Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-02-22, 12:44   #1681
iorwethowa
Raczkowanie
 
Avatar iorwethowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Ja ze staroci najbardziej lubię Star Treka, ale występuje tam tak wiele nietypowych słów i zwrotów, że ciężko byłoby mi go oglądać bez tłumacza.

A co sądzicie o oglądaniu filmów po angielsku z polskimi napisami?
iorwethowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 13:11   #1682
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Rozumiem cię ja po Friends to nie mam żadnego ulubionego serialu komediowego. Kiedys oglądałam Cold Feet (bryt.) - na jego podstawie były Usta Usta w TVN-ie. Ale ja ogólnie lubię starocie i oglądam np. Alfa, Sabrinę, Szalone lata 70-te.
Friends też wyglądają na niskobudżetową produkcję (widziałam tylko kilka minut pierwszego odcinka). chodzi mi o to, że akcja rozgrywa się w jednym pokoju, ciągle w tych samych miejscach, występuje kilkoro ludzi, żadnych nowych wątków, bohaterów, "akcja" kończy się wraz z odcinkiem, a ja wolę wątki ciągn,ące się odcinkami (chodzi o to, że jak kończy się jeden odcinek, to jesteś mega ciekawy, co będzie w następnym), a nie to co w How i met your mother-żadnej zagwostki, ciekawej fabuły, wciągającej akcji.. Denerwuje mnie to, ciągle na kanapie i do tego jakieś głupie, nieśmieszne żarty-np. świat wg. Bundych. chciałabym oglądać normalne seriale, ale nie rozumiem wszystkiego.

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez iorwethowa Pokaż wiadomość
Ja ze staroci najbardziej lubię Star Treka, ale występuje tam tak wiele nietypowych słów i zwrotów, że ciężko byłoby mi go oglądać bez tłumacza.

A co sądzicie o oglądaniu filmów po angielsku z polskimi napisami?
Tak oglądam seriale w stylu Dexter. Uwielbiam go i gdybym oglądała bez napisów, to zbyt dużo ważnych aspektów bym nie zrozumiała i przeoczyła, a tym samym nie czerpałabym pełnej satysfkacji z oglądania tego serialu.

Także oglądam, ale na napisy staram się patrzeć tylko jak naprawdę nic nie rozumiem i staram się wsłuchiwac w to, co mówią.
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 13:40   #1683
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a możecie zaproponować jakiś serial do oglądania po angielsku? Taki, żeby był z 20 minutowy, i żeby w miarę wyraźnie mówili. Trafiłam na "How i Met your mother", ale jest okropny, nie podoba mi się. Podobnie jak większość tych 20 minutowych "komedii(?)". Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu i nie jest to ani trochę śmieszne.

Znacie coś fajnego, ok. 20 minutowego, wyraźnie mówionego? Najbardziej lubie seriale kryminalne, ale takich 20 minutowych raczej nie ma. Z tych fajniejszych seriali (chociażby Dexter, breaking bad), to aż tak wiele nie jestem w stanie zrozumieć.
Może Extr@ na youtubie?
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 14:06   #1684
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Witam
Czytam sobie tak dziś różne informacje o językach i... wyczytałam informacje, ile godzin potrzebujemy poświęcić na naukę, by osiągnąć konkretny poziom w języku.
na poziom B2 składa się 600 godzin lekcyjnych po 45 minut (zegarowo wyjdzie 450).
Jakby uczyć się codziennie po 2 godziny to po 8 miesiącach jest się na poziomie B2 a po 11 miesiącach C1.
To albo ja się zle uczę, bo jeżeli rok czasu przy codziennej nauce wystarczy na opanowanie tak dobrze języka, to powinnam już władać kilkoma :/
Jak Wy to widzicie?
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 14:09   #1685
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Witam
Czytam sobie tak dziś różne informacje o językach i... wyczytałam informacje, ile godzin potrzebujemy poświęcić na naukę, by osiągnąć konkretny poziom w języku.
na poziom B2 składa się 600 godzin lekcyjnych po 45 minut (zegarowo wyjdzie 450).
Jakby uczyć się codziennie po 2 godziny to po 8 miesiącach jest się na poziomie B2 a po 11 miesiącach C1.
To albo ja się zle uczę, bo jeżeli rok czasu przy codziennej nauce wystarczy na opanowanie tak dobrze języka, to powinnam już władać kilkoma :/
Jak Wy to widzicie?
Według mnie czym innym jest nauka z lektorem, a czym innym samemu. I wydaje mi się, że te 600 h lekcyjnych to po prostu zajęcia, a nie jest wliczany czas, jaki musisz poświęcić na przygotowanie się do nich. Ale nie wiem, może się mylę
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 14:11   #1686
iorwethowa
Raczkowanie
 
Avatar iorwethowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Mi się wydaje, że tego typu wyliczenia są jednak przekłamane. Ludzie posiadają różną zdolność do uczenia się języków. Ja np. ponoć jestem całkiem dobra, ale mam koleżankę, która już w pierwszej klasie gimnazjum była na poziomie zaawansowanym. Wiele też zależy od metody, samouki mają chyba najgorzej.
iorwethowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 15:09   #1687
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a możecie zaproponować jakiś serial do oglądania po angielsku? Taki, żeby był z 20 minutowy, i żeby w miarę wyraźnie mówili. Trafiłam na "How i Met your mother", ale jest okropny, nie podoba mi się. Podobnie jak większość tych 20 minutowych "komedii(?)". Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu i nie jest to ani trochę śmieszne.

Znacie coś fajnego, ok. 20 minutowego, wyraźnie mówionego? Najbardziej lubie seriale kryminalne, ale takich 20 minutowych raczej nie ma. Z tych fajniejszych seriali (chociażby Dexter, breaking bad), to aż tak wiele nie jestem w stanie zrozumieć.
a muszą być koniecznie 20-minutowe? Ja oglądam Vampire Diaries, odcinki są 40 minutowe, ale ja wciągnęłam się bardzo dużo akcji, jak dla mnie nawet czasem za dużo, bo ciągle się coś dzieje i mało stabilnych wątków, ale ogólnie polecam
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-22, 15:39   #1688
plastikowabiedronko
Zadomowienie
 
Avatar plastikowabiedronko
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 1 605
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Witam
Czytam sobie tak dziś różne informacje o językach i... wyczytałam informacje, ile godzin potrzebujemy poświęcić na naukę, by osiągnąć konkretny poziom w języku.
na poziom B2 składa się 600 godzin lekcyjnych po 45 minut (zegarowo wyjdzie 450).
Jakby uczyć się codziennie po 2 godziny to po 8 miesiącach jest się na poziomie B2 a po 11 miesiącach C1.
To albo ja się zle uczę, bo jeżeli rok czasu przy codziennej nauce wystarczy na opanowanie tak dobrze języka, to powinnam już władać kilkoma :/
Jak Wy to widzicie?
http://aboutworldlanguages.com/Language-Difficulty polecam
Sądzę jednak, że wszystko zależy też od człowieka. Jak już tu chyba kiedyś wspominałam, mój znajomy Włoch nauczył się polskiego do poziomu B1 (zdał certyfikat z oceną bdb) w 3,5 miesiąca. Ok, mieszka w Polsce, ale zapytany o swoją metodę odpowiedział mi, że każdego dnia po prostu spędzał 2 godziny z podręcznikiem do polskiego
__________________


język norweski
język rosyjski
język czeski
język angielski
język francuski

plastikowabiedronko jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 16:10   #1689
Asik_
Zakorzenienie
 
Avatar Asik_
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 288
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez plastikowabiedronko Pokaż wiadomość
http://aboutworldlanguages.com/Language-Difficulty polecam
Sądzę jednak, że wszystko zależy też od człowieka. Jak już tu chyba kiedyś wspominałam, mój znajomy Włoch nauczył się polskiego do poziomu B1 (zdał certyfikat z oceną bdb) w 3,5 miesiąca. Ok, mieszka w Polsce, ale zapytany o swoją metodę odpowiedział mi, że każdego dnia po prostu spędzał 2 godziny z podręcznikiem do polskiego
Dzięki za linka, już zaglądam
Możliwe, że to jest tez tak, że podstawy, powiedzmu do B1 szybko i łatwo się uczy. Schody są potem B2 i w górę. Bo automatycznie "wachlarz" dziedzin i słownictwa staje się coraz bardziej szeroki. Ja tak to widzę

Znacie jakieś ciekawe formy wyjazdów za granicę? Na studiach to wiadomo- wymiany studemckie, erasmus itp.
A nie licząc studiów? ( i typowego wyjazdu zarobkowego )
Asik_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 16:14   #1690
iorwethowa
Raczkowanie
 
Avatar iorwethowa
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 78
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Au-pair? Właśnie wczoraj mi pewna Wizażanka poleciła .
iorwethowa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 17:09   #1691
majajaj
Raczkowanie
 
Avatar majajaj
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 400
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Asik_ Pokaż wiadomość
Dzięki za linka, już zaglądam
Możliwe, że to jest tez tak, że podstawy, powiedzmu do B1 szybko i łatwo się uczy. Schody są potem B2 i w górę. Bo automatycznie "wachlarz" dziedzin i słownictwa staje się coraz bardziej szeroki. Ja tak to widzę

Znacie jakieś ciekawe formy wyjazdów za granicę? Na studiach to wiadomo- wymiany studemckie, erasmus itp.
A nie licząc studiów? ( i typowego wyjazdu zarobkowego )
workcamp!
__________________
www.poomoc.pl Klikamy codziennie i pomagamy!

Zawsze warto wyliczać powody do szczęścia, w życiu jest tak dużo jego przeciwieństwa, że lepiej zaznaczać je zakładką, dopóki można.
S. Barry Tajny dziennik
majajaj jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-22, 17:21   #1692
ohho
Przyczajenie
 
Avatar ohho
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 28
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

New girl polecam jako krótki serial całkiem przyjemny
__________________

ohho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 17:43   #1693
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Friends też wyglądają na niskobudżetową produkcję (widziałam tylko kilka minut pierwszego odcinka). chodzi mi o to, że akcja rozgrywa się w jednym pokoju, ciągle w tych samych miejscach, występuje kilkoro ludzi, żadnych nowych wątków, bohaterów, "akcja" kończy się wraz z odcinkiem, a ja wolę wątki ciągn,ące się odcinkami (chodzi o to, że jak kończy się jeden odcinek, to jesteś mega ciekawy, co będzie w następnym), a nie to co w How i met your mother-żadnej zagwostki, ciekawej fabuły, wciągającej akcji.. Denerwuje mnie to, ciągle na kanapie i do tego jakieś głupie, nieśmieszne żarty-np. świat wg. Bundych. chciałabym oglądać normalne seriale, ale nie rozumiem wszystkiego.
Wydaje mi się, że większość seriali komediowych jest oparta na tej zasadzie i są to głównie sitcomy. Mnie się podobał Cold feet, ale ja go oglądałam 100 lat temu, potem pamiętam koleżanka zarzuciła mi linka do Usta Usta i miała deja vu. Ja lubię the bing bang theory, ale to też jest specyficzne.

A co do oglądania z napisami. Ja polecam oglądać z napisami np. angielskimi, jeżeli film jest bryt. lub amer. Oczywiście zależy od języka, bo nei zawsze są możliwe napisy w jezyku w jakim mówi sie w filmie. Ale często są, bo zamiast ludzika migającego dla niesłyszących są napisy.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 17:58   #1694
Farisss
Wtajemniczenie
 
Avatar Farisss
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: z raju na ziemi
Wiadomości: 2 675
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Mniej oficjalna wersja: jak ktoś pobiera z torentów filmy/seriale to napisy może dobrać przez napiprojekt - i tam jest opcja żeby pobrać ang napisy dopasowane
__________________
Lubię czytać
Farisss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 21:09   #1695
okaro
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Ryczący Lublin
Wiadomości: 1 710
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

ja aby zrozumiec język ang puszczałam, i nadal to czasem robie, bajki po angielsku dla maluchów
okaro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 21:29   #1696
who cares
Raczkowanie
 
Avatar who cares
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 397
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a możecie zaproponować jakiś serial do oglądania po angielsku? Taki, żeby był z 20 minutowy, i żeby w miarę wyraźnie mówili. Trafiłam na "How i Met your mother", ale jest okropny, nie podoba mi się. Podobnie jak większość tych 20 minutowych "komedii(?)". Wszystko odbywa się w jednym pomieszczeniu i nie jest to ani trochę śmieszne.

Znacie coś fajnego, ok. 20 minutowego, wyraźnie mówionego? Najbardziej lubie seriale kryminalne, ale takich 20 minutowych raczej nie ma. Z tych fajniejszych seriali (chociażby Dexter, breaking bad), to aż tak wiele nie jestem w stanie zrozumieć.
Widzę, że mamy podobny gust serialowy, ale niestety nie znam żadnego krótszego niż 40 minut. Z tych dłuższych mogę polecić Ci jeszcze Prison Break, Lost, Desperate Housevives

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

czy ktoś ma/miał te książki? zainteresowały mnie i mam nadzieję że poznam jakieś opinie szkoda, że nie mogę znaleźć chociaż kilku stron w pdf żeby zobaczyć jak wyglądają
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/731...walisierowniez

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/814...iczeniach.html
who cares jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-22, 21:31   #1697
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez who cares Pokaż wiadomość
Widzę, że mamy podobny gust serialowy, ale niestety nie znam żadnego krótszego niż 40 minut. Z tych dłuższych mogę polecić Ci jeszcze Prison Break, Lost, Desperate Housevives

---------- Dopisano o 22:29 ---------- Poprzedni post napisano o 22:24 ----------

czy ktoś ma/miał te książki? zainteresowały mnie i mam nadzieję że poznam jakieś opinie szkoda, że nie mogę znaleźć chociaż kilku stron w pdf żeby zobaczyć jak wyglądają
http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/731...walisierowniez

http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/814...iczeniach.html
Oglądałam i kocham do dziś.
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 08:31   #1698
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Unperfect a Sex in the city?
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 11:54   #1699
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Unperfect a Sex in the city?
Nie widziałam A to 20 minutowe czy dłuższe? Bo z dłuższymi mam problem ze zrozumieniem wszystkiego

Jedna wizażanka poradziła fajną stronę ororo.tv. Tu są filmy z angielskimi napisami i można sobie zwolnić film jak za szybko mówią. Tutaj zatem spróbuję.
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-23, 12:24   #1700
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Też mi się tak zdawało, dopóki nie zaczęłam oglądać seriali hiszpańskich. Czas trwania : godzina i 15 minut. Umierałam :P
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 15:36   #1701
Maguda_
Kawaii strona mocy
 
Avatar Maguda_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 9 963
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Nie widziałam A to 20 minutowe czy dłuższe? Bo z dłuższymi mam problem ze zrozumieniem wszystkiego

Jedna wizażanka poradziła fajną stronę ororo.tv. Tu są filmy z angielskimi napisami i można sobie zwolnić film jak za szybko mówią. Tutaj zatem spróbuję.
Zazwyczaj seriale trwają ok 40 minut, możesz mieć problem w znalezieniu krótszych. Mam nadzieję, że znajdziesz jednak coś ciekawego
Maguda_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 17:36   #1702
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Unperfect Pokaż wiadomość
Nie widziałam A to 20 minutowe czy dłuższe? Bo z dłuższymi mam problem ze zrozumieniem wszystkiego

Jedna wizażanka poradziła fajną stronę ororo.tv. Tu są filmy z angielskimi napisami i można sobie zwolnić film jak za szybko mówią. Tutaj zatem spróbuję.
kurcze, juz nie pamietam dokładnie, bo dawno temu ogladałam, ale wydaje mi się, że odcinki mialy po 20-25 min. Od razu jak poprosiłam o seriale 20 mi to mi się to skojarzyło, więc chyba długie nie są

ororo.tv ja tam wlasnie ogladam seriale, ale nie wiedzialam, ze mozna sobie je zwolnic. muszę sprawdzić
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-23, 20:14   #1703
cvbdsgfdkdssasw
Zadomowienie
 
Avatar cvbdsgfdkdssasw
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 1 038
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
kurcze, juz nie pamietam dokładnie, bo dawno temu ogladałam, ale wydaje mi się, że odcinki mialy po 20-25 min. Od razu jak poprosiłam o seriale 20 mi to mi się to skojarzyło, więc chyba długie nie są

ororo.tv ja tam wlasnie ogladam seriale, ale nie wiedzialam, ze mozna sobie je zwolnic. muszę sprawdzić
Obejrzałam pierwszy odcinek, 25 minut i całkiem przyjemne i przede wszystkim nie w stylu How I met your mother, Two broke girls itp. dzięki;*
__________________
AnnPerfect
cvbdsgfdkdssasw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 14:41   #1704
rossettorosso
Rozeznanie
 
Avatar rossettorosso
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 697
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Unperfect, jak chodziłam do gimnazjum, mój angielski był wtedy straszny to oglądałam zawzięcie serial MTV "The hills" polska nazwa: Wzgórza Hollywood. Odcinki trwały ok. 20 min. Jest to serial, trochę takie reality show, gdzie mamy jakąś grupkę znajomych i możemy śledzić ich bogate życie w Hollywood. Ci główni bohaterowie chodzą do pracy, dziewczyny obgadują się nawzajem, co chwile jakieś kłótnie i afery, do tego wieczorne wyjścia na imprezy. Fakt, może fabuła nie jest jakaś ambitna ale da się to oglądać i do nauki angielskiego myślę, że sprawdzi się znakomicie.

Tutaj możesz zobaczyć sobie trailer: klik

Coś podobnego ale w wersji brytyjskiej, produkcja kanału E4 to Made in Chelsea, tu podsyłam trailer jednego z odcinków: klik
__________________
"Ten czas przeminął i to, co do niego należało nie istnieje już"

~~~

Mój blog z kulturalnymi rozmaitościami
Mój blog z inspiracjami
Zupka
rossettorosso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 15:07   #1705
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Dzięki! Właśnie ładuję Made in Chelsea, może mi się british osłucha i polepszy
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 19:20   #1706
Meliitele
Zakorzenienie
 
Avatar Meliitele
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 928
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Czesc dziewczyny!!
czy ktoras z Was chodzi / chodzila do szkoly jezykowej? Zastanawiam czy zapisac sie do szkoly i uczyc sie w grupce lub chodzic prywatnie do lektora? domyslam sie , ze pewnie kazdy inaczej sie uczy , ale mi zalezy na szybkim i efektywnym nauczaniu do wysokiego poziomu. Chyba na indywidualnych lekcjach cala uwaga na mnie bedzie poswiecona ale znowu konwersacje lepsze sa w grupkach.. Pomocy
__________________

What the world needs now is love, sweet love
it's the only thing that there's just too little of




7/40
Meliitele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:10   #1707
bentkuff
Zadomowienie
 
Avatar bentkuff
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: McKinsey’s Hellenic Office
Wiadomości: 1 759
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Meliitele Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!!
czy ktoras z Was chodzi / chodzila do szkoly jezykowej? Zastanawiam czy zapisac sie do szkoly i uczyc sie w grupce lub chodzic prywatnie do lektora? domyslam sie , ze pewnie kazdy inaczej sie uczy , ale mi zalezy na szybkim i efektywnym nauczaniu do wysokiego poziomu. Chyba na indywidualnych lekcjach cala uwaga na mnie bedzie poswiecona ale znowu konwersacje lepsze sa w grupkach.. Pomocy
Jeżeli grupki są max 5-6 osobowe to szkoła językowa jest ok. Jeżeli w grupie jest 8 osób i więcej to szkoda pieniędzy. Chyba, że zainteresujesz się kursem konwersacyjnym (czy jakoś tak)- tam główny nacisk kładziony jest na rozmowę.
bentkuff jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 20:34   #1708
Meliitele
Zakorzenienie
 
Avatar Meliitele
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 3 928
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez bentkuff Pokaż wiadomość
Jeżeli grupki są max 5-6 osobowe to szkoła językowa jest ok. Jeżeli w grupie jest 8 osób i więcej to szkoda pieniędzy. Chyba, że zainteresujesz się kursem konwersacyjnym (czy jakoś tak)- tam główny nacisk kładziony jest na rozmowę.
Nie zalezy mi na kursie konwersacyjnym tylko ogolna nauka jezyka. W srode ide na darmowa lekcje wiec zobacze jak to wyglada i ile jest osob w grupie. Z tego co mi kobietka dzis powiedziala to moj poziom zaczal 2 semestr. Tylko nie jestem pewna czy sobie poradze ich dogonic. Jakbym chciala zaczac od poczatku nauke to dopiero od pazdziernika. Wiec moze na prywatnych lekcjach do tego czasu wskocze na wyzszy poziom.. ciezka decyzja
__________________

What the world needs now is love, sweet love
it's the only thing that there's just too little of




7/40
Meliitele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-24, 21:31   #1709
tamtaglista
Zakorzenienie
 
Avatar tamtaglista
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 6 411
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Bierz wyższy, łatwiej nadganiać.
__________________
Nie odpowiadam za to, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem
blog
tamtaglista jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-02-25, 06:59   #1710
lovebird
Zakorzenienie
 
Avatar lovebird
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 6 375
Dot.: Języków obcych się uczymy - to nasza pasja i sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Meliitele Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny!!
czy ktoras z Was chodzi / chodzila do szkoly jezykowej? Zastanawiam czy zapisac sie do szkoly i uczyc sie w grupce lub chodzic prywatnie do lektora? domyslam sie , ze pewnie kazdy inaczej sie uczy , ale mi zalezy na szybkim i efektywnym nauczaniu do wysokiego poziomu. Chyba na indywidualnych lekcjach cala uwaga na mnie bedzie poswiecona ale znowu konwersacje lepsze sa w grupkach.. Pomocy
Jesli Cię na to stać, to ja bym Ci radziła iść prywatnie. Jak lektor jest dobry, to i się mówić z nim nauczysz.
__________________

Przyszłość zaczyna się dzisiaj. Nie jutro.
Wymianki
lovebird jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-11-03 11:35:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:52.