Jak się pozbyć starych ubrań? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Moda

Notka

Moda Forum, na którym znajdziesz porady specjalistów i użytkowników w zakresie mody. Wejdź i poznaj odpowiedzi na nurtujące pytania. Zadaj własne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-04, 10:31   #1
milagros_89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 32

Jak się pozbyć starych ubrań?


Jestem osobą, która nosi ubrania do zdarcia i parę lat dłużej. Jeżeli coś nie nadaje się już żeby wyjść w tym na ulice to zakładam to po domu.
jakiś czas temu oddała trochę ubrań dla biednych bo były dobre, a na mnie już nie pasowały nawet po domu. Jednak mam mnóstwo szmat, których mi szkoda wyrzucić, a bo jeszcze można przecież założyć. Oddać biednym nie oddam bo dla biednych to już się dawno nie nadają, są podarte, poplamione, wyciągnięte. A najgorsze jest to, że ja już nie mam gdzie tego trzymać. Przydałoby mi się parę nowych rzeczy jednak w moich szafach zalegają szmaty i szkoda mi je wyrzucić.
Może jest tu ktoś kto ma podobny problem?
A może ktoś z was mnie zmobilizuje do pozbycia się tego co już mi nie potrzebne.
milagros_89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 10:59   #2
LadySith
Zakorzenienie
 
Avatar LadySith
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie
Wiadomości: 6 692
GG do LadySith
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

wywalić do smieci?

podobno schroniska dla zwierząt przyjmują czasem, ale to chyba przed zimą tylko [jakieś cieplejsze swetry kurtki itp]
__________________

LadySith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 11:02   #3
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez milagros_89 Pokaż wiadomość
Jestem osobą, która nosi ubrania do zdarcia i parę lat dłużej. Jeżeli coś nie nadaje się już żeby wyjść w tym na ulice to zakładam to po domu.
jakiś czas temu oddała trochę ubrań dla biednych bo były dobre, a na mnie już nie pasowały nawet po domu. Jednak mam mnóstwo szmat, których mi szkoda wyrzucić, a bo jeszcze można przecież założyć. Oddać biednym nie oddam bo dla biednych to już się dawno nie nadają, są podarte, poplamione, wyciągnięte. A najgorsze jest to, że ja już nie mam gdzie tego trzymać. Przydałoby mi się parę nowych rzeczy jednak w moich szafach zalegają szmaty i szkoda mi je wyrzucić.
Może jest tu ktoś kto ma podobny problem?
A może ktoś z was mnie zmobilizuje do pozbycia się tego co już mi nie potrzebne.
jesli ubrania sie podarte, polamione i powyciągane to nadają sie tylko do kosza i nie ma co nad takimi szmatami się rozczulać
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 11:37   #4
magda20003
ex Moderator
 
Avatar magda20003
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 3 573
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez KARI1604 Pokaż wiadomość
jesli ubrania sie podarte, polamione i powyciągane to nadają sie tylko do kosza i nie ma co nad takimi szmatami się rozczulać
Dokładnie Mi nawet po domu niezbyt miło byłoby chodzić w podartym, czy poplamionym więc bez żalu wyrzuciłabym te rzeczy do kosza

Czasem też mam tak ciężko na sercu ale wtedy siup, wrzucam do kosza, szybko wynoszę worek do kontenera i zapominam
__________________


magda20003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 12:06   #5
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez milagros_89 Pokaż wiadomość
Jestem osobą, która nosi ubrania do zdarcia i parę lat dłużej. Jeżeli coś nie nadaje się już żeby wyjść w tym na ulice to zakładam to po domu.
jakiś czas temu oddała trochę ubrań dla biednych bo były dobre, a na mnie już nie pasowały nawet po domu. Jednak mam mnóstwo szmat, których mi szkoda wyrzucić, a bo jeszcze można przecież założyć. Oddać biednym nie oddam bo dla biednych to już się dawno nie nadają, są podarte, poplamione, wyciągnięte. A najgorsze jest to, że ja już nie mam gdzie tego trzymać. Przydałoby mi się parę nowych rzeczy jednak w moich szafach zalegają szmaty i szkoda mi je wyrzucić.
Może jest tu ktoś kto ma podobny problem?
A może ktoś z was mnie zmobilizuje do pozbycia się tego co już mi nie potrzebne.

Wrzuć do kontenera dla ubrań - to nie jest tak, że to idzie zawsze dla biednych. Z reguły wędrują do lumpeksów (należy dokładnie przeczytać kto odbiera te ciuchy), a wszystkie tzw. "szmaty" nie nadające się do uzytku utylizuje się albo najcześciej recyklinguje, np. przerabia się na materiały przemysłowe typu watolina etc. Takze nie miej wyrzutów wrzucić to do kontera. W sortownie będą wiedzieli juz co z tym począć.
__________________
Urtica dioica
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 12:19   #6
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez leeloo Pokaż wiadomość
Wrzuć do kontenera dla ubrań - to nie jest tak, że to idzie zawsze dla biednych. Z reguły wędrują do lumpeksów (należy dokładnie przeczytać kto odbiera te ciuchy), a wszystkie tzw. "szmaty" nie nadające się do uzytku utylizuje się albo najcześciej recyklinguje, np. przerabia się na materiały przemysłowe typu watolina etc. Takze nie miej wyrzutów wrzucić to do kontera. W sortownie będą wiedzieli juz co z tym począć.
To wcale nie idzie do biednych. Kiedyś PCK miało umowę w właścicielem tych kontenerów, ale umowa już dawno została zerwana, a logo PCK z kontenerów poznikało (tu się pewnie zajdą jakieś, z których nie znikło, ale to tylko wynik niedopatrzenia i zapomnienia).

http://www.tvk-gaj.pl/~gajonline/?p=1968
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...CZ01/140829655
http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,3...ontenerow.html

ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 12:31   #7
Redhaired Witch
Nindżopesz
 
Avatar Redhaired Witch
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Dom Latających Sztybletów
Wiadomości: 26 402
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Jeśli musisz je mieć u siebie dopóki nie rozpadną Ci się w rękach to przerób je na szmaty do podłogi. Bo wstyd chodzić nawet po domu w poplamionych i dziurawych, nie bulwersuj listonosza i akwizytorów
__________________

Redhaired Witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 13:05   #8
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Słyszałam (ale nie sprawdzałam osobiście), że w H&M są kontenery, do których można wrzucać takie ubrania. Potem są one przerabiane na następne. Za jedną torbę ubrań dostaje się chyba zniżkę na zakupy.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 13:31   #9
StraVvberry
Wtajemniczenie
 
Avatar StraVvberry
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 095
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;50521681]Słyszałam (ale nie sprawdzałam osobiście), że w H&M są kontenery, do których można wrzucać takie ubrania. Potem są one przerabiane na następne. Za jedną torbę ubrań dostaje się chyba zniżkę na zakupy.[/QUOTE]


Faktycznie była taka oferta. W Intimissimi też mają coś takiego - obowiązuje na bieliznę ale też T-shirty, piżamy itp
__________________
_________________________ _________
StraVvberry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 14:05   #10
KARI1604
Wtajemniczenie
 
Avatar KARI1604
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 2 875
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez Redhaired Witch Pokaż wiadomość
Jeśli musisz je mieć u siebie dopóki nie rozpadną Ci się w rękach to przerób je na szmaty do podłogi. Bo wstyd chodzić nawet po domu w poplamionych i dziurawych, nie bulwersuj listonosza i akwizytorów
KARI1604 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-04, 14:58   #11
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez StraVvberry Pokaż wiadomość
Faktycznie była taka oferta. W Intimissimi też mają coś takiego - obowiązuje na bieliznę ale też T-shirty, piżamy itp
Sprawdziłam na stronie. Wygląda na to, że sprawa jest nadal aktualna
http://www.hm.com/pl/longlivefashion
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-05, 07:09   #12
wie-wiórka
Rozeznanie
 
Avatar wie-wiórka
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 939
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

1) jeśli są w bardzo dobrym stanie, ale przestały mi się podobać albo rozmiar już nie pasuje - oddaję koleżankom
2) jeśli są w dobrym stanie - pakuję w ładną torbę i zostawiam obok śmietnika
3) jeśli są w kiepskim stanie - wymieniam na zniżkę w Intimissimi
4) podarte - nigdy nie są - wczesniej spotkał je los 1-3

wie-wiórka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 07:48   #13
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez milagros_89 Pokaż wiadomość
Jestem osobą, która nosi ubrania do zdarcia i parę lat dłużej. Jeżeli coś nie nadaje się już żeby wyjść w tym na ulice to zakładam to po domu.
Jednak mam mnóstwo szmat, których mi szkoda wyrzucić, a bo jeszcze można przecież założyć.
Myślę, że problem nie leży w tym, że nie wiesz co z tymi szmatami zrobić, ale w Twojej naturze przywiązania do rzeczy, gromadzenia, żalu pozbycia się tych rzeczy itp. To jest taka psychologiczna blokada, wiem coś o tym, bo miałam to samo. Musisz te rzeczy po prostu wyrzucić, wszystkie naraz. Weź kup duże worki z grubego tworzywa, wiązane u góry, wyciągaj z szafy te szmaty ale bez rozkładania ich, po prostu wyrzucaj jak leci, nie zastanawiaj się nad żadną rzeczą i musisz to zrobić szybko i zdecydowanie. Każdy worek dobrze zawiąż. Ważne jest też, żeby przez worek nie było widać co jest w środku, żeby Cię nie kusiło, żeby coś wyciągnąć, poproś jakiegoś kolegę żeby przyjechał i to wszystko wyrzucił, zabrał gdziekolwiek. Uwierz mi, to jest jedyna dobra metoda. Na początku poczujesz żal itp. ale potem jak zobaczysz wolne miejsce w szafie, to od razu zabierzesz się za sprzątanie, mycie i nabierzesz ochoty na zakupy nowych ciuszków. I to tyle ... taka moja rada

Edytowane przez bestka
Czas edycji: 2015-03-05 o 07:50
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-05, 09:39   #14
Vilqa
Zadomowienie
 
Avatar Vilqa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 812
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez Lisbeth Pokaż wiadomość
Sprawdziłam na stronie. Wygląda na to, że sprawa jest nadal aktualna
http://www.hm.com/pl/longlivefashion
O! Ilekroć jestem w H&M czy Intimissimi nigdy żaden ze sprzedawców nawet nie zająknął się, że jest taka akcja.
__________________
"Bynajmniej" nie znaczy "przynajmniej"

Bazarek na rzecz Azylu dla świń "Chrumkowo"


Vilqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-06, 09:46   #15
halutka70
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Dlaczego się w ogóle nad tym zastanawiasz ;p? to trzeba wywalić i już
halutka70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 11:58   #16
annah33
Zakorzenienie
 
Avatar annah33
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Pomorze
Wiadomości: 3 765
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;50523583]Sprawdziłam na stronie. Wygląda na to, że sprawa jest nadal aktualna
http://www.hm.com/pl/longlivefashion[/QUOTE]

Zgadza się

Autorko,na początku przygotuj sobie jedną reklamówkę ubrań i zanieś do H&M.Za jakiś czas drugą i tak powolutku pozbędziesz się tych ubrań.
annah33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 13:22   #17
elizka1987
Zakorzenienie
 
Avatar elizka1987
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 9 935
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez StraVvberry Pokaż wiadomość
Faktycznie była taka oferta. W Intimissimi też mają coś takiego - obowiązuje na bieliznę ale też T-shirty, piżamy itp
A jaka jest zniżka w intimissimi jak się przyniesie taką starą bieliznę?
__________________
Ciężki jest los współczesnej kobiety. Musi ubierać się jak chłopak,
wyglądać jak dziewczyna, myśleć jak mężczyzna i pracować jak koń.

elizka1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 17:47   #18
nadzieja__
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 232
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez elizka1987 Pokaż wiadomość
A jaka jest zniżka w intimissimi jak się przyniesie taką starą bieliznę?
biustonosze - 12 zł
koszulki, koszule, swetry - 8 zł
piżamy męskie i damskie - 8 zł
majtki - 4 zł
Zbierają do 31.05.
__________________
"Mam pewną tajemnicę,dość dużą.Ale nigdy jej głośno nie powiedziałem.Jaki jest tego sens?To niczego nie zmieni.To nie uczyni mnie dobrym,nie zaadoptuję szczeniaka.Nie mogę być taki jak inni ludzie by chcieli,abym był.Kim ona chce,abym był.Tak już jestem."
New year, new life.
nadzieja__ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 22:34   #19
mała migotka
Zakorzenienie
 
Avatar mała migotka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 129
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez KARI1604 Pokaż wiadomość
jesli ubrania sie podarte, polamione i powyciągane to nadają sie tylko do kosza i nie ma co nad takimi szmatami się rozczulać


[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;50520827]To wcale nie idzie do biednych. Kiedyś PCK miało umowę w właścicielem tych kontenerów, ale umowa już dawno została zerwana, a logo PCK z kontenerów poznikało (tu się pewnie zajdą jakieś, z których nie znikło, ale to tylko wynik niedopatrzenia i zapomnienia).

http://www.tvk-gaj.pl/~gajonline/?p=1968
http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...CZ01/140829655
http://olsztyn.gazeta.pl/olsztyn/1,3...ontenerow.html

[/QUOTE]
dokładnie, takie nabijanie ludzi w "butelkę"
mała migotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-07, 22:39   #20
KatarzynaB1975
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 41
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Cytat:
Napisane przez milagros_89 Pokaż wiadomość
Jestem osobą, która nosi ubrania do zdarcia i parę lat dłużej. Jeżeli coś nie nadaje się już żeby wyjść w tym na ulice to zakładam to po domu.
jakiś czas temu oddała trochę ubrań dla biednych bo były dobre, a na mnie już nie pasowały nawet po domu. Jednak mam mnóstwo szmat, których mi szkoda wyrzucić, a bo jeszcze można przecież założyć. Oddać biednym nie oddam bo dla biednych to już się dawno nie nadają, są podarte, poplamione, wyciągnięte. A najgorsze jest to, że ja już nie mam gdzie tego trzymać. Przydałoby mi się parę nowych rzeczy jednak w moich szafach zalegają szmaty i szkoda mi je wyrzucić.
Może jest tu ktoś kto ma podobny problem?
A może ktoś z was mnie zmobilizuje do pozbycia się tego co już mi nie potrzebne.
Po prostu przejrzyj szafę i zrób użytek z dużych worków na śmieci dzięki temu uzyskasz miejsce na nowe i modne Bez sentymentów i chomikowania
KatarzynaB1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 23:34   #21
leeloo
Rozeznanie
 
Avatar leeloo
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 588
GG do leeloo
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;50520827]To wcale nie idzie do biednych. Kiedyś PCK miało umowę w właścicielem tych kontenerów, ale umowa już dawno została zerwana, a logo PCK z kontenerów poznikało (tu się pewnie zajdą jakieś, z których nie znikło, ale to tylko wynik niedopatrzenia i zapomnienia).

[/QUOTE]

Napisałam wyraźnie, z reguły ubrania idą do secondhandów.

PCK i inne tego typu organizacje charytatywne nie mają zwyczajnie własnych magazynów, sortowni, pralni , możliwości recyklingu ani utylizacji itd na tego typu rzeczy - kontenerami zajmują się prywatne firmy, które maja możliwości przerobowo-logistyczne całych ton znoszonej odzieży, które uzyskują z osiedlowych kontenerów.

Nie ma w tym chyba nic mega zdrożnego bo np. brudne koce które wrzuca się anonimowo do kontenerów należy wyprać, a podziurawione swetry poddać recyklingowi i raczej nikt za free tego nie zrobi. To nie nie było niestety tak, że każdy tam w czynie społecznym zawsze wrzucał odzież w dobrym stanie, wyprawną i wyprasowaną i złożoną w kosteczkę bo dla biednych. Wręcz przeciwnie.

Ja sama oddaje wszelkie ubrania akurat do firmy, która odbiera mi wszelkie siatki z ciuchami z domu i przeznacza jakiś tam procent od własnego zarobku do jednej ze znanych ogólnopolskich fundacji - także do potrzebujących trafiają już pieniądze czy inne datki jeżeli chodzi o super ścisłość w tym temacie. Przynajmniej tak deklarują.

Odpowiadając autorce wątku - ciuchy nie nadające się do dalszego użytku można bez wyrzutów wrzucić do kontenera. Nawyżej potną i przeznaczą do celów przemysłowych.
__________________
Urtica dioica

Edytowane przez leeloo
Czas edycji: 2015-03-08 o 00:49
leeloo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-07, 23:35   #22
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 657
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?


1)jeśli są w bardzo dobrym stanie, ale przestały mi się podobać albo rozmiar już nie pasuje - oddaję koleżankom lub rodzinie
2) jeśli są w dobrym stanie lub bardzo dobrym a nie znajdują chętnego wśród bliskich - pakuję w ładną torbę i zostawiam obok śmietnika lub oddaje na zbiórkę Towarzystwa Charytatywnego
3) jesli są w kiepskim stanie wyrzucam na smietnik a czysto bawełniane oddaje synowi do firmy jako czyściwo
4) podarte ni poplamione - nigdy nie są - wczesniej spotkał je los 1-3

mnie tez cięzko się rozstawać z ciuchami ale raz lub dwa razy do roku robię przegląd i stosuję powyższe , nie ma nic gorszego niż zaszmacony dom
__________________
Trzeba rozmawiać a nie czekać , aż się ktoś domyśli , co masz w głowie .

Edytowane przez ROZ-ter-KA
Czas edycji: 2015-03-07 o 23:38
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-09, 10:50   #23
Viann
Raczkowanie
 
Avatar Viann
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 310
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Zniszczone bawełniane koszulki polecam przerobić na szmatki, ale tylko te 100% bawełny.
Viann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-11, 20:31   #24
201610111032
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 37 011
Dot.: Jak się pozbyć starych ubrań?

Ja najczęściej robię tak. Odzież, która jest w stanie bardzo dobry i wiem, że nie będę już w tym nigdy chodzić sprzedaję na allegro. Te w stanie dobrym i średnim pakuję do worka i daję komuś z rodziny. Wiadomo, że nie wszystko się każdemu spodoba więc resztę, która zostanie zawożę do schroniska ”Brata Krystyna” Rzeczy poplamione, z dziurami, które nie nadają się już do noszenia po prostu wyrzucam do śmietnika. Nie przywiązuję się do ubrań. Co innego torebki czy buty. Mam kilka ulubionych i nie łatwo mi będzie się kiedyś z nimi rozstać.
201610111032 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Moda


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-11 21:31:27


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:01.