Skakanka VS tłuszcz :) - Strona 35 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-01-08, 16:48   #1021
dzasta71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 1
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

a dlaczego skakanie zabka odpada?mi sie wydaje ze wlasnie przy nim sie najbardziej meczy co do odchudzania to u mnie jesc dziwnie ;] bo jak juz sie "wkrece w to" to czego bym nie zjadla- to za chwile mam wyrzuty sumienia...
dzasta71 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 17:40   #1022
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Ja za bardzo kocham jeść żeby sobie odmawiać czegokolwiek Wolę samą skakankę. Ba! Nawet i bez żadnych diet widzę postępy, więc co to się męczyć i sobie odmawiać tego co dobre?!
Ja pouczę się trochę historii i spadam skakać! Później prysznic i łóżko - rewelacyjnie się śpi po półgodzinnym skakaniu!
Sate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 18:01   #1023
Maartynaa
Raczkowanie
 
Avatar Maartynaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 130
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez Sate Pokaż wiadomość
Ja za bardzo kocham jeść żeby sobie odmawiać czegokolwiek Wolę samą skakankę. Ba! Nawet i bez żadnych diet widzę postępy, więc co to się męczyć i sobie odmawiać tego co dobre?!
Ja pouczę się trochę historii i spadam skakać! Później prysznic i łóżko - rewelacyjnie się śpi po półgodzinnym skakaniu!
Hmmm, cos o tym wiem
__________________

Maartynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 18:09   #1024
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

poskakałam ok 15 minut dzisiaj Jutro znowu ;] Czas sie wziąc za siebie
__________________

życiowy parkiet bywa śliski

Edytowane przez nefre
Czas edycji: 2007-01-08 o 18:11 Powód: błąd;P
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 18:15   #1025
Maartynaa
Raczkowanie
 
Avatar Maartynaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 130
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

A może mi ktoś powiedziec, ile kalorii tracimy podczasz 10 minut skakania na skakance?
__________________

Maartynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 18:26   #1026
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

To chyba zalezy od tempa skakania
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 18:33   #1027
Maartynaa
Raczkowanie
 
Avatar Maartynaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 130
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Yhmm, no ja raczej tempo mam takie... średnie
__________________

Maartynaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 20:10   #1028
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

a ja sobie poskakalam dzisiaj 20 minut jakos tak fajnie mi sie skakalo - poskakalabym dluzej ale musialam isc na angielski :P
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 20:56   #1029
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

ja też dzisiaj troszke poskakałam ale chyba muszę się ciutkę lepiej rozciągnąć bo po wczorajszym mnie łydki bolą......ehhh a swoję drogą to moją kondycja pozostawia wiele do życzenia....troszke poskaczę i zadyszka od razu....achh ta starość
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 21:10   #1030
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

starość nie radość - młodość nie wieczność
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-08, 21:19   #1031
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez Vegetka Pokaż wiadomość
starość nie radość - młodość nie wieczność

no fakt , niewątpliwie masz rację..... ..no i pokręciłam jeszcze hula hop troszke....na dziś wystarczy...tyle nauki a mój mózg odmawia współpracy.....ehhhh
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-08, 22:25   #1032
Apiska
Zakorzenienie
 
Avatar Apiska
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 501
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

ja dzis tylko chwilke poskakałam, a do tego callenticsa zrobiłam
__________________
Razem: 08.08.2009r
Zaręczyny
: 06.03.2011r
Ślub
: 28.09.2013r


41/40
Apiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 14:12   #1033
Maartynaa
Raczkowanie
 
Avatar Maartynaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 130
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Ja za jakieś 10 - 15 minut idę poskakac ; )
__________________

Maartynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 20:32   #1034
blueone
Rozeznanie
 
Avatar blueone
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 545
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

od dziś dołączam do Was! zaczęłam od 10 min,co dwa dni zwiększając czas skakania o 5 min,życzcie mi wytrwalości
blueone jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 21:09   #1035
neska22
Zakorzenienie
 
Avatar neska22
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 9 922
GG do neska22
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

kolejny dzień skakania zaliczony...
neska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-09, 21:11   #1036
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

poskakałam 4 piosenki czyli ok 15 minut
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-10, 08:22   #1037
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

ja wczoraj tez tylko 15 minut bo wrocilam o 21 ze szkoly i bylam padnieta ( ale dzisiaj dluzej sobie poskacze
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-10, 13:05   #1038
Maartynaa
Raczkowanie
 
Avatar Maartynaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 130
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Jak wy skaczecie to robicie sobie w czasie skakania przerwy, czy tak przez cały czas? ;p
__________________

Maartynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-10, 13:05   #1039
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

No to chyba i ja się dołączę , mogę?
Od kilku dni szukałam mojej skakanki, i byłam tak zła, że chciałam zakupić nową, jednak wczoraj znalazła się ... pod moim własnym krzesłem na którym w tej chwili siedzę
No i poskakałam sobie chwilkę przed prysznicem, ale na prawdę króciutką chwilkę - niespełna 10 min, taką mam kondychę Próbowałam skakać coś na podobieństwo treningu HIIT - 10 wolnych podskoków, 20 bardzo szybkich, i znów 10 wolnych, i 20 bardzo szybkich...dzisiaj nie czuję własnych łydek, chodzić ledwo co mogę Oczywiście rozciągałam się i w ogóle, ale widać moja kondycja jest tak beznadziejna, że 20 minut nie wytrzymałam . Ale wszystko z czasem, tym razem chcę mieć piękne, smukłe nóżki na wiosnę
Bo głównie chcę właśnie zrzucić z nóg, to mój cel od hohoho...no i z pupy przy okazji. Oprócz tego kręciłam jeszcze hula hopem, który w połączeniu ze skakanką mam nadzieję da pożądane efekty. I dietą oczywiście .
Mam jeszcze pytanie odnośnie posiłku przed i po skakaniu ; kiedy białka, kiedy węglowodany, a może w ogóle co innego?
No i jeszcze ostatnie pytanie : komu udało zrzucić się coś z ud dzięki skakance, no i w jakim czasie?
Och, moje marzenie...no a marzenia się spełniają .
Teraz poczytam sobie wątek do końca, bo doszłam do połowy
Tak więc mam nadzieję, iż przyjmiecie mnie w grono skaczących i mocno jak nie będę skakała . Dzisiaj planuję dojść 20 minut
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-01-10, 13:07   #1040
Maartynaa
Raczkowanie
 
Avatar Maartynaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 130
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Ja ostatnio jak skakałam "lajkonikiem", to miałam zakwas tylko na jednej łydce.
teraz zacznę skakac żabką
__________________

Maartynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-10, 15:16   #1041
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

hmm ja juz chyba opisywalam jak skacze w szybkim tempie 2 podskoki na prawej, 2 na lewej nodze i prawa lewa prawa lewa i tak w kółko
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-10, 16:27   #1042
Sate
Raczkowanie
 
Avatar Sate
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 194
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez hula_hula Pokaż wiadomość
No to chyba i ja się dołączę , mogę?
Od kilku dni szukałam mojej skakanki, i byłam tak zła, że chciałam zakupić nową, jednak wczoraj znalazła się ... pod moim własnym krzesłem na którym w tej chwili siedzę
No i poskakałam sobie chwilkę przed prysznicem, ale na prawdę króciutką chwilkę - niespełna 10 min, taką mam kondychę Próbowałam skakać coś na podobieństwo treningu HIIT - 10 wolnych podskoków, 20 bardzo szybkich, i znów 10 wolnych, i 20 bardzo szybkich...dzisiaj nie czuję własnych łydek, chodzić ledwo co mogę Oczywiście rozciągałam się i w ogóle, ale widać moja kondycja jest tak beznadziejna, że 20 minut nie wytrzymałam . Ale wszystko z czasem, tym razem chcę mieć piękne, smukłe nóżki na wiosnę
Bo głównie chcę właśnie zrzucić z nóg, to mój cel od hohoho...no i z pupy przy okazji. Oprócz tego kręciłam jeszcze hula hopem, który w połączeniu ze skakanką mam nadzieję da pożądane efekty. I dietą oczywiście .
Mam jeszcze pytanie odnośnie posiłku przed i po skakaniu ; kiedy białka, kiedy węglowodany, a może w ogóle co innego?
No i jeszcze ostatnie pytanie : komu udało zrzucić się coś z ud dzięki skakance, no i w jakim czasie?
Och, moje marzenie...no a marzenia się spełniają .
Teraz poczytam sobie wątek do końca, bo doszłam do połowy
Tak więc mam nadzieję, iż przyjmiecie mnie w grono skaczących i mocno jak nie będę skakała . Dzisiaj planuję dojść 20 minut

Ja skaczę miesiąc i widzę efekty. Nie wiem ile centymetrów, ile kilogramów - to nie jest dla mnie ważne. Ja po prostu chcę widzieć, że jestem szczuplejsza, bo nikt centymetra w oczach nie ma.

A ja mam do ciebie pytanko - słyszałam o tym sposobie, żeby skakać raz powoli i spokojnie, a raz szybko i intensywnie. Podobno wtedy tętno utrzymywane jest na jakimś tam poziomie, który jest potrzebny do szybszego spalanie tłuszczu. Masz o tym może więcej informacji?
Sate jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-10, 17:10   #1043
hula_hula
Zakorzenienie
 
Avatar hula_hula
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 4 398
GG do hula_hula
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Cytat:
Napisane przez Sate Pokaż wiadomość
Ja skaczę miesiąc i widzę efekty. Nie wiem ile centymetrów, ile kilogramów - to nie jest dla mnie ważne. Ja po prostu chcę widzieć, że jestem szczuplejsza, bo nikt centymetra w oczach nie ma.

A ja mam do ciebie pytanko - słyszałam o tym sposobie, żeby skakać raz powoli i spokojnie, a raz szybko i intensywnie. Podobno wtedy tętno utrzymywane jest na jakimś tam poziomie, który jest potrzebny do szybszego spalanie tłuszczu. Masz o tym może więcej informacji?
Oczywiście, proszę :
"Jeśli zwiększamy intensywność wysiłku, ilość kwasów tłuszczowych wykorzystywanych jako źródło energii zmniejsza się, natomiast węglowodanów rośnie." Sformułowanie, zresztą prawdziwe, przyczyniło się do upowszechnienia opinii, iż najefektywniejszą metodą redukowania tkanki tłuszczowej są długie sesje aerobowe o niskiej/średniej intensywności. Należy jednak wziąć pod uwagę co dzieje się w okresie późniejszym, po zakończonym treningu kiedy organizm odpoczywa. Całkowity dzienny wydatek energetyczny jest ważniejszy niż wydatek samego treningu.
HIIT - High Intensity Interval Trening

"Jeśli zwiększamy intensywność wysiłku, ilość kwasów tłuszczowych wykorzystywanych jako źródło energii zmniejsza się, natomiast węglowodanów rośnie." Sformułowanie, zresztą prawdziwe, przyczyniło się do upowszechnienia opinii, iż najefektywniejszą metodą redukowania tkanki tłuszczowej są długie sesje aerobowe o niskiej/średniej intensywności. Należy jednak wziąć pod uwagę co dzieje się w okresie późniejszym, po zakończonym treningu kiedy organizm odpoczywa. Całkowity dzienny wydatek energetyczny jest ważniejszy niż wydatek samego treningu.

HIIT w porównaniu do tradycyjnego treningu aerobowego o stałej niskiej/średniej intensywności powoduje znacznie większe Spalanie tłuszczu (kalorii także) w okresie potreningowym.

Przykładowy schemat HIIT:

Początkujący:

30 sekund 100% Mhr (Maximum Heart Rate) (tutaj nie określam dokładnie 100% Mhr, chodzi o mximum wysiłku)
3 minuty 60% Mhr

Powtarzać do 25 minut, 2x w tygodniu. Opcjonalnie można połączyć z 2 sesjami o stałej niskiej/średniej intensywności.

Średniozaawansowany:

1 minuta 100% Mhr
2,5 minuty 60% Mhr

Powtarzać do 25 minut. Do 3 razy w tygodniu.

Zaawansowany:

1,5 minuty 100% Mhr
2 minuty 60% Mhr

Powtarzać do 30-35 minut. Ilośc treningów indywidualnia. Nie należy jednak przesadzać.

Jak powszechnie wiadomo, warunkiem postępu jest progresja intensywności wysiłku. Nie przeskakujemy jednak od razu z jednego poziomu na drugi. Robimy to stopniowo, zwiększając minimalnie czas 100% Mhr (o 5-10s) i zmniejszając czas wysiłku na poziomie 60% Mhr.

Zalety HIIT:

-niesamowicie podkręca metabolizm na 16-24h po treningu.
-nie trwa dłużej niż 30 minut.
-jest znacznie mniej monotonny i nudny niż tradycyjne aeroby, które są równie ciekawe jak partia szachów
-świetny wpływ na wydolność tlenową i wytrzymałość na różnych progach
-trening bardzo elastyczny, dopasowujacy się do indywidualnych potrzeb trenującego
-większe zużycie kalorii niż w przypadku tradycyjnych aerobów (przyjmuje się że 20 minut HIIT = 30 minut typowych aerobów)

...i bardzo ważna zaleta...

-działa mniej katabolicznie niż tradycyjne aeroby. Jak wiadomo dużym minusem długich sesji aerobowych o niskiej/średniej intensywności jest wzmożone wydzialanie kortyzolu - hormonu biorącego udział w utrzymaniu stężenia glukozy we krwi na drodze glukoneogenezy, tj. przemiany aminokwasów w glukozę, a jednocześnie nasiląjacego rozpad białek kurczliwych w mięśniach szkieletowych (katabolizm). Trening wysoko-intensywny powoduje mniejsze wydzielanie kortyzolu jak w przypadku długich sesji aerobowych. Jednym słowem - jeśli mamy problemy z utratą masy mięśniowej w okresach rzeźbienia warto zastosować HIIT.

Jedynym minusem HIIT jest to, że nie poprzedzony odpowiednią rozgrzewką może okazać się kontuzjogenny. Ponadto nie powinny go wykonywać osoby mające problemy zdrowotne (w szczególności z sercem) oraz zupełnie początkujący.



Tekst zaczerpnięty ze strony :

http://www.kulturystyka.eu/index.php...d=64&Itemid=67

Trening HIIT można stosować różnie, przy biegach chyba najczęściej Jednak tu jest ( co prawda króciutki ) wątek wizażowy o skakance i treningu HIIT :
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...highlight=HIIT

Co do tych efektów, bardzo się cieszę, że już po miesiącu Ty je widzisz, chociaż wiem , że nie u każdego jest tak samo Jednak się zaprę i będę próbowała .
Acha, w imieniu ktosia, który pisał wyżej zamieszczony tekst, przepraszam za błędy, połowę poprawiłam , jednak czas nie pozwala mi na resztę
hula_hula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-10, 18:04   #1044
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

TŻ powiedział, że teraz mam super tyłeczek Taki podniesiony i jędrny. Idealny. (a wczesniej jaki niby był?). Jestem zadowlona i jeszcze bardziej mnie to motywuje do skakania
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-11, 19:18   #1045
nefre
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 5 250
GG do nefre
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

dzisiaj 20 minut skakanki
__________________

życiowy parkiet bywa śliski
nefre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-12, 09:36   #1046
Vegetka
Zakorzenienie
 
Avatar Vegetka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 329
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

ja wczoraj poskakalam wg treningu HITT i musze Wam powiedziec ze bardzo fajnie mi się tak skacze, bardzo odpowiada mi taka forma skakania
Vegetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-12, 13:52   #1047
klemensik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 31
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Ja zaczęłam przedwczoraj tak po 10 minut.W tym roku kończę 30 lat i postanowiłam że doprowadzę się do porządku, żeby mąż nie oglądał się za młodszymi. Mam trochę do zrzucenia:
wzrost 165 cm
waga 65 kg
talia 80cm
biodra 99 cm
udo 55 cm
W wakacje było na wadze 60 kg i po 5 cm mniej tylko przez tą cholerną zimę tak się zapuściłam. Nie liczę kg tylko cm i mam nadzieję że skakanka i wasze wsparcie mi w tym pomoże.
klemensik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-12, 14:59   #1048
libra22
Zakorzenienie
 
Avatar libra22
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie
Wiadomości: 3 035
GG do libra22
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Dziewuszki też dołączam do Was Nefre ja też chce żeby mi facecik mój powiedział, że mam niezły tyłeczek dlatego jeszcze bardziej mnie to zmotywowało Dziś już skakałam 10 minut. Ale chyba dokładnie przeczytam ten trening HITT i możę się do niego dostosuję
Pozdrawiam
__________________
Moje tiulowe inspiracje
Tutuszka
libra22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-12, 18:48   #1049
mala_misia
Raczkowanie
 
Avatar mala_misia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Wrocław=)
Wiadomości: 486
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Tak czytam kochane i czytam i aż mi sie chce skakać!! Tylko nie mam skakanki w domciu jutro planuje kupić i od jutra zacząć. Zainwestuje przy okazji w hula hop. Potrzebuje tylko dobrej motywacji,której mi ostatnio brakuje do wszystkiego. Mam nadzieje,że efekty beda widoczne szybko!! Czy któraś z Was może mi polecić jakąś dobrą skakanke,czy Wy na takich zwykłych śmigacie?
__________________
"Uprzejmość męska: najwytworniejsza forma fałszu."
Julian Tuwim
mala_misia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-01-13, 08:52   #1050
Maartynaa
Raczkowanie
 
Avatar Maartynaa
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 130
Dot.: Skakanka VS tłuszcz :)

Ja skaczę na takiej najzwyklejszej
__________________

Maartynaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:25.