Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik - Strona 16 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-01-11, 19:17   #451
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

no bratek oczyszcza więc tak na początku może bc, ale jak przed dłuzszy zcas by sie to utrzmywało to zaprzestała bym brania.
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-11, 19:43   #452
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

dobrze, że upałów nie ma teraz..

ps. zioła chyba nie obciążają wątroby jak tabletki czy antybiotyki prawda? Ja łykam dziennie 10 tabletek :/ ale nie ma w tym żadnego antybiotyku..
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 20:01   #453
kotburyy
Raczkowanie
 
Avatar kotburyy
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 82
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Cytat:
Napisane przez Tomaan Pokaż wiadomość
dobrze, że upałów nie ma teraz..

ps. zioła chyba nie obciążają wątroby jak tabletki czy antybiotyki prawda? Ja łykam dziennie 10 tabletek :/ ale nie ma w tym żadnego antybiotyku..
co z tego, że nie ma mi więcej pryszczy powyskakiwało od tego mrozu, niż w lato od upałów. a wręcz powiem, że teraz mam tragedię jakiej nigdy nie miałam.
kotburyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-12, 21:13   #454
Tomaan
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 429
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

tzn. chodziło mi o te upały i pocenie się po Bratku.

Kurde nigdzie w necie nie mogę znaleźć, czy Wierzbownica oczyszcza tak samo organizm jak Bratek, jeśli tak to nie widzę sensu brania obydwu..
__________________
Chillout
Tomaan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 02:06   #455
GinaG
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20
Dot.: Re: herbata z bratka

Mnie bratek pomógł. I to bardzo. Zawsze miałam problemy z cerą. Trądzik w końcu się skończył (po kilkunastu latach:/), ale został szybko zastąpiony innymi wysypkami (a może inna odmiana trądziku? albo raczej odmianami. nie wiem), oprócz twarzy, także na dekolcie i plecach. Prawie nieprzerwanie. Stosowałam różne rzeczy (oj było tego). Zaczęłam stosować w końcu bratek w tabletkach (herbatki nie chce mi się nigdy robić, za wygodna jestem). I po niecałym miesiącu w końcu cud! Przestało mnie wysypywać. Pojedyncze pryszcze się czasem pojawią, jasne, ale już nie całymi gromadami. W każdym razie w końcu coś pomogło. Przekonałam się przy okazji, że zwalczanie problemów z cerą od wewnątrz jest nieporównywalnie skuteczniejsze niż stosowanie maści, kremów, itd. (a wierzcie mi, przez te lata wypróbowałam już chyba całą aptekę). Boję się tylko, że organizm się przyzwyczai i koniec. Ale jestem dobrej myśli. Jak narazie efekty się utrzymują.
GinaG jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-01-20, 18:26   #456
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Re: herbata z bratka

Cytat:
Napisane przez GinaG Pokaż wiadomość
Mnie bratek pomógł. I to bardzo. Zawsze miałam problemy z cerą. Trądzik w końcu się skończył (po kilkunastu latach:/), ale został szybko zastąpiony innymi wysypkami (a może inna odmiana trądziku? albo raczej odmianami. nie wiem), oprócz twarzy, także na dekolcie i plecach. Prawie nieprzerwanie. Stosowałam różne rzeczy (oj było tego). Zaczęłam stosować w końcu bratek w tabletkach (herbatki nie chce mi się nigdy robić, za wygodna jestem). I po niecałym miesiącu w końcu cud! Przestało mnie wysypywać. Pojedyncze pryszcze się czasem pojawią, jasne, ale już nie całymi gromadami. W każdym razie w końcu coś pomogło. Przekonałam się przy okazji, że zwalczanie problemów z cerą od wewnątrz jest nieporównywalnie skuteczniejsze niż stosowanie maści, kremów, itd. (a wierzcie mi, przez te lata wypróbowałam już chyba całą aptekę). Boję się tylko, że organizm się przyzwyczai i koniec. Ale jestem dobrej myśli. Jak narazie efekty się utrzymują.
koniecznie rób przerwy w stosowaniu

stosuj 1-2 miesiące potem np przerwa 2-3, wtedy powinno byc ok
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-01, 13:25   #457
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Zaczęłam kuracje bratkiem w tabletkach. Zażywam od 3 dni



Czekam na efekty
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 17:05   #458
simply12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 4
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Ja piłem herbatę z bratka i na prawde mi pomogła. Nie mam już wyprysków pozostały mi same blizny (więc nie poprzestaje z bratkiem ;D). Oczywiście sama herbata nic nie pomoże, trzeba ją wspomóc jakimiś maściami itp. ja osobiscie polecam kosmetyki iwostin+herbata z bratka
simply12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 14:41   #459
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Cytat:
Napisane przez simply12 Pokaż wiadomość
Ja piłem herbatę z bratka i na prawde mi pomogła. Nie mam już wyprysków pozostały mi same blizny (więc nie poprzestaje z bratkiem ;D). Oczywiście sama herbata nic nie pomoże, trzeba ją wspomóc jakimiś maściami itp. ja osobiscie polecam kosmetyki iwostin+herbata z bratka
A ja biorę tabletki z bratkiem , no i w piątek właśnie minie miesiąc Narazie nie widzę żadnych efektów spróbuję jeszcze następny miesiąc i zobaczymy jak nie pomoże, chyba ostawie
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 00:36   #460
kiciun
Rozeznanie
 
Avatar kiciun
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 876
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Myślicie, że od picia bratka może mnie wysypywać w postaci zaskórników zamkniętych i wągrów? Chyba nie, co?
kiciun jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-26, 11:22   #461
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Może ! Skóra chce się oczyścić i wychodzi to dziadostwo na wierzch...
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-06-10, 12:07   #462
vitaani
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 6
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Ja piję bratka od jakiś dwóch tygodni i jestem bardzo zadowolona. Nigdy nie miałam dużych problemów z cerą, ale nigdy też nie była ona idealna. Jem słodycze i chipsy (i to pewnie od nich wyskakiwały mi pryszcze) ale po bratku nie ma nic. Jestem ogromnie zadowolona. Bałam się, że smak będzie mi nie odpowiadał, ale jak dla mnie bratek jest lepszy od zielonej herbaty Takie wewnętrzne oczyszczanie polecam wszystkim dziewczynom, naprawdę są rezultaty w krótkim czasie Naturalnie i niedrogo. Ja kupiłam opakowanie w aptece (30 saszetek) za 5 zł.
__________________
Peace.Love.Skinny
vitaani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-10, 13:53   #463
fiolkowa krolewna
Zakorzenienie
 
Avatar fiolkowa krolewna
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 3 774
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Ja stosuję bratek już prawie 2 miesiące. EFEKTÓW ZERO....
Jestem załamana.
__________________
Pamiętaj - Daj sobie czas. Efekty zawsze się pojawią.

MOTIVATION
fiolkowa krolewna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-22, 08:26   #464
Porcelain302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

A ja bratka miłością bezgraniczną pokochałam. Zarówno jeśli chodzi o smak, jak i efekty. A jako że dobry jest i robi mi dobrze - nie mam ani odrobiny chęci by kuracji zaprzestać : ). Dzisiaj mija 15 dzień codziennego picia podwójnej porcji. Skutki widać - wszystko co złe zaczęło się ewakuować przez skórę twarzy już po kilku dniach picia. Szczęśliwie nie wyskakuje nic nowego, przynajmniej nie w rozmiarach, które upodobniłyby mnie do jednorożca. Ale to, co mnie w działaniu bratka jeszcze bardziej cieszy - to zniwelowanie nieprzyjemnego odczucia związane z nagromadzeniem wody w organizmie (tabletki anty) - brzuch mi się spłaszczył (tabletkowa pierś bujniejsza co prawda chyba też nieco wody utraciła), czuję się zdecydowanie mniej ociężała (lenia niestety bratek nie usuwa), taka jak dawniej i znów zaczynam lubić swoje ciało : D. Ta Natura to jednak cuda tworzy.
Porcelain302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-27, 17:22   #465
caroline900
Raczkowanie
 
Avatar caroline900
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 73
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Ja od dziś zaczynam ''kuracje z herbatka'' i mam nadzieje ze przyniesie to jakies rezultaty.. niestety musze zrezygnowac z jedzenia słodyczy i ograniczyc picie kawy
Oprócz bratka , co 2 miesiace oczyszczanie twarzy, a codzienna pielegnacja to krem nawilazajacy i oczywiscie żel do mycia twarzy jak narazie ten z Rossmana polecany przez was a mianowicie Baby dream. A w najblizszym czasie produkty aptekowe tzn Bioderma itp.
caroline900 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 08:54   #466
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Cytat:
Napisane przez caroline900 Pokaż wiadomość
Ja od dziś zaczynam ''kuracje z herbatka'' i mam nadzieje ze przyniesie to jakies rezultaty.. niestety musze zrezygnowac z jedzenia słodyczy i ograniczyc picie kawy
Oprócz bratka , co 2 miesiace oczyszczanie twarzy, a codzienna pielegnacja to krem nawilazajacy i oczywiscie żel do mycia twarzy jak narazie ten z Rossmana polecany przez was a mianowicie Baby dream. A w najblizszym czasie produkty aptekowe tzn Bioderma itp.
nie wdaje mi sie zeby oczyszcznie twarzy co 2 miesiace bylo dobrym pomysłam, radziła bym zadziej
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 12:29   #467
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Wiele osób zadaje pytanie: dlaczego tak się dzieje, że jednym bratek pomaga, a drugim nie? Odpowiedzi można doszukiwać się w:

- stylu życia

oraz

- tym, co się spożywa.

Dlatego też osoby, które np. piją mleko krowie, jedzą twarde sery żółte (lub pleśniowe), piją soczki "owocowe" z kartoników mają problemy z cerą oraz problemy np. z regularnym i lekkim wypróżnianiem się.

Sam bratek, jako ziele (stosowane w fitoterapii) jest zaliczony do roślin odtruwających oraz stosowanych przeciwko przeziębieniu. Jego podstawowy składnik - rutozyd - jest jego główną zaletą. Jednakże bez zmiany diety, swojego menu, trudno o szybkie usunięcie np. trądziku z twarzy.

Jeżeli bratek miałby być taki skuteczny w usuwaniu wyprysków na skórze, to tym bardziej warto zwrócić uwagę na pospolity mlecz, dmuchawiec, mniszek lekarski, a właściwie to jego korzeń, bo to on ma właściwości lecznicze. Nie wspominając już o innych ziołach.

Pijąc już bratek, proszę raczej kupować nie te tak modne dziś - herbatki ekspresowe, ale cały susz pakowany po 50g lub 100g. Można to nabyć w dobrze zaopatrzonej aptece lub w sklepie zielarskim (pytać o 'ziele bratka polnego'). Herbatki ekspresowe są często aromatyzowane i niekiedy może zdarzyć się tak, że w składzie będzie jakiś 'dodatek'. Natomiast w opakowaniu konkretnego ziela (suszu) jest tylko to, co chcemy kupić.

Jeżeli jesteśmy już przy cerze i skórze, to warto zwrócić uwagę na dołączenie do swojej diety (koniecznie!) NNKT, czyli Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych, które są składnikiem niejednego dobrego i drogiego kremu.

Niewskazane jest spożywanie produktów słodkich (ciastka, czekolady itp.). Dlaczego? Ponieważ cukier osłabia działanie białych krwinek (nawet o 40%!), a przecież są one na pierwszej linii frontu z zarazkami, bakteriami. W jaki więc sposób nasz organizm ma mieć możliwość samemu się wyleczyć, skoro sami go osłabiamy?

Trzeba też tu nadmienić kwestię higieny osobistej. Czym się myjemy? Drogimi mydłami zapachowymi w dodatku barwionymi? Polecam najzwyklejsze szare mydło BIAŁY JELEŃ (nie w płynie, ale w kostce). Inne mydła mają różne dodatki (np. tłuszcz wieprzowy). Dermatolodzy coraz częściej zalecają do sięgnięcia po szare mydło.

Witaminy. W szczególności A oraz C. To podstawa.
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 18:44   #468
elvira44
Wtajemniczenie
 
Avatar elvira44
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 2 414
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

U mnie na tradzik pomogla dieta, a mianowicie zero mleka i produktow mlecznych. Juz po 2 tygodniach byla wielka roznica. Polecam przetestowac, nic nie kosztuje a naprawde warto. Czytalam o wielu osobach ktore wlasnie od mleka maja tradzik. U mnie nic nie dzialalo, ani antybiotyki, ani mascie czy kremy. Teraz uzywam tylko zwyklego kremu nawilzajacego.
__________________
22.01.2015

http://www.suwaczek.pl/cache/556b2ed503.png
elvira44 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-11, 17:00   #469
stopencja
Przyczajenie
 
Avatar stopencja
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Bytów, niedaleko trójmiasta
Wiadomości: 5
GG do stopencja
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Ja już kończę prawie drugi miesiąc picia. Wysyp już miałam, to minęło. Hmm, nie wiem jak to ocenić. Tzn mam już czyste czoło, tak jak chciałam. Czasem oczywiście coś tam się pojawia, no ale pojedyncze niespodzianki, nie tak jak kiedyś. Za to zaczęło mnie wysypywać nad ustami i na brodzie. Udręka! Co chwilę pojawiają się nowe. Nie mogę się ich pozbyć dlatego je wysuszam, ale mam już tego dość!! Wie może ktoś, co jest tego przyczyną? Pojawiały mi się tam zawsze pojedyncze pryszcze, ale nie jeden za drugim! Złe jedzenie? No i jeżeli chodzi o dekolt i plecy to mam czyściutkie dzięki mydłu siarkowemu. Wstyd mi było się przebierać przed wf-em a co dopiero w wakacje. Teraz nie mam z tym żadnego problemu
stopencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-12, 06:50   #470
Porcelain302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Cytat:
Tzn mam już czyste czoło, tak jak chciałam. Czasem oczywiście coś tam się pojawia, no ale pojedyncze niespodzianki, nie tak jak kiedyś. Za to zaczęło mnie wysypywać nad ustami i na brodzie. Udręka! Co chwilę pojawiają się nowe.
Ostatnio zauważyłam u siebie ten sam problem... Policzki czyste, plecy również, ale zdębiałam widząc co zaczęło dziać się na mojej brodzie - dzisiaj wyglądam jakby dopadł mnie wampir o wyjątkowo szerokim rozstawie kłów -.- Może bratek ma z tym coś wspólnego - też piję go już jakieś 2 miesiące (lub nieco więcej). Do diety raczej nie mam zastrzeżeń, nie piję alkoholu, nie jem słodyczy, jestem wegetarianką, unikam wysokoprzetworzonej żywności... Mogłabym się ewentualnie zastanowić, czy to nie wina ostrych przypraw, które po prostu uwielbiam ; ). Tak czy inaczej - postaram się to przeczekać : ).
Porcelain302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-12, 07:50   #471
Konsultant Dietetyczny
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 191
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Cytat:
Napisane przez Porcelain302 Pokaż wiadomość
(...) Do diety raczej nie mam zastrzeżeń, nie piję alkoholu, nie jem słodyczy, jestem wegetarianką, unikam wysokoprzetworzonej żywności... Mogłabym się ewentualnie zastanowić, czy to nie wina ostrych przypraw, które po prostu uwielbiam ; ). Tak czy inaczej - postaram się to przeczekać : ).
Co do przypraw to zaleca się odstawić wszelkie ostre przyprawy. Natomiast co do diety wegetariańskiej to nie zabrania ona przecież spożywania mleka i serów żółtych, po których przeważnie ukazują się na naszym ciele przeróżne czerwone ropiejące "wulkany". Spożywa Pani więcej surowych warzyw i owoców, czy może gotowanych? Jaka jest częstotliwość defekacji i jaka jest konsystencja stolca? Wszystko to ma ogromne znaczenie, jeżeli chodzi o wygląd naszej skóry. Czy suplementuje Pani witaminę B12, a jeżeli nie, to w jakich produktach je Pani dostarcza do organizmu? Jak wygląda podaż cynkowa oraz wapniowa u Pani?
Konsultant Dietetyczny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-13, 19:46   #472
Porcelain302
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 11
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Spożywanie serów żółtych ograniczam - zaczynam się też zastanawiać, czy dieta wegańska nie byłaby właściwsza (choćby ze względu na efektywniejsze dostarczanie organizmowi żelaza niż w diecie wegetariańskiej). Witaminę B12 suplementuję od około miesiąca. Co do warzyw i owoców - jem ich całkiem sporo, zarówno gotowanych (na parze) jak i surowych. Problemów z wypróżnianiem się jak i z wapniem nie mam, choć nad cynkiem musiałabym poważniej się zastanowić.
Porcelain302 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-19, 16:19   #473
Myonica
Przyczajenie
 
Avatar Myonica
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Odświeżę nieco temat. Ja chyba drugi tydzień zażywam tabletki "Drożdże z bratkiem". Czytałam że po nich ma się wysyp i niestety ja też go mam ;/ Nie wiem kiedy minie, więc jestem cierpliwa. Biorę 2 tabletki dziennie bo na opakowaniu jest napisane, że cała dawka (4 dziennie) zawiera 100% zapotrzebowania dziennego na witaminę E. Wolałabym się niczego nie nabawić od nadmiaru tej witaminy. (w końcu w różnych produktach spożywczych też jest witamina E).
Odnośnie diety nie rozumiem tylko jednej rzeczy. Dlaczego niektórzy mogą jeść co chcą i nie mają ani jednej krostki na twarzy, a wiele osób musi się wyrzekać tylu potraw? Znam dziewczyny, które co tydzień jedzą w fast foodach, jedzą słodycze itp. i mają czyste buzie, a ja żeby pozbyć się krost musiałabym zdegradować połowę lodówki. Ser żółty nie, mleko nie, przyprawy nie, fast foody nie, słodycze nie. To wychodzi na to że mam jeść same warzywa i owoce? I popijać herbatkami ziołowymi? Nie uśmiecha mi się takie życie...
Myonica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 12:12   #474
stopencja
Przyczajenie
 
Avatar stopencja
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Bytów, niedaleko trójmiasta
Wiadomości: 5
GG do stopencja
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

No tak już niestety jest... Każdy z nas ma inne ciało, trawienie i reakcje organizmu na różne czynniki. To tak jak z alergią. Niektórzy nie muszą przejmować się żadnymi pyłkami, inni czasem nie mają możliwości wyjścia z domu... I tak jest z wszystkim. Mam koleżanki, u których nigdy jeszcze nie widziałam żadnej nieczystości na twarzy. Czyste, gładkie, bez skazy, jak u niemowlaka. Ja zamówię z bratem kebaba i czasem na drugi dzień nie uśmiecha mi się wyjście z domu. Po prostu życie... Musimy się zgodzić z tym, że czegoś nie mamy, a cieszyć się z tego, co jest

Wysyp powinien zniknąć lada chwila, ja już z buzią nie mam dużych problemów. Na prawdę warto trochę tych wyrzeczeń wprowadzić, pić dużo wody, jeść owoce i warzywa, bo nie dość, że teraz będziesz się zdrowiej czuła i wyglądała, to później nie będziesz miała większych problemów ze zdrowiem. Udowodnione jest, że ludzie, którzy jedzą więcej tej chemii w produktach dużo częściej chorują na raka. Zdziwiłam się ostatnio czytając opakowanie serków topionych z Hochland... E331, E339, E450, E452. Niedługo będziemy świecić
stopencja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-23, 17:55   #475
biedronka91
Zakorzenienie
 
Avatar biedronka91
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Ziemia obiecana
Wiadomości: 5 161
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Ja piję litr mleka dziennie i nie ma to kompletnie związku z moją cerą, na szczęście, bo nie umiem bez niego żyć.
Chyba zacznę pić znowu bratek, bo podczas kuracji nie wyskakiwało mi nic, teraz od czasu do czasu coś się pojawia. Najgorzej działa na mnie chlorowana woda, której w domu nie mam a tu gdzie teraz mieszkam, jest tragedia.
__________________
Żyj pełnią życia i nie bój się tego co Cię spotyka. Wszystko zawsze kończy się dobrze!
biedronka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-24, 14:32   #476
Madhuri2011
Przyczajenie
 
Avatar Madhuri2011
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Hej dziewczynki..
Ja stosuje bratek i pokrzywę (w postaci suszu) od miesiąca..
Stosuje 1 szklankę pokrzywy i 1 szklaneczkę bratka codziennie rano. Niestety pije zimne, bo nie mam czasu zaraz po zaparzeniu (a podobno dobrze jest pić ciepłe zioła)
Zastanawiam się czy nie zacząć pić bratka 2 razy dziennie, ale ze wzgledu, no to, że łączę go z pokrzywą jeszcze tego nie zrobiłam.


Zauważyłam po miesiącu:
-nasilenie częstotliwości wyprysków (detoksykacja)
-częściej chodzę do łazienki (moczopędne działanie bratka i do tego pije pod różną postacią ok 1,5 litra wody dziennie)
-mniej wody w tk. tłuszczowej przez co mam bardziej płaski brzuszek
-lepsza kondycja włosów (pewnie pokrzywa i niemały wpływ ma na to bardziej intensywnej pielęgnacji)

Będę informować o dalszych rezultatach..

Pozdrawiam wszystkie PIJACZKI...
Madhuri2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-15, 20:04   #477
Mignotte
Raczkowanie
 
Avatar Mignotte
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 81
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Ja dzisiaj zaczynam kuracje będę informować o wynikach!
Mignotte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-11-16, 09:31   #478
Madhuri2011
Przyczajenie
 
Avatar Madhuri2011
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Ciąg dalszy kuracji po niecałym miesiącu od ostatniego wpisu czyli po 2 miesiącach stosowania.

-Wszystko przebiega w jak najlepszym porządku. Nadal stosuje bratek i pokrzywę po 1 kubeczku rano.
-Skóra zaczyna wyglądać lepiej, nie pojawiają się już nowe niespodzianki, brak czerwonych dużych wyprysków, ale nadal są zamknięte zaskórniki, których się jeszcze nie pozbyłam

Cel: Dalsze popijanie ziół i pozbycie się zaskórników oraz niedoskonałości które pozostały na mojej twarzy po początku kuracji.

Jak osiągnę cel:
-Kosmetyczka. Ciekawy zabieg "kwasy-oczyszczanie-kwasy" ( na pewno zrobię go 3 razy co 3 tygodnie)
-W drugim tygodniu po zabiegu Tonik-Kwas AHA-BHA z Biochemii
Urody przez 3 dni na noc.
-W raz tygodniu Dark Angels i mydełko-kwiatek z LUSHa

Napiszę jak mi tam idzie z oczyszczaniem.. Mam nadzieje, że uda mi sie pozbyć tych ohydnych zaskórników i pozatykanych porów..
Madhuri2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 07:55   #479
Madhuri2011
Przyczajenie
 
Avatar Madhuri2011
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Mam ważne pytanie:
Jak to jest z tą przerwą przy piciu pokrzywy i bratka?
-Trzeba ją robić czy wręcz przeciwnie NIE wolno, bo wtedy stracimy to co udało Nam się osiągnąć?
Madhuri2011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-01, 20:08   #480
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Bratek- wątek zbiorczy- herbata, tabletki, zioła, oczyszczanie, trądzik

Cytat:
Napisane przez Madhuri2011 Pokaż wiadomość
Mam ważne pytanie:
Jak to jest z tą przerwą przy piciu pokrzywy i bratka?
-Trzeba ją robić czy wręcz przeciwnie NIE wolno, bo wtedy stracimy to co udało Nam się osiągnąć?

trzeba robić przerwę np 3 mies pijesz miesiąc przerwy i znów 3 pijesz
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-11-05 09:31:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:59.