"Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-18, 14:05   #1
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363

"Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?


http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,3169167.html
Czytam właśnie ten artykuł i oczom nie wierzę.Ktoś na forum gazety napisał,że ten artykuł pokazuje w jakim Ciemnogrodzie żyjemy.Ja myślę,że Ciemnogród to mało powiedziane. Żal mi tych dziewczyn,ale nie z tego powodu,że są matkami,że mają pod górkę od małego,ale z tego powodu jak są ograniczone

Z koleji czytając te wpisy http://kobieta.gazeta.pl/wysokie-obc...1,3169185.html momentami czuję się jakbym czytała albo Bravo albo wpisy na Wizażu. Łapy opadają....
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:15   #2
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Samo życie...
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:18   #3
nula88
Zadomowienie
 
Avatar nula88
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 295
GG do nula88
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Ech... Najgorsze, że teraz to już nie nastolatki, ale dzieci mają dzieci. ale co zrobić?
__________________

nula88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:18   #4
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez windykatorka
Samo życie...
Dla mnie to jest przerażające jak czytam "Antykoncepcji to się trochę brało. Ale przecież można coś lepszego kupić niż tabletki.Na przykład nowe jeansy"
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:25   #5
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

dopóki nie zmieni się podejście społeczeństwa do spraw sexu, takie rzeczy będą się działy. bo skąd niby taka 15latka ma coś wiedzieć o zabezpieczeniach, jeśli rodzice unikają tego tematu?
ba, ja mam lat 22 i nie przypominam sobie, by mama ze mną o takich sprawach rozmawiała. przecież to jest paranoja! i właśnie z tego bierze się ten ciemnogród. przeraża mnie i przerasta. dlatego mnie che cię tylko przez to płakać.
a przy teraźniejszym rządzie to ciemnogród niestety będzie się rozwijał dalej.. to też jest straszne...
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:25   #6
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Dla mnie też,ale co ja mam napisać.
Takich ludzi zawsze się trochę znajdzie.Dlatego zamiast np.szwendać się z "szemranym" towarzystwem,wolę się pouczyć.I dlatego zamiast forum Bravo czy Filipinki,wybrałam Wizaż
Sama mam 14 lat,ale nawet nigdy z nikim nie "chodziłam".I nie spieszy mi się.
Moja mama miała 18 lat ,gdy rodziła moją osiemnastoletnia obecnie,siostrę.
Ale to były inne czasy,a moi rodzice są ze soba do tej pory
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:33   #7
Alice.soul.
Raczkowanie
 
Avatar Alice.soul.
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Z dOmQ nAd MoRzEm:)
Wiadomości: 283
Wyślij wiadomość przez ICQ do Alice.soul. GG do Alice.soul.
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

....zatkało mnie nie wiem co o tym wszystkim wogle sądzic.....ani nie pochwalisz ani nie zganisz....
__________________
.....bo wiesz....za tysiąc lat nie będzie nikt pamiętał nas........ tym jednym życiem trzeba żyć, beztrosko śnić i iść dopóki płynie nasza krew dopóki Ciebie mam Ty Mnie nikt nie pokona NIGDY nas... nie mają szans...
Alice.soul. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 14:34   #8
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez et-ka
dopóki nie zmieni się podejście społeczeństwa do spraw sexu, takie rzeczy będą się działy. bo skąd niby taka 15latka ma coś wiedzieć o zabezpieczeniach, jeśli rodzice unikają tego tematu?
ba, ja mam lat 22 i nie przypominam sobie, by mama ze mną o takich sprawach rozmawiała. przecież to jest paranoja! i właśnie z tego bierze się ten ciemnogród. przeraża mnie i przerasta. dlatego mnie che cię tylko przez to płakać.
a przy teraźniejszym rządzie to ciemnogród niestety będzie się rozwijał dalej.. to też jest straszne...
Ja także o tym nie rozmawiałam z rodzicami, przystosowanie do życia w rodzinie jest w szkołach jakie jest,ale podejście tych dziewczyn do życia i do seksu przeraża.
Np. Ewa-dziewczyna, która ma problemy materialne pisze,że rozmawia ze swoim facetem na temat drugiego dziecka,bo "wspaniale,gdyby teraz urodziła się córeczka-Mogłabym już wtedy być taką prawdziwą mamą"

Kinga-14 lat jak rodziła- "Pamiętam jak trzęsąc się cała ze złości kazała Adamowi wybierać. Albo ona i dziecko,albo imprezy. Dała mu tydzień na zastanowienie. Po dwóch dniach przyjechała i powiedział,że woli imprezy. Jednak jak mieliśmy potrzeby seksualne to się nadal spotykaliśmy. (...) Kinga nie wie gdzie popełniła błąd"

Przykłady tych dwóch dziewczyn nie do końca odnoszą się do seksu i antykoncepcji,ale podejścia młodych dziewczyn do życia i posidania dzieci.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:39   #9
Mojra87
Zadomowienie
 
Avatar Mojra87
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 398
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Ten artykłu wstrząsnął mną...Mimo tego, że nieraz widziałam nastoletnie matki i niejedną z nich znam, to nie sądziłam, że wiele z nich ma takie podejście do seksu, antykoncepcji i dziecka Nie chcę tutaj moralizować - jesli ktoś chce uprawiać seks (i to bez zabezpieczenia) w tak młodym wieku, to już jego sprawa. Ale ten artykuł naprawdę pokazuje ogromny Ciemnogród!! Mnie żal jest tych dzieci....co takie młode matki mogą im pokazać, jakie dać wzorce??

Ze mną także rodzice nie rozmawiali na takie tematy...ale mam głowę na karku i tak bezmyślnie nie podchodzę do tematu seksu i ewentualniej ciąży.
__________________
Asia 28.09.2014
Bąbelek TP 23.02.2017 - 33/40
Mojra87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:40   #10
et-ka
Zakorzenienie
 
Avatar et-ka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 6 202
GG do et-ka
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez natii4
Przykłady tych dwóch dziewczyn nie do końca odnoszą się do seksu i antykoncepcji,ale podejścia młodych dziewczyn do życia i posidania dzieci.
wiem, wiem..też czytałam ten artykuł dziś w wysokich obcasach, ale mi też przyszła do głowy sprawa antykoncepcji.
jednak masz rację, podejście tych dziewczyn jest przerażające. nie wiem skąd się coś takiego bierze, bo w dzisiejszych czasach kojarzy mi się to z zacofaniem.
pewnie wpływ ma na to fakt w jakich rodzinach się wychowały ( jedna żyje w rodzinie alkoholowej) lub w jakim towarzystwie sie obracały ( inna ma przecież dziecko z dilerem).
i nie pwoiedziałabym, że to samo życie. bo jednak rzadko spotykam takie podejście do życia..
__________________

Dyskretnej troski trzeba mi..
et-ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:45   #11
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez et-ka
wiem, wiem..też czytałam ten artykuł dziś w wysokich obcasach, ale mi też przyszła do głowy sprawa antykoncepcji.
jednak masz rację, podejście tych dziewczyn jest przerażające. nie wiem skąd się coś takiego bierze, bo w dzisiejszych czasach kojarzy mi się to z zacofaniem.
pewnie wpływ ma na to fakt w jakich rodzinach się wychowały ( jedna żyje w rodzinie alkoholowej) lub w jakim towarzystwie sie obracały ( inna ma przecież dziecko z dilerem).
i nie pwoiedziałabym, że to samo życie. bo jednak rzadko spotykam takie podejście do życia..
Jeżeli chodzi o tą dziewczyną,która ma dziecko z dilerem ona mieszka w Poznaniu,reszta mieszka jak wynika z opisów w małych miasteczkach, wioskach. Ta dziewczyna z Poznania chyba jako jedyna ciągle się kształci i nie ogranicza się tylko do zrobienia zawodówki,bo jak jest napisane w tej chwili uczy się w szkole kosmetycznej, jest opiekunką.

Sytuacja małych miasteczke i wiosek jest porażająca-zacofanie w sprawach seksu,w sprawach antykoncepcji, brak perspektyw lepszego życia i pewnego rodzaju ograniczenie horyzontów myślowych. Straszne ....
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 14:48   #12
Lovisa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 5 742
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez natii4
Dla mnie to jest przerażające jak czytam "Antykoncepcji to się trochę brało. Ale przecież można coś lepszego kupić niż tabletki.Na przykład nowe jeansy"
Przerażające jest, że "brało się", ale tak naprawdę nic się nie wie, bo jeśli się trochę poczyta na ten temat i donformuje, to wtedy wystarczy i na tabletki i na jeansy [najtańsze tabletki anty kosztują 3zł za opakowanie w końcu]. Ale cóz.
__________________
Na stałę w USA[nie udzielam się już na forum, więc proszę do mnie nie pisać, opcja pw została wyłączona.]
Lovisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 14:55   #13
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Troche się brało?
Tego nie zauważyłam.W swoim otoczeniu tez mam takie osoby,które do dwóch policzyc nie mogą,ale są obcykane w "pozycjach łóżkowych".
Zazwyczaj gdy w szkole organizowane sa pogadanki na temat seksu,antykoncepcji itp. tych osób nie ma.Zreszta jak zawsze.
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 15:15   #14
sweetes_things
Rozeznanie
 
Avatar sweetes_things
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 860
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Ja współczuje matkom w wieku 16/17/18 lat ;> Z momentem urodzenia sie dziecka kończy sie ich dzieciństwo..rzucają szkołe więc ich wykształcenie idzie do piachu :| a pozatym nie przy każdej nastoletniej matce zostaje ojciec dziecka, a niektóe to nawet 'ojca' dziecka nieznają..i to jest straszne :|
__________________
Nikt mnie nie poznał i nie zna mnie za dobrzE
Nie ważne co osiągnę,co stworzę,co zrobiĘ
Dla ślepych głupców pozostanę taka samA
Nigdy przed nikim głowy nie złożĘ
Nigdy przed nikim nie padnę na twarZ
Tutaj..czy w piekle..do końca z honoreM
Taka już jestem..i to właśnie jA
by Sweetes_things
sweetes_things jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 15:25   #15
sawyer188
Raczkowanie
 
Avatar sawyer188
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z kompa?
Wiadomości: 442
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

same sobie winne ja sie z nich smieje i zero współczucia do nich nie mam
__________________
sawyer188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 15:29   #16
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez sweetes_things
Ja współczuje matkom w wieku 16/17/18 lat ;> Z momentem urodzenia sie dziecka kończy sie ich dzieciństwo..rzucają szkołe więc ich wykształcenie idzie do piachu :| a pozatym nie przy każdej nastoletniej matce zostaje ojciec dziecka, a niektóe to nawet 'ojca' dziecka nieznają..i to jest straszne :|
Albo w wieku 12,13,14 lat
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 15:57   #17
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Te dziewczyny chyba jeszcze nie wiedzą jaka spoczywa nań odpowiedzialność. Gdyby mi się przydażyła niechciana ciąża w wieku 17 lat ( bo tyle miałam gdy zaczęłam ) napewno zrobiłabym wszystko by skończyć szkołę by móc studiować. Wtakiej sytuacji napewno nie poddałabym się, bo ta decyzja nie ogranicza jedynie mnie ale też maleństwo. Zrobiłąbym wszystko , żeby miało ono wszystko czego potrzebuje, no i przede wszystkim żeby było dumne ze swej mamy Szczerze się dziwię tym dziewczynom , że tak mało wiedzą o antykoncepcji, ba! one nic nie wiedzą ... No ale cóż, czytałam gdzieś , że w londynie panuje przekonanie wśród nastolatek, że antykoncepcją jest wypicie mleka po stosunku ... masakra
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:00   #18
zaabaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 86
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

szczeże mówiąć to wydaje mi się straszne! mam 15 lat i czasami nachodza mnie mysli co by bylo gdybym musiala wychowywac własne dziecko teraz...ja wiem ze do lozka tak wczesnie ida dziewczyny 'rozwiniete ponad wiek'(jakos tak na to sie ladnie mowilo) tyle, ze na razie widze tyle: mam kolezanke w klasie, dziewczyna ma ciezki uklad z rodzicami, jest nie sznowana i wyśmiewana w szkole i poza nia. przez ostatni tydzien rozpacza na forum szkoly, czy oby nie jest w ciazy. radzi sie wszystkich, popadajac co chwile w histerie. zdolalam z nia na powaznie i spokojnie porozmawiac jedynie przez 20 min wiecej sioe nie dalo. i co ja mam myslec? ze ona jest taka dojarzala ze w wieku 14-15 lat idzie do lozka z kims kto naqwet nie jest jej chlopakiem i kogo zna bardzo krotko. jest dojrzala bo na pytanie czemu to zrobila skoro nie zywi do tej osoby jakis głębszych uczuc odpowiada "bo bylo fajnie"? wybaczcie ja widze rozpaczliwe podzukiwanie akceptacji i jakiejkolwiek chocby fizycznej bliskosci innej osoby.
zaabaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:01   #19
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez sweetes_things
Ja współczuje matkom w wieku 16/17/18 lat ;> Z momentem urodzenia sie dziecka kończy sie ich dzieciństwo..rzucają szkołe więc ich wykształcenie idzie do piachu :| a pozatym nie przy każdej nastoletniej matce zostaje ojciec dziecka, a niektóe to nawet 'ojca' dziecka nieznają..i to jest straszne :|
Widać,że nie czytałaś tego artykułu,do którego linki podesłałam ....
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-18, 16:05   #20
satine
Zadomowienie
 
Avatar satine
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 1 875
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Ja tez im nie współczuje - "Trza było sie nie seksić" Same sa sobie winne, ledwo czytać umieją i liczyć,a już za inne rzeczy sie biorą.

W8idać po ich wypowiedziach że za dużo w głowach nie mają. Haha chce być prawdziwa matką i zrobie sobie drugie dziecko Wtedy będzie fajnie
Ręce opadają...
__________________


satine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:11   #21
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Dopóki nie bedzie edukacji,dotsepu do lekarzy ,srodkow antykoncepcyjnych a bedzie bieda ,bezrobocie ,nuda to bedzie coraz gorzej ,wraz z nadejsciem Pissu nie poprawi sie nic a wrecz przeciwnie w koncu tys. złotych kusi ohh kusi :-/
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:15   #22
mania19
Zadomowienie
 
Avatar mania19
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 002
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

a dla biedniejszych i 2 tysiące ... Ile to par dzinsów by było, a ile bluzeczek ... ehhh ...
mania19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:34   #23
Sanderek
Wtajemniczenie
 
Avatar Sanderek
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bytom / Tarnowskie Góry
Wiadomości: 2 009
GG do Sanderek Send a message via Skype™ to Sanderek
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

To jest naprawdę przerażające, i popieram tu Paule78 będzie jeszcze gorzej. Nikt temu nie zaradzi. Jeśli rodzice nie potrafią, kto ma to zrobic szkoła i czerwieniąca się nauczycielka na lekcjach biologii? Nastolatki wg mnie poprostu się nudzą, chcą byc mądre i dorosłe a skoro nowe spodnie są ważniejsze niż dobra antykoncepcja to nie ma ich co żałować. Rozpoczynając współzycie przynajmniej warto się zastanowić nad skutakmi tego "czynu". Jest to indywidulany wybór, kiedy, gdzie i z kim, szkoda tylko, że wszyscy robią to dziś tak bezmyślnie. No a kwota tyś złoty może i jest kusząca, ale co to jest tyś zł. To kropla w morzu tego co potrzebuje dziecko.
__________________
"Szukaj małej różnicy, która uczyni wielką różnicę w Twoim życiu"
Sanderek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:41   #24
madana
Zakorzenienie
 
Avatar madana
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 17 072
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Wiecie, mnie zupełnie nie jest żal tych dziewczyn, są głupiutkie do bólu, im nawet lekcje o antykoncepcji niewiele pomogłyby. Bardzo natomiast żal mi tych dzieci. Czy zauważyłyście,że wszystkie te dziewczyny traktują swoje dzieci jak zabawki, lalki, bo "są takie fajne".Poza tym wydaje mi się,że tak młody wiek nie jest odpowiedni na seks, po prostu, bo to nie tylko chodzi o biologiczną dojrzałość.
madana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:43   #25
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez Sanderek
ale co to jest tyś zł. To kropla w morzu tego co potrzebuje dziecko.
Fajnie byłoby gdyby ten 1000 faktycznie zostałby spożytkowany na rzeczy dla dzieci,a nie na nowe jeansy albo na dyskotekę Sfinks
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 16:48   #26
miss_seepy
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 573
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

do tego roku sytuacje typu "nastolatki maja dzieci" byly dla mnie tylko nic niemowiacymi statystykami, wydawalo mi sie ze to sie nie zdarza w prawdziwym zyciu ;pp nie wiem jak to dobrze wyjasnic, ale wydawalo mi sie to naprawde bardzo abstrakcyjne, myslalam bardzo stereotypowo ze matkami (z przypadku a nie wyboru) zwykle zostaja dziewczyny z malych miasteczek, takie ktore specjalnie nie dbaly i nie mialy szans dbac o swoja edukacje i przyszlosc i tak jakos im sie ulozylo zycie..., maja 15-16 lat...i wpadki zdazyly im sie z braku w/w wiedzy, doswiadczenia, uwagi rodzicow, pieniedzy na zabezpieczenie, rozsadku..zwal jak zwal... akceptowalam, to bo nie jestem w stanie potepiac kogos w ktorego sytuacji nie znalazlam sie teoretycznie bedac juz maturalnej klasie, mieszkajac w najwiekszym polskim miescie powinno sie to zdarzac naprawde sporadycznie.. ale zycie pisze najlepsze scenariusze, rzeczy niedoprzewidzenia, nie podejrzewalam ze dwie moje kolezanki zostana mamami juz w maturalnej klasie [jedna z ciaza mnoga] w ogole musze dodac, ze ogromnie dobrze to zarowno one i otoczenie przeszly. jest nawet maly happy end, jedna konczy wieczorowa szkole ma slicznego zdrowego dzidziusia, druga urodzila na dniach dziewczynki, jest z chlopakiem, beda razem mieszkac, prawdopodobnie zdazy napisac mature, wszyscy sa pozytywnie zangazowani w sytuacje, chca pomagac i ciesza sie z tych dzieci [racja, bo maluchy niczym sobie nie zawinily ze maja problemtyczny start]... pewnie nawet teraz mimo trudnosci nie cofnelyby czasu skoro maja swoje dzieci, ale prawda jest ze mogloby byc troche inaczej...bo nawet jesli macierzynstwo dotyczy 18latki jest dla mnie czyms na granicy normalnosci [bo raczej taka dziewczyna mimo pelnoletnosci i jakotakiego pojecia o zyciu, nie jest stabilna finansowo, nie ma skonczonej szkoly... bez pomocy rodzicow czy tesciow nie jest w stanie wychowac dziecka...] nie jest tez latwe to w jakiej sytuacji znajduje sie druga strona, chlopak.... roznie bywa. chociaz z teoretycznych rozmow, kilku kolegow mowilo ze gdyby zdarzyla im sie wpadka na pewno zostaliby, zaopiekowaliby sie dziewczyna i dzieckiem...itp [czas pokaze, nie wnikam] :P
mam wrazenie ze trzeba w takiej sytuacji naprawde wykazac sie charakterem i osobowoscia, bo tylko tak sie mowi, rok przerwy, wychowanie dzieci i potem normalnie...ja bym chyba nie potrafila sie odnalezc, ja i ciaza , biore siebie pod uwage tylko dlatego, ze do ~50 roku zycia bede posiadala mozliwosci prokreacyjne ;p duzo zawdzieczam swoim rodzicom, za to jak wiele energii w moj start wlozyli, i chyba bylby to dla nich troche cios gdyby zmienila scenariusz dobreLO-matura-studia-praca na.... pieluchy... troche obcesowo to opisalam, bo nie mam stalego partnera, kogos w kim miala bym oparcie ,kto pozwalalby spojrzec na to z innej perspektywy, wiec wyobrazam sobie, ze winna bylabym tylko ja i moja nieodpowiedzialnosc, co spowodowaloby fale jakichs przykrych historii pojawiajacych sie po sobie jak popchniety kamyczek domina i w rezultacie odbijalabym swoje frustracje na dziecku ;P amen...


a co do tego podejrzewam retorycznego pytania "smiac sie czy plakac" coz...mysle, ze kazdy zrobi/l w swoim zyciu nie jedna glupia rzecz, pod wplywem chwili...nie zdajac sobie sprawy z konsekwencji, nie da sie cofnac czasu czy przezyc zycia za innych, mowi sie w koncu ze dobrymi radami pieklo jest wybrukowane, najwazniejsze to wyciagnac wnioski i zaczac podejmowac odpowiedzialnosc za swoje czyny, a osoby mimowolnie wciagniete w klopoty mlodych matek powinny jak najlepiej reagowac, zeby nie dochodzilo do ostatecznosci typu aborcja, dom dziecka...
__________________

miss_seepy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:01   #27
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez madana
Wiecie, mnie zupełnie nie jest żal tych dziewczyn, są głupiutkie do bólu,
nie bez powodu sa głupie ,głupota i bieda sa dziedziczne .głupi rodzice maja głupie dzieci ,wnuki itd.

Brak odpowiedzialnosci,slaba edukacje,wynosi sie z domu.chociaz z drugiej strony nie wyrzucily tych dzieci na smietnik a to tez juz jakas odpowiedzialnosc byc moze za 10 lat zmienia sie ,dojrzeja,założa normalne rodziny ale do tego potrzebna jest dobrze platna praca i perspektywy a o to coraz gorzej.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:02   #28
Rei
Zakorzenienie
 
Avatar Rei
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 651
GG do Rei
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

jak były takie "dorosłe" żeby skusić się na sex i jeszcze z tego narodził się dzidzius to niech szybko dorosna żeby je wychować!
mnie się to WCALE nie podoba....dzieci mają dzieci
cuż bywa ale troszke mi szkoda tych maleństw
__________________
Moje Blogowanie

Nowe na blogu
Rei jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:07   #29
mychaaa
Raczkowanie
 
Avatar mychaaa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Bryjoow;)
Wiadomości: 386
GG do mychaaa
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez paula78
Dopóki nie bedzie edukacji,dotsepu do lekarzy ,srodkow antykoncepcyjnych a bedzie bieda ,bezrobocie ,nuda to bedzie coraz gorzej ,wraz z nadejsciem Pissu nie poprawi sie nic a wrecz przeciwnie w koncu tys. złotych kusi ohh kusi :-/
zgadzam sie z tobą paula, i jak czytałam ten artykół to próbowałam sobie siebie wyobrazić w takiej sytuacji bo też mam 15 lat i mam chłopaka od mnie starszego(nie dużo ale jednak)i jeszcze z nim do łóżka nie zamierzam pujść , powiedziałam mu otwarcie że nie chce bo nie ma tej pewności że dziecka nie bedzie a na nie mam jeszcze czas a on to uszanował...a te dziewczyny mimo że mówią ze cieszą sie z tego ze mają to dziecko to napewno gdzieś w duszy ich to boli, mają dość no ale cóż za swoje błedy i głupote trzeba zapłacić bo nic sie nie dzieje bez przyczyny...i uważam że o tym powinno sie rozmawiać wszędzie w szkole, w domu bo bedzie tak jak napisała paula...
mychaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-18, 17:18   #30
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: "Nastolatki mają dzieci"-śmiać się czy płakać?

Cytat:
Napisane przez mychaaa
powiedziałam mu otwarcie że nie chce bo nie ma tej pewności że dziecka nie bedzie a na nie mam jeszcze czas a on to uszanował...a
Powiedz mi co rozumiesz pod słowami "nie ma pewności,że dziecka nie będzie". Na czym polega ta Twoja opinia??
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:15.