Problem z forum? - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-01, 09:50   #91
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Zauważyłam taką małą literówkę, gdy wchodzi się na stronę wizaz bez zalogowania:
"Forum ma zmienione oprogramowanie, jeśli masz problemy z zalogowaniem się, wyczyść koniecznie plii tymczasowe i cookies w Twojej przeglądarce." Wiem, że to mały pikuś, ale może ktoś szukać tych plii i jeszcze nie znajdzie .
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 12:32   #92
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
Zauważyłam taką małą literówkę, gdy wchodzi się na stronę wizaz bez zalogowania:
"Forum ma zmienione oprogramowanie, jeśli masz problemy z zalogowaniem się, wyczyść koniecznie plii tymczasowe i cookies w Twojej przeglądarce." Wiem, że to mały pikuś, ale może ktoś szukać tych plii i jeszcze nie znajdzie .
Dzięki za znalezienie, już poprawiłem
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 13:05   #93
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Podkręciłem nieco programik do logowania, teraz o wiele lepiej pilnuje swoich danych i nie powinien wylogowywać bez zgody użytkowniczki
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 14:44   #94
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Z dostepem problemu nie mam.
Ale znow nie dziala mi pasek ktory otwiera fora.
Klikam w urode i nie otwiera.

Musze na dole w panelu wchodzic wfora.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 14:48   #95
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Mam taki dziwny problem, niby wylogowuję się z wizażu, a jednak kiedy włączam stronę po raz drugi widzę, że nadal jestem zalogowana. Np. wylogowałam się, po mnie moja siostra korzystała z komputera, przeglądała różne strony i kiedy weszła na wizaż pokazała się informacja, że ja jestem nadal zalogowana. I tak jest cały czas. Siostra może się zalogować, kiedy wyloguje mnie i w międzyczasie nie przegląda innych stron. Ciasteczka mamy wyczyszczone.
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-01, 15:03   #96
cypressangel
Zakorzenienie
 
Avatar cypressangel
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 28 615
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Zauważyłam, że od wczoraj nie działa wyszukiwanie z * - to znaczy: szukając informacji odnośnie np. naczyń wpisywałam w 'przeszukaj ten wątek': naczyn* i wtedy wyszukiwały się posty, w których było użyte to słówko z odmienionymi końcówkami, a teraz po wpisaniu tej formułki pokazuje się komunikat:

Cytat:
Warunek wyszukiwania (naczyn*) jest krótszy (zbyt krótkie słowo) od minimalnego wymaganego przez forum (2 znaków). Proszę usuń to słowo lub zamień je na dłuższe. Jeśli ten warunek zawiera wildcard (*), proszę o dokładniejsze opisanie słowa.
W związku z tym mam pytanie - czy to ja robię coś nie tak, czy to chwilowy problem na forum?
__________________


cypressangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 13:01   #97
zuza32
Przyczajenie
 
Avatar zuza32
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 16
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

A jak ustawić sobie takie zdjęcie pod nickiem-bo za nic nie wiem jak to zrobić,nie wychodzi mi?
zuza32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-02, 14:36   #98
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Ustawienia - edytuj profil

Takie "zdjęcie" nazywa się na forum Avatarem


p.s. Próba kolejna zabezpieczenia zdjęć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg astor.jpg (13,5 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg max-factor.jpg (21,5 KB, 42 załadowań)
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 15:26   #99
Kate_Austen
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 144
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

klikając na zdjecia z załącnzikow, ładuje mi sie tylko strona wizazu bez zdjecia, juz mam tak od kilku dni.. dlaczego ?
Kate_Austen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 15:41   #100
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Cytat:
Napisane przez Kate_Austen Pokaż wiadomość
klikając na zdjecia z załącnzikow, ładuje mi sie tylko strona wizazu bez zdjecia, juz mam tak od kilku dni.. dlaczego ?
Masz zainstalowany program typu adbloker (blokuje reklamy).
My się utrzymujemy z reklam. Jeśli nie chcesz ich oglądać, to nie możesz oglądać również załączników...

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-02, 16:27   #101
zuza32
Przyczajenie
 
Avatar zuza32
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 16
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Dzięki!
zuza32 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-03, 18:58   #102
nebya
Wtajemniczenie
 
Avatar nebya
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 498
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Cytat:
Napisane przez nebya Pokaż wiadomość
Mam taki dziwny problem, niby wylogowuję się z wizażu, a jednak kiedy włączam stronę po raz drugi widzę, że nadal jestem zalogowana. Np. wylogowałam się, po mnie moja siostra korzystała z komputera, przeglądała różne strony i kiedy weszła na wizaż pokazała się informacja, że ja jestem nadal zalogowana. I tak jest cały czas. Siostra może się zalogować, kiedy wyloguje mnie i w międzyczasie nie przegląda innych stron. Ciasteczka mamy wyczyszczone.
Pozwoliłam sobie zacytować sama siebie
Czy da się coś zrobić z moim problemem? Może nie jest to poważna sprawa, ale trochę uciążliwa. Byłabym wdzięczna gdyby dało się z tym coś zrobić
__________________

nebya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-04, 09:38   #103
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

ZNow rozsuwanie panelu nie dziala
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 19:27   #104
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Mam problem od 3 dni[zarzädzaj zaläcznikami] i z ikonkami klikaniem na [wiecej],myslalam ze jest to przejsciowe,ale niestety nie.Cookies mam usuniete.
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 22:12   #105
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Mam problem od 3 dni[zarzädzaj zaläcznikami] i z ikonkami klikaniem na [wiecej],myslalam ze jest to przejsciowe,ale niestety nie.Cookies mam usuniete.
Cookies nie powodują tego problemu. Koniecznie musisz usunąć wszystkie pliki tymczasowe lub dane offline w przeglądarce.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-05, 23:02   #106
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Wszystko pousöwalam,i dalej to samo jest
__________________



RegulaminWizaz.pl
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 07:00   #107
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Wszystko pousöwalam,i dalej to samo jest
Kolejna możliwość - jakiś program blokuje część zawartości domeny wizaz.pl, na pewno:
- okienka pop-up
- grafikę

Podejrzewam jakiś programik typu AdBlocker
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 10:55   #108
kaska222
Moderator
 
Avatar kaska222
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Bayern/DE
Wiadomości: 6 257
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Dzieki Zlosliwcu
Mialam wläczony w Nortonie werbeblocker.Tylko dziwne bo to sie stalo od momentu kiedy wizaz przestal sie mulic.Wczesniej normalnie moglam korzystac z tych opcij i z komputera TZ.Pröbowalam dzis na probe na obu komputerach i tak samo blokowalo.Ale odkäd mam wyläczony werb;normalnie korzystam Czy jest mozliwosc ze samo sie zablokowalo?
__________________



RegulaminWizaz.pl

Edytowane przez kaska222
Czas edycji: 2008-10-06 o 11:11 Powód: literö;
mikroREKLAMA
Metamorfoza-uwolnij swoje piekno.
Chcesz wygladac inaczej jak na codzien,wystarczy jak zalaczysz zdjecie wraz z opisem.A my doradzimy co zmienic w Tobie,we fryzurze,makijazu,ubiorze.Zapraszamy bardzo na nasze forum.

Ta reklama pokazywana jest pod 6 257 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
kaska222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-06, 12:18   #109
ilo16na
Zakorzenienie
 
Avatar ilo16na
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 17 871
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Zlosiu a co z rozwijaniem panela.
Nie dziala a jestem na wizazu na roznych komputerach.
__________________
Pisz do mnie tylko Ilona.

  • "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą"

ilo16na jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-06, 12:52   #110
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Masz problemy z dostępem do strony?

Cytat:
Napisane przez kaska222 Pokaż wiadomość
Dzieki Zlosliwcu
Mialam wläczony w Nortonie werbeblocker.Tylko dziwne bo to sie stalo od momentu kiedy wizaz przestal sie mulic.Wczesniej normalnie moglam korzystac z tych opcij i z komputera TZ.Pröbowalam dzis na probe na obu komputerach i tak samo blokowalo.Ale odkäd mam wyläczony werb;normalnie korzystam Czy jest mozliwosc ze samo sie zablokowalo?
Norton Antykomputer jest znanym wirusem, trudno mi przeniknąć mroczne myśli jego TFU!rców, a tym bardziej ich niecne zamiary co do wizażanek...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 15:53   #111
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Mam pytanie - dlaczego skrypt wizazu nie pozwala na umieszczenie zdjec poprzez znaczniki IMG? inne kody bbc sa obslugiwane, wiec dlaczego nie ten?

Udostepnienie tego kodu wraz z opcja obslugi miniatur na pewno nie zajeloby wiele czasu, a daloby mozliwosc umieszczania zdjec tym osobom, ktorym nie odpowiada opatrzenie swoich zdjec logiem wizazu.
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 18:25   #112
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

a czy nie można by najprościej na świecie przy dodawaniu zdjęć wybrać opcję, czy chce się, żeby było logo na naszym zdjęciu czy nie?
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 18:56   #113
smieszka250
Zakorzenienie
 
Avatar smieszka250
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 5 711
GG do smieszka250
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Moim zdaniem Nudziara i kilka innych osób wcześniej ma całkowitą rację - najprościej by było zaznaczyć czy się chce czy nie. Ja zawsze do zdjęć dodaję swój podpis i znak wizażu nie jest mi potrzebny
smieszka250 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-08, 21:44   #114
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Rozumiem i akceptuję taki tok myślenia. Jednak uważam, że automatyczne zabezpieczanie zdjęć też nie jest złe

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 08:21   #115
substytut
Zakorzenienie
 
Avatar substytut
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 3 526
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Zlosiu - automatycznie zabezpieczenia nie sa zle dla kogos, kto wstawia zdjecia ze swoja twarza

Sama czesto potrzebuje sciagnac swoje zdjecie (bo szybciej odnalezc czasem w watku tym czy innym zamiast przegrzebywac sie przez zaosoby photobucket czy fotosika). W takich sytuacjach nie jest mi na reke ze sciagne zdjecie opatrzone logiem wizazu i moim loginem (login substytut jest wykorzystywany przeze mnie tylko i wylacznie na roznych forach), bo jesli potrzebne mi jest zdjecie bizuterii ktora robie to prawdopodobnie trafi ono do mojej klientki a sprzedajac korzystam albo z imienia i nazwiska albo z innego nicka.

Dlatego prosze, by dano uzytkowniczkom mozliwosc wyboru, czy chca zabezpieczac swoje zdjecia - albo w momencie wrzucania zdjec (wystarczy uruchomic jedno okienko) lub tez w profilu jako opcje podobna do tych, gdzie zgadzam sie na otrzymywanie maili od innych uzytkownikow czy administracji forum.

Zdaje sobie sprawe, ze moglby byc problem z wrzucaniem zdjec przez IMG - w koncu jakis serwis moze nie dzialac albo ktos bedzie robil porzadki na swoich albumach netowych i moze cos usunac i bedzie chryja, bo zalacznik nie bedzie sie wyswietlal (vide regulamin i usuwanie zalacznikow).

Uwazam, ze uzytkowniczki powinny miec mozliwosc wyboru zarzadzania swoimi zdjeciami na portalu Wizaz. I mam nadzieje, ze postaracie sie taka mozliwosc nam udostepnic.
substytut jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 09:05   #116
nemala
Zadomowienie
 
Avatar nemala
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 1 022
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Zgadzam się z Substytut w 100 % poniewaz też kopiuję z Wizażu swoje zdjęcia do innych portali i logo mi w tym przeszkadza !
Zauważyłam np. na allegro, że zostało od paru dni wprowadzone wodne logowanie zdjęć, ale tam można wybrać czy się chce z tego korzystac czy nie i tak powonno być również na Wizaz.pl o co proszę !!!
nemala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 09:39   #117
loverynka
Zakorzenienie
 
Avatar loverynka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 511
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Wielkie logo Wizazu sugeruje, że zdjęcia są własnością portalu, a nie własnością jakiegoś użytkownika. Dlatego dobrze by było wybrać inną formę zabezpieczenia, typu blokada prawego klawisza myszki, albo przy zapisywywaniu zapisywałby się gif w postaci białej kropki. To działa na niektórych innych forach i portalach.
__________________

loverynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 10:31   #118
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Cytat:
Napisane przez loverynka Pokaż wiadomość
Wielkie logo Wizazu sugeruje, że zdjęcia są własnością portalu, a nie własnością jakiegoś użytkownika. Dlatego dobrze by było wybrać inną formę zabezpieczenia, typu blokada prawego klawisza myszki, albo przy zapisywywaniu zapisywałby się gif w postaci białej kropki. To działa na niektórych innych forach i portalach.
Nigdzie nie jest napisane, że jest własnością Wizażu. Jako Wizaż nie zezwalamy na kopiowanie zdjęcia, jest to zapisane w zasadach dostępu do portalu jak też w samej stopce każdej strony.
To, że stajemy się właścicielem fotografii jest tylko Twoim założeniem, z którym się nie zgadzam - brak przemawiających za tym faktów i dowodów.

Żadnej blokady prawego klawisza myszki nie będziemy wprowadzać. Przesłonięcie zdjęcia przezroczystym gifem jest w bliżej nieokreślonych planach, ale sama przesłona nie zabezpieczy zdjęcia, jedynie utrudni niektórym ich proste skopiowanie (istnieje idiotycznie proste obejście: Print Screen).

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 10:34   #119
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

Cytat:
Napisane przez nemala Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Substytut w 100 % poniewaz też kopiuję z Wizażu swoje zdjęcia do innych portali i logo mi w tym przeszkadza !
Zauważyłam np. na allegro, że zostało od paru dni wprowadzone wodne logowanie zdjęć, ale tam można wybrać czy się chce z tego korzystac czy nie i tak powonno być również na Wizaz.pl o co proszę !!!
Nie rozumiem problemu. Jeśli kopiujesz swoje zdjęcia, to masz je przecież na dysku swojego komputera - bez naszego watermarku.
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-09, 11:59   #120
135nudziara
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 519
GG do 135nudziara
Dot.: Filmy i zdjęcia na forum !

czasami ciężko jest się przebić przez swoje foldery, wiem coś o tym

rozumiem, że kwestia wybrania, czy chce się, aby zdjęcia były ologowane jest niemożliwa? bo nie padła żadna konkretna odpowiedź.

dziewczyny z makijaży (może i inne też, nie wiem tego) chciały zabezpieczenia, my nie. czy nie możemy dojść do kompromisu? czy opcja wybrania, czy chce się mieć zdjęcia zabezpieczone nie wchodzi w grę?
135nudziara jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.