Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009) - Strona 128 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-09, 06:30   #3811
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Mam do was pytanie

Bo na schodach mam takie duże okno i nie mam pomysłu czym je zasłonic, nie chce takiej zwykłej rolety ani foranki i nie wiem co by tam dac zeby fajnie wygladało moze któras z was ma jakis pomysł
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg SDC19094.jpg (25,8 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg SDC19096.jpg (27,6 KB, 23 załadowań)
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 07:09   #3812
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
heloł

byłam na chwilę na spacerze z dziwczynami, ale Olka była tak niznośna, że się zawróciłam. Paskuda mała ucieka, że tracę ją z zasięgu wzroku i ma przy tym niezły ubaw. Nie wiem jak mam ją oduczyć takiego uciekania.
U Was trudniej bo domyślam się, ze jak chodzicie z Ala to Ola bez wózka? Bo zawsze można postraszyc włożeniem na powrót do wózka i zrobieniem karnej rundy...
Pan Green radził założenie takim dzieciom szelek... tym mnie zniechecił do swojej książki

Gucia - no mycie głowy to ja jeszcze moge zrozumiec, ale samo mycie


Cytat:
Napisane przez katekatee Pokaż wiadomość



U Nas Wiktor miał taki tydzień że się nie chciał kąpać. Wchodził do wanny ale za żadne skarby nie chciał usiąść, musiałam go bardzo namawiać. Pokupić nowych zabawek do kąpieli no i woda była chłodniejsza niż zwykle. No i dał się przekonać

.
Blak Id Pis??? Czemu chciałaś to zrobić dziecku? jedyne co mi przychodzi do głowy - chciałaś zeby Wiki szybciej osłuchał sie z angielskim Dobrze, ze kupiłas te Fasolki, sa super. Mamy kilka plyt dla dzieci i mały je uwielbia.

No ja jakoś nie widze tego przekonywania Staś na samo słowo idziemy się myć, czy kąpiel wpada w bek Drze się juz w pokoju, gdzie tu mowić o wejściu do wanny... nie mam pojecia co się porobilo...
Jakie zabawki pokupowałaś?
Tak myśłę, że może skombinowac jakąś lalke i pobawić sie w kąpanie...


To co nikt inny nie ma problemów z kąpaniem teraz?

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie

Bo na schodach mam takie duże okno i nie mam pomysłu czym je zasłonic, nie chce takiej zwykłej rolety ani foranki i nie wiem co by tam dac zeby fajnie wygladało moze któras z was ma jakis pomysł
Ja bym nie zasłaniała... podoba mi sie tak. Chyba że masz sąsiadów naprzeciwko. Jak tylko do ozdoby to może jakaś fajnie udrapowana, ozdobna firana, taka wiesz nie biała, jakiś muślin czy coś? Fantazyjnie przewieszona i nie przez całe okno.
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2011-08-09 o 07:12
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 07:42   #3813
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
U Was trudniej bo domyślam się, ze jak chodzicie z Ala to Ola bez wózka? Bo zawsze można postraszyc włożeniem na powrót do wózka i zrobieniem karnej rundy...
Pan Green radził założenie takim dzieciom szelek... tym mnie zniechecił do swojej książki

Gucia - no mycie głowy to ja jeszcze moge zrozumiec, ale samo mycie




Blak Id Pis??? Czemu chciałaś to zrobić dziecku? jedyne co mi przychodzi do głowy - chciałaś zeby Wiki szybciej osłuchał sie z angielskim Dobrze, ze kupiłas te Fasolki, sa super. Mamy kilka plyt dla dzieci i mały je uwielbia.

No ja jakoś nie widze tego przekonywania Staś na samo słowo idziemy się myć, czy kąpiel wpada w bek Drze się juz w pokoju, gdzie tu mowić o wejściu do wanny... nie mam pojecia co się porobilo...
Jakie zabawki pokupowałaś?
Tak myśłę, że może skombinowac jakąś lalke i pobawić sie w kąpanie...


To co nikt inny nie ma problemów z kąpaniem teraz?


Ja bym nie zasłaniała... podoba mi sie tak. Chyba że masz sąsiadów naprzeciwko. Jak tylko do ozdoby to może jakaś fajnie udrapowana, ozdobna firana, taka wiesz nie biała, jakiś muślin czy coś? Fantazyjnie przewieszona i nie przez całe okno.
Sasiadów tam co prawda nie ma bo okno okd trony pola ale ja jakos nie lubie jak wieczorem nie mam okna zasłonietego drażni mnie to okropnie

Co do kompieli to moja uwielbia sie kapac, jak tylko mowie idziemy sie myc to ona tak tak tak i juz stoi przy schodach zeby tylko juz isc, z myciem głowy tez nie mamy problemu, ładnie sie kladzie na plecach zeby spłukac głowe

Raz bylo o tym w super niani i ona radziła jakiesz szampony piankowe, ktore chyba nie trzeba spłukiwac (ale nie wiem na 100 %)
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 07:56   #3814
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

joaśka-pazurki lepiej obciąć u weterynarza,bo ona tam ma takie nerwy i jak mu przytną za\ bardzo to bedzie lecieć krew i on ma takie twarde,że szkoda meczyć zwierzaka,samemu ciężko się obcina.
Z odrobaczaniem też musicie u wete spytać,bo ja tu u siebie mam takich specjalistów,że żaden nie wiedział jak to zrobić -więc ja to zrobiłam.Wstawiaj fotę to powem więcej ,bo nie wiem jaki masz gatunek
A mierzenie?no tak dobrze myślisz zobaczymy ile skubaniec ma lat(mój ok 20-25 tak myślę one długo zyją więc mam nadzieję ,że zdajecie sobie sprawę,że zagości u was baaaaaaardzo długozależy jeszcze w jakim jest stanie O kurde ale sie rozpisałam to dawaj te fote
__________________
Listopadowa Mamusia
Oliwii
Kierowca od 25 listopada 2013
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 08:19   #3815
gucia6
Zakorzenienie
 
Avatar gucia6
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 7 636
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie

Bo na schodach mam takie duże okno i nie mam pomysłu czym je zasłonic, nie chce takiej zwykłej rolety ani foranki i nie wiem co by tam dac zeby fajnie wygladało moze któras z was ma jakis pomysł
ja osobiscie w obu naroznikach postawilabym stojaki z kwatami a na samo okno taka trojkatna zaslonke z jakiegos lekkiego materialu, tak do polowy okna i np z bordowa obwodka. A do zawieszenia firanki to wzielabym taka listewke ktora mozna bezposrednio do ramy okna przykleic.

A jesli nie chcesz kwiatow, to ten co stoi na oknie bym zostawila a na okno mimo wszystko taka krociutka leciutka firanke



A tak to dzien dobry, tym razem z domku
Sandre odwiozlam do zlobka i teraz moge sie powoli zabrac za porzadki w domu, bo ostatnio troche nam sie zapuscil

I jeszcze co z ciekawych rzeczy, to ofocjalnie mozemy powiedziec, ze jestesmy odpieluchowani w... hmmm 90% ... bo na noc mala dostaje jeszcze pieluszke... ale tak, to pieknie zglasza potrzeby i przez ostatnie 3 tygodnie zdarzylo sie tylko 1 czy 2 razy, ze powiedziala za pozno
__________________
"what doesn't kill me makes me feel alive"
gucia6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 08:22   #3816
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

gucia Gratulacje odpieluchowania my jeszcze z tym jestesmy w lesie i chyba tam pozostaniemy jeszcze
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 08:30   #3817
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie

Bo na schodach mam takie duże okno i nie mam pomysłu czym je zasłonic, nie chce takiej zwykłej rolety ani foranki i nie wiem co by tam dac zeby fajnie wygladało moze któras z was ma jakis pomysł
Nie lubię firan. W domu mam tylko w dwóch oknach zasłony. No, w trzech. Tak, to gołe okna i rolety, takie zwykłe materiałowe a w kuchni i jadalni mam rolety bambusowe. Bardzo fajnie wyglądają te bambusy.

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
U Was trudniej bo domyślam się, ze jak chodzicie z Ala to Ola bez wózka? Bo zawsze można postraszyc włożeniem na powrót do wózka i zrobieniem karnej rundy...
Pan Green radził założenie takim dzieciom szelek... tym mnie zniechecił do swojej książki

Gucia - no mycie głowy to ja jeszcze moge zrozumiec, ale samo mycie




Blak Id Pis??? Czemu chciałaś to zrobić dziecku? jedyne co mi przychodzi do głowy - chciałaś zeby Wiki szybciej osłuchał sie z angielskim Dobrze, ze kupiłas te Fasolki, sa super. Mamy kilka plyt dla dzieci i mały je uwielbia.

No ja jakoś nie widze tego przekonywania Staś na samo słowo idziemy się myć, czy kąpiel wpada w bek Drze się juz w pokoju, gdzie tu mowić o wejściu do wanny... nie mam pojecia co się porobilo...
Jakie zabawki pokupowałaś?
Tak myśłę, że może skombinowac jakąś lalke i pobawić sie w kąpanie...


To co nikt inny nie ma problemów z kąpaniem teraz?
Założenie szelek... Super... Na miejscu tego dziecka znienawidziłabym rodzeństwo za to... Kiepski pomysł.
Co do Blak Id Pis, to moja Millka jak słyszy piosenkę Rihanny, to od razu woła: Komom!!! (nie wiem jaki tytuł piosenki, bo nie słucham takiej muzy - jedynie do tańca lubię). No i słyszy ją tylko w radiu jak jedziemy w aucie i tak jej w ucho wpadła.
Co do mycia, to może jednak czegoś się boi? U nas Mi kiedyś była zdziwiona jak woda spływała już z wanny był takie dziwny dźwięk ale zaczęliśmy się z tego śmiać, żartować i się przyzwyczaiła. Generalnie z nią nie ma problemów, bo kąpie się i w wannie i pod prysznicem. Myje głowę. Uwielbia to. Nie wiem co poradzić. Może wejdź z nim do wanny.

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Sasiadów tam co prawda nie ma bo okno okd trony pola ale ja jakos nie lubie jak wieczorem nie mam okna zasłonietego drażni mnie to okropnie

Raz bylo o tym w super niani i ona radziła jakiesz szampony piankowe, ktore chyba nie trzeba spłukiwac (ale nie wiem na 100 %)
No ja często zapominam zasłon zasłonić a okna salonowe mam od lasu i w sumie nikt nie powinien się tam gapić ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo kto się może czaić w lesie.
Szampon bez spłukiwania??? Jak dla mnie to żadne rozwiązanie. Po pierwsze chemia (dla mnie ten spray rozczesujący, to już było za dużo) i ta świadomość, ze ma cały czas to na głowie a po drugie moim zdaniem to takie trochę przemilczenie tematu.


Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
joaśka-pazurki lepiej obciąć u weterynarza,bo ona tam ma takie nerwy i jak mu przytną za\ bardzo to bedzie lecieć krew i on ma takie twarde,że szkoda meczyć zwierzaka,samemu ciężko się obcina.
Z odrobaczaniem też musicie u wete spytać,bo ja tu u siebie mam takich specjalistów,że żaden nie wiedział jak to zrobić -więc ja to zrobiłam.Wstawiaj fotę to powem więcej ,bo nie wiem jaki masz gatunek
A mierzenie?no tak dobrze myślisz zobaczymy ile skubaniec ma lat(mój ok 20-25 tak myślę one długo zyją więc mam nadzieję ,że zdajecie sobie sprawę,że zagości u was baaaaaaardzo długozależy jeszcze w jakim jest stanie O kurde ale sie rozpisałam to dawaj te fote
Oki, pazurki będą obcięte u weterynarza, bo Leon powiedział, że przecież nie wie jak to robić i musi najpierw zobaczyć. W sumie psy też tak mają, że od pewnego momentu jest to już unerwione. Na szczęście nasz sam sobie ściera. Zaraz wstawię zdjęcia tylko je ściągnę i pomniejszę. Wiem, że one niestety długo żyją i mogą nas przeżyć jeszcze... I pytanie z serii blondynka i żółw: Mamy go zmierzyć wzdłuż czy wszerz??
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 08:35   #3818
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Nie lubię firan. W domu mam tylko w dwóch oknach zasłony. No, w trzech. Tak, to gołe okna i rolety, takie zwykłe materiałowe a w kuchni i jadalni mam rolety bambusowe. Bardzo fajnie wyglądają te bambusy.



Założenie szelek... Super... Na miejscu tego dziecka znienawidziłabym rodzeństwo za to... Kiepski pomysł.
Co do Blak Id Pis, to moja Millka jak słyszy piosenkę Rihanny, to od razu woła: Komom!!! (nie wiem jaki tytuł piosenki, bo nie słucham takiej muzy - jedynie do tańca lubię). No i słyszy ją tylko w radiu jak jedziemy w aucie i tak jej w ucho wpadła.
Co do mycia, to może jednak czegoś się boi? U nas Mi kiedyś była zdziwiona jak woda spływała już z wanny był takie dziwny dźwięk ale zaczęliśmy się z tego śmiać, żartować i się przyzwyczaiła. Generalnie z nią nie ma problemów, bo kąpie się i w wannie i pod prysznicem. Myje głowę. Uwielbia to. Nie wiem co poradzić. Może wejdź z nim do wanny.



No ja często zapominam zasłon zasłonić a okna salonowe mam od lasu i w sumie nikt nie powinien się tam gapić ale z drugiej strony nigdy nie wiadomo kto się może czaić w lesie.
Szampon bez spłukiwania??? Jak dla mnie to żadne rozwiązanie. Po pierwsze chemia (dla mnie ten spray rozczesujący, to już było za dużo) i ta świadomość, ze ma cały czas to na głowie a po drugie moim zdaniem to takie trochę przemilczenie tematu.




Oki, pazurki będą obcięte u weterynarza, bo Leon powiedział, że przecież nie wie jak to robić i musi najpierw zobaczyć. W sumie psy też tak mają, że od pewnego momentu jest to już unerwione. Na szczęście nasz sam sobie ściera. Zaraz wstawię zdjęcia tylko je ściągnę i pomniejszę. Wiem, że one niestety długo żyją i mogą nas przeżyć jeszcze... I pytanie z serii blondynka i żółw: Mamy go zmierzyć wzdłuż czy wszerz??
kochanie wzdłuż
No są długoletnie czasem ladowe dożywają w niewoli do 60 lat i powyżej
Ale są naprawdę fajnymi zwierzakami,lubią być głaskane-tak jak mój czasem nawet pokazują fochy
to czekam na fotkę
__________________
Listopadowa Mamusia
Oliwii
Kierowca od 25 listopada 2013
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 08:47   #3819
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

No to dodaję zdjęcia mojego nowego... ulubieńca
I coś dla pietrusi - te moje rolety. Nie jest to najlepsze zdjęcie ale naprawdę fajnie wyglądają. Zależy też co kto lubi. Tylko nie zwracajcie uwagi na bajzel parapetowy.
gucia - zazdroszczę odpieluchowania. Okropnie zazdraszczam!!! Ja zaprzestałam. Jakoś nam nie szło i stwierdziłam, że nie ma co przyspieszać. Oczywiście wie gdzie powinna robić ale tego nie zgłasza. Lalki tam zaprowadza No ale dużo bym dała, żeby było już bez pieluchy. Działasz mobilizująco więc może znów spróbuję. Jakbyś jeszcze napisała jak to było u Was...
Pietrusia - te rolety nie zaciemniają całkowicie i jak światło się świeci w domu, to oczywiście widać z zewnątrz zarys sylwetek ale mi to nie przeszkadza.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC_1400.jpg (57,1 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1460.jpg (63,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1463.jpg (61,3 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1468.jpg (115,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC_1473.jpg (43,0 KB, 41 załadowań)

Edytowane przez jo@śka
Czas edycji: 2011-08-09 o 08:49
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 09:02   #3820
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

marta - długość skorupy 18cm. Kurcze, pies mi wskakuje do tego kojca od żółwia

---------- Dopisano o 10:02 ---------- Poprzedni post napisano o 09:55 ----------

pietrusia - tu dokładniej widać te rolety. Są w różnych kolorach http://www.e-lotari.pl/page,kategori...bambusowe.html
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 09:10   #3821
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Joaska fajny ten żółw ja jak bylam mała to tez my z braciakiem chcieli żółwia i juz nawet pojechalismy z tata kupic ale wtedy wprowadzili zakaz sprowadzania i nigdzie nie moglismy kupic

Super te rolety masz, bardzo mi sie podobaja ale ja bym wolala cos co mi zasłoni calkiem okno i nic nie bedzie przeswitywało na zawnatrz

Tz chce kupic moskitiery ale sama nie wiem
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 09:37   #3822
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Joaska fajny ten żółw ja jak bylam mała to tez my z braciakiem chcieli żółwia i juz nawet pojechalismy z tata kupic ale wtedy wprowadzili zakaz sprowadzania i nigdzie nie moglismy kupic

Super te rolety masz, bardzo mi sie podobaja ale ja bym wolala cos co mi zasłoni calkiem okno i nic nie bedzie przeswitywało na zawnatrz

Tz chce kupic moskitiery ale sama nie wiem
Ja tam się jakoś tym żółwiem nie zachwycam... No ale jak już jest, to trzeba mu jakieś warunki stworzyć.
Moskitierę chce kupić? Ale jaką? B zwykle moskitiery są przezroczyste...:rolleyes :
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 09:41   #3823
elalank
Zadomowienie
 
Avatar elalank
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 663
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

heloł

Byłam wczoraj na ciuch-change fajna idea, przynosi się swoje niechciane ciuchy i wybiera się spośród tych, które przyniosły inne dziewczyny reszta która nie znalazła nowego właściciela, przekazywana jest na fundację

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Mam do was pytanie

Bo na schodach mam takie duże okno i nie mam pomysłu czym je zasłonic, nie chce takiej zwykłej rolety ani foranki i nie wiem co by tam dac zeby fajnie wygladało moze któras z was ma jakis pomysł
mi się podobają rzymskie rolety są różne kolory, wzory itd sprawdź sobie w wyszukiwarce

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
U Was trudniej bo domyślam się, ze jak chodzicie z Ala to Ola bez wózka? Bo zawsze można postraszyc włożeniem na powrót do wózka i zrobieniem karnej rundy...
Pan Green radził założenie takim dzieciom szelek... tym mnie zniechecił do swojej książki

To co nikt inny nie ma problemów z kąpaniem teraz?
najczęściej Olka jest bez wózka. Szelek jej nie założę, to nie pies

My uwielbiamy się kąpać i nawet Olka nie protestuje jak prysznicujemy jej głowę


Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość

jeszcze co z ciekawych rzeczy, to ofocjalnie mozemy powiedziec, ze jestesmy odpieluchowani w... hmmm 90% ... bo na noc mala dostaje jeszcze pieluszke... ale tak, to pieknie zglasza potrzeby i przez ostatnie 3 tygodnie zdarzylo sie tylko 1 czy 2 razy, ze powiedziala za pozno
gratuluję zdolna jest Sandra
my też sikamy do nocnika, ale kupa niestety ląduje w majtkach

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
kochanie wzdłuż
No są długoletnie czasem ladowe dożywają w niewoli do 60 lat i powyżej
Ale są naprawdę fajnymi zwierzakami,lubią być głaskane-tak jak mój czasem nawet pokazują fochy
to czekam na fotkę
serio?? mi się zawsze wydawało, że one są takie bezduszne nie wiem skąd mi się to wzięło

a to wszytskie, czy tylko samiczki?


Zaharia- proszę o zdjęcie brata Miriam!!!
__________________
Córcie 15.11.2009 i 16.06.2011


elalank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 09:49   #3824
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

elalank - przygarnęłaś jakieś ciuchy???
pietrusia - a tak w ogóle, to mam bardzo podobne schody. Też takie proste, bez ozdobników. A okno masz cudne. Ja mam na schodach takie, jak 1/4 Twojego...
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 10:04   #3825
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Ja tam się jakoś tym żółwiem nie zachwycam... No ale jak już jest, to trzeba mu jakieś warunki stworzyć.
Moskitierę chce kupić? Ale jaką? B zwykle moskitiery są przezroczyste...:rolleyes :
Jaki ja jestem bezmózgowiec nie chodzilo mi o miskitiery tylko o rolete taka pionowa nie wiem jak sie to nazywa

Myslalam o moskitierach na inne okno i tak sie zaplatałam
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 10:08   #3826
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Jaki ja jestem bezmózgowiec nie chodzilo mi o miskitiery tylko o rolete taka pionowa nie wiem jak sie to nazywa

Myslalam o moskitierach na inne okno i tak sie zaplatałam
No właśnie... A ja pomyślałam, że może są jakieś specjalne moskitiery
Kwestia gustu. Mnie się pionowe średnio podobają. Kojarzą mi się z biurem, szkołą... Ale jeśli Wam się podobają, to bier dziołcho!!!
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 11:05   #3827
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez kachula27 Pokaż wiadomość
No wlasnie kiedys sie zastanawiałysmy czy synus tez bedzie taki włochaty i jest tez ma długie włoski,jest śliczny a Miriam jaka opiekuncza dla braciszka

Gratulacje Zahario!!!!
a ja jej nie mam nk

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość


To co nikt inny nie ma problemów z kąpaniem teraz?
.
u nas kąpiel to ulubiona część dnia, więc nie pomogę

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:46 ----------

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość

I jeszcze co z ciekawych rzeczy, to ofocjalnie mozemy powiedziec, ze jestesmy odpieluchowani w... hmmm 90% ... bo na noc mala dostaje jeszcze pieluszke... ale tak, to pieknie zglasza potrzeby i przez ostatnie 3 tygodnie zdarzylo sie tylko 1 czy 2 razy, ze powiedziala za pozno
GRATULUJE u nas daleeeka droga jeszcze do tego

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 11:49 ----------

cha cha już ją mam zaakceptowała mnie
Dzieciaczki urocze
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 11:37   #3828
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

poważnie żółwie lubią być glaskane
Joasiu-całkiem spory okazmój ma 21cmwyglada na stepowcaNo i pewnie koło 20lat ma albo i ponad
Nie wiem czy wiecie mozecie go wykąpaćciepła woda-tak jak dla dzieci i tyle wody zeby mógł wystawić głowę.Dziób też się przycina-u wete-nie drogo u nas za pazury i dziób 10zł.Tam widziałam ma jednego wywiniętego pewnie cieżko mu chodzić.
Wybieg superuważajcie tylko,bo one kopią głębokie dziury-
z pieskiem musicie uważać,żeby go nie pogryzł,bo niestety psy atakują żółwikiNasz u teściów Heńka pilnujeale mamy ubaw
Co jeszcze?aaa skorupa piękna bez oznak krzywizny
A na noc go bierzecie do domu?
Mój spi w szmatachtak lubi-a można je tyrzać w sianie
Jakby co to służę
__________________
Listopadowa Mamusia
Oliwii
Kierowca od 25 listopada 2013
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 11:54   #3829
elalank
Zadomowienie
 
Avatar elalank
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 663
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
elalank - przygarnęłaś jakieś ciuchy???
no 2 sukienki,spodnie,bluzkę i 2 naszyjniki

naprawdę super impreza. Była degustacja wina (ja się zaspokoiłam sokiem porzeczkowym),były ciastka i owoce przyniesione prze uczestniczki.
I ciuchy które zostały, przekazywane dla fundacji pomagającej rodzinom- dla mnie bomba, każda uczestniczka zadowolona a i jeszcze można w ten sposób komuś pomóc!

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
poważnie żółwie lubią być glaskane
Joasiu-całkiem spory okazmój ma 21cmwyglada na stepowcaNo i pewnie koło 20lat ma albo i ponad
Nie wiem czy wiecie mozecie go wykąpaćciepła woda-tak jak dla dzieci i tyle wody zeby mógł wystawić głowę.Dziób też się przycina-u wete-nie drogo u nas za pazury i dziób 10zł.Tam widziałam ma jednego wywiniętego pewnie cieżko mu chodzić.
Wybieg superuważajcie tylko,bo one kopią głębokie dziury-
z pieskiem musicie uważać,żeby go nie pogryzł,bo niestety psy atakują żółwikiNasz u teściów Heńka pilnujeale mamy ubaw
Co jeszcze?aaa skorupa piękna bez oznak krzywizny
A na noc go bierzecie do domu?
Mój spi w szmatachtak lubi-a można je tyrzać w sianie
Jakby co to służę
ooo, to Joasia trafiła na eksperta
__________________
Córcie 15.11.2009 i 16.06.2011


elalank jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-09, 12:06   #3830
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Marta ale masz wiadomości
mnie nigdy żółwie nie pociągały
tylko koty - ale cóż nie mam teraz i jakoś mi nie brakuje

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Bo na schodach mam takie duże okno i nie mam pomysłu czym je zasłonic, nie chce takiej zwykłej rolety ani foranki i nie wiem co by tam dac zeby fajnie wygladało moze któras z was ma jakis pomysł
rolety rzymskie

Cytat:
Napisane przez gucia6 Pokaż wiadomość

I jeszcze co z ciekawych rzeczy, to ofocjalnie mozemy powiedziec, ze jestesmy odpieluchowani
klask i:
(zazdroszczę)

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
mi się podobają rzymskie rolety są różne kolory, wzory itd sprawdź sobie w wyszukiwarce
dokłądnie - wzory i kolory http://www.google.pl/search?q=rolety...2&ved=0CFYQsAQ

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Jaki ja jestem bezmózgowiec nie chodzilo mi o miskitiery tylko o rolete taka pionowa nie wiem jak sie to nazywa
verticale?

witam - u nas słonecznie i wietrznie
Grześ ma 2 podejrzane krosty nie podoba mi się to
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 12:10   #3831
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
poważnie żółwie lubią być glaskane
Joasiu-całkiem spory okazmój ma 21cmwyglada na stepowcaNo i pewnie koło 20lat ma albo i ponad
Nie wiem czy wiecie mozecie go wykąpaćciepła woda-tak jak dla dzieci i tyle wody zeby mógł wystawić głowę.Dziób też się przycina-u wete-nie drogo u nas za pazury i dziób 10zł.Tam widziałam ma jednego wywiniętego pewnie cieżko mu chodzić.
Wybieg superuważajcie tylko,bo one kopią głębokie dziury-
z pieskiem musicie uważać,żeby go nie pogryzł,bo niestety psy atakują żółwikiNasz u teściów Heńka pilnujeale mamy ubaw
Co jeszcze?aaa skorupa piękna bez oznak krzywizny
A na noc go bierzecie do domu?
Mój spi w szmatachtak lubi-a można je tyrzać w sianie
Jakby co to służę
Naprawdę taki stary??? Hmm... No to chyba nie ten co zaginął, bo to było może z 10lat temu a wcześniej raczej 10 lat nie miał, choć kto wie Nie wiedziałam, że można kąpać. W takim razie na pewno mu jakąś kąpiel urządzimy. Pazura właśnie widziałam tego długiego. Może dziś uda nam się wyskoczyć do weta. O przycinaniu dzioba nie wiedziałam... Wiem, że kopią głębokie dziury ale póki co synek co chwilę goni sprawdzać czy pies nie wlazł więc i żółwia mamy na oku. W tę noc był na zewnątrz. No i skorupa piękna, to fakt. A jakby miał krzywizny, to o czym świadczy???
Dzięki za te wszystkie info W życiu bym nie pomyślała, że będę tu z kimś o żółwiach dyskutować. Zresztą w życiu nie pomyślałabym, że będę musiała... A! A jak go odrobaczałaś??? Aż boję się odpowiedzi...

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
no 2 sukienki,spodnie,bluzkę i 2 naszyjniki

naprawdę super impreza. Była degustacja wina (ja się zaspokoiłam sokiem porzeczkowym),były ciastka i owoce przyniesione prze uczestniczki.
I ciuchy które zostały, przekazywane dla fundacji pomagającej rodzinom- dla mnie bomba, każda uczestniczka zadowolona a i jeszcze można w ten sposób komuś pomóc!



ooo, to Joasia trafiła na eksperta
Nooo, trafiłam na eksperta. Super!!!
Takie impry są fajne. Właśnie myślimy ze szwagierką nad organizacją czegoś takiego gdzieś blisko nas.
Może jakieś foty wstawisz???

Robię obiad. Nie wiem co ja się tak melduję. No i jest mnie tu zdecydowanie za dużo. To zakrawa na nałóg
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 12:42   #3832
martaN23
Zadomowienie
 
Avatar martaN23
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 472
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Ela jaka super impreza?oj to bym szalałaja tak uwielbiam lumpkia zreszta byłam ostatnio-dostałam 20zł od tescia i wydałam wszystkoa jakie drogie były po 2złmusze zrobić zdjęcia i pokażę wam moje zdobycze
Ekspertem to ja nie jestem-po prostu to taka moja pasja
Joasiu -on nie powinien nocować na dworzeza niska temperatura one powinny mieć ok 30stopni więc troche zimno u nas dla nich
Krzywizna najbardziej widoczna na skorupie -wtedy robią się takie góry ze skorupy a jak taka płaska -znaczy sie ze zdrowy
Odrobaczałam go taka jakby maścią -pyska mu nie otworzy,ale może mu dać na ogórka i sam zje-mój lubi jeść z ręki.
Są fajne książki na temat zółwi tam dużo informacji jest ja mam takie
Marcin Jan Gorazdowski Hobby Żółw stepowy
Werner Ullrich Żółwie (portret,dom dla zółwia,hodowla,zdrowie)
W tej drugiej są różne gatunki żółwi lądowych-bardzo fajnie wydana,napisana prostym językiem -polecam naprawdę.
I nie wszystko co piszą trzeba robić-mój np nie znosi suszonych pokarmów,nigdy tez nie był zimowany,bo się boję ,że sie nie obudzi.
__________________
Listopadowa Mamusia
Oliwii
Kierowca od 25 listopada 2013
martaN23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 13:01   #3833
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Ale żółwia dyskusja
Cytat:
Napisane przez magdawikp Pokaż wiadomość
Marta ale masz wiadomości
mnie nigdy żółwie nie pociągały
tylko koty - ale cóż nie mam teraz i jakoś mi nie brakuje
Popieram

Gucia, brawo u nas też podejrzewam że to kwestia niedługa, bo było już pieknie, ale teraz przez weekend musieliśmy z racji choróbki wrócić do pieluszek.

Joaśka, no właśnie nic się nie wydarzyło ani niczego sie nie wystraszył... chociaz pamiętacie jak pisłalam o naszej imprezie i jak Stas zostal z dziadkami? Właściwie to sie jakoś wtedy zaczęło... Ale pytalam Mamę i mówi że nic...

A tu przedstawiam Wam Tosię i Edgara, moje wczorajsze dzieło Wiem, że to nic wielkiego i dziewczyny tutaj są zdolne i fajniejsze rzeczy robią, ale w końcu się zabralam i coś dla dziecka zrobiłam to i się pochwalę:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSCN0961.jpg (70,7 KB, 23 załadowań)
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą

Edytowane przez konspiracja
Czas edycji: 2011-08-09 o 13:04
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 13:11   #3834
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez martaN23 Pokaż wiadomość
Ela jaka super impreza?oj to bym szalałaja tak uwielbiam lumpkia zreszta byłam ostatnio-dostałam 20zł od tescia i wydałam wszystkoa jakie drogie były po 2złmusze zrobić zdjęcia i pokażę wam moje zdobycze
Ekspertem to ja nie jestem-po prostu to taka moja pasja
Joasiu -on nie powinien nocować na dworzeza niska temperatura one powinny mieć ok 30stopni więc troche zimno u nas dla nich
Krzywizna najbardziej widoczna na skorupie -wtedy robią się takie góry ze skorupy a jak taka płaska -znaczy sie ze zdrowy
Odrobaczałam go taka jakby maścią -pyska mu nie otworzy,ale może mu dać na ogórka i sam zje-mój lubi jeść z ręki.
Są fajne książki na temat zółwi tam dużo informacji jest ja mam takie
Marcin Jan Gorazdowski Hobby Żółw stepowy
Werner Ullrich Żółwie (portret,dom dla zółwia,hodowla,zdrowie)
W tej drugiej są różne gatunki żółwi lądowych-bardzo fajnie wydana,napisana prostym językiem -polecam naprawdę.
I nie wszystko co piszą trzeba robić-mój np nie znosi suszonych pokarmów,nigdy tez nie był zimowany,bo się boję ,że sie nie obudzi.
Weźmiemy go zatem na noc do domu. A to już wiem o jakie krzywizny chodzi... Zobaczymy na ile wet będzie się znał. Jak co, to poproszę by przepisał maść po prostu. Fajnie, że poleciłaś te książki. Na pewno jakąś kupimy. No specjalnego jedzenia , to ja nie zamierzam kupować. Wystarczy, że na karmę dla psa wydajemy fortunę... No i zimować chyba nie będzie. No, chyba że sam wcześniej się zakopie. Dzięki kochana!!!

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Ale żółwia dyskusja

Popieram

Gucia, brawo u nas też podejrzewam że to kwestia niedługa, bo było już pieknie, ale teraz przez weekend musieliśmy z racji choróbki wrócić do pieluszek.

Joaśka, no właśnie nic się nie wydarzyło ani niczego sie nie wystraszył... chociaz pamiętacie jak pisłalam o naszej imprezie i jak Stas zostal z dziadkami? Właściwie to sie jakoś wtedy zaczęło... Ale pytalam Mamę i mówi że nic...

A tu przedstawiam Wam Tosię i Edgara, moje wczorajsze dzieło Wiem, że to nic wielkiego i dziewczyny tutaj są zdolne i fajniejsze rzeczy robią, ale w końcu się zabralam i coś dla dziecka zrobiłam to i się pochwalę:
Noooo, żółwie tematy. Nie powiem, że tryskam radością ale marta jest dla mnie jednak sporym pocieszeniem
Tosia i Edgar są cudni!!! Bardzo fajnie Ci to wyszło!!! Z chęcią bym przygarnęła. Ostatnio wygrałam lalkę na jednym z blogów. Potem w K wstawię linka do moich.
Co do kąpieli, to faktycznie wtedy może coś zaszło. To nie musiało być coś drastycznego i Twoja mama wcale nie musi tego nawet skojarzyć, bo wiadomo że ona nie do końca wie jakie macie przyzwyczajenia a mogła zrobić coś inaczej... A może jest odwrotnie??? Może właśnie on chce z dziadkami się kąpać??? Mi się obudziłą. Idę.
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 13:15   #3835
elalank
Zadomowienie
 
Avatar elalank
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 663
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Takie impry są fajne. Właśnie myślimy ze szwagierką nad organizacją czegoś takiego gdzieś blisko nas.
Może jakieś foty wstawisz???

Robię obiad. Nie wiem co ja się tak melduję. No i jest mnie tu zdecydowanie za dużo. To zakrawa na nałóg
zorganizujcie, naprawdę warto, same korzyści
ja nie miałam aparatu, ale na FB są jakies fotki. Na 1 nawet jestem, ale tyłem potem mają się pojawić kolejne to może będę z przodu

melduj się melduj fajnie, że się wciągnęłaś ja też mówiłam ostatnio, że przy 2 dzieci pewnie będę tu rzadko, a proszę! zawsze czas znajdę

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
A tu przedstawiam Wam Tosię i Edgara, moje wczorajsze dzieło Wiem, że to nic wielkiego i dziewczyny tutaj są zdolne i fajniejsze rzeczy robią, ale w końcu się zabralam i coś dla dziecka zrobiłam to i się pochwalę:
piękności fajny pomysł.



Wiecie co! Cały czas myślę, żeby zmienić Ali imię, bo nawet mi się mylą Ola i Ala.
Tylko boję się, bo Olcia już ładnie mówi Ala i Ala, i nie chcę jej zamętu w głowie zrobić. Myślicie, że to dobry czy zły pomysł?
__________________
Córcie 15.11.2009 i 16.06.2011



Edytowane przez elalank
Czas edycji: 2011-08-09 o 13:17
elalank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 13:23   #3836
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Tosia i Edgar są cudni!!! Bardzo fajnie Ci to wyszło!!! Z chęcią bym przygarnęła. Ostatnio wygrałam lalkę na jednym z blogów. Potem w K wstawię linka do moich.
wstaw, wstaw
Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Co do kąpieli, to faktycznie wtedy może coś zaszło. To nie musiało być coś drastycznego i Twoja mama wcale nie musi tego nawet skojarzyć, bo wiadomo że ona nie do końca wie jakie macie przyzwyczajenia a mogła zrobić coś inaczej... A może jest odwrotnie??? Może właśnie on chce z dziadkami się kąpać??? Mi się obudziłą. Idę.
Nieee no coś ty, ze mną by nie chciał? NIEMOŻLIWE!

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość

Wiecie co! Cały czas myślę, żeby zmienić Ali imię, bo nawet mi się mylą Ola i Ala.
Tylko boję się, bo Olcia już ładnie mówi Ala i Ala, i nie chcę jej zamętu w głowie zrobić. Myślicie, że to dobry czy zły pomysł?
Ela, ja nie słyszałam o takim przypadku, ale jak ma Ci to później cały czas przeszkadzać? nie wiem.
Nie chcę podsycać ziarna, które Ci zakiełkowało, ale szczerze mówiąc dziwiłam się że wybraliście takie imię.... ale już się przyzwyczaiłam
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 13:32   #3837
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
zorganizujcie, naprawdę warto, same korzyści
ja nie miałam aparatu, ale na FB są jakies fotki. Na 1 nawet jestem, ale tyłem potem mają się pojawić kolejne to może będę z przodu

melduj się melduj fajnie, że się wciągnęłaś ja też mówiłam ostatnio, że przy 2 dzieci pewnie będę tu rzadko, a proszę! zawsze czas znajdę



piękności fajny pomysł.



Wiecie co! Cały czas myślę, żeby zmienić Ali imię, bo nawet mi się mylą Ola i Ala.
Tylko boję się, bo Olcia już ładnie mówi Ala i Ala, i nie chcę jej zamętu w głowie zrobić. Myślicie, że to dobry czy zły pomysł?
Może się uda zorganizować. Byłoby fajnie.
Co do meldowania, to sprzyja mi to, ze lapa mam na barku między kuchnią a jadalnią (wcale nie salonem) więc zawsze zajrzę...
A imię??? Przyznam, że przeszło mi przez myśl, że może Wam to utrudniać życie. Pewnie Ola szybko by się w tym wieku przestawiła i zapomniała o poprzednim imieniu siostry. Z drugiej strony jeśli Wam się podoba, to zostawcie. U mojej koleżanki były: Asia, Basia i Kasia i jakoś funkcjonują. Poza tym zawsze możesz wołać Alicja A mnie wkurza w imieniu Millki to podwójne "L", którego nie chciałam...

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
wstaw, wstaw

Nieee no coś ty, ze mną by nie chciał? NIEMOŻLIWE!


Ela, ja nie słyszałam o takim przypadku, ale jak ma Ci to później cały czas przeszkadzać? nie wiem.
Nie chcę podsycać ziarna, które Ci zakiełkowało, ale szczerze mówiąc dziwiłam się że wybraliście takie imię.... ale już się przyzwyczaiłam
No tak... Jak mogłam...
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 14:35   #3838
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość

Wiecie co! Cały czas myślę, żeby zmienić Ali imię, bo nawet mi się mylą Ola i Ala.
Tylko boję się, bo Olcia już ładnie mówi Ala i Ala, i nie chcę jej zamętu w głowie zrobić. Myślicie, że to dobry czy zły pomysł?
wiesz co nie wiem co Ci powiedziec, jak chcecie to czemu nie, ale ja bym nie zmianiała, tylko wołałą na Alę Alicja
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 19:48   #3839
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

na 90 % Grzes ma ospe - własnie go sypie

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
A tu przedstawiam Wam Tosię i Edgara, moje wczorajsze dzieło Wiem, że to nic wielkiego i dziewczyny tutaj są zdolne i fajniejsze rzeczy robią, ale w końcu się zabralam i coś dla dziecka zrobiłam to i się pochwalę:
a wiesz Kobieto, ze liczy sie pomysł i checi no i wykonanie - a kwestia fajnosci to maly oceni - i na pewno bedzie sie mu podobało

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
Wiecie co! Cały czas myślę, żeby zmienić Ali imię, bo nawet mi się mylą Ola i Ala.
Tylko boję się, bo Olcia już ładnie mówi Ala i Ala, i nie chcę jej zamętu w głowie zrobić. Myślicie, że to dobry czy zły pomysł?
obie sie myli - podobne - ale jak mnie sie myla imiona dzieci to bys sie usmiała a nie mysle o zmianie
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-09, 20:03   #3840
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

magda - ja też mylę - do Millki Leon mówię...
ela - jeśli chcesz to zrobić, to musisz być tego pewna na 100%. W przeciwnym razie będziesz wciąż się zastanawiać czy dobrze zrobiłaś. Miałam iść do urzędu i wykłócać się o to, żeby była jednak Mila a nie Milla ale stwierdziłam, że widocznie tak miało być. Ja bym nie zmieniała ale jeśli chcesz, to działaj. Jeszcze dość wcześnie jest.
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.