maseczka Henna Treatment WAX -wątek zbiorczy - Strona 29 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Pokaż wyniki sondy: Według waszego doświadczenia, odżywka WAX zadziałała na porost włosów??
nie 166 30,35%
tak 381 69,65%
Głosujący: 547. Nie możesz głosować w tej sondzie

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-03-11, 09:43   #841
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: henna treatment wax

to sie porobilo... a ta odzywke options essence, to tlyko przez neta? czy moze w jakiejs aptece ktos kupowal? ja poszukam
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 10:02   #842
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Kosmitko osmo essence nie dostaniesz w aptece , raczej w jakiś fryzjerskich sklepach lub hurtowniach , ta maseczka jest traktowana jak każda inna fryzjerska , tylko dodatkowo ma henne w sobie .

Co do dermatologów , też mnie dziwi , że oni polecają tą maseczkę , przecież jako studenci medycyny przedmiot toksykologie powinni miec na bank.
Ale czytałam tez wypowiedz jednego dermatologa na forum , dotycząca waxa , że zawiera własnie te parabeny , które powodują łysienie plackowate , tylko że to byłby poważny zarzut .
Tą wypowiedz ktoś wcześniej przytoczył już na forum .

Ale tak naprawdę nie wiem jak to z tym waxem jest , z chęcią wysłuchałabym jakiegoś specjalisty .
Ja po prostu tylko spojrzałam na skład tego waxa i stosowanie go czyli te 30 min. i trochę jestem przerażona .
Ale sama waxa stosowałam
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 10:07   #843
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość

ja jestem przerażona składem waxa , nie dość ze zawiera chemiczne konserwanty(Methylchloroi sothiazolinone, Methylisothiazolinone,) to jeszcze ma w składzie 2 parabeny (metyl paraben i propyl paraben ), które są uważane za bardzo szkodliwe substancje chemiczne a najgorsze jest to , ze one kumulują się w skórze i węzłach chłonnych nie mówiąc już o tym , ze uszkadzają narządy wewnętrzne.
Skąd to wiesz?????
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 10:27   #844
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Skąd to wiesz?????
To jest akurat wzięte na szybko z internetu .
Ale wiele dziewczyn tutaj na wizażu studiuje , wystarczy iść do biblioteki i poprosić książkę do toksykologii (jest to nauka , która zajmuje się wpływem substancji chemicznych na nasz organizm) i sobie poczytac.
Zastanawia mnie tez po co te parabeny w waxie , skoro są tam juz zwiazki konserwujace. Może one po chemioterapi mają jakis korzystny wpływ . Myślicie , ze jak napisze do firmy z zapytaniem o te parabeny to mi odpowiedza. ? Bardzo mnie to ciekawi

1. Methylparaben, C8H8O3, czyli Methyl 4-hydroxybenzoate, Nipagin M, Tegosept M, Methyl Chemosept, Methyl Parasept - jest stosowany jako konserwant kosmetyków, leków, a nawet niektórych środków spożywczych.
Rozpuszcza się w glikolach, acetonie, alkoholach i eterach. W razie kontaktu z oczami powoduje zapalenie spojówek, łzawienie i uczucie mrowienia spojówek. U niektórych ludzi poowduje kontaktowe zapalenie skóry (wyprysk kontaktowy). W skórze i na błonach śluzowych jest hydrolizowany do kwasu para-hydroksybenzoesowego.
Metabolit wchłania się do krwi, następnie jest wydalany z moczem. Podobnie dzieje się po podaniu doustnym produktów zawierających methylparaben. Stosowany w stężeniu do 0,1%.
Methylparaben ma właściwości estrogenne, dlatego należy wystrzegać się stosowania produktów zawierajacych parabeny w razie zaburzeń hormonalnych zwiazanych z nadmiarem estrogenów, w okresie ciąży i karmienia (laktacji). Konserwanty estrogenne sa również niebezpieczne dla chłopców, którzy w okresie rozwoju są szczególnie wrażliwi na zaburzenia hormonalne. Niekorzystne jest również antagonizowanie działania androgenów w okresie rozwoju u chłopców, kiedy to rozwijają się cechy męskie. Konserwanty typu parabenów zaburzają także spermatogenezę u mężczyzn.
Methylparaben działa destrukcyjnie na mitochondria oraz materiał genetyczny. Należy do mutagenów, czyli związków wywołujących mutacje. Istnieją doniesienia o onkogennym (rakotwórczym) wpływie parabenów, zwłaszcza w rozwoju raka sutka. Dlatego nie zaleca się wcierania kosmetyków w skórę piersi, albo też najlepiej nie stosować w ogóle takich kosmetyków. Oczywiście niebezepiczne staje się codzienne używanie balsamów do ciała zawierających metyl-, propyl-, butyl- lub izobutylparaben.
Ulega kumulacji w skórze i w węzłach chłonnych. Uszkadza nerki, śledzionę, wątrobę i grasicę.

2. Propylparaben, C10H12O3, 4-Hydroxybenzoesyrepropyles ter (ester kwasu hydroksybenzowesowego), czyli Butex, Germaben II, Nipabenzyl, Nipasept, Nipastat, Nipastat, Phenonip, Undebenzofene-C, p-hydroxyl-bensoesyra-propylester, p-hydroxibensoesyra-propylester, Nipasol M, Propagin - środek konserwujący produktów higienicznych, kosmetyków i leków. Stosowany w stężeniu 0,02-0,2%. Należy do ksenobiotyków estrogennych. Ulega kumulacji w tkance tłuszczowej i łącznej właściwej. Może wywołać alergiczne zapalenie skóry i wyprysk. Jest substancją lipofilną, hydrolizowaną do kwasu para-hydroksybenzoesowego, która łatwo wchłania się w skórę. Posiada podobne właściwości jak metylparaben.

3. Etylparaben, C9H10O3, czyli p-hydroxyl-bensoesyra-etylester, p-hydroxibensoesyra-etylester, Nipagin A. Stosowany do konserwacji kosmetyków i leków. Posiada te same właściwości toksykologiczne co metylparaben.

4. Butylparaben, C11H14O3, czyli p-hydroxibensoesyra-butylester, Butagin. Stosowany w stężeniu 0,2-0,4% do konserwacji kosmetyków i leków. W skórze (po zastosowaniu zewnętrznym) i w żołądku (po podaniu doustnym) jest hydrolizowany do kwasu hydroksybenzoesowego. Należy do agentów hormonalnych estrogennych. Wywołuje podrażnienie oczu, błony śluzowej jamy nosowej, kontaktowe zapalenie skóry, świąd. Nie jest zalecany dla kobiet ciężarnych, w czasie laktacji, mężczyzn i dzieci.

Parabeny są częstym składnikiem szamponów, mydeł, kremów, oliwek oraz lotio dla dzieci. Jeśli podczas stosowania tego typu środków występuje przewlekły wyprysk u dziecka należy wyeliminować produkty zawierające w składzie parabeny.
Ze względu na mutagenne właściwości, parabeny nie mogą być stosowane u kobiet w ciąży i kobiet w trakcie laktacji, bowiem swobodnie przenikają do zarodka oraz mleka.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 10:44   #845
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Kosmitko osmo essence nie dostaniesz w aptece , raczej w jakiś fryzjerskich sklepach lub hurtowniach , ta maseczka jest traktowana jak każda inna fryzjerska , tylko dodatkowo ma henne w sobie .

Ale tak naprawdę nie wiem jak to z tym waxem jest , z chęcią wysłuchałabym jakiegoś specjalisty .
Ja po prostu tylko spojrzałam na skład tego waxa i stosowanie go czyli te 30 min. i trochę jestem przerażona .
Ale sama waxa stosowałam
dzieki Agaaa-a ale ja stosowalam nawet dluzej niz 30min... po 1,5 h... mysle ze nie tylko ja... ale nic zlego poki co sie nie dzieje... odpukac
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 10:54   #846
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: henna treatment wax

Agaa-a a moze w waxie są tak male stazenia ze nie wpływaja na nas????
kurcze bo teraz juz zwatpiłam we wszystko
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 13:34   #847
201704240951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 415
Dot.: henna treatment wax

Ja zuzyłam połowę dużego opakowania i efektów prawie wcale nie wiedzę.
No może poprawił mi sie stan skóry głowy, bo juz mi tak włosy nie wypadają, ale jednak jeszcze wypadają.
201704240951 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-03-11, 15:24   #848
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez motylek1007 Pokaż wiadomość
Agaa-a a moze w waxie są tak male stazenia ze nie wpływaja na nas????
kurcze bo teraz juz zwatpiłam we wszystko
Motylku ciężko mi powiedzieć , być może jest tak jak mówisz.
Dziewczyny a czy na opakowaniu z tyłu jest podany jakiś kontakt np. nr tel. w polsce lub mail?( nie mam już opakowania a nie pamietam czy był podany), bardzo bym prosiła o podanie , z chęcią do nich zadzwonie, wypytałabym po co , na co i w jakich ilościach . Myślę , że nie będą mieli nic przeciwko .
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 17:35   #849
kosmita77
Zakorzenienie
 
Avatar kosmita77
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 4 854
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Motylku ciężko mi powiedzieć , być może jest tak jak mówisz.
Dziewczyny a czy na opakowaniu z tyłu jest podany jakiś kontakt np. nr tel. w polsce lub mail?( nie mam już opakowania a nie pamietam czy był podany), bardzo bym prosiła o podanie , z chęcią do nich zadzwonie, wypytałabym po co , na co i w jakich ilościach . Myślę , że nie będą mieli nic przeciwko .
na opakowaniu jest tylko adres...
http://www.wax.com.pl/wax.html na stronce tez telefonu nie ma...
kosmita77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 17:55   #850
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: henna treatment wax

A ja sie tam Waxu nie boje
Uzywam ,na razie kilka razy ale koncowki nie sa tak przesuszone a wlosy miekkie. A zuzylam okolo 10 % z 240 gram.
Mysle ze jak zuzyje opakowanie bedzie duzo lepiej
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 17:57   #851
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Motylku ciężko mi powiedzieć , być może jest tak jak mówisz.
Dziewczyny a czy na opakowaniu z tyłu jest podany jakiś kontakt np. nr tel. w polsce lub mail?( nie mam już opakowania a nie pamietam czy był podany), bardzo bym prosiła o podanie , z chęcią do nich zadzwonie, wypytałabym po co , na co i w jakich ilościach . Myślę , że nie będą mieli nic przeciwko .
znalazłam na opakowaniu tylko adres importera, ale jest tam podany zaden telefon ani mail....
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-11, 18:09   #852
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Ale czytałam tez wypowiedz jednego dermatologa na forum , dotycząca waxa , że zawiera własnie te parabeny , które powodują łysienie plackowate , tylko że to byłby poważny zarzut .


Jestem przerażona... Jak oni mogą sprzedawać i polecać coś, co powoduje efekt odwrotny do zamierzonego? zaczynam się bać waxa, a szkoda bo to dobrze działająca odżywka jak ktos ma jakies dane na temat wpływu waxa na łysienie plackowate to prosze o info...
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 18:42   #853
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: henna treatment wax

Przekopałam cały wątek, widziałam, że były tu różne opinie... już miałam zachwalać, a tu nagle na koniec taka "sensacja"!

Ciekawa jestem, prawda to czy nie?
Mam nadzieję, że nie, bo Wax naprawdę pomógł moim włosom, nie wypadają, zaczęły rosnąc nowe Co prawda, nie trzymałam go dłużej i częściej, niż radzą na opakowaniu...

Ciekawe, bardzo ciekawe...

EDIT: a może by tak dać te składniki na biochemii? może tam by więcej coś niektóre Wizażanki powiedziały???
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 19:18   #854
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość

Jestem przerażona... Jak oni mogą sprzedawać i polecać coś, co powoduje efekt odwrotny do zamierzonego? zaczynam się bać waxa, a szkoda bo to dobrze działająca odżywka jak ktos ma jakies dane na temat wpływu waxa na łysienie plackowate to prosze o info...
shockwaves , spokojnie to była wypowiedz jednego dermatologa. Warto by popytać innych co na ten temat sądzą .
Ale jednego jestem pewna , wax na pewno nie jest obojętny na skórę głowy i Nasz organizm ( pomijam fakt czy korzystnie , czy niekorzystnie), skoro się go wciera w skórę głowy co 4-5 dni , trzyma w cieple przez 30 minut , to chcąc nie chcąc te składniki (dobre czy nie ) , muszą przenikać w skórę głowy. Teraz tylko pytanie czy przy tej odżywce i jej składzie jest to korzystne czy niekorzystne.

Ta maseczka jest polecana po chemioterapii i może jest tak , że ten skład akurat po chemioterapii jest korzystny , może on ma jakies konkretne zadanie . Wiadomo chemioterapia jest bardzo poważną sprawą wyniszczającą organizm , w organizmie zachodzą różne zmiany itp .
Natomiast my ogólnie jesteśmy zdrowe , bez takich obciążen , i być może dla Nas ona nie jest polecana.
To tak jak z lekiem , insuline biorą cukrzycy , ale przecież nikt zapobiegawczo zdrowej osobie nie wypisze insuliny , może tak samo jest z tą maseczką .
Ale to są tylko moje rozważania.
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 21:28   #855
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: henna treatment wax

Moim zdaniem, gdyby ta maseczka była polecana głownie dla osób po chemioterapii to na opakowaniu widniałby taki napis... "dla osób po chemioterapii oraz profilaktycznie dla osób zdrowych" czy coś takiego... a to jest maseczka dla wszystkich, którzy mają włosy zniszczone farbowaniem, rozjasnianiem, zabiegami fryzjerskimi oraz nie tolerują innych odżywek... czyli wynikałoby z tego, że maseczka jest hipoalergiczna, bo jeśli inne odżywki nas uczulają to producenci polecają wax... juz sama nie wiem co o tym myslec.
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-11, 21:37   #856
lida82
Rozeznanie
 
Avatar lida82
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: uk
Wiadomości: 790
Dot.: henna treatment wax

witajcie
sama kupilam wax po przeczytaniu tak wielu pozytywnych opinii na forach
hmm..stosowalam pre razy (nieregularnie) wiec znacznej zmiany nie widze
zapach mi troche nie odpowiada
fakt chemii na niemalo ale wszedzie jest
w kazdym antyperspirancie jest aluminium rakotworcze
w czym teraz nie ma szkodliwych zwiazkow chemicznych??
uwielbiam kosmetyki organic ale tez zawieraja szkodliwe skladniki...
pozdrawiam
lida82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 09:35   #857
magrest
Zakorzenienie
 
Avatar magrest
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Opolskie
Wiadomości: 4 607
GG do magrest
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Moim zdaniem, gdyby ta maseczka była polecana głownie dla osób po chemioterapii to na opakowaniu widniałby taki napis... "dla osób po chemioterapii oraz profilaktycznie dla osób zdrowych" czy coś takiego... a to jest maseczka dla wszystkich, którzy mają włosy zniszczone farbowaniem, rozjasnianiem, zabiegami fryzjerskimi oraz nie tolerują innych odżywek... czyli wynikałoby z tego, że maseczka jest hipoalergiczna, bo jeśli inne odżywki nas uczulają to producenci polecają wax... juz sama nie wiem co o tym myslec.
Zgadzam się z Tobą - mam takie samo zdanie

Gdyby wax był przeznaczony TYLKO dla osób po chemioterapii, a dla zdrowych ludzi byłby szkodliwy, to wydaje mi się, że sporzedawano by go na recepte, no i napewno byłoby to napisane na opakowaniu.
magrest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 16:13   #858
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: henna treatment wax

wiecie co, wszedzie sa szkodliwe skladniki, konserwanty, nawet w chlebie :P nie wiemy jaki procent waxa stanowi henna a jaki konserwanty i inne "szkodliwe"... wiec mysle ze nie ma co panikowac. jesli powodowalby raka, to dawno bylby wycofany ze sprzedazy a nie polecany dla osob po chemioterapii. jesli pomaga to nie widze powodow by przestac go stosowac - mi pomaga i bede stosowac. mam ladne wloski dzieki niemu
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 18:01   #859
kasiijja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 47
Dot.: henna treatment wax

Hej dziewczyny. Rozmawiałam przed chwilą z lekarzem i powiedział mi, że te parabeny mogą jedynie wywoływać reakcje alergiczne, gdy ktoś ma na nie uczulenie. Stosujcie waxa bez obaw i nie bójcie się, bo ja się do niego nie zrażam. W końcu lekarz wie co mówi. Pozdrawiam wszystkie wizażaniki
kasiijja jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-03-12, 18:46   #860
motylek1007
Zakorzenienie
 
Avatar motylek1007
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 26 565
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez kasiijja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Rozmawiałam przed chwilą z lekarzem i powiedział mi, że te parabeny mogą jedynie wywoływać reakcje alergiczne, gdy ktoś ma na nie uczulenie. Stosujcie waxa bez obaw i nie bójcie się, bo ja się do niego nie zrażam. W końcu lekarz wie co mówi. Pozdrawiam wszystkie wizażaniki

ufffffffff ale sie ucieszylam
__________________

[*] 11.09.2012
jeszcze się kiedyś spotkamy...
motylek1007 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 19:44   #861
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez kasiijja Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny. Rozmawiałam przed chwilą z lekarzem i powiedział mi, że te parabeny mogą jedynie wywoływać reakcje alergiczne, gdy ktoś ma na nie uczulenie. Stosujcie waxa bez obaw i nie bójcie się, bo ja się do niego nie zrażam. W końcu lekarz wie co mówi. Pozdrawiam wszystkie wizażaniki
Mam nadzieje
A tak na serio to dlaczego niektóre dziewczyny ( i nie jest ich tak mało) , mają wzmożone wypadanie włosów po waxie?, przecież na opakowaniu nie jest napisane , że ma on za zadanie wypychac "stare" włosy , żeby w te miejsca mogły wyrosnąć nowe.
Też popytam jeszcze swojego lekarza na temat waxa , niech się wykaze wiedza
Może Wy tez dziewczyny popytajcie przy okazji jak będziecie , a potem same wyciągniemy wnioski
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 20:24   #862
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Troszkę zagłębiłam się w temat parabenów i odwołuje alarm .
Powiem tylko , że stosowane są one w lekach, maseczkach do włosów, wszelkich balsamach do ciała, w żywności , właściwie są wszędzie .
Dziwne by było gdyby nie było ich w waxie .
Ponoć zapobiegają namnażaniu pleśni i drożdzy.
Faktycznie tak jak pisała koleżanka , mogą powodować uczulenia u osób wrazliwych.
Niektórzy przypuszczaja i trwaja badania , że parabeny mogą wywoływać raka , szcególnie piersi , gdyz kumulowane są w skórze. Ale nie jest to absolutnie potwierdzone .
Tak więc są one wszędzie i chyba przesadziłam z tym panikowaniem .
Przepraszam Was dziewczynki , śpijcie dobrze .
I jak najmniej chemii
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 21:12   #863
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: henna treatment wax

No to mi ulżyło. a juz myślałam, że 480g się zmarnuje dzięki dziewczyny za info miękkich i zdrowych włosów życzę
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 22:35   #864
jagaem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 87
Dot.: henna treatment wax

Hejka.
Też mam fioła na punkcie włosów. Mogę coś niecoś wtrącić. Ogólnie odżywki i maski należy stosować zgodnie ze wskazówkami producenta, to znaczy trzymać je tak długo na włosach jak nakazuje producent i dokładnie spłukiwać. Oprócz składników odżywczych aplikujemy sobie chemię, która ma szkodliwe działanie na organizm. Natomiast dobrą oliwę, jajko, cytrynę można aplikować do woli. Wax ma ponoć dużo chemii w składzie i można go trzymać na głowie do 30 minut i stosować co 5 dni, nie częściej.
Kinulko, Wax kupisz w aptece bez recepty, a także w niektórych drogeriach np.Super Farm.
Buziaczki.
jagaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-12, 22:50   #865
jagaem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 87
Dot.: henna treatment wax

Przepraszam dziewczynki.
Nie wiem co się stało, byłam w temacie o Waxsie, ale chyba innym. Napisałam odpowiedz Kinulce, klik .. i znalazłam się chyba w równoległym świecie, gdzie jest o wiele więcej na temat niż sama wiem. Chętnie skorzystam. Pozdrawiam i wracam do mojego świata. U nas te same problemy! Eeeech... kobietki
jagaem jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-13, 08:28   #866
kasiijja
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 47
Dot.: henna treatment wax

Cytat:
Napisane przez Agaaa-a Pokaż wiadomość
Mam nadzieje
A tak na serio to dlaczego niektóre dziewczyny ( i nie jest ich tak mało) , mają wzmożone wypadanie włosów po waxie?, przecież na opakowaniu nie jest napisane , że ma on za zadanie wypychac "stare" włosy , żeby w te miejsca mogły wyrosnąć nowe.
Też popytam jeszcze swojego lekarza na temat waxa , niech się wykaze wiedza
Może Wy tez dziewczyny popytajcie przy okazji jak będziecie , a potem same wyciągniemy wnioski
Niektórym dziewczynom mogą bardziej wypadać włosy, ale nie należy się tym martwić, gdyż są to włosy słabe. I tak by wypadły. Na ich miejscu wyrosną nowe i zdrowsze włoski. Może to nie być napisane na opakowaniu, tak samo jak nie jest też napisane, że wax jest na porost włosów. Pozdrawiam was
kasiijja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-13, 15:19   #867
sloneckoo
Zadomowienie
 
Avatar sloneckoo
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 1 861
GG do sloneckoo
Dot.: henna treatment wax

ufff jak to dobrze ze sprawa sie wyjasnila bo powiem szczerze ze przestalam stosowac Waxa bo sie przestraszylam no ale naszczescei juz jest wszytko jasne i moze dzis albo jutro naloze ukochany Wax na wlosy
__________________
zapraszam na wymianę: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=725984
sloneckoo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-13, 19:19   #868
Agaaa-a
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 700
Dot.: henna treatment wax

Pokarało mnie , za te podejrzliowści w stosunku do waxa i się na mnie zemściło .
Kupiłam dzisiaj waxa w aptece i chyba jest przeterminowany
Na wieczku mam numer serii i date
739EXP0111 oraz MAN020107
Dziewczyny , która to data ważności ? wydaje mi się , że ta MAN ? dobrze myślę ?
Dziewczynki , proszę sprawdzcie u siebie na wieczku , która to data wazności.
Waxa już otworzyłam i nałożyłam na głowę , oczywiscie mam zachowane rachunki , jak myślicie zwrócą mi kasę albo wymienią ?
Oj zemściło się na mnie zemściło Zaraz mnie szlag trafi
Agaaa-a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-13, 19:40   #869
AniaBrunetka
Rozeznanie
 
Avatar AniaBrunetka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 631
Dot.: henna treatment wax

no ja wlasnie siedze z waxem na glowie co do tej daty waznosci to nie jestem pewna, ale wydaje mi sie ze exp to skrot od expiration czyli przeterminuje sie w styczniu 2011
__________________
Zapuszczam włosy!
AniaBrunetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-03-13, 19:48   #870
adulka.p
Zakorzenienie
 
Avatar adulka.p
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: wlkp;]
Wiadomości: 4 682
Dot.: henna treatment wax

a to man to nie czasami nr serii czyli dat produkcji?;>
__________________
Everybody grab somebody
Music is gonna make your body get down





Najwazniejsze w życiu to nauczyć się, które mosty przekraczać, a które palić.
adulka.p jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:35.