Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych - ZBIORCZY - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-04, 13:44   #61
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

A jakie olejki planujesz kupić?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 13:49   #62
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Smoku, jak oglądałam tę mydlandię, to miałam ochotę kupić wszystkie Zastanawiam się, czy taki olejek - dodany w minimalnej ilosci dla zapachu - może jakos wpływac na właściwości pielęgnacyjne kosmetyku? Czyli innymi słowy, czy przy zakupie należy sie kierować tylko zapachem, czy też innymi właściwościami olejku? Jeśli chodzi o zapachy, to ja lubię takie drzewno-trawiaste, więc kusi mnie np. sosnowy, świerkowy, cedrowy, z zielonej herbaty. Ale pomarańczowy i cytrynowy też I lawendę lubię I drzewo sandałowe A Ty mnie pytasz, jaki ja chcę olejek
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 14:10   #63
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Jak dla mnie napiekniejszy zapcha ma ylang ylang . Dosłownie można się zakochać .
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 14:17   #64
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Erato Pokaż wiadomość
Smoku, jak oglądałam tę mydlandię, to miałam ochotę kupić wszystkie Zastanawiam się, czy taki olejek - dodany w minimalnej ilosci dla zapachu - może jakos wpływac na właściwości pielęgnacyjne kosmetyku? Czyli innymi słowy, czy przy zakupie należy sie kierować tylko zapachem, czy też innymi właściwościami olejku? Jeśli chodzi o zapachy, to ja lubię takie drzewno-trawiaste, więc kusi mnie np. sosnowy, świerkowy, cedrowy, z zielonej herbaty. Ale pomarańczowy i cytrynowy też I lawendę lubię I drzewo sandałowe A Ty mnie pytasz, jaki ja chcę olejek
Erato co do zapachu i działania olejków podam Ci maksymę dr Bruda, pioniera polskiej aromaterapii:

"Stosuj olejki eteryczne z przekonaniem o ich właściwościach leczniczych, czerpiąc przyjemność z piękna ich zapachów".

Sosnowy, świerkowy dobre są do kominków, na katar, do kąpieli, do masażu nie bardzo. Z tej grupy polecam pichtowy (jodłowy), do cery trądzikowej, tłustej, antyseptyk.
Cedr pachnie mocno, wcale nie drzewnie, raczej solo nie polecam, bo to stabilizator zapachu, choć ma dobre właściwości na cerę tłustą.

Olejek z zielonej herbaty to nie olejek eteryczny, tylko kompozycja zapachowa, np. Vera Nord, nie nadaje się do użycia na skórę.

Polecam herbaciany - z drzewa herbacianego, ma mocny, ziołowy zapach, idealny do cery tłustej, najsilniejszy naturalny antyseptyk.

Pomarańcza, cytryna - fajne, ale jako uzupełnienie kompozycji.
drzewo sandałowe to stabilizator zapachu.

Podsumowanie: używamy nie więcej niż 5 olejków na raz, radzę 3.
Olejki dzielą się na lotne (cytrusy), średniotrwałe i trwałe (cedr, drzewo sandałowe). W ten sposób je łączymy, po jednym np. z każdej grupy.
Buduje się kompozycje tak jak perfumy, baza, nuta serca i głowy.

Na początek warto kupić podstawowe olejki:
samodzielnie możesz stosować pichtowy, herbaciany lub lawendowy i dodawać je pojedynczo do kosmetyków. Lawendowy i herbaciany można stsowac punktowo nierozcieńczone na wypryski.

W wątku oleje podałam kompozycję: cytryna, cedr, ylang.
Chodzi mi tez po głowie kompozycja: geranium, drzewko rózane, lawenda, melisa lub geranium, lawenda, kadzidłowiec - to na zmarszczki.

Przykłady połączeń olejków w przypadku użycia 2 olejków (choć czytałam, że ponoć używa sie ich nieparzyście 3 lub 5, ale większośc przepisów podaje 4 olejki?!):

rumianek + lawenda
lawenda + pomarańcza
mięta + lawenda
pomarańcza+ bergamota
drzewo różane + cytryna
ylang + mandarynka


Przepisy ze strony :
http://www.sunspirit.com.au/webcontent7.htm


Dla cery tłustej:

25 ml jojoby
5 kropli bergamoty
5 kropli cyprysu
3 krople geranium


1 uncja oleju nośnikowego (ok. 30 ml)
10 kropli lawendy
7 kropli olejku z drzewa herbacianego/manuka
2 krople bergamoty
1 kropla geranium


1 uncja oleju nośnikowego (ok. 30 ml)
12 kropli lawendy
7 kropli drzewa herbacianego
1 kropla geranium


Warto zwracać uwagę na to, co z czym się łączy i kupić olejki do konkretnej kompozycji, bo ja rok temu kupowałam na oślep z oczopląsu i nic potem z tego nie wychodziło.

Warto tez wrócić uwagę na mixy olejków: Vapomixy, Betamix na trądzik lawenda+ti tree) (Pollena-Aroma), Primavera tez ma super mixy, można podejrzec kompozycje:
http://www.primavera.com.pl/
http://www.primavera.com.pl/index.ph...tion=Mieszanki


i Profarm ma promixy, ale nigdy ich w sprzedaży nie widziałam.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 14:19   #65
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Paula07 Pokaż wiadomość
Jak dla mnie napiekniejszy zapcha ma ylang ylang . Dosłownie można się zakochać .
O nim juz pisałam - ostrożnie, nie przekraczać dwóch kropli na jeden zabieg, bo głowa boli.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 14:30   #66
Erato
Wtajemniczenie
 
Avatar Erato
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 343
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Smoku , jesteś NIEOCENIONA! Wiedziałam, że na Ciebie można liczyć Widzisz teraz, jaka ze mnie dyletantka olejkowa, nie odróżniam nawet zielonej herbaty od drzewa herbacianego... Bardzo dziękuję za przewodnik olejkowy Na pewno skorzystam I może dzięki temu nie będę kupować "na oślep z oczopląsu"
__________________
Adoptuj psa! Wirtualnie - http://chorzow.schronisko.com/

Erato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 14:38   #67
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Czekamy na relację z olejkowych zakupów.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-10-04, 20:05   #68
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Tez uwielbiam Ylang Ylang a ostatnio w Bootsie (jesli ktos ma dostep do zakupow w UK) nabylam w ich serii Botanics olejek jasminowy i to moja najnowsza fascynacja Zmajstrowlam sobie olejek do ciala, ktorego uzywam razem z jasminowymi pefumami Marca Jacobsa, oszczedzam w ten sposob na balsamie z linii zapachowej perfum
Szkoda jedynie, ze nie mozna uzywac caly czas tego samego olejku - trzeba je zmieniac, co okolo 2 tygodnie.
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 20:44   #69
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
Tez uwielbiam Ylang Ylang a ostatnio w Bootsie (jesli ktos ma dostep do zakupow w UK) nabylam w ich serii Botanics olejek jasminowy i to moja najnowsza fascynacja Zmajstrowlam sobie olejek do ciala, ktorego uzywam razem z jasminowymi pefumami Marca Jacobsa, oszczedzam w ten sposob na balsamie z linii zapachowej perfum
Szkoda jedynie, ze nie mozna uzywac caly czas tego samego olejku - trzeba je zmieniac, co okolo 2 tygodnie.
No, jaśmin, to górna półka, trudno go kupić w Polsce i jest drogi.

Czytałam wielokrotnie, że nie wolno przez dłuższy okres czasu stosować tego samego olejku, ale nigdzie nie padła inforamcja, że zmiana ma być co 2 tygodnie. W zasadzie trudno w 2 tygodnie zużyć jakiś produkt z dodatkiem olejku, nawet samorobiony, np. olejek myjący z olejkiem herbacianym starczy mi na 2 miesiące.

Dlatego tez wolę kompozycje, nic nie trzeba zmieniać.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 21:18   #70
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
Szkoda jedynie, ze nie mozna uzywac caly czas tego samego olejku - trzeba je zmieniac, co okolo 2 tygodnie.
Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Czytałam wielokrotnie, że nie wolno przez dłuższy okres czasu stosować tego samego olejku, ale nigdzie nie padła inforamcja, że zmiana ma być co 2 tygodnie.
Dziewczyny, wyjasnijcie laikowi - dlaczego nie mozna?
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-04, 21:29   #71
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Nie wiem dlaczego. Zawsze pojaiwa się info: nie stosuj tego samego olejku przez dłuższy czas.
http://www.wizaz.pl/images/oleje_eteryczne/
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 09:00   #72
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Kacha30 Pokaż wiadomość
czy to prawda ze olejki moga kumulowac sie w organizmie i działac toksycznie? w takim razie jak czesto mozna je stosowac?
Nie nalezy stosowac długo tego samego olejku- długo czyli ile?
Ja narazie stosuje olej migdałowy/winogronowy z 2-3 kroplami o.herbacianego na noc na twarz.
Cytat:
Napisane przez mentha Pokaż wiadomość
Olejkami bawię się od niedawna i przyznam, że Twój post mnie nieco zaniepokoił.
Zetknęłam się tylko z jedną wzmianką o rzekomym odkładaniu się olejków w organizmie. Mimo wszystko podchodzę z rezerwą do tych doniesień. Olejki podawane doustnie (oczywiście pod kontrolą lekarza) bardzo łatwo przenikają z jelit do krwi, ale są wydalane przez płuca ( powietrze wydychane), nerki (mocz), wątrobę (żółć), skórę (łój), poza tym większość olejków działa napotnie, moczopędnie, wiatropędnie i rozkurczowo. Wcierane w skórę lub błonę śluzową, po uprzednim rozcieńczeniu, także wnikają do krwi i wywołują działanie ogólne (o ile zostaną użyte na dużej powierzchni), po czym organizm pozbywa ich się. Ryzyko, wynikające ze stosowania olejków, określano jako związane z ich rodzajem, ilością i częstotliwością użycia. Używanie tego samego olejku na twarz przez dłuższy czas uznano za bezpieczne, ze względu na małą powierzchnię oddziaływania. Nieprzerwane stosowanie tego samego olejku do całego ciała może być szkodliwe, ponieważ wiąże się z dużym obciążeniem wątroby. Dlatego powinno się zmieniać rodzaje olejków, co ok. dwa tygodnie, co pozwoli organizmowi na jego sprawne przetworzenie. Nadmierna dawka olejku może spowodować wymioty, mdłości, krwiomocz, dezorientację i inne objawy, na przykład depresję (przedawkowanie ol. bazyliowego); łyżeczka niepozornego olejku eukaliptusowego może się okazać ilością śmiertelną dla dziecka.
Wiele olejków ma właściwości toksyczne, fototoksyczne, niektóre neutralizują działanie leków i z tych powodów musimy zachować środki bezpieczeństwa (nie stosować, poza nielicznymi, bezpośrednio na skórę; wykonywać próby uczuleniowe etc.)
Inna sprawa to szkodliwość olejków eterycznych, wynikająca z błędów technologicznych przy ich pozyskiwaniu lub zaniedbań. Różański zwraca uwagę także na mieszanki zapachowe, czy kadzidełka całkowicie syntetyczne, nie mające nic wspólnego z aromaterapią, a sprzedawane pod jej szyldem i zawierające rakotwórczy nitrobenzen, anilinę, nitrowaną pirydynę oraz syntetyczne związki nitrylowe uwalniające np. cyjanowodór pod wpływem pary wodnej.
Jest jeszcze coś, choć może dotyczy to tylko mnie, bo ja w ogóle jakaś dziwna jestem. Przy stosowaniu jakiegoś olejku przez dłuższy czas nabieram do niego wstrętu. Wczesną wiosną bawiłam się cytrusami i tak sobie dogodziłam, że teraz od ich zapachu dostaję mdłości
mentha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 09:15   #73
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

mentha, dzięki za wypracowanko, podejrzewałam, że to chodzi o tę kumulację w organizmie, ale po co było gdybać. Zresztą ja równiez podchodzę z rezerwa do takich doniesień. Myślę, że z olejkami jak z perfumami, jak cały czas używasz tego samego zapachu, to ten zapach nudzi się, brzydnie, nieliczne osoby mogą ciagle pachnieć tak samo.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 09:17   #74
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez mentha
Olejkami bawię się od niedawna i przyznam, że Twój post mnie nieco zaniepokoił.
Zetknęłam się tylko z jedną wzmianką o rzekomym odkładaniu się olejków w organizmie. Mimo wszystko podchodzę z rezerwą do tych doniesień. Olejki podawane doustnie (oczywiście pod kontrolą lekarza) bardzo łatwo przenikają z jelit do krwi, ale są wydalane przez płuca ( powietrze wydychane), nerki (mocz), wątrobę (żółć), skórę (łój), poza tym większość olejków działa napotnie, moczopędnie, wiatropędnie i rozkurczowo. Wcierane w skórę lub błonę śluzową, po uprzednim rozcieńczeniu, także wnikają do krwi i wywołują działanie ogólne (o ile zostaną użyte na dużej powierzchni), po czym organizm pozbywa ich się. Ryzyko, wynikające ze stosowania olejków, określano jako związane z ich rodzajem, ilością i częstotliwością użycia. Używanie tego samego olejku na twarz przez dłuższy czas uznano za bezpieczne, ze względu na małą powierzchnię oddziaływania. Nieprzerwane stosowanie tego samego olejku do całego ciała może być szkodliwe, ponieważ wiąże się z dużym obciążeniem wątroby. Dlatego powinno się zmieniać rodzaje olejków, co ok. dwa tygodnie, co pozwoli organizmowi na jego sprawne przetworzenie. Nadmierna dawka olejku może spowodować wymioty, mdłości, krwiomocz, dezorientację i inne objawy, na przykład depresję (przedawkowanie ol. bazyliowego); łyżeczka niepozornego olejku eukaliptusowego może się okazać ilością śmiertelną dla dziecka.
Wiele olejków ma właściwości toksyczne, fototoksyczne, niektóre neutralizują działanie leków i z tych powodów musimy zachować środki bezpieczeństwa (nie stosować, poza nielicznymi, bezpośrednio na skórę; wykonywać próby uczuleniowe etc.)
Inna sprawa to szkodliwość olejków eterycznych, wynikająca z błędów technologicznych przy ich pozyskiwaniu lub zaniedbań. Różański zwraca uwagę także na mieszanki zapachowe, czy kadzidełka całkowicie syntetyczne, nie mające nic wspólnego z aromaterapią, a sprzedawane pod jej szyldem i zawierające rakotwórczy nitrobenzen, anilinę, nitrowaną pirydynę oraz syntetyczne związki nitrylowe uwalniające np. cyjanowodór pod wpływem pary wodnej.
dobrze wiedzieć
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 09:21   #75
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Myślę, że warto wiedzieć, że zabawa z olejkami może być niebezpieczna, że to nie są takie ot pachnidełka, ale dziewczyny nie popadajmy w przesadę, bo znowu zacznie się mania zadawania pytań, czy aby moge dodać 1 kroplę olejku na 100 ml toniku i sobie nie zaszkodzę, a zwłaszcza wątrobie.

Wiadomo, że dzieci i ciężarne powinny raczej zrezygnować z aromaterapii. Poza tym żadna z nas nie spożywa tych olejków, a tylko wciera rozcieńczone w skórę.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:06   #76
Contax
Zakorzenienie
 
Avatar Contax
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 11 297
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

mentha dzięki za inforamcje i za rozwianie moich wątpliwości.
Wiadomo, że tak jak we wszystkim, przy stosowaniu olejków wskazany jest umiar
Contax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 11:19   #77
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Contax Pokaż wiadomość
mentha dzięki za inforamcje i za rozwianie moich wątpliwości.
Wiadomo, że tak jak we wszystkim, przy stosowaniu olejków wskazany jest umiar
To najlepsza puenta tego nurtu rozważań.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 12:38   #78
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

A przede wszystkim przed zakupem sprawdż jaką metodą dany olejek został otrzymany. Bo jeśli np został wymyty rozpuszczalnikiem to taki olejek jest dla mnie dyskwalifikowany. Nie dodałabym go do żadnego preparatu nakładanego na twarz.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-05, 13:52   #79
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
A przede wszystkim przed zakupem sprawdż jaką metodą dany olejek został otrzymany. Bo jeśli np został wymyty rozpuszczalnikiem to taki olejek jest dla mnie dyskwalifikowany. Nie dodałabym go do żadnego preparatu nakładanego na twarz.
A czy informacja, jak uzyskano dany olejek pojawia się zawsze na opakowaniu olejku?
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-10-05, 22:09   #80
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Erato co do zapachu i działania olejków podam Ci maksymę dr Bruda, pioniera polskiej aromaterapii:

"Stosuj olejki eteryczne z przekonaniem o ich właściwościach leczniczych, czerpiąc przyjemność z piękna ich zapachów".

Nie wiem, czy był już podany na forum tytuł jego książki: Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii (autorzy to Wł. Brud i I. Konopacka).
Bardzo dobra książka, sa w niej opisy wszyskich olejków, zasady ich stosowania, ogólne zasady aromaterapii.
Dr Brud zachęca do stosowania aromaterapii, a z drugiej strony przestrzega przed niefrasobliwym używaniem olejków: bo to są silnie działające substancje, a nie tylko piękne zapachy.
Jak Contax napisała wczesniej: Wiadomo, że tak jak we wszystkim, przy stosowaniu olejków wskazany jest umiar

Smoku, miałam zamiar cię zapytać, skąd wziełas informację o zasadach komponowania mieszanek, że są różne nuty itd. Ale dzisiaj sama przeczytałam o tym na wizażu, na stronie o aromaterapii. Nie pamiętam tak na 100%, ale dr Brud nie wspominał o tym ani słowem w swojej książce... zastanawiam się czemu, bo to bardzo istotna informacja
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 06:57   #81
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Smoku, niestety nie. Ale czasem można coś wyczytać "między wierszami". Jeśli producent robi dobry olejek to się tym chwali. Jeśli nie umieszcza żadnej informacji tzn. że ma coś do ukrycia - taką przyjęłam zasadę. To, że jest to olejek naturalny to za mało. Na pewno dobre i czyste olejki ma Pollena Aroma. Kiedyś tym się mocno interesowalam a teraz niestety już innych firm nie pamiętam. Niektóre mialy dość wysokie ceny ale bez podstaw merytorycznych. Nie pamiętam juz o które to chodzilo. Temat został przeze mnie zarzucony. Teraz jeśli stosuję olejki to raczej w celach zapachowych więc już ich aż tak nie analizuję.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 19:00   #82
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Nie wiem, czy był już podany na forum tytuł jego książki: Pachnąca apteka. Tajemnice aromaterapii (autorzy to Wł. Brud i I. Konopacka).
Bardzo dobra książka, sa w niej opisy wszyskich olejków, zasady ich stosowania, ogólne zasady aromaterapii.
Dr Brud zachęca do stosowania aromaterapii, a z drugiej strony przestrzega przed niefrasobliwym używaniem olejków: bo to są silnie działające substancje, a nie tylko piękne zapachy.
Jak Contax napisała wczesniej: Wiadomo, że tak jak we wszystkim, przy stosowaniu olejków wskazany jest umiar

Smoku, miałam zamiar cię zapytać, skąd wziełas informację o zasadach komponowania mieszanek, że są różne nuty itd. Ale dzisiaj sama przeczytałam o tym na wizażu, na stronie o aromaterapii. Nie pamiętam tak na 100%, ale dr Brud nie wspominał o tym ani słowem w swojej książce... zastanawiam się czemu, bo to bardzo istotna informacja

Ja o tych zasadach komponowania poczytałam na wizażu, mam nadzieję, że niezbyt to pokrętnie odtworzyłam, ale przede wszystkim w książce " Wielka księga ziół", tam jest rozdział o olejkach eterycznych, opis olejków, co się z czym łączy. No i super strony primavery, tam każdy olejek jest opisany, czy tu nuta górna, dolna, średnia.

Brud, Konopacka napisali jeszcze jedna książkę: Aromaterapia dla każdego, ponad 100 gotowych recept. Nie mam jej, alewidziałam w ofercie Polleny.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 19:02   #83
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez margop Pokaż wiadomość
Smoku, niestety nie. Ale czasem można coś wyczytać "między wierszami". Jeśli producent robi dobry olejek to się tym chwali. Jeśli nie umieszcza żadnej informacji tzn. że ma coś do ukrycia - taką przyjęłam zasadę. To, że jest to olejek naturalny to za mało. Na pewno dobre i czyste olejki ma Pollena Aroma. Kiedyś tym się mocno interesowalam a teraz niestety już innych firm nie pamiętam. Niektóre mialy dość wysokie ceny ale bez podstaw merytorycznych. Nie pamiętam juz o które to chodzilo. Temat został przeze mnie zarzucony. Teraz jeśli stosuję olejki to raczej w celach zapachowych więc już ich aż tak nie analizuję.
Ja się trzymam firm podanych przez Basię, olejki tych firm stosowal i polecał tez Różański (choć wiem, że dla niektórych nie jest to dobre źródło informacji).
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-06, 23:55   #84
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Smok Pokaż wiadomość
Ja o tych zasadach komponowania poczytałam na wizażu, mam nadzieję, że niezbyt to pokrętnie odtworzyłam, ale przede wszystkim w książce " Wielka księga ziół", tam jest rozdział o olejkach eterycznych, opis olejków, co się z czym łączy. No i super strony primavery, tam każdy olejek jest opisany, czy tu nuta górna, dolna, średnia.

Brud, Konopacka napisali jeszcze jedna książkę: Aromaterapia dla każdego, ponad 100 gotowych recept. Nie mam jej, alewidziałam w ofercie Polleny.
Autorem Wielkiej księgo ziół jest Lesley Bremness? Widziałam coś takiego na Allegro, ale było dość drogie.

Używałaś kiedyś olejków Primavery? Mają fajne rzeczy, ale na stronie nie ma sklepu, właściwie to nie widziałam ich nigdzie.

Edytowane przez margaretka02
Czas edycji: 2006-10-07 o 00:38
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 16:45   #85
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez margaretka02 Pokaż wiadomość
Autorem Wielkiej księgo ziół jest Lesley Bremness? Widziałam coś takiego na Allegro, ale było dość drogie.

Używałaś kiedyś olejków Primavery? Mają fajne rzeczy, ale na stronie nie ma sklepu, właściwie to nie widziałam ich nigdzie.


Tak, to ta książka. Kiedy kupił ją mój tato, jakies 14 lat temu też była droga. Kupił ją za pierwsze pieniądze zarobione na zbieraniu ziół, m.in. wiesiołka, moja rodzina uprawiała tez inne zioła, np. arnikę.

Primavera to zbyt drogie jak dla mnie olejki - srednio za 5 ml ok. 40 zł.
http://www.primavera.com.pl/

Olejki można kupić w mydlarni hebe:
http://www.mydlarnia-hebe.pl/sklep/index.php

oraz w Medynie
http://www.medycyna.abby.pl/index.ph...p_cat&id_cat=3
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 19:41   #86
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

W Krakowie olejki Primavera sa dostepne w kilku sklepach ze zdrowa zywnoscia i wydaje mi sie, ze sa takze do zamowienia przez internet - jednka zawsze kupowalam "w realu". Mam nadzieje, ze ich jakosc rzeczywiscie usprawiedliwia ceny niektorych...
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 20:00   #87
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta Pokaż wiadomość
W Krakowie olejki Primavera sa dostepne w kilku sklepach ze zdrowa zywnoscia i wydaje mi sie, ze sa takze do zamowienia przez internet - jednka zawsze kupowalam "w realu". Mam nadzieje, ze ich jakosc rzeczywiscie usprawiedliwia ceny niektorych...
Ja myślę, że jednak ich cena jest przesadzona i nie ma nic wspólnego z jakością. Prawdą jest, że właściwa cena większości popularnych olejków wynosi ok. 4-6 zl, jedynie ceny jaśminu, neroli, róży powinny być wyższe, nawet będąc 150-krotnością ceny olejków podstawowych. A ceny popularnych olejków w Primavera za 5 ml tylko (inne firmy mają 10 ml) kształtują się od 15-40 zł.
Nie zawsze w przypadku olejów i olejków cena jest miarodajna, a wręcz robi się przekręty.
W Maroku olej arganowy kosztuje w przleiczeniu na złotówki ok. 13-15 zł za 30 ml, ten sam olej arganowy sprzedaje pod swoim logo firma Galenic 30 ml za 130 zł.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 21:06   #88
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Rzeczywiście, strasznie drogie te olejki Primavery. Zamówię sobie w Pollenie. Chciałam z Avicenny, ale zależy mi na oleju ylang-ylang - niestety Avicenna ma tylko kompozycję zapachową, a nie olejek.
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 21:13   #89
Smok
Wtajemniczenie
 
Avatar Smok
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 324
GG do Smok
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

Ja kupiłam dość tanio ylang firmy Kej za chyba 10 zł.
Smok jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-10-07, 21:21   #90
margaretka02
Wtajemniczenie
 
Avatar margaretka02
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 784
GG do margaretka02
Dot.: Olejki eteryczne, czyli domowe laboratorium urody dla wybrednych :-)

To poszukam sobie z Keja, w Pollenie kosztuje 17 albo 19, nie pamiętam dokładnie. Dzięki
margaretka02 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-20 21:57:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:41.