Zaparcia - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-05-11, 12:57   #121
oreganka
Zakorzenienie
 
Avatar oreganka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 559
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Atram Pokaż wiadomość
no ale ciezko wyrzucic nabial.. zwlaszcza ze to dla mnie jedno z glownych zrodel bialka ( jestem wegetarianka).

oreganko, i nie jesz w ogole nabialu?
Był taki czas że czułam się naprawdę tragicznie, wtedy zrezygnowałam z nabiału
teraz jem raz dziennie twaróg, albo wieśniaka, w porywach 2 razy
mleka nie piję bom na diecie, ale lubię bardzo
__________________
dzień bez uśmiechu
jest dniem straconym!!!

oreganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 12:58   #122
oreganka
Zakorzenienie
 
Avatar oreganka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 4 559
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
A próbowała może któraś z was kiedyś kolonoterapię (czyli jednym słowem płukanie jelit). Kiedyś koleżanka (akurat nie cierpiała na zaparcia ale cały czas miała wzdęcia i czuła że coś nie tak jest z tymi jelitami) poszła na taką kolonoterapię i potem wszystko jej przeszło. Nie mówię, że osobie z notorycznymi zaparciami przejdzie zaraz wszystko ale może chociaż trochę pomoże.
kolonoterapia bardzo droga jest, a mi by się na pewno przydała
__________________
dzień bez uśmiechu
jest dniem straconym!!!

oreganka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-11, 17:27   #123
suzi82
Rozeznanie
 
Avatar suzi82
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 591
GG do suzi82
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
A próbowała może któraś z was kiedyś kolonoterapię (czyli jednym słowem płukanie jelit). Kiedyś koleżanka (akurat nie cierpiała na zaparcia ale cały czas miała wzdęcia i czuła że coś nie tak jest z tymi jelitami) poszła na taką kolonoterapię i potem wszystko jej przeszło. Nie mówię, że osobie z notorycznymi zaparciami przejdzie zaraz wszystko ale może chociaż trochę pomoże.
Ja sporo o tym czytałam i widzę w tym same plusy. Sama bym się na takie cos zgodziła tylko że cena jest straszna. A fundusz raczej tego nie pokrywa. A szkoda.
Czytałam tez że można sobie takie coś zrobić samemu w domu. Dokładnie chodzi o lewatywę.
Do pierwszych irygacji używamy 2 litrów przegotowanej i wystudzonej do temperatury ciała, wody zakwaszonej 2 łyżkami soku z cytryny lub octu jabłkowego. Irygator wieszamy wyżej, smarujemy koniec rurki olejem roślinnym (unikać wazeliny, kremu czy mydła - blokują pory) i do... pracy. Przyjmujemy postawę przeciagającego się kota (lub jak kto woli tygrysa). Rozluźniamy brzuch, oddychamy przez usta i po około minucie jest po wszystkim. Teraz należy wlaną wodą "potrząsnąć". Możemy wykonywać podskoki, taniec brzucha lub rękoma potrząsnąć dół brzucha. Po 2-10 minutach poczujemy parcie, zabieramy książkę lub ulubiona gazetę i udajemy się na sedesik. Zejście całej wody z jelita trwa około 20 minut i zakończenie "operacji" powinno zakończyć się oddaniem moczu (jest to sygnał, że wszystko zeszło).

Pierwsze oczyszczanie wykonujemy przez miesiąc (w pierwszym tygodniu - codziennie, w drugim tygodniu - co drugi dzień, w trzecim tygodniu - co dwa dni, w czwartym tygodniu - co trzy dni). Aby utrzymać ten stan rzeczy lewatywę wykonywać należy raz w tygodniu, ale regularnie używając do tego już 1 litra wody. W okresie robienia lewatyw bardzo korzystnie jest jeść duzo kaszy. Kasza powinna być z gatunku otrębowych. Gotować ją należy koniecznie na wodzie (w żadnym wypadku nie gotować kaszy na mleku i w żadnym wypadku nie gotować kaszy manny). Jednorodna masa jednocześnie strawionej w żołądku kaszy równomiernie zajmie objętość jelita grubego, nada mu własciwy kształt i zmusi do pracy.
suzi82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 17:03   #124
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Zaparcia

Właśnie się zakuwam i zauważyłam, że w zaparciach stosuje się mannitol doustnie, ponieważ jest to substancja osmotycznie czynna a więc przyciąga wodę do jelita grubego to powoduje rozluźnienie mas kałowych. Nie wiem czy mannitol można gdzieś dostać ale glicerynę (też substancja osmotycznie czynna używana w lecznictwie) sprzedają w aptece za grosze. Ponoć w celu poprawy smaku gliceryny można dodać do niej trochę soku z cytryny, bo to paskudnie słodkie jest. Tylko zastanawiam się ile tej gliceryny trzeba wypić, można próbować po łyżce brać.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 20:51   #125
ssalsaa
Raczkowanie
 
Avatar ssalsaa
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 58
Dot.: Zaparcia

Ja na zaparcia na czczo wcinam połówkę kiwi skropioną kilkoma kroplami oliwy z oliwek-działa
__________________
2 KILO W DÓŁ WITAJ ŻÓŁTE BIKINI


POLOWANIE NA ŻÓŁTE SZPILKI
sweet
ssalsaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-12, 22:01   #126
malutka 166
Rozeznanie
 
Avatar malutka 166
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: z domku :D
Wiadomości: 632
Dot.: Zaparcia

mój tż je co mu wpadnie w ręce, raczje je tłusto, smażone kotlety, ziemniaki, wędliny..czasami jak mu zrobię coś zdrowego to też zje..ale ma taką przemianę materii że chodzi do toalety 2 razy dziennie, vczasem nawet 3! a wcale nie "cuduje" z dietami, nie je zbyt zdrowo..zazdroszczę mu tego jak diabli..ja czasem nie chodze kilka dni, ale walczę z tym, jak z chloesterolem..otręby raz jadłam przez kilka dni i pomogło! ale potem znów zaprzestałam i proszę..problem powrócił..na zaparcia dobre sa banany, jak zjadłam kiedyś to od razu pomogło, odczekałam trochę i luuz..ale znów jem otręby, mam nadzieję ze pomoże..bo czasami to jak mnie boli w toalecie to aż się kiedyś popłakałam, normalnie mi łzy w oczahc stały..cały dół pleców mnie tak kuł przeraźliwie że chciałam wyjść z łazienki ale zostałam..nigdy więcej..teraz jak zjadę do domu to wezmę śliwki suszone, moze też pomogą..
__________________
~ * ~ * ~ * ~ * ~ * ~ *
malutka 166 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 07:46   #127
Miyaka17
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 132
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez sajszi Pokaż wiadomość
Właśnie się zakuwam i zauważyłam, że w zaparciach stosuje się mannitol doustnie, ponieważ jest to substancja osmotycznie czynna a więc przyciąga wodę do jelita grubego to powoduje rozluźnienie mas kałowych. Nie wiem czy mannitol można gdzieś dostać ale glicerynę (też substancja osmotycznie czynna używana w lecznictwie) sprzedają w aptece za grosze. Ponoć w celu poprawy smaku gliceryny można dodać do niej trochę soku z cytryny, bo to paskudnie słodkie jest. Tylko zastanawiam się ile tej gliceryny trzeba wypić, można próbować po łyżce brać.
Chyba czegoś tu nie rozumiem... Woda w jelicie grubym?? Przecież w tym jelicie zachodzi ostatni proces trawienia, czyli POCHŁANIANIE OSTATNICH RESZTEK WODY Z KAŁU. więc nie łapie po co jest tam doprowadzana przez leki, skoro naturalny bieg trawienia ją i tak wyciągnie?
Miyaka17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-05-13, 09:30   #128
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Miyaka17 Pokaż wiadomość
Chyba czegoś tu nie rozumiem... Woda w jelicie grubym?? Przecież w tym jelicie zachodzi ostatni proces trawienia, czyli POCHŁANIANIE OSTATNICH RESZTEK WODY Z KAŁU. więc nie łapie po co jest tam doprowadzana przez leki, skoro naturalny bieg trawienia ją i tak wyciągnie?
Właśnie nie wciągnie jaj z powrotem ze względu na obecność gliceryny czy mannitolu, bo te związki mają takie właściwości, że przyciągają do siebie wodę. Dlatego właśnie się nazywają środkami osmotycznie czynnymi. O, właśnie znalazłam jeszcze laktulozę, jest w syropie Duphalac, wydaje mi się, że już ktoś o tym pisał. Laktuloza działa również tak samo jak gliceryna i mannitol. Inne preparaty z laktulozą to lactulol, lactulose, lactulosum, normalac i normase.

Ale tak sobie jeszcze pomyślałam, czy przypadkiem u niektórych przyczyną zaparć jest brak prawidłowej flory w jelitach. Pisałyście, że activia wam pomaga, a może warto zrobić sobie kurację jakimś lacidofilem?

Edytowane przez sajszi
Czas edycji: 2007-05-13 o 22:10
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 11:33   #129
wertusia
Zakorzenienie
 
Avatar wertusia
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 3 028
Dot.: Zaparcia

Ja używalam przez kilka dni Duphalac i rzeczywiscie pomagało.

Teraz stosuje 3 razy dziennie po jednej tabletce Debridat bo to jest też lek przeciwbólowy ... a ja mialam juz silne bóle ,ze musiałam czasem w pół zgięta chodzic ... bolał mnie mocno brzuch, żebra, plecy na dole ...

Ponadto codziennie jem jeden Danone Activia i wydaje mi sie,ze to wlasnie dzięki niemu mogę chodzic do wc

Wczoraj byłam na przyklad 3 razy dziennie, dzis dopiero raz ... Może niedlugo mi sie wszystko ureguluje bo do tej pory bylam naprawde bardzo załamana z powodu tych problemów z wyproznianiem...

Buziaki
wertusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-13, 12:10   #130
czekoladka79
Zadomowienie
 
Avatar czekoladka79
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 388
Dot.: Zaparcia

Ja ostatnio wróciłam do jedzenia owoców w sporej ilości i jak narazie jest ok. Odstawiłam leki zbijające poziom prolaktyny ( miałam 7-8 dniowe zaparcia, a potem cały dzień spędzałam na tronie ) i odstawiłam dietę przepisaną przez "mądrych" lekarzy (nie mogłam jeść owoców bo podobno mi szkodziły .

Najgorzej jest kiedy gdzieś wyjeżdżam, zmiana kliamatu i powietrza robi swoje.
czekoladka79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 18:12   #131
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Zaparcia

Jeżeli chodzi o zaparcia jestem specjalistką. Wylądowałam z tym w szpitalu i szczerze mówiąc przeczyszczają mnie tylko lewatywy. U mnie akurat nie wiadomo jeszze co jest ich przyczyną. Radzę Wam zrobić sobie badanie kału na krew utajoną. A co do metod to znam mnóstwo sposobów. Pić siemie lniane, dobrze działa senes ja parzę sobie 5 torebek i czasem coś mnie ruszy . Mogą też pomóc tabletki Xenna Extra, ale trzeba wypić po niej pzynajmniej 0.5. l wody ! Podobno dobre są też suszone śliwki. Trzeba włożyć je na noc do 0.5. litra ciepłej wody i rano zjeść kilka!
Znalazłam też dietę antyaparciową:
http://www.schudnac.info/dieta_antyzaparciowa.htm

Jeżeli się powtórzyłam to przepraszam, ale nie mam czasu niestety przeczytać całego wątku. Mam nadzieję., że moje rady się komuś przydadzą.
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 18:13   #132
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Zaparcia

Jeżeli będzie jakiś problem działa też DEBRIDAT, ale on jest chyba na recepte
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 19:43   #133
Narnii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 146
Dot.: Zaparcia

Co do zaparć - to powiem szczerze, że dotknęło mnie to w pewnym momencie życia i było powiązane z zespołem jelita nadwrażliwego. Ale powiem tak - przez dwa lata cierpiałam jak idiotka, łykałam dziwne leki, płakałam, byłam załamana itd. I w pewnym momencie wszystko minęło. I powiem szczerz e- wypróżnianie i działanie układu pokarmowego to rzecz całkowicie indywidualna i tego właśnie mnie te okropne dwa lata nauczyły. Jednym pomagają na wypróżnianie jabłka - u mnie było wręcz przeciwnie! Zjedzenie choćby jednego surowego owocu wiązało się z zaparciami i innymi ohydnymi dolegliwościami. Dlatego należy próbować. Sprawdzać co na nas "działa", a co nie. Na mnie np. działają śliwki i espresso oraz - napoje gazowane. Ponadto, często przyczyną dolegliwości związanych z układem pokarmowym jest stres. I tak np. było u mnie. Zabrzmi głupio, ale dziewczęta zrelaksujcie się. Trzeba wsłuchać się we własny organizm, poznać go i żyć z nim w zgodzie.

Pozdrawiam!
Narnii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 22:31   #134
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Hypnotic Eyes Pokaż wiadomość
Mogą też pomóc tabletki Xenna Extra, ale trzeba wypić po niej pzynajmniej 0.5. l wody !
Tylko nie xenna etc. To tylko pogłębi problem, bo całkowicie rozleniwi jelita.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-05-16, 23:30   #135
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Ather Pokaż wiadomość
Tylko nie xenna etc. To tylko pogłębi problem, bo całkowicie rozleniwi jelita.
Xenna zawiera senes, więc tak samo i sama herbatka czy inne preparaty zawierające liście tej rośliny. Ale też nie trzeba tak się bać, przecież po kilku użyciach od razu nam jelit nie rozleniwi. Użycie raz na jakiś czas i w przypadku pilnym, gdy juz nic nam nie pomaga jest jak najbardziej wskazane (chodzi o to aby nie stosować przy każdej okazji czy kilka razy w tygodniu. Ale oczywiście bardzo ważne a nawet najważniejsze jest ustalenie przyczyny zaparć i jej leczenie a także modyfikacja diety, sposobu odżywiania.
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 13:39   #136
sajszi
Raczkowanie
 
Avatar sajszi
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 76
Dot.: Zaparcia

Artykuł o zaparciach na onecie: http://zdrowie.onet.pl/1411934,2039,...filaktyka.html
sajszi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-06-15, 14:30   #137
Hypnotic Eyes
Wtajemniczenie
 
Avatar Hypnotic Eyes
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 2 258
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez wertusia Pokaż wiadomość
Ja używalam przez kilka dni Duphalac i rzeczywiscie pomagało.

Teraz stosuje 3 razy dziennie po jednej tabletce Debridat bo to jest też lek przeciwbólowy ... a ja mialam juz silne bóle ,ze musiałam czasem w pół zgięta chodzic ... bolał mnie mocno brzuch, żebra, plecy na dole ...

Ponadto codziennie jem jeden Danone Activia i wydaje mi sie,ze to wlasnie dzięki niemu mogę chodzic do wc

Wczoraj byłam na przyklad 3 razy dziennie, dzis dopiero raz ... Może niedlugo mi sie wszystko ureguluje bo do tej pory bylam naprawde bardzo załamana z powodu tych problemów z wyproznianiem...

Buziaki
Zadroszczę, że ci pomagają te leki. Ja biorę 3 x dziennie duphalac, debridat, duspatalin, lacium zdrovit + parafina i to wszystko na nic I tak po tygodniu kończę na lewatywach. Mam już tego serdecznie dosyć !
__________________
Do you like my tight sweater?

Photoblog
Hypnotic Eyes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 22:36   #138
Silent Assassin
Przyczajenie
 
Avatar Silent Assassin
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zaparcia

Też się borykam z tym problemem.. nienawidzę tego.. tak ciężko się czuć
Mnie właśnie Xenna doprowadziła do takiego stanu
A branie jej skutkiem anoreksji i bulimii
Summa Summarum jelitka rozleniwiły mi się strasznie..

a próbowałyście Pody Pure 24 ?
Dobrze szybko oczyszcza organizm.
ze wszystkich złogów kałowych.. a może być ich nawet kilka kilo!!
A potem przejść na dietkę lekkostrawną, otręby i inne tego typu rzeczy wymienione już tu dużo razy..
Dobre generalnie tez przy rozpoczynaniu diety odchudzającej.
Ja próbowałam i extra. Tylko ze potem niewiele wyszło mi z tej dietki.
Osłabiające tylko.. Chyba dobrze wcześniej dzień się lekko przestawić.. płynów różnych dużo ... wody, soków, herbaty zielonej czerwonej ect .. jeść minimum..
Myślę ze dobre by wszystko podregulować..
Pozdrawiam.


__________________
' Whit Your Mind Power,
Your Determination,
Your Instinct
And The Experience
A swell You Can Fly Very High.. '
Ayrton Senna
Silent Assassin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 22:58   #139
plameczka
Wtajemniczenie
 
Avatar plameczka
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 589
Dot.: Zaparcia

Ja zauwazylam ze mi pomaga w zalatwieniu sie pozycja klęku, lezenie na plecach i wciaganie lekko brzucha, albo rowerek na plecach. W sumie nie mam zaparc, ale wtedy po prostu musze leciec do lazienki Albo gdy juz jestem w lazience pochylam sie w przod i w tyl - na przemian i napisanm miesnie brzucha z calych sił. Tez pomaga To z takich "fizycznych" bodzcow, moze rowniez i wam pomoze
__________________

plameczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-21, 23:50   #140
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Zaparcia

body pure 24? a mozesz mi powiedziec cos wiecej? gdzie to dostac, czy ew. na recepte, jak sie to zazywa... i najwazniejsze : jaka cena i czy to aby bezpieczne?
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 00:06   #141
*Ptysia*
Raczkowanie
 
Avatar *Ptysia*
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 87
GG do *Ptysia*
Dot.: Zaparcia

ja właśnie zalałam suszone śliwki ciepłą wodą i jutro będę pić, bo od czwartku nic
__________________
06.08.2007 <-- start --> cel : zdrowe odżywianie

bez słodyczy
: dzień 13 (max. 9 dni) rekord
bez napadu: dzień 1 (max. 7 dni)

Kocham mojego Pierożka
*Ptysia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 00:17   #142
*Ptysia*
Raczkowanie
 
Avatar *Ptysia*
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 87
GG do *Ptysia*
Dot.: Zaparcia

aaa zapomniałam Wam napisać o czymś

jakiś czas temu moja siostra oczyszczała sobie jelito grube takim sposobem:


Oczyszczanie kefirem

1. Pierwszy dzień; wypić 2,5 litra kefiru w 6 dozach wraz sucharkami z czarnego pieczywa (nie spożywać żadnych posiłków).
2. Drugi dzień; wypić 1,5 do 2 litrów soku z jabłek w dozach wraz z sucharkami z czarnego pieczywa .
Sok powinien być świeżo przygotowany, jabłka powinny być słodkie (nie spożywać żadnych posiłków).
1. Trzeci dzień; w ciągu dnia jeść tylko sałatki z gotowych warzyw (buraki, marchew, ziemniaki, można, dodać kiszone ogórki, kiszoną kapustę, cebulę, olej roślinny, wraz z sucharkami z czarnego pieczywa).
Stosować dwa razy w miesiącu.

Znalazłyśmy to na tej stronie: http://www.ciechocinek.pl/mira/oczyszczanie.htm

Wydaje mi się, że przeczyściło jej jelita, bo już 2giego dnia siedziała często na kibelku i wylatywało jej coś zielonego Po tej kuracji czuła się zdecydowanie lepiej
__________________
06.08.2007 <-- start --> cel : zdrowe odżywianie

bez słodyczy
: dzień 13 (max. 9 dni) rekord
bez napadu: dzień 1 (max. 7 dni)

Kocham mojego Pierożka
*Ptysia* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 11:12   #143
sangiva
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 238
Dot.: Zaparcia

Dziewczyny! przede wszystkim nie pijcie herbatek przeczyszczajacych... moja kolezanka bez nich wogle nie moze sie zalatwic.
przede wszystkim unikac ciezkostrawnych potraw. jesli jablka to gotowane. orzechy odpadaja. pocelam sszone owoce a zwlaszcza suszone jablka. i duuuuuuuuuzo duuuuzo wody.
dobre jest trzymanie na brzuchu cieplego termoforu owinietego w recznik.
sangiva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-22, 13:16   #144
Ather
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 8 129
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez sangiva Pokaż wiadomość
Dziewczyny! przede wszystkim nie pijcie herbatek przeczyszczajacych... moja kolezanka bez nich wogle nie moze sie zalatwic.
przede wszystkim unikac ciezkostrawnych potraw. jesli jablka to gotowane. orzechy odpadaja. pocelam sszone owoce a zwlaszcza suszone jablka. i duuuuuuuuuzo duuuuzo wody.
dobre jest trzymanie na brzuchu cieplego termoforu owinietego w recznik.
Co do herbatek to się zgodzę - lepiej nie pić tego g****, bo jelita się rozleniwią i kaplica.
A co do orzechów - nie zgadzam się. Orzechy to zdrowe tłuszcze, jem codziennie po 30 - 40 g. I nie mam problemów z wypróżnianiem (minimum raz dziennie).
Kiedyś miałam problemy, przerwy bywały po 1,5 tyg. Wystarczyło że zmieniłam sposób odżywiania i dodałam duuużo błonnika do swojego jadłospisu oraz kilka innych zmian - odrazu wszystko się unormowało.
Zresztą już pisałam o tym wcześniej. A co do suszonych owoców, ano np. śliwki bardzo pomagają.
Ather jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 11:30   #145
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Zaparcia

kupiłam sobie body pure. jutro zaczne. mam nadzieje, że mnie ostro przeczyści później activia pójdzie w ruch żeby flore bakteryjna przywrócić i może sie troche poprawi
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 16:29   #146
mirynka
Wtajemniczenie
 
Avatar mirynka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 2 605
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Candiiia Pokaż wiadomość
kupiłam sobie body pure. jutro zaczne. mam nadzieje, że mnie ostro przeczyści później activia pójdzie w ruch żeby flore bakteryjna przywrócić i może sie troche poprawi
a ile kosztuje ten body pure i czy to sa tabletki?? napisz cos wiecej
__________________
watek kosmetyki


https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post16332141


Miłość nie polega na wzajemnym wpatrywaniu się w siebie, ale wspólnym patrzeniu w tym samym kierunku.
/Antoine de Saint-Exupéry/
mirynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-23, 16:33   #147
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Zaparcia

ja zapłaciłam 36zł, troche drogo biorąc pod uwage że w środku znajdują się 4 saszetki proszku który trzeba rozuscic w wodze ( smak podobno jest przeobrzydliwy ). Najgorsze jest to, że praktycznie przez dwa dni jeść nie można nic, i pić tylko ciepłą wodę ... troche strasznie brzmi
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-25, 09:57   #148
Candiiia
Rozeznanie
 
Avatar Candiiia
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 536
Dot.: Zaparcia

Nigdy więcej!! Wczoraj tak mnie glowa bolała, że sie podnieść z łozka nie mogłam, czyłam sie tragicznie! dzisiaj po 3ciej saszetce wymiękłam ... czwartą wyrzuciłam bo sam jej widok przyprawiał mnie o mdłośći, których miałam nie mało po 3ciej :/ w kibelku jak narzzie byłam tylko 2 razy, ale dzien sie jeszcze nie skonczył w każdym badz razie i dziś najlepiej sie nie czuje.. nasteonym razem tylko czyścić sie bede kefirem ... 4 dychy wywalone w błoto.
__________________

Candiiia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 19:34   #149
Silent Assassin
Przyczajenie
 
Avatar Silent Assassin
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zaparcia

Cytat:
Napisane przez Candiiia Pokaż wiadomość
body pure 24? a mozesz mi powiedziec cos wiecej? gdzie to dostac, czy ew. na recepte, jak sie to zazywa... i najwazniejsze : jaka cena i czy to aby bezpieczne?
Candiiia
Tu możesz poczytać na ten temat:
http://f.kuchnia.o2.pl/temat.php?id_p=112325&start=0
ładnie rozkręcony wątek
i co ważne opinie 'za' i 'przeciw'
Dostaniesz w aptece.
Ja dałam o ile pamiętam ok 32 pln
Kuracja trwa jakieś 2 dni. potem tylko dietka.
3 dni zalecane lekkostrawne posiłki warzywka ect.
Nieprzyjemne w smaku, mocno wymiata jelitka i cały przewód pokarmowy.
Trzeba ten jeden minimum dzień przeznaczyć na posiedzenie w domu.

Czy bezpieczne.. jak każdy specyfik apteczny jakieś zastrzeżenia ma.

Działa trochę osłabiająco..
Ale pewnie dlatego ze nie je się nic pierwszego dnia, następnego dopiero po 16:00 no i czyści.

Najlepiej samemu po przejrzeniu opinii różnych w w/w linku podjąć decyzję, zapytać się farmaceuty ect.

Ja myślę że raz na kilka miesięcy, raz na pół roku nie jest to zła opcja.. zwłaszcza jako wstęp do diety

pozdrawiam!
__________________
' Whit Your Mind Power,
Your Determination,
Your Instinct
And The Experience
A swell You Can Fly Very High.. '
Ayrton Senna
Silent Assassin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-07-26, 19:43   #150
Silent Assassin
Przyczajenie
 
Avatar Silent Assassin
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 8
Dot.: Zaparcia

oo no to widzę że sie spóźniłam z informacjami.
Fakt - nie jest rewelacyjne w smaku.. ale do zniesienia..
Zatkać nos i już ;] 90% smaku jest właśnie w naszych noskach.
Za tanie też nie jest.
Każdy inaczej znosi i przyjmuje różne preparaty.
Dlatego nikomu osobiście nie zachwalam i nie odradzam.
__________________
' Whit Your Mind Power,
Your Determination,
Your Instinct
And The Experience
A swell You Can Fly Very High.. '
Ayrton Senna
Silent Assassin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-31 22:11:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:38.