CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M! - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-07-09, 13:14   #31
isabel_g
Przyczajenie
 
Avatar isabel_g
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 21
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Nakrecilyscie sie bardzo
isabel_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 15:57   #32
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

osoba zarabiająca 2,5 tysiąca miesięcznie zabiera się za budowanie domu - to jest serio nominacja do wątku roku ile zamierzasz miesięcznie odkładać na ''budowę''?
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 19:28   #33
Wolha wRedna
Zakorzenienie
 
Avatar Wolha wRedna
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 13 853
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Buhuuuu! Po optymistycznych wizjach autorki to ja jutro lecę kupować kawalerkę toć mnie na bank stać, co ja się jeszcze głupia zastanawiam

A tak na poważnie, to wątek jest bekowy, a magiczne rozmnożenie pieniędzy to już w ogóle.
__________________
aktualizacje
Wolha wRedna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 20:12   #34
AuroraCoriolis
Zadomowienie
 
Avatar AuroraCoriolis
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 1 091
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

skoro masz zamiar budowac 5 lat to moze poodkladaj kase przze to 5 lat i wtedy ruszysz z budowa? wydaje mi sie to rozsadniejsze i jakby co to latwiej bedzie Ci dobrac kredyt a i zobaczysz czy Ci sie plany zyciowe nie zmienia
AuroraCoriolis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 20:25   #35
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
10% wkładu własnego to już jest praktycznie na naszym rynku nieosiągalne (a w tym sporadycznych wypadkach gdzie jest to i tak kończy się to dodatkowymi kosztami ubezpieczenia brakującej kwoty wkładu własnego)
koszty około kredytowe to tak lekko licząc kolejne 10 - 15% wartości nieruchomości do wyłożenia od ręki (poza wymienionymi jeszcze moje ulubione - podatek )
Weź nie strasz. Jestem na etapie odkladania na wkład i czekania na nowy MdM ale skąd te 10-15 na koszty okołokredytowe? Zakładasz jakąś szalenie wysoką prowizję chyba.
Podatek płacisz przy mieszkaniu z rynku wtórnego - 2%.
No i nadal dużo banków ma opcję kredytu przy niskim wkładzie - ale to oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami.


Swoją drogą szkoda, że ludzie nie chcą nawet szacunkowo napisać ile dostali przy jakich zarobkach - to wielu innym by bardzo pomogło.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 20:33   #36
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość

Swoją drogą szkoda, że ludzie nie chcą nawet szacunkowo napisać ile dostali przy jakich zarobkach - to wielu innym by bardzo pomogło.
Każdego sytuacja jest inna. Czasami i tak się ma zdolność wyższą niż chce się kredyt - często ludzie idą po konkretną kwotę i nie pytają o max, tylko o daną kwotę, której im brakuje, więc mogą nawet nie wiedzieć jaką mają zdolność. Do tego dochodzą inne koszty utrzymania, posiadanie innych kredytów i kart kredytowych. Takie podawanie danych jest mało obiektywne.
Jak chcesz oszacować swoją zdolność, to tutaj pierwszy lepszy kalkulator zdolności http://www.bankier.pl/narzedzia/kalk...sci-kredytowej
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 20:40   #37
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Swoją drogą szkoda, że ludzie nie chcą nawet szacunkowo napisać ile dostali przy jakich zarobkach - to wielu innym by bardzo pomogło.
Ale to zależy od mnóstwa czynników. Ktoś zarabia 2500 zł netto, chce kredyt 300 tys. i dostanie, bo ma umowę o pracę na czas nieokreślony i wspaniałą historię kredytową, a na dodatek 30% wkładu własnego. Ktoś inny zarabia tyle samo i żaden bank mu takiego kredytu nie da. Zarobki to tylko jeden z czynników i żeby to było jakkolwiek wiarygodne, to trzeba by było podawać dużo więcej danych, a nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał się takimi danymi dzielić na forum.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-07-09, 20:58   #38
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Weź nie strasz. Jestem na etapie odkladania na wkład i czekania na nowy MdM ale skąd te 10-15 na koszty okołokredytowe? Zakładasz jakąś szalenie wysoką prowizję chyba.
Podatek płacisz przy mieszkaniu z rynku wtórnego - 2%.
No i nadal dużo banków ma opcję kredytu przy niskim wkładzie - ale to oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami.


Swoją drogą szkoda, że ludzie nie chcą nawet szacunkowo napisać ile dostali przy jakich zarobkach - to wielu innym by bardzo pomogło.

W tym wątku jest trochę na ten temat:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=800467
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 21:33   #39
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Weź nie strasz. Jestem na etapie odkladania na wkład i czekania na nowy MdM ale skąd te 10-15 na koszty okołokredytowe? Zakładasz jakąś szalenie wysoką prowizję chyba.
Podatek płacisz przy mieszkaniu z rynku wtórnego - 2%.
No i nadal dużo banków ma opcję kredytu przy niskim wkładzie - ale to oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami.


Swoją drogą szkoda, że ludzie nie chcą nawet szacunkowo napisać ile dostali przy jakich zarobkach - to wielu innym by bardzo pomogło.
szacunkowe pisanie ile kto dostał przy jakich zarobkach nikomu nie pomoże bo co komu po tym, że ja np. dostałam kredyt na 30% mojej zdolności kredytowej z malejącą ratą gdzie taka opcja dotyczy około 5% kredytobiorców suche info o tym ile zarabiam i ile dostałam kredytu nikomu nie pomoże, pomóc może co najwyżej poświęcenie 1 - 2h na wizytę u doradcy

co do kosztów - jedyny powód dla którego nie dobiłam do 10% jest właśnie taki, że miałam 0% prowizji a taką opcję oferował mi tylko 1 z banków, które brałam pod uwagę przy czym to nie był główny czynnik decydujący w związku z czym zakładam, że z prowizją raczej liczyć się trzeba no ale przy rynku pierwotnym faktycznie wyjdzie nieco mniej
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 21:37   #40
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Z ciekawości - co było takim kosztem? Wiadomo, notariusz, rzeczoznawca, ale to przecież nie idzie w kilkadziesiąt tysięcy.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-09, 22:45   #41
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-05
Wiadomości: 647
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Dobra, zejdźcie trochę z dziewczyny, może młoda, nie wie co to oprocentowanie kredytu itd.

Co do kupna mieszkania/domu - wszystko zależy od lokalizacji. W mojej miejscowości ceny 4-pokojowych mieszkań są mniejsze niż 1pokojowe klitki w Warszawie. Ba, czasami nawet widziałam domy w cenach 80-100 tys., co prawda rudery, do kompletnej renowacji, na odludziach, ale da się znaleźć.

Niestety rynek mieszkaniowy w Polsce jest chory i ktoś się za to powinien zabrać. W Niemczech np. prawie nikt nie kupuje mieszkań bo się nie opłaca - mieszkanie wynajmuje się często na całe życie od spółdzielni (oczywiście można się w każdej chwili przeprowadzić), remontuje i urządza po swojemu, mieszka się w takim całe życie, płaci niski czynsz i tyle. Człowiek nie musi się zadłużać na połowę życia, żeby mieć gdzie mieszkać, dzięki temu ma kasę na inne rozrywki. W dzisiejszych czasach inwestycja w domy też jest trochę ryzykowna - pamiętam, że czytałam taki artykuł o domach pobudowanych przez górali, którzy wyemigrowali do USA, ale wysyłali pieniądze do Polski i budowali sobie domy w Polsce z planami, że wrócą na starość. Nikt nie wrócił, domy niszczały latami, gdzieniegdzie jeszcze można spotkać te domki, bardzo ciekawe architektonicznie. Mało kto to posprzedawał, bo to okolice z kiepskimi możliwościami pracy, więc nie było nabywców. Sama mam rodzinę gdzieś w mniejszych wsiach, niektórzy pobudowali sobie niezłe wille - właśnie w taki sposób, że np. 4 braci i każdy pomagał każdemu przy budowie domu, także koszty to często były tylko materiały. Z drugiej strony pobudowali wielkie wille, a za bardzo nie wiadomo kto ma w nich mieszkać - kiedyś była 5 dzieci w rodzinie, teraz widzę tendencję, że wiele osób kończy na 1, czasami dzieci wyjeżdżają do miasta i już na wieś nie wracają, dzisiaj ludzie są bardziej mobilni, częściej migrują za pracą także w ogóle posiadanie mieszkania na własność jest często problematyczne.

A co do marzeń koleżanki - mi ostatnio się bardzo spodobał pomysł "tiny houses" - małe domki, często na kółkach do podróży, ale można oczywiście sobie postawić nieprzenośny, w USA, z pełnym wyposażeniem. Bardzo fajny pomysł, szczególnie w przypadku osób na stałe samotnych. No tylko w Polsce to znowu dochodzą horrendalne ceny ziemi, żeby coś takiego postawić. Tutaj link do youtube jak ktoś jest ciekawy jak to wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=lHjJd4tkvSU

Edytowane przez c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68
Czas edycji: 2017-07-09 o 22:52
c6b6756720a205d307becdde1d052a7f45362f96_64ed273165c68 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-10, 07:58   #42
dori7
Zadomowienie
 
Avatar dori7
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 505
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez isabel_g Pokaż wiadomość
Optymizmu i wiary w marzenia troche! Co Wy tu tak ponure jestescie, emanujecie negatywna energia. Jesli popelnie blad, to bedzie on moj , i wole zalowac ze cos zrobilam niz zastanawiac sie co by bylo gdyby ))))
Ja moze jakas inna jestem ale gdy ktos mi mowi, ze kupi np mieszkanie, a wiem ze zarabia malo, to wspieram go i dopinuje, bo na pewno bedzie zarabial lepiej.
Nasze ograniczenia sa w naszych glowach
jaka u Was dzis pogoda?
W przypadku zakupu nieruchomości ograniczenia to są na rachunku bankowym, a nie w głowie i żaden hurraoptymizm tego nie zmieni. Od samego faktu wzięcia kredytu zarobki nie pójdą magicznie w górę.
__________________
Ludzi dzielimy na potrafiących cieszyć się życiem i takich, którzy je marnują - Phil Bosmans
dori7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 08:21   #43
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
wiadomo - jak trzeba brać kredyt to zarabia się 2,5k a jak trzeba pobudować domek to zarabia się 10k normalna sprawa taka podwyżka zarobków w ciągu weekendu zgodnie z planem na życie
przecież marzenia wystarczą
Ale czytacie co ona pisze, czy tylko wyśmiewacie?
Napisała, że udokumentowanych zarobków ma 2,5 tys. A nieudokumentowanych więcej. Więc zdolności kredytowej nie ma, ale jak będzie płacić za budowę domu, to nikt nie będzie jej pytał o zdolność kredytową, tylko o kasę.

O samym budowaniu domu się nie wypowiadam, bo się na tym nie znam. Jedynie zdrowy rozsądek podpowiada mi, że lepiej zacząć mając oszczędzone przynajmniej połowę kwoty, zamiast rozciągać to w czasie.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 09:41   #44
isabel_g
Przyczajenie
 
Avatar isabel_g
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 21
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Straszna atmosfera tu panuje.
Dokladnie, napisalam ze mam 2600 dochodu udokumentowanego, kwalifikujacego sie do banku, pozostaly dochod tez jest legalny ale nie wlicza sie w zdolnosc.
Nie mniej, jesli sie tak zdarzy ze bede musiala wziac kredyt na dokonczenie budowy, to na pewno nie bedzie tak duzy jak na mieszkanie, a jesli bede cierpliwa i poczekam to mozliwe, ze bez zadnego kredytu sie obejdzie.
Nie rozumiem, czemu za wszelka cene, zamiast pomoc staracie sie udowodnic, ze gow no wiem. Dzwiwi mnie takie negatywne podejscie, i niestety obserwuje to na wizazu ilekroc tu wejde, wiec robie to niechetnie. Ide na forum budowlane, obserwuje na razie ten watek ale sama nie wiem po co, trace nadzieje ze ktos zyczliwy sie jeszcze odezwie, i odpowie na pytanie tytulowe. Milego dnia
isabel_g jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 09:43   #45
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 10:32   #46
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Z ciekawości - co było takim kosztem? Wiadomo, notariusz, rzeczoznawca, ale to przecież nie idzie w kilkadziesiąt tysięcy.
2% - podatek
2% - sporządzenie umowy (jw. prowizji nie miałam bo skorzystałam z innych usług banku, opłata za sporządzenie została)*
1% - notariusz
1% - pierdoły (kontrola stanu budynku, wycena itp.)
1% - ubezpieczenia
1% - gdyby policzyć koszty dodatkowych usług banku, które trzeba wziąć przy kredycie w całym okresie kredytowania*

* suma "bankowych" = 3% gdzie w innych bankach spokojnie całość dobijała do 5 - 6%, po prostu w moim przypadku w większości banków koszty około kredytowe przekraczały 10% wartości

Cytat:
Napisane przez dori7 Pokaż wiadomość
W przypadku zakupu nieruchomości ograniczenia to są na rachunku bankowym, a nie w głowie i żaden hurraoptymizm tego nie zmieni. Od samego faktu wzięcia kredytu zarobki nie pójdą magicznie w górę.
piękne

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Ale czytacie co ona pisze, czy tylko wyśmiewacie?
Napisała, że udokumentowanych zarobków ma 2,5 tys. A nieudokumentowanych więcej. Więc zdolności kredytowej nie ma, ale jak będzie płacić za budowę domu, to nikt nie będzie jej pytał o zdolność kredytową, tylko o kasę.

O samym budowaniu domu się nie wypowiadam, bo się na tym nie znam. Jedynie zdrowy rozsądek podpowiada mi, że lepiej zacząć mając oszczędzone przynajmniej połowę kwoty, zamiast rozciągać to w czasie.
słyszałaś kiedyś o Urzędach Skarbowych? wbrew pozorom to nie jest banda idiotów przekonanych, że osoby z zarobkami na poziomie 2,5k budują sobie chałupy w 5 lat i wbrew wszelkiemu myśleniu życzeniowemu bardzo lubią o takie rzeczy pytać

Cytat:
Napisane przez isabel_g Pokaż wiadomość
Straszna atmosfera tu panuje.
Dokladnie, napisalam ze mam 2600 dochodu udokumentowanego, kwalifikujacego sie do banku, pozostaly dochod tez jest legalny ale nie wlicza sie w zdolnosc.
Nie mniej, jesli sie tak zdarzy ze bede musiala wziac kredyt na dokonczenie budowy, to na pewno nie bedzie tak duzy jak na mieszkanie, a jesli bede cierpliwa i poczekam to mozliwe, ze bez zadnego kredytu sie obejdzie.
Nie rozumiem, czemu za wszelka cene, zamiast pomoc staracie sie udowodnic, ze gow no wiem. Dzwiwi mnie takie negatywne podejscie, i niestety obserwuje to na wizazu ilekroc tu wejde, wiec robie to niechetnie. Ide na forum budowlane, obserwuje na razie ten watek ale sama nie wiem po co, trace nadzieje ze ktos zyczliwy sie jeszcze odezwie, i odpowie na pytanie tytulowe. Milego dnia
jak ktoś zadaje pytanie "hej! mam 2,5k/msc na kijowych umowach i marzy mi się domek" to uwierz, żadna życzliwość nie pomoże w zderzeniu z rzeczywistością po paru słowach krytyki dochody Ci się nagle rozmnożyły, po zarzutach dot. US dochody nagle Ci się zrobiły legalne... z całą sympatią ale pachniesz trollem na kilometr bo albo nie umiesz opisać rzetelnie swojej sytuacji (a potem się dziwisz, że sobie ktoś kpi z kredytu przy 2,5k/msc) albo trochę ubarwiasz swoją sytuację bo Ci się kierunek dyskusji nie spodobał

kwestia tylko w tym, że jakbyś miała taką tęczową sytuację jaką przedstawiasz w ramach odpowiedzi na krytykę to pytanie - po co ten wątek w pierwszej kolejności? serio, ktoś kogo stać na odłożenie na budowę domu w 5 lat musi pisać posty po forach jak dostać 30 letni kredyt na mieszkanie (które jak się okazuje go w sumie nie interesuje)
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 12:17   #47
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Wolha wRedna Pokaż wiadomość
Buhuuuu! Po optymistycznych wizjach autorki to ja jutro lecę kupować kawalerkę toć mnie na bank stać, co ja się jeszcze głupia zastanawiam
.
A ja juz od razu będę celować w apartament na Powiślu

Trzeba jednak przyznać, ze ludzie w Polsce z malymi dochodami jakimś cudem domy budują. Trwa to latami, jest po taniości, na podłodze najtańszy panel, zero wakacji i rozrywek dla dzieci, ale dom jest. W wieku 25 lat oczywiście

A tak powaznie, autorko wątku, daruj sobie ten chory pomysł z domem. Znam kilka budów rozpoczętych i nieskończonych, bo pieniedzy brak. Kupiliby ci ludzie mieszkanie w bloku, wyremontowali, wprowadzili sie i nie musieliby mieszkać w pokoiku u rodziców, bo dom musi być.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 12:33   #48
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Mojwa Pokaż wiadomość
Weź nie strasz. Jestem na etapie odkladania na wkład i czekania na nowy MdM ale skąd te 10-15 na koszty okołokredytowe? Zakładasz jakąś szalenie wysoką prowizję chyba.
Podatek płacisz przy mieszkaniu z rynku wtórnego - 2%.
No i nadal dużo banków ma opcję kredytu przy niskim wkładzie - ale to oczywiście wiąże się z wyższymi kosztami.


Swoją drogą szkoda, że ludzie nie chcą nawet szacunkowo napisać ile dostali przy jakich zarobkach - to wielu innym by bardzo pomogło.
Nie zdecydowałam się na samodzielny kredyt, ale PKO BP czy zarobkach rzędu 2tys zł netto oferowało mi kredyt (mając 20% wkładu własnego) 150tys zł. Inne banki albo w ogóle nic by mi nie pożyczyły, albo jak jeden raptem 60tys zł (chyba na garaż ).

Moja przyjaciółka zakupiła mieszkanie na 100% wartości (brak wkładu własnego) przy zarobkach również 2tys zł netto za 130tys zł i ma ratę trochę ponad 900zł/miesiąc na 30 lat. Teraz banki na 100% już nie dają.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 13:11   #49
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

2 k dochodu, 900 zł rata, z czego takie osoby żyja ?!! A przecież jeszcze dochodzi do tego czynsz, rachunki. Matko kochana, szok i niedowierzanie.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-07-10, 14:06   #50
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
słyszałaś kiedyś o Urzędach Skarbowych? wbrew pozorom to nie jest banda idiotów przekonanych, że osoby z zarobkami na poziomie 2,5k budują sobie chałupy w 5 lat i wbrew wszelkiemu myśleniu życzeniowemu bardzo lubią o takie rzeczy pytać
Tak, słyszałam. Ale jeszcze nie widziałam, żeby Urząd Skarbowy wysyłał swoich pracowników na budowy
Mniejsza o to, bo chodziło mi o to, że może zarabiać więcej, legalnie, bo są to umowy na zasadzie "jak się trafi, to jest, a jak nie, to nie ma". Czyli kasa w portfelu jest, tylko nie zwiększa to zdolności kredytowej przez niepewność takiego dochodu. Bo tak właśnie napisała autorka. Więc nie mnie oceniać czy dochód legalny czy nie.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:23   #51
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez isabel_g Pokaż wiadomość
Straszna atmosfera tu panuje.
Dokladnie, napisalam ze mam 2600 dochodu udokumentowanego, kwalifikujacego sie do banku, pozostaly dochod tez jest legalny ale nie wlicza sie w zdolnosc.
Jak to nie wlicza się w zdolność? Pierwszy raz o czymś takim słyszę.

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
2% - podatek
2% - sporządzenie umowy (jw. prowizji nie miałam bo skorzystałam z innych usług banku, opłata za sporządzenie została)*
1% - notariusz
1% - pierdoły (kontrola stanu budynku, wycena itp.)
1% - ubezpieczenia
1% - gdyby policzyć koszty dodatkowych usług banku, które trzeba wziąć przy kredycie w całym okresie kredytowania*

* suma "bankowych" = 3% gdzie w innych bankach spokojnie całość dobijała do 5 - 6%, po prostu w moim przypadku w większości banków koszty około kredytowe przekraczały 10% wartości
Strasznie dużo miałaś tych kosztów
Braliśmy kredyt hipoteczny w kwietniu i poza notariuszem i prowizją nic więcej nie płaciliśmy. Koszty notariusza podzieliliśmy na pół z deweloperem, prowizję w banku mieliśmy w sumie niską.

W umowie kredytowej nie mamy żadnych dodatkowych usług, akurat ofertę mamy świetną, bo przy około 15% wkładu własnego nie ma żadnego ubezpieczenia pozostałej kwoty ani innych pierdołek. Jedynie jest ten dodatkowy 1% do marży do czasu załatwienia kwestii w sądzie wieczysto-księgowym, czyli przez niecały rok będziemy nieco więcej płacić, aczkolwiek bank pobiera tę opłatę na poczet ubezpieczenia mieszkania, więc luz. Dopiero po załatwieniu kwestii własnościowych będziemy zmieniać ubezpieczyciela (bank nic nie narzuca). Ale tak jest chyba w każdym banku i tego się nie uniknie nigdzie, w skali tych kilku, kilkunastu miesięcy to i tak nie jest jakaś wybitnie wielka kwota.

---------- Dopisano o 15:23 ---------- Poprzedni post napisano o 15:15 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Ale to zależy od mnóstwa czynników. Ktoś zarabia 2500 zł netto, chce kredyt 300 tys. i dostanie, bo ma umowę o pracę na czas nieokreślony i wspaniałą historię kredytową, a na dodatek 30% wkładu własnego. Ktoś inny zarabia tyle samo i żaden bank mu takiego kredytu nie da. Zarobki to tylko jeden z czynników i żeby to było jakkolwiek wiarygodne, to trzeba by było podawać dużo więcej danych, a nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał się takimi danymi dzielić na forum.
Dokładnie, same zarobki wpływ na kredyt mają tak naprawdę niewielki. Często wiele też zależy od analityka, który procesuje konkretny wniosek.

Btw. jest forum, na którym można poznać swoją zdolność kredytową, polecam do poczytania: http://www.forum-kredytowe.pl/f125/

Cytat:
Napisane przez eyo Pokaż wiadomość
co do kosztów - jedyny powód dla którego nie dobiłam do 10% jest właśnie taki, że miałam 0% prowizji a taką opcję oferował mi tylko 1 z banków, które brałam pod uwagę przy czym to nie był główny czynnik decydujący w związku z czym zakładam, że z prowizją raczej liczyć się trzeba no ale przy rynku pierwotnym faktycznie wyjdzie nieco mniej
Jestem bardzo zaskoczona kosztami, o których piszesz
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:26   #52
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Jak to nie wlicza się w zdolność? Pierwszy raz o czymś takim słyszę.
Np. osiągnięte za granicą, zwłaszcza poza UE, które ciężko udokumentować, czyli zazwyczaj nie na umowę o pracę, ale na inne umowy. Spotkałam się też z tym, że jak ktoś pracował krócej niż 3 miesiące w jednym miejscu (a tak często jest przy pracy sezonowej za granicą), to takie dochody w ogóle nie były brane pod uwagę. Tak jakby ich nie było, więc wpływu na zdolność kredytową nie było.
Wiem, bo koleżanka całe studia jeździła do Anglii pracować w barze. 2.5 miesiąca, od lipca do połowy września. Zarabiała w ten sposób na resztę roku akademickiego, dostając sporadycznie jakieś grosze od rodziców. Potem skończyła studia, znalazła pracę i chciała wziąć kredyt. Tamte dochody, mimo że całkowicie legalne, nie były wzięte pod uwagę, bo były to zbyt krótkie okresy pracy, przerywane okresami "bezrobocia" (w " bo wtedy ona studiowała, więc to tak naprawdę nie było bezrobocie, ale bank tak to traktował).
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:28   #53
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Np. osiągnięte za granicą, zwłaszcza poza UE, które ciężko udokumentować, czyli zazwyczaj nie na umowę o pracę, ale na inne umowy. Spotkałam się też z tym, że jak ktoś pracował krócej niż 3 miesiące w jednym miejscu (a tak często jest przy pracy sezonowej za granicą), to takie dochody w ogóle nie były brane pod uwagę. Tak jakby ich nie było, więc wpływu na zdolność kredytową nie było.
Wiem, bo koleżanka całe studia jeździła do Anglii pracować w barze. 2.5 miesiąca, od lipca do połowy września. Zarabiała w ten sposób na resztę roku akademickiego, dostając sporadycznie jakieś grosze od rodziców. Potem skończyła studia, znalazła pracę i chciała wziąć kredyt. Tamte dochody, mimo że całkowicie legalne, nie były wzięte pod uwagę, bo były to zbyt krótkie okresy pracy, przerywane okresami "bezrobocia" (w " bo wtedy ona studiowała, więc to tak naprawdę nie było bezrobocie, ale bank tak to traktował).
OK, rozumiem.
W sumie u nas brali pod uwagę dochody z ostatnich trzech miesięcy, nic co było wcześniej ich nie interesowało.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:32   #54
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
... Potem skończyła studia, znalazła pracę i chciała wziąć kredyt. Tamte dochody, mimo że całkowicie legalne, nie były wzięte pod uwagę, bo były to zbyt krótkie okresy pracy, przerywane okresami "bezrobocia" (w " bo wtedy ona studiowała, więc to tak naprawdę nie było bezrobocie, ale bank tak to traktował).
Nie no, bez jaj. Bank wymaga stałego dochodu, a nie takiego, że sobie ktoś kilka lat/miesięcy temu dorobił za granicą, w ogródku u babci, czy uzbieral kasę na weselu od gości. Bank nie chce zabezpieczenia w postaci posiadanej kasy, tylko zabezpieczenie, że klient będzie spłacać raty co miesiąc, a mając umowę na czas nieokreślony jest to bardziej prawdopodobne, niż to, że ktoś sobie dorobił na wakacjach... Jak można w ogóle tak myśleć? Kredyty zabezpieczone kaucja to zupełnie inna bajka.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 14:52   #55
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Nie no, bez jaj. Bank wymaga stałego dochodu, a nie takiego, że sobie ktoś kilka lat/miesięcy temu dorobił za granicą, w ogródku u babci, czy uzbieral kasę na weselu od gości. Bank nie chce zabezpieczenia w postaci posiadanej kasy, tylko zabezpieczenie, że klient będzie spłacać raty co miesiąc, a mając umowę na czas nieokreślony jest to bardziej prawdopodobne, niż to, że ktoś sobie dorobił na wakacjach... Jak można w ogóle tak myśleć? Kredyty zabezpieczone kaucja to zupełnie inna bajka.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jasne, że tak. Dlatego wcześniej pisałam o stałości i pewności dochodu.
Ale za dochód z pracy sezonowej można dom postawić czy nie można? W trzy miesiące pracując w Norwegii (i jedząc przysłowiowe konserwy, zero rozrywek itp) można oszczędzić tyle, co w rok w Polsce mając pracę ze średnią krajową.
O to mi tylko chodzi. Że niekoniecznie jest tak, że jak ktoś kredytu nie dostanie, to go na budowę domu nie stać. Wszystko zależy od tego ile zarabia i w jaki sposób. I wcale to nie musi od razu oznaczać, że "na czarno".
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 15:32   #56
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
No jasne, że tak. Dlatego wcześniej pisałam o stałości i pewności dochodu.
Ale za dochód z pracy sezonowej można dom postawić czy nie można? W trzy miesiące pracując w Norwegii (i jedząc przysłowiowe konserwy, zero rozrywek itp) można oszczędzić tyle, co w rok w Polsce mając pracę ze średnią krajową.
O to mi tylko chodzi. Że niekoniecznie jest tak, że jak ktoś kredytu nie dostanie, to go na budowę domu nie stać. Wszystko zależy od tego ile zarabia i w jaki sposób. I wcale to nie musi od razu oznaczać, że "na czarno".
Z tym się zgodzę. Wcześniej wybrzmialo to tak, że Twoja koleżanka chciała otrzymać kredyt z uwzględnieniem tego co sobie dorobił jako dochód.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 15:49   #57
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;7536677 6]2 k dochodu, 900 zł rata, z czego takie osoby żyja ?!! A przecież jeszcze dochodzi do tego czynsz, rachunki. Matko kochana, szok i niedowierzanie.[/QUOTE]
Na szczęście ma też premie, ale to nigdy nie jest stała kwota.
A gdzie ma mieszkać ?
Wynajem to dopiero jest bez sensu. Kasa ta sama lub nawet więcej. 35latce już nikt tak chętnie pokoju nie wynajmie.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 15:52   #58
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Z tym się zgodzę. Wcześniej wybrzmialo to tak, że Twoja koleżanka chciała otrzymać kredyt z uwzględnieniem tego co sobie dorobił jako dochód.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, nie. Po prostu bank chciał historię jej dochodów z ostatnich x miesięcy, przyniosła te odcinki wynagrodzenia z Anglii i umowę, to jej powiedzieli, że to za krótki okres i nie wzięli tego pod uwagę.
To było w odpowiedzi na pytanie jakie dochody mogą nie być uwzględnianie przy ocenie zdolności kredytowej. No właśnie takie.
I oczywiście zgadzam się, że nie powinny być uwzględniane.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 16:06   #59
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Nie, nie. Po prostu bank chciał historię jej dochodów z ostatnich x miesięcy, przyniosła te odcinki wynagrodzenia z Anglii i umowę, to jej powiedzieli, że to za krótki okres i nie wzięli tego pod uwagę.
To było w odpowiedzi na pytanie jakie dochody mogą nie być uwzględnianie przy ocenie zdolności kredytowej. No właśnie takie.
I oczywiście zgadzam się, że nie powinny być uwzględniane.
oki
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 16:32   #60
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: CEL:MIESZKANIE jaki kredyt przy jakich dochodach? Pierwsze M!

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
35latce już nikt tak chętnie pokoju nie wynajmie.
Że co ?

Ja się po prostu dziwię, że banki dają kredyty tak biednym ludziom. Przecież szanse, że będą problemy ze spłatą są ogromne.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2017-07-10 o 16:33
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-09-14 13:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.