Zakupy na Strawberrynet - Strona 134 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-12-12, 11:07   #3991
MagJa
Zakorzenienie
 
Avatar MagJa
 
Zarejestrowany: 2003-09
Lokalizacja: ostr
Wiadomości: 11 146
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez olciaaa25 Pokaż wiadomość
hej kobitki
a na ktory adres mailowy nalezy wyslac ewentualny druk mojej oplaty celnej?

(wlasnie jestem po 3 zakupie i juz 2 raz otrzymuje liscik z UC, tylko tym razem zamowilam perfumy i dlatego mysle ze tym razem bede musiala zaplacic a tak 2 razy mnie sie upieklo po przeslaniu do nich mailem wszystkich dokumentow dot. tejze transakcji

dzieki za info z gory;D
Dwa czy trzy razy miałam przyjemność prosić ich o zwrot VATu i pisałam wtedy na ten ichni najzwyklejszy adres mailowy: info@strawberrynet.com Zawsze odpowiedź była w ciągu godziny, a pieniądze też szybciutko zwracali


Cytat:
Napisane przez olciaaa25 Pokaż wiadomość
no i co sie dzieje ze strona? nie mozna na nia wejsc????? :/
Musisz wchodzić przez stronę główną i wybierać inny kraj niż Polska. USA czy UK działają, aczkolwiek i tak mi się w nocy zawiesiły całkiem przy składaniu zamówienia i efekt jest taki, że nie ma już promocji na Fatale, a chciałam właśnie go zamówić. Co dziwne w mailu miałam informacje, że promocja jest do 12ego, a u nich jeszcze jest 12sty. Co prawda tam jest 7godz. do przodu, ale północ mija o naszej 17stej. Zła jestem
MagJa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-12, 11:08   #3992
Mariola13
Zakorzenienie
 
Avatar Mariola13
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 18 748
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez olciaaa25 Pokaż wiadomość
hej kobitki
a na ktory adres mailowy nalezy wyslac ewentualny druk mojej oplaty celnej?

(wlasnie jestem po 3 zakupie i juz 2 raz otrzymuje liscik z UC, tylko tym razem zamowilam perfumy i dlatego mysle ze tym razem bede musiala zaplacic a tak 2 razy mnie sie upieklo po przeslaniu do nich mailem wszystkich dokumentow dot. tejze transakcji

dzieki za info z gory;D

---------- Dopisano o 11:29 ---------- Poprzedni post napisano o 11:25 ----------

no i co sie dzieje ze strona? nie mozna na nia wejsc????? :/
Od 2 dni maja awarię. Ale wejdź np. przez tę stronę, a dalej zmień sobie walutę na PLN i udanych zakupów życzę
http://nz.strawberrynet.com/main.aspx
__________________
INSTAGRAM: https://www.instagram.com/originalslikestyle/
Mariola13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 13:48   #3993
MagKoni
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 236
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Witam

Na strawberry robiłam 2 razy zakupy. Jestem ogromnie zadowolona.
Produkty są oryginalne, świetnie zapakowane. Rewelacja.

Co do cła.

Pierwsza paczką na sumę 182 zł wpadła i musiałam zapłacić cło i inne dodatkowe opłaty. Wyszło 45 zł.
Uwaga - Truskawka wszystko mi zwróciła na konto karty kredytowej po 12 dniach od zgłoszenia do nich sprawy. Nie ma tu obaw, że nie zwrócą.

Druga paczka na sumę 230 zł nie wpadła. Nic nie płaciłam.

Wszystko zależy tylko i wyłącznie od szczęścia i humorów celników

Dalsze zakupy na Strawberry? Jak najbardziej.
Zaczęły się właśnie szaleństwa świąteczne i super promocje, to aż szkoda byłoby takie okazje przegapić.

Pozdrawia wszystkie panie
MagKoni jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 18:02   #3994
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

W okresie przedświątecznym Truskawa chodzi jak złoto - ostatnio przesyłki dochodzą w 4 dni od wysyłki . Szkoda, że z Polski czasem dłuzej - nie ma to jak Poczta Polska
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 18:29   #3995
magda s.
Zakorzenienie
 
Avatar magda s.
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 7 545
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez agnieszka1970 Pokaż wiadomość
W okresie przedświątecznym Truskawa chodzi jak złoto - ostatnio przesyłki dochodzą w 4 dni od wysyłki . Szkoda, że z Polski czasem dłuzej - nie ma to jak Poczta Polska

a takim ekspresem wysylaja pielegnacje czy perfumy? bo ja sie wstrzymalam z zamowieniem wlasnie ze wzgledu na czas wysylki...balam sie, ze nie dojdzie do przyszlego tygodnia
magda s. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-14, 19:50   #3996
agnieszka1970
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka1970
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 1 977
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Pielęgnację...ale perfumy też idą dość szybko - ok. tygodnia, póltora (ze Skandynawii )
agnieszka1970 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-21, 13:29   #3997
olciaaa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

otrzymalam paczuszke tylko musialam niestety zaplacic clo(po raz pierwszy) wysylam zaraz potwiedzenie zaplaty cla tam do nich, no i zobaczymy, czy jest tak jak pisza niektore dziewczyny
musialam zaplacic 102 zl

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

ps: mialam dobre przeczucie odnosnie cla jak to sie mowi: do 3 razy sztuka
olciaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-12-21, 15:01   #3998
Layila
Zadomowienie
 
Avatar Layila
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: fabryka czekolady :)
Wiadomości: 1 630
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez olciaaa25 Pokaż wiadomość
otrzymalam paczuszke tylko musialam niestety zaplacic clo(po raz pierwszy) wysylam zaraz potwiedzenie zaplaty cla tam do nich, no i zobaczymy, czy jest tak jak pisza niektore dziewczyny
musialam zaplacic 102 zl

---------- Dopisano o 14:29 ---------- Poprzedni post napisano o 14:24 ----------

ps: mialam dobre przeczucie odnosnie cla jak to sie mowi: do 3 razy sztuka
W takim razie musiałaś zrobić zakupy za kwotę ok. 500 zł, więc to oczywiste, że UC się zainteresował taką przesyłką. W przyszłości podziel to sobie na kilka zamówień.
Layila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-22, 07:19   #3999
olciaaa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

słuchajcie, wysylajac tam do nich potwierdzenie zaplaty cla, powinnam otrzymac jakiegos maila zwrotnego? np. otrzymalismy zgloszenie.... czy cos w takim guscie? Czy po prostu ich odpowiedz bedzie w postaci "ewentualnego" zwrotu kasy na moje konto? Mija juz 2 dni i ani sluchu, ani nic z ich strony;/
olciaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-04, 07:23   #4000
bmoniq
Zakorzenienie
 
Avatar bmoniq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 774
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez olciaaa25 Pokaż wiadomość
słuchajcie, wysylajac tam do nich potwierdzenie zaplaty cla, powinnam otrzymac jakiegos maila zwrotnego? np. otrzymalismy zgloszenie.... czy cos w takim guscie? Czy po prostu ich odpowiedz bedzie w postaci "ewentualnego" zwrotu kasy na moje konto? Mija juz 2 dni i ani sluchu, ani nic z ich strony;/
Powinnas dostac maila z przeprosinami i info że zwrócą Ci w ciagu 2 tygodni bo to zalezy d firm "kartowych" które rozliczają transakcje
__________________
Bywają straty będące nieocenioną korzyścią sięgającą w przyszłość.
bmoniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-05, 10:21   #4001
olciaaa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

witam ponownie no czekam wciaz na jakaskolwiek odpowiedz od nich i doczekac sie nie moge pierwszego maila z potwierdzeniem zaplaty cla wyslalam 21.11 moze jednak powinnam jeszcze troche zaczekac? bo w ten czas swiateczno-noworoczny to wszystko chodzi inaczej
ps: ale jak nic nie odpowiedza, to co bede musiala robic? gdzie dzwonic,pisac?
olciaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-05, 16:27   #4002
skarbiatko
Zakorzenienie
 
Avatar skarbiatko
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 20 564
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Do mnie dziś dotarła paczucha kliknięta 30-go wysłana 31-go
__________________
blog ( nie dla sztywniaków )

skarbiatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-06, 07:50   #4003
bmoniq
Zakorzenienie
 
Avatar bmoniq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 774
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez olciaaa25 Pokaż wiadomość
witam ponownie no czekam wciaz na jakaskolwiek odpowiedz od nich i doczekac sie nie moge pierwszego maila z potwierdzeniem zaplaty cla wyslalam 21.11 moze jednak powinnam jeszcze troche zaczekac? bo w ten czas swiateczno-noworoczny to wszystko chodzi inaczej
ps: ale jak nic nie odpowiedza, to co bede musiala robic? gdzie dzwonic,pisac?
za każdym razem ( na szczęście) jak pisałam o zwrot VATu dostawałam taki standardowy mail :

Dear Sir/Madam,

Thank you for your email.

We will process the refund as soon as possible and a separate notification will be sent once the refund has been submitted. Please understand that credit card companies tend to take longer to show a credit than they do a charge. However, the refund should show on your account within the next 1-2 weeks.

Please accept our sincere apologies for any inconvenience that this may have caused. If you have any further queries, please feel free to contact us.


Później to już różnie ze zwrotem............najdłu żej czekałam 6 tygodni ale w miedzyczasie napisałam do nich jeszcze 3 razy to samo
__________________
Bywają straty będące nieocenioną korzyścią sięgającą w przyszłość.
bmoniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 19:32   #4004
seneka JJK
Rozeznanie
 
Avatar seneka JJK
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 525
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Witajcie ....
Zrobiłam zaraz po świetach zakupy na truskawce na kwotę 437,00 ( kaska na prezent od Mikusia ) o szczęście moje . Czekałam z niecierpliwością, godną Anioła i .........jest paczuszka a z paczuszką szok....
widnieje jak byk 140,00 opłaty celnej / a na innym papierku że jest to VAT.
Ale mniejsza o to co to jest tylko dlaczego tak dużo. Zadzwoniłam do Urzędu i tam szanowna Pani mi powiedziała, że jet to kwota wyliczona z wartości paczki. Ale wartośc zakupów to 437,00 mówię i dalej mi nie pasuje wyliczenie. Pani na to, że jednak wartośc zakupów musi być stanowczo większa i radzi abym dokładnie obejrzała paczkę. Ok, mówię i oglądam... a tam na boczku , na zielonej karteczce widnieje jak byk ..637,00 wartośc paczki. Szczęka mi opadała i radość prysła.
Wychodzi na to, że ktoś na truskawce się pomylił i zamiast 437,00 walnął 637,00 i dlatego wypatrzyli moją paczuszkę i dowalili co wedlug nich , trzeba.
Napisałam do truskawy, opisałam całą sytuację. W domu nie mam skanera ale w poniedziałek w pracy zeskanuję wszystkie świstki jakie mam i te z paczki i zamówienie i rachunek jaki otrzymałam od nich i wyślę na potwierdzenie zaistniałej sytuacji. Zobaczymy co będzie, ale moja radość z prezentu tak wyczekiwanego ( New Haarlem) jakoś zmalała a cały czar prysł.
Czy spotkałyście się już z taką sytuacją ?? Co o tym sądzicie ??
__________________
Ludzie zarazem kochają swe wady oraz ich nienawidzą...
seneka JJK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 19:47   #4005
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Seneko - powinnaś zeskanować te papiery z ovatowania
i wysłać do truskawy z prośbą o zwrot.
Jak dotąd nie spotkałam się z tym, żeby komuś tego nie zwrócili.
Piszą co prawda, że ten zwrot to ich dobra wola
i nie muszą tego robić, ale jednak zwracają
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:09   #4006
seneka JJK
Rozeznanie
 
Avatar seneka JJK
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 525
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Właśnie zamierzam tak zrobić jak mówisz . Spotkałaś się z sytuacją pomyłki w wartości paczki ??
__________________
Ludzie zarazem kochają swe wady oraz ich nienawidzą...
seneka JJK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:20   #4007
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Nie, ale ja zamawiam zwykle po 1 rzeczy

Nie pamiętam też, żeby ktoś o takiej pomyłce wspominał,
odkąd przegladam ten wątek.

Czy ta pomylka jest tylko na paczce czy również na rachunku ?

A jak było w @, które dostałaś po zamówieniu (OC) i po wysłaniu ?
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 20:48   #4008
majade
Zakorzenienie
 
Avatar majade
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4 719
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Spotkałam się z zaniżaniem przez nich kwoty w deklaracji ale żeby ja zawyżyli, pierwsze słyszęPomyłka jak nic. Czyli na paczce co innego a w OC faktyczna kwota?

Hmm ja chyba nie przyjełabym od UC papierów na opłaty od tej wyższej kwoty tylko wnioskowałabym o rozliczenie zgodnie z OC i wyciągiem z karty // paypala. Ale rozumiem, ze już zapłacilaś? A teraz po prostu chyba wystąp o zwrot,a gdyby mieli wątpliwości prześlij zdjęcie kwoty wpisanej w deklaracji celnej i napisz ze popełnili błąd...
Ciekawa sprawa i rzeczywiście nieprzyjemna
__________________

majade jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 08:02   #4009
olciaaa25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 5
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

dostalam zwrot kasy cla na PayPal ale maila z tzw. przeprosinami nie trwalo to tak ok 3 tyg, ale lepiej pozno niz wcale prawda?!
ps: i na pewno nie zrezygnyje z zakupow na truskawie!!!!!!!!!!!!!!
olciaaa25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-01-09, 08:14   #4010
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez olciaaa25 Pokaż wiadomość
dostalam zwrot kasy cla na PayPal ale maila z tzw. przeprosinami nie trwalo to tak ok 3 tyg, ale lepiej pozno niz wcale prawda?!
ps: i na pewno nie zrezygnyje z zakupow na truskawie!!!!!!!!!!!!!!
Prawda Tym bardziej, że wcale nie musieli tego robić.

Vat jest nakładany na podstawie polskich przepisów.
A przeprosiny za co by miały być , Olciu ? Za polski UC ?
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 10:43   #4011
bmoniq
Zakorzenienie
 
Avatar bmoniq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 774
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez seneka JJK Pokaż wiadomość
Witajcie ....
Zrobiłam zaraz po świetach zakupy na truskawce na kwotę 437,00 ( kaska na prezent od Mikusia ) o szczęście moje . Czekałam z niecierpliwością, godną Anioła i .........jest paczuszka a z paczuszką szok....
widnieje jak byk 140,00 opłaty celnej / a na innym papierku że jest to VAT.
Ale mniejsza o to co to jest tylko dlaczego tak dużo. Zadzwoniłam do Urzędu i tam szanowna Pani mi powiedziała, że jet to kwota wyliczona z wartości paczki. Ale wartośc zakupów to 437,00 mówię i dalej mi nie pasuje wyliczenie. Pani na to, że jednak wartośc zakupów musi być stanowczo większa i radzi abym dokładnie obejrzała paczkę. Ok, mówię i oglądam... a tam na boczku , na zielonej karteczce widnieje jak byk ..637,00 wartośc paczki. Szczęka mi opadała i radość prysła.
Wychodzi na to, że ktoś na truskawce się pomylił i zamiast 437,00 walnął 637,00 i dlatego wypatrzyli moją paczuszkę i dowalili co wedlug nich , trzeba.
Napisałam do truskawy, opisałam całą sytuację. W domu nie mam skanera ale w poniedziałek w pracy zeskanuję wszystkie świstki jakie mam i te z paczki i zamówienie i rachunek jaki otrzymałam od nich i wyślę na potwierdzenie zaistniałej sytuacji. Zobaczymy co będzie, ale moja radość z prezentu tak wyczekiwanego ( New Haarlem) jakoś zmalała a cały czar prysł.
Czy spotkałyście się już z taką sytuacją ?? Co o tym sądzicie ??
mnie UC kilka razy łapał paczki - ostatnią właśnie też i NIGDY nie wyliczał wartości VAT od kwoty z karteczki tylko na podstawie zawiadomienia które sama wypełniałam i kwot które tam wpisywałam- potwierdzeniem było OC i wydruk z konta. - zresztą tak podają w owym zawiadomieniu- zasady okreslania wartości towaru- wytłuszczając infromację o potwierdzeniu zapłaty.
I najpierw zawsze przychodzi zawiadomienie - które wypełniam dołączam dokumenty - odsyłam i dopiero UC wystawia mi uproszczone zgłoszenie celne - na tej podstawie płace na poczcie i odbieram paczkę.
To po pierwsze.

Jesli zdarzyło sie, że z jednego OC były 2 paczki i jedną złapali wówczas informowano mnie o rewizji otwierano paczkę i sprawdzano, czy faktycznie jest tylko "pół" i tylko od tej kwoty był naliczany VAT.
Dziwny ten UC skoro sugeruje sie kwotą z zielonej karteczki a nie tym co mówią przepisy - zacytwane zresztą w zgłoszeniu które wprzysyłają - zwanym laurką .
to po drugie

i po trzecie
na kosmetyki nie ma cła tylko VAT w stawce podstawowej 22% - ale obiegowo wszyscy tu nazywają to cłem....


to tyle wymądrzania praktyka


Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
Prawda Tym bardziej, że wcale nie musieli tego robić.

Vat jest nakładany na podstawie polskich przepisów.
A przeprosiny za co by miały być , Olciu ? Za polski UC ?

No w końcu jestesmy w Polsce więc to chyba oczywiste, że obowiązuja nas polskie przepisy

a przeprosiny to to zdanie w tym "oklepanym" mailu z TRU informującym o zwrocie VAT co zacytowałam powyżej w poście.

Please accept our sincere apologies for any inconvenience that this may have caused. If you have any further queries, please feel free to contact us.
__________________
Bywają straty będące nieocenioną korzyścią sięgającą w przyszłość.
bmoniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:49   #4012
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez bmoniq Pokaż wiadomość

No w końcu jestesmy w Polsce więc to chyba oczywiste, że obowiązuja nas polskie przepisy
.
no więc właśnie

i w tym kotekście nie rozumiem, dlaczego Olcię smuci fakt,
ze ją truskawa nie przeprosiła za ovatowanie przesyłki przez polskich celników
Strawberrynet nie ma wpływu na to, czy vat będzie czy nie,
bo to nie od nich zależy
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 12:56   #4013
bmoniq
Zakorzenienie
 
Avatar bmoniq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 774
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez BigMama Pokaż wiadomość
no więc właśnie

i w tym kotekście nie rozumiem, dlaczego Olcię smuci fakt,
ze ją truskawa nie przeprosiła za ovatowanie przesyłki przez polskich celników
Strawberrynet nie ma wpływu na to, czy vat będzie czy nie,
bo to nie od nich zależy

rozumiem teraz, a Vat płaci cały świat..............:brzyd al:
ten fakt smuci niewymownie każdą truskawkoholiczkę



a ................pewnie zasugerowała się moją odpowiedzią bo ja tak napisałam............że powinna dostac maila z przeprosinami............ ...........
__________________
Bywają straty będące nieocenioną korzyścią sięgającą w przyszłość.

Edytowane przez bmoniq
Czas edycji: 2010-01-09 o 12:59 Powód: dopisek
bmoniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 16:47   #4014
BigMama
Zakorzenienie
 
Avatar BigMama
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: .................... tych miasteczek nie ma już ............................
Wiadomości: 9 516
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

aaa... no to wszystko jasne
__________________






BigMama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-09, 20:42   #4015
seneka JJK
Rozeznanie
 
Avatar seneka JJK
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 525
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Byłam na wyjeździe przez cały dzień i nie mogłam odpowiedzieć na Wasze wypowiedzi ale już wyjaśniam.
Nawet nie wiedziałam, że paczkę dorwał UC. Po prostu przyszła i mój tato ją odebrał, bo wiedział, że na nią bardzo czekam. Listonosz przyszedł z kwitkiem, że trzeba zapłacić 140 ,00 więc zapłacił. Dopiero jak przyjechałam zobaczyłam papiery. A tam na dokumencie pod "tytułem" - Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego-obrót pocztowy" jak byk stoi
1. Towar -kosmetyki do pielęgnacji skóry
2. Ilość- 2
3. Wartość -637,00
4. VAT- 22%
5. Kwota podatku 140,00

i finito...

Tylko, że

nie wiem, czy paczkę otwierali bo skąd wzięli "kosmetyki do pielęgnacji skóry"? boprzecież był tam mój ukochany "New Haarlem" i cień do powiek. Na paczce truskawka napisała Cosmetics.
Truskawka dała mi odpowiedź, że muszę napisać do Urzędu Celnego, wysłać im fakturkę i zamówienie z truskawki i prosić o przeliczenie Vat-u, który według truskawki ma wynieść 17,5%. I kiedy UC to zrobi to ten prawidłowo naliczony Vat ( tzn. dokument to potwierdzający) mam wysłać do truskawy i oni mi to zwrócą.
Tylko, chyba jest jeden problem... wiem już do kogo mam wysłać tę prośbę o przeliczenie i zwrot Vat-u nadmiarowego, bo przecież będzie inny - z kwoty 437,00 a nie z kwoty 647,00, bo truskawka zwróci mi tylko wtedy gdy ten VAT bedzie naliczony według stawki 17,5 % a nie według stawki 22%. A UC najprawdopodobniej będzie chciał naliczyć mi według 22% bo dlaczego miałby zastosować stawkę 17,5% ??

Już mogę przeboleć te 22% bo wtedy wyjdzie mi tak jakbym kupowała w Quality. Ale dlaczego mam płacić od niesłusznej kwoty??. To już jest wina truskawy.
Truskawka powiedziała, że z karty zejdzie mi kwota prawidłowa 437,00. Mam nadzieję
__________________
Ludzie zarazem kochają swe wady oraz ich nienawidzą...
seneka JJK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 10:15   #4016
bmoniq
Zakorzenienie
 
Avatar bmoniq
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 774
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Cytat:
Napisane przez seneka JJK Pokaż wiadomość
Byłam na wyjeździe przez cały dzień i nie mogłam odpowiedzieć na Wasze wypowiedzi ale już wyjaśniam.
Nawet nie wiedziałam, że paczkę dorwał UC. Po prostu przyszła i mój tato ją odebrał, bo wiedział, że na nią bardzo czekam. Listonosz przyszedł z kwitkiem, że trzeba zapłacić 140 ,00 więc zapłacił. Dopiero jak przyjechałam zobaczyłam papiery. A tam na dokumencie pod "tytułem" - Dokument potwierdzający dokonanie zgłoszenia celnego-obrót pocztowy" jak byk stoi
1. Towar -kosmetyki do pielęgnacji skóry
2. Ilość- 2
3. Wartość -637,00
4. VAT- 22%
5. Kwota podatku 140,00

i finito...

Tylko, że

nie wiem, czy paczkę otwierali bo skąd wzięli "kosmetyki do pielęgnacji skóry"? boprzecież był tam mój ukochany "New Haarlem" i cień do powiek. Na paczce truskawka napisała Cosmetics.
Truskawka dała mi odpowiedź, że muszę napisać do Urzędu Celnego, wysłać im fakturkę i zamówienie z truskawki i prosić o przeliczenie Vat-u, który według truskawki ma wynieść 17,5%. I kiedy UC to zrobi to ten prawidłowo naliczony Vat ( tzn. dokument to potwierdzający) mam wysłać do truskawy i oni mi to zwrócą.
Tylko, chyba jest jeden problem... wiem już do kogo mam wysłać tę prośbę o przeliczenie i zwrot Vat-u nadmiarowego, bo przecież będzie inny - z kwoty 437,00 a nie z kwoty 647,00, bo truskawka zwróci mi tylko wtedy gdy ten VAT bedzie naliczony według stawki 17,5 % a nie według stawki 22%. A UC najprawdopodobniej będzie chciał naliczyć mi według 22% bo dlaczego miałby zastosować stawkę 17,5% ??

Już mogę przeboleć te 22% bo wtedy wyjdzie mi tak jakbym kupowała w Quality. Ale dlaczego mam płacić od niesłusznej kwoty??. To już jest wina truskawy.
Truskawka powiedziała, że z karty zejdzie mi kwota prawidłowa 437,00. Mam nadzieję
słuchaj to jak się określa podstawę opodatkowania określaja przepisy- w tym wypadku ustawa o VAT, Powinnaś moim zdaniem i tak bym zrobiła napisac do UC - nie wiem tylko czy odwołanie czy zażalenie - trzebaby to sprawdzić w przepisach celnych, że błędnie przyjęli podstawę do wyliczenia VAT bez wymaganych przepisami dokumentów tylko na podstawie bazgroła chińczyka - bo to nic innego nie jest sama nieraz nie wiem co tam jest napisane.
przedstawic w załaczeniu właściwe dokumenty i już. Nie może by cinnej stawki VAT tylko 22%. I nie patrz na to co napisała Ci tru bo to pewnie ich stawka VATowska. Jak się będą buntowac zawsez mozna do naczelnika albo dyrektora Izby celnej. I nie ma sie czego bać ani zastanawiać. Porządek musi być. Swoja drogą co to za UC ma takie rewelacyjne praktyki????


a co do okreslenia co tam jest to sama wiem, że nieraz celny prosił bym pisała pisemko, że prosze o zakwalifikowanie wszystkich produktów( a w paczce były perfumy, pielęgnacja i kolorówka) wg jednego kodu towaru i jednej taryfy celnej bo cło zawsze jest 0% na szczęście więc nie ma to wpływu na wartość i na VAT również. - chodziło o usprawienie im pracy , bo na wszystko to co kupujemy z TRU jest stawka celna 0% więc nieważne ja to zakwalifikują - a VAT też niezmienny- jak mi sie chciało to sama wpisywałm kod z taryfikatora.
__________________
Bywają straty będące nieocenioną korzyścią sięgającą w przyszłość.

Edytowane przez bmoniq
Czas edycji: 2010-01-10 o 10:21
bmoniq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-10, 14:26   #4017
seneka JJK
Rozeznanie
 
Avatar seneka JJK
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 525
Dot.: Zakupy na Strawberrynet

Jutro, zeskanuje wszystkie dokumenty i wraz z pismem wyślę do Urzędu Celnego, tam jest jakiś referat czy coś takiego, ( nazwę mam w pracy) do załatwiania takich spraw. Na bieżąco będę informować co dalej się dzieje

dzięki wszystkim za rady
__________________
Ludzie zarazem kochają swe wady oraz ich nienawidzą...
seneka JJK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 19:10   #4018
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 487
"wiarygodna perfumeria internetowa" ?

Kochane właśnie weszłam na strone jednej z perfumerii internetowych a mianowicie strawberrynet.com i straszne jest moje zdziwienie gdy zobaczylam ceny Hugo Bossa Deep Red. Kupuję ten zapach od dawna i kiedys skorzystałam właśnie z Waszej listy pewnych sprzedawców, zamówiłam 90 ml po wcześniejszych próbach oczywiście. W zapachu tym sie zakochałam i milosc moja trwa az do dziś... Niestety jakiez bylo moje zdziwienie gdy nastepna buteleczke kupilam w perfumerii i zapach byl inny i mimo iz nie jestem znawca perfum, jako zwykly smiertelnik roznice wyczulam taka spora ze bylam w szoku Potem jakos mi ten czas plynał, ale do zakupow internetowych zapachów nie powrocilam, przyznam sie bez bicia ze jedynym osobom ktorym ufam to wizazanki, jako ze nie lubia one tandety i marnych podrob w moim przekonaniu I tak teraz zagladnelam na ta strone, ktora polecacie:
http://pl.strawberrynet.com/perfume/hugo-boss/ i patrze Hugo Boss Deep Red 50 ml 140zl Z ciekawosci zaczelam szukac swoj ostatni rachunek z sephory lecz nie moglam go znalezc wiec zadzwonilam do mojej sephory i sie dowiedzialam ze 30 ml kosztuje 169zł. Wlasnie ok.150-160zl ostatnio placilam i tylko to jeszcze bardziej mnie zaniepokoilo. Czy ktos sie moze wypowiedziec skad taka roznica cen, bo u mnie 50ml kosztuje duzo ponad 200zl i no przyznam sie pierwsza mysl - watpie w oryginalnosc tych perfum ze strawberrynet. Przepraszam ze moze zawracam glowe, ale rzadko tu zagladam a to mnie naprawde zaskoczylo i chcialabym sie dowiedziec czegos od bardziej doswiadczonych wizazanek
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 19:30   #4019
MichailK
Zadomowienie
 
Avatar MichailK
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 165
Dot.: "wiarygodna perfumeria internetowa" ?

Temat wielokrotnie poruszany na forum. Perfumy w perfumeriach internetowych są oryginalne, na Truskawce w szczególności. Ceny w necie to efekt niższych kosztów utrzymania perfumerii internetowych niż tych tradycyjnych, stacjonarnych.

Edytowane przez MichailK
Czas edycji: 2010-01-26 o 19:33
MichailK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-26, 19:37   #4020
ewelinka_
Zakorzenienie
 
Avatar ewelinka_
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 3 487
Dot.: "wiarygodna perfumeria internetowa" ?

no ok, rozumiem, ale to jest roznica 100zl, ciezko mi w to uwierzyc... moze one maja jakies skondensowanie mniejsze? nie wiem jak to sie nazywa..
__________________


wymiana kosmetyki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1279427







wymiana ubrania https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1272992



Moda przemija, styl pozostaje


Poszukuję La Cautiva Fueguia


ewelinka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-02-28 12:27:09


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:55.