Clear Aligner - czy ktoś ma? - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-01, 15:15   #421
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
ja Cie bardzo przepraszam ale w jakim celu orto miała by Ci zabierac i odsyłać szyne? no i wiadomo ze nie może Ci jej zabrać zebyś chodziła bez. Ja na swoje nakładki czeka zawsze tydzien od odcisku.
Paląca byłam ale zawsze mi było szkoda palić w nakładkać bo wydawalo mi sie ze szyny mi sciemnieja od osadu tak jak i od kawy czy heraty. Piłam i paliłam jak miałam wymienic szyne na nowa )

marita_g tak soft tez mi się zdarzało ze pękalo ) ale już pod koniec leczenia )
Też nie rozumiem, dlaczego orto miałaby zabierać szynę do naprawy. Z tego, co wiem to takiego materiału naprawić się niestety nie da i trzeba robić zawsze nową.

A z tym pękaniem CA to mam jeszcze pytanie: Czy soft jest taka jakby gumowa czy jaka? Czy możesz to opisać?
Pytam bo mam zupełnie z innych materiałów i nie ma soft, medium i hard tylko inne.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 16:09   #422
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem, dlaczego orto miałaby zabierać szynę do naprawy. Z tego, co wiem to takiego materiału naprawić się niestety nie da i trzeba robić zawsze nową.

A z tym pękaniem CA to mam jeszcze pytanie: Czy soft jest taka jakby gumowa czy jaka? Czy możesz to opisać?
Pytam bo mam zupełnie z innych materiałów i nie ma soft, medium i hard tylko inne.
Może będzie przetapiac oczywiście to żart

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-01, 21:44   #423
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Też nie rozumiem, dlaczego orto miałaby zabierać szynę do naprawy. Z tego, co wiem to takiego materiału naprawić się niestety nie da i trzeba robić zawsze nową.

A z tym pękaniem CA to mam jeszcze pytanie: Czy soft jest taka jakby gumowa czy jaka? Czy możesz to opisać?
Pytam bo mam zupełnie z innych materiałów i nie ma soft, medium i hard tylko inne.

zależy który etap bo czasem miałam taki gumiasty własnie a czaSem mocniejszy ))

teraz mam nową retencje na góre i piekne białe zabki i starą retencje na dole bo musze czekac az zeba zrobie i doł mam piekny burawy? w sensie osad na szynie i wyglada lekko żołtawo mama mówi żebym sie tylko gorą usmiechała bo ładna

Opcja z przetapianie mistrzowska!!
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-02, 09:51   #424
kassia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 133
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Mam pytanie do osób leczących się we wrocławiu u dr kawki. czy jesteście zadowoleni i czy podpisuje się u niej umowę i w razie nadprogramowych etapów nie płaci się?
jak wygląda pierwsza wizyta?
kassia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 10:38   #425
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez kassia9 Pokaż wiadomość
Mam pytanie do osób leczących się we wrocławiu u dr kawki. czy jesteście zadowoleni i czy podpisuje się u niej umowę i w razie nadprogramowych etapów nie płaci się?
jak wygląda pierwsza wizyta?
miałam być wstępnie u Kawki ale szła akurat na macierzyński i miałam pierwszą wizytę z odciskiem u Niej a pózniej dr Paszkowska. Nie podpisywałam nic, etapy nadprogramowe miałam bezpłatne. Pierwsza wizyta nie pamietam
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:09   #426
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
zależy który etap bo czasem miałam taki gumiasty własnie a czaSem mocniejszy ))

teraz mam nową retencje na góre i piekne białe zabki i starą retencje na dole bo musze czekac az zeba zrobie i doł mam piekny burawy? w sensie osad na szynie i wyglada lekko żołtawo mama mówi żebym sie tylko gorą usmiechała bo ładna
Długo juz nosisz tę retencję? to tylko wersja nocna?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-03, 11:16   #427
kassia9
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 133
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
miałam być wstępnie u Kawki ale szła akurat na macierzyński i miałam pierwszą wizytę z odciskiem u Niej a pózniej dr Paszkowska. Nie podpisywałam nic, etapy nadprogramowe miałam bezpłatne. Pierwsza wizyta nie pamietam
a mogłabyś napisać ile płaciłaś i czy jesteś zadowolona??
kassia9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-03, 12:09   #428
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Długo juz nosisz tę retencję? to tylko wersja nocna?
oj retencje już nosze troche nie wiem czy nie bedzie 9 miesięcy i nosze ją tak jak normalne nakładki bo sie przyzwyczaiłam teraz bede schodzić żeby tylko na noc mieć

Cytat:
Napisane przez kassia9 Pokaż wiadomość
a mogłabyś napisać ile płaciłaś i czy jesteś zadowolona??
1260 złotych, jestem mega zadowolona
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 23:53   #429
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Dziewczyny, przyłączam się do posiadaczek CA. Dziś mój pierwszy dzień z nakładką soft. Nic nie widać, także super, jednak boję się, że w nocy ją przegryzę :/ CA mam założone na górną szczękę, ponieważ po dwuletnim leczeniu aparatem kosmetycznym i ponad półrocznej retencji (także nakładkami termoformowalnymi) rozsunęły mi się nieco dwa zęby robiąc małe szpary. A dlaczego? Ano dlatego, że właśnie mam silny szczękościsk w nocy i przegryzłam retencję, która była o wiele grubsza niż CA. Mam stres. Zobaczymy jak to będzie po dzisiejszej nocy ^^
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 08:14   #430
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
oj retencje już nosze troche nie wiem czy nie bedzie 9 miesięcy i nosze ją tak jak normalne nakładki bo sie przyzwyczaiłam teraz bede schodzić żeby tylko na noc mieć
Strasznie długo... tak miałaś zalecone?
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 08:45   #431
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Strasznie długo... tak miałaś zalecone?
nie nie nie miałam tak zalecone ortodontka mi powiedziała żebym schodziła powoli żeby tylko na noc nosić ale czułam że jak nie nosze 2 godziny to później mnie ciągnie jak zakładam :/ więc nosze dalej, ostatnio u niej byłam i mówię ze nosze retencje cały czas to mi powiedziała że dużo osób już się przyzwyczaiło i nosi cały czas.
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-07, 08:58   #432
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
nie nie nie miałam tak zalecone ortodontka mi powiedziała żebym schodziła powoli żeby tylko na noc nosić ale czułam że jak nie nosze 2 godziny to później mnie ciągnie jak zakładam :/ więc nosze dalej, ostatnio u niej byłam i mówię ze nosze retencje cały czas to mi powiedziała że dużo osób już się przyzwyczaiło i nosi cały czas.
No ale ten dyskomfort "ciągnięcia" jest przeciez tylko przez chwilę, jak się robi dłuższą przerwę na zwykłym, to też jest, a potem wszystko wraca do normalności...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 13:26   #433
katarzynasz
Zadomowienie
 
Avatar katarzynasz
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Bum Bum
Wiadomości: 1 037
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

no tak ale na retencji nie powinno już ciągnąc bo jak ciagnie to przeciez znaczy ze zeby sie przestawiają i faktycznie wróćiła mi szpara jak dłużej nie nosiłam ale po tygodniu wróciło wszystko na miejsce
__________________
Ty nie jesteś kobietą, Ty jesteś wyzwaniem
katarzynasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 13:29   #434
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez katarzynasz Pokaż wiadomość
no tak ale na retencji nie powinno już ciągnąc bo jak ciagnie to przeciez znaczy ze zeby sie przestawiają i faktycznie wróćiła mi szpara jak dłużej nie nosiłam ale po tygodniu wróciło wszystko na miejsce
ehem... ale przeciez one zawsze sie beda przestawiac z powrotem jak jestes pełnoletnia ja tak zrozumialam - po to jest retencja na noc - juz do konca zycia...
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 20:01   #435
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Odp: Clear Aligner - czy ktos ma?

No i jestem przypadkiem gdzie niby mala wada okazała się nieodpowiednią wadą do leczenia metodą Clear Aligner.... dziś byłam u lekarza... jak wczesniej pisalam- myslalam że mam wysunięte lekko dwójki a tu niespodzianka... są wsunięte jedynki... i lekki tyłozgryz.... także żegnam się z CA i chyba przywitam stały aparat szafirowy
A tak sie napalilam. .. heh
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 20:39   #436
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez petenera Pokaż wiadomość
Dziewczyny, przyłączam się do posiadaczek CA. Dziś mój pierwszy dzień z nakładką soft. Nic nie widać, także super, jednak boję się, że w nocy ją przegryzę :/ CA mam założone na górną szczękę, ponieważ po dwuletnim leczeniu aparatem kosmetycznym i ponad półrocznej retencji (także nakładkami termoformowalnymi) rozsunęły mi się nieco dwa zęby robiąc małe szpary. A dlaczego? Ano dlatego, że właśnie mam silny szczękościsk w nocy i przegryzłam retencję, która była o wiele grubsza niż CA. Mam stres. Zobaczymy jak to będzie po dzisiejszej nocy ^^
Oj, a to miałaś jakąś zwykłą retencję? (o wyglądzie CA?).
Wiesz ja teraz już jestem ku końcowi noszenia CA i dowiedziałam się, że jako retencję na jedną szczękę będę miała szynę rehabilitacyjną. Taką właśnie zapobiegającą przed nawykiem zaciskania szczęk. Będzie to jednocześnie moja retencja. Pokazywano mi taką na odlewie gipsowym czyichś zębów. Nie jest to taka zwykła termoformowalna nakładka. Wygląda podobnie (zęby są przykryte), ale z przodu ma taki jakby nadlew (nie wiem jak to nazwać) a po bokach ma podobnie jak CA. Podobna jak na ostatnim zdjęciu w tej galerii: (nie mogłam jakoś skopiować zdjęcia więc wklejam link)
http://all-dent.com.pl/szyny.html
Tylko jeszcze przykryte dalej zęby te z tyłu, ale z przodu z czymś takim jak na zdjęciu.
Podobno to jest tak, że to coś z przodu ma oduczyć człowieka od silnego zaciskania szczęk. Mamy taki odruch że jak coś twardego przodem gryziemy to się boimy żeby zębów nie połamać i boimy się przegryźć, a znów tymi tylnymi zębami to już przegryziemy. Tak więc to nas uczy nawyku niezaciskania.
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam.

---------- Dopisano o 21:39 ---------- Poprzedni post napisano o 21:37 ----------

Cytat:
Napisane przez kami1984 Pokaż wiadomość
No i jestem przypadkiem gdzie niby mala wada okazała się nieodpowiednią wadą do leczenia metodą Clear Aligner.... dziś byłam u lekarza... jak wczesniej pisalam- myslalam że mam wysunięte lekko dwójki a tu niespodzianka... są wsunięte jedynki... i lekki tyłozgryz.... także żegnam się z CA i chyba przywitam stały aparat szafirowy
A tak sie napalilam. .. heh
To współczuję. Takie wady leczą stałymi aparatami i 4 lata. Masakra.
A może wybierz się jeszcze do innego orto?...
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 23:24   #437
petenera
Raczkowanie
 
Avatar petenera
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 376
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

[QUOTE]
Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Oj, a to miałaś jakąś zwykłą retencję? (o wyglądzie CA?).
Wiesz ja teraz już jestem ku końcowi noszenia CA i dowiedziałam się, że jako retencję na jedną szczękę będę miała szynę rehabilitacyjną. Taką właśnie zapobiegającą przed nawykiem zaciskania szczęk. Będzie to jednocześnie moja retencja. Pokazywano mi taką na odlewie gipsowym czyichś zębów. Nie jest to taka zwykła termoformowalna nakładka. Wygląda podobnie (zęby są przykryte), ale z przodu ma taki jakby nadlew (nie wiem jak to nazwać) a po bokach ma podobnie jak CA. Podobna jak na ostatnim zdjęciu w tej galerii: (nie mogłam jakoś skopiować zdjęcia więc wklejam link)
http://all-dent.com.pl/szyny.html
Tylko jeszcze przykryte dalej zęby te z tyłu, ale z przodu z czymś takim jak na zdjęciu.
Podobno to jest tak, że to coś z przodu ma oduczyć człowieka od silnego zaciskania szczęk. Mamy taki odruch że jak coś twardego przodem gryziemy to się boimy żeby zębów nie połamać i boimy się przegryźć, a znów tymi tylnymi zębami to już przegryziemy. Tak więc to nas uczy nawyku niezaciskania.
Nie wiem czy dobrze wytłumaczyłam.


No takie coś właśnie miałam, tylko bez żadnego nadlewu : http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...9QEwAQ&dur=620
Jak dla mnie, to wygląda to podobnie do CA, tylko grubsze jest
I na pewno jest termoformowalne, bo ja to odkształciłam sobie płukaniem w bardziej niż letniej wodzie
No i to właśnie zdołałam przegryźć-wiem, zdolna jestem.

Edytowane przez petenera
Czas edycji: 2013-06-07 o 23:27
petenera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 08:35   #438
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

[QUOTE=petenera;41215613]
Cytat:


No takie coś właśnie miałam, tylko bez żadnego nadlewu : http://www.google.pl/imgres?imgurl=h...9QEwAQ&dur=620
Jak dla mnie, to wygląda to podobnie do CA, tylko grubsze jest
I na pewno jest termoformowalne, bo ja to odkształciłam sobie płukaniem w bardziej niż letniej wodzie
No i to właśnie zdołałam przegryźć-wiem, zdolna jestem.
Rozumiem.
Tej z nadlewem byś nie przegryzła, bo ten nawyk nieprzegryzania się od noszenia jej wyrabia.
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 11:29   #439
saha8
Raczkowanie
 
Avatar saha8
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: poz/lublin
Wiadomości: 315
Dot.: Odp: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez kami1984 Pokaż wiadomość
No i jestem przypadkiem gdzie niby mala wada okazała się nieodpowiednią wadą do leczenia metodą Clear Aligner.... dziś byłam u lekarza... jak wczesniej pisalam- myslalam że mam wysunięte lekko dwójki a tu niespodzianka... są wsunięte jedynki... i lekki tyłozgryz.... także żegnam się z CA i chyba przywitam stały aparat szafirowy
A tak sie napalilam. .. heh
Ja mam krzywe jedynki,tyłozgryz,na dole nie mam jednej 5. Przez ten zgryz mam położone zęby na dole.Ogólnie masakra chociaż jakby ktoś z boku na to spojrzał to widać tylko lekko krzywe jedynki.Mi orto zaproponował( narazie) leczenie góry CA (rozszerzanie szczęki,prostowanie jedynek) a potem zdecyduje co z dołem robić.Czy zakładać na dół CA,czy może stały,uzupełniać braki po 5 czy przesuwać zęby aparatem. Powiedział, że jak będą się te jedynki prostować to może się zmienić ułożenie szczęki i może będzie na dół też CA założyć.Nie wiem czy takie leczenie etapami się sprawdzi ale zdaje się na lekarza.Zobaczymy co będzie.Może pójdź jeszcze do innego lekarza na konsultację? Ja byłam u 5 zanim podjęłam leczenie U 2 leczących zwykłymi aparatami i u 3 specjalizujących się też w CA.
__________________
Bądź oryginalna!Nie kupuj podróbek!
saha8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-09, 19:12   #440
kami1984
Rozeznanie
 
Avatar kami1984
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: pomorze
Wiadomości: 822
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

A czy w Trójmieście zna któraś z Wizażanek ortodontę zajmującego się też CA?? Strasznie trudno znaleźć ...
__________________
Coco Chanel Mademoiselle
kami1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 15:27   #441
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

ja skończyłam leczenie CA po 5setach chyba i bede miała teraz "podklejana" gore, nie wiem dokładnie o co chodzi z tym podklejeniem bo sie nie dogadałam z moja orto co chwile mi mówi co innego, a dodatkowo mam miec zrobione wyciski na retencyjny i rowniez mi kazala zakładać go tylko na noc i powiedziała mi tez, ze będę musiala go bardzo dlugo nosic. boje sie natomiast tego, ze zanim ja dostane aparat to one mi sie rozejdą mimo tego podklejania.
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 16:11   #442
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
ja skończyłam leczenie CA po 5setach chyba i bede miała teraz "podklejana" gore, nie wiem dokładnie o co chodzi z tym podklejeniem bo sie nie dogadałam z moja orto co chwile mi mówi co innego, a dodatkowo mam miec zrobione wyciski na retencyjny i rowniez mi kazala zakładać go tylko na noc i powiedziała mi tez, ze będę musiala go bardzo dlugo nosic. boje sie natomiast tego, ze zanim ja dostane aparat to one mi sie rozejdą mimo tego podklejania.
To podklejenie to tzw. 'retainer stały'. Jest to taki cieniutki pleciony drucik podklejony na kompozyt (taki jak się jasne plomby robi).

To czy się rozjadą czy nie zależy od sytuacji wyjściowej zębów. Tak na prawdę skoro masz mieć reatiner stały i płytki retencyjne to na jednej wizycie orto powinna ci przykleić ten retainer i dać płytki retencyjne.
Dziwne tylko, że co chwilę mówi ci coś innego...
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:03   #443
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
To podklejenie to tzw. 'retainer stały'. Jest to taki cieniutki pleciony drucik podklejony na kompozyt (taki jak się jasne plomby robi).

To czy się rozjadą czy nie zależy od sytuacji wyjściowej zębów. Tak na prawdę skoro masz mieć reatiner stały i płytki retencyjne to na jednej wizycie orto powinna ci przykleić ten retainer i dać płytki retencyjne.
Dziwne tylko, że co chwilę mówi ci coś innego...
ja wlasnie dziasiaj mialam miec kompozyt zakladany,ale sie pochorowalam i to przelozylam na nastepny tydzien. moja ortodontka uznala, ze ja moge chodzic z tym kompozytem tydzien(bo to nie w jej gabinecie mialam robic), a pozniej tak jak jestesmy umowione na wizyte kontrolna dolnego luku przyjsc na to doklejanie, a ze dopiero potem mi da ten aparat retencyjny. i raz mi mowila, ze da mi odrazu aparat, a potem, ze trzeba bedzie czekac tydzien bym chodzila w kompozycie, potem to podklejanie i dopiero pozniej aparat to chyba zeby mogly by zaczac puszczac? wiec chyba dobrze, ze sie pochorowalam bo za tydzien wszystko mi zrobia w jednym dniu i wtedy sie tez okaze kiedy mi da aparat retencyjny.
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 07:59   #444
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
ja wlasnie dziasiaj mialam miec kompozyt zakladany,ale sie pochorowalam i to przelozylam na nastepny tydzien. moja ortodontka uznala, ze ja moge chodzic z tym kompozytem tydzien(bo to nie w jej gabinecie mialam robic), a pozniej tak jak jestesmy umowione na wizyte kontrolna dolnego luku przyjsc na to doklejanie, a ze dopiero potem mi da ten aparat retencyjny. i raz mi mowila, ze da mi odrazu aparat, a potem, ze trzeba bedzie czekac tydzien bym chodzila w kompozycie, potem to podklejanie i dopiero pozniej aparat to chyba zeby mogly by zaczac puszczac? wiec chyba dobrze, ze sie pochorowalam bo za tydzien wszystko mi zrobia w jednym dniu i wtedy sie tez okaze kiedy mi da aparat retencyjny.
Ja to w ogóle nie rozumiem, dlaczego miałabyś czekać na ten aparat retencyjny (szczególnie, że jesteś teraz chora). No i co to jest ten kompozyt? Bo podklejenie to rozumiem, ze to retainer stały, tak?
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 08:25   #445
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Ja to w ogóle nie rozumiem, dlaczego miałabyś czekać na ten aparat retencyjny (szczególnie, że jesteś teraz chora). No i co to jest ten kompozyt? Bo podklejenie to rozumiem, ze to retainer stały, tak?
ja leczyłam gore CA, mam diastemie, bardziej zębów nie da się zsunąć, zostały male prześwity i tez mam male swoje ząbki, wiec muszę je załatać kompozytem zeby to naprawdę ładnie wszystko wyglądało,czyli takim materiałem który buduje Ci nowe zeby na Twoich, nie niszcząc ich przy tym. a co do sytuacji po leczeniu, to nie wiem jak to będzie wyglądać, bo sie nie dogadałam z nia. dodatkowo mam aparat staly na dół. cale leczenie mi mówiła,ze dostane sam aparat retencyjny, potem zaczęła mówić, ze mi podkleja gore i w tym dniu będę mieć aparat,a ostatnio jak zadzwoniłam i rozmawiałam z recepcjonistka to powiedziała mi, ze mi to podkleja i zrobią mi wyciski i później odbiorę aparat także dowiem sie w poniedziałek co i jak. co to jest to podklejanie, to już dziewczyny musza Ci odpowiedzieć, bo ja sie o tym niedawno dowiedziałam i jeszcze nie rozróżniam jednego od drugiego
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 14:23   #446
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
ja leczyłam gore CA, mam diastemie, bardziej zębów nie da się zsunąć, zostały male prześwity i tez mam male swoje ząbki, wiec muszę je załatać kompozytem zeby to naprawdę ładnie wszystko wyglądało,czyli takim materiałem który buduje Ci nowe zeby na Twoich, nie niszcząc ich przy tym. a co do sytuacji po leczeniu, to nie wiem jak to będzie wyglądać, bo sie nie dogadałam z nia. dodatkowo mam aparat staly na dół. cale leczenie mi mówiła,ze dostane sam aparat retencyjny, potem zaczęła mówić, ze mi podkleja gore i w tym dniu będę mieć aparat,a ostatnio jak zadzwoniłam i rozmawiałam z recepcjonistka to powiedziała mi, ze mi to podkleja i zrobią mi wyciski i później odbiorę aparat także dowiem sie w poniedziałek co i jak. co to jest to podklejanie, to już dziewczyny musza Ci odpowiedzieć, bo ja sie o tym niedawno dowiedziałam i jeszcze nie rozróżniam jednego od drugiego
Tak czytam i czytam i się zastanawiam... Mam nadzieję, że ten kompozyt tak ci zrobią, że nie będzie wyglądał jak 'ser na zębach'. Ja nie straszę niestety tutaj. Moja koleżanka miała kiedyś podobną sytuację lecząc się w 'renomowanej' klinice. Po skończonym leczeniu zostały jej przerwy między zębami i...załatali je kompozytem właśnie. Niestety wyglądało to wręcz tragicznie bo zupełnie tak jakby miała ser na zębach.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------

Cytat:
Napisane przez marita_g Pokaż wiadomość
Ja to w ogóle nie rozumiem, dlaczego miałabyś czekać na ten aparat retencyjny (szczególnie, że jesteś teraz chora). No i co to jest ten kompozyt? Bo podklejenie to rozumiem, ze to retainer stały, tak?
Tak, podklejenie to retainer stały. Pewnie dlatego Kudliczek będzie miała najpierw retainer i kompozyt bo chcą te zęby przebudować żeby zamaskować przerwy, a jakby najpierw wycisk zrobili (przed zamknięciem szpar kompozytem) to później retencja by nie pasowała.

Edytowane przez Pacynka
Czas edycji: 2013-06-12 o 14:26 Powód: dodanie tekstu
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 14:45   #447
kudliczek
Rozeznanie
 
Avatar kudliczek
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 608
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez Pacynka Pokaż wiadomość
Tak czytam i czytam i się zastanawiam... Mam nadzieję, że ten kompozyt tak ci zrobią, że nie będzie wyglądał jak 'ser na zębach'. Ja nie straszę niestety tutaj. Moja koleżanka miała kiedyś podobną sytuację lecząc się w 'renomowanej' klinice. Po skończonym leczeniu zostały jej przerwy między zębami i...załatali je kompozytem właśnie. Niestety wyglądało to wręcz tragicznie bo zupełnie tak jakby miała ser na zębach.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:21 ----------



Tak, podklejenie to retainer stały. Pewnie dlatego Kudliczek będzie miała najpierw retainer i kompozyt bo chcą te zęby przebudować żeby zamaskować przerwy, a jakby najpierw wycisk zrobili (przed zamknięciem szpar kompozytem) to później retencja by nie pasowała.
"ser na zebach" moze tak zle nie bedzie,ale prosze napisz mi cos wiecej na ten temat.
nie robie tego w tym gabinecie, bo Pani doktor chciala za kompozyt ponad 1500zl, a nie znalazlam zadnych opinii na jej temat i temat materialu z ktorego to bedzie robione,a wiadomo, ze to peka, roznie sie nosi i tez moze mi sie wogole nie spodobac i bede chciała to sciagnac. znalazlam za to gabinet z dobrymi opiniami i wyniesie mnie to okolo 700zl. wyjsciowke mam bardzo dobra, bo mam male, snieznobiale zabki i bedzie mozna je ladnie zrobic, bez efektu "łopat".
kudliczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 15:37   #448
Pacynka
Rozeznanie
 
Avatar Pacynka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 997
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Cytat:
Napisane przez kudliczek Pokaż wiadomość
"ser na zebach" moze tak zle nie bedzie,ale prosze napisz mi cos wiecej na ten temat.
nie robie tego w tym gabinecie, bo Pani doktor chciala za kompozyt ponad 1500zl, a nie znalazlam zadnych opinii na jej temat i temat materialu z ktorego to bedzie robione,a wiadomo, ze to peka, roznie sie nosi i tez moze mi sie wogole nie spodobac i bede chciała to sciagnac. znalazlam za to gabinet z dobrymi opiniami i wyniesie mnie to okolo 700zl. wyjsciowke mam bardzo dobra, bo mam male, snieznobiale zabki i bedzie mozna je ladnie zrobic, bez efektu "łopat".
Z takimi ząbkami tym bardziej obawiałabym się robić tą odbudowę.
Pacynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-13, 12:18   #449
The light
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: W-wa
Wiadomości: 1 078
Odp: Clear Aligner - czy ktos ma?

Może zastanów się nad zmiana orto? Nie da się tak ułożyć zębów żeby były bliżej?

Może te kompozyty to zwykle naciąganie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
The light jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-17, 20:56   #450
marita_g
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 440
Dot.: Clear Aligner - czy ktos ma?

Ja od dziś noszę już retencję na dole i szynę relaksacyjną na górze
Z efektów jestem bardzo zadowolona
marita_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-18 18:42:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.