Itigilow. Zagadka Żywej Mumii. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-02-03, 13:00   #1
Anett_
Wtajemniczenie
 
Avatar Anett_
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 051
Question

Itigilow. Zagadka Żywej Mumii.


W jednym z czasopism natrafiłam na skromną wzmiankę dotyczącą badań, które przeprowadzili naukowcy z Rosyjskiego Państwowego Uniwersytetu Humanistycznego. Dotyczyły one jednej z największych zagadek naszych czasów i Osoby Dasti- Dorgio Itigilowa, który w latach 1911-27 był naczelnym lamą rosyjskich buddystów. Informację postanowiłam zamieścić, jako ciekawostkę sciśle związana z okreslonym kręgiem kulturowym.
Publikacje na temat Itigilowa w internecie są skromne, w większości w języku niemieckim, który moją mocną stroną nie jest, niemniej po krótce streszczę meritum, a dla zainteresowanych osób, podaję linki.
Otóż, blisko 80 lat temu, Itigilow wyszedł do swych wiernych i poprosił by zaczęli odmawiać modlitwę pożegnalną, ponieważ niebawem umrze. Itigilow poinstruował, że pragnie by sarkofag z jego ciałem został otwarty po 25, 50, 75 latach. Przyjął pozycję lotosu i podobno poprostu przestał oddychać.
Ekshumacje, o które prosił został wykonane i cóż wykazały. Ciało wyglądało tak, jakby śmierć nastąpiła kilka dni temu, a nie dzisiątki lat. Najbardziej tajemnicze zaś są wyniki ekshumacji dokonanej przez patologów policyjnych w 2002. Ciało znajduje się nadal w pozycji lotosu, choć naukowcy zapewniają, że po śmierci ludzkie ciało nie jest w stanie utrzymać takiej pozycji dłużej niż 2 tygodnie. Próbki tkanek, wykazały, że włosy, skóra wykazują identyczne właściwości jak tkanka żywa. Stawy są nadal elastyczne, struktury białkowe nie uległy żadnym zmianom. Encefalogram wykazał zaś... szczątkową aktywność mózgu.

Zadziwiająca Mumia znajduje się w świątyni Iwolgińskiej, na Syberii w Republice Buriackiej, w której nikt nie dba o wilgotność czy temperaturę, a jednak pozostaje niezmienna.
Czyżby potęga medytacji, była az tak silna? Pozostawiam Was z tą ciekawostką


ps. Tutaj zobaczyć można zdjęcie Itigilowa: http://www.welt.de/data/2004/12/04/369525.html

Tutaj zaś kolejny artykuł i zdjecie świątyni: http://images.google.pl/imgres?imgur...lr%3D%26sa%3DN
Anett_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:03.