Kolendra w perfumach - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-03-03, 16:24   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Kolendra w perfumach


Zastanawia mnie jak pachnie kolendra w perfumach? Jak w ogole ona pachnie Jakos nie mialam okazji jej wachac, bo akurat tera ta roslinka nie jest dostepna w doniczce Czytalam, ze Rush ma w skaldzie kolendre. Czy ktos zna jakies perfumy, ktore maja ja w skladzie? Czym ona sie charakteryzuje?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 17:52   #2
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 550
Dot.: Kolendra w perfumach

Wydaje mi się, że kolendra daje taki ziołowo - metaliczny posmak, taką nutkę zimną, trochę plastikową jakby połączyć ją z nutami słodkimi jak w Rush. Moja Mama dodaje kolendrę do potraw z mielonego mięsa, suszoną, żby trochę zminimalizowac słodkość mięsa (bo robi z wołowiny) i wąchana z torebki właśnie pachnie lekko metalicznie . Z damskich zapachów na pewno kolendra jest w Agent Provocateur, w Obsession, Cool Water (wybitnie metal czuć) , znalazłam w Touch of pink (jak dla mnie to badziej słodki klon Cool Water, malinowo - metaliczny), i w O de Lancome ( i to jedyne perfumy, w których metaliczności nie mogę sie dowąchać). Wiele męskich zapachów ma kolendrę w nutach np. Vetiver i Heritage - chyba jedna z bardziej ulubionych przypraw Guerlaina, Aqua di Gio, Givenchy pour Homme.

Ogólnie rzecz biorąc , jak dla mnie, kolendra to zimne metaliczne zioło.
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Pokaż wiadomość
(...)
i oczywiście ma mieć ładnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakieś ogóra nabrzmiałego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-03, 19:07   #3
LeToy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 67
Dot.: Kolendra w perfumach

Kolendra to jedna z podstawowych przypraw kuchni wietnamskiej, daje ciepły posmak, trochę gorzkości.
LeToy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-03-04, 22:48   #4
agnyska81
Zakorzenienie
 
Avatar agnyska81
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 13 037
Dot.: Kolendra w perfumach

Kupiłam kolendrę, bo znalazłam ją w składzie A*mena, którego teraz próbuję rozłożyć na czynniki pierwsze. Cytuję z opakowania: "Jako przyprawę stosuje się owoce, które mają korzenny aromat, z pieprzowo-balsamiczną nutą (...)". Kolendra jest w przyprawie curry i w mieszance przypraw do piernika.
No a teraz moje wrażenia zapachowe: czuję cytrynę i pomarańczę, jest słodka i z lekkim pieprzowym świdrowaniem w nosie. To świdrowanie oprócz pieprzu przypomina też miętę i daje wrażenie chłodu.
A jak rozgniotłam ziarenko to zapach jest bardziej korzenny, coś jak ziele angielskie z pieprzem, ostrawe.
Ropuszko, fajne pytanie Dzięki Tobie miałam okazję przeanalizować zapach kolendry.
W A*menie sprawką kolendry może być lekka cytrusowość (choć może to obecność bergamotki?), miętowy chłód (choć mięta pieprzowa również w składzie) i rzeczywiście trochę metalu. I pieprzność. Już sama nie wiem, teraz czuję pełno tej kolendry, może mnie po prostu nos zwodzi?
agnyska81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:25.