Zawód księgowa/księgowy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-02-06, 17:04   #511
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Elitka4 Pokaż wiadomość
Bo może nikt nie uczestniczył w żadnym z tych kursów? Ja też nie byłam na żadnym i nie wiem jaki mają program, ale tak z nazwy to bym wybrała ten pierwszy na samodzielnego i bilansistę.
Ja znam osobe po kursie na bilansiste (ale bez samodzielnego ksiegowego) i nie dosc ze nie potrafi sklecic zadnego bliansu to jeszcze nie ma pojecia jak czytac obrotowke.

Cytat:
Ja dzisiaj widziałam jakieś zestawienie, które artykuły się zmieniły (i który wchodzi od grudnia, a który od stycznia), ale już nie pamiętam gdzie. Zdaje się, że na pit.pl albo vat.pl Jutro poszukam raz jeszcze, to może trafię na to ponownie, to linka tu wkleję.

A Ja też mam pytanko. Związane z ZUSami. Bo teraz są te zmiany dotyczące momentu wrzucenia w koszty wynagrodzeń. No i jeśli o wynagrodzenia chodzi, to już wiem o co chodzi, bo wszędzie o tym piszą i są przykłady itd. Ale dzisiaj koleżanka nam zabiła ćwieka pytaniem A CO Z ZUSEM PRACODAWCY? No i właśnie może Wy będziecie wiedzieć, bo my ostatecznie nie doszłyśmy do jednogłoścności. Czy składki pracodawcy (powiedzmy, że jest jednoosobowa firma na pkpir) w PIT-5L odliczamy kasowo czyli tak jak było do tej pory, czy też stosujemy zasadę podobną do wynagrodzeń, czyli jak przedsiębiorca opłaci ZUS do tego 10-tego lutego czyli w terminie, to można mu skł. zdrowotną odliczyć już w PIT-5 za styczeń, bo za ten miesiąc ta składka była należna?
Koszty wynagrodzeń i składek od pracodawców
Wynagrodzenia i zasiłki z ubezpieczenia społecznego wypłacane przez pracodawcę należne za dany miesiąc będą kosztem uzyskania przychodu, pod warunkiem że zostały zapłacone lub postawione do dyspozycji w terminie wynikającym z prawa pracy, umowy lub innego łączącego strony stosunku prawnego. Natomiast koszty składek emerytalno-rentowych (w części finansowanej przez płatnika) oraz składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w miesiącu, za który są należne, pod warunkiem że składki zostaną opłacone w terminach określonych w ustawie (art. 15 ust. 4f-4g updop).

Oznacza to, że podatnik (pracodawca) nieterminowo lub w ogóle niewypłacający powyższych świadczeń, także nieterminowo wpłacający składki, nie będzie ich mógł uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu. Zmiana w ustawie ma na celu, zdyscyplinowanie pracodawców niewypłacających lub nieterminowo wypłacających wynagrodzenia i inne świadczenia.

Obecnie (od stycznia 2005 r.) pracodawcy rozliczają koszty z tytułu wynagrodzeń pracowniczych oraz składek na ubezpieczenia społeczne, w części odprowadzanej przez pracodawcę, stosując tzw. metodę kasową (art. 16 ust. 1 pkt 57a i ust. 7d updop). Nowelizacja ma umożliwić stosowanie tzw. metody memoriałowej przy rozliczaniu kosztów z tytułu wynagrodzeń (składek) pracodawcom, którzy regularnie i terminowo wypłacają wynagrodzenia i składki należne z ich tytułu.
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.

Edytowane przez palomino
Czas edycji: 2009-02-06 o 17:14
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 17:26   #512
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez palomino Pokaż wiadomość
Koszty wynagrodzeń i składek od pracodawców
Wynagrodzenia i zasiłki z ubezpieczenia społecznego wypłacane przez pracodawcę należne za dany miesiąc będą kosztem uzyskania przychodu, pod warunkiem że zostały zapłacone lub postawione do dyspozycji w terminie wynikającym z prawa pracy, umowy lub innego łączącego strony stosunku prawnego. Natomiast koszty składek emerytalno-rentowych (w części finansowanej przez płatnika) oraz składek na Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych będą stanowiły koszty uzyskania przychodów w miesiącu, za który są należne, pod warunkiem że składki zostaną opłacone w terminach określonych w ustawie (art. 15 ust. 4f-4g updop).

Oznacza to, że podatnik (pracodawca) nieterminowo lub w ogóle niewypłacający powyższych świadczeń, także nieterminowo wpłacający składki, nie będzie ich mógł uwzględnić w kosztach uzyskania przychodu. Zmiana w ustawie ma na celu, zdyscyplinowanie pracodawców niewypłacających lub nieterminowo wypłacających wynagrodzenia i inne świadczenia.

Obecnie (od stycznia 2005 r.) pracodawcy rozliczają koszty z tytułu wynagrodzeń pracowniczych oraz składek na ubezpieczenia społeczne, w części odprowadzanej przez pracodawcę, stosując tzw. metodę kasową (art. 16 ust. 1 pkt 57a i ust. 7d updop). Nowelizacja ma umożliwić stosowanie tzw. metody memoriałowej przy rozliczaniu kosztów z tytułu wynagrodzeń (składek) pracodawcom, którzy regularnie i terminowo wypłacają wynagrodzenia i składki należne z ich tytułu.
No i właśnie to wszędzie piszą, a mi nie chodziło o składki od wynagrodzeń tylko o składkę pracodawcy, którą płaci sam za siebie nawet jak nie ma pracowników. Bo w przepisach to jest tak napisane jakby chodziło tylko o część którą pracodawca płaci od wynagrodzeń pracowników i nie wiedziałam czy jak jest firma jednoosobowa, to składki przedsiębiorcy odlicza się po staremu czy traktuje jako tą 'część pracodawcy'. Chodziło mi po prostu o stwierdzenie wprost. Ale już mi ktoś powiedział, że tak samo się to traktuje jak część pracodawcy od wynagrodzeń, czyli składkę styczniową można odliczyć od stycznia a nie jak było dotychczas dopiero w lutym (mówię o PIT-5). Ale i tak mam nadzieję, że jakiś urząd skarbowy zabierze głos i napisze wprost.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 18:43   #513
agulkaa
Rozeznanie
 
Avatar agulkaa
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Elbląg
Wiadomości: 827
GG do agulkaa
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez palomino Pokaż wiadomość
Ja znam osobe po kursie na bilansiste (ale bez samodzielnego ksiegowego) i nie dosc ze nie potrafi sklecic zadnego bliansu to jeszcze nie ma pojecia jak czytac obrotowke.
Mam nadzieję, że ja nie będę taki głąbikiem (stwierdzam to po tym jak to napisalas) po tym kursie
__________________
Hania 6.10.2012
Boy or Girl ???



http://www.suwaczki.com/tickers/hchyhgqsnt603ke0.png
agulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-06, 20:52   #514
palomino
Zakorzenienie
 
Avatar palomino
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: spod kamienia
Wiadomości: 3 163
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez agulkaa Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że ja nie będę taki głąbikiem (stwierdzam to po tym jak to napisalas) po tym kursie
hmm ta osoba jest wcale inteligentna. Tylko nie w sprawach księgowości.
Ale mam po prostu urazę do tej nazwy kursu jak widzę jak mało się naumiała, mimo ze jej celem bylo "tylko" zaliczeine kursu a w dalszej kolejnosci zdobycie wiedzy.
wiec sie nie przejmuj
__________________
Nawet najdłuższa podróż rozpoczyna się od pierwszego kroku.
palomino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 00:06   #515
carmen20
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 093
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Hej dziewczny ! Prześledziłam cały wątek i te kursy dały mi wiele do myślenia W tym roku planuję zacząć zaocznie studia ekonomiczne i mam pytanie, czy ma sens zaczynanie takiego kursy na pierwszym lub na drugim roku ? Czy po jego ukończeniu miałabym szanse zostać zatrudnioną w tej branży przed ukończeniem studiów ? Chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat
carmen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 10:39   #516
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez carmen20 Pokaż wiadomość
Hej dziewczny ! Prześledziłam cały wątek i te kursy dały mi wiele do myślenia W tym roku planuję zacząć zaocznie studia ekonomiczne i mam pytanie, czy ma sens zaczynanie takiego kursy na pierwszym lub na drugim roku ? Czy po jego ukończeniu miałabym szanse zostać zatrudnioną w tej branży przed ukończeniem studiów ? Chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat
Ja byłam tylko na takim kursie miesięcznym z urzędu pracy i wszystko było w pigułce. Mieliśmy super prowadzącego, więc dla mnie to było świetne uporządkowanie wiedzy wcześniej zdobytej. Ale osoby początkujące miały pewne problemy z zaskoczeniem i musiały bardzo systematycznie się uczyć jeszcze dodatkowo w domu.

Nie wiem jak jest na tych dłuższych kursach rocznych, półrocznych, bo z jednej strony jeśli są tak przygotowane że początki się w zasadzie tylko powtarza to może lepiej gdybyś wcześniej łyknęła tej rachunkowości trochę w szkole, ale z drugiej strony te kursy o których piszą dziewczyny odbywają się w weekendy, więc jest trochę czasu na samodzielną naukę w domu.

A pracę w księgowości możesz zacząć od biura rachunkowego i od książek przychodów i rozchodów (do tego wystarczy znajomość ustaw bez znajomości zasad rachunkowości, których możesz się nauczyć w międzyczasie) i z czasem zaczniesz się wdrażać w pełną księgowość. Ja tak się właśnie uczę. Mam jakieś swoje małe książeczki i do tego pomagam dziewczynom, które prowadzą pełne księgi. Podksięgowuję im różne rzeczy i tak co miesiąc się czegoś nowego uczę.

Edytowane przez Elitka4
Czas edycji: 2009-02-07 o 10:45
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-07, 12:27   #517
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez carmen20 Pokaż wiadomość
Hej dziewczny ! Prześledziłam cały wątek i te kursy dały mi wiele do myślenia W tym roku planuję zacząć zaocznie studia ekonomiczne i mam pytanie, czy ma sens zaczynanie takiego kursy na pierwszym lub na drugim roku ? Czy po jego ukończeniu miałabym szanse zostać zatrudnioną w tej branży przed ukończeniem studiów ? Chciałabym poznać wasze zdanie na ten temat

Generalnie to zrobić kurs, jakikolwiek, zawsze jest dobrze.

Jednak nie koniecznie trzeba robić taki kurs, żeby zostać zatrudnionym w księgowości, w szczególności jeśli się będzie studiować ekonomię.

Ja nie robiłam żadnych kursów a zatrudniono mnie w firmie w księgowości, studiowałam finanse, ale wszystko zależy od potencjalnych pracodawców.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 07:51   #518
ayesh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ja również nie mam nic wspólnego z rachunkowością i księgowością, skończyłam studia przyrodnicze, chciałabym pracować w księgowości i nosze się z zamiarem pójścia na kurs.
czy mogłybyście mi doradzić który będzie lepszy z tych dwóch? i w zasadzie jaka jest między nimi różnica? zwłaszcza w późniejszej możliwości znalezienia pracy.
domyślam się że dla osoby niewtajemniczonej w te zagadnienia pierwszy byłby łatwiejszy z banalnego powodu - zajęcia odbywają się częściej i są krótsze.
to link do pierwszego:
http://www.kursy-ksiegowosci.pl/termin-t1556.htm
a to do drugiego:
http://www.kursy-ksiegowosci.pl/termin-t1594.htm
no i czemu one takie drogie? aż 2750 zł za 140 godzin
ayesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 10:25   #519
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez ayesh Pokaż wiadomość
ja również nie mam nic wspólnego z rachunkowością i księgowością, skończyłam studia przyrodnicze, chciałabym pracować w księgowości i nosze się z zamiarem pójścia na kurs.
czy mogłybyście mi doradzić który będzie lepszy z tych dwóch? i w zasadzie jaka jest między nimi różnica? zwłaszcza w późniejszej możliwości znalezienia pracy.
domyślam się że dla osoby niewtajemniczonej w te zagadnienia pierwszy byłby łatwiejszy z banalnego powodu - zajęcia odbywają się częściej i są krótsze.
to link do pierwszego:
http://www.kursy-ksiegowosci.pl/termin-t1556.htm
a to do drugiego:
http://www.kursy-ksiegowosci.pl/termin-t1594.htm
no i czemu one takie drogie? aż 2750 zł za 140 godzin
Stronę wcześniej inna wizażanka zadała to pytanie, jeśli przeczytałaś odpowiedzi jakie otrzymała od nas, to raczej nic nowego tobie już nie napiszemy.

A sprawa możliwość znalezienia pracy po takich kursach to nie wiem jak wygląda, bo żadna z wizażanek w tym wątku tych kursów i nie robiła, więc nie wypowiadała się jak jest z pracą po ich.
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 13:17   #520
ayesh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Stronę wcześniej inna wizażanka zadała to pytanie, jeśli przeczytałaś odpowiedzi jakie otrzymała od nas, to raczej nic nowego tobie już nie napiszemy.

A sprawa możliwość znalezienia pracy po takich kursach to nie wiem jak wygląda, bo żadna z wizażanek w tym wątku tych kursów i nie robiła, więc nie wypowiadała się jak jest z pracą po ich.
Czytałam to. Ale mi bardziej chodzi o to jaka jest różnica między tymi dwoma kursami, bo ilość godzin i cena taka sama tylko plan nieco inny. Który będzie bardziej przydatny dla laika
ayesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 14:12   #521
iizabelaa
Zakorzenienie
 
Avatar iizabelaa
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 12 927
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez ayesh Pokaż wiadomość
Czytałam to. Ale mi bardziej chodzi o to jaka jest różnica między tymi dwoma kursami, bo ilość godzin i cena taka sama tylko plan nieco inny. Który będzie bardziej przydatny dla laika

Wystarczy wejść na te strony i przeczytać, że nie ma różnicy żadnej istotnej, poza tym, że jeden kurs to kurs weekendowy a drugi popołudniowy!!!!
__________________
iizabelaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-09, 15:04   #522
ayesh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez iizabelaa Pokaż wiadomość
Wystarczy wejść na te strony i przeczytać, że nie ma różnicy żadnej istotnej, poza tym, że jeden kurs to kurs weekendowy a drugi popołudniowy!!!!
nie krzycz na mnie,
wchodziłam w linki, które podałam i czytałam to nie raz. i z mojego punktu widzenia program tych kursów się znacznie różni. tylko mi to nic nie mówi
ayesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 16:35   #523
lolka55
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 5
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez ayesh Pokaż wiadomość
nie krzycz na mnie,
wchodziłam w linki, które podałam i czytałam to nie raz. i z mojego punktu widzenia program tych kursów się znacznie różni. tylko mi to nic nie mówi
najprościej będzie zadzwonić do organizatora i zapytać.
lolka55 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 18:55   #524
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez ayesh Pokaż wiadomość
ja również nie mam nic wspólnego z rachunkowością i księgowością, skończyłam studia przyrodnicze, chciałabym pracować w księgowości i nosze się z zamiarem pójścia na kurs.
czy mogłybyście mi doradzić który będzie lepszy z tych dwóch? i w zasadzie jaka jest między nimi różnica? zwłaszcza w późniejszej możliwości znalezienia pracy.
domyślam się że dla osoby niewtajemniczonej w te zagadnienia pierwszy byłby łatwiejszy z banalnego powodu - zajęcia odbywają się częściej i są krótsze.
to link do pierwszego:
http://www.kursy-ksiegowosci.pl/termin-t1556.htm
a to do drugiego:
http://www.kursy-ksiegowosci.pl/termin-t1594.htm
no i czemu one takie drogie? aż 2750 zł za 140 godzin
Jak jesteś po studiach przyrodniczych, to idź na ten pierwszy. Program zagadnień ogólnych jest taki bardziej dla początkujących. Nauczysz się porządnie podstaw, o których później już się nawet nie myśli. I nauczysz się sporządzania deklaracji. Na początek wystarczy, żeby znaleźć chociaż jakiś staż.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 19:03   #525
ayesh
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 10
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Elitka4 dzięki! wysłałam na ten kurs zgłoszenie w zeszłym tygodniu i czekam na potwierdzenie uczestnictwa. Ale zobaczyłam, że zamieścili informację o tym drugim i zaczęłam się zastanawiać.
A wiecie może jak się mają te kursy inforu do kursów w Stowarzyszeniu Księgowych?
EDIT:
z co do stażu to nie mam już szans, bo prawie rok już pracowałam na etacie

Edytowane przez ayesh
Czas edycji: 2009-02-09 o 19:05
ayesh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-09, 19:28   #526
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez ayesh Pokaż wiadomość
EDIT:
z co do stażu to nie mam już szans, bo prawie rok już pracowałam na etacie
Ja też pracowałam i jak pierwszy raz poszłam do UP, to mi powiedzieli, że ni mogę iść na staż, bo pracowałam ponad 3 m-ce. Potem przepisy się zmieniły i poszłam na staż po ponad roku pracy nie-w-zawodzie. Musisz się dokładnie dowiedzieć i niech Ci najlepiej podadzą podstawę prawną, to sama będziesz śledzić zmiany. Jeśli nie pracowałaś w zawodzie, to jest jeszcze coś takiego jak przygotowanie zawodowe.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 12:56   #527
marttegeska
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 9
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Kochane mam pytanie. jestem po studiach pedagogicznych, teraz uzupelnaiam wiedze z administracji. chcialabym sie przekwalifikowac, pojsc bardziej w kierunku pracownika biurowego, ksiegowej. tzn mam juz kurs kadry i place, teraz dostalam propozycje odbycia stazu w biurze podatkowym. powiedzcie mi czy czy warto odbrabiac ten staz czy moze lepiej poszukac w typowymm biurze rachunkowym, gdzie spektrum dzialania jest wieksze? mam metlik, nie zalezy mi tylko na "odklepaniu" tego stazu, chce jak najwiecej sie nauczyc... czy odrabiajac staz w biurze podatkowym jest pozniej szansa na lepsza prace?
marttegeska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 14:39   #528
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez marttegeska Pokaż wiadomość
Kochane mam pytanie. jestem po studiach pedagogicznych, teraz uzupelnaiam wiedze z administracji. chcialabym sie przekwalifikowac, pojsc bardziej w kierunku pracownika biurowego, ksiegowej. tzn mam juz kurs kadry i place, teraz dostalam propozycje odbycia stazu w biurze podatkowym. powiedzcie mi czy czy warto odbrabiac ten staz czy moze lepiej poszukac w typowymm biurze rachunkowym, gdzie spektrum dzialania jest wieksze? mam metlik, nie zalezy mi tylko na "odklepaniu" tego stazu, chce jak najwiecej sie nauczyc... czy odrabiajac staz w biurze podatkowym jest pozniej szansa na lepsza prace?
To zależy co byś w tym biurze robiła. Ale dobry staż zawsze przybliży cię do lepszej pracy.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 16:04   #529
bravvurka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 462
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez marttegeska Pokaż wiadomość
Kochane mam pytanie. jestem po studiach pedagogicznych, teraz uzupelnaiam wiedze z administracji. chcialabym sie przekwalifikowac, pojsc bardziej w kierunku pracownika biurowego, ksiegowej. tzn mam juz kurs kadry i place, teraz dostalam propozycje odbycia stazu w biurze podatkowym. powiedzcie mi czy czy warto odbrabiac ten staz czy moze lepiej poszukac w typowymm biurze rachunkowym, gdzie spektrum dzialania jest wieksze? mam metlik, nie zalezy mi tylko na "odklepaniu" tego stazu, chce jak najwiecej sie nauczyc... czy odrabiajac staz w biurze podatkowym jest pozniej szansa na lepsza prace?
Zapytaj się o pracodawcę, który chce wziąć Ciebie na staż. Skontaktuj się z nim i zapytaj jakie będą Twoje obowiązki.
__________________
bravvurka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-20, 16:52   #530
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

marttegeska tak jak pisały poprzedniczki dowiedz się co byś robiła w czasie stażu. W biurze rachunkowym może wcale nie być tak dobrze, może być tak że będziesz się na początek zajmowała archiwizowaniem papierów, albo cały czas robiła jedną czynność, np. wprowadzała faktury.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:05   #531
dziubassskia
Raczkowanie
 
Avatar dziubassskia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 125
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A ja mam pytanie odnośnie pracy w biurze rachunkowym... własśnie zakonczyłam półroczny staż organizowany przez PUP w księgowości... i chciałabym pracować dalej, ale niestety w tej firmie w której byłam nie mają zamiaru nikogo zatrudniać...
I teraz ciężko jest mi znaleźć pracę w księgowości nie mając min 2 lat doświadczenia... i teraz pytanie gdzie mam znaleźć pracę, bez doświadczenia, aby je zdobyć???
Wszyscy radzą, żeby zacząć w biurze rachunkowym... i teraz moje pytanie, czy mam sama pochodzić po biurach rachunkowych w moim mieście i zapytać się czy nie mają wolnych miejsc pracy???? Czy to tak wypada?? Bo biura rachunkowe raczej nie ogłaszają się w żadnych gazetach czy portalach internetowych...
dziubassskia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:17   #532
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ja po stażu właśnie tak robiłam. Wysyłałam/roznosiłam CV. W końcu zaniosłam CV do jednego miejsca i od razu umówili mnie na inny dzień na pisanie testu. A potem zadzwonili, że zapraszają na rozmowę. I teraz tam pracuję.
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 18:48   #533
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez dziubassskia Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie odnośnie pracy w biurze rachunkowym... własśnie zakonczyłam półroczny staż organizowany przez PUP w księgowości... i chciałabym pracować dalej, ale niestety w tej firmie w której byłam nie mają zamiaru nikogo zatrudniać...
I teraz ciężko jest mi znaleźć pracę w księgowości nie mając min 2 lat doświadczenia... i teraz pytanie gdzie mam znaleźć pracę, bez doświadczenia, aby je zdobyć???
Wszyscy radzą, żeby zacząć w biurze rachunkowym... i teraz moje pytanie, czy mam sama pochodzić po biurach rachunkowych w moim mieście i zapytać się czy nie mają wolnych miejsc pracy???? Czy to tak wypada?? Bo biura rachunkowe raczej nie ogłaszają się w żadnych gazetach czy portalach internetowych...
Myślę że nie zaszkodzi porozsyłać lub zanieść osobiście CV do biur rachunkowych w Twoim mieście.
__________________
asia
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 19:11   #534
evilcia
Zadomowienie
 
Avatar evilcia
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Z domu
Wiadomości: 1 877
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Nawet wg mnie lepiej, bo jest szansa, że uda Ci się porozmawiać z szefową i przekonać ją do siebie mimo małego doświadczenia. Takiego efektu nie osiągniesz wysyłając tylko papier.
evilcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-20, 19:22   #535
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez evilcia Pokaż wiadomość
Nawet wg mnie lepiej, bo jest szansa, że uda Ci się porozmawiać z szefową i przekonać ją do siebie mimo małego doświadczenia. Takiego efektu nie osiągniesz wysyłając tylko papier.
Dokładnie tak i można też od razu powiedzieć czego chce się dalej uczyć i w jakim planujesz iść kierunku i może ktoś będzie chciał cię tego nauczyć
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:08   #536
dziubassskia
Raczkowanie
 
Avatar dziubassskia
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 125
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dzięki za wszystkie odpowiedzi...
zmotywowałyście mnie do działania i od poniedziałku zaczynam...
3majcie kciuki
dziubassskia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-21, 10:13   #537
Elitka4
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 872
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez dziubassskia Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie odpowiedzi...
zmotywowałyście mnie do działania i od poniedziałku zaczynam...
3majcie kciuki
Elitka4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 12:10   #538
parker9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 104
Question Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cześć Dziewczyny!

Już zaczęłam zajęcia na podyplomówce i okazało się, że potrzebuję...kalkulatora: confused: Proszę, oświećcie mnie: jaki kalkulator jest najlepszy dla księgowej? Czy warto wydać więcej na solidną markę, z funkcjami- bajerami typu casio vzy wystarczy jakiś zwykły biurowy? Czy funkcja tax albo wyliczania marży się przydaje??? Wiem, że dla Was to może banalne, ale ja naprawdę nie wiem...

Wielkie dzięki z góry i pozdrawiam
parker9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 13:14   #539
asiulkaa
Zakorzenienie
 
Avatar asiulkaa
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 849
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez parker9 Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczyny!

Już zaczęłam zajęcia na podyplomówce i okazało się, że potrzebuję...kalkulatora: confused: Proszę, oświećcie mnie: jaki kalkulator jest najlepszy dla księgowej? Czy warto wydać więcej na solidną markę, z funkcjami- bajerami typu casio vzy wystarczy jakiś zwykły biurowy? Czy funkcja tax albo wyliczania marży się przydaje??? Wiem, że dla Was to może banalne, ale ja naprawdę nie wiem...

Wielkie dzięki z góry i pozdrawiam
Ja w pracy używam najprostszego kalkulatora prawie bez funkcji, jedynie ma duże klawisze, bo tak się wygodniej liczy, no ale na noszenie na zajęcia to niewygodne rozwiązanie.
Tak z ciekawości zapytam, gdzie robisz tę podyplomówkę, bo ja właśnie tez zaczęłam i jesteśmy z tego samego miasta wiec może razem się uczymy.

Edit
Przeczytałam Twoje poprzednie posty i widzę że jesteśmy na tej samej podyplomówce, w której sali miałaś zajęcia w sobotę? Ja w 211.
__________________
asia

Edytowane przez asiulkaa
Czas edycji: 2009-03-03 o 13:17
asiulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-03, 14:26   #540
parker9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 104
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Wow! Na pewno razem sie uczymy, ale ja bylam w 119 Moze sie wymienimy doswiadczeniami???
parker9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.