kreatyna - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-06-23, 23:24   #1
Kwikwi
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 39

kreatyna


czy to prawda ze po zażywaniu kreatyny człowiek staje się grubsz napakowany i taki żylasty?? bede zdawać na awf w tym roku i chciałabym sie troche wspomóc ale nie chce wyglaac jak balon napakowany i do tego umięśniony. Bo kreatyna jest na porost mięśni ale czy to nie jest tak że po niej po prostu mamay wiecej siły a na zewnątrz tego nie widać?? proszę pomóc może jakieś zdjęcia, mile widziane.
Kwikwi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-06-24, 09:10   #2
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: kreatyna

Kwikwi trochę w życiu brałam kreatyny i nie wyglądam jak napakowany żylasty balon Przyrosty mięśni były niewielkie (na każdym cykly max 1 cm - więc to chyba niezbyt dużo prawda?), ale nie znaczy to, że nie mogą być większe.

Zadaniem kreatyny jest głównie zwiększenie siły.

Linki dla Ciebie:

http://www.kulturystyka.pl/artykul53/
http://www.twojadieta.info/artykul/kreatyna/
http://www.sfd.pl/temat144307/

EDIT: monowodzian może w dużej mierze nawodnić podczas cyklu.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥





Edytowane przez suzana
Czas edycji: 2006-06-24 o 12:00
suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 10:49   #3
bunny-pie
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: bEckingham palace
Wiadomości: 3 034
Dot.: kreatyna

Hej Kobitki,
Mój TZ chce przez 7 tygodni troche powiekrzyc miesnie (bo chce dobrze wygladac, jak ja przyjade ), chce wygladac jak te profesjonalne plywacze. TZ jest z natury dobrze zbudowany i wiem, ze moze byc bardzo umiesniony. No ale do problemu: On chce brac kreatyne i napoje z proteina. Kreatyna przeciesz pomaga w rosnieciu miesni, ale serce przeciez tez jest miesniem (tylko sie nie smiac ), nie urosnie ono . To mnie martwi. On by ta kreatyne bral przez góra 7 tygodni, az sie dopracuje swoich miesni i ten lekki tluszcz z brzucha zejdzie. TZ trenuje codziennie przez 2 godziny, robi 300 brzuszków, 5 km biega i jeszcze podnosi 10kg ciezary. Ja myslalam, ze to by wystarczylo, ale on chce juz na szybko. Wiec, czy ta kreatyna nie jest troche grozna? Ani troche?


Acha, pytam, bo wszedzie cos innego czytam, mama moja mówi, ze lepiej nie ryzykowac, TZ calkiem przekonany, mówi ze kreatyna jest zdrowa, gazety lekarskie nie polecaja

PS: A czy miesnie sie znowu zmniejsza, jesli odstawi kreatyne?


__________________
bunny-pie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 17:31   #4
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: kreatyna

kretayna nie zwieksza rozmaru miesni hehe nie masz sie co martwic
jets za to szkodliwa na nerki i watrobe i raczej nie sadze by ci pomogla dostac sie an awf
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-05, 18:52   #5
suzana
Zakorzenienie
 
Avatar suzana
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Jego serce
Wiadomości: 7 389
GG do suzana
Dot.: kreatyna

Cytat:
Napisane przez bunny-pie
Hej Kobitki,
Mój TZ chce przez 7 tygodni troche powiekrzyc miesnie (bo chce dobrze wygladac, jak ja przyjade ), chce wygladac jak te profesjonalne plywacze. TZ jest z natury dobrze zbudowany i wiem, ze moze byc bardzo umiesniony. No ale do problemu: On chce brac kreatyne i napoje z proteina. Kreatyna przeciesz pomaga w rosnieciu miesni, ale serce przeciez tez jest miesniem (tylko sie nie smiac ), nie urosnie ono . To mnie martwi. On by ta kreatyne bral przez góra 7 tygodni, az sie dopracuje swoich miesni i ten lekki tluszcz z brzucha zejdzie. TZ trenuje codziennie przez 2 godziny, robi 300 brzuszków, 5 km biega i jeszcze podnosi 10kg ciezary. Ja myslalam, ze to by wystarczylo, ale on chce juz na szybko. Wiec, czy ta kreatyna nie jest troche grozna? Ani troche?


Acha, pytam, bo wszedzie cos innego czytam, mama moja mówi, ze lepiej nie ryzykowac, TZ calkiem przekonany, mówi ze kreatyna jest zdrowa, gazety lekarskie nie polecaja

PS: A czy miesnie sie znowu zmniejsza, jesli odstawi kreatyne?


Po jednym cyklu na samej kreatynie raczej się dużo nie urośnie (patrz wyżej)- zresztą Twój chłopak zapewne się na tym zna - tu podstawę stanowi odpowiednia dieta i treningi (w połączeniu z suplementacją). Poczytaj na profesjonalnych stronach kulturystycznych o rezultatach brania kreatyny i o dawkach, które zdaniem naukowców mogą powodować ujemne skutki.

Czy mieśnie się zmniejszą po odstawieniu kreatyny? Możliwe.
__________________
"Kilka dni nie zmieni Cię w zdobywcę szczytu."

suzana




Kasieńka 06.04.2012r.
♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥




suzana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 13:14   #6
2n3k
Raczkowanie
 
Avatar 2n3k
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 115
Dot.: kreatyna

suzana masz rację, niema sie czym przejmować. Skoro TŻ chce tylko lepiej wyglądać, to nic mu kreatyna niezaszkodzi, bo niewezmie jej 5KG przecież <lol2> heh. I poczytaj właśnie na profesionalnych stronach takich jak www.sfd.pl tam jest wszystko dokładnie opisane. I niebuj się bo nic mu sie niestanie, a i ty się wzbogacisz o wiedze pozdrawiam
__________________
==NIE AKCEPTOWAĆ OGRANICZEŃ I SZUKAĆ ROZWIĄZANIA==

....i będe z nimi walczył mieczem moich ust... (ldKwP)


2n3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 13:46   #7
bbfreak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: kreatyna

kreatyna nie powoduje problemow z sercem- serce jest innym miesniem niz reszta miesni szkieletowych- w nim nie odklada sie kreatyna. Nie ma zadnych przeciwskazan dot. brania kreatyny.
Moga wystapic jednak problemy z nerkami- ale sa obserwowane w tylko w przypadku brania naprawde duzych dawek monohydratu kreatyny. Kreatyna po zetknieciu z woda lub inna substancja ciekla w przedzial ph pomiedzy 3 a 13 prawie natychmiast konwertuje do toksycznej kreatyniny- substancji ubocznej podczas rozpadu kreatyny- jest ona szkodliwa dla nerek. Jesli naprawde sie martwisz o swego mezczyzne to zaproponuj mu krealkalyn z firmy FitnessAuthority (Universal). Jest to buforowany monohydrat kreatyny ktory nie konwertuje do kreatyniny i nie prowadzi do problemow z nerkami.

Jak najbardziej drogie panie... kreatyna zwieksza rozmiar miesni
Jest jednym z podstawowych suplemetow wsrod kulturystow
bbfreak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-07-06, 16:50   #8
Leo$
Zadomowienie
 
Avatar Leo$
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: New York
Wiadomości: 1 025
Dot.: kreatyna

dziewczyny zanim zaczniecie brac jakiekolwiek suplementy - apeluje do Was : zrobcie komplet badan.
Leo$ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-07-06, 21:13   #9
bbfreak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 67
Dot.: kreatyna

powtarzam, powtarzam- odzywki i suplementy to nie leki tylko DIETETYCZNE SRODKI SPOZYWCZE. Jako ciekawostke, dodam- sa nawet specjalne odzywki ktore zawieraja tez porcje na "te" trudne dni.

Jesli macie jakies pytania i watpliwosci to lepiej pytajcie tutaj- lekarze najczesciej najmniej wiedza- przykra prawde niejednokrotnie przerabiana...
bbfreak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-24, 09:15   #10
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: kreatyna

Podbijam wątek. Czy ktoś suplementuje/suplementował kreatynę?
Efekty?

Rozważam zakup po ewentualnej konsultacji z moim lekarzem.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:44.