Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY - Strona 36 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2007-05-03, 17:46   #1051
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
To samo ma hydrolat z mazidel i od tanatosa. Akurat hydrolaty to moj konik, mieszac mi sie nie chce, olejki eteryczne sa mocne i tez mi sie nie chce bawic w odmierzanie kropelek, a hydrolaty sa super bo moge je uzywac bezposrednio i ladnie pachna.
Nie zgadzam sie z tanatosem, wiekszosc hydrolatow jest konserwowana i to dobrze, bo one strasznie szybko sie psuja i dlatego trzeba je trzymac w lodowce non stop, a ja wole je miec pod reka.
Ciekawe czy ecospa nie dodaje do swoich alkoholu, bo tak zupelnie bez niczego to tez strach. Mialam rosa dascena, ale nie z ecospa i byl taki ciezki, duszacy, wole ten z rosa centifolia, bo mi przypomina wiosne i jest taki swiezy.
ja mam ten z Ecospa, rzeczywiście jest dośc ciężki w butelce, ale na waciku i na twarzy ślicznie pachnie i trzymam go non stop w lodówce(mam andzieje, ze jednak tam alkoholu nie ma , teraz chce wyjechac dlatego zamówiłam już ten z Biochemii, który ma termin 12m-cy w temp. pok.
mam nadzieje, że ten konserwant mnie nei podrażni, i buźka będzie taka super jak po tym bez konserwantów
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-04, 23:21   #1052
limaria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 68
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Witam ,

hydrolaty bez konserwantów, a takie ma w swojej ofercie tylko Ecospa, muszą być bezwzglednie przechowywane w lodówce .
A w Mazidłach hydrolaty są już w nowych objetościach i nie tylko .
limaria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-05, 06:36   #1053
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez limaria Pokaż wiadomość
Witam ,

hydrolaty bez konserwantów, a takie ma w swojej ofercie tylko Ecospa, muszą być bezwzglednie przechowywane w lodówce .
A w Mazidłach hydrolaty są już w nowych objetościach i nie tylko .
thx za info

jak mi się te pokończą, wypóbuje z mazideł jeszcze nic z tamtąd nie miałam
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 09:42   #1054
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Mam 2 nowe hydrolaty od thanatosa - różany i z zielonej herbaty. Narazie używam zielonej herbaty, do tego na zmianę oliwki Hipp i olejku z orzechów (z ecospa). I mam ogromny problem z cerą na czole - pokryta jest całą masą bolących czerwonych gulek, wcześniej tego nie miałam. Nie wiem czy to od hydrolatu? Nigdy wcześniej nie stosowałam z zielonej herbaty, nigdy nie miałam tego typu reakcji. Przechowuję go w łazience, jest tam dosyć chłodno. Co może teraz pomóc? Przecieram skórę kwasem bornym, ale też niewiele to daje.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 12:05   #1055
schaetzchen
Rozeznanie
 
Avatar schaetzchen
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 965
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
schaetzchen Mnie ten zapach obezwładnił, bo jeszcze dałam sobie warstwę pod nos... co też mi strzeliło do głowy?? A sushi też uwielbiam :P Używałaś może już alg brunatnych z Ecospa?
Brunatnych nie znam. Przymierzam się do kupna maseczki trójalgowej z mazideł - nęcące są też te koncentraty pod spód - ale to dopiero w czerwcu. Lista zakupów na maj pęka już w szwach a obiecałam sobie nie wydawać więcej niż 150 zł miesięcznie na mazidła
__________________
Ładne zdjęcia

Biorę się za ramiona
schaetzchen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 12:34   #1056
anciaahk
kosmitka
 
Avatar anciaahk
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 19 465
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez anciaahk Pokaż wiadomość
Mam 2 nowe hydrolaty od thanatosa - różany i z zielonej herbaty. Narazie używam zielonej herbaty, do tego na zmianę oliwki Hipp i olejku z orzechów (z ecospa). I mam ogromny problem z cerą na czole - pokryta jest całą masą bolących czerwonych gulek, wcześniej tego nie miałam. Nie wiem czy to od hydrolatu? Nigdy wcześniej nie stosowałam z zielonej herbaty, nigdy nie miałam tego typu reakcji. Przechowuję go w łazience, jest tam dosyć chłodno. Co może teraz pomóc? Przecieram skórę kwasem bornym, ale też niewiele to daje.
Pomyłka, hydrolat, po którym mam takie niespodzianki, to oczarowy.
__________________
mama

Posłuchaj, jak mi prędko bije Twoje serce...
anciaahk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-06, 13:20   #1057
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Właśnie zmówiłam na ecospa olej z pestek moreli i orzechów laskowych już nie mogę sie doczekać aż zacznę nimi maziać moją suchą buzie
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-08, 10:32   #1058
Gonia
Zakorzenienie
 
Avatar Gonia
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Gdynia:) czasem Gdańsk ;)
Wiadomości: 8 797
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Dziewczyny, czy mogłaybyście mi pomóc i dobrać odpowiednie mazidła?
Mam cerę chyba teraz już mieszaną, skłonną do wysuszeń, prawie wszystko mnie zapycha :-(, mam rozszerzone pory, cera skłonna do wysuszeń....
Please.... , bo kurcze gubie się w tym wszystkim

Acha , a chciałbym, żeby moja cera była dobrze nawilżona i troszke bardziej pory ściągniete....
__________________
21 lat z WIZAŻEM




Gonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 14:01   #1059
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Właśnie zmówiłam na ecospa olej z pestek moreli i orzechów laskowych
Katarino, daj znać, jak się sprawuje olej z moreli. Laskowy już mam i uwielbiam go, ale co jakiś czas trzeba wprowadzac zmiany
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 14:52   #1060
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Katarino, daj znać, jak się sprawuje olej z moreli. Laskowy już mam i uwielbiam go, ale co jakiś czas trzeba wprowadzac zmiany

Na pewno dam Niestety jutro rano jade do Krakowa wiec dopiero będę w pełni posiadała olejki w niedzielę jak wróce ale od razu się nimi wysmaruję oby były dobre dla mojej suchej i odwodnionej cery
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-08, 15:45   #1061
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Na pewno dam Niestety jutro rano jade do Krakowa wiec dopiero będę w pełni posiadała olejki w niedzielę jak wróce ale od razu się nimi wysmaruję oby były dobre dla mojej suchej i odwodnionej cery
Będziesz się smarowała solo czy z czymś? Polecam wzbogacenie oleju kwasem hialuronowym albo NMF - świetnie nawilżają.
A nie kuszą Cię mieszanki olejów z olejkami eterycznymi? W wątku olejkowym są bardzo dobre przepisy.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-14, 11:15   #1062
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Będziesz się smarowała solo czy z czymś? Polecam wzbogacenie oleju kwasem hialuronowym albo NMF - świetnie nawilżają.
A nie kuszą Cię mieszanki olejów z olejkami eterycznymi? W wątku olejkowym są bardzo dobre przepisy.
Tak właśnie zamierzam olejki mieszać z kwasem h. i nmf poza tym, kupiłam je, razem z maslem awokado w celu zrobienia sobie kremu bez trojglicerydow i innych swinst ktore uwielbiaja dodawac do kremow dla cery bardzo suche (u mnie policzki) a co mnie zapych
olejki eteryczne jakos mnie na ten poment nie pociągają co może się zmienić w kazdej chwili
A teraz co do oleju z pestek moreli- pachnie słabo , nie takładnie jak z orzechów ale prawie go nie czuć, trzeba się bardzi postarać zeby coś wywąchać i w połaczeniu z orzechami dałam wczoraj na buzie i ładnie się wchłonęło. Nie umiem jeszcze powiedziec jak nawilżają moja bardzo sucha skóre do rana, bo posmarowałam się potem masłem z mango, ale dzisiaj wieczorem chyba mazne sie nimi i kwasem h. i nmf i juz nic wiecej nie bede dawac... zobacze rano czy papier scierny bedze obecny na moich policzkach...oby nie

Poza tym dostałam z ecospa dużą próbke olejku jojoba (30ml ) i 20 ml olejku ryżowego (włachania się ale zostawia przez pewien czas lekko tłustą buzie mimo, że wygląda ona matowo)
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-14, 17:14   #1063
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Marianna a czy taka najłagodniejsza forma z 2% polysorbate bedzie zmywała filtr?
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 08:14   #1064
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
A teraz co do oleju z pestek moreli- pachnie słabo , nie takładnie jak z orzechów ale prawie go nie czuć, trzeba się bardzi postarać zeby coś wywąchać i w połaczeniu z orzechami dałam wczoraj na buzie i ładnie się wchłonęło. Nie umiem jeszcze powiedziec jak nawilżają moja bardzo sucha skóre do rana, bo posmarowałam się potem masłem z mango, ale dzisiaj wieczorem chyba mazne sie nimi i kwasem h. i nmf i juz nic wiecej nie bede dawac... zobacze rano czy papier scierny bedze obecny na moich policzkach...oby nie
Dzięki za wieści, czekamy na dalsze relacje
Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Poza tym dostałam z ecospa dużą próbke olejku jojoba (30ml ) i 20 ml olejku ryżowego (włachania się ale zostawia przez pewien czas lekko tłustą buzie mimo, że wygląda ona matowo)
Olej jojoba uwielbiam, a ryżowego nie miałam i też jestem ciekawa...
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 17:19   #1065
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
A nie kuszą Cię mieszanki olejów z olejkami eterycznymi? W wątku olejkowym są bardzo dobre przepisy.
No pięknie, mam nadzieje że jesteś z siebie dumna, bo przez Ciebie siedze teraz na wątku o olejkach eterycznych!! Już wiem ze cyprysowy jest dobry na naczynka ale szukam dalej jakiejś mieszkani na naczynka i duże suchości.
a co do olejków które kupiłam to... ryżowy i różany nie są dla mnie nie wchłaniają mi się i na skórze czuję tłustość ale nie nawilżenie :/
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 17:24   #1066
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
Marianna a czy taka najłagodniejsza forma z 2% polysorbate bedzie zmywała filtr?
Wedlug moich doswiadczen nie bedzie.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 21:19   #1067
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
Wedlug moich doswiadczen nie bedzie.
Szkoda a co moge zorbić zeby zmywała? Chodzi mi o to, ze czasem jak siedze w domu bez wychodzenia to sie nie maluje wiec wieczorem tylko filtr i zanieczyszczenia musze z buzi zdjac wiec myslalam ze moze uda mi sie jej nie moczyć w kranówie
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-15, 22:38   #1068
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
No pięknie, mam nadzieje że jesteś z siebie dumna, bo przez Ciebie siedze teraz na wątku o olejkach eterycznych!!
Ano jestem dumna... bo wiem, ile masz przyjemości z tego... Trzymam kciuki za udane mieszanki

Cytat:
Napisane przez 19katarina82 Pokaż wiadomość
a co do olejków które kupiłam to... ryżowy i różany nie są dla mnie nie wchłaniają mi się i na skórze czuję tłustość ale nie nawilżenie :/
Dla mnie różany był w miarę. Za to dziś zachwycam się wiesiołkowym, ale ja mam cerę mieszaną, taką w stronę tłustej.
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-17, 14:50   #1069
19katarina82
Kasia o...
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 916
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Wyprobowałam ojejek jojoba coś mi się wydaje że stanie się moim ulubieńcem. Ukręciłam sobie krem z olejków ryzowego ( nigdy więcej), orzechów laskowych i moreli (jak najbardziej, ładnie się wchałanią itepe), jojoba i masła awokado, reszta wodnych bajerów. Krem mi się zaczał coś mocno wchłaniać na suchych policzkach, na strefie T olejek ryżowy nadal siedział az musiałam go fizycznie usunąc , więc dosmarowałam olejkiem jojoba i szybko się wchłonął, ale skóra była mięciutka i nawilżona, nawet rano! co u mnie jest sukcesem na miarę zdobycia Księżyca
__________________
Blogerka z totalnie porąbanym poczuciem humoru http://www.kasiaosiecka.pl/2018/03/i...-pod-oczy.html
19katarina82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-05-17, 20:50   #1070
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Taaaa, jojoba jest jak widać dobry do różnych cer. Też bardzo go lubię
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 16:46   #1071
rhian
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 34
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Drogie ekspertki, moje zamowienie z mazidel czeka w Polsce na odbior, a tymczasem przesuszona retinem skora domaga sie 'pic!!!!!'. No i pacnelam sie olejem z siemienia lnianego z kapsulek, ktore lykam. Zadzialal bardzo dobrze, ale zastanawiam sie, czy moge go uzywac nie rozcienczonego - bede wdzieczna za odpowiedz.
rhian jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-21, 17:02   #1072
m-alinka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 64
GG do m-alinka
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Czy któraś próbowala kupić hydrolat normalnie w aptece? Może tam też jakieś wiarygodne firmy sprzedają.
m-alinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 09:38   #1073
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez m-alinka Pokaż wiadomość
Czy któraś próbowala kupić hydrolat normalnie w aptece? Może tam też jakieś wiarygodne firmy sprzedają.
ja nie widziałam prawdziwych hydrolatów, ale może gdzieś...


a ja mam pytanie do zaawansowanych w biochemii..jestem całkiem zielona z chemii i biologii
brakuje mi przepisów na coś lekkiego do stóp! no i wymyśliłam sobie taki spray z mocznikiem, kw. hialurun. czy innym nawilżaczem plus olejki jakie kto lubi antybakteryjne (wiadomo - basen itd.), dezodorujące i inne (herbaciany, manuka, miętowy, lawendowy, eukaliptusowy, cytronella (podobno bardzo dobrze hamuje pocenie), cytryna, szałwia itd;
ale sprawdziłam w mazidłach że mocznik ulega hydrolizie i trzeba go stabilizować kw. mlekowym (to nawet dobrze, kw. mlekowy też dobry do stóp!) tylko mam pytanie - bo przeczytałam że hydroliza to rozpuszczanie w wodzie, i jako przykład podano sól; no ale sól rozpuszcza się ale smak zostaje bo zrozumiałam że hydroliza to "unicestwienie" substancji czyli że mocznik rozpuszczony w wodzie traci swoje właściwości?? ale sól przecież nie?? proszę, pomóżcie
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 14:46   #1074
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

W aptece nigdy nie widzialam prawdziwych hydrolatow, w sklepach to kupowalam takie plyny Fitomed, ale one maja tylko troche hydrolatu.
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 15:20   #1075
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez mrs.doubtfire Pokaż wiadomość
W aptece nigdy nie widzialam prawdziwych hydrolatow, w sklepach to kupowalam takie plyny Fitomed, ale one maja tylko troche hydrolatu.
Fitomed ma też prawdziwe hydrolaty (właściwie to marka Kosmetyka Naturalna, ale jej właścicielem jest Fitomed). Warszawianki mogą je kupić - choc nie zawsze - w drogerii Forte Farma naprzeciwko Ministerstwa Finansów na Świętokrzyskiej. Ostatnio widziałam tam hydrolat oczarowy 150 ml - jest świetny!
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 22:07   #1076
lafigue
Zadomowienie
 
Avatar lafigue
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 114
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Fitomed ma też prawdziwe hydrolaty (właściwie to marka Kosmetyka Naturalna, ale jej właścicielem jest Fitomed). Warszawianki mogą je kupić - choc nie zawsze - w drogerii Forte Farma naprzeciwko Ministerstwa Finansów na Świętokrzyskiej. Ostatnio widziałam tam hydrolat oczarowy 150 ml - jest świetny!
Warszawianki mogą też kupić hydrolaty Fitomedu w sklepiku przy siedzibie firmy - na ul. Janowskiego 50
__________________

lafigue jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 22:13   #1077
nikaa2
Wtajemniczenie
 
Avatar nikaa2
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Pczno
Wiadomości: 2 315
Dot.: Oleje i hydrolaty.

warszawianki to szczęściary
chyba się tam przeprowadzę, chociażby ze względu na te hydrolaty "pod ręką"
nikaa2 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-28, 22:33   #1078
mrs.doubtfire
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 566
Dot.: Oleje i hydrolaty.

No wlasnie Warszawianki, a pytanie bylo o apteki w calym kraju
Na szczescie mamy juz sklepy internetowe z hydrolatami tez
mrs.doubtfire jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-05-31, 21:15   #1079
dhama
Raczkowanie
 
Avatar dhama
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: ciągle w drodze..
Wiadomości: 172
Dot.: Oleje i hydrolaty.

[quote=dhama;444


a ja mam pytanie do zaawansowanych w biochemii..jestem całkiem zielona z chemii i biologii
brakuje mi przepisów na coś lekkiego do stóp! no i wymyśliłam sobie taki spray z mocznikiem, kw. hialurun. czy innym nawilżaczem plus olejki jakie kto lubi antybakteryjne (wiadomo - basen itd.), dezodorujące i inne (herbaciany, manuka, miętowy, lawendowy, eukaliptusowy, cytronella (podobno bardzo dobrze hamuje pocenie), cytryna, szałwia itd;
ale sprawdziłam w mazidłach że mocznik ulega hydrolizie i trzeba go stabilizować kw. mlekowym (to nawet dobrze, kw. mlekowy też dobry do stóp!) tylko mam pytanie - bo przeczytałam że hydroliza to rozpuszczanie w wodzie, i jako przykład podano sól; no ale sól rozpuszcza się ale smak zostaje bo zrozumiałam że hydroliza to "unicestwienie" substancji czyli że mocznik rozpuszczony w wodzie traci swoje właściwości?? ale sól przecież nie?? proszę, pomóżcie[/quote]
podbijam pytanie - co sądzicie o tym przepisie? czy można coś takiego zrobić?czy to cokolwiek da?
__________________
Nie powiem, żebym strasznie lubiła depilować brwi, nosić pas do pończoch i malować sobie usta. Ale to mnie dosyć pociąga."

pozdrawiam wszystkich
dhama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2007-06-01, 21:25   #1080
sweet_white_chocolate
Rozeznanie
 
Avatar sweet_white_chocolate
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 531
Dot.: Oleje i hydrolaty.

Napiszę krótko i zwięźle, żeby nie robić Ci zbędnego mętliku w głowie, hydroliza to nie to samo co rozpuszczanie, podczas hydrolizy zachodzi reakcja chemiczna, np. właśnie mocznika z wodą i powstaje coś nowego, rozpuszczanie to zjawisko fizyczne, czyli np. sól pozostaje solą tylko, że w wodzie w postaci jonów ;p
sweet_white_chocolate jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:03.