IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V - Strona 49 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-20, 17:55   #1441
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Agnes - ja bez pomadki nie ruszam z domku, jestem uzalezniona i to tak serio moge zapomniec telefonu ale nie haha

ja dokumentowalam swoj pobyt ale wrzucilam tez p60 tz-ta za ostatni rok. Wysylalam obydwa dokumenty tzn nasze paszporty bo na glownym formularzu podpisujecie sie obydwoje... podesle ci fajny link ktory byl pomocny

http://polskiksiegowy.ie/irlandzki-p...t-dla-dziecka/

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2014-07-20 o 17:58
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 07:45   #1442
Eve1603
Zakorzenienie
 
Avatar Eve1603
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Co.Cork, Ireland
Wiadomości: 5 029
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Agnes
u nas wyslane byly payslipy meza, a paszport moj bo mezowy od lat niewazny
__________________
Olus jest z nami od 7 maja 2009, 22.14
Maya jest z nami od 9 czerwca 2011, 10.24



Eve1603 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-21, 08:32   #1443
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dzieki dziewczyny dzis tz wysyla zobaczymy czy szanowny urzad bedzie zadowolony czy zawolaja o jakies poprawki.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-23, 13:23   #1444
paaaat
Rozeznanie
 
Avatar paaaat
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 815
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dziewczyny, trochę nie w temacie, ale mocno proszę o pomoc, mieszkam z siostra w Dublinie, ona szuka pracy, na szybko, jakiejkolwiek, angielski podstawowy. Dajcie jakiś namiar lub podpowiedzcie gdzie szukać...
__________________
Podejmuj decyzje, choć w głowie chaos,
wyrywa z butów ogromna ciekawość,
wybierzesz dobrze, ogarnie Cię radość.
paaaat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 15:47   #1445
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

ale tu cisza gdzie Wy się wszystkie mamuśki podziewacie??
Pewnie urlopy)
U mnie już połowa 31tc jeszcze 2 miesiące i zobaczymy synka nie mogę się doczekać )
__________________
31.01 IIkreseczki

20.02 bijące serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 16:35   #1446
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Natalya- fajnie by było, ja do urlopu mam jeszcze 22 dni, lecimy do PL. Chciałabym polecieć gdzieś w październiku, ale chyba nic z tego, jednak zobaczymy...
o kurcze już 31tc? jak brzuszek? duży już? macie imię?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 16:49   #1447
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

natalyyya ja tez jestem na urlop moze jakos w polowie wrzesnia poki co to nawet dokumentow nie mamy bo czekamy na malego paszport.Oj teraz to ci zleci szybciutko macie juz imie?

Moj dziec skonczyl 6 tyg nawet nie wiem kiedy Ostatnio nam se podziebil i wyszedl mu straszny tradzik niemowlecy. Bylam u gp to mi dal masc ze sterydem wiec poszlam do pl gp bo nie wysmaruje malego sterydami bo jak zaczne odrazu od nich to na czym skoncze? Lekarka polecila kompac w nadmanganianie potasu. Mam nadzieje ze pomoze bo maly wyglada nienajlepiej. Buzia glowa klatka wszystko obsypane nawet malzowiny uszne i to taka kaszka ktora jest szorstka.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 16:57   #1448
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Agnes - ja też nie smarowałam sterydami (choć oni dają leciutki steryd, 1%, ale to jednak steryd), ale u nas to trochę wyszła potem egzema. Ten trądzik sam przejdzie, ale smaruj, smaruj i jeszcze raz smaruj - tzn nawilżaj. Ja każdemu polecam La Roche Posay Lipikar Baume AP - nie jest najtańszy, ale bardzo wydajny i świetny, ja smarowałam małego i 4 razy dziennie i na drugi dzień już była różnica, ale u nas było to juz troszkę pod koniec. Do kąpieli stosuję Syndet tez z La Roche. Na buźce najszybciej mu zeszło bo przy każdym karmieniu smarowałam mu kremem. Może spróbować Silcockbase (wielka puszka za 4e)

gdzie lecicie na wakacje?
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 17:24   #1449
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dzieki malgos kurcze maky nie wyglada ciekawie bo nawet we wlosach sa te wypryski i o ile maly spi to jasnieja i czesci nie widac o tyle hak sie zdenerwuje tk wszystko zaognia odnowa. Dlugo to trwalo u was?. Na wakacj do pl bo trzeba malego dziadkom przedstawic.
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 17:34   #1450
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

oj trochę u nas to trwało i dokładnie raz prawie znikało, a za chwilkę cały był w tym. U nas te krosteczki zajęły też i rączki oraz brzuszek... trwało to do 8/9tyg, a może nawet troszkę dłużej...

Teraz sobie przypomniałam... na pewno dłużej bo w 9 tyg byliśmy na wizycie w szpitalu i lekarka kazała to smarować... Kacprowi nadmanganian nie pomógł. Możesz próbować smarować olejem kokosowym, ale dla mnie La Roche był bezkonkurencyjny

Edytowane przez Malgos_12
Czas edycji: 2014-08-06 o 17:36
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 17:49   #1451
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

O to dlugo trzymalo u nas jest juz 2 tyg zaczelo sie od kilku pryszczykow na policzkach. Gdzie kupujesz t kosmetyki la roche to sprowadzane? Czy sa tutaj?
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-06, 20:09   #1452
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Tak, kupuję tutaj w swojej lokalnej aptece, ale Boots czy jakaś lepiej zaopatrzona w kosmetyki będzie na pewno miała. Z tym, że w Bootsie np jest chyba z 5e droższa niż u mnie. La Roche to ta sama półka co Vichy.. możesz również spróbować Aveeno, lub E45 są na pewno tańsze, ale lub właśnie Silcock base ale on jest bardzo tłusty.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 11:23   #1453
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Natalya- fajnie by było, ja do urlopu mam jeszcze 22 dni, lecimy do PL. Chciałabym polecieć gdzieś w październiku, ale chyba nic z tego, jednak zobaczymy...
o kurcze już 31tc? jak brzuszek? duży już? macie imię?
3 tygodnie szybko zlecą) Może uda Wam się jakiegoś lasta wyhaczyć?

Moja ciąża leci mi tak szybko że poważnie nie wiem kiedy te tygodnie mijają w kalendarzu Brzuszek czy ja wiem czy duży 102cm więc mały nie jest ale olbrzym tez nie Imię wybrane będzie Fabianek , tydzień temu ważył między 1250 a 1300g chyba dużym dzieckiem nie będzie ,chociaż ma czas nadgonić Jak Twój synek?
Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
natalyyya ja tez jestem na urlop moze jakos w polowie wrzesnia poki co to nawet dokumentow nie mamy bo czekamy na malego paszport.Oj teraz to ci zleci szybciutko macie juz imie?

Moj dziec skonczyl 6 tyg nawet nie wiem kiedy Ostatnio nam se podziebil i wyszedl mu straszny tradzik niemowlecy. Bylam u gp to mi dal masc ze sterydem wiec poszlam do pl gp bo nie wysmaruje malego sterydami bo jak zaczne odrazu od nich to na czym skoncze? Lekarka polecila kompac w nadmanganianie potasu. Mam nadzieje ze pomoze bo maly wyglada nienajlepiej. Buzia glowa klatka wszystko obsypane nawet malzowiny uszne i to taka kaszka ktora jest szorstka.
Jedziecie samochodem czy samolotem do Polski?
Kurde skąd takie trądziki się biorą? nie pamiętam żeby kiedyś moja siostra czy brat takie coś mieli (są młodsi ode mnie sporo ) …
Jejciu juz 6tyg?
Jak długo używałyście dziewczyny pampersów nr1?
__________________
31.01 IIkreseczki

20.02 bijące serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 13:46   #1454
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Natalyyya lekarka mowila ze taka uroda niektorych dzieci moglo by juz zejsc bo zabiera malemu urode ;-)

Ja na 2 przechodze teraz koncze ostatnia paczke 1 wlasnie, moglby jeszcze pochodzic ciut ale zaczely kupy na plecki wyskakiwac wiec juz czas ale moj dziec raczej drobny jest urodzil sie to mial niecale 3200 teraz pewnie z 4500
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 15:20   #1455
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Natalya - ten trądzik wynika z tego, że ciało dziecka "pozbywa" się hormonów matki, na szczęście nie jest to uciążliwe dla dziecka

no to super, że imię wybrane

pampersów 1 używałam przynajmniej z 6 tyg jak nie troszkę dłużej, ale właśnie jak kupa górą zaczęła wychodzić to zmieniliśmy choć ogólnie jeszcze by się w nie mieścił

Dzięki, Kacper chowa się dobrze Mamy 1 ząbisia 2 sierpnia skończył 6 miesięcy i powiem wam, że nie nadążam za tym moim szkrabem choć jeszcze nie raczkuje, ale pełza. Jest tak pełen energii, że aż się boję co będzie jak będzie mobilny

Co do podróży to my lecimy samolotem.

A tu mój kawaler

---------- Dopisano o 15:20 ---------- Poprzedni post napisano o 15:19 ----------

Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 16:01   #1456
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Agnes oby prędko młodemu przeszło to dziadostwo !

O kurde to ja myślałam że nr1 pampersów jest na 2-3 tygodnie a tu Wasze dzieciaczki po 6 tyg miały jak przeszłyście na nr.2 hm… Ostatnio była fajna promocja w Dunnse 10e za jumbo pack ! Ale mieli tylko jedną pakę nr1:/

Małgos to już 6 miesięcy kiedy to zleciało ? Pamiętam jak niedawno nam pisałaś jaki On maluśki …. za pierwszego ząbka Przystojniak Ci rośnie )) Słodki jest Nim się obejrzysz to już będzie biegał wszędzie
__________________
31.01 IIkreseczki

20.02 bijące serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 13:10   #1457
sasia25
Rozeznanie
 
Avatar sasia25
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 903
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Natalyyya wybacz, że tak prosto z mostu, ale masz może jakąś listę-zgapkę rzeczy dla dzidziusia, które warto kupić w PL? Wiem, że chyba za 2 miesiące rodzisz i tak pomyślałam, że może masz

A może inne mamusie coś mi doradzą?
Głównie mam na myśli kosmetyczne rzeczy, bo chyba resztę bez problemu kupię tutaj.
Niedługo ostatni raz przed porodem lecę do PL i chciałam się zaopatrzyć w jakieś niezbędne rzeczy (wiem tylko o kroplach niemieckich na kolke).

Malgos świetnego masz synka

Edytowane przez sasia25
Czas edycji: 2014-08-09 o 13:14
sasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 13:33   #1458
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Sasia - jeśli mieszkasz blisko Dublina to i Sab Simplex tutaj kupisz
możesz się zaopatrzyć w duże opakowanie soli fizjologicznej (nawet i 50-100sztuk) bo zdecydowanie będzie taniej, a używa się jej sporo do przemywania oczu czy czyszczenia noska (albo w razie kataru)..
windi gdyby trzeba było odgazować dziecko ... hmmm tak myślę, co jeszcze... powiem ci, że ja teraz znalazłam tutaj sporo zamienników

dziękuję, rośnie ten mój Łobuz i tak się zmienia z dnia na dzień, że uwierzyć nie mogę
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 14:22   #1459
Natalyyya
Zakorzenienie
 
Avatar Natalyyya
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: irlandia
Wiadomości: 3 714
GG do Natalyyya
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Sasia Ja kupowałam większość rzeczy aptecznych w polsce takie jak (maść majerankowa, sól fizjologiczna, ocnisept(czy jak to tam sie pisze , w kazdym razie do pępka i można nim psikac rane krocza /po CC lepiej się goi) , tantum rosa, herbatkę laktacyjną , herbatkę z kopru włoskiego ale taką bez cukru w zwykłych torebkach , alantan plus, czopki glicerynowe, windi) Nie mam jakiejś konkretnej listy tzn miałam ale już nie mam bo wszystkie zakupy już dokonane Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę , polecam aptekę gemini ja tam wszystko kupowałam nawet butelki bo wyszły taniej niż w sklepie

Malgos sab simplex dostępny w irlandii? czy ktoś prywatnie sprzedaje ?
__________________
31.01 IIkreseczki

20.02 bijące serduszko

Fabian 20.09.2014r
Natalyyya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-09, 15:14   #1460
agnes208
Zakorzenienie
 
Avatar agnes208
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 3 098
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Malgos ale fajny ten twoj maly mezczyzna ale czas leci.

Sasia z pl jeszcze warto przywiesc czapeczki wiazane bawelniane tu ciezko kupic i tetrowki w pl duzo taniej ci wyjdzie
agnes208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 18:38   #1461
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Natalyyya Pokaż wiadomość
Sasia Ja kupowałam większość rzeczy aptecznych w polsce takie jak (maść majerankowa, sól fizjologiczna, ocnisept(czy jak to tam sie pisze , w kazdym razie do pępka i można nim psikac rane krocza /po CC lepiej się goi) , tantum rosa, herbatkę laktacyjną , herbatkę z kopru włoskiego ale taką bez cukru w zwykłych torebkach , alantan plus, czopki glicerynowe, windi) Nie mam jakiejś konkretnej listy tzn miałam ale już nie mam bo wszystkie zakupy już dokonane Jak mi się coś jeszcze przypomni to napiszę , polecam aptekę gemini ja tam wszystko kupowałam nawet butelki bo wyszły taniej niż w sklepie

Malgos sab simplex dostępny w irlandii? czy ktoś prywatnie sprzedaje ?
na Tallaght jest sklep i mają bardzo duży wybór leków - chyba robią też wysyłkę. Sklep nazywa się Baby Paradise.

Ja octeniseptu nie używałam, tantum rosa też nie, tutaj za to polecają arnicę, podobno bardzo dobra.

Herbatki koperkowe i laktacyjne mają w każdym polskim sklepie. Poza tym ostatnio czytałam kilka artykułów na temat tego, że koperkowe herbatki zawierają żeński hormon estrogen i chłopcy w ogóle nie powinni jej pić. Oczywiście te dziecięce mają mniejsze stężenie, ale nie sa polecane, już lepiej pić tą zwykłą parzoną bo te substancje jakoś inaczej się tam uwalniają, zresztą Kacper nawet nie jej chciał pić za bardzo i okazało się, że dobrze

Cytat:
Napisane przez agnes208 Pokaż wiadomość
Malgos ale fajny ten twoj maly mezczyzna ale czas leci.

Sasia z pl jeszcze warto przywiesc czapeczki wiazane bawelniane tu ciezko kupic i tetrowki w pl duzo taniej ci wyjdzie
dunnes ma bardzo dobre jakościowo pieluszki tetrowe, dużo lepsze niż te co dostałam w PL
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 19:14   #1462
Roane
Wtajemniczenie
 
Avatar Roane
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: in the middle of nowhere
Wiadomości: 2 093
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
(...)
dunnes ma bardzo dobre jakościowo pieluszki tetrowe, dużo lepsze niż te co dostałam w PL
Pieluszki z Ikei są super jakości, grube, i niedrogie. I trwałe - ja swoje piorę na 90 stopniach od pięciu miesięcy i wyglądają jak nowe.

Sto lat dla dorosłego kawalera 🎈🎈🎈

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
W czasach powszechnego i nieograniczonego dostępu do informacji, ignorancja to kwestia wyboru.
Roane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 19:40   #1463
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Roane - Ikea ma pieluszki? o nawet nie wiedziałam

używacie może "food feeder"? jeśli nie to bardzo polecam przy rozszerzaniu diety i ząbkowaniu.
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 21:03   #1464
sasia25
Rozeznanie
 
Avatar sasia25
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 903
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dzięki dziewczyny obczaje to co napisałyście, bo nawet nie mam pojęcia co to jest sab simplex, alantan plus lub do czego służą czopki glicerynowe

Malgos-mieszkam w Dublinie

Szczerze mówiąc nie myślałam w ogóle o kupnie herbatek to one są do picia już dla noworodka?

Pieluchy tetrowe już kupiłam w PL, będę i tak wysyłać paczkę kurierem.
Nie wiedziałam, że są w Ikei.

Uspokajam się, że zaczęłam dopiero 6 miesiąc i mam czas się doinformować co, gdzie i do czego

Będę tu zaglądać więc gdyby Wam się coś przypomniało, to będę wdzięczna
sasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 21:11   #1465
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Sasia - sab simplex to niemieckie kropelki, coś jak espumisan - dobre na kolki, wiele osób chwali
czopki glicerynowe jak dzidzius ma zaparcia, a alantan plus to krem/maść ale ja zdecydowanie o wiele, wiele bardziej wolę bepanthen (który można również stosowac na sutki w razie pogryzienia) za to alantan lubię w pudrze

jak nie kupowałaś herbatek to na razie się wstrzymaj, nie są konieczne, a tą koperkową w granulkach można podawać już po 1 tygodniu życia, ale niedawno właśnie wyczytałam o tym estrogenie, więc ja w ogóle bym nie kupowała
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 21:16   #1466
sasia25
Rozeznanie
 
Avatar sasia25
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 903
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Ahh to te niemeickie kropelki, no właśnie dużo o nich słyszałam dobrego, tylko nie wiedziałam jak się nazywają.

A ten estrogen nie jest wskazany dla chłopców, ale dla dziewczynek jest ok? Ja mam córcie w brzuszku
Muszę poczytać o tych wszystkich herbatkach, kremach itd, bo czuję się zielona w temacie.

Dziękuję za wyjaśnienia
sasia25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-09, 21:30   #1467
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Sasia - ogólnie maluszki nie powinny dodatkowo dostawać hormonów, ale pewnie szybciej dla dziewczynki niż dla chłopca
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 21:07   #1468
asiula_240581
Zadomowienie
 
Avatar asiula_240581
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdzieś w Irlandii :~)
Wiadomości: 1 669
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Dziewczyny do tych herbatek granulowanych, to radziłabym tak sceptycznie podejść, bo tam jest znikoma ilość ziół i ogromna ilość glukozy.
Po co dziecko już od urodzenia przyzwyczajać do słodkości??
Mój mały np w ogóle nie chciał i nie chce pić herbatek granulowanych.
Przez pierwszy miesiąc przepajałam go koprem włoskim, ale takim expresowym w saszetkach do zaparzania, teraz ma 3 miesiące i podaję mu do picia zwykłą przegotowana wodę, która jest też rewelacyjna na kupki, bo je rozrzedza i nie ma zatwardzeń.
Moja koleżanka np swojego synka przepaja rumiankiem, dzieciak woli go od kopru, bo po koprze ma bóle brzuszka.
Jak widać każde dziecko inaczej przyswaja i to co jednemu pomaga, drugiemu zaszkodzi.

Jeśli chodzi o kolki (odpukać), to u nas nie bylo z tym problemów.
Ale będąc jeszcze w ciąży zaopatrzyłam się w różne specyfiki na kolki, ale na szczęście się nie przydały.
Sab simplex to to samo co nasz polski Bobotic. Znajoma farmaceutka podpowiedziała mi, ze różnica polega na tym ze Sab simplex ma większe steżenie simeticonu i podaje się go częściej i więcej niż Bobotic, natomiast jeśli Bobotic będzie sie podawac w ilosci podobnej jak podaje sie Sab simplex, to efekt bedzie ten sam.
Choć tak jak pisałam wcześniej, to co pomaga jednemu dziecku, nie koniecznie musi działać CUDA dla innego malucha.
Znam dzieci którym Sab simplex w ogóle nie pomógł, tylko np nasz polski espumisan.

Jeśli chodzi o czopki glicerynowe na zaparcia, to nie wolno ich często stosować, bo takie "wymuszanie" kupek powoduje, ze później dziecko ma problemy z samodzielnym wypróżnianiem i trzeba mu pomagać, lepsze od czopków będą kropelki na zaparcie, choc tez stosowane z umiarem.
Super sprawdzają się probiotyki, ktore stosuje sie na usprawnienie jelit.
asiula_240581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 21:17   #1469
Malgos_12
Zakorzenienie
 
Avatar Malgos_12
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 13 556
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Asiula - masz dużo racji jeśli chodzi o herbatki i cukry, ja używałam jedynie w przypadku bólów brzuszka, ale jak pisałam mały nie chciał za bardzo pić (i dobrze, bo nie wiedziałam wtedy o tej zawartości estrogenu). Obecnie też zaraz po moim mleku, lubi wodę, nawet soków nie chce pić, ale nie żałuję.

co do czopków czy windi to wiadomo, że powinno się stosować w stanach wyjątkowych, ale Sasia pytała co to jest, więc tłumaczyłam
Malgos_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-10, 21:45   #1470
asiula_240581
Zadomowienie
 
Avatar asiula_240581
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Gdzieś w Irlandii :~)
Wiadomości: 1 669
Dot.: IRLANDZKIE MAMUŚKI-NASZE BRZUSZKI I MALUSZKI cz.V

Cytat:
Napisane przez Malgos_12 Pokaż wiadomość
Asiula - masz dużo racji jeśli chodzi o herbatki i cukry, ja używałam jedynie w przypadku bólów brzuszka, ale jak pisałam mały nie chciał za bardzo pić (i dobrze, bo nie wiedziałam wtedy o tej zawartości estrogenu). Obecnie też zaraz po moim mleku, lubi wodę, nawet soków nie chce pić, ale nie żałuję.

co do czopków czy windi to wiadomo, że powinno się stosować w stanach wyjątkowych, ale Sasia pytała co to jest, więc tłumaczyłam
Małgoś ja to wszystko rozumiem i wiem że jak dziecko cierpi, to człowiek stanąłby na głowie, żeby maleństwu ulżyć...
Na szczęście moje dziecko to bezproblemowy chłopak i nigdy nie miał zawirowań ani z kolkami, ani z kupkami, więc znam te problemy tylko z doświadczeń i opowiadań kolezanek.
asiula_240581 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-26 15:47:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:33.