Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III - Strona 60 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-05-25, 17:32   #1771
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

A numer!!!!

Julia wróciła z moją siostrą od babci. Całą drogę w autobusie nawijała jej, że ma coś twardego w buzi. W domu patrzymy a mojemu dziecku wyrosła dolna prawa jedynka!!!!! Niby nic takiego ale mleczak jest na miejscu, nie zamierza sie nawet bujnąć bo stały wyrósł jej od środka! bardzo krzywo! ma ponad 3mm wysokości. jutro dzwonie do dentysty bo trzeba tego mleczaka i chyba tego obok wyrwać bo inaczej będzie miała zęby pod językiem......
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 17:36   #1772
jaga_2001
Zakorzenienie
 
Avatar jaga_2001
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: ★ zakrzywiona czasoprzestrzeń ★
Wiadomości: 8 574
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez Aranka Pokaż wiadomość
A numer!!!!

Julia wróciła z moją siostrą od babci. Całą drogę w autobusie nawijała jej, że ma coś twardego w buzi. W domu patrzymy a mojemu dziecku wyrosła dolna prawa jedynka!!!!! Niby nic takiego ale mleczak jest na miejscu, nie zamierza sie nawet bujnąć bo stały wyrósł jej od środka! bardzo krzywo! ma ponad 3mm wysokości. jutro dzwonie do dentysty bo trzeba tego mleczaka i chyba tego obok wyrwać bo inaczej będzie miała zęby pod językiem......
uuu, to niezbyt ciekawie...
__________________
Każdy z Nas jest "białym krukiem"! Współżyjesz = jesteś gotowy na potomstwo! A.A.B.-P.

AV by jaga_2001
jaga_2001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 21:03   #1773
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

no niezbyt...już mam wizję aparatu stałego i comiesięcznych wizyt u ortodonty...Jeśli zęby będzie mieć w TŻta to niestety taki czek ją los...Kurcze ciągle martwiłam sie, że u niej w przedszkolu już WSZYSTKIE dzieci mają minimum 4 zęby stałe i widzę , ze wcale nie bezpodstawnie.
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-25, 22:28   #1774
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

ufff przeczytałam zaległości

schatzsi, strasznie mi przykro mi ze to tylko wirtualna znajomość, ale jak przeczytałam o Twojej mamie to poczulam jakbyś była mi bardziej liska niz wirtualnie. Trzymaj się!

Spanie Jasia - i w dzien i w nocy kładę się obok niego i dość szybko zasypia. Myziam go po pleckach, policzku i odlatuje. Myślę ze nauka samodzielnego zasypiania nie trwałaby długo ale nie czuję potrzeby, a oboje lubimy się przytulać więc jest ok.
W nocy budzi się jak cos mu sie przysni ale zaraz zasypia.

Buty Bartki, byc może ze jest coś z nimi nie tak... oststnio na wystawie staly fajne sandalki, wzielam do ręki a podeszwa cienka jak z papieru Ciut tansze są Mazurki a mam wrazenie ze lepsze ... porównywalne... z Bartkiem.

Dziś wrócilismy z długiego weekendu (u nas trwał tydzien ) cdn jutro bo juz pozno...
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 08:31   #1775
garnuszki
Zadomowienie
 
Avatar garnuszki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Norwegia, a pochodzę z Jaworzna
Wiadomości: 1 403
GG do garnuszki
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Wszystkiego Najlepszego dla Mamuś z okazji naszego święta


Laurka, Kubuś, Tomon świetnie wyglądaja, fajne fotki.

Ale te Wasze dzieci wygadane, Olaf przy nich to niemowa,mówi tyle

mama
tata czasem
baba
bach-jak coś spadnie
da-daj
ma-nie ma
brr-tak robi autko
gan-chyba się uczy naszego nazwiska hehe bo taki jego poczatek
bam i to tyle chyba, pocieszam sie tym faktem że Olaf z lutego więc i najmłodszy tutaj

Marti masakra z takimi układami między dorosłymi synami i ich mamami, chodzi o więż fonansową. Oczywiście inna sutuacja kiedy np jest tak że mama nie ma za co żyć itd, to trezba jej wtedy pomóc-takie moje zdanie. Mój Jurek ma tak że on czuje się tak wdzięczny wobec rodziców że co chwilę by im chciał coś dać, kupić pomóc. Ws umie tez bym chciała żeby kiedyś Olafek taki był, tyle ż enie do końca mi się to podoba bo wiadomo sama bym chciała sobie już własny kąt urządza,ć a tu wczesniej mąż np kupił plastkiowe okna do domku rodziców bo niby spłacił auto które dostał, potem rodzice dostali mojego maluszka fiata 125 no i jeszce mąż przywiózł z Norwegii im takie terenowe małe autko. po tym terenowcu powiedziałm że koniec odwdzięczania się, teraz mamy syna i trzeba myśleć o nim, o jego przyszłości.Tymbardziej że tż ma jeszce troje rodzeństwa, którzy nie są tacy skłonni do obdarpwywania rodziców, zwłaszcza takimi prezentami.Dodam że mają niezłe zarobki itd. My po rodzicach tżta dostaliśmy mieszkanie-dla mnie to bardzo dużo i pewnei stąd ten niekończący sie dług mojego tż u rodziców.
__________________
Olaf 07.02.2007
Ślub 27.08.2005
maleństwo

Edytowane przez garnuszki
Czas edycji: 2008-05-26 o 09:00
garnuszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 12:31   #1776
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

no więc kontynuuję...
Pogoda na wesele była cudna, chyba najcieplejszy dzien tego roku. A później tydzien jesienny, P Młodzi wyjechali do Grecji i jutro wracają, właśnie jak pogoda się poprawi, wiedzieli kiedy czmychnąć
Wesele udane. Miałam zamiar ok północy wracać, ale położylismy Jasia spać w pokoju nowożeńców, ale co chwila do niego zagladaliśmy czy nie spadł z łóżka czy spi... więc guzik nie zabawa i o 3 pojechaliśmy do domu.
Na 130os. uzbierali chyba ok 10tys + szybkowar, toster 3w1, pościel, obraz, 2 filiżanki, 6 filizanek, od nas noże. Najmniejsza suma w kopercie to podobno 100zł.
Klimatyzacja jedynie nie posłuzyła gościom, teść sie rozchorował, Hubert tez, Jasia gile dopadły kilka dni później bo za długo był na dworze a juz póxno i coraz chłodniej się robiło.
W środę pojechalismy do moich rodziców z nadzieją na lepszą pogode i wyjazd do Kazimierza, ale niestety zero poprawy. Wracając w sobotę mimo wszystko zahaczylismy o Kazimierz, obeszlismy rynek, chwilka nad Wisłą, kupilismy koguty i wrócilismy do teściów.
Od kuzynostwa dostalismy mieso z dzika, moja zamrażarka takich ilości miecha jeszcze nie widziała! Wczoraj ze 3 godziny walczyłam z nim zeby poporcjować. Dziś na obiad bitki z dzika
Ze wsi przywiozłam ze 2 kg białego sera, chyba jakis sernik ukręcę bo nie wiem co z tym zrobic.

Fotorelacja
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 12:33   #1777
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

cd.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 12:48   #1778
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

sohf, bardzo fajna wasza sesja, moze trochę tło zbyt ponure jak na sesję dziecka ale Kubek nadrabia
Aranko, mi tez sie śnil Maks, podobny był do Jasia, miał taka okrąglutką buźkę i nie był sinoróżowy jak noworodki a taki normalny
I Komunia, ja byłam w szoku rok temu jak poszlismy w niedzielę na spacer sprawdzić jak czynna jest kancelaria parafialna. Była niedziela i akurat skonczyła się msza komunijna. Chyba każde dziecko miało swojego fotografa - nie wyglądali mi na ciocię czy wujka z aparatem bo to pełen profesjonalism... Pod kościół przyjeżdzali bryczkami, starymi pojazdami... jak do ślubu. Nie dziwiłoby mnie to tak bardzo gdyby odległość do kościoła byla duża, ale przecież w miastach kościól jest na każdym osiedlu, więc to 5-10 min na pieszo

Za pieniądze z mojej komunii mama kupiła mi złotą ażurową obrączkę, co było mi bardzo nie po nosie bo chciałam kupić sobie COŚ w kiosku RUCHU

marti, a gdybys miała z Michałem wspólne konto, to tez z udziałem teściowej...?
garnuszki, no to tak nie do końca "dostaliście" to mieszkanie

A co do komunikacji Jasia, to chyba niewiele sie zmieniło... na okragło pyta:
a to?, o tu, literki A O U B pokazuje palcem i nazywa.
Inne słowa mozna od niego wydusić ale podstępem np. powiedz cos tam... to dam/zrobie... tym sposobem powiedział ostatnio ze nazywa się "Janio" a na ścianie wisi "ałoł" - anioł
Chyba w wymowie prym wiedzie tu Antosia Podobno dziewczynki szybciej zaczynają mówić, co oczywiscie 100% regułą nie jest. U moich rodzićów po sąsiedzku jest dziewczynka która za miesiąc bedzie miała 2lata i gada pełnymi zdaniami jak dorosly.
A jak porównując mowę Jasia z pół roku starszym Hubertem nie widzę prawie zadnych różnic, moze H. zna za 2-3 słowa wiecej..
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 13:26   #1779
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Położyłam Laurkę spać...po 15 minutach słyszę BUM. Poleciałam - moje dziecko wypadło z łóżeczka! Nie wiem jak to zrobiła...leżała na plechach głową w stronę łóżeczka tuż obok konia na biegunach. Dobrze, ze w tego konie nie przywaliła...a głównie w jego drewniane bieguny! Płakała nawet mało, przytuliłam ją, pomacałam czy cała i położyłam z powrotem spać. Zasnęła w 3 minuty ale do niej zaglądam bo kurcze łóżeczko jest wysokie! Tak jak kamilka zachodzę w głowę jak ona to zrobiła????? Czy niespełna 1,5 roczne dziecko da radę tak wysoko podnieść nogę aby przerzucić ja przez barierkę z najniższego poziomu materaca? Mam nadzieję, ze żadnego wstrząsu mózgu mieć nie będzie bo teraz mam wyrzuty sumienia, ze ją spać tak od razu położyłam...

Elu - ślicznie wyglądaliście, zdjęcie ze statkiem przecudne! No i widzę, że Maksiu w brzuszku troszkę podrósł!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 13:33   #1780
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Elu fotorelacja super Jasio wide miał powodzenie u starszych kobiet bardzo łądnie razem wyglądaliście. a Jasio na motorze to juz całkiem the best, pasuje mu taki powóz

a jeśli chodzi o wygadanie mojego dziecka, to się nie będe wypowiadać bo on nie mówi wcale:P czasem słychac da, jak bardzo coś chce, czasem zagdaka mamama i to tyle:P cała reszta jest "y" i pokazywanie paluchem. leniwy ten mój syn strasznie, bo w sumie po co ma się wysilać jak i tak zwykle dostanie to o co mu chodzi. ale cóż przyjdzie czas to coś zacznie mówć mam nadzieję
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 13:55   #1781
garnuszki
Zadomowienie
 
Avatar garnuszki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Norwegia, a pochodzę z Jaworzna
Wiadomości: 1 403
GG do garnuszki
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

[1=1d36bece409c03b7a589597 7e3eaa07c69f6d3f6_6423717 1b1711;7677629]

garnuszki, no to tak nie do końca "dostaliście" to mieszkanie

quote]

masz rację hehe

Jasio miał branie u panienek widzę hehe, już nie mógł się od nich opędzić. Sliczne fotki, ta na której jesteście całą rodzinką jest piękna, Ty nareszcie taka uśmiechnięta. wyglądaliście super.
__________________
Olaf 07.02.2007
Ślub 27.08.2005
maleństwo
garnuszki jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-26, 14:02   #1782
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Mój wczorajszy Teletubbies
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg P1160059.JPG (57,3 KB, 35 załadowań)
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 15:14   #1783
iza1500
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Brody
Wiadomości: 17
GG do iza1500
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

sgffd
iza1500 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 20:42   #1784
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Hej dziewczyny
Elu slicznie wygladaliscie na weselu.No a Jasio widac,ze juz ma branie u dziewczyn
Aranko jakim cudem Laura wypada z tego lozeczka,ile dzieciaki sie nakombinuja,jak tak czytam co Wasze dzieciaki wyprawiaja w tych lozeczkach to zaczynam miec stracha zstawiac Colina samego w lozczku,bo on raczej sie zalicza do tych kaskaderow.Laura z 3 kucykami wyglada super.
Marti tesciowa masz nie do pozazdroszczenia,a po tym tekscie jak bylas u niej na swieta,to dla mnie ona by juz byla kompletnie na straconej pozycji i nie chciala bym miec z nia nic do czynienia.
W sprawach ukladu mamusia-synus dziewczyny juz wszystko powiedzialy,wiec nie bede powielac ich slow.
Maszko trzymam za Was kciuki,trzymaj sie dzielnie.
Adriano Tymek sliczny,ma taki fajny delikatny typ urody,no i wyglada na troszke starszego.Ciesze sie,ze u was sie stabilizuje sytuacja.
Kasiu kociaki cudne i ja tez czasami widze 3


Co do komunikacji Colina,to jest on dosc wygadany,mowe ma rozwinieta mniej wiecej tak,jak jego 2- letnia kuzynka.Bardzo duzo mowi i praktycznie stara sie powtarzac wszystkie wyrazy jakie sie go prosi by powtorzyl.Zna tez wiele imion,i do znajomych zwraca sie po imieniu.Artur,Lynn,Kaka-Kasia,Niko-Niklas,Aga,Apyk-Patryk,Niania-Sania,Colin na siebie,Oma(babcia po De),Opa(dziadek),Hugo(nas z pies),mama,tata,hallo(cze sc po de,wlasciwie to mow do wszystkich spotkanych ludzi na ulicy),tschüs(czesc na do widzenia) ,papa,atki-kwiatki,kap kap-woda,auto,bus,aba-zaba,pies,muu na krowe,ssss na weza,beee na owce,yś-mis,yć-pic,kapcie,hop(jak podskakuje),dziemy-idziemy,dziemy na dol-jak chce zejsc rano na dol,bam jak sie przewroci,baby-dziecko,nos,oko,oga-noga,ucha-mucha,mniam mniam,ala-jak cos boli,kom(chodz po de) najczesciej tak wola do naszego psa,pipi na siku,beee na kupe,nie,nein, to tak na szybko, co mi poprzychodzilo do glowy.

Edytowane przez schatzsi
Czas edycji: 2008-06-21 o 22:53
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 21:37   #1785
elenoraPIOTR
Raczkowanie
 
Avatar elenoraPIOTR
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 322
GG do elenoraPIOTR Send a message via Skype™ to elenoraPIOTR
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

pisłam posta a go nie ma..co to za czary??
to w skrucie..
Elu te 10000 na 130 osob to naprawde porazka..nie jestem materialistka ale to wychodzi mniej niz 100 zl na osobe..mam nadzieje tylko ze siw wesele udalo..

a tak wogole to skladalam wam SERDECZNE ZYCZENIA BO TO W KONCU NASZE SWIETO ( JA MAM JESCZE IMIENNY )DUZO ZDROWKA POCIECHY Z DZIECIACZKóW I TzTóW I CZEGO SOBIE TYLKO ZYCZYCIE 9 NIE NADAJE SIE DO TAKICH SPRAW) MAM NADZIEJE ZE POST DOTRZE

WSZSYTKIE DZIECIACZKI PRZESłODKIE..

CO DO UPADKóW TO JA OD BOZEGO CIAłA MAM DODTAKOWY KłOPOT BO PIETREK ODKRYL ZE WSZEDZIE MOZNA SIE WSPIAC..NP OGLADAL SOBIE PROCESJE Z PARAPETY WLAZL PO FOTELU NA OKNO..MYSLALM ZE ZAWALU DOSTANE ZWLASCZA ZE TPO 6 PIETRO..UFF AZ SIE GOROCO ZROBILO...

IDE SIE KAPAC BO TZ ZARAZ WROCI A PODOBNO MA DLA MNIE NIESPODZIANKE :

W CZWARTEK BDE W WARSZAWIE NA SZKOLENIU A OD PONIEDZIALKU DO PRACY....
elenoraPIOTR jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 21:46   #1786
schatzsi
Wtajemniczenie
 
Avatar schatzsi
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 2 481
GG do schatzsi
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

EleonoraPiotr w takim razie skoro masz imieniny,to wszystkiego naj naj i tego czego sobie sama zyczysz
I udanego wieczoru

EDIT:
Co do parapetow,to kolezanka osatnio zastala swojego 2-letniego synka,jak siedzial na parapecie(na 4 pietrze) z nozkami przewieszonymi na druga strone,siedzial i ogladal autobusy
Od tej pory,ma klamki od okna zamykane na klucz.
schatzsi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-26, 21:47   #1787
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

No tak, Jasio miał wzięcie u dziewczyn a to dlatego ze one traktują go jak laleczkę bo mały wzgledem nich. Po północy jak zaczął padać połozyłam go w spacerówce i przykryłam kocykiem. Noc była ciepła więc wyszłam z nim na dwór zeby zasnął, juz nie wiele mu brakowało jak go laski dojrzały Któraś zaproponowała "ciocia ja go powożę", no ok... ale zaraz ustawiła się kolejka która będzie następna, jak zaczeły z nim latać to Jankowi tyko głowa podskakiwała, więc odebrałam im zabawkę i przekazałam w ręce tatusia.

Aranko, mi Jasio wyskoczył z łóżeczka, z najniższego poziomu jak miał ok roku
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 08:18   #1788
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Elu rodzinka jak trza - elegancka i rozesmiana. Wyglądaliście super.
Marti filmiki z Laura i Alanem fajne. Całuśną masz córunie! I faktycznie nie widać różnicy wiekowej między nimi.
Teletubisiowa Laura ekstra. Olaf jest fanem teletubisiow
Colin ze swoim szelmowskim uśmieszkiem superowy. I podobny do Ciebie.

Ale numer z tym wyłażeniem z łóżeczka. Olaf jeszcze sie nie podjął. Myślałam, ze to nie mozliwe a jednak...

Co do wygadania to u nas podobnie jak u Sohf. Olaf mówi niewiele. jakieś tam; brum brum, hał hał, miał miał, ćwir ćwir, ok (oko) nio (nos), jakoś po swojemu na ucho, bu (buzia) i nieśmiertelne :ba - co oznacza odowiednio: daj, masz i inne różne. Mama, tata, baba i to chyba wszystko. Za to gada ciągle po swojemu! Wyrazy podziwu dla rozgadanych! Jestem w szoku!.

Marti w temacie teściowej wszystko juz zostało powiedziane. Ja tylko od siebie dodam, że ja bym po prostu jej dziecka już nie zostawiła. No chyba, że byłbym zmuszona. I moja mama i tesciowa wiedzą, ze jestem zosia samosia i wszystko musi byc po mojemu a jak sie nie dostosuja to dziecka nie dostaną .

EDIT: dostałam jakiś czas temu krem Dexeryl. Teraz moge go polecić, bo wiem ze jest dosępny tez w Polsce w aptekach. Jak dla mnie rewelacja. W ciagu tygodnia poradził sobie z suchymi policzkami u Olafka a walczyłam z tym od pazdziernika. Znikły tez duche placki jakie Olaf miał na ramieniu. Na różengo rodzaju suchości, atopowe zapalenie skóry i nawet poparzenia.

Kilka fotek z zycia Olafka. Dwa ze swoją nową, ulubiną trasa
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg o.JPG (101,0 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg p.JPG (90,7 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg r.JPG (141,4 KB, 20 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg s.JPG (173,5 KB, 20 załadowań)
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf

Edytowane przez malgogaj
Czas edycji: 2008-05-27 o 08:49
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 11:05   #1789
kasia191273
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 3 342
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Schatzi, Aranko, Elu, malgogaj zdjecia slicznosciowe!

Nina w ubieglym tygodniu tez niemal wypadla z lozeczka- widzialam akcje, wiec moze u Was przebieglo to podobnie. Nie noga przesadzila barierke (zreszta ona spi w spiworze, co utrudnialoby takie ewolucje), tylko od pasa w gore jakos sie podciagnela, przechylila leb na zewnatrz, zlozyla na pol i glowa zarylaby na ziemi. Na szczescie stalam obok. Natychmiast obnizylam lozeczko tak, ze materac jest praktycznie przy samej ziemi, wiec znow pare miesiecy posluzy. Nie chce jej uczyc wychodzenia z lozeczka na razie, wiec nie pokazuje, ze szczeble da sie wyjac
kasia191273 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-05-27, 12:17   #1790
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Wszystkie dzieciaczki super. Colin podobny do mamusi. Jas niezly podrywacz weselny. Olaf odwazny na zjezdzalni. Laura ma fajne kucyki.

A u nas nauka spania. Efekt jest taki, ze Antonowka zasypia sama w lozeczku, niestety dzisiaj juz 2gi dzien nie spi w poludnie. Nie mam pojecia czemu. Siedzi w lozeczku i wrzeszczy Heia Heia, ale nie spi i nie ma zamiaru spac. Zostawie ja tam jeszcze jakies 30 min jesli nie zasnie mamy powtorke z rozrywki. Wczoraj byla tak padnieta, ze obijala sie o sciany, ale udalo mi sie ja dociagnac do 19.30. Boje sie, ze teraz wcale nie bedzie spala w poludnie, co wykonczy mnie chyba jeszcze bardziej niz budzenie w nocy, bo jak nie spi to potem wytrzymac sie z nia nie da taka jest zmierzla. Chyba opszaleje z tym moim dzieckiem, jak jedno idzie dobrze, to drugim Cie wykonczy. Wrrr....

A Antonia wylazi z lozeczka w sposob nastepujacy (tzn. wylazila, bo teraz materac jest na podlodze i juz nie wyjdzie). Opiera sie rekami o boki, nogle podnosi na szczeble, podciaga sie i kladzie tlow na boku lozeczka, a nogi przklada gora przez szczeble i schodzi. Wyjscie nawet bezurazowe, ale ja wole zeby tego nie robila i tym sposobem materac jest na podlodze.
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 20:21   #1791
marti86
Zakorzenienie
 
Avatar marti86
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: ostróda
Wiadomości: 5 294
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

dziekujemy za przemile slowawzrostowo dzieci sie nie roznia, wagowo znacznie sie roznia no i rozwojowo rowniez

Aranko, Jago jednak te chlopy to z innej planety sa
Aranko wiem co to znaczy jak dziecko z lozeczka wypadamoja Laura ostatnio tez wypadla.w takiej samej pozycji ja zastalam i podejrzewam ze ja przewinelo:/na szczescie nic sie nie stalo.

Garnuszki no to widze ze na podobnym wozu jedziemy...ojej jakbym miala to opisywac to by byla bardzo dluga historia...wspomne tylko tak po krotce ze moj Michal tez kiedys mial zaciagniety dlug u swoich rodzicow(kilka lat temu gdzies 50tys wiec nie mialo)ale to splacil.dodatkowo po powrocie ze szwecji gdzie wczesniej pracowal splacil rodzicom reszte kredytu za dom(25tys-wiec tez nie malo)pozatym jak rodzice cos daja to chyba nie po to zeby potem czlowiek sie przed nimi blaznil cale zycie...wiadomo ze jest sie wdziecznym ale bez przesady...chybaze to sa tacy ludzie co wymagaja takiej wdziecznosci a druga strona sie temu poddaje(moj przypadek z ktorym bede walczyc-oczywiscie z jedna strona)
poprosze o zdjecia malego w ramach przypomnienia sobie jego sliczen buzki

Elu slicznie wygladalisciea Ty w szczegolnosciuwielb iam patrzec na kobiety w ciazy a jeszcze jak tak ladnie wygladaja to juz wogole

Schatzsi ale Colin wyrosla Ty pieknie wygladasz!!

Malgogaj wiesz ze uwielbiam Olafka jest dla mnie takim slicznym bobasemno teraz juz chlopczykiemzycze jak najszybszego rozwiazania sprawy abyscie byli we 3bo tesknota jest okreopna:/

jesli chodzi o gadanie to nasz alanek pobija wszelkie rekordy...jeszcze nie widzialam niespelna 2 letniego dziecka ktore gada wszytsko pelnymi zdaniami:/on jak byl w wieku naszych dzieci to juz normalnie skladal proste zdania i powtarzal wszystkie wyrazy tak ze bez problemu mozna go bylo zrozumiec.zaraz poszukam jakiegos filmiku na ktorym moze to bedzie slychac.kazde dziecko inaczej sie rozwija.jak widac na filmikach Alan jest malutki, za to nadrabia w mowiea zywy jest taki ze szok...

no i mam dla Was nowinke...zareczam sie w czerwcu

EDIT
Kamilko napewno mala jak przywyknie do zasypiania samej wieczorem to i w dzien zacznie zasypiac.teraz to dla niej nowosc w dzien nie jest tak wymeczona jak wieczorem i walczy ale z czasem przywyknie i z calego serca Ci tego zycze!!powodzenia
__________________
Laura
4.01.2007

marti86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-27, 21:04   #1792
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
no i mam dla Was nowinke...zareczam sie w czerwcu
gratulacje i walcz i swoje

http://www.travelpod.com/traveler-iq/europe?64e8=9038 quiz dla podrózniczek
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 06:59   #1793
garnuszki
Zadomowienie
 
Avatar garnuszki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Norwegia, a pochodzę z Jaworzna
Wiadomości: 1 403
GG do garnuszki
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Cytat:
Napisane przez marti86 Pokaż wiadomość
no i mam dla Was nowinke...zareczam sie w czerwcu

GRATULUJĘ , obyś z Michałem zaznała wiele miłości i szczęścia, na które zasługujesz i które do tej pory nei było Ci dane


Colin i Olaf niezłe chłopaki. Schatzsi wyglądasz pięknie.


wklejam szczypiora jedzącego loda i ostatniego weekendu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 19.05.2008 012.jpg (109,2 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19.05.2008 013.jpg (106,5 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19.05.2008 017.jpg (131,9 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 19.05.2008 025.jpg (112,7 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25.05.2008 026.jpg (197,9 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25.05.2008 044.jpg (214,2 KB, 40 załadowań)
__________________
Olaf 07.02.2007
Ślub 27.08.2005
maleństwo
garnuszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 07:01   #1794
garnuszki
Zadomowienie
 
Avatar garnuszki
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Norwegia, a pochodzę z Jaworzna
Wiadomości: 1 403
GG do garnuszki
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

c.d.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 25.05.2008 056.jpg (92,9 KB, 13 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25.05.2008 060.jpg (166,3 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 25.05.2008 070.jpg (134,3 KB, 21 załadowań)
__________________
Olaf 07.02.2007
Ślub 27.08.2005
maleństwo
garnuszki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 11:14   #1795
zaba21_22
Zadomowienie
 
Avatar zaba21_22
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 638
GG do zaba21_22
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Hej kobietki
Marti moje gratulacje
Elu fajnie że wam się impreza udała i świetnie razem wyglądacie, no i w końcu zobaczyłam ciebie z uśmiechem na ustach, no i Jaś zrobił furrorę
Laura, Colin i obydwa Olafy super, ale te nasze dzieci rosną
__________________
zaba21_22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 11:18   #1796
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Garnuszki - z Olafa to zawsze bije taka radość życia, że aż miło popatrzeć!!!! Ja Lodów "do ręki" Laurce nie daję...nie mam cierpliwości...

malgogaj - kolejna nić połączenia między naszymi dzieciaczkami!

mart - gratulację! Strasznie szybko sie to toczy ale czasem bywa, że jest się z kimś kopę lat i jakoś NIC a czasem spotyka s kogoś, z kim się chce po kilku tygodniach dzielić na zawsze swoje zycie

Sprzedałam Graco...szkoda mi strrrrasznie, jakoś jak zwykle sentymentalnie do tego podchodzę. Tylko mam problem - jak wysłać aby było najtaniej? Jakim kurierem - ktoś wie. Ogólnie wszędzie wychodzi ponad 40zł! A jak ja kupowałam swój wózek Jane to płaciłam 20zł GLS....zadzwoniłam więc do GLS i mi zaśpiewali 48zł....
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 11:37   #1797
sohf
Wtajemniczenie
 
Avatar sohf
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Sosnowiec
Wiadomości: 2 492
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

marti grtuluję i życzę pomyślnych rozwiazań w sprawie teściowej

garnuszki zdjęcia super, zwłaszcza te z parku, świetna z Was rodzinka. a Olafek z lodem przeszczęśliwy

Malgo Olafek na 3 zdjęciu świetny. strasznie fajna fota. i jaki zdobywca na zje zjezdzalni

Aranko Laura teletubiś przesłodka a z kurierem niestety nie pomoge bo nie mam pojecia.

schatzsi super razem wyglądacie a Colin w jogurcie w ogóle rulez
sohf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 12:02   #1798
kamilka23
Zadomowienie
 
Avatar kamilka23
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 1 353
GG do kamilka23
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Marti gratulacje . A problemy z tesciowa mam nadzieje, ze szybko znikna, czego Ci serdecznie zycze!!!

Olaf norweski bardzo do taty podobny no i super sobie radzi z lodami, wie chlopak co smaczne!!! A mama jak zwykle kwitnaca!!!

Tak jeszcze wroce do gadania, moja Antonowka coraz bardziej mnie zaskakuje jesli chodzi o mowe, od wczoraj powtarza praktycznie wszystko, no ale czesto bardziej w swoim jezyku (ale probuje, a to duzo). Wczoraj rano padalo, wiec jej mowie, ze nie pojdziemy na spacer bo pada deszcz. Pozniej jednak przestalo padac, ale byly chmury. Posnanowilam wiec wyjsc. Na klatce schodowej Antonowka pokazuje mi na okno i mowi: Pada deszcz!!! Bylam w szoku, zawsze mowila tylko, ze pada, a tutaj teraz taka ladna skladnia. Szok!!! A najzabawniejsze jest, ze nie umie wymowic Babcia i zamast tego mowi Babka!! Wczoraj zobaczyla tesciowa, pytam sie jej kto to, a ona z pelnym przekonaniem, glosno i wyraznie: Babka!! Dodam, ze tesciowa bardzo delikatna, nie lubi wulgaryzmow itp. spojrzala wiec na mnie dosc srogo, ale ja sie tylko zasmialam i mowie: ja jej tego nie nauczylam

Aha, jesli macie podobnie jak ja problemy z tym co ugotowc dziecku na obiad, to podaje przepis na zupe szpinakowa. Wlasnie ja wcinam, smakuje bosko, mam tylko nadzieje, ze i Antonowce posmakuje.

Najpierw gotujemy rosol na jakims delikatnym miesku i warzywach (ja dalam marche, pietruszke i ziemniaki). Potem przesmazamy na masle szpinak z czosnkiem (ja daje mrozony, posiekany, mlody szpinak - jest najlepszy). Potem dodajemy do rosolu, mieszamy i zaprawiamy niewielka iloscia smietany i zageszczamy (jesli chcemy) maka ziemniaczana, chwilke gotujemy. Jesli ktos lubi szpinak, to zupe przepyszna i dosc szybka. Smacznego!!

No i jeszcze kilka zdjec
1. Kosmici atakauja
2. Ulubione miejsce zabaw
3. Balkonowa ogrodniczka
4. i 5. Oficjalne otwarcie sezonu traskawkowego (Antonia nawet byla z nami zbierac truskawki, na szczescie zbierala tylko zielone i nie wiedziala, ze mozna je jesc - teraz niestety juz wie o co chodzi, wiec wypad z nia na pole truskawkowe nie bedzie juz tak beztroski )
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_9560.JPG (56,5 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9600.JPG (78,2 KB, 34 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9634.JPG (123,6 KB, 44 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9611.JPG (59,5 KB, 42 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMG_9629.JPG (50,6 KB, 22 załadowań)
__________________
Antonia 13.12.2006
kamilka23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 12:06   #1799
Aranka
Zakorzenienie
 
Avatar Aranka
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: ♥ Toruń ♥
Wiadomości: 7 033
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Kamilko Antosi z przymrużonymi oczkami to bym nie poznała!!!!! zawsze wszędzie te jej duże czarne węgielki...a tu...węgielki sie schowały i zupełnie inne dziecko!
__________________


Wszystkie nieba bym oddała aby z TOBĄ dzielić jedno piekło
Aranka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-05-28, 12:17   #1800
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Dzieci grudniowo-styczniowe 2006/7 III

Tosia, niezłe akrobacje wyczynia no i mowy pogratulować. Jasio nakręcił się nauka literek powyciagał te z maty piankowej co na podłodze lezy... Tosia tez chyba ma taką... przynosi nam i pyta: a to? a to? No i dzis zapytałam go o E jak to literka, powiedział E i jeszcze F rozpoznaje ale jeszcze nie nazywa.
Mówi koło, kólko, goga - noga
Olaf, też super, uchachany jak zwykle
Aranko, mi sie wydaje ze sprzedawcy mają od kurierów jakies rabaty, bo jak odsyłałam uszkodzony ekspres do kawy i przejrzałam kilka cenników kurierów to wychodziło drożej niz pocztą. Dobrałam jeszcze potwierdzenie odbioru i tez wyszło taniej niz kurierem.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:25.