Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-25, 00:42   #1
Wezniezwariuj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 5

Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!


Witam Wszystkie Kobietki,

Otóż mam pewien problem, chodzi o moją przyszłą teściową. A tak do rzeczy: jestem z chłopakiem, który był wychowywany tylko przez mamę, ponieważ jego rodzice rozstał się. Nie mamy jeszcze slubu, planujemy go, ale w sumie sama nie wiem czy cos z tych planow wypali. Na ogół w miare dobrze rozmawia mi sie z jego mamą, lecz jest ona typem czlowieka, ktory wszystko wie najlepiej. W kwietniu okazało się, że jestem w ciąży i od tej pory zaczęła pokazywać swoje mądrości. Na początku nie podobał jej się moj lekarz prowadzący ciążę. (Ogólnie chodzę do lekarza na NFZ ponieważ nie jesteśmy w stanie opłacać lekarza prywatnie) Co chwilę słyszałam jakieś uwagi np. że taką kartę ciąży to ona miala jak była w ciąży , że co to za stara karta. Dlaczego ten lekarz nie zrobił mi USG na pierwszej wizycie. Dlaczego nie kazał mi brać innych witamin oprócz kwasu foliowego. Co chwilę słyszałam, że ona była z córką prywatnie u takiej super doktor i żebym ja też sie do niej zapisała na NFZ. Oczywiście jak powiedziałam, że ja nie będę zmieniać lekarza, bo mu ufam i wierzę, że robi to coś się należy. To usłyszałam, że mogłabym się zapisać jednak do tej jej lekarz, żeby sprawdzić czy mi powie to samo co mój ( gdzie miałam już kartę ciąży, zrobione usg, wszystkie wyniki z krwi itd.) i powiedziała mi, że mam iść bez tej karty I "przypalić frana", że pierwszy raz jestem u lekarza. (Bez wyników z krwi to co ona by mi powiedziała? Założyła by jeszcze jedna kartę i co? Smieszne). No i oczywiscie temat o imionach. Ja już na starcie powiedziałam, że mam wybrane imiona. Oczywiście musiała się nagadac... A to, że tyle dzieci się tak nazywa. A to, że jej się nie podoba, a podoba jej się takie I siakie imię. Pomimo, iż jasno i wyraźnie powiedziałam, że już wybrałam i zdania nie zmienię, to pieprzy nadal. (Dodam, że jego mama pracuje w aptece) Pewnego dnia lekarz kazał mi brać witaminy, pokazał mi opakowanie(zrobiłam sobie zdjęcie opakowania, żeby nie przypisywać nazwy). Mój chłopak stwierdził, że powinnam pokazać je jego mamie, to od razu jak będzie w pracy mi weźmie, żebyśmy nie musieli jeździć po aptekach. Jak pokazałam jej zdjęcie tego opakowania. To z takim oburzeniem powiedziała "nie ma takich" jakby nie wiem, lekarz kazał brać mi witaminy produkowane w XX wieku, albo jakby sobie je wymyślił. Później jak się okazało, że jednak ISTNIEJĄ takie witaminy (wystarczy wpisać nazwę w wyszukiwarkę), to oczywiście zaczęła mi wciskać jakieś inne "lepsze". Przecież nie jestem głupia i potrafię sobie porównać sklad. Ona nawet tego nie zrobiła, a stwierdziła, że te co kazał mi brać są beznadziejne. Co było w ogóle nie prawdą.



Najgorsze jest w tym wszystkim to, że mój chłopak to taki maminsynek. Co jego mama powie to jest święte. Kloce się z nim za każdym razem, bo on nie widzi tego, że jego mama się wpieprza. Uważa, że jego mama przecież "może ma rację, i mogłabym czasami nie być taka uparta" z lekarzem mówił to samo, żebym jednak poszla do niej zobaczyć czy powie to samo. Z tabletkami, że te co jego mama powiedziała to są lepsze. Nie potrafi nigdy powiedzieć, że może jednak to ja mam rację, a nie jego mama.



Nie mieszkamy jeszcze razem, mamy wstępnie przeprowadzić się do mieszkania faceta z którym jest jego mama. Ja aktualnie studiuje. Mówiłam jej już setki razy, że na ta chwilę będę mieszkać z rodzicami, bo przez wakacje nie będę miała pieniędzy (Ogólnie mam stypedium naukowe) i że lepiej żeby mój chłopak odkładal jakieś pieniądze z wypłaty, niz jak mielibyśmy już mieszkać ze sobą, oplacac rachunki, żywic się tylko za jego wypłatę. Jak zacznie się rok akademicki to I ja będę miała pieniądze znowu więc będzie nam lepiej. Jego mama oczywiście co chwilę mówi nam żebyśmy się już przeprowadzili (żebyśmy wiedzieli jak to jest razem mieszkać. Osobiście uważam, że to czy zaczniemy mieszkać teraz czy kilka miesięcy później to nic nie zmieni, albo się będziemy dogadywać albo nie, trudno) oczywiście Ona już nawet wie, jak nam te mieszkanie przemeblowac, ona tam ma wieszkac jakieś karnisze I zasłony, zmieniać firanki, że jakiś dywan musimy mieć I inne ☠☠☠☠☠☠☠ety. Kilka dni temu powiedziałam jej, że chce isc na usg 4D, że może uda się już zobaczyć płeć. (Jestem w 16 tygodniu ciazy) to nie, ona uważa, że za wcześnie. Mówię jej, że już od 13 tygodnia płeć jest w pełni ukształtowana, a ona dalej swoje, że Ona to by jednak poczekala. (I tak chce iść prywatnie na te USG, żeby mieć pamiątke z nagraniem, przy okazji może pokaże co skrywa między nogami) A na co mam czekać jak kolejne usg na NFZ będę miała w ok 20-22 tygodniu ciazy.



Nie wiem co robić. Martwię się, że z dnia na dzień będzie coraz gorzej. A jak się urodzi dziecko to juz całkowicie. Nie wiem jak wpłynąć, na swojego chłopaka, żeby jednak potrafił stanąć w mojej obronie. Bo na tą chwilę, potrafil przyznac racje tylko mamie, która jak słyszy jeszcze takie słowa z jego ust, to jeszcze bardziej obrasta w piorka. A ja w takich momentach jestem bezradna, bo dwie osoby, albo trzy (bo jeszcze ten jej facet, zawsze ją popiera zeby sie jej przypodobac) na mnie jedna, jestem wtedy bezradna. Na pewno nie będę z nim jeśli będzie cały czas obstawal za mamą. Ale nie chce tego, Kocham go, dogadujemy się bardzo dobrze, zależy mu na mnie i na dziecku.



Przepraszam, jeśli temat się powtórzył, pozdrawiam.
Wezniezwariuj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 06:21   #2
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1 991
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

mieszkanie z nią na pewno nie polepszy waszej sytuacji...
podejrzewam, że nie stać was na wynajęcie czegoś dla siebie [?], więc no cóż...będziesz się męczyć i tyle. co bym zrobiła? no cóż, pierwsza sprawa to twoj facet powinien stawać w twojej obronie, z nim porozmawiaj o tym co cię boli.
jak mu to nie będzie szło to nie zwlekaj i sama powiedz jej prosto w twarz, że tego i tego sobie nie życzysz.
jednak ja już słyszę to jej gadanie, że jesteś "u niej w domu" i bla bla....


nie czaję dlaczego chcieliście zamieszkać z jednym z rodziców



i kurde,w sumie te przykłady o których piszesz - to nie jest jakieś szczególnie wredne moja mama jest podobną osobą, ale ona tak gada żeby pogadać, nie ma to jakiegoś przykrego charakteru


ale oczywiście wnioskuje tylko po tym co napisałaś, tylko ty wiesz czy coś cię denerwuje naprawdę czy po prostu lekko irytuje
f6ce7c3ca500955a4c7e3c56259edd7b2c023af2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 06:48   #3
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 16 089
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Tak masz rację,będzie tylko gorzej .szczegolnie ze planujesz się do niej wprowadzić
Dopóki się nie samodzielnicie (wyprowadzicie na swoje)będziesz musiała wysluchiwac dobrych rad teściowej
Ps.twoja mama ci zadnych rad nie daje?
7623cb0b746b4d40e529fc123bf669aade741778_65822f07d8014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 06:49   #4
Karena 73
Kobieta z klasą
 
Avatar Karena 73
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 058
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Masz problem z chłopakiem, a nie jego mamusią.
Na Twoim miejscu wolałabym być samotną matką i mieszkać u swoich rodziców, niż brać ślub z teściową. Twój chłopak nie nadaje się do związku, skoro nie odciął pępowiny.
__________________
Miłość to gra we dwoje, w której oboje muszą wygrywać.
Karena 73 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 06:54   #5
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Cytat:
Napisane przez Karena 73 Pokaż wiadomość
Masz problem z chłopakiem, a nie jego mamusią.
Na Twoim miejscu wolałabym być samotną matką i mieszkać u swoich rodziców, niż brać ślub z teściową. Twój chłopak nie nadaje się do związku, skoro nie odciął pępowiny.


Samotne macierzyństwo przy takiej alternatywie jawi się niemal jak sielanka.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 06:59   #6
patusiaa23
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 713
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Tradycyjnie powinien być zmieniony temat wątku na "Problem z przyszłym MĘŻEM!". Sama nazywasz go mamisynkiem, sama mówisz, że dla niego słowa matki święte, nie stanie nigdy po twojej stronie, a ty sobie wamawiaj, że chodzi o jego matke
patusiaa23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 07:00   #7
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Jezeli Twoj chlopak jest przydupasem mamusi to Twoja przyszlosc ksztaltuje sie do dupy. Tez wolalabym juz mieszkac z rodzicami i byc samotna matka niz babrac sie w takim piekielku. Zastanow sie czy na pewno chcesz takiego ujowego zycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-25, 07:16   #8
kotissska
Rozeznanie
 
Avatar kotissska
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 770
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

A chłopak nagle tak zaczął przejawiać objawy maminsynka czy od dawna już taki as? ciężko będzie go zmienić, ale musi zrozumieć że albo wy i wasze nowe życie albo spódnica mamusi.
kotissska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 07:41   #9
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Zdecydowanie NIE przeprowadzaj się - przyszła teściowa najpierw będzie krytykować WSZYSTKO, co zrobisz (albo krytykować, że czegoś nie zrobiłaś), a potem wmówi Ci jeszcze, że przy dziecku nie umiesz robić nic. To nie jest potrzebne po porodzie, uwierz mi. Zostań z rodzicami, wyprowadźcie się, gdy będą ku temu finanse - stałe źródło dochodów. Oczywiście, wyprowadźcie się bez rodziców. Z przyszlym mężem pogadaj i powiedz jasno to co tu oraz zapowiedz, że Ty z dwojgiem dzieci nie bedziesz żyć w domu, zwłaszcza w przypadku, gdy jednym rządzi teściowa.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 07:52   #10
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Chlopak powinien byc 100 % po twojej stronie. Mieszkac tam nie poszlabym za nic.
Natomiast nie wiem, czemu tak przejmujesz sie jej gadaniem? Pogada i przestanie a ty trzymaj sie swojego.
Co do lekow i suplementow natomiast mam inne zdanie. Lekarz czesto przepisuje to z czego ma korzysci, praktuka stara jak swiat. Niekoniecznie najlepsze i w dobrej cenie dla ciebie. Nie raz i nie dwa pytalam ciotki, ktora rowniez pracuje w aptece i wybieralam inna opcje. Co do porownywania skladow to akurat sorry, raczej nie bedziesz miala wiekszej wiedzy od osoby , ktora ma z tym do czynienia. Tutaj akurat warto sie zastanowic i moze posluchac, skoro masz mozliwosc a nie sadze, zeby chciala w tej sytuacji zle.
Czarno widze to samodzielne zycie, za stypendium naukowe ? To nie sa "powazne "pieniadze, nie wiem ile on zarabia i pewnie w efekcie skonczu sie na pomocy rodzicow a wtedy ciezko uniknac dobrych rad
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 08:03   #11
ajah
wańka wstańka
 
Avatar ajah
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 12 467
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

matka Twojego chłopaka jest dość inwazyjna i natarczywa. Zgadzam się, że wspólne mieszkanie z nią to zly
pomysl.
inna sprawa, że nakrecasz się jak dziecko i teraz, nawet jeśli ona radzilaby ci dobrze to i tak nie posluchasz.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
__________________
nauczycielu, zajrzyj
ajah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-25, 08:04   #12
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

1 nie zarabiasz, studiujesz i zaciazyliscie. Nieodpowiedzialnie na maksa
2 chlopak maminsynek zle wrozy na przyszlosc. Kolejny powod za tym zeby najpierw rozwiazac problemy a potem sie zareczac i zachodzic w ciaze

3 o mieszkaniu z rodzicem juz napisalydziewczyny

4 przezywasz jakies ☠☠☠☠☠☠☠y - opinie mamy chlopaka a nie zwracasz uwagi na swoje dziecinne postepowanie..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 08:05   #13
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Serio chcesz mieszkać z matką chłopaka, przez którą wariujesz jeszcze z nią nie mieszkając? Zwariowałaś?
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 08:08   #14
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Cytat:
Napisane przez Wezniezwariuj Pokaż wiadomość
Martwię się, że z dnia na dzień będzie coraz gorzej. A jak się urodzi dziecko to juz całkowicie.
Niestety słusznie się martwisz.
Cytat:
Napisane przez Wezniezwariuj Pokaż wiadomość
Nie wiem jak wpłynąć, na swojego chłopaka, żeby jednak potrafił stanąć w mojej obronie.
Nie wpłyniesz Taki po prostu jest. Sam musi do pewnych decyzji dojrzeć (albo nie...).

Cytat:
Napisane przez Wezniezwariuj Pokaż wiadomość
Kocham go, dogadujemy się bardzo dobrze, zależy mu na mnie i na dziecku.
No jednak nie dogadujecie się bardzo dobrze, skoro o Waszym wspólnym życiu decyduje jego mama.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 08:24   #15
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Pozwij go alimenty i zostan u rodzicow. Zrobil dziecko, to niech idzie do pracy, a nie ze on taki biedny student i mamusia wszystko za niego zalatwi.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 08:47   #16
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Ja bym się jednak zastanowiła czy z tym lekarzem i tabletkami teściowa nie ma racji. Poza tym dziecko faktycznie wpadło trochę w złej kolejności - nie jesteście jeszcze samodzielni i tak poważniej odpowiedzialni. Co doradzić? Nie wiem - może warto się razem usiąść i pogadać. Teściowa powinna wam dać więcej przestrzeni, ale pewnie boi się, że sami nie ogarniecie tematu. Może gdybyście pokazali jasno, że macie swój plan i idziecie do przodu na własny rachunek byłoby lepiej .
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 08:55   #17
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja bym się jednak zastanowiła czy z tym lekarzem i tabletkami teściowa nie ma racji.
No jak ich nie stać na prywatnego lekarza to cóż, nie ma racji.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 09:00   #18
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Zrozumiałam, że ta druga lekarka polecana przez teściową przyjmuje prywatnie, ale też na NFZ.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 09:03   #19
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

A faktycznie, nie doczytałam tego Ale nie bardzo rozumiem dlaczego autorka miałaby zmieniać lekarza, któremu ufa.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-06-25, 09:05   #20
Magianelka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 95
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

[1=ad661336dba67467d5566b7 c0c939a9c82ec46ac_5f7e487 29cea2;84392076]Jezeli Twoj chlopak jest przydupasem mamusi to Twoja przyszlosc ksztaltuje sie do dupy. Tez wolalabym juz mieszkac z rodzicami i byc samotna matka niz babrac sie w takim piekielku. Zastanow sie czy na pewno chcesz takiego ujowego zycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Kiedyś spotykałam się z takim maminsynkiem i... ogólnie było bardzo dobrze, ale kiedy pojawiała się w okolicy jego mama, to wszystko szlak trafiało. Niestety, pogłębiało się to z miesiąca na miesiąc, aż było nie do wytrzymania, bo zaczęła wtrącać się dosłownie o każdą jedną sprawę, robiła mu wodę z mózgu, gdy był w domu...

Problem nie leży w teściowej, a w Twoim chłopaku. TO ON pozwala na takie traktowanie Ciebie. Tak już jest, że 'pozycja kobiety' w danej rodzinie zależy od tego, jak traktowana jest przez swojego mężczyznę.
Możesz pogadać z facetem o tym wszystkim, co Cię boli, ale raczej wątpię by taka kwestia uległa zmianie na trwałe, ale spróbować nie zaszkodzi. W każdym bądź razie - tak, jak dziewczyny wcześniej mówiły, lepiej być samotną matką, niż przechodzić przez takie piekło, a wiedz, że jak urodzi się dziecko, to łatwiej nie będzie, a wręcz przeciwnie.
Magianelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 09:07   #21
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Się strzeliło dzieciaczka z panem bezjajecznym, a szuka winy w jego matce (która w kilku rzeczach racji nie ma, ale w innych ma). Cóż, "taka sytuacja".
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 09:07   #22
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Bo pewnie nie ma żadnego porównania. Ja bym się poszła skonsultować z kimś innym i wtedy zdecydowała co mi bardziej pasuje.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 09:15   #23
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja bym się jednak zastanowiła czy z tym lekarzem i tabletkami teściowa nie ma racji. Poza tym dziecko faktycznie wpadło trochę w złej kolejności - nie jesteście jeszcze samodzielni i tak poważniej odpowiedzialni. Co doradzić? Nie wiem - może warto się razem usiąść i pogadać. Teściowa powinna wam dać więcej przestrzeni, ale pewnie boi się, że sami nie ogarniecie tematu. Może gdybyście pokazali jasno, że macie swój plan i idziecie do przodu na własny rachunek byłoby lepiej .
Z tym się zgodzę. Pierwszy przykład z brzegu (z tego, co napisała Autorka): no kurczę, jeżeli chcę iść na usg 4d, to idę, a nie jakieś konsultacje z teściową i pokazywanie tym, że moje zdanie łatwo zmienić lub osłabić.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 11:22   #24
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

A po co ją wprowadzasz we wszystkie swoje sprawy, o każdej pierdółce jej gadasz ? Potem zdziwko, że ona wypowiada swoją opinię. Może myśli, że tego oczekujesz kiedy wtajemniczasz ją w swoje sprawy.
Serio musisz jej obwieszczać, że idziesz na USG, jakie imię wybrałaś, jakie witaminy bierzesz, czy masz kartę ciąży i jaką ?
Proponuję swoje sprawy zostawić dla siebie, nie wprowadzać w nie postronnych osób, jak najmniej debatować o nich poza związkiem, jednym słowem - żyć swoim życiem.
Mieszkanie z tą panią to najgłupsze co możesz zrobić.
Zresztą chłopak też cienko rokuje, ale o tym już chyba ? wiesz. Chyba, że na wyrost go nazwałaś maminsynkiem, nie wiem, nie znam człowieka. Może być też tak, że on ufa swojej matce, bo widzi w niej doświadczoną kobietę, a te wszystkie okołociążowe tematy to dla niego czarna magia. Jemu na pewno też jest trudno w tej nowej sytuacji, musisz z nim szczerze pogadać, bo może nawet nie jest świadomy, że uważasz go za maminsynka. Chłopak też człowiek.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-06-25 o 11:51
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 12:13   #25
MiamiGlow
Zakorzenienie
 
Avatar MiamiGlow
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 4 020
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;8439773 1] Chyba, że na wyrost go nazwałaś maminsynkiem, nie wiem, nie znam człowieka. Może być też tak, że on ufa swojej matce, bo widzi w niej doświadczoną kobietę, a te wszystkie okołociążowe tematy to dla niego czarna magia. Jemu na pewno też jest trudno w tej nowej sytuacji, musisz z nim szczerze pogadać, bo może nawet nie jest świadomy, że uważasz go za maminsynka. Chłopak też człowiek.[/QUOTE]
Ja się właśnie zastanawiam czy to aby nie na wyrost.
Może gdyby Autorka wątku pisała o innych przykładach, łatwiej byłoby ocenić. Najwięcej było o lekarzu i tabletkach. I tutaj uważam, że jeśli chłopak proponuje tego drugiego lekarza i inną konsultację to wcale nie oznacza, że jest maminsynkiem. Może martwi się o jej zdrowie? Nigdy nie był w ciąży - Autorka też nie - nasi lekarze na NFZ serio bywają dosyć... Różni. Tutaj bym się nie oburzała.

Nie wiem, oboje muszą wydorośleć i wziąć swój los we własne ręce. Jeśli teściowa zobaczy, że nie jesteście dziećmi i naprawdę wiecie co robicie, i umiecie postawić na swoim, pewnie po prostu odpuści. Ale do tego trzeba rozmowy - i tego planu po prostu.
MiamiGlow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 12:22   #26
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Cytat:
Napisane przez MiamiGlow Pokaż wiadomość
Ja się właśnie zastanawiam czy to aby nie na wyrost.
Może gdyby Autorka wątku pisała o innych przykładach, łatwiej byłoby ocenić. Najwięcej było o lekarzu i tabletkach. I tutaj uważam, że jeśli chłopak proponuje tego drugiego lekarza i inną konsultację to wcale nie oznacza, że jest maminsynkiem. Może martwi się o jej zdrowie? Nigdy nie był w ciąży - Autorka też nie - nasi lekarze na NFZ serio bywają dosyć... Różni. Tutaj bym się nie oburzała.

Nie wiem, oboje muszą wydorośleć i wziąć swój los we własne ręce. Jeśli teściowa zobaczy, że nie jesteście dziećmi i naprawdę wiecie co robicie, i umiecie postawić na swoim, pewnie po prostu odpuści. Ale do tego trzeba rozmowy - i tego planu po prostu.

No właśnie.
Nabardziej głupi zarzut jaki tutaj padł w jego stronę, to, że on nie potrafi przyznać, że to autorka ma rację, a nie jego matka. No kurde, może on akurat uważa, że to mama ma rację w tych konkretnych przypadkach ? Jakiś obowiązek jest zakładać, że matka zawsze w błędzie, a dziewczyna to krynica mądrości wszelakiej ?
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 12:48   #27
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Nie rozumiem, mieszkasz z rodzicami i planujesz się przeprowadzić do matki chłopaka? Po co? Skąd w ogóle ten pomysł?

Nie przeprowadzaj się tam. Nie musisz też jej o wszystkim mówić, jak nie będziesz jej wprowadzać w detale dotyczące ciąży to może ograniczy jej wtrącanie się. Może ona to robi z troski, i nie rozumie, że Ciebie to denerwuje i że sobie tego nie życzysz.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 12:57   #28
Katia525
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 879
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Się strzeliło dzieciaczka z panem bezjajecznym, a szuka winy w jego matce (która w kilku rzeczach racji nie ma, ale w innych ma). Cóż, "taka sytuacja".
Zgadzam sie z Ellen.
Jestescie nieodpowiedzialni. Zrobiliscie sobie dziecko, kiedy ty nawet nie masz z czego sie utrzymac, zrzucasz wine na tesciowa, a problem jest w twoim msiaczku, ktory jest mamisynkiem. W dodatku chcesz z nia zamiszkac. Kolejny watek pt "jak spiep**c sobie zycie". Oboje wydoroslejcie i dopieto potem myslcie nad zakladaniem rodziny.
Na twoim miejscu powiedzialabym chlopowi, ze najpierw niech odetnie pepowine od mamusi, przestanie pozwalac jej sie wtrac, a dopiero potem zmieszkacie razem. Bez niej, w innym mieszkaniu
Katia525 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 13:30   #29
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Cytat:
Napisane przez robcia Pokaż wiadomość
Co do lekow i suplementow natomiast mam inne zdanie. Lekarz czesto przepisuje to z czego ma korzysci, praktuka stara jak swiat. Niekoniecznie najlepsze i w dobrej cenie dla ciebie. Nie raz i nie dwa pytalam ciotki, ktora rowniez pracuje w aptece i wybieralam inna opcje. Co do porownywania skladow to akurat sorry, raczej nie bedziesz miala wiekszej wiedzy od osoby , ktora ma z tym do czynienia. Tutaj akurat warto sie zastanowic i moze posluchac, skoro masz mozliwosc a nie sadze, zeby chciala w tej sytuacji zle.

Akurat suplementy, jeśli się zna podstawy, można bez problemu porównywać.



A teściowa ma w tym taki swój interes, że chce udowodnić, że lekarz wybrany przed autorkę na niczym się nie zna.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-25, 13:40   #30
robcia
Zakorzenienie
 
Avatar robcia
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Problem z przyszłą TEŚCIOWĄ!

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Akurat suplementy, jeśli się zna podstawy, można bez problemu porównywać.



A teściowa ma w tym taki swój interes, że chce udowodnić, że lekarz wybrany przed autorkę na niczym się nie zna.
Mysle, ze przesadzasz. Skad wiesz, ze zwyczajnie nie troszczy sie w ten sposob o wnuka?
Swoje zdanie na temat lekow podtrzymuje, farmaceuta lepiej to ogarnia, bo ma z tym do czynienia codziennie.. A jesli chodzi o suplementy to zle sie wyrazilam chodzilo mi o witaminy. Nie jest to wiedza tajemna o przyswajaniu, co z czym i kiedy najlepiej dziala ucza juz w szkole ale ale nie kazdy umie ta wiedze zastosowac.Zreszta wszystko jedno, naprawde nie zaszkodzi premyslec niektorych rzeczy niz z miejsca weszyc spisek?
robcia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-29 07:33:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:18.