje, ze tez wszystko pójdzie sprawnie
Najlepiej weź pieniądze na początku.
Zawsze bralismy na początku, a ostatni raz jakoś tak bylismy zakręceni (a dodatkowo przyzwyczajeni, że bez problemu wszystko) i jechała z nami pare i powinno wyjść za 2 osoby 55 zł łącznie, a koleś wyciąga 50 zł i mówi, że nie ma nic więcej i jeszcze chciał żeby zawieźć go na drugi koniec Wrocławia (mimo, że w ogłoszeniu było przez które ulice będziemy przejezdzać). Niby to 5 zł to nic, ale nie spytał się czy to nie będzie problem ani nic, tylko dał i już.
wiolusia00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 22:07   #21
lapida
Wtajemniczenie
 
Avatar lapida
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 2 021
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Najlepiej weź pieniądze na początku.
Zawsze bralismy na początku, a ostatni raz jakoś tak bylismy zakręceni (a dodatkowo przyzwyczajeni, że bez problemu wszystko) i jechała z nami pare i powinno wyjść za 2 osoby 55 zł łącznie, a koleś wyciąga 50 zł i mówi, że nie ma nic więcej i jeszcze chciał żeby zawieźć go na drugi koniec Wrocławia (mimo, że w ogłoszeniu było przez które ulice będziemy przejezdzać). Niby to 5 zł to nic, ale nie spytał się czy to nie będzie problem ani nic, tylko dał i już.
ja właśnie nigdy nie wiem, jak zacząć rozmowę o pieniądzach..
dlatego jeśli będziesz pasażerem, znacznie ułatwisz sprawę

ostatnio znalazłam sposób - podczas trasy zatrzymuję się na tankowanie, wtedy zagajam, że trzeba zatankować, więc może się rozliczymy za przejazd.
Wcześniej miałam problemy typu, że na końcu wspólnej trasy pasażerowie wygramolili się z samochodu i zaczynają machać na pożegnanie. A ja stoję z miną "Ej, a moje pieniądze?"
__________________
Za wolność naszą i Waszą! 11.11.2013
lapida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 22:14   #22
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 370
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Nie korzystałam, ale z tego co mi wiadomo to wszystko jest zawsze ok.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 22:34   #23
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
ja właśnie nigdy nie wiem, jak zacząć rozmowę o pieniądzach..
dlatego jeśli będziesz pasażerem, znacznie ułatwisz sprawę

ostatnio znalazłam sposób - podczas trasy zatrzymuję się na tankowanie, wtedy zagajam, że trzeba zatankować, więc może się rozliczymy za przejazd.
Wcześniej miałam problemy typu, że na końcu wspólnej trasy pasażerowie wygramolili się z samochodu i zaczynają machać na pożegnanie. A ja stoję z miną "Ej, a moje pieniądze?"
Jak kierowca na początku nie wspomina o pieniądzach sama to robię i mu płacę. Wolę z góry się rozliczyć i mieć spokój
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 22:40   #24
86lola
Rotmistrz
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Köln
Wiadomości: 2 530
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Ja nigdy niekorzystalam z tej strony, ale bardzo czesto jezdze poprostu na stopa I zyje.
86lola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 00:32   #25
ever-dream
Wtajemniczenie
 
Avatar ever-dream
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 2 491
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi myślicie, ze jak wyślę komus numery tablic rejestracyjnych smsem to wystarczy? poprosiłabym też o nazwisko tego chlopaka, ale nie wiem czy to będzie na miejscu? mam jeszcze gaz pieprzowy w domu i rozwazam czy go nie wziąć w razie czego?
__________________
"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki".
ever-dream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 08:35   #26
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Wiadomo, na wariata można trafić wszędzie- na zakupach, w windzie, może się okazać, że współlokatorka w akademiku jest nie do końca normalna. Ale bez paniki Mój brat korzysta od jakiegoś czasu z tego portalu jako kierowca. Mieszka i pracuje w innym mieście. Kiedy przyjeżdża do domu rodzinnego w odwiedziny, zawsze wstawia na Blablacar ogłoszenie i po drodze zabiera pasażerów. Opcja jest finansowo bardzo korzystna. Poza tym, z tego, co mi wiadomo, na portalu widzisz, ile miejsc pozostało w aucie danego kierowcy, czy będziecie jechać we dwoje, czy w większym gronie
__________________


Edytowane przez polkadot
Czas edycji: 2014-08-22 o 08:36
polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 08:48   #27
wskazówka
Zakorzenienie
 
Avatar wskazówka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez wiolusia00 Pokaż wiadomość
Najlepiej weź pieniądze na początku.
Zawsze bralismy na początku, a ostatni raz jakoś tak bylismy zakręceni (a dodatkowo przyzwyczajeni, że bez problemu wszystko) i jechała z nami pare i powinno wyjść za 2 osoby 55 zł łącznie, a koleś wyciąga 50 zł i mówi, że nie ma nic więcej i jeszcze chciał żeby zawieźć go na drugi koniec Wrocławia (mimo, że w ogłoszeniu było przez które ulice będziemy przejezdzać). Niby to 5 zł to nic, ale nie spytał się czy to nie będzie problem ani nic, tylko dał i już.
Bardzo nieładne zachowanie ze strony pasażera.

Cytat:
Napisane przez lapida Pokaż wiadomość
ja właśnie nigdy nie wiem, jak zacząć rozmowę o pieniądzach..
dlatego jeśli będziesz pasażerem, znacznie ułatwisz sprawę

ostatnio znalazłam sposób - podczas trasy zatrzymuję się na tankowanie, wtedy zagajam, że trzeba zatankować, więc może się rozliczymy za przejazd.
Wcześniej miałam problemy typu, że na końcu wspólnej trasy pasażerowie wygramolili się z samochodu i zaczynają machać na pożegnanie. A ja stoję z miną "Ej, a moje pieniądze?"
Ja też raz zapomniałabym dać pieniądze kierowcy Dlatego wydaje mi się normalne, że tuż po zatrzymaniu kierowca wspomina o kwocie do zapłaty.
Cytat:
Napisane przez aer Pokaż wiadomość
Jak kierowca na początku nie wspomina o pieniądzach sama to robię i mu płacę. Wolę z góry się rozliczyć i mieć spokój
Ja jako pasażer przeważnie płacę na końcu, ponieważ znajdują sie żartownisie, którzy po otrzymaniu kasy mówią, że jednak nie jadą w miejsce umówione x tylko w miejsce y...
Cytat:
Napisane przez ever-dream Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi myślicie, ze jak wyślę komus numery tablic rejestracyjnych smsem to wystarczy? poprosiłabym też o nazwisko tego chlopaka, ale nie wiem czy to będzie na miejscu? mam jeszcze gaz pieprzowy w domu i rozwazam czy go nie wziąć w razie czego?
Ostatnio miałam przypadek, że kierowca sam wyjął prawko i dowód rejestracyjny i się "wylegitymował", że ma uprawnienia do prowadzenia pojazdu i że auta nie dmuchnął Jednak na te kilkadziesiąt przejazdów, ten był taki jedyny.
Nr tablic i marka samochodu to jak najbardziej dobry pomysł by wysłać do kogoś znajomego.

Ja proponuję jeszcze pytać czy kierowca zabiera 4 czy 5 osób w aucie 5-osobowym. Niestety, ale jadąc z tyłu w 3 osoby jest to uciążliwe w mniejszym aucie przy dłuższej trasie. Jeszcze jak się trafią 3 szczupłe dziewczyny to ok, ale jak miałam "przyjemność" jazdy z tyłu z 2-ma facetami i nawet nie większych rozmiarów, ale też nie chudzielców, to była to droga przez mękę.

Edytowane przez wskazówka
Czas edycji: 2014-08-22 o 08:53
wskazówka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 09:26   #28
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

W zeszłym roku zabieraliśmy z TŻtem dwie dziewczyny wracając z urlopu z Gdyni do Warszawy, bardzo fajnie nam się gadało całą drogę, teraz pewnie też będziemy dawać ogłoszenie
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 09:50   #29
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Dziewczyny, ale naprawdę uważacie, że gwałciciel będzie się czaił na Was na tego typu portalu, gdzie na 100% ktoś oprócz Was wie, że będziecie z danym kierowcą daną trasą jechać (rodzina, chłopak)? Rozumiem obawiać się łapania stopa, bo wtedy to jest zupełnie anonimowa osoba, ale ten ktoś zamieścił często swoje zdjęcie, markę samochodu, znana jest trasa i godzina jazdy. Przecież to zupełnie nie ma sensu, bo jeśli nie dotrzecie do domu, to jest on automatycznie w kręgu podejrzanych. Ja bym się nie bała, ale zapamiętałabym rejestrację samochodu i napisała mamie/siostrze w smsie, choćby w razie gdyby przydarzył się jakiś wypadek.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-22, 10:29   #30
polkadot
Raczkowanie
 
Avatar polkadot
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 174
Dot.: Blablacar - co sądzicie o tym portalu?

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ale naprawdę uważacie, że gwałciciel będzie się czaił na Was na tego typu portalu, gdzie na 100% ktoś oprócz Was wie, że będziecie z danym kierowcą daną trasą jechać (rodzina, chłopak)? Rozumiem obawiać się łapania stopa, bo wtedy to jest zupełnie anonimowa osoba, ale ten ktoś zamieścił często swoje zdjęcie, markę samochodu, znana jest trasa i godzina jazdy. Przecież to zupełnie nie ma sensu, bo jeśli nie dotrzecie do domu, to jest on automatycznie w kręgu podejrzanych. Ja bym się nie bała, ale zapamiętałabym rejestrację samochodu i napisała mamie/siostrze w smsie, choćby w razie gdyby przydarzył się jakiś wypadek.

dokładnie tak. Chociaż to dobrze, że dziewczyny są ostrożne i dmuchają na zimne
__________________

polkadot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-06-09 09:00:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:17.