Jakie soczewki kontaktowe i plyn? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-14, 18:18   #31
05c43c97dafbf36431149ae5c1813ca9febe9387
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 13
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Noszę soczewki od 20 lat, na zmianę z okularami. Jak mi się chce Przetestowałam wiele soczewek, zaczynałam od rocznych. Z oczami jest tak, że jednego roku pasują te soczewki, a drugiego już przeszkadzają, uwierają. Raz przez pomyłkę kupiłam soczewki, z których kiedyś nie byłam zadowolona i okazało się, że pasują. Należy pamiętać, że zażywanie niektórych leków wpływa na komfort noszenia soczewek. Zawsze należy przeczytać ulotkę leku.

Ostatnio przypasowałam sobie Acuvue Oasys with Hydraclear Plus. Jest to nowsza generacja soczewek z Hydraclear. Faktycznie nie odczuwam takiej suchości jak przy innych soczewkach, nawet po 12 godzinach pracy. Osoby, które wiele lat noszą soczewki, skarżą się na coraz mniejszą tolerancję soczewek. (Polecam wątek na temat operacji oczu - dużo osób pisze tam o tym). Myślałam, że mnie to też już dotyczy, ale te soczewki spowodowały, że znowu odłożyłam okulary. Uwodnienie soczewki - 38%.
05c43c97dafbf36431149ae5c1813ca9febe9387 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-17, 09:15   #32
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Ja ostatnio odkryłam soczewki idealne. Do tej pory, od kilku lat, nosiłam miesięczne B&L Soflens. Wiele innych przetestowałam i te wydawały mi się najlepsze. Niestety po całym dniu noszenia miałam uczucie suchości oczu i gorzej widziałam (mimo używania kropli nawilżających). Koleżanka poleciła mi CIBA Vision AIR Optix. Kupiłam więc jedną parę na próbę i stwierdziłam, że owszem, są niezłe. Następną parą były stare znajome Soflens. I dopiero wtedy poczułam ogromną różnicę. Znowu pod wieczór oczy miałam suche, bolące i zmęczone. Krople nie pomagały. Doceniłam wtedy AIR Optix i zamówiłam kolejną parę. Teraz już się z nimi nie rozstanę.
A płyn..? Zostałam przy B&L ReNU No Rub
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-21, 18:15   #33
Mycha84
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 709
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

up!
chciałabym sobie zmieniać kolor oczu od czasu do czasu powiedzcie mi, czy nawet zakładając soczewki tylko tak kosmetycznie (wady wzroku nie mam), muszę iść do optyka na jakieś badanie czy pomiar? czy mogę sobie zamówić np. z internetu i wszystkie będą ok? pewnie głupie pytania, ale kompletnie się na tym nie znam... oglądałam np. na allegro i tam jest sporo parametrów, które mi nic nie mówią... na co powinnam zwrócić uwagę?
Mycha84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-28, 14:15   #34
Anateo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

hej Możesz też założyć soczewki na swoją odpowiedzialność ale każde założenie soczewki powinno być skonsultowane ze specjalistą (okulista, optometrysta), u niektórych optyków możesz tez dostać próbne soczewki. Z soczewkami kolorowymi może być taki problem że na soczewce naniesiony jest kolor i podczas poszerzania się źrenic pod wpływem światła może on wchodzić w pole widzenia, chociaż niektórym to nie przeszkadza.
Anateo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-16, 13:54   #35
rafalekalus
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 3
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Witam Cię
Noszę soczewki od 3 lat, dla mnie najlepsze są ZEISS , oko jest wilgotne, soczewka dobrze oddycha nigdy nie miałam z nimi kłopotu i są relatywnie tanie. Mogę się malować. Kupuję tez płyn Zeiss Polecam w 100 %, będziesz zadowolona

Pozdrawiam
rafalekalus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-23, 11:19   #36
ingga
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 15
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

ja wcześniej nosiłam soczewki advance for astigmatism
teraz zastanawiam się czy nie spróbować acuvue oasys for astigmatism

Korzystałyście może z obu tych soczewek i macie jakieś spostrzeżenia?
ingga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-27, 21:59   #37
martinka_81
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 137
GG do martinka_81
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

advance lepsze, ale poszperaj jeszcze na optiva.pl rozne mozna znalezc
martinka_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-12, 09:12   #38
berenika84
Raczkowanie
 
Avatar berenika84
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 32
GG do berenika84 Wyślij wiadomość przez Yahoo do berenika84
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Cytat:
Napisane przez Em_Strange Pokaż wiadomość
Noszę soczewki niecały rok i nigdy nie miałam innych niż Soflens, ponieważ mój optyk tak mi doradził... Podobnie z płynem - tylko SoloCareAqua. Ale muszę powiedzieć, że oczy pod koniec dnia zawsze mam juz bardzo zmęczone, dość często mnie bolą i "czuję", że mam soczewki. Jak myślicie, zmienić? A może są jakieś specjalne kropelki do nawilżania oka w soczewce? Pomóżcie...
Ja miałam bardzo podobne odczucia, również mi optyk doradził Soflensy... ale, podobnie jak Ty, pod koniec dnia miałam zawsze zmęczone oczy i "czułam" soczewki... Dlatego stwierdziłam, że zmienię to "czucie" soczewek wynika z nieprzepuszczalności powietrza... znalazłam więc w necie tabelkę, które soczewki przepuszczają więcej i akurat znalazłam soczewki Ciba Vision - póki co, sprawdzają się świetnie, zero zmęczenia... Nawet jak ich nie zdejmę na noc, to rano ich nie czuję (co było dla mnie szokiem po Soflensach), tyle że są miesięczne i trochę jednak droższe. Nie wiem, może jeszcze poszukam jakichś, ale narazie te "wykończę"

Zauważyłam też, że jak jakieś soczewki mają dużą przepuszczalność powietrza, to mają mały poziom nawodnienia i i na odwrót. Także nie wiem, chyba w twoim przypadku chodzi raczej też o dostęp tlenu do oka.
berenika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-13, 11:25   #39
Kami84
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 56
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Ja jestem wierna soczewkom Ciba Vision-Air Optix od kilku lat. To są najlepiej przepuszczające tlen soczewki, a więc najzdrowsze dla oka. Nie miałam z nimi jak dotąd żadnych problemów. Czasem, kiedy czuję suchość w oku, zakraplam sobie krople Hyabak, które polecił mi mój okulista i problemu nie ma. A jeśli chodzi o płyn to tylko Solo Care
Kami84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-04, 19:12   #40
plushy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

to prawda, soczewki muszą być nieco słabsze niż wada wzroku, usłyszałam to od wszystkich lekarzy u których byłam.
plushy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-12, 09:16   #41
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

@megie - ja nosze soczewki od 12 roku zycia (czyli juz 13 lat ) i jestem bardzo zadowolona. Musisz jednak wybrac sie do okulisty, ktory dobierze najlepsze soczewki dla Twoich oczu. Ja np. od zasze nosze soczewke roczna - rano zakladam, przed snem zdejmuje. Mam tak duza wade, ze nie ma dla mnie soczewek, ktore sa dostepne w sklepach i moja robiona jest "na wymiar".

Poza tym, z tego co wiem oko "rosnie" do 21 roku zycia, wiec pewnie w Twoim wieku tym bardziej bedzie wazne dokladne dopasowanie soczewki.

Soczewki sa bardzo wygodne, dobrze dobrane sprawiaja, ze zapominasz ze masz cokolwiek w oku Dzisiejsze plyny do soczewek sa tak stworzone, ze nie potrzeba juz zadnych dodatkowych zabiegow, zeby utrzymac soczewki w czystosci.

Ja od zawsze uzywam Renu MultiPlus - kupuje w necie za polowe ceny sklepowej.

pozdrawiam
E.
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-15, 21:37   #42
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Od 5 lat noszę szkła kontaktowe. Zaczynałam od miesięcznych Soflens, które mi pękały na oczach, a były dobrane przez okulistę Potem przerzuciłam się na Optimę 3 miesięczną za co dostałam ochrzan i wykład zarazem od okulistki, że takie są najmniej zdrowe dla oczu. Od 4 lat używam o2 optix i na prawdę sobię chwalę te szkła. Do tego płyn, najczęsciej Opti Free. Zawsze zakupy robię na allegro i nigdy nie rozczarowałam, oprócz tego, że 2 razy poczta się połaszczyła na moje szkła, ale dostałam zwrot od sprzedawcy
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-22, 19:26   #43
Moniqueer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

noszę już kilka lat i wszystko ok, jedynie w przypadku długiego siedzenia przed komputerem warto założyć okulary - komputer "wysusza" oczy. ważne jest regularne nawilżanie oka tzw. sztucznymi łzami.

noszę soczewki do noszenia non stop przez miesiąc Pure Vision. dla bezpieczeństwa noszę je nieco krócej, ok 3 tygodni i wyrzuca, jak tylko zaczynają być niewygodne.

najtaniej wychodzą zakupy przez internet (6 szt. za mniej niż 70 zł)
np. tutaj: www.szkla.com/30824

Moniqueer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-10-29, 15:55   #44
Boruc
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 66
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Używałam różnych firm i soczewek i płynów, mówię szczerze - nie czuję ŻADNEJ różnicy, teraz po prostu kupuję najtańsze i tyle, tym się kieruję. Przestrzegam tylko przed kupowaniem w sklepie szkla.com bardzo mnie oszukali...
Boruc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 13:36   #45
Moniqueer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 5
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Cytat:
Napisane przez Boruc Pokaż wiadomość
Używałam różnych firm i soczewek i płynów, mówię szczerze - nie czuję ŻADNEJ różnicy, teraz po prostu kupuję najtańsze i tyle, tym się kieruję. Przestrzegam tylko przed kupowaniem w sklepie szkla.com bardzo mnie oszukali...
Boruc, zdradź mi ten sekret w jaki sposób sklep internetowy mógł cię oszukać, bo nie przestaje mnie to intrygować??

Ja tam kupowałam już kilka razy i jestem zadowolona, do tego jest tanio, a prawdopodobnie najtaniej.
Moniqueer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-03, 13:55   #46
szkla_com
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1
Talking Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Cytat:
Napisane przez Boruc Pokaż wiadomość
Używałam różnych firm i soczewek i płynów, mówię szczerze - nie czuję ŻADNEJ różnicy, teraz po prostu kupuję najtańsze i tyle, tym się kieruję. Przestrzegam tylko przed kupowaniem w sklepie szkla.com bardzo mnie oszukali...
Witam,
Z góry przepraszam za "off top"
Reprezentuję firmę Szkla.com
Dotarła do nas informacja o powyższym poście i chcielibyśmy wyjaśnić całą sytuację. Jeśli mógłbyś/mogłabyś napisać nieco więcej (najlepiej na marketing[at]szkla.com podesłać nr zamówienia) i wyjaśnić w czym zawiniliśmy - postaramy się naprawić/wytłumaczyć/sprostować

Pozdrawiam.
Tomek.
szkla_com jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-16, 16:26   #47
Viollet87
Zakorzenienie
 
Avatar Viollet87
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: okolice Krakowa
Wiadomości: 11 682
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Firma chce wyjaśniać, a oskarżyciela nie ma - klasyczny czarny pr

Trzymiesięczne soczewki Optima Bausch & Lomb noszę od 6 lat. Okulistka mówiła, że lepiej kupować te z krótszym terminem przydatności, ale przyznała też, że jeśli odpowiednio dba się o higienę soczewek to nie widzi problemu w kupowaniu kwartalnych - które wychodzą oczywiście najtaniej. Płyn - od lat B&L Renu Multiplus, jest super, ale właśnie zastanawiam się nad kupnem innego (tańszego) na próbę
__________________

310813
Viollet87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 08:21   #48
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

czy ktoś używał soczewek biofinity .. rozglądam się za soczewkami, które będę mogła nosić bez zdejmowana na noc i chciałabym by miały duży % przepuszczalności tlenu..Dużo pracuję przy komputerze
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-20, 09:34   #49
Lynn
Zakorzenienie
 
Avatar Lynn
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Z domku
Wiadomości: 11 720
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Cytat:
Napisane przez Viollet87 Pokaż wiadomość
Firma chce wyjaśniać, a oskarżyciela nie ma - klasyczny czarny pr

Trzymiesięczne soczewki Optima Bausch & Lomb noszę od 6 lat. Okulistka mówiła, że lepiej kupować te z krótszym terminem przydatności, ale przyznała też, że jeśli odpowiednio dba się o higienę soczewek to nie widzi problemu w kupowaniu kwartalnych - które wychodzą oczywiście najtaniej. Płyn - od lat B&L Renu Multiplus, jest super, ale właśnie zastanawiam się nad kupnem innego (tańszego) na próbę
Też ich używałam około 2 lat, ale okulistka mnie bardzo skrytykowała i powiedziała,że najlepsze są właśnie z krótszym terminem. Od kilku lat używam 02optix i jestem z nich bardzo zadowolona. Co do płynów to wypróbowuję różne. Teraz mam z Rossmana, taki za 25 zł , ale ma chemiczny zapach i raczej więcej go nie kupię.
Lynn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-22, 16:07   #50
NanaChan
Raczkowanie
 
Avatar NanaChan
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 126
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Ja na początku właśnie nosiłam Johnson&Johnson (czy jakoś tak) i były bardzo dobre, ale trudno się je zakładało. Głównie przez to, że są takie elastyczne i cienkie (for astigmatism też), ale za to nie były wgl widoczne ^^ Około 7 miesięcy temu przeszłam na inne, bo te są za drogie i teraz noszę Ciba Vision. Lubię je, ale one są już widoczne (tylko ta na astygmatyzm) i to jest moim zdaniem duży minus Nosze soczewki miesięczne. Dodam, że nosze soczewki od roku, a mam 14 lat, także od 13 roku można nosić soczewki dla zainteresowanych A co do płynu, to ponieważ kupuję soczewki w TwojeSoczewki to mam płyn SeeL'EA'U, nie narzekam I w dodatku on nie jest taki drogi, a ponieważ TwojeSoczewki ma często promocje to nieraz dostaję 1 gratis także opłaca się tam kupować ;D

Edytowane przez NanaChan
Czas edycji: 2011-03-22 o 16:11
NanaChan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-10, 23:16   #51
Lunka88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 358
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Jak to jest z soczewkami Acuvue Advance. Niby są 2 tygodniowe, a mój okulista powiedział mi, że mogę je nosić miesiąc. Czytałam na innym forach, że nie tylko ja uzyskałam taką informację od okulisty. Teraz nie wiem czy kupić jakieś nowe - miesięczne, czy zostać przy tych i nosić je miesiąc.
A i jeszcze mam pytanie. Jakie soczewki miesięczne mi polecicie?
Lunka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 09:52   #52
Do_mi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Cytat:
Napisane przez Lunka88 Pokaż wiadomość
Jak to jest z soczewkami Acuvue Advance. Niby są 2 tygodniowe, a mój okulista powiedział mi, że mogę je nosić miesiąc. Czytałam na innym forach, że nie tylko ja uzyskałam taką informację od okulisty. Teraz nie wiem czy kupić jakieś nowe - miesięczne, czy zostać przy tych i nosić je miesiąc.
A i jeszcze mam pytanie. Jakie soczewki miesięczne mi polecicie?
Nie używałam tych soczewek, ale tak mi się wydaje, że jesli soczewki mozna byloby nosic miesiac to sam producent sam zamiescilby taka informacje na opakowaniu. Ale jak powiedziałam nigdy nie uzywałam AA

Za to spokojnie mogę polecić Eyeye Bioxy i płyn z tej samej serii. Słyszałam też o nowych soczewkach FitView, które porównuje się jakościowo do Acuvue a wychodzą duzo taniej. Sama jeszcze nie testowałam, ale ciekawa jestem.
Do_mi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-01, 11:54   #53
Karolin_a
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 21
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Podnoszę temat

Noszę soczewki od kilku miesięcy, zawsze chodziłam do okulisty i dostawałam te same, jednak chcę zamówić na allegro i zastanawiam się jaki płyn do soczewek jest najlepszy, mam bardzo wrażliwą skórę i płyn Biotrue wysuszył mi ją jeszcze, jednak z oczami było wszystko w porządku. Czego wy używacie?

p.s. Próbowała któraś soczewek kolorowych ?
Karolin_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-09-09, 15:55   #54
Lizz91
Raczkowanie
 
Avatar Lizz91
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 61
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Cytat:
Napisane przez Karolin_a Pokaż wiadomość
Podnoszę temat

Noszę soczewki od kilku miesięcy, zawsze chodziłam do okulisty i dostawałam te same, jednak chcę zamówić na allegro i zastanawiam się jaki płyn do soczewek jest najlepszy, mam bardzo wrażliwą skórę i płyn Biotrue wysuszył mi ją jeszcze, jednak z oczami było wszystko w porządku. Czego wy używacie?

p.s. Próbowała któraś soczewek kolorowych ?
Ja noszę soczewki pogłębiające kolor

Noszę głównie J&J Advence
__________________
Włosy kontra basen
Lizz91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 12:26   #55
sweetgargamel
Raczkowanie
 
Avatar sweetgargamel
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 38
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

ja używam płynu solo care. nie mogę narzekać, no moze jedyne czego mogę się przyczepić to nakrętka. zakręca się w dziwny sposób i zawsze się boję, ze mi się przez przypadek otworzy. stosowałam też opti free i też byłam zadowolona.
sweetgargamel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 14:30   #56
ewuszkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar ewuszkaaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 493
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Od jakiegoś czasu kupuję płyn Horien, o wieleeeee wieleeee tańszy, a komfort noszenia soczewek ten sam
__________________
Żona!

"Kobieta wierzy, że 2 i 2 zmieni się w 5,
jeśli będzie długo płakać i zrobi awanturę"


- George Elliot
ewuszkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-22, 15:36   #57
screamin
Przyczajenie
 
Avatar screamin
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 22
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

ja od kilku lat używam Renu i nie narzekam kupuję na allegro, wychodzi o wiele taniej. Obecnie też testuję Options Multi, jest super, ale niestety wg mnie za drogi.
__________________
Drożdże!
14.11 - 32cm.
14.12 - ?
screamin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-23, 07:18   #58
berenika84
Raczkowanie
 
Avatar berenika84
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Gliwice/Wrocław
Wiadomości: 32
GG do berenika84 Wyślij wiadomość przez Yahoo do berenika84
Dot.: Jakie soczewki kontaktowe i plyn?

Cytat:
Napisane przez ewuszkaaa Pokaż wiadomość
Od jakiegoś czasu kupuję płyn Horien, o wieleeeee wieleeee tańszy, a komfort noszenia soczewek ten sam
Właśnie ja też ze 2 razy, żeby się upewnić, skusiłam się na Horien, ale wydaje mi się, że jednak Renu lepszy - po prostu lepiej czyści i odświeża soczewki. Ale to tylko moja opinia
berenika84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:39.