Pielęgnacja dłoni - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-24, 12:25   #61
PPP90
Zakorzenienie
 
Avatar PPP90
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 582
Dot.: bardzo sucha skóra dłoni - schodzi mi skóra!!!

to ja podbijam wątek
od paru dni mam czerwoną plamę dosłownie na połowie szyi, po lewej stronie. Do tego włąsnie suchą skórę dłoni, wręcz pękającą, również zaczerwienioną. A jakby od wew. strony dłoni schodzi mi skóra, bliżej palców dodam że jak kremowałam to mnie piekło bardzo, musiałam lecieć zmyć ten krem (cytrynowy Cztery Pory Roku). Czy ktoś miał może podobny przypadek? czy to uczulenie? alergia? dodam że nigdy nie miałam raczej z tym problemów..
na tarczyce miałam badania, nic nie wykazało.
acha czerwone miejsca dość często swędzą, ale nie drapię.
__________________
Dbam o siebie


Wielbicielka Labradorów
10.09.2013r. -Jestem Kierowcą
PPP90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 19:51   #62
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 349
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez karolina777 Pokaż wiadomość
niestety konsultacje lekarskie kończyły się na diagnozach że tak po prostu jest, aptecznych maściach z wit A które nic nie dawały..
a problem jest od kilku dobrych lat, i to nie na skutek jakiegoś zdarzenia (poparzeni itp) tylko tak po prostu.
Skora taka peka na dloni zazwyczaj wtedy gdy ejst mocno wysuszona, wtedy staje sie taka sztywna i malo elastyczna. Twoj chlopak musialby uzywac cos co wnika w glab skory i ja zregeneruje i przede wszystkim nawilzy, wtedy skor anie bedzie taka sztywna,stanie sie bardziej elastyczna i nie bedzie tak pekac.

Powiem Ci,ze ja mialam podobny problem i pomoglo mi wcieranie olejow. Olej kokosowy albo oliwa z oliwek. Bardz fajnie nawilzaly i natluszczaly,tez miod bardzo dobrze dziala. Odradzam stosowanie drogeryjnych kosmetykow gdyz maja duzo wysuszajacych skladnikow. Musi sprobowac robic rozne kompresy.
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-25, 23:16   #63
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Wygląda jak egzema. To, co będzie remedium niestety trzeba dla siebie znaleźć metodą prób i błędów...
Polecane przez pseudofeministkę oleje mogą bardzo pomóc, ale mogą też zrobić kuku - w końcu wyciągi roślinne mogą podrażniać. To trzeba sprawdzić empirycznie
Pokrzywa pisze o wodzie z ziemniaków - a pewnie, że pomaga - skrobia, która się wytrąciła nawilża i tworzy ochronny film. Świetna też jest serwatka (kiedyś mi się udało zdobyć mleko nie-UHT i serwatka była cudoooowna).
Jak oleje nie pomogą, to trzeba będzie zastosować okluzję - czyli wszelkie produkty apteczne, które mają w nazwie Cośtam-baza (Lipobaza, Dermobaza itp.) to są mazidła na pochodnych ropy naftowej - wiem, że są be, ale przy takich chorobach skóry wazelina czy parafina są jak najbardziej wskazane, alergii na nie nie ma. Polecam Nanobase - głęboko i na długo nawilża, ale droga jest.
Polecam poczytać strony o atopowym zapaleniu skóry, egzema może być, ale nie musi być objawem AZS. Pielęgnacja jednak jest taka sama

Edytowane przez kawa.
Czas edycji: 2011-04-25 o 23:17
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 03:08   #64
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

W przypadku takich problemów z dłońmi, wskazane jest zastosowanie preparatów o działaniu gojącym, nawilżającym, keratolitycznym, regenerującym i ochronnym. Najlepiej nie ciągnąć naraz kilku srok za ogon, tylko spróbować dość logicznej kolejności:


- na zabliźnienie uszkodzonego naskórka Alantan Plus w kremie lub maści oraz Solcoseryl w maści (jedno i drugie, jak niemal wszystko, może uczulić/podrażnić; jeśli tak się stanie - szukamy innych preparatów gojących), na tym etapie dobrze też zastosować opatrunek lub rękawiczki;
- mocznik na możliwie najlepiej tolerowanym podłożu, na początek w stężeniu 5%, a po zabliźnieniu ranek 10 i 15% (zerknij proszę na ten oto mój post, bo nie chcę się powtarzać: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=25881308 #post25881308);
- jako intensywną kurację regenerującą i "hartującą" skórę dłoni, z całego serca polecam połączenie mocznika z kwasem laktobionowym i/lub glukonolaktonem (można bardzo łatwo ukręcić to samodzielnie albo zastosować jakiś preparat mocznikowy na zmianę z NeoStrata Hand & Nail Cream PHA 8 lub NeoStrata Bionic Lotion PHA 15 - ja kręcę sama, bo składy NeoStraty nie są dla mnie zbyt bezpieczne, a przy tych cenach trudno mi zaryzykować);
- polecam też regenerująco-wzmacniająco-przeciwzapalny krem Exema z serii Cannaderm, który w połączeniu z mocznikiem może zdziałać cuda - ten krem można stosować na wszystkich etapach kuracji.

Mam nadzieję, że coś pomoże
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 13:49   #65
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

bardzo dziękuję za odpowiedzi!
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-26, 23:20   #66
pseudofeministka
Zakorzenienie
 
Avatar pseudofeministka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 7 349
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Wygląda jak egzema. To, co będzie remedium niestety trzeba dla siebie znaleźć metodą prób i błędów...
Polecane przez pseudofeministkę oleje mogą bardzo pomóc, ale mogą też zrobić kuku - w końcu wyciągi roślinne mogą podrażniać. To trzeba sprawdzić empirycznie
Pokrzywa pisze o wodzie z ziemniaków - a pewnie, że pomaga - skrobia, która się wytrąciła nawilża i tworzy ochronny film. Świetna też jest serwatka (kiedyś mi się udało zdobyć mleko nie-UHT i serwatka była cudoooowna).
Jak oleje nie pomogą, to trzeba będzie zastosować okluzję - czyli wszelkie produkty apteczne, które mają w nazwie Cośtam-baza (Lipobaza, Dermobaza itp.) to są mazidła na pochodnych ropy naftowej - wiem, że są be, ale przy takich chorobach skóry wazelina czy parafina są jak najbardziej wskazane, alergii na nie nie ma. Polecam Nanobase - głęboko i na długo nawilża, ale droga jest.
Polecam poczytać strony o atopowym zapaleniu skóry, egzema może być, ale nie musi być objawem AZS. Pielęgnacja jednak jest taka sama
Oleje moga podrazniac? Szczerze powiedziawszy pierwsze slysze. A nawet jezeli to na pewno w mniejszym stopniu niz kosmetyki apteczno-drogeryjne,ktorym od jakiegos czasu praktycznie w ogole nie ufam i uwazam,ze moga przycznic sie jeszcze bardziej do podraznienia niz oleje ktore jedynie potencjalnie moga je wywolac.

Jeszcze moge polecic Twojemu chlopakowi olej tamanu.Tez swietnie dziala na takie przypadlosci.
pseudofeministka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 06:53   #67
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Ja też wtrącę swoje 3gr
Takie problemy skórne miał kiedyś mój alergiczny syn;na szczęście w miarę szybko to zdiagnozowaliśmy i po zaleczeniu musi tylko dbać o nawilżenie/natłuszczenie skóry

[/COLOR]
Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
to są mazidła na pochodnych ropy naftowej - wiem, że są be, ale przy takich chorobach skóry wazelina czy parafina są jak najbardziej wskazane, alergii na nie nie ma.
Kochana,moja córka młodsza ma okropną,natychmiastową alergię na paraffinum liquidum
Wszelkie Balneum,Oilatum odpadają w pielęgnacji...
Dlaczego Ty uważasz,że nie ma na to alergii? Tak drążę ten temat,w obawie,że może ja się mylę
Jak tylko włoży się ją do roztworu któregoś z powyższych,za chwilę skóra robi się zaczerwieniona i mnóstwo małych plamek,krostek wyskakuje...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-27, 20:55   #68
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Ja też wtrącę swoje 3gr
Takie problemy skórne miał kiedyś mój alergiczny syn;na szczęście w miarę szybko to zdiagnozowaliśmy i po zaleczeniu musi tylko dbać o nawilżenie/natłuszczenie skóry
a jaka była diagnoza? i co w końcu pomogło na tę alergie?
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 21:21   #69
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez karolina777 Pokaż wiadomość
a jaka była diagnoza? i co w końcu pomogło na tę alergie?
Diagnoza była taka,że to alergia a byliśmy u dermatologa.
Co tam przepisała konkretnie,to nie pamiętam bo to dawno było,ale różne maści na receptę i od razu pomogło. Oprócz pękania i łuszczenia naskórka miał też ten jeden raz mocno swędzącą skórę.... Ale wiesz,my tu gadu gadu a to trzeba dobrego dermatologa znależć i tyle
Powodzenia
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-27, 23:28   #70
kawa.
Raczkowanie
 
Avatar kawa.
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: gdynia
Wiadomości: 363
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Oleje moga podrazniac? Szczerze powiedziawszy pierwsze slysze. A nawet jezeli to na pewno w mniejszym stopniu niz kosmetyki apteczno-drogeryjne,ktorym od jakiegos czasu praktycznie w ogole nie ufam i uwazam,ze moga przycznic sie jeszcze bardziej do podraznienia niz oleje ktore jedynie potencjalnie moga je wywolac.

Jeszcze moge polecic Twojemu chlopakowi olej tamanu.Tez swietnie dziala na takie przypadlosci.
Mój TŻ ma właśnie rzut AZS na dłoniach. Moje wielkie chęci wspomagania go w cierpieniach olejem z czarnej maliny i olejem awokado (osobno) skończyły się wypryskiem kontaktowym (drobne pęcherzyki i mocny świąd), czyli ewidentną reakcją alergiczną. Nie każdemu pomagają oleje naturalne. Pewnie też zależy dużo od dostawcy i poziomu oczyszczenia produktu.
Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Kochana,moja córka młodsza ma okropną,natychmiastową alergię na paraffinum liquidum
Wszelkie Balneum,Oilatum odpadają w pielęgnacji...
Dlaczego Ty uważasz,że nie ma na to alergii?
Moi wykładowcy - 3 dermatologów, każdy z różnym doświadczeniem - wszyscy twierdzili, że dla dzieci, skór alergicznych i z uszkodzoną barierą lipidową najlepsze są ropopochodne, bo nie ma na nie uczuleń. Ale uczulenia, jak widać, można mieć dosłownie na wszystko.
Ja nie kocham paraffinum liquidum, petrolatum czy mineral oil, ale czasem ciężko znaleźć produkt do skóry atopowej bez tych składników. Przy zaburzeniach bariery hydrolipidowej mogą czasowo pomagać.
Skóra ma to do siebie, że u każdego jest inna - trzeba metodą prób i błędów dojść do tego, co jej służy, a co nie
kawa. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 06:18   #71
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez kawa. Pokaż wiadomość
Moi wykładowcy - 3 dermatologów, każdy z różnym doświadczeniem - wszyscy twierdzili, że dla dzieci, skór alergicznych i z uszkodzoną barierą lipidową najlepsze są ropopochodne, bo nie ma na nie uczuleń. Ale uczulenia, jak widać, można mieć dosłownie na wszystko.
Ja nie kocham paraffinum liquidum, petrolatum czy mineral oil, ale czasem ciężko znaleźć produkt do skóry atopowej bez tych składników. Przy zaburzeniach bariery hydrolipidowej mogą czasowo pomagać.
Skóra ma to do siebie, że u każdego jest inna - trzeba metodą prób i błędów dojść do tego, co jej służy, a co nie

No właśnie (może to nie miejsce na takie zwierzenia okropnie mnie to nurtuje - 90% aptecznych produktów dla skór suchych,atopowych zawiera wymienione przez Ciebie pochodne
Mój starszy jest atopikiem i jak mały był,to mi kazali go kąpać w Balneum;więc jak się mała urodziła,to - po konsultacji z pediatrą - do kąpieli regularnie kupowałam Balneum, Oilatum, Oilan... i niestety,jakoś rok czy więcej miała jak skóra zareagowała okropnym podrażneniem
Mimo tego,że wg. zasad nowej szkoły pielęgnacji starałam się niecodziennie ją kąpać
I do tej pory jest problem...
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-28, 10:13   #72
enii
Wtajemniczenie
 
Avatar enii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Seoul,Kr
Wiadomości: 2 051
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Ja zawsze mialam ladne dlonie, dobrze nawilzone--do czasu

Od kilku miesiecy mam strasznie wysuszona skore dloni, do tego doszlo straszne przesuszenie miedzy palcami( ze az biala sucha skora jest) smaruje kremami ale nie za bardzo pomaga- do dermatologa mam nie po drodze -miala ktoras z Was tak ( co pomoglo?)
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=v7WON...eature=related


22.08.2012 Seoul, Kr (one way ticket)
enii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-28, 16:54   #73
Sylwia1900r
Wtajemniczenie
 
Avatar Sylwia1900r
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 464
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez enii Pokaż wiadomość
Ja zawsze mialam ladne dlonie, dobrze nawilzone--do czasu

Od kilku miesiecy mam strasznie wysuszona skore dloni, do tego doszlo straszne przesuszenie miedzy palcami( ze az biala sucha skora jest) smaruje kremami ale nie za bardzo pomaga- do dermatologa mam nie po drodze -miala ktoras z Was tak ( co pomoglo?)
Ja lubię do suchych dłoni używać na noc cienką warstwą Alantan maść albo niebieska albo druga wersja z panthenolem - rano skóra jak nowa po takiej leczniczej nocy.
Wejdź na stronę producenta www.alantan.pl - tam są wszystkie warianty opisane.
Sylwia1900r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-04, 22:05   #74
kingab93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Ojoj.. Te dłonie przypominają dłonie mojej mamy..kiedy jest ich lepszy stan. Miejmy nadzieję, że to nie to samo.
Moja mama ma uczulenie na chrom i różne detergenty. U niej alergia jest tak silna, że całe opuszki ma popękane do krwi, całe dłonie czerwone, do tego wychudzone palce.. Nie ukrywam, wygląda to strasznie. Co gorsza nikt nie może jej pomóc :-( Powinna mieć jak najrzadziej kontakt z wodą i środkami chemicznymi co jest praktycznie niemożliwe bo pracuje w służbie zdrowia i musi mieć zawsze zdezynfekowane ręce..
Karolina 777 lekarzem nie jestem ale radzę zrobić testy alergiczne bo to prawdopodobnie alergia..
kingab93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 06:37   #75
karolina777
Raczkowanie
 
Avatar karolina777
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 62
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez kingab93 Pokaż wiadomość
Ojoj.. Te dłonie przypominają dłonie mojej mamy..kiedy jest ich lepszy stan. Miejmy nadzieję, że to nie to samo.
Moja mama ma uczulenie na chrom i różne detergenty. U niej alergia jest tak silna, że całe opuszki ma popękane do krwi, całe dłonie czerwone, do tego wychudzone palce.. Nie ukrywam, wygląda to strasznie. Co gorsza nikt nie może jej pomóc :-( Powinna mieć jak najrzadziej kontakt z wodą i środkami chemicznymi co jest praktycznie niemożliwe bo pracuje w służbie zdrowia i musi mieć zawsze zdezynfekowane ręce..
Karolina 777 lekarzem nie jestem ale radzę zrobić testy alergiczne bo to prawdopodobnie alergia..
bardzo dziękuję - to rzeczywiście jest zdjęcie gdy dłonie są w lepszym stanie..
kingab93 czy Twoja mama czymś tę alergię leczy, czy po prostu musi unikać tych substancji ?
karolina777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 08:08   #76
kingab93
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 45
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Bierze regularnie proszki od alergii, smaruje dłonie na noc grubą warstwą maściami (np. Momederm, Dermaderm) i śpi w rękawiczkach. Po nocy dłonie są w lepszym stanie. Też była u wielu dermatologów i praktycznie żaden nie odkrył dokładnej przyczyny tego zjawiska, wszystko to same domysły.
Ja znowu mam egzemę Skłonność do problemów skórnych odziedziczyłam po mamie
kingab93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 09:27   #77
Paulinka675
Zakorzenienie
 
Avatar Paulinka675
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: XXX
Wiadomości: 4 248
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

ja miałam tak po używaniu zwykłego mydła, dłonie mi pękały, były bardzo suche

zmieniłam mydło na białego jelenia i problem zniknął, do tego polecam jakiś dobry krem do rąk np, sanoflore lub caudalie
__________________
"Life is like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

2014 3
Anne Rice - Pandora

włosomaniaczka 11.2009

nic mnie bardziej nie drażni jak brak składów w KWC oraz na blogach kosmetycznych
Paulinka675 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-05, 20:58   #78
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Moje dłonie wyglądają dokładnie tak samo- a cierpię na atopowe zapalenie skóry. Bardzo pomógł mi dobry dermatolog, zalecił maści i kremy do stosowania w czasie "ataku" i na codzień
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-06, 12:26   #79
Jenna__
Rozeznanie
 
Avatar Jenna__
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 676
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez pseudofeministka Pokaż wiadomość
Skora taka peka na dloni zazwyczaj wtedy gdy ejst mocno wysuszona, wtedy staje sie taka sztywna i malo elastyczna. Twoj chlopak musialby uzywac cos co wnika w glab skory i ja zregeneruje i przede wszystkim nawilzy, wtedy skor anie bedzie taka sztywna,stanie sie bardziej elastyczna i nie bedzie tak pekac.

Powiem Ci,ze ja mialam podobny problem i pomoglo mi wcieranie olejow. Olej kokosowy albo oliwa z oliwek. Bardz fajnie nawilzaly i natluszczaly,tez miod bardzo dobrze dziala. Odradzam stosowanie drogeryjnych kosmetykow gdyz maja duzo wysuszajacych skladnikow. Musi sprobowac robic rozne kompresy.
Mnie też czasem mocno się wysusza i potem pęka skóra dłoni, ale pod wpływem detergentów. I faktycznie, wcieranie oliwy z oliwek pomaga mi najbardziej. Na noc używam też kremu Lipolan lub maści z witaminą A i po kilku dniach wszystko ustępuje. Tyle, że mnie szkodzą detergenty i postać schorzenia jest lżejsza.
Jenna__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-07-20, 13:35   #80
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
- jako intensywną kurację regenerującą i "hartującą" skórę dłoni, z całego serca polecam połączenie mocznika z kwasem laktobionowym i/lub glukonolaktonem (można bardzo łatwo ukręcić to samodzielnie albo zastosować jakiś preparat mocznikowy na zmianę z NeoStrata Hand & Nail Cream PHA 8 lub NeoStrata Bionic Lotion PHA 15 - ja kręcę sama, bo składy NeoStraty nie są dla mnie zbyt bezpieczne, a przy tych cenach trudno mi zaryzykować);
Mam nadzieję, że coś pomoże
Podbijam, bo ma bardzo suche dłonie: w jakich proporcjach kręcisz ten preparat ?
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 00:52   #81
banana split
Raczkowanie
 
Avatar banana split
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 225
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez gatilla Pokaż wiadomość
Podbijam, bo ma bardzo suche dłonie: w jakich proporcjach kręcisz ten preparat ?
Różnie, mocznik 5-10%, kwas laktobionowy podobnie. Jeśli nie masz ran, możesz zacząć od wyższych stężeń. W przeciwnym wypadku startuj od 5% każdego ze składników i potem stopniowo zwiększaj do 10%. Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale nie wiedziałam, że pytałaś.
__________________
Królik doświadczalny w służbie wszystkim atopikom.
banana split jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-09, 08:39   #82
gatilla
Rozeznanie
 
Avatar gatilla
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 630
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez banana split Pokaż wiadomość
Różnie, mocznik 5-10%, kwas laktobionowy podobnie. Jeśli nie masz ran, możesz zacząć od wyższych stężeń. W przeciwnym wypadku startuj od 5% każdego ze składników i potem stopniowo zwiększaj do 10%. Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam, ale nie wiedziałam, że pytałaś.
Dzięki ! Nie, nie mam ran, więc do dzieła
gatilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-10, 14:43   #83
Kaska*
Raczkowanie
 
Avatar Kaska*
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 63
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Cytat:
Napisane przez kingab93 Pokaż wiadomość
Ojoj.. Te dłonie przypominają dłonie mojej mamy..kiedy jest ich lepszy stan. Miejmy nadzieję, że to nie to samo.
Moja mama ma uczulenie na chrom i różne detergenty. U niej alergia jest tak silna, że całe opuszki ma popękane do krwi, całe dłonie czerwone, do tego wychudzone palce.. Nie ukrywam, wygląda to strasznie. Co gorsza nikt nie może jej pomóc :-( Powinna mieć jak najrzadziej kontakt z wodą i środkami chemicznymi co jest praktycznie niemożliwe bo pracuje w służbie zdrowia i musi mieć zawsze zdezynfekowane ręce..
Karolina 777 lekarzem nie jestem ale radzę zrobić testy alergiczne bo to prawdopodobnie alergia..

Mam podobny problem, tylko ze dlonie pekaja mi glownie miedzy palcami. Ostatnio ograniczylam bezposredni kontakt z detergentami. Uzywam rekawiczek, nawet jesli mam umyc jedna lyzeczke. Nie uzywam juz mydel w plynie, zamienilam je na naturalne mydelka w kostce. Zauwazylam dosc duza poprawe. Niestety tez pracuje w sluzbie zdrowia, wiec w pracy myje rece tym co jest dostepne, czyli okropnie wysuszajacym mydlem antybakteryjnym i zelem alkoholowym.
Kaska* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-16, 23:05   #84
lois lane 79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 13
Dot.: Marszczące się, pękające dłonie, pomóżcie..

Twój chłopak mógłby spróbować użyć preparatów z aloesem, który działa silnie nawilżająco, przyśpiesza regenerację i odbudowę skóry a ponadto chroni przed nadmierną utratą wody. Mój mąż stosował nawilżający żel aloesowy na mocno przesuszoną skórę dłoni i pomógł mu.
lois lane 79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 20:37   #85
ChmielOwaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Exclamation Idealny krem do rąk

Witam.

Mam problem ze skórą moich dłoni, gdyż szczególnie o tej porze roku mają w zwyczaju się przesuszać. Stają się szorstkie, a czasem nawet pękają. Byłam u dermatologa to kazał mi nosić rękawiczki i smarować zwykłym kremem do rąk. No okej. Poszłam do Rossmanna i kupiłam krem do rąk z Ziaji kokosowy,ale tylko mi je podrażnił. Moje dłonie potrzebują intensywnego nawilżenia, ale nie mam pojęcia jaki krem spełni moje oczekiwania.
ChmielOwaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 20:51   #86
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Idealny krem do rąk

Możesz wypróbować krem do rąk Avene Cold Cream, mi bardzo pomógł przy przesuszach Teraz pomaga mi krem Avonu Care Intensive Moisture.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 20:55   #87
ChmielOwaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Idealny krem do rąk

Jeśli chodzi o firmę Avon to nie ufam ich produktom. Przed świętami kupiłam sobie krem do rąk i pojawiła się reakcja alergiczna.
ChmielOwaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 21:08   #88
oineso
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 163
Dot.: Idealny krem do rąk

Najzwyczajniesza maść z witamiją A ochronna rozwiąże problem koszt 3 zł
z apteki
oineso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 21:13   #89
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Idealny krem do rąk

Cytat:
Napisane przez ChmielOwaa Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o firmę Avon to nie ufam ich produktom. Przed świętami kupiłam sobie krem do rąk i pojawiła się reakcja alergiczna.
Nie każdemu pasuje wszystko, wiadomo Nie narzucam nic Ale Avene naprawdę jest dobrym kremem Sama mam ogromny problem z dłoniami, teraz jest lepiej trochę niż rok temu, więc Avon czy np. Alterry krem z granatem i aloesem mi wystarcza.
Mojemu TŻ-towi pomaga oliwkowy krem Isany (a mu skóra na dłoniach pękała niemal, sypała się), kosztuje teraz 2 zł z groszami, to nic nie stracisz, jak wypróbujesz.

Cytat:
Napisane przez oineso Pokaż wiadomość
Najzwyczajniesza maść z witamiją A ochronna rozwiąże problem koszt 3 zł
z apteki
Mi maść nie pomogła Ale dodawana do innego kremu wzmacnia jego działanie.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 21:20   #90
ChmielOwaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: Idealny krem do rąk

Dziękuję za porady.

Jutro skoczę do apteki po krem z tą witaminą A . I spróbuję jeszcze tych co napisała mi Kretka666.


Pozdrawiam.
ChmielOwaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-09-29 13:51:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.