"Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy... - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-01, 14:56   #211
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
może coś w stylu "uff a już myślałam, że jest gejem"
Chyba to normalne, ze bedac w zwiazku uprawia sie seks, przypomnijcie sobie co wy robilyscie nie posiadajac swojego mieszkania, tylko pokoj w domu rodzinnym, kiedy przychodzil chlopak.
Ja nic nie robię :P. Moi rodzice tego nie tolerują - są z zabitej wsi - jak to zostało stwierdzone w wątku.

Co nie oznacza, że się z nimi zgadzam i uważam, że nie powinno się pukać.
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 14:59   #212
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ja nic nie robię :P. Moi rodzice tego nie tolerują - są z zabitej wsi - jak to zostało stwierdzone w wątku.

Co nie oznacza, że się z nimi zgadzam i uważam, że nie powinno się pukać.
Slowa te kieruje do osob, ktore juz maja dzieci i nie pamietaja jak same szalaly z tztami pod kolderka, a za sciana rodzice
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 15:08   #213
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
może coś w stylu "uff a już myślałam, że jest gejem"
Chyba to normalne, ze bedac w zwiazku uprawia sie seks, przypomnijcie sobie co wy robilyscie nie posiadajac swojego mieszkania, tylko pokoj w domu rodzinnym, kiedy przychodzil chlopak.
Niektórzy się wyprowadzili mając lat 19, i mają ciche nadzieje, że ich dziecko po skończeniu 18 wyniesie się na swoje i oszczędzi problemów.... Więc wiesz...

Przekonanego się nie przekona. O ile potrafię zrozumieć konserwatywnych rodziców, którzy uważają, że seks po ślubie itd. O tyle nie docierają do mnie argumenty pt.: seks to na swoim, nie wyobrażam sobie, że mi córka za ścianą uprawia seks (nawet cicho i dyskretnie), mój dom i będę w nim robić co chcę więc nie muszę nigdzie pukać i nikogo się pytać czy mogę wejść., itd. itp. To nic nie ma wspólnego z przekonaniami czy swobodą w domu, a brakiem zaufania, demonstracją swojej władzy bo pan każe sługa musi i braku szacunku i zrozumienia do własnych dzieci w kwestii ich prywatności, dojrzałości i intymności.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 15:14   #214
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość
Ja nic nie robię :P. Moi rodzice tego nie tolerują - są z zabitej wsi - jak to zostało stwierdzone w wątku.
Słowa o mieszkaniu na wsi zabitej dechami odnosiły się do poglądu jakoby matka faceta, z którym dziewczyna jest w związku i uprawia seks miała złe zdanie o niej (i tylko o niej - synuś cacy zdaniem mamuni, a właściwie autorki wypowiedzi, która referowała tutaj ten pogląd). Polecam uważniej czytać posty

Edytowane przez sine.ira
Czas edycji: 2009-11-01 o 15:16
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 15:17   #215
SdC
Zakorzenienie
 
Avatar SdC
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 705
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Niektórzy się wyprowadzili mając lat 19, i mają ciche nadzieje, że ich dziecko po skończeniu 18 wyniesie się na swoje i oszczędzi problemów.... Więc wiesz...

Przekonanego się nie przekona. O ile potrafię zrozumieć konserwatywnych rodziców, którzy uważają, że seks po ślubie itd. O tyle nie docierają do mnie argumenty pt.: seks to na swoim, nie wyobrażam sobie, że mi córka za ścianą uprawia seks (nawet cicho i dyskretnie), mój dom i będę w nim robić co chcę więc nie muszę nigdzie pukać i nikogo się pytać czy mogę wejść., itd. itp. To nic nie ma wspólnego z przekonaniami czy swobodą w domu, a brakiem zaufania, demonstracją swojej władzy bo pan każe sługa musi i braku szacunku i zrozumienia do własnych dzieci w kwestii ich prywatności, dojrzałości i intymności.
Z pomarańczowym się zgadzam .

A do zielonego mam pytanie . Z konserwatywnych poglądów wynika właśnie to, że nie uprawia się seksu w domu rodziców. Tak mi się wydaje, czy się mylę?

sine.ira, faktycznie. W złym kontekście użyłam tego sformułowania. Co jednak nie zmienia, że moi rodzice żyją na wsi zabitej dechami, bo tak właśnie uważają.

Edytowane przez SdC
Czas edycji: 2009-11-01 o 15:22
SdC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 15:28   #216
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez SdC Pokaż wiadomość


A do zielonego mam pytanie . Z konserwatywnych poglądów wynika właśnie to, że nie uprawia się seksu w domu rodziców. Tak mi się wydaje, czy się mylę?
Tak, tylko w wypadku konserwatywnych rodziców wynika to z przekonań religijnych a nie z "widzi mi się" albo "ja tak mówię i koniec" "nie bo nie". Itd. Uznają seks po ślubie, a nie seks kiedy chcesz, nawet w krzakach byle nie pod moim dachem.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 15:34   #217
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Tak, tylko w wypadku konserwatywnych rodziców wynika to z przekonań religijnych a nie z "widzi mi się" albo "ja tak mówię i koniec" "nie bo nie". Itd. Uznają seks po ślubie, a nie seks kiedy chcesz, nawet w krzakach byle nie pod moim dachem.
A skąd możesz wiedzieć z czego wynikają konserwatywne przekonania jakichś rodziców? może jeszcze wszystkich?
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 15:39   #218
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Niektórzy się wyprowadzili mając lat 19, i mają ciche nadzieje, że ich dziecko po skończeniu 18 wyniesie się na swoje i oszczędzi problemów.... Więc wiesz...

Przekonanego się nie przekona. O ile potrafię zrozumieć konserwatywnych rodziców, którzy uważają, że seks po ślubie itd. O tyle nie docierają do mnie argumenty pt.: seks to na swoim, nie wyobrażam sobie, że mi córka za ścianą uprawia seks (nawet cicho i dyskretnie), mój dom i będę w nim robić co chcę więc nie muszę nigdzie pukać i nikogo się pytać czy mogę wejść., itd. itp. To nic nie ma wspólnego z przekonaniami czy swobodą w domu, a brakiem zaufania, demonstracją swojej władzy bo pan każe sługa musi i braku szacunku i zrozumienia do własnych dzieci w kwestii ich prywatności, dojrzałości i intymności.
No tak, w czasach kiedy nasi rodzice sie wyprowadzali z domow to mieli wlasnie 18,19 lat. Za komuny latwiej bylo o mieszkanie, prace, bralo sie wczesniej slub. Teraz wez kredyt przed 25 rokiem zycia... jest ciezko i nie kazdy sie wyprowadza na studia, bo jesli mieszka np. w Warszawie i ma uczelnie pod nosem to jaki jest sens.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 15:41   #219
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
A skąd możesz wiedzieć z czego wynikają konserwatywne przekonania jakichś rodziców? może jeszcze wszystkich?

"konserwatyzm 1. «silne przywiązanie do tradycji i niechęć do zmian»
2. «ideologia społeczno-polityczna broniąca tradycyjnego ładu społecznego»"

W Polsce ową tradycją są przekonania religijne i w 99% przypadków właśnie z nimi, ów konserwatyzm jest łączony. Dlatego też, w wypadku konserwatywnych rodziców zwykle pada argument, że seks po ślubie bowiem przed ślubem jest grzechem.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 15:49   #220
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
"konserwatyzm 1. «silne przywiązanie do tradycji i niechęć do zmian»
2. «ideologia społeczno-polityczna broniąca tradycyjnego ładu społecznego»"

W Polsce ową tradycją są przekonania religijne i w 99% przypadków właśnie z nimi, ów konserwatyzm jest łączony. Dlatego też, w wypadku konserwatywnych rodziców zwykle pada argument, że seks po ślubie bowiem przed ślubem jest grzechem.
To ja poproszę jeszcze cytat z linkiem na te 99%
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 16:01   #221
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
To ja poproszę jeszcze cytat z linkiem na te 99%

Jakim krajem jest Polska oficjalnie? KATOLICKIM. Z jakiej wiary wywodzą się tradycje? KATOLICKIEJ. Z czym w Polsce łączony i utożsamiany jest konserwatyzm/konserwatywne poglądy? Z KATOLICYZMEM. Co mówi religia katolicka na temat seksu? PO ŚLUBIE.

Czy to za mało dla Ciebie i coś jeszcze jest niejasne, czy może mam się szarpnąć na gest i w ramach studenckich zajęć dodatkowych przeprowadzić sondę na odpowiedniej grupie ludzi?

P.s A 99% a nie 100% bowiem zawsze trzeba sobie zostawić margines błędu. Także na to, że ktoś nie zrozumie znaczenia pojęcia konserwatyzm w oparciu o Polskie realia.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...

Edytowane przez zagubiona89r
Czas edycji: 2009-11-01 o 16:05
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 16:20   #222
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 055
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
To ja poproszę jeszcze cytat z linkiem na te 99%
Freso, klocisz sie o glupoty, zamiast probowac zrozumiec ogolny sens jej wypowiedzi.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 16:44   #223
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Jakim krajem jest Polska oficjalnie? KATOLICKIM. Z jakiej wiary wywodzą się tradycje? KATOLICKIEJ. Z czym w Polsce łączony i utożsamiany jest konserwatyzm/konserwatywne poglądy? Z KATOLICYZMEM. Co mówi religia katolicka na temat seksu? PO ŚLUBIE.

Czy to za mało dla Ciebie i coś jeszcze jest niejasne, czy może mam się szarpnąć na gest i w ramach studenckich zajęć dodatkowych przeprowadzić sondę na odpowiedniej grupie ludzi?

P.s A 99% a nie 100% bowiem zawsze trzeba sobie zostawić margines błędu. Także na to, że ktoś nie zrozumie znaczenia pojęcia konserwatyzm w oparciu o Polskie realia.
Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Freso, klocisz sie o glupoty, zamiast probowac zrozumiec ogolny sens jej wypowiedzi.
Ja proszę tylko o linka do źródła tego stwierdzenia (nie uważam, żeby to były głupoty )
Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
W Polsce ową tradycją są przekonania religijne i w 99% przypadków właśnie z nimi, ów konserwatyzm jest łączony.
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 16:51   #224
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Ja proszę tylko o linka do źródła tego stwierdzenia (nie uważam, żeby to były głupoty )
Głupotą jest to pytanie. Gdybyś zadała sobie trud zrozumienia mojej odpowiedzi zrozumiałabyś, że w Polsce określenie konserwatywne poglądy wiąże się z religią, więc jak mówię o kimś KONSERWATYSTA to z tym poglądem go utożsamiam. I to nie wymaga statystyk, wykresów, sądy i czegoś podobnego. Dla człowieka czytającego ze zrozumieniem, i rozumiejącego określone terminy jest to sprawą oczywistą.

A dlaczego użyłam określenia 99% już wytłumaczyłam.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 16:56   #225
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Głupotą jest to pytanie. Gdybyś zadała sobie trud zrozumienia mojej odpowiedzi zrozumiałabyś, że w Polsce określenie konserwatywne poglądy wiąże się z religią, więc jak mówię o kimś KONSERWATYSTA to z tym poglądem go utożsamiam. I to nie wymaga statystyk, wykresów, sądy i czegoś podobnego. Dla człowieka czytającego ze zrozumieniem, i rozumiejącego określone terminy jest to sprawą oczywistą.

A dlaczego użyłam określenia 99% już wytłumaczyłam.
Nie ma głupich pytań - to po pierwsze.

A po drugie, jeśli mówisz o swoich subiektywnych odczuciach (dot. konserwatyzmu) to nie wypowiadaj się za ogół (konserwatywnych rodziców).
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 17:04   #226
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Zagubiona, szkoda Twoich nerwow
coraz zabawniej sie robi
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 17:05   #227
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nie ma głupich pytań - to po pierwsze.

A po drugie, jeśli mówisz o swoich subiektywnych odczuciach (dot. konserwatyzmu) to nie wypowiadaj się za ogół (konserwatywnych rodziców).
Tylko, że to nie są moje subiektywne odczucia na temat konserwatyzmu a definicja tego konserwatyzmu.

Jak ktoś ma w nosie czy dziecko uprawia seks w lesie w hotelu czy w samochodzie byle nie za ścianą to to nie jest konserwatyzm a własny światopogląd, którego ja nie rozumiem, a dlaczego to już wyżej wyjaśniłam.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 17:08   #228
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez zagubiona89r Pokaż wiadomość
Tylko, że to nie są moje subiektywne odczucia na temat konserwatyzmu a definicja tego konserwatyzmu.

Jak ktoś ma w nosie czy dziecko uprawia seks w lesie w hotelu czy w samochodzie byle nie za ścianą to to nie jest konserwatyzm a własny światopogląd, którego ja nie rozumiem, a dlaczego to już wyżej wyjaśniłam.
zagubiona89r. z mojej strony eot (wszystko co miałam na ten temat do powiedzenia to powiedziałam i zdania nie zmienię)
__________________



Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 17:11   #229
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 055
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Olcia Pokaż wiadomość
Zagubiona, szkoda Twoich nerwow
niektorzy i tak beda ciagle szukac dziury w calym albo udawac, ze nie rozumieja.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-11-01, 17:16   #230
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
No tak, w czasach kiedy nasi rodzice sie wyprowadzali z domow to mieli wlasnie 18,19 lat. Za komuny latwiej bylo o mieszkanie, prace, bralo sie wczesniej slub. Teraz wez kredyt przed 25 rokiem zycia... jest ciezko i nie kazdy sie wyprowadza na studia, bo jesli mieszka np. w Warszawie i ma uczelnie pod nosem to jaki jest sens.

Uogólnienie.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 17:23   #231
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Skąd ta podstawa roszczeniowa? Nie. Dom jest jej. Ona zarabia, ona płaci, ona go kupiła, ona go utrzymywała.
Wybacz, ale nie tak dawno czytałam Twój wątek o łóżku w pokoju. To skąd on się wziął, skoro to dom Twoich rodziców, oni za niego płacą i będą Twój pokój urządzać jak im się podoba ?
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 17:25   #232
lejdibird
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 382
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
a co pomysli kobieta do ktorej domu i do jej syna wpada z wizyta dziewczyna ,zamykaja drzwi i uprawiaja seks..??
Niestety jak swiat światem kobiety musza bardziej dbać o swoj a opinię i za to za co chlopak zostanie z usmiechem poklepany po ramieniu dziewczyna jest zlinczowana towarzysko.. Wiem ze wam sie wydaje ze teraz są inne czasy i w ogole ale tylko wam sie wydaje ..
Czasami lepwij poczekac jak rodziców nie ma w domu...
Cywilizowana kobieta, która ma w głowie cos więcej niż kościołowe zabobony, nic strasznego nie pomyśli. Owszem, może się czuć niezręcznie, może jej się to uprawianie seksu w czasie jej obecności nie podobac, ale na pewno nie stwierdzi, że nie ma szacunku do dziewczyny syna.
Straszne, że same kobiety tak deprecjonują swoją wartosc. I powielaja jakies bzdurne stereotypy.
Naprawde, jakbym słyszała mojego ponad 70letniego dziadka: "Kobita nie może rządzic chłopem,bo to juz po chłopie" w takim stylu to gadanie.

Czytajac ten wątek, pomyślałam, że niektórzy to juz się urodzili dorosli i zgryźliwi, czepiający się wszystkiego, nie raczący nawet zapukac do pokoju dziecka, myślący, że w domu rzadzi ten, kto ma kasę. I bez dyskusji.

Edytowane przez lejdibird
Czas edycji: 2009-11-01 o 17:26
lejdibird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 17:35   #233
mon88
Zadomowienie
 
Avatar mon88
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1 417
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Dyskusja zmierza donikąd, bo każdy dom ma inne zasady i to w domu trzeba usiąść i ustalić wspólnie zasady. Myślę, że mama tżta autorki wątku, gdyby wcześniej została poproszona o pukanie to prawdopodobnie nie byłoby takiej sytuacji. Być może sprawa pukania nie była dla niej taka całkiem oczywista, może nadal żyła w przeświadczeniue, że to jej mały synuś...

Kiedy mieszkałam jeszcze w rodzinnym domu rodzice zawsze pukali jak ktoś u mnie był... Ba nawet nie przyłazili tylko wołali, bo np. mama zrobiła jakies kanapki, coś. Nie pamiętam, żeby władowała mi się do pokoju bez poproszenia o to. Jeśli chodzi o seks to także nigdy nie był w moim domu temat tabu... Moi rodzice są dość liberalni. Ale mimo wszystko nigdy nie uprawiałam seksu pod ich obecność w domu...
Zdarzało się to np. mojemu bratu, gdy byłam w domu i muszę przyznać, że czułam się z tym nieswojo... I była to dla mnie dziwna sytuacja. Dlatego należałoby też zrozumieć rodziców, że dla nich jest to coś nowego i pewnie do zaakceptowania, ale czasami wolą żyć w nieświadomości dla własnego zdrowia i zastanawiania się, czy aby na pewno ich dzieci się zabezpieczają itp. Częto to dla nich szok, że ich małe dzieci wcale nie są takie małe
Dlatego trzeba zrozumieć różne punkty widzenia, może się wcześniej 'zabezpieczyć' i pogadać z rodzicami, żeby pukali itd.
mon88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 18:14   #234
BrigitteBardot
Zadomowienie
 
Avatar BrigitteBardot
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 1 144
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Widzę, że tu się wszyscy zastanawiają, czyja to była wina - czy młodzi powinni uprawiać ten seks w domu rodziców, czy matka może nie pukać...

A ja myślę, że szokiem jest to, że niektórzy żyją ze swoimi rodzicami minimum 18 lat pod jednym dachem i nie znają ich do tego stopnia, że nie wiedzą, czy mogą sobie pozwolić na seks w ich domu. Bo ja myślałam, że każdy wie, czy jego rodzice są konserwatywni, czy liberalni.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post45174983 LUTY wymienię

Edytowane przez BrigitteBardot
Czas edycji: 2009-11-01 o 18:16
BrigitteBardot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:09   #235
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
Wybaczcie ale że co?? Jak do mojej np 17 letniej córki wpadnie chlopak to mam siedzieć grzecznie w pokoju i nie przemieszczć sie bo oni moga sie miziać?? Hola hola co innego gdyby to bylo małżeństwo a matka wparowała by póżnym wieczorem czy w nocy ale w ciągu dnia pukac??
Możesz się przemieszczać, ale nie musisz włazić do jej pokoju bez pukania. Jak drzwi są zamknięte to się puka i tyle. Tego wymaga po prostu kultura i pomaga to uniknąć niezręcznych sytuacji.

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
Ponawiam pytanie wy pukacie jak poruszacie sie po innych pokojach w mieszkaniu??/
Ja akurat nie mam swojego pokoju i u mnie puka się tylko do łazienki, bo jedyne drzwi w mieszkaniu poza łazienkowymi prowadzą do dużego pokoju i najczęściej są otwarte a do tego przezroczyste. Ale, gdyby każdy miał swój pokój, to gdyby były zamknięte drzwi, pukałabym.

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
W dzisiejszych czasach "dzieci" nie są gorszą kategorią bo swobodnie sobie pozwalają na to na co jeszcze 10 lat temu ich równiesnicy by nie wpadli..
A jak mama zobaczy jak córka czy syn sie przebieraja to co? tragedia taka? nie widziala ich nigdy na golasa??
Dla mnie byłaby to tragedia. Ostatnio moi rodzice widzieli mnie nago, gdy miałam kilka lat. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której rodzice dorastającej/dorosłej córki włażą jej do pokoju a ona akurat nie ma nic na sobie. No masakra po prostu.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Dom to miejsce w którym cała rodzina ma się czuć swobodnie.
Nie wyobrażam sobie sytuacji w której to rodzice czają się, żeby wejść do pokoju dziecka, bo pociecha może robić jakieś niecne rzeczy (czy to się seksić, czy sobie popalać, a może się jeszcze narkotyzować czy coś innego robić...) a starzy mają pukać i czekać aż dziecko zezwoli na wejście
Tylko na czym ta swoboda ma polegać? Na tym, że rodzice mogą wparować do pokoju dziecka bez pukania i dziecko do nich również (również w sytuacji, gdy uprawiają seks)? Czy na tym, że każdy może czuć się swobodnie w swoim pokoju nie stresując się, że ktoś mógłby niespodziewanie wejść, bo np. się przebieram? Naprawdę tak ciężko zapukać? Jak dziecko akurat się przebiera/uprawia seks, to powie "chwileczkę", ogarnie się i otworzy drzwi. Twoja dorosła duma by na tym ucierpiała?

Ktoś gdzieś wcześniej pisał, jak musi czuc się matka, gdy córka gdzieś tam za ścianą robi chłopakowi loda (choć i tak byłyby to tylko jej domysły). A co z córką, gdy mama robi loda tacie? Więc jak? Po urodzeniu dziecka, koniec z seksem?
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 21:36   #236
Olcia
Zakorzenienie
 
Avatar Olcia
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 6 038
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez mmm87 Pokaż wiadomość
Ktoś gdzieś wcześniej pisał, jak musi czuc się matka, gdy córka gdzieś tam za ścianą robi chłopakowi loda (choć i tak byłyby to tylko jej domysły). A co z córką, gdy mama robi loda tacie? Więc jak? Po urodzeniu dziecka, koniec z seksem?
Alez nie! Nie koniec z seksem, tylko wszystko w nocy, bo ktoz to widzial, zeby w "bialy dzien"
Swoja droga smieszne, bo wydaje mi sie, ze w nocy bardziej 'slychac'
Olcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 22:20   #237
abiblabla
Zakorzenienie
 
Avatar abiblabla
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 5 108
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez mmm87 Pokaż wiadomość

Ktoś gdzieś wcześniej pisał, jak musi czuc się matka, gdy córka gdzieś tam za ścianą robi chłopakowi loda (choć i tak byłyby to tylko jej domysły). A co z córką, gdy mama robi loda tacie? Więc jak? Po urodzeniu dziecka, koniec z seksem?

miałam napisac to samo
abiblabla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 23:30   #238
lalalola
Raczkowanie
 
Avatar lalalola
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 174
Angry Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
No i właśnie jak widać po tym watku, wiele osób ten stereotyp (tzn. ten o nieszanowaniu kobiety przez innych bo ta śmie uprawiać seks) podtrzymuje. I to na dodatek same kobiety. Żal.
No wlasnie, niestety...
lalalola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-01, 23:55   #239
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Ja myślę, że jego mamie też wstyd było, ale powinna była zapukać. Przynajmniej tak wychowano, ze się puka, a nie wbija do pokoju jak do stodoły. Ja nigdy nie wchodziłam do pokoju rodziców bez pukania, moi rodzice zawsze pukają, zanim do mnie wejdą, nawet jak jestem sama w pokoju. Po prostu wzajemny szacunek tego wymaga. Moi rodzice uznają po prostu prawo do prywatności i ja także szanuję cudzą intymność.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-02, 09:09   #240
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: "Teściowa" wbiła do pokoju, kiedy się kochaliśmy...

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Skąd ta podstawa roszczeniowa? Nie. Dom jest jej. Ona zarabia, ona płaci, ona go kupiła, ona go utrzymywała.
Mam pytanie: jeśli moja matka nie dołożyła złotówki do mieszkania, w którym mieszkaliśmy całą rodziną, bo tylko ojciec pracował i zarabiał, to on miał jakieś nadrzędne prawa także nad nią, bo to on dom kupił, on zarabia, on płaci i on go utrzymuje? I on może wejść matce do łazienki, a ona jemu nie? Przecież to głupota. Jeżeli kiedykolwiek uznam, że dziecko ma mnie słuchać bo ja płacę/bo jest pod moim dachem, to będzie znaczyło że poniosłam totalną porażkę.

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
Wybaczcie ale że co?? Jak do mojej np 17 letniej córki wpadnie chlopak to mam siedzieć grzecznie w pokoju i nie przemieszczć sie bo oni moga sie miziać?? Hola hola co innego gdyby to bylo małżeństwo a matka wparowała by póżnym wieczorem czy w nocy ale w ciągu dnia pukac??
Ponawiam pytanie wy pukacie jak poruszacie sie po innych pokojach w mieszkaniu??/
W dzisiejszych czasach "dzieci" nie są gorszą kategorią bo swobodnie sobie pozwalają na to na co jeszcze 10 lat temu ich równiesnicy by nie wpadli..
A jak mama zobaczy jak córka czy syn sie przebieraja to co? tragedia taka? nie widziala ich nigdy na golasa??
1 - Tak. Zawsze, jeśli odwiedzam mamę i drzwi do pokoju mojej siostry albo mamy są zamknięte, to pukam i czekam na "proszę". I tak samo było jak jeszcze mieszkałam z nimi.
2 - Wiesz co, to mi przypomina mojego faceta od wfu w podstawówce. Poskarżyłyśmy się z koleżankami, że chłopcy nas podglądają, a usłyszałyśmy w odpowiedzi "a co wy myślicie, że oni gołej baby nie widzieli? to nic nowego dla nich" - tak jakby naszą troską było czy koledzy się aby nie zgorszyli. Tak samo tutaj - mi jest wszystko jedno, czy mój ojciec będzie zażenowany widokiem mojej nagiej osoby, wystarczy, że wiem, że ja będę zażenowana jeśli wejdzie do pokoju, kiedy się przebieram. Że nie wspomnę o tym, że widział mnie ostatnio nago jakieś 15 lat temu, więc raczej od tego odwykł.

Cytat:
Napisane przez irie18* Pokaż wiadomość
dlaczego od razu tak koloryzowac?? Nikt nie mowi o grzecznym siedzeniu w pokoju i nie przemieszczaniu sie tylko o zapukaniu. Wiadomo, ze człowiek po mieszkaniu normalnie sie porusza ale to chyba nie jest tak, ze wszystkie drzwi zawsze są zamknięte? A jak sa zamkniete i u dziecka jest gość to można zapukać to taki problem jest??
Swoja droga wydaje mi się, że dziecko nastoletnie i starsze ma prawo się czuć skrępowane jak rodzic (zwłaszcza przeciwnej płci) zobaczy je nago. Mam 20lat i jakoś nie mam ochoty, żeby tata mi wchodził do pokoju jak się przebieram
Otóż to.

Cytat:
Napisane przez Fresa Pokaż wiadomość
Nic niczemu nie przeczy przecież
Przecież to jest logiczne, że jak dziecko nie ma niczego do ukrycia to nie będzie od rodziców oczekiwało, że będzie pukało do drzwi, w związku z czym rodzice wiedzą, że bez obaw mogą wejść do pokoju dziecka i nie muszą pukać przed wejściem (napisane to samo tylko innymi słowami)

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 16:01 ----------


Wiesz, nie porównywałabym zobaczenia przebierającego się dziecka z parką uprawiającą seks
A jak ja mam do ukrycia swój goły tyłek? Albo rozmowę z koleżanką? Albo cokolwiek innego? Ja moim rodzicom nigdy nie wchodziłam do pokoju bez pukania, oni mi też, nawet jak byłam sama.

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
i pewnie bedziesz miala u niej duzy szacunek ..
nie no jasne wyjdzie na szmatę bo uprawia seks ze swoim facetem porażka jakaś, laski, Wy chcecie żeby Wasze córki uzależniały szacunek własny do siebie od tego, co robią w łóżku?

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
A to w związku z uprawianiem seksu z facetem traci się szacunek u jego matki ? Pierwsze słyszę
Wy to chyba na jakichś wiochach zabitych dechami mieszkacie...jak pragnę zdrowia....
Prawda? Masakra...

Cytat:
Napisane przez Nutka Pokaż wiadomość
a co pomysli kobieta do ktorej domu i do jej syna wpada z wizyta dziewczyna ,zamykaja drzwi i uprawiaja seks..??
Niestety jak swiat światem kobiety musza bardziej dbać o swoj a opinię i za to za co chlopak zostanie z usmiechem poklepany po ramieniu dziewczyna jest zlinczowana towarzysko.. Wiem ze wam sie wydaje ze teraz są inne czasy i w ogole ale tylko wam sie wydaje ..
Czasami lepwij poczekac jak rodziców nie ma w domu...
Ja bym na przykład pomyślała że to zupełnie normalne. Że nie wspomnę o tym, że jakby do mojego syna przyszła dziewczyna to raczej nie wiedziałabym, czy uprawiają seks, bo albo bym nie wchodziła do pokoju, albo bym zapukała i poczekała na odpowiedź.
A jeżeli rodzice faceta mieliby stracić do mnie szacunek, bo z własnym facetem uprawiam seks, to mi na szacunku ludzi oceniających innych przez pryzmat seksu nie zależy, jak pragnę zdrowia.
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:12.