Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009) - Strona 143 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-09-15, 11:07   #4261
asioczka
Zadomowienie
 
Avatar asioczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 837
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

witam dziewczyny.
oddalismy kompa do naprawy nie wiadomo na kiedy zrobia jestesmy chwile u mamy, postaram sie cos podczytac.
__________________
Maja jest z nami od godziny 1.40 dnia 18.11.2009 : D
Majusia

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaqps60jfvd5cq.png Natka 16.06.2012
asioczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 11:17   #4262
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez brombusia Pokaż wiadomość
To jest Baltazar, bichon frise
Załącznik 4225609
o jacie jaki słodki !!!!!!!

---------- Dopisano o 12:17 ---------- Poprzedni post napisano o 12:11 ----------

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
aaa muszę mojej pani doktor się zapytać. Ciekawe co ona na ten temat powie, bo szczerze to pierwsze słyszę o odrobaczaniu dzieci
też pierwszy raz o tym słysze
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 12:17   #4263
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez kachula27 Pokaż wiadomość
Witaj Kareninko,dawno Cie nie było pomysły z urodzinkami świetne

Kareninko pisałas do Guci?tez sie martwie bo juz długo długo sie nie odzywała

Dzieki

Wczoraj dzwonilam do Oli i dzisiaj rano tez, no i wyslalalm sms`sa, ale zadnej odp. jeszcze nie ma...


Cytat:
Napisane przez brombusia Pokaż wiadomość
Ja też idę poczytać, bo fajna książkę mam

A co czytasz?


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
serio? nie strasz mnie! ja nie lubię takich "rzeczy" słuchać, od razu mnie cierki przechodzą. Pamiętasz że z kimś rozmawiałaś?

Ja tam wcale nie strasze... dla mnie to normalne, ze smierc nie jest koncem naszego "istnienia" tylko przejsciem w inny stan czy forme swiadomosci a swiaty widzialne i niewidzialne sie przenikaja...
i to bardzo dobrze pamietam...


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
Zaproszenia - samochodziki takie chłopięce

Tylko czy wlasnie nie takie troche oklepane..?


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
prezenty dla dzieci- hm... pamiętam,jak byłam mała to lubiłam nakręcane zabaweczki. Ale pomysł witrażyków też mi się podoba. Tak, żeby dzieci same je zrobiły?? Czy gotowe?

Te witrazyki to ja sama musialabym zrobic...


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
A zabawy- fajny jest pomysł wspólnego dzieła dla Andre oraz lepienie plasteliny i ludziki z kasztanów. Ja osobiście nie lubię malowania twarzy, choć dla dzieciaków to pewnie niezła radość

No wlasnie maluchy uwielbiaja te mazidla...


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
A może jakaś gra z piłką? Albo skakanie na pompowanych zwierzakach?

W naszej sali zabaw pelno jest tych zwierzakow do skakania


Cytat:
Napisane przez zebra666 Pokaż wiadomość
Kareninko zaproszenia autka bym wybrała, zabawy dla dzieci to super pomysł!


Cytat:
Napisane przez magdawikp Pokaż wiadomość
o mam "bratnią dusze " na wątku w tematyce paranormalnej

Na to wyglada


Cytat:
Napisane przez magdawikp Pokaż wiadomość
zaproszenia - autka
prezent - zabawki
zabawy -
malowanie twarzy dla 2 latków to chyba mało interesujące - moje obserwacje
plakat - strzał w dziesiątkę
ludziki i lepienie też - choć ja bym zastąpiła plastelinę - cistoliną
no i są przecież zabawy typu - kółko graniaste, niedxwiedź itd.
miłej imprezy

Dzieki za rady, przydadza sie na pewno


Cytat:
Napisane przez magdawikp Pokaż wiadomość
a my byliśmy wczoraj u doktorki - jestem chydsza o 100 zł - ale dzieci - oskrzela i płuca czytse, tylko gluty na tylnej scianie gardła no i ten kaszel
odrobakowe leki przypisane i broncho dla Grzesia
dziś Grześ miał ciężką noc - nie wiem - moze brzuszek - bo gazy go męczyły i nie robił wczoraj kupy, a może po napoju, wędrował po łóżkach i nie mógł się ułozyć - dałam mu nurofen bo był ciepły doś dobrze choć według termometru nie miał temperatury, ale po nim przespał spokojnie dalszą część
TŻ dzic wraca

Dobrze, ze maluchy zdrowe

Fajnie, ze bedziesz miala malza w domu


Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Ona spi z nami w pokoju zaraz przy moim łóżku wiec jak sie budzi to odrazu mnie widzi jeszcze wczoraj Tz zamontował lampkę koło łóżeczka i w pokoju jest jasno. Moze ta lampka cos pomogła bo dzis przespała cała noc u łóżeczku, przebudziła sie raz o 2 w nocy ale nie chciała do nas tylko rękę zeby jej podac i drugi raz o 5 na mleko i spała do 6.30 i wtedy juz ja wziełam do srodeczka na przytulaski

No i super! Oby bylo juz tylko lepiej


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
Chcieliśmy jechać z rodziną do mojej siostry zobaczyć siostrzenicę, niby cena promocyjna 39 zł tam i 69 zł z powrotem, (oczywiście za dzieci płaci się jak za dorosłych ) ale doliczyli sobie jakiąs kwotę z kosmosu za rezerwację i wyszło 800 zł!! + pociąg z lotniska do miejscowości w której mieszka i robi się 1000 zł za wypad weekendowy za samą podróż!


Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
Zaproszenie
nr 3
Prezenty
nr 2
Zabawy
nr 2 i 3
te mi najbardziej go gustu przypadły

Dzieki


Dzien doberek

mam jeszcze jeden pomysl na te urodziny - co powiecie na to, zebym zrobila taka kolorowa wesola duza rame portetowa, w ktorej kazde dziecko bedzie moglo sobie zrobic zdjecie? Samo albo z André albo z innym dzieckiem...Tak na pamiatke?


Ide po kawusie...


__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"


Edytowane przez karenina19
Czas edycji: 2011-09-15 o 12:18
karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 12:57   #4264
elalank
Zadomowienie
 
Avatar elalank
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 663
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

Ja tam wcale nie strasze... dla mnie to normalne, ze smierc nie jest koncem naszego "istnienia" tylko przejsciem w inny stan czy forme swiadomosci a swiaty widzialne i niewidzialne sie przenikaja...
i to bardzo dobrze pamietam...


Tylko czy wlasnie nie takie troche oklepane..?


Te witrazyki to ja sama musialabym zrobic...

mam jeszcze jeden pomysl na te urodziny - co powiecie na to, zebym zrobila taka kolorowa wesola duza rame portetowa, w ktorej kazde dziecko bedzie moglo sobie zrobic zdjecie? Samo albo z André albo z innym dzieckiem...Tak na pamiatke?
a z kim rozmawiałaś? opowiedz coś
Ja się boję takich zjawisk- czy to dobra dusza czy złośliwa

nie oklepane, niby dlaczego?

aaaa- to już zależy czy masz czas i chęci żeby je zrobić

a ten pomysł podoba mi się baaaaaaaaaaardzo
__________________
Córcie 15.11.2009 i 16.06.2011


elalank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 13:03   #4265
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

KARENINKO super pomysł, skąd Ty je bierzesz ???
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 13:04   #4266
olalicious07
Zadomowienie
 
Avatar olalicious07
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
GG do olalicious07
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

hello

Teraz tylko na sekundke, bo jadę Blanię odebrać z motylka i tylko się pochwalę,że ZDAŁAM ten cholerny egzamin, a już tak się bałam, że będę rok powtarzać co prawda jeszcze mam dwa, ale spoko, dam rade :P

Chora jestem strasznie, ledwo mówie i głowa mi pęka napiszę później paa
olalicious07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 13:30   #4267
brombusia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 157
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Dziewczynki, Baltazar dziękuje za komplementy

Właśnie byłam z Filonem zrobić mu zdjęcie do dowodu, udało się za pierwszym razem. Normalnie w szoku jestem


Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość

A co czytasz?


Anne Fadiman " Ex libris: Wyznania czytelnika"
http://www.biblionetka.pl/book.aspx?id=10998

Lubię książki o książkach



Cytat:
Napisane przez olalicious07 Pokaż wiadomość
hello

Teraz tylko na sekundke, bo jadę Blanię odebrać z motylka i tylko się pochwalę,że ZDAŁAM ten cholerny egzamin, a już tak się bałam, że będę rok powtarzać co prawda jeszcze mam dwa, ale spoko, dam rade :P

Chora jestem strasznie, ledwo mówie i głowa mi pęka napiszę później paa
Gratulacje
I zdrówka życzę
__________________

brombusia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 13:53   #4268
elalank
Zadomowienie
 
Avatar elalank
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 663
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez olalicious07 Pokaż wiadomość
hello

Teraz tylko na sekundke, bo jadę Blanię odebrać z motylka i tylko się pochwalę,że ZDAŁAM ten cholerny egzamin, a już tak się bałam, że będę rok powtarzać co prawda jeszcze mam dwa, ale spoko, dam rade :P

Chora jestem strasznie, ledwo mówie i głowa mi pęka napiszę później paa
ale tylko na 3 żartuję gratuluję!


a ja wcinam ciasto marchewkowe i delektuję się ciszą, która zapanowała w domu Ala i Ola śpią!
I niech trochę popada- musimy przecież kaloszki wypróbować

Karenina- ciągle myślę o tej ramie portretowej i już czekam na efekty
__________________
Córcie 15.11.2009 i 16.06.2011


elalank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 15:44   #4269
olalicious07
Zadomowienie
 
Avatar olalicious07
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 120
GG do olalicious07
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Blanka ogląda minimini i je kluski, może uda mi się coś napisać

Ela, Brombi, dziękuję o tym egzaminie się mówi, że jak się go zda to już się jest magistrem prawa więc jestem mega szczęśliwa

Brombi, piesek cudowny! Dużo urośnie? Pewnie będzie parametrów mojego, Czesio waży ok 6.5kg Blanka strasznie go męczy, chce go nosić itd, on chwilami juz nie wie gdzie ma się chować i czemu robisz Filusiowi dowód, zamiast paszportu??

Ela, ciasto marchewkowe mniaaaaaam ja dziś jadłam pączka rano ale jakiś był fee

Karenina, pomysł na urodziny super, podziwam Cię, że masz tyle zapału do takich rzeczy, ja na myśl o urodzinach z gromadką dzieci dostaje gęsiem skórki :P

Kaloszki my mamy z crocs'a , ale są dość drogie, Blania dostała od babci na imieninki. Ewidentnie ich wielką zaletą jest waga, nic praktycznie nie wazą z ubrankami mamy mały problem, Blanka chce nosic tylko bluzki z jakimiś postaciami z bajek, mamy Smerfy, oczywiście kilka bluzek z Tweetym, całą kolekcję Hanna Barbera... czasem idzie w piżamie do Motylka bo była np. z Tweetym :P i żeby spała sama zamówiłam jej na allegro pościel z Tweetym, ptaszek jest na prześcieradle, podusi i kołdrze, zdało egzamin, Blanka jest zachwycona ))

Aniulka, może Twoje dziecko ma jakieś paranormalne zdolności :P ja w takie rzeczy nie wierzę ale kto tam wie... ))
olalicious07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 16:29   #4270
kachula27
Zakorzenienie
 
Avatar kachula27
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 9 529
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Hej hej

Kareninko pomysł z ramka świetny,pomysłowa jestes

A na zaproszenia wybrała bym autka


Ola gratulacje!!
__________________
http://abcslubu.pl/suwak/11_08_2007_7_1_2002_66.png


Mateuszek jest z nami od 03,11,2009

http://suwaczki.slub-wesele.pl/200911031762.html


Odchudzanko od 28,01,13
Jest mnie mniej o 19,5kg
kachula27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 16:38   #4271
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

magda - bartusia też miałam przy synku. Właśnie wiem, że są takie... nierównej jakości. Leona pierwsze buty z bartusia chyba były i całkiem fajne się trafiły
karenina - my mamy z befado na przylepce ale kiedyś mieliśmy na klamerkę i było ok. Z tymi "siłowymi" przejściami, to chodziło mi o to, że dziecko niby do 40minut może płakać a Ty tylko co chwilę wchodzisz, nic nie mówisz, tylko przytulasz, pokazujesz, ze jesteś, że słyszysz... Dziś mogłabym to nazwać przemocą... A imprezę niezłą szykujesz... Ja na pewno robię standardowo dla dziadków i cioć najbliższych a nad dzieciakową się zastanawiam...
Co do Twoich pomysłów, to:
zaproszenie - każde będzie fajne ale myślę, że puzzel byłby fajny, liść w sumie też pasuje - kojarzy mi się tak jesiennie Ale chyba puzzel
prezent - może nakręcana zabawka, magnes fajny ale dzieci chyba od razu nie zaskoczą o co chodzi, a może po prostu jakiś taki medal uczestnictwa w urodzinach (na pewno zrobiłabyś ładne), może książeczka...
zabawy - malowanie twarzy ok - jeśli masz doświadczenie, że takie małe dzieci to lubią, to ok, plakat super, robienie ludzików i lepienie z plasteliny też ok. W sumie to nie wiem czy dzieciaki będą chciały w urodziny się bawić tak, jak im będziesz to prowadzić. Wiem, ze dzieciaczki na urodzinach wolą raczej się wyszaleć niż robić to, co ktoś im proponuje ale może akurat
Mnie się marzą takie urodziny z tradycyjnymi zabawami, na powietrzu, np. wyścigi w workach, wyścigi z jajkiem czy piłeczką na łyżce itp... No ale to dla starszych. Może pożegnanie lata takie zrobimy...
Pomysł z ramką baaaaardzo fajny. A może zrobisz taki rysunek z jakąś postacią i dziurami na głowę? Wiesz, o co chodzi...
aniulka - nie wiem co to, ale może faktycznie kogoś tam widzi
elalank - Mi wychodzą jeszcze trójki. Są już na wierzchu ale jeszcze nie wyszły tak całkowicie... U nas takie bliskie ciotki tylko dwie, więc za dużo nas nie wyjdzie. Jakieś 16osób nas wszystkich jest z dziećmi. Jeśli będę robiła dla dzieciaków, to też dwójka albo trójka dzieci. Niby powinno być tyle, ile lat +1 ale akurat tym się nie sugeruję. Myślę po prostu, że tyle wystarczy zupełnie. Z kaloszami, to mnie zdenerwowałaś. Nasze kosztowały 50zł w ccc... Za karę oddawaj ciasto marchewkowe!!! Uwielbiam!
marta - współczuję operacji ale jak mus, to mus. Wierzę, że operacja pomoże i będzie już tylko lepiej
brombusia - pies słodziak!!! Bardzo fajny!!!
zebra - u mnie na pewno też skromne urodziny będą
magda - z tym odrobaczeniem, to mnie zagięłaś. Nigdy o tym nie słyszałam. Muszę spytać swojego pediatrę. No ale przecież na robale można badania robić, to po co jakieś kolejne leki... No ale może akurat jest to ok. Popytam z ciekawości.
olalicious - Gratuluję zdanego egzaminu!!! Na pewno odetchnęłaś z ulgą

Millka już dobrze. Ma tylko katar ale nie przeszkadza jej to za bardzo. Byliśmy dziś po szkole na lodach i później nad rzeką. Fajnie było ale mam też ochotę wybrać się tam sama. Posiedzieć, poczytać w słońcu, wyciszyć się. Teraz już po sezonie więc spokój i cisza...
Jeśli chodzi o buty, to Mi zakochana w swych gumokach. Wszędzie w nich chodzi. Dlatego też przyszedł mi do głowy pomysł z rzeką. No i super, że już jeżdżę autem, bo tak, to musiałabym się ze wszystkim w autobus pakować a tak, to 5minut i jesteśmy Tylko nie tankowałam jeszcze. Boję się, że dystrybutor mogę przestawić
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-15, 18:01   #4272
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez olalicious07 Pokaż wiadomość
hello

Teraz tylko na sekundke, bo jadę Blanię odebrać z motylka i tylko się pochwalę,że ZDAŁAM ten cholerny egzamin, a już tak się bałam, że będę rok powtarzać co prawda jeszcze mam dwa, ale spoko, dam rade :P

Chora jestem strasznie, ledwo mówie i głowa mi pęka napiszę później paa
Gratulacje kochana
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 19:31   #4273
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
a z kim rozmawiałaś? opowiedz coś

Od kiedy to nawet nie pamietam, bo zawsze z kims rozmawialam - mama mi mowila...a ostatni taki raz byl jak mialam chyba 6-7 lat...i mieszkalismy w takiej duzej willi na dole a na gorze mieszkala taka starsza pani. I umarla. I byla u mnie w ta noc, kiedy to sie stalo, ale wazniejsze bylo to, ze jakis tydzien po jej smierci odwiedzila mnie jeszcze raz i przekazala mi wiadomosc, gdzie jest jej testament, bo jej dzieci bardzo sie klocily o podzial majatku. Wiec poszlam, wyciagnelam go i polozylam na stole w jej mieszkaniu na gorze nic nikomu nie mowiac. To dopiero byla sensacja jak go znalezli...ze duchy i te sprawy...


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
nie oklepane, niby dlaczego?

Uzylam zlego slowa - nie oklepane, ale bardziej takie troche malo-oryginalne i oczywiste, bo wiadomo, ze chlopiec to autko... ale mam to w nosie i chyba bedzie autko..albo puzzle...albo autko...


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
aaaa- to już zależy czy masz czas i chęci żeby je zrobić

Checi jasne, z czasem i sila jest jako-tako...


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
a ten pomysł podoba mi się baaaaaaaaaaardzo

Ciesze sie...


Cytat:
Napisane przez gochaa_p Pokaż wiadomość
KARENINKO super pomysł, skąd Ty je bierzesz ???

Jak to skad - z glowy przeciez...


Cytat:
Napisane przez olalicious07 Pokaż wiadomość
Teraz tylko na sekundke, bo jadę Blanię odebrać z motylka i tylko się pochwalę,że ZDAŁAM ten cholerny egzamin, a już tak się bałam, że będę rok powtarzać co prawda jeszcze mam dwa, ale spoko, dam rade :P

Wielkie gratki Ola!!


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
Karenina- ciągle myślę o tej ramie portretowej i już czekam na efekty

Nie nooooo....teraz to mam treme i nic nie pokaze....

A tak serio...to mysle nad jedna taka wieksza (na dwie-trzy osoby) z rama z motywami balonow wokol, druga mniejsza jakis ksztalt glowy zwierzaka i jakas jeszcze jedna nie wiem jaka...o juz wiem! - moze na ramie zeby rybki plywaly na niebieskim tle?? Jak myslicie??


Cytat:
Napisane przez olalicious07 Pokaż wiadomość
Karenina, pomysł na urodziny super, podziwam Cię, że masz tyle zapału do takich rzeczy, ja na myśl o urodzinach z gromadką dzieci dostaje gęsiem skórki :P

Zapal zapalem, ale trzeba maluchowi po prostu zycie umilac poki sie jeszcze da...dziecinstwo trwa tak krotko...

Ja z dziecmi dam rade, gorzej moze byc z rodzicami, ktorzy - jak tylko cos mi gdzies nie wyjdzie - obsmaruja pewnie bez litosci...


Cytat:
Napisane przez kachula27 Pokaż wiadomość
Kareninko pomysł z ramka świetny,pomysłowa jestes

A na zaproszenia wybrała bym autka


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
karenina - my mamy z befado na przylepce ale kiedyś mieliśmy na klamerkę i było ok.

Mi ta klamerka coraz bardziej podpada...


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Z tymi "siłowymi" przejściami, to chodziło mi o to, że dziecko niby do 40minut może płakać a Ty tylko co chwilę wchodzisz, nic nie mówisz, tylko przytulasz, pokazujesz, ze jesteś, że słyszysz... Dziś mogłabym to nazwać przemocą...

A no to nieeee...ja nigdy nie pozwalalam malemu "wyplakac sie" i nie wiem jak niektorzy rodzice maja do tego serce...ale kazdy robi jak uwaza...kiedys w jakiejs baaaardzo popularnej ksiazce o pierwszym roku zycia dziecka przeczytalam "porady" jak przetrwa przyzwyczajanie dziecka do spania w lozeczku...jedna z nich bylo: "zakupienie sobie zatyczek do uszu, zeby nie musiec slyszec placzu dziecka"... ksiazka wyladowala w koszu...


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Co do Twoich pomysłów, to:
zaproszenie - każde będzie fajne ale myślę, że puzzel byłby fajny, liść w sumie też pasuje - kojarzy mi się tak jesiennie Ale chyba puzzel
prezent - może nakręcana zabawka, magnes fajny ale dzieci chyba od razu nie zaskoczą o co chodzi, a może po prostu jakiś taki medal uczestnictwa w urodzinach (na pewno zrobiłabyś ładne), może książeczka...
zabawy - malowanie twarzy ok - jeśli masz doświadczenie, że takie małe dzieci to lubią, to ok, plakat super, robienie ludzików i lepienie z plasteliny też ok.


Kurcze, ten puzzel tez chodzi mi po glowie...ale w sumie projekt na autko juz nawet mam i jest fajny....


[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
W sumie to nie wiem czy dzieciaki będą chciały w urodziny się bawić tak, jak im będziesz to prowadzić. Wiem, ze dzieciaczki na urodzinach wolą raczej się wyszaleć niż robić to, co ktoś im proponuje ale może akurat

Hehehe...pewnie, ze wola szalec...ale to bedzie tak, ze - poniewaz mam do dyspozycji 2 duze sale i duzy korytarz - to jedna jest sala zabaw, a w drugiej sali bedzie dluuugi stol z bufetem i w drugim koncu beda staly "stanowiska" zabaw - jeden stolik z malowaniem twarzy, drugi z plakatem, trzeci z plastelina itp. i kazdy maluch kiedy bedzie chcial moze sobie podejsc i dac sie pomalowac czy cos tam po swojemu stworzyc...


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Mnie się marzą takie urodziny z tradycyjnymi zabawami, na powietrzu, np. wyścigi w workach, wyścigi z jajkiem czy piłeczką na łyżce itp... No ale to dla starszych. Może pożegnanie lata takie zrobimy...


O mi tez sie marza...ale to jeszcze dla 2-latkow nie bardzo...chcialam bardzo zamowic w tym roku np. piniate, ale mysle, ze to za wczesnie...jak myslicie?

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Pomysł z ramką baaaaardzo fajny. A może zrobisz taki rysunek z jakąś postacią i dziurami na głowę? Wiesz, o co chodzi...

Wiem wiem...jedna rama taka wlasnie ma byc...jakies zwierze chyba...


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Tylko nie tankowałam jeszcze. Boję się, że dystrybutor mogę przestawić



Maly byl dzisiaj tak padniety, ze poszedl spac bez jednego jekniecia nawet...

Znow mam wieczor w pojedynke... w sumie moglabym teraz spokojnie przygotowywac rzeczy na urodziny, ale raz - nie mam sily, dwa - musze zrobic przeciez zakupy, zeby miec co z czego robic a na takie zakupy musze wybrac sie sama...

...jej, ale jestem padnieta....


__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 19:55   #4274
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Moja myszka tez juz spi wiec lece przygotowac sie do pracy bo o 6 pobudka

Kurcze Karenina zmartwiłam sie teraz ta Gucia ze nie oddzwania ani nie odpisuje na sms, mam nadzieje ze u niej wszystko ok
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 19:56   #4275
elalank
Zadomowienie
 
Avatar elalank
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 663
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
elalank -Z kaloszami, to mnie zdenerwowałaś. Nasze kosztowały 50zł w ccc... Za karę oddawaj ciasto marchewkowe!!! Uwielbiam!

Millka już dobrze. Ma tylko katar ale nie przeszkadza jej to za bardzo. Byliśmy dziś po szkole na lodach i później nad rzeką. Fajnie było ale mam też ochotę wybrać się tam sama. Posiedzieć, poczytać w słońcu, wyciszyć się. Teraz już po sezonie więc spokój i cisza...
Jeśli chodzi o buty, to Mi zakochana w swych gumokach. Wszędzie w nich chodzi. Dlatego też przyszedł mi do głowy pomysł z rzeką. No i super, że już jeżdżę autem, bo tak, to musiałabym się ze wszystkim w autobus pakować a tak, to 5minut i jesteśmy Tylko nie tankowałam jeszcze. Boję się, że dystrybutor mogę przestawić
no ja prawie też kupiłam za 40, miałam odłożone w jednym sklepei, ale nie chciało mi się do niego wracać. I trafiło mi się z tymi kaloszami jak ślepej kurze ziarnko tak myślę czy nie kupić jeszcze większych na potem?
ciasto jeszcze jest, wpadaj to moje ulubione i najszybsze ciacho i zawsze się udaje

super, że się rozjeżdżasz. A nad rzeką też bym posiedziała i faktycznie w sezonie to nie było gdzie tam usiąść.

ja też tankowanie zostawiam TZowi
__________________
Córcie 15.11.2009 i 16.06.2011


elalank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 21:27   #4276
jo@śka
Rozeznanie
 
Avatar jo@śka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: beskidzki groń
Wiadomości: 684
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

karenina - co do Twoich zdolności, to może znasz nr wygranej w totolotka???
Na pewno zrobisz świetną imprezę a nigdy nie dogodzisz wszystkim rodzicom. Nawet jak dogodzisz, to i tak z zazdrości choćby obsmarują. Nie przejmowałabym się tym. W sumie jak masz do dyspozycji tyle miejsca, to faktycznie fajny pomysł z tymi stanowiskami. Tylko uważaj z farbkami do ciała, bo niektóre mają jakiś strasznie uczulający składnik. Ale to raczej takie z niewiadomych źródeł. Ostatnio o tym w tv mówili. A do ramy, to może lew byłby fajny - taka wielka grzywa i chyba rozpoznawalny przez wszystkie dzieci.
Co do wypłakania, to niestety dałam się wciągnąć, bo wtedy wszędzie tak wszyscy mówili, głupa byłam, myślałam, że tak trzeba, ze to będzie tylko z korzyścią dla dziecka... Na szczęście długo to nie trwało, choć i tak to sobie będę do końca życia wyrzucać. Co do piniaty, to myślę, że trzylatek, czterolatek, to już prędzej ale dla dwulatka, to chyba za wcześnie.
No i nie śmiej się z blondynki za kierownicą, bo świat jest mały i nie wiadomo czy kiedyś nie spotkamy się przy jakimś dystrybutorze


Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Moja myszka tez juz spi wiec lece przygotowac sie do pracy bo o 6 pobudka

Kurcze Karenina zmartwiłam sie teraz ta Gucia ze nie oddzwania ani nie odpisuje na sms, mam nadzieje ze u niej wszystko ok
Też mam taką nadzieję. Może po prostu nie ma czasu...

Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
no ja prawie też kupiłam za 40, miałam odłożone w jednym sklepei, ale nie chciało mi się do niego wracać. I trafiło mi się z tymi kaloszami jak ślepej kurze ziarnko tak myślę czy nie kupić jeszcze większych na potem?
ciasto jeszcze jest, wpadaj to moje ulubione i najszybsze ciacho i zawsze się udaje

super, że się rozjeżdżasz. A nad rzeką też bym posiedziała i faktycznie w sezonie to nie było gdzie tam usiąść.

ja też tankowanie zostawiam TZowi
Może kup jeszcze parę kaloszy. Za tę cenę... Co do ciasta, to chętnie bym wpadła. Między innymi przez Ciebie ciągnie mnie jakoś do Poznania... Szkoda, że to tak daleko...
No i nie rozjeżdżam się moja droga!!! Wierna kobieta jestem...
Właśnie kombinuję jak zrobić, żeby mąż mi zatankował ale chyba nie da rady i jutro będzie ten pierwszy raz!!!
Oki, spadam, bo jakoś tendencyjnie się robi... Głupawka mnie dopadła ze zmęczenia chyba...

---------- Dopisano o 22:27 ---------- Poprzedni post napisano o 22:02 ----------

karenina - właśnie znalazłam, może się przyda http://bawimy-sie.blogspot.com/2011/...owe-party.html
jo@śka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-15, 21:38   #4277
elalank
Zadomowienie
 
Avatar elalank
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 663
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Może kup jeszcze parę kaloszy. Za tę cenę... Co do ciasta, to chętnie bym wpadła. Między innymi przez Ciebie ciągnie mnie jakoś do Poznania... Szkoda, że to tak daleko...
No i nie rozjeżdżam się moja droga!!! Wierna kobieta jestem...
Właśnie kombinuję jak zrobić, żeby mąż mi zatankował ale chyba nie da rady i jutro będzie ten pierwszy raz!!!
chyba kupię
zapraszam!!! naprawdę żałuję, że nie udało się nam spotkać w Brennej.

hihi co do tego nie mam wątpliwości i dopiero teraz widzę, jak to zabrzmiało

powodzenia przy tankowaniu!


A i miałam jeszcze napisać, co do zasypiania i płakania! nie miałabym sumienia tak zostawić Olci! 40 minut?????????? chyba bym wyskoczyła prędzej z okna!

Karenina - znów mnie ciary obleciały! aaaaaaa, jak ja się boję takich historii.. nie wiem czemu twardzielka jesteś

Idę spaty- dobranoc
__________________
Córcie 15.11.2009 i 16.06.2011


elalank jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 07:26   #4278
asioczka
Zadomowienie
 
Avatar asioczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 837
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

wczoraj nie udalo mi sie nadrobic. ale komp juz jest wiec postaram sie teraz. chociaz moj dom opanowala al-kaida i nie wiem czy dam rade :/moja mala talibka daje niezle w kosc. nie poznaje wlasnego dziecka!!! macie sprawdzone sposoby na ataki histerii, sprzeciwu, krzyki, i "akcje podlogowe"? choc te osttnie jeszcze chyba nie sa w "rozkwicie", bo bez tupania nogami i walenia glowa
dwie wyprawy do sklepu po buty zakonczyly sie fiaskiem;/ a zawsze lubilam z nia robic zakupy wspolpracowala tylko przy pierwszej parze, potem bylo tylko gorzej i trzeba bylo sie ewakuowac ze sklepu;]
__________________
Maja jest z nami od godziny 1.40 dnia 18.11.2009 : D
Majusia

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaqps60jfvd5cq.png Natka 16.06.2012
asioczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 07:38   #4279
magdawikp
Wtajemniczenie
 
Avatar magdawikp
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: woj. lubelskie
Wiadomości: 2 686
GG do magdawikp Send a message via Skype™ to magdawikp
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez olalicious07 Pokaż wiadomość
ZDAŁAM ten cholerny egzamin
klask i:

Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Z tymi "siłowymi" przejściami, to chodziło mi o to, że dziecko niby do 40minut może płakać a Ty tylko co chwilę wchodzisz, nic nie mówisz, tylko przytulasz, pokazujesz, ze jesteś, że słyszysz...

(...)

magda - z tym odrobaczeniem, to mnie zagięłaś. Nigdy o tym nie słyszałam. Muszę spytać swojego pediatrę. No ale przecież na robale można badania robić, to po co jakieś kolejne leki... No ale może akurat jest to ok. Popytam z ciekawości.
u nas Grześ jak dostaje nerwa to bardzo ciężko jest go uspokoić - generalnie w takich chwilach to nie mogę go dotknąć bo mnie odpycha ale też nie mogę się oddalić

no można i robic badania ale jak się nie trafi na odpowiedni cykl to pomimo, iż są nie wykażą tego badania - więc profilaktycznie powinno się, zwłaszcza po lecie, kiedy dziecko ma styczność i większą możliwość zarażenia się
pediatrzy raczej dają skierowanie na badania, jeśli już, ale nasza wychodzi z założenia, że nie sa wiarygodne a dawki nie są duże, w tym roku chyba i ja się odrobaczę

siostra TŻ robiła małemu badania i nic nie wyszło, ale pod koniec lata mieli przeboje z jazda samochodem - mały 3 latek wówczas nagle zaczął mieć chorobę lokomocyjną, ja byłam wówczas w temacie robali i zwróciłam jej uwagę że to może byc od glisty - więc powtorzyła badania i przy 3 próbie (sa 3 w odpowiednich odstępach) wyszła


Grzes wczoraj miał temperaturę - doktorka powiedziałą, ze jak będzie się utrzymywac przez dobę powyżej 38 to mam przyjechać, noc przespał spokojnie rano tez OK - więc może ten brzuszek i temp są powiązane - bo i Iza mi wczoraj narzekała na brzuszek i 3 razy robiła

TŻ wrócił
magdawikp jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-16, 08:43   #4280
Maria2008
Zadomowienie
 
Avatar Maria2008
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 1 351
GG do Maria2008
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Witam mamusie my dalej bez netu, więc szybko coś napisze.

Ola gratulajce

madzia ja słyszałam odrabaczaniu dzieci , ale narazie myśle, że nie ma u nas takiej potrzeby. Zdrówka życzymy Fajnie że masz już męża w domciu

asioczka no mam nadzieje, że u Nas przymierzanie butów będzie jak pół roku temu co do zachowania to nie pomoge

karenina super masz pomysły mnie się wydaje, że puzzle będą fajniejsze

joasia dasz rade na stacji

brombi świetny piesek, kwestia czasu jak zaczną broić

aniulka mnie się wydaje, że dzieci mówią czasem do siebie taka zabawa

zebra u nas też będzie skromnie

pozdrawiam
Maria2008 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 11:51   #4281
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez asioczka Pokaż wiadomość
wczoraj nie udalo mi sie nadrobic. ale komp juz jest wiec postaram sie teraz. chociaz moj dom opanowala al-kaida i nie wiem czy dam rade :/moja mala talibka daje niezle w kosc. nie poznaje wlasnego dziecka!!! macie sprawdzone sposoby na ataki histerii, sprzeciwu, krzyki, i "akcje podlogowe"? choc te osttnie jeszcze chyba nie sa w "rozkwicie", bo bez tupania nogami i walenia glowa
dwie wyprawy do sklepu po buty zakonczyly sie fiaskiem;/ a zawsze lubilam z nia robic zakupy wspolpracowala tylko przy pierwszej parze, potem bylo tylko gorzej i trzeba bylo sie ewakuowac ze sklepu;]
tak, ignorowanie. Ja wtedy nawet na Wojtka nie zerkam. Mija

---------- Dopisano o 12:51 ---------- Poprzedni post napisano o 12:46 ----------

co do urodzinek, to u nas bedzie tylko tort z domownikami. Żadnej imprezy nie będzie.
Za rok mam nadzieje że już będę u siebie to zrobię mu mega urodzinki wtedy już też do przedszkola będzie chodził więc będzie jakie dzieciaczki zaprosić, no bo póki co to tylko ma kolege Samusia (a właściwie to z musu bo za sobą nie przepadają, no ale to syn mojej koleżanki).
Na początku myślałam o jakiejś imprezce połączonej z moją 30tką ale odpuszcze sobie jednak. Dziwnie tak do teściów spraszać ludzi :/
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 12:35   #4282
suonko2
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 914
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Hej
Dawno nic nie pisałam, cho podczytuje nagminnie
U nas czas chorób nastał - zresztą ciągle jest, Lena dostała w nocy z poniedziałku na wtorek katarku, niestety takiego ciągnącego, ciężko wypływającego. Dostała syrop przeciwwirusowy i jednocześnie wspomagający odpornośc. Ostatnio jak w lipcu jednego dnia dostała kataru, na drugi dzień było już ropne zapalenie gardła więc wolałam nie ryzykowac z niepodawaniem niczego. Czym inhalujecie dzieci podczas katarku????
Ja oprowadzam grupy w KT i bardzo mi się spodobało

---------- Dopisano o 13:35 ---------- Poprzedni post napisano o 13:34 ----------

Asioczka jak staranka:brzyda l:
suonko2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 12:40   #4283
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez pietrusia Pokaż wiadomość
Kurcze Karenina zmartwiłam sie teraz ta Gucia ze nie oddzwania ani nie odpisuje na sms, mam nadzieje ze u niej wszystko ok

Kochane, rozmawialam wczoraj z Ola i wszystko u nich dobrze
Ola czuje sie dobrze, brzuszek powoli rosnie i jest u niej mama wiec spedzaja czas razem.

A z super informacji to prawopodobnie spotkamy sie z Ola juz niedlugo!


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
karenina - co do Twoich zdolności, to może znasz nr wygranej w totolotka???

No przeciez pisalam, ze ostatni raz byl jak mialam 6-7 lat...zaufaj mi - gdyby bylo cos teraz to pisalabym do was z mojego domu w Malezji albo Nowej Zelandii...


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Na pewno zrobisz świetną imprezę a nigdy nie dogodzisz wszystkim rodzicom. Nawet jak dogodzisz, to i tak z zazdrości choćby obsmarują. Nie przejmowałabym się tym.

Nie, ja sie tam nie przejmuje tylko tak sie smieje, ze maluch w porownaniu z doroslymi to czasami pikus...


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
A do ramy, to może lew byłby fajny - taka wielka grzywa i chyba rozpoznawalny przez wszystkie dzieci.


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
Co do wypłakania, to niestety dałam się wciągnąć, bo wtedy wszędzie tak wszyscy mówili, głupa byłam, myślałam, że tak trzeba, ze to będzie tylko z korzyścią dla dziecka... Na szczęście długo to nie trwało, choć i tak to sobie będę do końca życia wyrzucać.

Co bylo to bylo, nie ma co rozpamietywac. Czlowiek uczy sie przeciez na bledach...


Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
No i nie śmiej się z blondynki za kierownicą, bo świat jest mały i nie wiadomo czy kiedyś nie spotkamy się przy jakimś dystrybutorze



Cytat:
Napisane przez jo@śka Pokaż wiadomość
karenina - właśnie znalazłam, może się przyda http://bawimy-sie.blogspot.com/2011/...owe-party.html

Dzieki sliczne, ale jeszcz nie otworzylam linka, bo nie lubie sie za bardzo sugerowac cudzymi pomyslami...poki mam jakies wlasne, no chyba ze nie mam to wtedy oczywiscie szukam ratunku gdzie indziej


Cytat:
Napisane przez elalank Pokaż wiadomość
Karenina - znów mnie ciary obleciały! aaaaaaa, jak ja się boję takich historii.. nie wiem czemu twardzielka jesteś

Hehehe...Nie jestem tylko ewentualnie bylam... dla dziecka takie sprawy wygladaja zupelnie inaczej, wlasciwie naturalnie...Dzisiaj pewnie zareagowalabym inaczej...


Cytat:
Napisane przez asioczka Pokaż wiadomość
wczoraj nie udalo mi sie nadrobic. ale komp juz jest wiec postaram sie teraz. chociaz moj dom opanowala al-kaida i nie wiem czy dam rade :/moja mala talibka daje niezle w kosc. nie poznaje wlasnego dziecka!!! macie sprawdzone sposoby na ataki histerii, sprzeciwu, krzyki, i "akcje podlogowe"? choc te osttnie jeszcze chyba nie sa w "rozkwicie", bo bez tupania nogami i walenia glowa

Jasne, ze mamy - ignorowanie. Za kazdym razem.
Stoj/siedz z boku i nie patrz na malego az sie uspokoi i potem go pochwal, ze ladnie udalo mu sie uspokoic, nazwij emocje, jaka nich targala (np. wiem, ze byles zly/rozczarowany/zniecierpliwiony), daj buziaka i juz.

Co do zakupow to sprobuj moze przygotowac mala do tego, ze idziecie na zakupy. Opowiadaj jej o tym, co kupicie dobrego np. do jedzenia a przed sklepem spytaj czy bedzie grzeczna, kiedy mamusia bedzie robily zakupy, bo jak ladnie wam pojdzie to bedzie jeszcze czas na zabawe. No i np. po "grzecznych" zakupach moze byc forma nagrody w postaci zabawy na placu zabaw.


Cytat:
Napisane przez magdawikp Pokaż wiadomość
Grzes wczoraj miał temperaturę - doktorka powiedziałą, ze jak będzie się utrzymywac przez dobę powyżej 38 to mam przyjechać, noc przespał spokojnie rano tez OK - więc może ten brzuszek i temp są powiązane - bo i Iza mi wczoraj narzekała na brzuszek i 3 razy robiła

TŻ wrócił

Macie atrakcje jakies zawsze...



Cytat:
Napisane przez Maria2008 Pokaż wiadomość
karenina super masz pomysły mnie się wydaje, że puzzle będą fajniejsze



Hej

moj syn dzisiaj to juz przesadzil...wstal o...5.20... Ja tak nie pociagne dlugo, mowie wam...no dobra, co prawda lezal troche z nami i bawil sie w sypialni do 7.20, ale ja i tak nie spie jak wiem, ze on cos tam tworzy na wlasna reke...


Poza tym troche bierze mnie choroba, a tu jak na zlosc weekend caly zajety - w sobote idziemy do znajomych na 12 a w niedziele mamy w przedszkolu Baby-Bazar i chce wystawic ciuszki malego i jeszcze lezaczek-bujaczek i karuzele wiec trzeba to przygotowac i jeszcze dwa ciasta musze przyniesc...nic tylko chorowac, nie?

Dom juz jako-tako wyglada...jeszcze gore trzeba ogarnac i pranko powiesic...



Moja mama najlepiej dzisiaj stwierdzila, ze ona nie rozumie w ogole po co ja tak wymyslam i sie wysilam na te urodziny? Zaproszenia powinnam kupic gotowe, ciasta tak samo, tort tym bardziej i juz...

__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 13:29   #4284
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Hej, hej

Witaj Kareninko jak fajnie ze jesteś, chociaż znowu nie udało nam sie spotkać... Pomysł na urodzinki fajowy - każdy zwłaszcza te zdjęcia do mnie przemawiają i tez polecam zabawy w kółeczku dołożyć.
Teraz nasze bączki je uwielbiają.

Brombi - a Wy nie musieliście Rufusa oddać ze względu na uczulenie Filusia? To jak to nowy psiak? Słodki jest

Ola - gratki za egzamin, no to teraz z górki

Ela , jak tam Ola w żłobku? U nas juz jest po adaptacji. Jestem w szoku ze tak łatwo poszło, młody już w tym tygodniu - uwaga - nie płacze nawet przy pożegnaianiu z mamusią jeszcze tylko spanko nam zostało

Aniulka, ja bym się nie martwiła, czasem nie wszystko co nasze dzieci mowią ma odbicie w rzeczywistości... mój Staś tez dużo gada i czasem po prostu żeby sobie poopowiadać, wiem bo pytałam go o kilka sytuacji i nie miały one miejsca w rzeczywistości np nie byli akurat na dworze w żlobku, a opowiadał że tak

Asioczka - nie reagować. U nas dzisiaj rano też ciekawie rano zimno, a Staś mi się uparł że idziemy w sandałkach nic go nie przekonało, ani wyjście na balkon, ze jest zimno, ani ze mama tez już sandałek nie zakłada, ani ulubiona książeczka deklamowana po drodze. Awantura na całego, a "Sandałki czekają" to mantra powtarzana przez całą drogę, niczym nie dał sie zagadać no, ale ubraliśmy półbuty, nie ma rady
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 14:27   #4285
asioczka
Zadomowienie
 
Avatar asioczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 837
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

no staram sie ignorowac i robie swoje. np. jak mowie, ze idziemy i sa protesty, staram sie pprzekonac. jak nie dziala, to biore ją pod pache i idziemy. o bucikach jej mowilam i chciala nowe, ale w sklepie sie nie podobalo przymierzanie i nic z tego nie wyszlo. tylko sie spocilam

Suonko staranka, no coz... są za jakies poltorej tygodnia bede wiedziec wiecej bo w ostatnim cyklu bylo pudło wiec moze teraz.

dziewczyny wybaczcie, do innych postow postaram sie odniesc potem. teraz lecimy na spacer, bo zjadla i juz zaczyna jej odbijac.
aa no i znow mi nie spi w dzien.
__________________
Maja jest z nami od godziny 1.40 dnia 18.11.2009 : D
Majusia

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaqps60jfvd5cq.png Natka 16.06.2012

Edytowane przez asioczka
Czas edycji: 2011-09-16 o 14:28
asioczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 16:28   #4286
kachula27
Zakorzenienie
 
Avatar kachula27
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 9 529
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Dziewczyny a jak własnie u Was ze spaniem w dzien?Moj Mati zaczyna juz rezygnowac z drzemek popoludniowych,czasami tylko mi usnie po poludniu,nic nie daje to ze klade sie z nim ,usypiam,nic poprostu nic a szkoda bo czasami po pracy przydało by mi sie te 2 godzinki wolnego zeby ogarnac dom,obiad na nastepny dzien uszykowac a tak to teraz robie wszystko dopiero jak Mati spac pojdzie,czyli moj dzien znowu sie wydłuzył
__________________
http://abcslubu.pl/suwak/11_08_2007_7_1_2002_66.png


Mateuszek jest z nami od 03,11,2009

http://suwaczki.slub-wesele.pl/200911031762.html


Odchudzanko od 28,01,13
Jest mnie mniej o 19,5kg
kachula27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 18:31   #4287
asioczka
Zadomowienie
 
Avatar asioczka
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 837
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Kachula, to Mati do tej pory spal dwa razy?? czy raz? bo moja miala okresy nie spania w dzien, ale teraz juz w ogole nic nie pomaga. wiec klade ją przed 19, bo pada. ale wieczorem juz nie mam weny do roboty;/
__________________
Maja jest z nami od godziny 1.40 dnia 18.11.2009 : D
Majusia

http://www.suwaczki.com/tickers/1usaqps60jfvd5cq.png Natka 16.06.2012
asioczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 18:52   #4288
gochaa_p
Zakorzenienie
 
Avatar gochaa_p
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5 596
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Cytat:
Napisane przez kachula27 Pokaż wiadomość
Dziewczyny a jak własnie u Was ze spaniem w dzien?Moj Mati zaczyna juz rezygnowac z drzemek popoludniowych,czasami tylko mi usnie po poludniu,nic nie daje to ze klade sie z nim ,usypiam,nic poprostu nic a szkoda bo czasami po pracy przydało by mi sie te 2 godzinki wolnego zeby ogarnac dom,obiad na nastepny dzien uszykowac a tak to teraz robie wszystko dopiero jak Mati spac pojdzie,czyli moj dzien znowu sie wydłuzył
Wojtek śpi w dzien raz, jak jest w domu, ale jak mamy jakies wyjazdy, to z reguły sypia tylko tyle co w aucie.
__________________
ślubowaliśmy - 20.09.2008
Wojtuś - ur. 06.12.2009
Ewunia - ur. 10.01.2013
gochaa_p jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 19:42   #4289
pietrusia
Zakorzenienie
 
Avatar pietrusia
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Okolice Pilzna
Wiadomości: 3 915
GG do pietrusia
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Witam ale mam zalatany dzien, w sumie to jakos caly tydzien taki zalatany był

Przeleciałam was co z grubsza bo jeszcze sporo mam do zrobienia wiec nie chce sie rozsiadac przed kompem bo moze sie to kiepsko skonczyc

Karenina to mnie uspokoiłas super ze u Oli wszytsko ok i ratuj sie jak możesz żebyś sie tylko nie rozchorowła

Asioczka moja tez dzis odmówiła spania, przelezały my chyba z godzine tak sie wierciła, smiała, wygłupiała ze nie było mowy o spaniu mam nadzieje ze jej to nie wejdzie w krew bo 2 godzinki w dzien zawsze sie przydadza jak spi
__________________
Moje
17.11.2009
19.06.2012



Aniołek[*]
pietrusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-09-16, 20:39   #4290
zebra666
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 13 062
Dot.: Języki się rozkręcają, nogi biegają a mamuśki wciąż gadają (list-grud 2009)

Witam

Co do drzemek Piotrek ma różnie... Np dzisiaj nie spał wcale w ciągu dni, rzdana siła nie była w stanie go uspić- jak wstał ok 10 to padł o 20.
Wczoraj zaś drzemnął się dopiero po 17 z pół godzinki. Wcześniej spał zawsze ok. południa i to dośc dugo... A jutro nie wiem co mnie czeka. sprzątam więc w ciągu dnia z nim, bo inaczej zarosłabym brudem:P Wieczorem też nie mam siły już na sprzątanie, bo jestem padnięta.
__________________



zebra666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:11.