Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Biżuteria

Notka

Biżuteria Miejsce dla osób, które robią biżuterię. Tutaj możesz zaprezentować własnoręcznie wykonaną biżuterię, obejrzeć prace innych, podzielić się wiedzą.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-23, 20:18   #61
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Ja bym sobie życzyła, żeby podatki od moich ciężko zarobionych pieniędzy były niższe, bez względu na dochód. Ale to już temat na zupełnie inny watek.
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 08:19   #62
MadiSilk
Raczkowanie
 
Avatar MadiSilk
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: LU
Wiadomości: 375
GG do MadiSilk
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Wiecie, jak dla mnie podatki to jeszcze do przełknięcia, bo liczone są jako procent od uzyskanego dochodu.. Natomiast ZUSy placimy czy coś zarobimy czy nie - i to jest zdzierstwo do kwadratu A perspektywa końca "preferencyjnego okresu za 3 stówy" i placenie 8stow mnie przeraża Gdzie się nie obejrzę - trafiam na ludzi, których "zwykły" ZUS dobił tak, że musieli zamknąć DG.. Zimno mi się robi jak o tym pomyślę
No ale na ten temat już marudzone było gdzie indziej
Powtórzę się, że jak dla mnie na obecną sytuację lekarstwem jest różnorodność. Walka z chińszczyzną nie ma sensu, bo dla nich zawsze znajdzie się odbiorca.. Za to zainteresowanie innego kręgu klientów - to zadanie dla nas..
__________________
moje koralikowe wątki na wizażu:
Drugie wizażowanie
Pierwsze wizażowanie

Edytowane przez MadiSilk
Czas edycji: 2010-08-24 o 08:21
MadiSilk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 11:03   #63
mamahania
Zadomowienie
 
Avatar mamahania
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 1 043
GG do mamahania
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Jak tak sobie te wszystkie wywody czytam to mysle,ze ja jednak to mam dobrze.Ja place podatek dopiero od zarobionych 1000 funtow.Jeszcze tyle nie zarobilam tak,ze narazie temat mam z glowy.Poza tym u mnie zalozenie dzialalnosci to kwestia jednego teleofnu,nawet do urzedu nie musze isc.A kasy fiskalnej na oczy nie widzialam.
__________________
Moj watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411632
mamahania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 17:08   #64
mamatosiagosia
Raczkowanie
 
Avatar mamatosiagosia
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Pabianice
Wiadomości: 259
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Jadę tam!!!!
__________________
mamatosiagosia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 17:23   #65
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Cytat:
Napisane przez ResurrectionOfHappiness Pokaż wiadomość
Ja dopiero zaczynam własną działalność i tak się właśnie się zastanawiałam na jaką kwotę brutto trzeba mieć sprzedaż w miesiącu, żeby wyjść na czysto 2000. No i wyszło mi, ze tak mniej więcej 5000 . Niby oczywiste, ale załamujące... Piep..... podatki
Pamiętaj jeszcze o tym, że to, że masz 2000zł "na papierze", nie znaczy, że je masz tak po prostu "w ręce". W praktyce to te pieniądze albo są w materiałach, albo akurat na kontach galerii etc. To taka popaprana właściwość własnej DG
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 17:50   #66
ResurrectionOfHappiness
Rozeznanie
 
Avatar ResurrectionOfHappiness
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 767
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Cytat:
Napisane przez mamatosiagosia Pokaż wiadomość
Jadę tam!!!!
Ja już tam byłam, wróciłam, ale zastanawiam się czy nie opłacałoby się zarejestrować tam działalności...
ResurrectionOfHappiness jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 18:06   #67
mamahania
Zadomowienie
 
Avatar mamahania
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Sheffield
Wiadomości: 1 043
GG do mamahania
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Tzn sprzedawac w Polsce a zarejestrowac tam? To chyba nie bardzo bo i ceny musialabys miec na poziomie angielskich cen.Tak mi sie wydaje.
__________________
Moj watek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=411632
mamahania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-08-24, 19:04   #68
gwiaz_deczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 197
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

[QUOTE=lunamin;21571063]Różni mądrzy ludzie życzą płacenia dużego podatku... dlaczego? Bo duży podatek jest od jeszcze większego dochodu. Ja tam bym chciała...

Moja znajoma księgowa, która udziela mi "korepetycji", tak zawsze mówi.
Gdyby te co nie mają DG miały ceny na poziomie tych co mają DG i płacą ZUS i podatek to sytuacja byłaby zdrowsza. wtedy klient bardziej być może patrzyłby na jakość a nie na to, że o połowę tańsze.
A jakby tak wprowadzili przepis, że nosząc biżuterię należy mieć przy sobie paragon na jej zakup i okazywać tajniakom z US?

A tak na poważnie: dziewczyny tłumaczą: ja tylko kilka par sprzedaję. I co z tego. Jeśli mając DG miałybyśmy (odpukać) słabszy miesiąc i też sprzedały kilka par to co? ZUS i tak trzeba zapłacić, nikogo to nie obchodzi.

A płacimy ten ZUS m.in. po to, aby osoby, które sprzedają biżu, ale jednocześnie są np bezrobotne, dostawały zasiłek. A podatki płacimy po to aby tego rodzaju osoby mogły dostać np zapomogę z mops.

Albo taka studentka dajmy na to: robi biżu, sprzedaje dorabia sobie do kieszonkowego, stówkę chociażby, ale bierze stypendium socjalne, a jednocześnie ktoś inny go nie dostał, bo mu o 1 zł dochód przekroczył, bo pojechał np na legalne truskawki czy coś w tym rodzaju.

Jeśli biżu to tylko hobby, jeśli sprzedajecie po kosztach, robiecie po to aby uszczęśliwić znajomych, to może nie bierzcie za to pieniędzy, a tylko "przysłowiową kawę czy czekoladę"?
gwiaz_deczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 20:23   #69
clementinne
Zadomowienie
 
Avatar clementinne
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 306
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Cytat:
Napisane przez gwiaz_deczka Pokaż wiadomość
A płacimy ten ZUS m.in. po to, aby osoby, które sprzedają biżu, ale jednocześnie są np bezrobotne, dostawały zasiłek. A podatki płacimy po to aby tego rodzaju osoby mogły dostać np zapomogę z mops.

Albo taka studentka dajmy na to: robi biżu, sprzedaje dorabia sobie do kieszonkowego, stówkę chociażby, ale bierze stypendium socjalne, a jednocześnie ktoś inny go nie dostał, bo mu o 1 zł dochód przekroczył, bo pojechał np na legalne truskawki czy coś w tym rodzaju.
Dokładnie. To powinno być przyklejone na początku wątku o DG

Mnóstwo osób robi biżu "przy okazji", albo po prostu nielegalnie, często pobierając w tym czasie zasiłek dla bezrobotnych, albo jakieś stypendium, które MY im opłacamy, z naszych legalnie płaconych podatków i ZUS-u. A oni nam w ramach podziękowania zaniżają ceny Ok, dobra, koniec, bo mi się ciśnienie podnosi jak o tym myślę...
clementinne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-24, 23:13   #70
Biedronka1
Wtajemniczenie
 
Avatar Biedronka1
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 2 122
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Dziewczyny, jak świat światem zawsze było tak że były osoby, które płaciły wszystkie podatki, opłaty co do złotówki i byli też tacyco kasy mieli w cholerę i trochę ale na papierze minimalną stawkę ( a co za tym idzie mało im ściągali "państwowego", i tak jest do dzisiaj. Nie, żebym to pochwalała bo ja pracuję w dużym zakładzie przemysłowym i tam każdy zarobiony grosz jest opodatkowany, i nie ma zmiłuj się .

Ale ja będę upierać się przy swoim i dla paru par kolczyków DG nie założę
Biedronka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-25, 03:36   #71
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Cytat:
Napisane przez Biedronka1 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, jak świat światem zawsze było tak że były osoby, które płaciły wszystkie podatki, opłaty co do złotówki i byli też tacyco kasy mieli w cholerę i trochę ale na papierze minimalną stawkę ( a co za tym idzie mało im ściągali "państwowego", i tak jest do dzisiaj. Nie, żebym to pochwalała bo ja pracuję w dużym zakładzie przemysłowym i tam każdy zarobiony grosz jest opodatkowany, i nie ma zmiłuj się .

Ale ja będę upierać się przy swoim i dla paru par kolczyków DG nie założę
No i dobrze. Mnie to tak naprawdę nie zbyt obchodzi czy ktoś ma działalność czy nie - nawet jak sprzedaje w galerii. Uważam, że każdy ma swój rozum i odpowiada sam za siebie, a mi nic do tego.

Prawo jest w tym względzie tak źle skonstruowane, że nie dziwi mnie, iż wielu osób na legalne działanie po prostu nie stać.

Jednak sądzę, że osoby, które działalności nie prowadzą powinny stosować normalne ceny, a nie maksymalnie je obniżać. Chodzi mi tu o sprzedaż w galeriach, bo wśród rodziny czy znajomych logiczne jest dla mnie, że ceny są niższe, a niekiedy nawet symboliczne i nie ma w tym wg mnie nic złego.
__________________
Proszę, mów mi Beata.

Edytowane przez Beacia87
Czas edycji: 2010-08-25 o 10:50
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-26, 22:06   #72
Admira07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 138
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Niestety, rynek nie jest przyjazny dla twórców biżuterii hand-made. Czasem odwiedzam pewien bardzo duży sklep z kosmetykami, chemią gospodarczą i między innymi też ze sztuczną biżuterią. No i - niestety - nie jest to tandetna, badziewna bizuteria, jak prawie wszystkie biżuteryjki sobie wyobrażają. Nie wiem skąd własciciel ją sprowadza, może i z Chin, ale jakość jest naprawdę w porządku. Materiały różne, dużo kryształków "prawie jak Swarovski", nie do odróżnienia dla zwykłego klienta od prawdziwych. W kolczykach są przekładki, przyglądałam się też loopom - wcale nie takie złe. Nie ma się do czego przyczepić. A wybór niesamowity.
Jak wychodzę z tego sklepu, mam psychicznego doła i myślę ile osób w okolicy kupi moje srebrne wytwory, skoro ma tam taki wybór posrebrzanych i pozłacanych? Statystycznego klienta nie obchodzą moje vaty, pity, czy ile ja godzin poleruję oksydowane srebro. Ładne kolorki, błysk, i CENA. To decyduje o kupnie.
No a ceny ma sklep powalające! Na każdą kieszeń, również na kieszeń gimnazjalistki. Kolczyki, całkiem fajne, można kupić za 2,99.
Ale do rzeczy.
Kiedyś próbowałam wypleść sobie jakiś kształcik z maleńkich koralików na żyłce. Kosztowało mnie to duuuużo czasu, cierpliwości (no, tę akurat mam), bólu oczu.
No i dzisiaj, chyba pod wpływem jakiejś masochistycznej chwili, weszłam sobie do tego sklepu. Przeżyłam szok. Dwa rzędy zawieszek i breloczków wyplecionych z drobnicy i kryształków "prawie jak...": piesków, misiów, krokodylków, no mnóstwa po prostu róznych kształtów, kolorów, wielkości, nawet różowa pantera z transparentnych i różowych kryształków była.
A ceny...
Jedną zawieszkę kupiłam. Misio (4 cm "na siedząco") kosztował 3,99 zł. A przecież sklep doliczył swoją marżę. Która z Was sprzedałaby tyle pracy za 4 złote?

Od razu uprzedzam - nie powiem, gdzie to jest, nawet na priv. Nie będę nabijać facetowi klientów, ani reklamować jego sklepu.

A podsumowując temat wątku: coraz trudniej konkurować z napływem zagranicznych wyrobów hand-made. Albo więc zmienić hobby/działalność, albo znaleźć niszę biżuteryjną, albo nastawić się na konkretny typ klienta, albo odsunąć problem, robić to samo dalej i narzekać...
Tak jak ja właśnie sobie ponarzekałam...
Admira07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 11:07   #73
komiksowa
Raczkowanie
 
Avatar komiksowa
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 418
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Tak, tak to wszystko to prawda. Jeżdżę czasem na Wielkopolską Giełdę Odzieżową. Tam ceny są podobne. Gdyby ktoś chciał kupić hurtem np do sklepu, to ceny są dużo niższe. Nie wiem, jak to robią. Wydaje mi się, że te małe chińskie rączki naparzają dzień i noc za miskę ryżu (kiedyś oglądałam dokument o tym, jak dzieci w Indiach są sprzedawane do takich robót - szyją ubrania dla GAPa, ciosają kostkę brukową w kamieniołomach itp, itd)
Kiedyś byłam idealistką - coś jest made in china (bangladesh, taiwan)- nie kupuję, przestałam, bo w sklepie ciężko znaleźć coś, co nie jest. nawet w lumpie są ubrania z takimi naszywkami
Ja właśnie kolejny dzień pracuję nad sklepem internetowym (cały weekend z głowy) i ciągle się zastanawiam, czy to ma sens, ale...i tak w 2012 ma być koniec świata, to co się przejmujemy
__________________
Mieszko, Mieszko...nasz koleżko! 15.06.2013
komiksowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-08-28, 16:31   #74
sztukamruczenia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

To mój pierwszy post na tym forum, więc najpierw chciałabym się przywitać

A piszę w tym wątku, ponieważ od pewnego czasu robię biżuterię (głównie kolczyki) i nawet ją sprzedaję, ale nie mam z tego ani grosza.

Kolczyki sprzedaję na cele charytatywne, przede wszystkim na rzecz fundacji dla zwierząt ARGOS, ale także na rzecz fundacji Zwierzę nie jest rzeczą, kiedy była bardzo ciężka sytuacja po powodzi, na kastracje bezdomnych kotów itp. Wpłaty są bezpośrednio na konto fundacji albo poprzez moje ręce, a ja wpłacam zbiorczo na konkretny cel. Zwracam sobie tylko koszt wysyłki, a i to nie zawsze.
Materiały kupuję z własnej kieszeni, jest to moja 'darowizna' na cele charytatywne.

Zrobiona przeze mnie biżuteria nie jest kosmicznie droga, ale też nie najtańsza. Ustaliłam sobie stałą cenę na parę kolczyków, niezależnie od kosztu materiałów (robię w zwykłym i posrebrzanym metalu, ale z minerałów i szklanych koralików, żaden plastik).

Mimo to coraz ciężej coś sprzedać, trzeba coraz mocniej kombinować wzory i pomysły. Rynek jest bardzo zepsuty, bardzo...

BTW, chociaż sama robię biżu, chętnie też kupuję wyroby innych osób, jeżeli wzór mi się spodoba.
sztukamruczenia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-06, 16:30   #75
marryme21
Zakorzenienie
 
Avatar marryme21
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 159
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Od dłuższego czasu zauważyłam istny wysyp biżuterii hand made.
Oczywiście tej o słabej jakości,typu ,,kulka na druciku''.
W każdym większym i mniejszym sklepie,na stoiskach targowych,straganach,chod nikach-dosłownie wszędzie.
Do tego ,,akwizytorzy'' w miejsach pracy,firmach,urzędach.Ko leżanki mi często zdają relację,że to czy tamto kupiły-,,od babki,która do nas przychodzi do pracy z biżuterią''.
Nawet w restauracjach ludzie próbują sprzedawać biżutki!
Niedawno byłam w dobrym lokalu,gdzie wparowała kobieta z wyrobami hand made.
Nie wiem czy to kwestia kryzysu czy tego,że taką byle jaką biżu łatwo zrobić i sprzedać ze sporym zyskiem?Bo ileż kosztuje jedna plastikowa czy szklana kulka plus bigiel?
Wiadomo jak takie praktyki wpływają na rynek hand made.
marryme21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-07, 21:20   #76
Senanque
Raczkowanie
 
Avatar Senanque
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 373
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Odświeżam wątek, bo ciekawy
Dziewczyny, jak dzisiaj oceniacie "naszą" branżę? Wydaje mi się, że kryzys trwa nadal, niestety. Kurczę, no po prostu "się nie sprzedaje"

Edytowane przez Senanque
Czas edycji: 2012-05-07 o 21:23
Senanque jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-08, 08:18   #77
Beacia87
Zadomowienie
 
Avatar Beacia87
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Słupsk
Wiadomości: 1 265
GG do Beacia87
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Cytat:
Napisane przez Senanque Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek, bo ciekawy
Dziewczyny, jak dzisiaj oceniacie "naszą" branżę? Wydaje mi się, że kryzys trwa nadal, niestety. Kurczę, no po prostu "się nie sprzedaje"
Taki czas chyba U mnie zawsze od kwietnia zaczynał się spadek sprzedaży.
__________________
Proszę, mów mi Beata.
Beacia87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-21, 06:19   #78
haftowniczka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 55
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Hand Made w Polsce prężnie się rozwija i coraz więcej ludzi ( przeważnie kobiet) się za to zabiera.
__________________
hand made
haftowniczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-23, 22:37   #79
pastelowo
Rozeznanie
 
Avatar pastelowo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 826
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

no zabiera się mnóstwo osób, ale coraz trudniej się z takiej działalności utrzymać. zresztą, nie tylko z takiej, z jakiejkowiek, "bo kryzys, nie wydawajmy pieniędzy, chomikujmy w skarpetkach" :<
__________________
Mój biżu-wątek na Wizażu

Blożek

Falowana!
Dbam o włosy od początku 2013 roku
pastelowo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-25, 17:45   #80
sylwia00100
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 10
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Bransoletki to biżuteria, którą można nosić niezależnie od wieku, zawodu,
preferowanego stylu czy pory roku. W mojej ofercie znajdziesz bransoletki,
które tylko czekają na to, aby stać się Twoją własnością. Jest to wyjątkowa biżuteria tworzona ręcznie Udostępniane przeze mnie bransoletki zachwycą Cię niepowtarzalnym designem i wyszukanym wzornictwem. Moje propozycje wyróżniają się także starannym wykonaniem z wysokiej jakości materiałów. Jestem przekonana, że te modne bransoletki sprawią Ci mnóstwo radości.
http://www.facebook.com/profile.php?...15&ref=tn_tnmn
http://allegro.pl/brnasoletka-hand-m...130148912.html
sylwia00100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 18:09   #81
Martva
Zadomowienie
 
Avatar Martva
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 473
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Niepowtarzalny design? No proszę Cię...
Martva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 05:54   #82
kolanka2005
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 64
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Witam.Moje robotki reczne do szydelko,druty,krzyzyki i wszystkiego probuje co zobacze.No i trafilo na bizuterie.Wciagnelo mnie szybko i narobilam troche.Pokazalam znajomym blizszym i dalszym.Ocenili ,ze ładna, orginalna ale za droga.Ten kto nie wie ile pracy czlowiek włoży to nie zrozumie.A jedna znajoma powiedziała,że w chinskim sklepie kupi tańszą!To lepiej chinczykom dac zarobić!Wkurzyło mnie to.I jak tu sprzedać cokolwiek?

https://picasaweb.google.com/skoczka8/Bizuteria
kolanka2005 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 09:55   #83
juiju
Przyczajenie
 
Avatar juiju
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Stalowa Wola
Wiadomości: 17
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Tak...to jest porażka... Wrapuję od jakiegoś czasu kolczyki, praca bardzo monotonna. 30 zł za kolczyki nad projektem których męczyłam się ja, wykonałam je ja nie jest wygórowaną ceną...I bardzo drażniące są opinie że u chińczyka za 5 zł takie...Ludzie, jak chcecie kolczyki za 5 zł u Chińczyka to kupujcie i oczekujcie, że miliony małych skośnych oczek wykonało miliony tych kolczyków, a kolczyki handmade są jedne!!! Jedyne!! Ot co- bulwers
__________________
...
juiju jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-12, 13:06   #84
TheBlackestBlack
Przyczajenie
 
Avatar TheBlackestBlack
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 5
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

Widzę, że wątek utworzony dawno, a temat wciąż aktualny Tak, zgadzam się, że rynek się cofa, ludzie zamiast otwierać sie na coraz to nowe rzeczy i eksperymenty, coraz bardziej idą w cos bezpiecznego. Nie rozumiem tego, bo jeśli chcą kupić coś handmade, niech to będzie faktycznie widać, ze czegoś takiego nie ma nikt inny. A obecny szał na masowa produkcję wszystkiego z półfabrykatów, rzeczy gotowych, podanych na srebrnej tacy, już mnie męczy. Nie mówiąc o coraz to bardziej wymyślnych bransoletkach, które tak naprawdę są entym powieleniem Lilou czy Pandory...
Ja swoją biżuterię robię zupełnie od podstaw, wkładam w to dużo pracy i serducha, i zwyczajnie, po ludzku, przykro mi się robi, gdy ktoś poskłada koraliki i lepiej się to sprzedaje jako "handmade" niż osoba, która myśli nad tym, co robi, stara się stworzyć coś od siebie, coś wyjątkowego, a elementy tworzy sama. Wiadomo, ze jest to wtedy mniej idealne, niż gotowe półfabrykaty, ale jeżeli miałabym już kupować coś idealnego, to po prostu udałabym się do jubilera.
Pozdrawiam!
TheBlackestBlack jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-20, 21:34   #85
joanna_k
Joanna d'Moder
 
Avatar joanna_k
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z Planety Ziemia :-)
Wiadomości: 5 494
Dot.: Biżuteria i wyroby hand made na rynku polskim. Wzloty i upadki?

proszę się nie reklamować,albo wykupić mikroreklamę
__________________
nasze wymianki
joanna_k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biżuteria


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-20 22:34:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:42.