Kreta - Strona 14 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Podróże, wakacje, wycieczki

Notka

Podróże, wakacje, wycieczki Forum dla osób, które lubią podróże, wakacje i wycieczki. Dołącz do nas i podziel się opinią na temat ciekawych miejsc, promocji, organizacji wyjazdu itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-05-20, 19:36   #391
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez acidka Pokaż wiadomość
Lillian na Twoje pytania nie znam odpowiedzi



My jeździliśmy też autobusem, auto mieliśmy tylko kilka dni. Nie było z tym problemu, do wszystkich miejsc z atrakcjami turystycznymi spoko się dojeżdżało
a pamiętasz ile płaciliście za wypożyczenie samochodu?? dzięki za odp
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-20, 20:08   #392
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Kreta

My byliśmy jakoś na przełomie VIII i IX więc jeszcze w sezonie i za najmniejsze możliwe autko - Hyuandai Atos płaciliśmy bodaj 35E za dzień. Plus paliwo oczywiście
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 16:53   #393
xkarenx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Kreta

Witam Was Dużo ciekawych rzeczy na temat Krety się dowiedziałam- dziękuję! Ja właśnie wybieram się tam w sierpniu, Hotel Theartemis Palace w Rethymno. Może ktoś zna i mógłby podzielić się swoją opinią na temat tego hotelu? Mam jeszcze pytanie, co warto kupić na Krecie? Na pewno można tam znaleźć wiele ciekawych rzeczy, produktów, których w Polsce nie dostaniemy. Będę wdzięczna za odpowiedź
xkarenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 17:13   #394
aniyam
Szanelowa Madżesti
 
Avatar aniyam
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: to tu to tam :)
Wiadomości: 34 678
GG do aniyam
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez xkarenx Pokaż wiadomość
Witam Was Dużo ciekawych rzeczy na temat Krety się dowiedziałam- dziękuję! Ja właśnie wybieram się tam w sierpniu, Hotel Theartemis Palace w Rethymno. Może ktoś zna i mógłby podzielić się swoją opinią na temat tego hotelu? Mam jeszcze pytanie, co warto kupić na Krecie? Na pewno można tam znaleźć wiele ciekawych rzeczy, produktów, których w Polsce nie dostaniemy. Będę wdzięczna za odpowiedź
Z miejscowych rzeczy do kupienia to polecam oczywiście oliwę ( ja przywiozłam tego pełno i do mięs i do sałatek ), przyprawy ( są wszędzie i o wiele lepsze i mocniejsze niż w Polsce ), miód szczególnie tymiankowy, sporo jest też tam naturalnych kosmetyków na bazie oliwy ( przywiozłam jakieś kremy i balsamy ), szał robią mydełka ( od oliwy i jaśminu bo jakieś dziwne zapachy ), z alkoholi to oczywiście ouzo ( taka anyżówka ale najpierw proponuję spróbować, bo nie każdy lubi ) , rakiję ( oni to piją czystą do jedzenia, ja spróbowałam ale dla mnie to czysty bimber więc kupiłam na spróbowanie rakiję miodową - śmierdzi ziołami ) ) , przywiozłam też wino z miodu ( podobno tylko na Krecie robią takie, ja byłam najpierw na degustacji i mi smakowało mimo, że nie lubię alkoholu ).
__________________
Kiedy kobieta nie może zdecydować się pomiędzy dwiema sukienkami, kupuje wszystkie trzy!!!

"Cały cud życia polega na tym, że wszystko, co ważne, zdarza się w najmniej oczekiwanym momencie.Wszystko ma swoją przyczynę i skutek. I jest po coś."


Edytowane przez aniyam
Czas edycji: 2014-06-04 o 17:17
aniyam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 18:56   #395
acidka
Zakorzenienie
 
Avatar acidka
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 621
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez aniyam Pokaż wiadomość
Z miejscowych rzeczy do kupienia to polecam oczywiście oliwę ( ja przywiozłam tego pełno i do mięs i do sałatek ), przyprawy ( są wszędzie i o wiele lepsze i mocniejsze niż w Polsce ), miód szczególnie tymiankowy, sporo jest też tam naturalnych kosmetyków na bazie oliwy ( przywiozłam jakieś kremy i balsamy ), szał robią mydełka ( od oliwy i jaśminu bo jakieś dziwne zapachy ), z alkoholi to oczywiście ouzo ( taka anyżówka ale najpierw proponuję spróbować, bo nie każdy lubi ) , rakiję ( oni to piją czystą do jedzenia, ja spróbowałam ale dla mnie to czysty bimber więc kupiłam na spróbowanie rakiję miodową - śmierdzi ziołami ) ) , przywiozłam też wino z miodu ( podobno tylko na Krecie robią takie, ja byłam najpierw na degustacji i mi smakowało mimo, że nie lubię alkoholu ).
Ja też polecam oliwę. Na takich przydrożnych straganach można kupić oliwę z zanurzonymi w niej ziołami :pycha: W ogóle polecam takie miejsca na zakupy
__________________
kliknij i pomóż -> http://www.poomoc.pl/


mama 2015 i 2018
acidka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-04, 22:57   #396
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez xkarenx Pokaż wiadomość
Witam Was Dużo ciekawych rzeczy na temat Krety się dowiedziałam- dziękuję! Ja właśnie wybieram się tam w sierpniu, Hotel Theartemis Palace w Rethymno. Może ktoś zna i mógłby podzielić się swoją opinią na temat tego hotelu? Mam jeszcze pytanie, co warto kupić na Krecie? Na pewno można tam znaleźć wiele ciekawych rzeczy, produktów, których w Polsce nie dostaniemy. Będę wdzięczna za odpowiedź
ja również będę na Rethymno, trochę wcześniej niż Ty! dam znać jak wrażenia z miasteczka i okolic po powrocie
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-05, 16:45   #397
xkarenx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 11
Dot.: Kreta

Dziękuję za odpowiedzi! Ja już nastawiam się psychicznie na upały.. Wyjeżdżam zaraz na początku sierpnia, tylko na tydzień. Raczej wyspy zwiedzać nie będę, jedynie miejscowość Rethymno, a z tego co się zorientowałam, tam również jest pięknie. Reszta wyspy może kiedyś.. mam nadzieję, że jeszcze będę miała taką okazję
xkarenx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-06, 17:52   #398
Lillian_
Rozeznanie
 
Avatar Lillian_
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 670
Dot.: Kreta

BYłam wróciłam i ... troszke się zawiodłam...
Po pierwsze za wynajem autka na 5 dni zapłaciliśmy 110 e
Po drugie hotel niby fajny, itd ale coś tam było nie wporządku. Żelazka brak, pokoje raczej małe, łazienka obskurna, a personel w hotelu zephyros... miałam wrażenie że nie chcą nam dawac jeść. Często było tak że nie było przekąsek w all inclusive , nie podawali owoców... Trzeba było żebrać żeby przynieśli, rano o 9:00 nie było już chleba ani bułek na śniadanie- zznowu trzeba było żebrać... Pan nas wygonił o 18:00 z leżaków bo basen czynny tylko do 18:00 a my nie chceliśmy pływać tylko na leżakach leżeć... alkohole - tylko UZO i Raki i wino , ja nie piłam bo w ciąży jestem ale... dystrybutory z wodą i napojami nader często puste.... przekąski codziennie te same ciasteczka i jak się zlitowali to rzucali owoce.
Sama Kreta- uważam że mimo tego że bardzo popularna za mało jest opisanych miejsc które można zobaczyć autem a nie z biurem podróży. Autkiem sami zwiedziliśmy góry dyktejsie i jaskinie narodzin Zeusa zdecydowanie nie polecam wycieczek z biurem - dużo sie przepłaca...
widoki - trochę pustawo na tej wyspie góry i gaje oliwne... spodziewałam się raczej pięknych zatok jak na Minorce ale... ze świecą ich szukać.

Przypadkiem trafiliśmy na fajną zatoczkę nieopodal miasta Malia i piękną dużą piazczystą plażę nigdzie nikt o tym nie pisał, w przewodniku ani widu ani słychu.
Morze w Maju ciepłe jak u nas jeziora latem,

Co do plaż- teraz jestem pewna na 200% NIGDZIE nie ma tak pieknych plaż jak u nas nad bałtykiem.
Pozdrawiam Dzięki za informacje mam nadzieję ze komus pomogę
Generalnie na Kretę nie wrócę.
Chociaż grecy bardzo mili i przyjaźni.
__________________
Pod moim sercem, inne bije serce, Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane, Pod moim sercem małe rączki dziecka, cichutko pukaja do mojego serca, Myślę sobie wtedy: może być wspanialej? Nosze w sobie życie które Bog mi daje !

Edytowane przez Lillian_
Czas edycji: 2014-06-06 o 17:54
Lillian_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 08:18   #399
Vivienne
... choć nie Westwood
 
Avatar Vivienne
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Polska B
Wiadomości: 27 979
Dot.: Kreta

Serio? Piękne plaże nad Bałtykiem? Niby gdzie?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Dopóki nie skorzystałem z Internetu,
nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów

Stanisław Lem

Vivienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-07, 22:10   #400
Madlena86
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Tarnowskie Giry
Wiadomości: 10
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
BYłam wróciłam i ... troszke się zawiodłam...
Po pierwsze za wynajem autka na 5 dni zapłaciliśmy 110 e
Po drugie hotel niby fajny, itd ale coś tam było nie wporządku. Żelazka brak, pokoje raczej małe, łazienka obskurna, a personel w hotelu zephyros... miałam wrażenie że nie chcą nam dawac jeść. Często było tak że nie było przekąsek w all inclusive , nie podawali owoców... Trzeba było żebrać żeby przynieśli, rano o 9:00 nie było już chleba ani bułek na śniadanie- zznowu trzeba było żebrać... Pan nas wygonił o 18:00 z leżaków bo basen czynny tylko do 18:00 a my nie chceliśmy pływać tylko na leżakach leżeć... alkohole - tylko UZO i Raki i wino , ja nie piłam bo w ciąży jestem ale... dystrybutory z wodą i napojami nader często puste.... przekąski codziennie te same ciasteczka i jak się zlitowali to rzucali owoce.
Sama Kreta- uważam że mimo tego że bardzo popularna za mało jest opisanych miejsc które można zobaczyć autem a nie z biurem podróży. Autkiem sami zwiedziliśmy góry dyktejsie i jaskinie narodzin Zeusa zdecydowanie nie polecam wycieczek z biurem - dużo sie przepłaca...
widoki - trochę pustawo na tej wyspie góry i gaje oliwne... spodziewałam się raczej pięknych zatok jak na Minorce ale... ze świecą ich szukać.

Przypadkiem trafiliśmy na fajną zatoczkę nieopodal miasta Malia i piękną dużą piazczystą plażę nigdzie nikt o tym nie pisał, w przewodniku ani widu ani słychu.
Morze w Maju ciepłe jak u nas jeziora latem,

Co do plaż- teraz jestem pewna na 200% NIGDZIE nie ma tak pieknych plaż jak u nas nad bałtykiem.
Pozdrawiam Dzięki za informacje mam nadzieję ze komus pomogę
Generalnie na Kretę nie wrócę.
Chociaż grecy bardzo mili i przyjaźni.
No widzisz to zupełnie odwrotnie jak u mnie bo ja na Kretę wrócę z przyjemnością
zależy jai hotel może ... Bo ja byłam w Elmi Suites i tam codziennie sprzątali nam pokoje, co dwa dni świerze ręczniki, poza alkoholem mieliśmy full dostęp do wody, coli, soków i to przez 24h ( alkoohole do 22giej ale poza tym bar był u nas czynny całą noc ) .
Z posiłkami też nie narzekałam bo jedzenia był ogrom, owszem miało się wrażenie że z tego co się na śniadanie nie zjadło to z części robili sałatki na obiad ale i tak wybór był ogromny , zaś posiłki ciepłe zawsze były ciepłe. Śniadanie obiad i kolacja i przekąski, do tego o każdej porze były serwowane ciasta, lody i owoce - przepyszne pomarańcze i kiwi, czasami gruszki i jabłka ( jabłka mają w Grecji takie jakieś syche ale to jedyny minus ) .
Jedyne czego u nas nie mieli to dobrego pieczywa, dobrze że mieli takie malutkie rogaliki więc znowu nie narzekam - ale z chlebem to są jednak w tyle do naszego chlebka

Plaże.... no plaże tam są ale w malutkich skrawkach i trzeba uważać bo nie wiadomo gdzie nagle pojawia się skała ( wybrzeże skaliste ) .
Woda już teraz jest dużo cieplejsza niż nad naszym morzem.

Kto to zapytał o plaże w Polsce nad Bałtykiem ?
Są jak okiem sięgnąć, żółciutki piękny piasek, piasek piasek piasek,
a gdyby u nas tempetarura morza była o parę stopni wyższa a lato gwarantowało udaną pogodę to ogromna większość wczasowiczów z Polski zapewne zostałaby nad naszym morzem bo tylko tego nam brakuje- stałej ciepłej temp wody i powietrza .
Madlena86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-08, 15:32   #401
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Kreta

Planujemy z mężem wakacje w Grecji, urlop mamy od 11 lipca, 2 tygodnie. Nigdy nie byliśmy za granicą, więc mam pytanie. Lepiej wykupić wakacje teraz czy czekać na last do lipca? Jesteśmy kompletnie nie obyci z tematem.
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-10, 08:50   #402
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Kreta

Ja bym kupiła juz teraz, najlepiej przejść sie do biura, cos wybrać i ewentualnie kilka dni obserwować jak sie ceny kształtują, ale lipiec to sezon...
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 11:54   #403
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez malamenda2009 Pokaż wiadomość
Ja bym kupiła juz teraz, najlepiej przejść sie do biura, cos wybrać i ewentualnie kilka dni obserwować jak sie ceny kształtują, ale lipiec to sezon...
byliśmy wczoraj padło jednak na Rodos, na Krecie nie było już na tyle ciekawych hoteli w cenie ok. 2600. Na Rodos udało się znaleźć w tej cenie 4*
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 13:04   #404
moniczorek
Podróżniczka
 
Avatar moniczorek
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 826
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez Luzia Pokaż wiadomość
byliśmy wczoraj padło jednak na Rodos, na Krecie nie było już na tyle ciekawych hoteli w cenie ok. 2600. Na Rodos udało się znaleźć w tej cenie 4*
Jaki hotel ?
Bardzo lubie Rodos
moniczorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 14:13   #405
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez Lillian_ Pokaż wiadomość
BYłam wróciłam i ... troszke się zawiodłam...
Po pierwsze za wynajem autka na 5 dni zapłaciliśmy 110 e
Po drugie hotel niby fajny, itd ale coś tam było nie wporządku. Żelazka brak, pokoje raczej małe, łazienka obskurna, a personel w hotelu zephyros... miałam wrażenie że nie chcą nam dawac jeść. Często było tak że nie było przekąsek w all inclusive , nie podawali owoców... Trzeba było żebrać żeby przynieśli, rano o 9:00 nie było już chleba ani bułek na śniadanie- zznowu trzeba było żebrać... Pan nas wygonił o 18:00 z leżaków bo basen czynny tylko do 18:00 a my nie chceliśmy pływać tylko na leżakach leżeć... alkohole - tylko UZO i Raki i wino , ja nie piłam bo w ciąży jestem ale... dystrybutory z wodą i napojami nader często puste.... przekąski codziennie te same ciasteczka i jak się zlitowali to rzucali owoce.
Sama Kreta- uważam że mimo tego że bardzo popularna za mało jest opisanych miejsc które można zobaczyć autem a nie z biurem podróży. Autkiem sami zwiedziliśmy góry dyktejsie i jaskinie narodzin Zeusa zdecydowanie nie polecam wycieczek z biurem - dużo sie przepłaca...
widoki - trochę pustawo na tej wyspie góry i gaje oliwne... spodziewałam się raczej pięknych zatok jak na Minorce ale... ze świecą ich szukać.

Przypadkiem trafiliśmy na fajną zatoczkę nieopodal miasta Malia i piękną dużą piazczystą plażę nigdzie nikt o tym nie pisał, w przewodniku ani widu ani słychu.
Morze w Maju ciepłe jak u nas jeziora latem,

Co do plaż- teraz jestem pewna na 200% NIGDZIE nie ma tak pieknych plaż jak u nas nad bałtykiem.
Pozdrawiam Dzięki za informacje mam nadzieję ze komus pomogę
Generalnie na Kretę nie wrócę.
Chociaż grecy bardzo mili i przyjaźni.
jesteś chyba pierwszą osobą która zawiodła się Kretą ja z chęcią wrócę drugi raz choćby dla Elafonisi na której nie byłam i Santorini.. a co widzieliście? gdzie byliście? piękne plaże to Vai, Matala są takowe na Krecie... co do jedzenia to faktycznie szkoda że tak trzeba było się prosić... powinno być do woli... ja to miałam super jedzenie jajka na śniadanie jajka na obiad sadzone na kolacje jajka ale nastawiałam się zwiedzanie więc 4 dni jeździliśmy hotel był 2* pięknie było nawet tż mówi żeby wrócić mnie ciągnie w nieznane

Moni

Edytowane przez miczka84
Czas edycji: 2014-06-10 o 14:16
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-10, 20:05   #406
Luzia
Zakorzenienie
 
Avatar Luzia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 8 680
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez moniczorek Pokaż wiadomość
Jaki hotel ?
Bardzo lubie Rodos
Niriides beach mam nadzieję, że również polubię
__________________
Szczęście to sposób patrzenia na świat..

Luzia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-20, 19:26   #407
megiii85
Raczkowanie
 
Avatar megiii85
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Skąd piszę? może inaczej chciałabym pisać z pięknego zakątką jakim jest Polinezja Francuska
Wiadomości: 357
Dot.: Kreta

Ja osobiście na temat Krety nie mogę nic powiedzieć, ale mój brat z żoną wrócili z Krety kilka dni temu byli w miejscowości Mali hotel Solimar Ruby 4*. Hotel mały kameralny, czysty z przepysznym jedzeniem ogólnie na hotel nie narzekali. Z plaży i miasta niezbyt byli zadowoleni na plaży dużo kamieni i skał, a jeśli chodzi o miasto to rano tzn 5 wstawieni Anglicy urządzali sobie wyścigi quadami i nie tylko rano tylko całymi dniami to im bardzo przeszkadzało. W nocy nie umieli spać okna mieli skierowane na ulicy i od rana musieli słuchać tych rajdowców quadowców. W mieście od groma wypożyczali quadów pełno nocnych klubów.Pogodę mieli piękną wrócili bardzo opaleni.
Wracali bardziej zadowoleni z Turcji w której byli już trzy razy.
Pozdrawiam.
Jeśli ktoś ma pytania odnośnie hotelu proszę pytać chętnie odpowiem.
megiii85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-23, 13:34   #408
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Kreta

urlop w polsce, pogoda u mnie beznadziejna.. leje i leje..zimno zaczęłam szukać tanich lastów.. jeden mi se mega sposobał, już prawie kupione i? okazuje się, że mój paszport wygasa za tydzień..
jedynym co udało się znaleźć jeszcze jest Kavros Beach..opinie ma przeróżne, ale jak czytam od rana to wszystkie mają negatywne i pozytywne..tu jedyne co za mna przemawia to piaszczysta plaża.. był ktoś może? nie wiem już co czynić cena od wczoraj spadła o 100zł, nie wiem czy jeszcze czekać do jutra czy cuś spadnie.. hm.. wylot w śr..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 15:54   #409
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Kreta

chyba za późno koleżanka z biura z Lubina była w nim w maju, 3* bez szału pokoje, łazienka tanim kosztem wyremontowana... ale super położenie fajna plaże, baza wypadowa zwiedzania wyspy dla młodych nie szukających luksusów jest ok
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-03, 10:24   #410
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Kreta

właśnie wczoraj wróciłam jestem zachwycona, wspaniałe wakacje.. piękne miejsca, słońce, wspaniali ludzie..
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-05, 21:10   #411
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
właśnie wczoraj wróciłam jestem zachwycona, wspaniałe wakacje.. piękne miejsca, słońce, wspaniali ludzie..
gdzie dokładnie byłaś? jak długo? jakie ceny w restauracjach? opalona? pochwalisz się zdjęciami z ciekawych miejsc?
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-06, 16:25   #412
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez yes Pokaż wiadomość
gdzie dokładnie byłaś? jak długo? jakie ceny w restauracjach? opalona? pochwalisz się zdjęciami z ciekawych miejsc?
Przylaczam sie do pytan Do mojego wyjazdu na Krete zostalo 2 miesiace!
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-09, 22:25   #413
lemonka
Zakorzenienie
 
Avatar lemonka
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 6 974
Dot.: Kreta

a więc byłam tydzień w Kavros przy Georgioupolis..45km od Chani..
opalona opalona, pomimo wysokiego jak na mnie filtra, jest czekolada!!
do cen w restauracji nie mam aż tak odniesienia, bo nie korzystałam zbytnio..
w restauracji w której raz byłam za obiad: przystawki od 2.5 do 6 e.. danie główne od 4 do --- różnie, świeża rybka z pieczonymi ziemniakami i sałatą z warzywami 6 e.. owoce na podwieczorek od 2 e za talerz.. desery lodowe ok 4e.. jogurt z musli lub owocami 3.5-4 e.. świeże soki 3 e.. butelka 1.5 l wody 1.2 e.. także za obiad ogólnie daliśmy ok 17 e.. bo zamówiony deser otrzymaliśmy w prezencie od właścicielki
pyszna pita w rodzinnej tavernie 2.5 e.. mała cola/sprite itd 1.5 e.. i znów w prezencie od właścicieli raki i pyszne ciasto na deser
frappe w kawiarni 3.5 e + gratis woda z cytryną..
nie wiem cóż jeszcze.. w sklepie zgrzewka wody 1.6e.. lody od 1.5e..pyszne owoce! dla zapominalskich czapka z daszkiem tańsza niż w polsce
jeżeli będziecie chciały kupować grecka kartę do telefonu np do neta do potrzebne ksero dowodu osobistego..gdyby coś jeszcze to pytajcie, może będę znała odpowiedź ogólnie jestem bardzo zadowolona, Kreta którą miałam okazję zobaczyć jest piękna, a ludzie bardzo mili i pomocni kilka zdjęć dodam za chwilkę tylko pozmniejszam bo się nie chcą dodać
1-2/ Kournas Lake, jedyne słodkowodne jezioro na Krecie.. można przyjechać tam ala ciuchcią z Georgioupolis lub podjechać autobusem miejskim do Kavros czy Georgioupolis i z buta ja szłam..na miejscu piękne jezioro z żółwiami careta careta taverny, sklepy z pamiątkami..można wypożyczyć rower wodny dwuosobowy 7e, wieloosobowy 12e..
3/ Rethymno, również polecam..urokliwe miasteczko.. z wąskimi klimatycznymi uliczkami i portem z promenadą
5/plaża przy hotelu ciągnąca się na kilka km..
6/ urokliwy kościółek w Georgioupolis, w drodze na bokach kamieni możn obserwować wygrzewające się krabiki
7/niezapomniane, cudowne zachody słońca..
8-9/ Gramvousa
10/ Balos
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 20140627_133434.jpg (78,6 KB, 39 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140627_152459.jpg (28,5 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 20140629_182919.jpg (74,0 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5068.jpg (68,8 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5114.jpg (54,9 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5255.jpg (18,7 KB, 14 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5420.jpg (27,0 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5443.jpg (54,9 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSCN5500.jpg (26,3 KB, 28 załadowań)
__________________
Ja To Ja.... jestem księżniczką..

...tylko oczy podkrążone i zgubiłam gdzieś koronę


nie lubię: zimnej herbaty, nijakich potraw, letnich uczuć

Edytowane przez lemonka
Czas edycji: 2014-07-09 o 22:44
lemonka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 13:41   #414
yes
Zakorzenienie
 
Avatar yes
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 25 017
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
a więc byłam tydzień w Kavros przy Georgioupolis..45km od Chani..
opalona opalona, pomimo wysokiego jak na mnie filtra, jest czekolada!!
do cen w restauracji nie mam aż tak odniesienia, bo nie korzystałam zbytnio..
w restauracji w której raz byłam za obiad: przystawki od 2.5 do 6 e.. danie główne od 4 do --- różnie, świeża rybka z pieczonymi ziemniakami i sałatą z warzywami 6 e.. owoce na podwieczorek od 2 e za talerz.. desery lodowe ok 4e.. jogurt z musli lub owocami 3.5-4 e.. świeże soki 3 e.. butelka 1.5 l wody 1.2 e.. także za obiad ogólnie daliśmy ok 17 e.. bo zamówiony deser otrzymaliśmy w prezencie od właścicielki
pyszna pita w rodzinnej tavernie 2.5 e.. mała cola/sprite itd 1.5 e.. i znów w prezencie od właścicieli raki i pyszne ciasto na deser
frappe w kawiarni 3.5 e + gratis woda z cytryną..
nie wiem cóż jeszcze.. w sklepie zgrzewka wody 1.6e.. lody od 1.5e..pyszne owoce! dla zapominalskich czapka z daszkiem tańsza niż w polsce
jeżeli będziecie chciały kupować grecka kartę do telefonu np do neta do potrzebne ksero dowodu osobistego..gdyby coś jeszcze to pytajcie, może będę znała odpowiedź ogólnie jestem bardzo zadowolona, Kreta którą miałam okazję zobaczyć jest piękna, a ludzie bardzo mili i pomocni kilka zdjęć dodam za chwilkę tylko pozmniejszam bo się nie chcą dodać
1-2/ Kournas Lake, jedyne słodkowodne jezioro na Krecie.. można przyjechać tam ala ciuchcią z Georgioupolis lub podjechać autobusem miejskim do Kavros czy Georgioupolis i z buta ja szłam..na miejscu piękne jezioro z żółwiami careta careta taverny, sklepy z pamiątkami..można wypożyczyć rower wodny dwuosobowy 7e, wieloosobowy 12e..
3/ Rethymno, również polecam..urokliwe miasteczko.. z wąskimi klimatycznymi uliczkami i portem z promenadą
5/plaża przy hotelu ciągnąca się na kilka km..
6/ urokliwy kościółek w Georgioupolis, w drodze na bokach kamieni możn obserwować wygrzewające się krabiki
7/niezapomniane, cudowne zachody słońca..
8-9/ Gramvousa
10/ Balos

Cudne widoki

A jaka plaza wg Ciebie najladniejsza?? Z takich nieco mniej znanych
__________________
yes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 14:19   #415
miczka84
Wtajemniczenie
 
Avatar miczka84
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: TK ;D
Wiadomości: 2 729
GG do miczka84
Dot.: Kreta

VAI

Lemonka piękne zdjęcia aż się chce wracać na Kretę

ja na Cypr w tym roku
miczka84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 20:17   #416
Anperis
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 18
Dot.: Kreta

Ktos sie wybiera do Hersonissos 20.07-28 ? Z biura Grecos bądź innego ?
Anperis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-10, 21:26   #417
atsenka
Zadomowienie
 
Avatar atsenka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 411
Dot.: Kreta

Cytat:
Napisane przez lemonka Pokaż wiadomość
a więc byłam tydzień w Kavros przy Georgioupolis..45km od Chani..
opalona opalona, pomimo wysokiego jak na mnie filtra, jest czekolada!!
do cen w restauracji nie mam aż tak odniesienia, bo nie korzystałam zbytnio..
w restauracji w której raz byłam za obiad: przystawki od 2.5 do 6 e.. danie główne od 4 do --- różnie, świeża rybka z pieczonymi ziemniakami i sałatą z warzywami 6 e.. owoce na podwieczorek od 2 e za talerz.. desery lodowe ok 4e.. jogurt z musli lub owocami 3.5-4 e.. świeże soki 3 e.. butelka 1.5 l wody 1.2 e.. także za obiad ogólnie daliśmy ok 17 e.. bo zamówiony deser otrzymaliśmy w prezencie od właścicielki
pyszna pita w rodzinnej tavernie 2.5 e.. mała cola/sprite itd 1.5 e.. i znów w prezencie od właścicieli raki i pyszne ciasto na deser
frappe w kawiarni 3.5 e + gratis woda z cytryną..
nie wiem cóż jeszcze.. w sklepie zgrzewka wody 1.6e.. lody od 1.5e..pyszne owoce! dla zapominalskich czapka z daszkiem tańsza niż w polsce
jeżeli będziecie chciały kupować grecka kartę do telefonu np do neta do potrzebne ksero dowodu osobistego..gdyby coś jeszcze to pytajcie, może będę znała odpowiedź ogólnie jestem bardzo zadowolona, Kreta którą miałam okazję zobaczyć jest piękna, a ludzie bardzo mili i pomocni kilka zdjęć dodam za chwilkę tylko pozmniejszam bo się nie chcą dodać
1-2/ Kournas Lake, jedyne słodkowodne jezioro na Krecie.. można przyjechać tam ala ciuchcią z Georgioupolis lub podjechać autobusem miejskim do Kavros czy Georgioupolis i z buta ja szłam..na miejscu piękne jezioro z żółwiami careta careta taverny, sklepy z pamiątkami..można wypożyczyć rower wodny dwuosobowy 7e, wieloosobowy 12e..
3/ Rethymno, również polecam..urokliwe miasteczko.. z wąskimi klimatycznymi uliczkami i portem z promenadą
5/plaża przy hotelu ciągnąca się na kilka km..
6/ urokliwy kościółek w Georgioupolis, w drodze na bokach kamieni możn obserwować wygrzewające się krabiki
7/niezapomniane, cudowne zachody słońca..
8-9/ Gramvousa
10/ Balos
Jak pieknie Az sie nie moge doczekac naszego wyjazdu i slubu na plazy
__________________
Świat jest książką i ci, którzy nie podróżują, czytają tylko jedną stronę 💖


Instagram
http://instagram.com/through_the_world_
atsenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-14, 13:24   #418
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Kreta

Wybieram sie z Tż we wrześniu lub maj/czerwiec przyszłego roku do Agios Nikolaos z biura podrozy Sovereign.

http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_R...ure_Crete.html

Był moze ktos z was w tym hotelu?
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 11:22   #419
malamenda2009
Zakorzenienie
 
Avatar malamenda2009
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 623
Dot.: Kreta

W hotelu nie, ale to miasteczko jest przesliczne wrzesień na Krecie jak najbardziej polecam.
__________________
nasz dzień
malamenda2009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-20, 15:40   #420
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Kreta

O to super! Bałam sie ze moze byc juz za zimno na kąpanie sie, opalanie czy itd.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Podróże, wakacje, wycieczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-15 13:47:34


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:57.