Karma - (po) co to jest i jak się liczy :) - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Techniczne forum

Notka

Techniczne forum Forum techniczne - obszar całe forum. Tutaj można zgłaszać uwagi techniczne, problemy dotyczące całego forum, problemy z hasłem i dostępem i inne…

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2006-02-25, 21:54   #241
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez agabil1
cichoooo
Chyba nie wymacałam 10 osób, lecę dotykać dalej
Szczęściara! Ja niecierpliwie czekam na jutro.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:04   #242
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Mam pytanie.

A jak ja mam dyszkę, jak każdy miał, a w pasku na dole rozwija mi się, że Wizażanka mnie tyknęła, a ja wciąż mam 10 - czyli co?
Czy mam już minus punkty a się wyzerowały, a nie widzę tego, i czemu nie widzę?
A może ona mnie nie tyknęła a mi się zdaje?
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:12   #243
anakonda
Zadomowienie
 
Avatar anakonda
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 075
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

A ja tylko chyba raz dotknęłam...
Wiem, wiem, hytrus ze mnie, ide rozdawać ludziom szczęście
__________________

anakonda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:13   #244
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez Aeterna
Mam pytanie.

A jak ja mam dyszkę, jak każdy miał, a w pasku na dole rozwija mi się, że Wizażanka mnie tyknęła, a ja wciąż mam 10 - czyli co?
Czy mam już minus punkty a się wyzerowały, a nie widzę tego, i czemu nie widzę?
A może ona mnie nie tyknęła a mi się zdaje?
Możliwe, że miała wtedy zerową moc dotknięcia. Teraz już się to nie zdarza - poprawiliśmy ten błąd
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:13   #245
natii4
Zakorzenienie
 
Avatar natii4
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 12 363
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Ja też mam mieszane uczucia.Podoba się pewnie tym osobom,które zbiorowo dostały masę dodatnich punktów.Ja od kogoś dostałam negatywną karmę. I szczerze jestem częściowo w szoku,bo nie mam zielonego pojęcia dlaczego,a właściwie za co dostałam ten komentarz. Gdyby dała mi to osoba do której coś personalnie napisałam to jeszcze bym wiedziała czemu mam u niej przechlapane,ale ja niczego takiego sobie nie przypominam Dostałam negatywa i nie wiem za co,bo osoba się nie pokusiła o podanie powodu.
__________________

Bieganie i czytanie
to
klucz do życia

natii4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:17   #246
jaszmurka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Jaszmurkolandia
Wiadomości: 7 919
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja też mam mieszane uczucia.Podoba się pewnie tym osobom,które zbiorowo dostały masę dodatnich punktów.Ja od kogoś dostałam negatywną karmę. I szczerze jestem częściowo w szoku,bo nie mam zielonego pojęcia dlaczego,a właściwie za co dostałam ten komentarz. Gdyby dała mi to osoba do której coś personalnie napisałam to jeszcze bym wiedziała czemu mam u niej przechlapane,ale ja niczego takiego sobie nie przypominam Dostałam negatywa i nie wiem za co,bo osoba się nie pokusiła o podanie powodu.
To napisz może do Złośliwca? Jeżeli nie czujesz się z tym dobrze (wcale Ci się nie dziwię :| )
Nie martw się- może to tylko pomyłka? albo ktoś kto Cię zna i nielubi
__________________
Everything I'm not, made me everything I am.


wyloguj
jaszmurka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:17   #247
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja też mam mieszane uczucia.Podoba się pewnie tym osobom,które zbiorowo dostały masę dodatnich punktów.Ja od kogoś dostałam negatywną karmę. I szczerze jestem częściowo w szoku,bo nie mam zielonego pojęcia dlaczego,a właściwie za co dostałam ten komentarz. Gdyby dała mi to osoba do której coś personalnie napisałam to jeszcze bym wiedziała czemu mam u niej przechlapane,ale ja niczego takiego sobie nie przypominam Dostałam negatywa i nie wiem za co,bo osoba się nie pokusiła o podanie powodu.
Zgłoś mi w PW userid tej osoby - zajmę się tym. Co jak co, ale negatyw komentarz mieć musi...

zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 22:20   #248
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja też mam mieszane uczucia.Podoba się pewnie tym osobom,które zbiorowo dostały masę dodatnich punktów.Ja od kogoś dostałam negatywną karmę. I szczerze jestem częściowo w szoku,bo nie mam zielonego pojęcia dlaczego,a właściwie za co dostałam ten komentarz. Gdyby dała mi to osoba do której coś personalnie napisałam to jeszcze bym wiedziała czemu mam u niej przechlapane,ale ja niczego takiego sobie nie przypominam Dostałam negatywa i nie wiem za co,bo osoba się nie pokusiła o podanie powodu.
Ja też dostałam negatywa, ale z komentarzem. Nie zgadzam się z tym, ale też szanuję opinię tej osoby. Ma prawo tak myśleć.
Natomiast bez komentarza, to faktycznie nie ma sensu
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:21   #249
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Moim zdaniem to troszkę bez sensu. Znajomi będą dotykać znajomych ci znajomi następnych i tak w kółko Będą nabijać sobie licznik zamiast rozdawać "karmę" z rozwagą i tak, aby Wizażance się naprawdę należało . Może jestem dziś nie w nastroju na nowości, ale na razie nie mogę się przekonać co do sensu takiej zabawy, chociaz kto wie może się to "macanie" przyjmie tak jak powinno być
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:25   #250
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez magdziaS
Moim zdaniem to troszkę bez sensu. Znajomi będą dotykać znajomych ci znajomi następnych i tak w kółko Będą nabijać sobie licznik zamiast rozdawać "karmę" z rozwagą i tak, aby Wizażance się naprawdę należało . Może jestem dziś nie w nastroju na nowości, ale na razie nie mogę się przekonać co do sensu takiej zabawy, chociaz kto wie może się to "macanie" przyjmie tak jak powinno być
To krótkotrwały proces... Patrz post 2-gi wątku gdzie jest opisane, że program blokuje takie macanie bez sensu = potrzeba 10 dotknięć pomiędzy, żeby ponownie dotknąć tę samą osobę

p.s. Co złego w tym, że jest się życzliwym wobec znajomych?
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:42   #251
magdziaS
Podróżniczka
 
Avatar magdziaS
 
Zarejestrowany: 2003-07
Lokalizacja: P'boro
Wiadomości: 9 398
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
To krótkotrwały proces... Patrz post 2-gi wątku gdzie jest opisane, że program blokuje takie macanie bez sensu = potrzeba 10 dotknięć pomiędzy, żeby ponownie dotknąć tę samą osobę

p.s. Co złego w tym, że jest się życzliwym wobec znajomych?
Zyczliwość życzliwością, moim zdaniem karma powinna byc dawana za pomoc, jakieś konkretne porady itd. To jest po prostu moje zdanie na ten temat
Ale jak jest napisane - nie ma reguły ktora mógłaby określić na jakiej podstawie dawać karmę.

Bardzo dobrze, że program blokuje takie macanki ograniczy to sytuacje o których pisałam, a to już połowa sukcesu, która może mnie przekonać
__________________
Zaczynamy jakby od nowa...

magdziaS jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 22:43   #252
mala77
Zakorzenienie
 
Avatar mala77
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 096
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

poza tym po zmacaniu znajomych zawsze przyda się ktoś nowy do zmacania
__________________
Kuba
Karol
'Nie dręcz przyjaciela. Na dłużej ci starczy.' - Radek Dekiel
mala77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:43   #253
Beauty1984
Zakorzenienie
 
Avatar Beauty1984
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 4 014
GG do Beauty1984
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Nie wiem jeszcze co myśleć o tej nowości na forum . Z jednej strony strony mam kilka obaw, zresztą podobnych jak niektóre osoby powyżej, z drugiej jestem ciekawa jak się to rozwinie i jak sprawa będzie wyglądać za jakiś czas.
Narazie muszę się z tym dokładnie zapoznać, poczytać i zobaczyć o co biega. Nie spotkałam się jeszcze z Karmą na żadnym forum na którym bywałam.
Póki co widzę, że wiekszość już "poobmacywana" .
__________________
Korzystaj z czasu póki czas!
Beauty1984 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 22:47   #254
Ami
Zakorzenienie
 
Avatar Ami
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 844
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez magdziaS
Zyczliwość życzliwością, moim zdaniem karma powinna byc dawana za pomoc, jakieś konkretne porady itd. To jest po prostu moje zdanie na ten temat
Kiedy znajomi są zazwyczaj pierwszymi osobami, które nam pomagają. I to wielokrotnie. Więc nie karmić ich tylko dlatego, że są naszymi znajomymi? To też nie było by fair.

A co do negatywów bez komentarza- nie podoba mi się to. A może można zablokować karmienie (dodatnie i ujemne, bądź chociaż ujemne) bez komentarza?

P.S. Magdzia, super podpis.
Ami jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 23:05   #255
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Ja mam jeszcze pytanie natury technicznej: czy można wyświetlić wszystkie otrzymane dotknięcia, tak jak np. PW? Bo widzę, że wyświetla sie ostatnich 10... Chciałabym podziękować za "dotyki", ale nie mogę wszystkim...
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 23:09   #256
AneciaG
Wtajemniczenie
 
Avatar AneciaG
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Kutno
Wiadomości: 2 069
GG do AneciaG
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez natii4
Ja też mam mieszane uczucia.Podoba się pewnie tym osobom,które zbiorowo dostały masę dodatnich punktów.Ja od kogoś dostałam negatywną karmę. I szczerze jestem częściowo w szoku,bo nie mam zielonego pojęcia dlaczego,a właściwie za co dostałam ten komentarz. Gdyby dała mi to osoba do której coś personalnie napisałam to jeszcze bym wiedziała czemu mam u niej przechlapane,ale ja niczego takiego sobie nie przypominam Dostałam negatywa i nie wiem za co,bo osoba się nie pokusiła o podanie powodu.
Tak sobie pomyślałam że może ta osoba która dała Cie negatywną karmę nie przeczytała najpierw o co w tym wszystkim chodzi i poprostu chciała wypróbować czy coś się zmieni w Twojej karmie jak kliknie "niepochwalam"? I akurat trafiło na Ciebie? Ale tez by mi się przykro zrobiło gdybym dostała negatywa bez komentarza za co. Mam nadzieję że każdy się zastanowi dobrze zanim będzie macał.
AneciaG jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 23:19   #257
Paulyna
Zakorzenienie
 
Avatar Paulyna
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 9 319
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

a mi się zaczęło podobać Super jest czytać te miłe komentarze od znajomych wizażanek
Paulyna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 23:41   #258
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez YenneferD
Ja mam jeszcze pytanie natury technicznej: czy można wyświetlić wszystkie otrzymane dotknięcia, tak jak np. PW? Bo widzę, że wyświetla sie ostatnich 10... Chciałabym podziękować za "dotyki", ale nie mogę wszystkim...
Na razie nie mam możliwości wyświetlenia tam wszystkim dotknięć. Mogę poszerzyć listę do ostatnich 15-20, ale więcej nie dam rady...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 23:46   #259
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Na razie nie mam możliwości wyświetlenia tam wszystkim dotknięć. Mogę poszerzyć listę do ostatnich 15-20, ale więcej nie dam rady...
A będziesz poszerzał, Złosiu? Poszerz, poszerz...
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-02-25, 23:49   #260
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez YenneferD
A będziesz poszerzał, Złosiu? Poszerz, poszerz...
Już
Teraz w panelu powinno być 20 pomacań
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 23:54   #261
YenneferD
Zakorzenienie
 
Avatar YenneferD
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 7 772
GG do YenneferD
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Już
Teraz w panelu powinno być 20 pomacań
A, mam Dziekuję Mogę Cię za to pomacać, chcesz, hihihi?
__________________
Czarodziejka zawsze działa. Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.

TELEPORT czyli niedzielne zapiski <- Bloguję
YenneferD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-25, 23:56   #262
zlosliwiec
Przyjaciel Wizaz.pl
 
Avatar zlosliwiec
 
Zarejestrowany: 2001-10
Wiadomości: 12 462
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez YenneferD
A, mam Dziekuję Mogę Cię za to pomacać, chcesz, hihihi?
Ciemno, my tu sami...
zlosliwiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 00:06   #263
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 728
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez zlosliwiec
Ciemno, my tu sami...
a ja tylko czytam
mikroREKLAMA
Pomoc dla córki naszego kolegi Maćka
Prośba o pomoc dla córki naszego kolegi Maćka

Ta reklama pokazywana jest pod 5 728 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 04:30   #264
jowisia
Wtajemniczenie
 
Avatar jowisia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Luksemburg
Wiadomości: 2 886
Send a message via Skype™ to jowisia
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Idea ogolna bardzo mi sie podoba, ale widze kilka niedociagniec i uwazam, ze to jest nie fair. Dluzsze stazem wizazanki i tak latwo sie rozpoznaje, maja czesto napisy "wtajemniczenie" czy "zakorzenienie", rozpoznaje sie ich awatarki, czesto sa moderatorami, dlaczego mialbyby miec jeszcze wieksza moc przydawania punktow?! I tak je szanujemy i doceniamy za to, ze sa tak pomocne i zwiazane z wizazem, maja zdecydowanie wiecej do powiedzenia, lepiej i dluzej go znaja ale obawiam sie, ze fakt iz maja wieksza moc dotkniecia doprowadzi wlasnie do tego, o czym pisze Shemreolin. I to z kolei nie bedzie fair, wrecz bedzie sztuczne. Poza tym, pozwole sobie przedstawic tak jedna rzecz : przykladowa wizazanka, ktora jest moderatorka bedzie miala duzo pozytywnej karmy, choc wcale moze nie byc mila ani przyjazna, ale dostala ja masowo od "kolezanek" moderatorek. Ta, ktora jest dopiero nowa, bedzie postrzegana jako ktos duzo mniej pomocny, i mniej przyjazny, bo jej nowi przyjaciele maja mniejsza moc dawania. Lubie hasla rownosci, a tu smierdzi mi dyskryminacja Wydaje mi sie, ze i tak nie duzo zmienie tym gadaniem, bo oczywiscie moderatorom musi sie podobac ten jeszcze jeden wiekszy atut jaki posadaja, ale naprawde wydaje mi sie, ze to nie jest uczciwe, i spowoduje jeszcze wieksze osmielenie szczegolnie wobec tych, ktore dopiero co przybyly na wizaz..

Cytat:
Napisane przez Shemreolin
Użytkownicy o długim stażu i duzej ilości postów mogą przyznawac lub odbierać wiekszą jej ilość. I teraz pojawia sie pytanie... czy to jest fair? Tzn. wyobraźmy sobie taką sytuację, że jakaś osoba dostaje punkty od "początkujących", czyli zbiera sobie po 5, 10, 15 pkt. I potem nagle podpada jakiejś "starej" wizażance, która z miejsca odejmuje jej tych punktów z 50. Moim zaniem to troche niesprawiedliwe. Może to doprowadzić do takiej sytuacji, że użytkownicy będą sie bali podpaść osobom z wiekszą mocą karmy, by ci nie odjęli im punktów. A wdzieczność nowych użytkowników nie będzie czymś wyjatkowym, bo będzie mało opłacana.
Moim zdaniem wszyscy powinni dodawać i odejmować taką samą ilość karmy.

No i przede wszystkim :
Cytat:
Napisane przez bemolka
a tak wogóle to mysle nie niepotrzebny jest ten moment z wątkiem w którym klikamy na wage, moim zdaniem, jako ze to za całokształt, mozna by wiadomosc w jakim watku sie kliknęlo usunac
tez uwazam, ze to jest zupelnie zbedne. Przeciez czasem mamy ochote dac komus karme za caloksztalt, za tysiace dobrych slow i chec niesienia pomocy. Jak teraz odszukac jednego posta, zeby sprawiedliwie bylo?

Na jednym z forum byla taka ikonka ksiazki, klikajac na nia ukazuja sie wszystkie wpisy innych uzytkownikow forum : co ta osoba mysli o drugiej osobie. Kazdy uzytkownik moze wpisac sie tylko raz, moze tez edytowac. W ten sposob powstaje tak zwana "ksiega kosci" (ktora moglaby np. zastapic "liste znajomych" na wizazu, ktora chyba za bardzo nie ma sobie chetnych ), ktora kazdy uzytkownik moze sobie przeczytac. Na wstepie istnieje tak zwany spis,czyli suma punktow negatywnych i pozytywnych, a na kazdy mozna kliknac, rozwinac, i poczytac dlaczego ta osoba dostala od tego danego uzytykownika taka ocene. Uwazam, ze ten system jest duzo bardziej fair. Bo dlaczego komentarze maja byc chowane? Jezeli to sa intymne sprawy to i tak dostajemy je najczesciej na Pw slowa pochwaly lub nagany. A ja na przyklad chcialabym poczytac, dlaczego ta osoba jest warta swojej karmy i ze nie jest to tylko zbiorowe rozdawanie punktow kolezankom, a uzasadnione zasluzenie. POza tym moglabym wiecej dowiedziec sie o tej osobie.

Cytat:
Napisane przez AgaZ
W każdym bądź razie zmieniliśmy teraz jedną rzecz. Teraz wszyscy od samego początku po rejestracji mają prawo przyznawania karmy. Nie trzeba mieć już tych granicznych 100 postów
Aga, juz od dawna czytajac twoje rozne posty zauwazylam, ze dbasz o zasade rownosci, toleracji wobec innych, wartosci fair play. Swietnie, ze zdecydowaliscie sie na usuniecie tych granicznych 100 postow, bo to bylo bardzo krzywdzace. Powodzenia w dalszym udoskonalaniu
__________________


Edytowane przez jowisia
Czas edycji: 2006-02-26 o 05:23
jowisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 08:25   #265
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez jowisia
Idea ogolna bardzo mi sie podoba, ale widze kilka niedociagniec i uwazam, ze to jest nie fair. Dluzsze stazem wizazanki i tak latwo sie rozpoznaje, maja czesto napisy "wtajemniczenie" czy "zakorzenienie", rozpoznaje sie ich awatarki, czesto sa moderatorami, dlaczego mialbyby miec jeszcze wieksza moc przydawania punktow?! I tak je szanujemy i doceniamy za to, ze sa tak pomocne i zwiazane z wizazem, maja zdecydowanie wiecej do powiedzenia, lepiej i dluzej go znaja ale obawiam sie, ze fakt iz maja wieksza moc dotkniecia doprowadzi wlasnie do tego, o czym pisze Shemreolin. I to z kolei nie bedzie fair, wrecz bedzie sztuczne. Poza tym, pozwole sobie przedstawic tak jedna rzecz : przykladowa wizazanka, ktora jest moderatorka bedzie miala duzo pozytywnej karmy, choc wcale moze nie byc mila ani przyjazna, ale dostala ja masowo od "kolezanek" moderatorek. Ta, ktora jest dopiero nowa, bedzie postrzegana jako ktos duzo mniej pomocny, i mniej przyjazny, bo jej nowi przyjaciele maja mniejsza moc dawania. Lubie hasla rownosci, a tu smierdzi mi dyskryminacja Wydaje mi sie, ze i tak nie duzo zmienie tym gadaniem, bo oczywiscie moderatorom musi sie podobac ten jeszcze jeden wiekszy atut jaki posadaja, ale naprawde wydaje mi sie, ze to nie jest uczciwe, i spowoduje jeszcze wieksze osmielenie szczegolnie wobec tych, ktore dopiero co przybyly na wizaz..



No i przede wszystkim :
tez uwazam, ze to jest zupelnie zbedne. Przeciez czasem mamy ochote dac komus karme za caloksztalt, za tysiace dobrych slow i chec niesienia pomocy. Jak teraz odszukac jednego posta, zeby sprawiedliwie bylo?

Na jednym z forum byla taka ikonka ksiazki, klikajac na nia ukazuja sie wszystkie wpisy innych uzytkownikow forum : co ta osoba mysli o drugiej osobie. Kazdy uzytkownik moze wpisac sie tylko raz, moze tez edytowac. W ten sposob powstaje tak zwana "ksiega kosci" (ktora moglaby np. zastapic "liste znajomych" na wizazu, ktora chyba za bardzo nie ma sobie chetnych ), ktora kazdy uzytkownik moze sobie przeczytac. Na wstepie istnieje tak zwany spis,czyli suma punktow negatywnych i pozytywnych, a na kazdy mozna kliknac, rozwinac, i poczytac dlaczego ta osoba dostala od tego danego uzytykownika taka ocene. Uwazam, ze ten system jest duzo bardziej fair. Bo dlaczego komentarze maja byc chowane? Jezeli to sa intymne sprawy to i tak dostajemy je najczesciej na Pw slowa pochwaly lub nagany. A ja na przyklad chcialabym poczytac, dlaczego ta osoba jest warta swojej karmy i ze nie jest to tylko zbiorowe rozdawanie punktow kolezankom, a uzasadnione zasluzenie. POza tym moglabym wiecej dowiedziec sie o tej osobie.
Hej jowisiu
Twoje uwagi są bardzo cenne i na pewno masz rację, jeśli popatrzmy na to pod kątem równości i sprawiedliwości. Zaczęłam się nad tym zastanawiać po wpisie Shemreolin
Ten system karmy na pewno nie jest równy. Czy doskonały? też wątpię. Ale jest inny i ma główne oparcie w zasadach buddyzmu. Już dyskutowałam na ten temat ze Zło, bo ja byłam gotowa wszystkim dać tę samą moc dotknięcia. Ale przekonał mnie jeden argument. Tak jak w życiu, każdy ma jakąś karmę, na którą sobie zapracowujemy całe życie. Jedni mają większą, drudzy mniejszą. I nawet jeśli nie nazwiemy tego karmą, to zawsze w naszym otoczeniu znajdziemy osoby, które są bardziej pomocne, uczynne czy lepsze od innych znanych nam osób. I te osoby lubimy, mamy do nich większe zaufanie itp...

Tak jest w życiu.

Na wizażu to jest jedynie zabawa, ale zabawa, która musi mieć jakieś reguły. W regułach są osoby, które mają większą i mniejszą karmę. Ale inaczej niż w życiu, na wizażu "siła dotyku" ma bardzo trywialne korzonki - to przede wszystkim staż i ilość postów na forum.
Tak było najprościej proporcjonalnie rozłożyć te punkty.

Teraz, na początku tego eksperymentu, widać mocne dysproporcje i zgadzam się z Tobą, że najwięcej zyskały osoby najstarsze stażem bo dotyk stał się sposobem wyrażenia jakiejś sympatii, czy dziękuję za całokształt. Ale to są takie początki i myślę, że to się szybko zmieni.

W tym systemie podoba mi się jedno. Daje możliwość zrobienia ukłonu w czyjąś stronę. To naprawdę miłe obdarowywać i być obdarowanym. A że nie jest oparty na zasadach równości? Może to jego atut. Nie potrafię teraz tego ocenić. Dajmy mu szansę i zobaczymy co przyniesie.
Zawsze będzie można zmienić reguły czy w ogóle to wycofać. To tylko zabawa.



Cytat:
Napisane przez jowisia
Aga, juz od dawna czytajac twoje rozne posty zauwazylam, ze dbasz o zasade rownosci, toleracji wobec innych, wartosci fair play. Swietnie, ze zdecydowaliscie sie na usuniecie tych granicznych 100 postow, bo to bylo bardzo krzywdzace. Powodzenia w dalszym udoskonalaniu
Dziękuję bardzo za tak miłe słowa. Tak, to prawda. Zawsze staram się kierować w swoim życiu wartościami fair play. Choć na pewno nie jestem w tym doskonała
I w pewnym sensie sama idea przyznawania karmy jest gwałtem na tych moich zasadach. Przyznaję, że nie czuję się z tym dobrze, ale nie chcę też narzucać wszystkim swojego światopoglądu i zmieniać coś co ma nieco inną logikę.

Pozdrawiam Cię gorąco i dziękuję za Twoje cenne uwagi


PS. jeszcze jedno małe wtrącenie. Nie podoba mi się wizja otwartej książki. To prowadzi do analizy, kto za co i dlaczego. A tak są tylko jakieś tam punkciki, do których możemy mieć baaaardzo luźny stosunek
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 08:45   #266
dzindrzej
BAN stały
 
Avatar dzindrzej
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 1 370
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Dzięki temu wątkowi wiele się dowiedziałam. Też miałam problemy ze zrozumieniem ''karma" ale teraz mam jasność
dzindrzej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 08:51   #267
dureksis
Zadomowienie
 
Avatar dureksis
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: z pracy ;)
Wiadomości: 1 366
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

oj już się boję...
__________________
Empty skies but a butterflies wings
beat silent like air...
dureksis jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 08:55   #268
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Pomarudzę, aby przyznawanie karmy nie wiązało się koniecznie z konkretnym postem. Przecież wiele osób pomagało i otrzymywało wsparcie od Wizażanek nie tylko na otwartym forum, ale i na PW, telefonicznie, w świecie realnym. To chyba też się liczy a nijak nie można znależć posta dowodzącego, że zdarzenie miało miejsce
mech jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 09:06   #269
AgaZ
Przyjaciółka Wizaz.pl
 
Avatar AgaZ
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 818
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez mech
Pomarudzę, aby przyznawanie karmy nie wiązało się koniecznie z konkretnym postem. Przecież wiele osób pomagało i otrzymywało wsparcie od Wizażanek nie tylko na otwartym forum, ale i na PW, telefonicznie, w świecie realnym. To chyba też się liczy a nijak nie można znależć posta dowodzącego, że zdarzenie miało miejsce
Hej Mech

Ale przecież w wyjaśnieniach Zło dotyczących karmy jest taka informacja:
"Jeśli zapoznasz się dokładnie z pojęciem karmy zrozumiesz, że nie możemy ustalać regulaminem zasad dodawania i odejmowania karmy. To, czy czujesz się dobrze z daną osobą zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!"

Więc wydaje mi się, że to jest oczywiste, że jak chcesz to możesz komuś dać swój dotyk za "całokształt" NIe moge się dopatrzeć, czy jest, gdzieś wyraźny nakaz wyszukania wątku? W razie czeko trzeba to wyjaśnić i usunąć.
AgaZ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2006-02-26, 09:12   #270
mech
Zadomowienie
 
Avatar mech
 
Zarejestrowany: 2003-12
Wiadomości: 1 655
Dot.: Karma - (po) co to jest i jak się liczy :)

Cytat:
Napisane przez AgaZ
Hej Mech

Ale przecież w wyjaśnieniach Zło dotyczących karmy jest taka informacja:
"Jeśli zapoznasz się dokładnie z pojęciem karmy zrozumiesz, że nie możemy ustalać regulaminem zasad dodawania i odejmowania karmy. To, czy czujesz się dobrze z daną osobą zależy tylko i wyłącznie od Ciebie!"

Więc wydaje mi się, że to jest oczywiste, że jak chcesz to możesz komuś dać swój dotyk za "całokształt" NIe moge się dopatrzeć, czy jest, gdzieś wyraźny nakaz wyszukania wątku? W razie czeko trzeba to wyjaśnić i usunąć.
Zakazu rzeczywiście nie ma i nie o niego mi chodzi Czepiam się tylko (przyznaję, trochę upierdliwie) szczegółów, tzn tego, że kiedy chcę komuś zmienić karmę to mam do dyspozycji "schemat" odnoszący się (w zamyśle) do konkretnego postu. Pisząc coś z postem nie związanego czuję się jakbym robiła offtopa, coś źle i ogólnie nie tak Zdaję sobie sprawę, że to problem mojej psychiki ale odezwałam się tu, bo może ktoś też ma taką skopaną jak ja
mech jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Techniczne forum


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:06.