Węglowodany w warzywach i owocach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-02, 19:01   #1
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265

Węglowodany w warzywach i owocach


Zakładam ten wątek, gdyż dopiero zaczynam zdrowo się odżywiać i mam kilka wątpliwości.

Wyliczyłam moje zapotrzebowanie kaloryczne i wynosi ono 1850kalorii. Jako, że chciałabym schudnąć obcinam je o 300kalorii. Co daje ok. 1550kalorii. Według moich obliczeń powinnam dziennie zjadać 680kalorii białka, 310 kalorii węglowodanów i 560kalorii tłuszczy.

Tu pojawia się moje pytanie, czy warzywa i owoce wliczają się w bilans dzienny węglowodanów? Czy te 310kalorii to tylko tzw. węglowodany złożone, te zawarte np. w pieczywie i makaronie razowym, brązowym ryżu?

Przeczytałam wszystkie podwieszone wątki i nie znalazłam odpowiedzi na moje pytanie. A wzięło się ono stąd, że próbuje ułożyć sobie tygodniowe menu i mam problem. Planuje jeść 5 posiłków dziennie. Zaplanowałam sobie obiad np. makaron razowy z kurczakiem i warzywami, a już sam makaron to prawie całe moje zapotrzebowanie na kalorie pochodzące z węglowodanów. Zaglądałam także to wątku z codziennymi jadłospisami na redukcji i uznawane są za dobre jadłospisy, w których na śniadanie jest owsianka, drugie śniadanie bułka razowa, obiad składający się m.in. z brązowego ryżu, podwieczorek m.in. orzechy plus białkowa kolacja. Jak to jest możliwe? Przecież w każdym z wymienionych posiłków jest sporo węgli.

Przepraszam, że tak zamotałam. Mam nadzieję, że jest to w miarę zrozumiałe. Pomożecie zabłąkanej wizażance?
__________________
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 19:21   #2
liquefy
Wtajemniczenie
 
Avatar liquefy
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 726
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

Nie wliczaj] warzyw, oprócz ziemniaków i strączkowych. Owoce wliczaj (ogólnie owoce nie są za bardzo polecane na redukcje, bo zawierają dużo cukru). Ile Ty jesz tego makaronu, że wyrabiasz nim całe zapotrzebowanie na węgle? na diecie ckd chyba nie jesteś, na zbilansowanej redukcji, węgle w 3 posiłkach z 5 są jak najbardziej ok.
__________________
Tonight
We are young
So let’s set the world on fire
We can burn brighter than the sun
liquefy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 19:32   #3
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

Warzywa i owoce zawsze trzeba wliczyc w bilans węglowodanów. Zróżnicowanie jest spore, jeżeli chodzi o zawartośc w poszczególnych owocach i warzywach. Np rzodkiewki czy ogórki to ok 20 kcal na 100g a marchew to już 32-40 kcal na 100g. Co nie zmienia faktu, że sa one mało kaloryczne Polecam warzywak stosujac dietę ubogoenergetyczną. Nie polecam za to zjadania całego woreczka ryzu na raz, lepeij podzielić go na dwie porcje- za duzo węglowodanów na raz (w jednym posiłku) utrudni spadek wagi Wiem co mówię- jestem dietetykiem
Nie daje się dwa razy większej ilości białek niz węglowodanów, obciąża to nerki i wątrobę.
Proszę o jedna rzecz wszystkch, którzy przeczytaja tego posta- uzywajcie prawidłowych jednostek 1500 kcal- kilokalorii (a nie kalorii)- jest przedrostek kilo. to tak jakby mylić metry z kilometrami a różnica jest ogroma.

Edytowane przez oineso
Czas edycji: 2012-02-02 o 19:34
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 19:42   #4
aneleczka
Zadomowienie
 
Avatar aneleczka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 1 520
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

jutro 14 dzien diety czyli.. 2 wazenie.. pewnie nic nie spadłam z wagi (czuje to:/) nie wiem zupelnie co sie dzieje. ehh...
aneleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 19:52   #5
Clarity
Zadomowienie
 
Avatar Clarity
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 265
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

Dzięki za podpowiedź Będę używała przedrostka kilo.

Czekam dalej, bo jak na razie się wypowiedzi wykluczają.

oineso- ja tę ilość białka wyliczyłam sobie na podstawie jednego z podwieszonych wątków...
__________________

Edytowane przez Clarity
Czas edycji: 2012-02-02 o 19:57
Clarity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 20:15   #6
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Dzięki za podpowiedź Będę używała przedrostka kilo.

Czekam dalej, bo jak na razie się wypowiedzi wykluczają.

oineso- ja tę ilość białka wyliczyłam sobie na podstawie jednego z podwieszonych wątków...
Co nie znaczy, ze te wątki sa zgodne z zasadami racjonalnego odżywiania.
Co do ważenia się- czasami moga byc zafałszowane- przed miesiaczka i w jej czasie możemy miec 1-3 nadprogramowych kilogramów wynikajacych z obrzeków(których normalnie nie czujemy)
Głowa do góry, ważne to dobre podejście do odchudzania i wytrwałość
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-02, 21:18   #7
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

Cytat:
Napisane przez Clarity Pokaż wiadomość
Zakładam ten wątek, gdyż dopiero zaczynam zdrowo się odżywiać i mam kilka wątpliwości.
Hej, zdrowe odżywanie w/g mnie to jedzenie nieprzetworzonych produktów czyli warzywa, owoce, mięso, jajka, tłuszcze ( te zdrowe ).

Wątpię, aby przy tylu węglowodanach udało się schudnąć.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 07:42   #8
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

Cytat:
Napisane przez joanna_ba Pokaż wiadomość
Hej, zdrowe odżywanie w/g mnie to jedzenie nieprzetworzonych produktów czyli warzywa, owoce, mięso, jajka, tłuszcze ( te zdrowe ).

Wątpię, aby przy tylu węglowodanach udało się schudnąć.
Przy 200g węglowodanów dziennie też da się schudnąć. Zastanawiam się czasem, czy ludzie tu sięgają do merytorycznej wiedzey czy to wszystko jest tylko takie " tak myślę".
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 21:34   #9
michal888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 24
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

Warzyw nie wliczaj,owoce wliczaj a powiedz mi jaki sens jejść te owoce jeżeli dostarczasz energie z weglowodanów owoce tylko około treningowo.
michal888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 00:42   #10
joanna_ba
Raczkowanie
 
Avatar joanna_ba
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 407
Send a message via Skype™ to joanna_ba
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

Cytat:
Napisane przez oineso Pokaż wiadomość
Przy 200g węglowodanów dziennie też da się schudnąć. Zastanawiam się czasem, czy ludzie tu sięgają do merytorycznej wiedzey czy to wszystko jest tylko takie " tak myślę".
Każdy organizm jest inny, u mnie przy 200g nie ma szans na schudnięcie, nie tylko węglowodany się je. Jeśli ktoś je głównie węglowodany, to pewnie że schudnie - kosztem mięśni, bo skądś musi brać proteiny.
joanna_ba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 09:27   #11
michal888
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 24
Dot.: Węglowodany w warzywach i owocach

Ja tam jestem zwolennikiem diety białkowo-tluszczowej.Stosowałem Low carb ale marne efekty.
michal888 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:36.