Yasmin a okropna sennosc - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-04-09, 13:35   #1
activia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2
Red face

Yasmin a okropna sennosc


Witam.Chcialam poruszyc temat tabletek Antykoncepcyjnych Yasmin.Sa to moje pierwsze tabletki jakie zaczelam brac a biore je od 9 dni. Wiem ze kazda kobieta na tabletki reaguje inaczej i ze po 2-3 cyklach powinno sie wszystko unormowac.Moj problem jest taki ze od tych 9 dni meczy mnie nadmierna sennosc i w ogole brak checi do wszystkiego.Czy to minie w koncu ? Czy ktoras z Was tak miala ? i pozniej juz bylo wszystko ok ? gdyby nie sennosc tez bym zachwalala te tabletki...czekam na moment kiedy tak bedzie al na razie strasznie mnie to meczy.
activia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:49   #2
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Yasmin a okropna sennosc

Cytat:
Napisane przez activia Pokaż wiadomość
Witam.Chcialam poruszyc temat tabletek Antykoncepcyjnych Yasmin.Sa to moje pierwsze tabletki jakie zaczelam brac a biore je od 9 dni. Wiem ze kazda kobieta na tabletki reaguje inaczej i ze po 2-3 cyklach powinno sie wszystko unormowac.Moj problem jest taki ze od tych 9 dni meczy mnie nadmierna sennosc i w ogole brak checi do wszystkiego.Czy to minie w koncu ? Czy ktoras z Was tak miala ? i pozniej juz bylo wszystko ok ? gdyby nie sennosc tez bym zachwalala te tabletki...czekam na moment kiedy tak bedzie al na razie strasznie mnie to meczy.
jakie masz ciśnienie? czy lekarz mierzył je zanim przepisal pigułki? Jestes senna, ponieważ yasmin obniżają ciśnienie krwi...I raczej się to nie zmieni, chyba, że bardzo zmienisz swój tryb życia - na znacznie aktywniejszy oczywiście
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 13:58   #3
activia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2
Dot.: Yasmin a okropna sennosc

Lekarz mi nie mierzyl cisnienia tylko zrobil typowe badanie ginekologiczne.a co do Cisnienia to przewaznie mam dobre cisnienie w okolicach 120/70 ,ale ostatnio jak bylam taka senna to faktycznie mialam nieco inne cisnienie ,ale to zawsze mam tak przed okresem i jest sennosc to i cisniennie niskie...ale teraz jestem juz po okresie i ciagle to samo.. dalo mi to do myslenia... czy warto zmienic tabletki?...czy kazde obnizaja.?..hmm chyba bede musiala pomyslec nad bardziej aktywnym trybem zycia .dzieki za info
activia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:03   #4
miiee
Rozeznanie
 
Avatar miiee
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 608
Dot.: Yasmin a okropna sennosc

Ja wlasnie wczoraj odstawilam jasmin. Bralam je od ponad pol roku i coś przez ostatnie 2 miesiace zaczelam czuc sie okropnie senna, zmeczona, mialam nastroje depresyjne. Przerwalam w polowie opakowania. Biore juz ponad rok tabletki wiec chcialam odstawić. Ale strasznie sie czulam niedobrze mi bylo i spalam na stojaco. Moim zdaniem powinnas poczekac z 2 opakowania. Bo to mija po 9 dniu nie ma co sie sugerowac.Zwykle mijaja objawy
miiee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-04-09, 14:56   #5
Marilyn
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 449
Dot.: Yasmin a okropna sennosc

Cytat:
Napisane przez activia Pokaż wiadomość
Lekarz mi nie mierzyl cisnienia tylko zrobil typowe badanie ginekologiczne.a co do Cisnienia to przewaznie mam dobre cisnienie w okolicach 120/70 ,ale ostatnio jak bylam taka senna to faktycznie mialam nieco inne cisnienie ,ale to zawsze mam tak przed okresem i jest sennosc to i cisniennie niskie...ale teraz jestem juz po okresie i ciagle to samo.. dalo mi to do myslenia... czy warto zmienic tabletki?...czy kazde obnizaja.?..hmm chyba bede musiala pomyslec nad bardziej aktywnym trybem zycia .dzieki za info
Yasmin to niby przełom na rynku antykoncepcyjnym bo nie powoduja zatrzymywania wody w organizmie a jednoczesnie usuwają jej nadmiar, stąd obniżenie ciśnienia.

Lekarz powinien zmierzyc Ci ciśnienie (zbyt wysokie i zbyt niskie jest przeciwskazaniem), ale to, o którym piszesz jest ok. Ja mam b. niskie z yasmin i bez niej także az tak duzej różnicy nie poczułam

Miiee dobrze Ci radzi - przeczekaj 1 opakowanie przynajamniej, jeżeli będzie b. źle idz do lekarza. Co mam na myśli pisząc bardzo zle? Będziesz "zasypiac na stojąco", nie będziesz w stanie normlanie funkcjonowac, ogolnie bedziesz się czula słabo, zmęczona bez wyraznej przyczyny. Poodbne objawy miałam gdy wrocilam po połrocznej przerwie do cielstu. Koszmar.

Yasmin pomimo tego, ze nie jest wskazny dla kobiet z niskim ciśneinie mnie sluzy dobrze, dostałam go jednak "na probę" z uwaga, ze gdyby cos się działo trzeba pomyslec o innych.

tu jest duzo informacji o yasmin http://www.studentnews.pl/serwis.php?s=157&pok=4439
Marilyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:54.