ślub, wesele- podział wydatków - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne

Notka

Forum ślubne Forum ślubne - zanim staniecie na ślubnym kobiercu, możecie tutaj podyskutować na tematy jak: suknie, stroje dla świadków, wybór wizażystki i fryzjerki itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-13, 23:25   #91
maniaem
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 43
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

My planujemy podział proporcjonalny (każdy płaci za swoich gości). Ode mnie będzie maksymalnie 25 osób, a od narzeczonego być może nawet 60. Nie śpimy na pieniądzach, a skoro jego rodzicom zależy na gościach, których osobiście nigdy nie widziałam na oczy, to ten podział wydaje mi się sprawiedliwy

Inne koszty oczywiście po połowie.
maniaem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 09:34   #92
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Sa rozne sytuacje i do kazdej nalezy podchodzic indywidualnie.Sa pary ktore razem zbieraja kase na wesele i nie dziela gosci,na twoje i moje.Sa rodziny duze i male.Czasem rodzice sami sie zobowiazuja za co chca zaplacic.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 12:43   #93
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

U nas wyglada to tak, ze takie rzeczy jak obraczki, fotograf, dj, itp. placimy po polowie.
Natomiast kazdy placi za swoich gosci (w sensie za talerzyk i za nocleg). Kwestia ubran i dodatkow rowniez osobno.

Dodam, ze nasi rodzice w calosci finansuja nasze wesele i my nie placimy doslownie nic. Takze uwazam, ze w naszym przypadku to dobre rozwiazanie, bo pieniadze sa rodzicow a nie nasze, a poza tym bedzie duza dysproporcja gosci (u mnie ok 20 paru, u TZ ok 50). Wiec wszyscy doszli do wniosku, ze tak bedzie najsprawiedliwiej

Edytowane przez klajdla
Czas edycji: 2014-12-14 o 12:44
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-14, 13:14   #94
Gubasia93
Rozeznanie
 
Avatar Gubasia93
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 580
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Ja razem z narzeczonym sami finansujemy swoje wesele i wszystko, co z nim związane i nie wyobrażam sobie, by mogło u nas być inaczej.

Nie chcemy pomocy rodziców, nawet jakby ją proponowali Po 1. byłoby nam głupio, że finansują nasze fanaberie a po 2. nie chcielibyśmy, żeby ktoś dokładający się do wydatków chciałby decydować o różnych detalach na zasadzie "płacę, to zróbcie mi przyjemność tym czy tamtym",

Nie dzielimy kosztów na moich i jego gości itp. - przecież po ślubie będziemy i tak jedną rodziną (choć już teraz się tak czujemy<3) Po prostu z puli naszych wspólnie odłożonych pieniędzy będziemy płacić za wszystko.
__________________


__P+P_____________________
Razem od 09.03.2013

Zaręczeni od 03.05.2014
Ślub 11.06.2016



Potterhead forever

Gubasia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-22, 08:10   #95
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Ja słyszałam, że obrączki powinien kupować Pan Młody.
Jednak dla mnie żadna różnica kto za co płaci, bo co to zmienia? Nic! Pieniądze jak i wesele są wspólne więc po co rozliczać wszystko między siebie?
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 12:24   #96
dziad kalwaryjski
Zadomowienie
 
Avatar dziad kalwaryjski
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 245
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

My dzieliliśmy się tak:
- Stroje każdy sobie sam organizował
- Za gości z rodziny w lokalu każdy płacił swoje (tylko dlatego, że moich było prawie dwa razy więcej), znajomych po pół
- reszta tzn wódka, sprawy kościelne, zespół, auto, kamera, fotograf itp na pół

Ja uważam, że to był mądry podział... Tylko, że każde z nas miało pewną pulę kasy odłożoną, z czego wydzieliliśmy na lokal, stroje kupowaliśmy z bieżących pieniędzy, a resztę po prostu złączyliśmy i z tego już płaciliśmy. Zostało nam troszkę to się za to zabawiliśmy podczas podróży poślubnej
Nie umiałabym się szarpać w stylu: kochanie , a pamiętasz jak tydzień temu płaciliśmy za kwiaciarkę i zabrakło Ci 1,50zł?
__________________
Raz królewna złotowłosa
cudny miała sen,
że splatała złote włosy,
złociste jak len.
I przyszedł do niej grajek,
na skrzypcach zaczął grać
i mówi: Pójdź, królewno
konwalie ze mną rwać.


Pójdź, pójdź...
dziad kalwaryjski jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 14:22   #97
eeverybodylies
Raczkowanie
 
Avatar eeverybodylies
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 242
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

U nas chcialabym zebysmy placili za takie rzeczy jak fotograf, zespol, samochod, sala, dekoracje na pol, a za miejsce to kazda rodzina za swoich, gdyz ode mnie bedzie ponad 100 osob a od TZta jak uzbiera sie 30 to bedzie dobrze. Dodatkowo, moi rodzice moga sie wiecej wylozyc na slub niz Jego, wiec czemu maja placic za naszych gosci?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Kochać to nie patrzeć na siebie, a w tym samym kierunku.

eeverybodylies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 14:59   #98
justynka333
Wtajemniczenie
 
Avatar justynka333
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 680
GG do justynka333
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

My mimo że większość uważa to za dziwne się "podzieliliśmy" kosztami
I tak Foto, Video, Dj, USC, obrączki, tort kupujemy dzieląc sie kosztami na pół.
Natomiast gości każdy płaci sam tak jak alkohol. I nie uważam tego za coś dziwnego. Ja będę miała około 60 osób TŻ 20. I wiem doskonale że to wspólni goście, rodzina TŻ będzie też moją i wspólni znajomi i odwrotnie... Jednak uważam że tak powinno być i już!! Tak samo nie widzę potrzeby żeby dokładał mi się do makijażu czy paznokci Stroje, dodatki też każdy płaci za swoje. Zaznaczę że nie mamy jeszcze wspólnego gospodarstwa domowego mnie za wesele płacą rodzice, TŻ płaci sam.
__________________
15.09.2013 Poznaliśmy się.
24.09.2014 Zaręczyny.
18.04.2015 Ślub
06.06.2015 II kreski
06.02.2016 Jakub Andrzej syn Justyny i Michała
14.12.2016 II kreski
16.08.2017 Barbara Maria córka Justyny i Michała
justynka333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 11:28   #99
Honey7
Zakorzenienie
 
Avatar Honey7
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 4 441
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Dziwne takie wyliczanie, my wspólnie odkładamy kasę na konto oszczędnościowe i robimy wspólny budżet z którego potem wszystko zostanie .

Prezenty też potem podzielicie po połowie? :P
__________________
BLOGUJĘ
Honey7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 09:28   #100
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez Honey7 Pokaż wiadomość
Dziwne takie wyliczanie, my wspólnie odkładamy kasę na konto oszczędnościowe i robimy wspólny budżet z którego potem wszystko zostanie .

Prezenty też potem podzielicie po połowie? :P
Jedna prosta rzecz. Przed slubem nie mieszkamy razem, nie mamy wspolnego budzetu. Ja jestem na ostatnim roku studiow i mieszkam z rodzicami. Wspolnie zamieszkamy dopiero po slubie. Moj TZ pracuje od kilku lat i nie uwazam, ze aktualnie mam prawa do jego pieniedzy, bo jeszcze jego zona nie jestem.
Po slubie natomiast ja juz bede po slubie i oby dwoje bedziemy pracowac i budzet jak najbardziej bedzie wspolny.

Co do prezentow, to one sa dla nas, dla malzenstwa, wiec nie rozumiem tych uszczypliwosci co do dzielenia prezentow.

Kazdy ustala wesele wedlug swoich mozliwosci i rozdziela koszty jak chce Nie ma co komu zagladac do portfela
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 13:48   #101
201711281030
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 3 416
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez Honey7 Pokaż wiadomość
Dziwne takie wyliczanie, my wspólnie odkładamy kasę na konto oszczędnościowe i robimy wspólny budżet z którego potem wszystko zostanie .

Prezenty też potem podzielicie po połowie? :P
zgadzam się w 100%, my z TŻ odkładamy, każdy ile może na konto i z tego będziemy płacić za ślub. Do tego rodzice chcą nam pomóc, ale to każdy da ile może i ile chce i wpłacimy na wspólne konto.
201711281030 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-06, 23:08   #102
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez Honey7 Pokaż wiadomość
Dziwne takie wyliczanie, my wspólnie odkładamy kasę na konto oszczędnościowe i robimy wspólny budżet z którego potem wszystko zostanie .

Prezenty też potem podzielicie po połowie? :P
Ja ,nie uwazam za dziwne,my nie mamy wspolnej kasy.Po slubie bedzie wszystko wspolne,prezenty tez,a przed slubem mamy osobno,kazde z nas do slubu mieszka u swoich rodzicow.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 08:41   #103
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Ja ,nie uwazam za dziwne,my nie mamy wspolnej kasy.Po slubie bedzie wszystko wspolne,prezenty tez,a przed slubem mamy osobno,kazde z nas do slubu mieszka u swoich rodzicow.
Hahaha, zawsze mnie to najbardziej śmieszy. Przed ślubem nie mamy wspólnej kasy, więc ja płacę za 20 gości ode mnie, ty płać misiu za swoich 80, bo to przecież twoja rodzina, a nie moja, ale już po ślubie hola hola, prezenty wspólne, także te od twoich 80ciu gości, bo to przecież już wspólna rodzina
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 12:48   #104
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Hahaha, zawsze mnie to najbardziej śmieszy. Przed ślubem nie mamy wspólnej kasy, więc ja płacę za 20 gości ode mnie, ty płać misiu za swoich 80, bo to przecież twoja rodzina, a nie moja, ale już po ślubie hola hola, prezenty wspólne, także te od twoich 80ciu gości, bo to przecież już wspólna rodzina
Moga miec rownie dobrze osobne konta i osobna kase po slubie Ustalenia w kwestii finansowania slubu to indywidualna sprawa kazdej rodziny.

Gdybym miala juz teraz wspolny budzet, placimy po polowie.
Ale skoro ja studiuje, nie pracuje, mieszkam u rodzicow i poki co zadne pieniadze mnie nie lacza w moim TZ a co do zlotowki nasze wesele sponsoruja rodzice kazdej ze stron, to dlaczego np. jedna rodzina ma pokrywac gosci rodziny drugiej strony? Np. rodzice Panny Mlodej znaja tylko TZ i jego rodzicow, badz rodzenstwo a musza placic za jego ciotki, kuzynki i inne piate wody po kisielu, ktore zobacza tylko raz i pewnie na tym sie skonczy.
Takze nie wydaje mi sie to dziwne, ale calkiem racjonalne podejscie podzialu kosztow przy totalnie osobnym zyciu przed slubem.

Ale jesli ktos zrobi inaczej, niech robi Z pewnoscia go nie wysmieje.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 13:16   #105
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 25 752
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Hahaha, zawsze mnie to najbardziej śmieszy. Przed ślubem nie mamy wspólnej kasy, więc ja płacę za 20 gości ode mnie, ty płać misiu za swoich 80, bo to przecież twoja rodzina, a nie moja, ale już po ślubie hola hola, prezenty wspólne, także te od twoich 80ciu gości, bo to przecież już wspólna rodzina
Mnie też to śmieszy. Nie rozumiem dzielenia się kosztami przed ślubem co do złotówki, a po ślubie już wszystko wspólne...
Skoro po ślubie wszystko co moje jest także TŻa, to dlaczego mamy prowadzić księgowość weselną. My z TŻem podzielimy się tak kosztami, że założymy wspólne konto oszczędnościowe i kto ile będzie mógł tyle będzie wpłacał. Nikt nikogo nie będzie linczował za to, że ktoś dał więcej mimo, że gości miał mniej... chociaż gości też bym nie dzieliła na moje-twoje, bo przecież goście weselni są wspólni
3cda010cf2365f85063684cab232c67a494edda3_61df6b81d462b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 13:39   #106
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Przed slubem ,jest moje ,twoje a po slubie bedzie nasze.Moj Tzet zarabia prawie 3 razy wiecej ode mnie,i to jego sprawa ma co wydaje swoje pieniadze przed slubem
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 14:07   #107
anannke
Zakorzenienie
 
Avatar anannke
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: śląsko-małopolskie:)
Wiadomości: 3 619
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez cleopadra Pokaż wiadomość
Przed slubem ,jest moje ,twoje a po slubie bedzie nasze.Moj Tzet zarabia prawie 3 razy wiecej ode mnie,i to jego sprawa ma co wydaje swoje pieniadze przed slubem
tylko że to wcale nie chodzi o kontrolowanie wydatków drugiej strony ale o pewne podejście. co jak by ci zabrakło 500zł na wymarzoną suknię to kupisz inną bo ciebie nie stać i ukochany ci powie że sorry mała ale już tydzień po nagle magicznie się zmieni i będzie kochanie kupię ci tę sukienkę za 1000zł która ci się podoba? nie ma tu jakiegoś zgryzu?

uważam że zdrowe podejście to takie że organizuje się wspólnie - jak nie ma dysproporcji finansowych w rodzinach to jak się dzielą proporcjonalnie do liczby gości czy po pół czy jak uznają za stosowne to jest to ok bo jakoś się wspólnie płaci to wszystko. ale jeśli ustala się podział sztywny i jedna strona bez problemu płaci a druga ledwo ciuła to jest to trochę dziwne i takie wyliczenia co do złotówki. można to inaczej zrobić - np jedna osoba płaci za zespół i fotografa a druga za obrączki - i jeden wyda pewnie mniej, drugi więcej ale oboje zapłacą wszystko dla wspólnego wesela bez wyliczania złotówek.
__________________
always & forever

nie trzeba być IDEALNYM, żeby IDEALNIE do siebie pasować…
anannke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-07, 14:30   #108
cleopadra
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 2 095
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez anannke Pokaż wiadomość
tylko że to wcale nie chodzi o kontrolowanie wydatków drugiej strony ale o pewne podejście. co jak by ci zabrakło 500zł na wymarzoną suknię to kupisz inną bo ciebie nie stać i ukochany ci powie że sorry mała ale już tydzień po nagle magicznie się zmieni i będzie kochanie kupię ci tę sukienkę za 1000zł która ci się podoba? nie ma tu jakiegoś zgryzu?

uważam że zdrowe podejście to takie że organizuje się wspólnie - jak nie ma dysproporcji finansowych w rodzinach to jak się dzielą proporcjonalnie do liczby gości czy po pół czy jak uznają za stosowne to jest to ok bo jakoś się wspólnie płaci to wszystko. ale jeśli ustala się podział sztywny i jedna strona bez problemu płaci a druga ledwo ciuła to jest to trochę dziwne i takie wyliczenia co do złotówki. można to inaczej zrobić - np jedna osoba płaci za zespół i fotografa a druga za obrączki - i jeden wyda pewnie mniej, drugi więcej ale oboje zapłacą wszystko dla wspólnego wesela bez wyliczania złotówek.
Moj Tzet czesto placi za mnie takie sprawy typu kino czy dyskoteka bo zaraz mu mowie ze nie ide bo nie mam kasy.A jak mam kase to place za siebie.Jezeli chodzi o kupowanie ciuchow to go nigdy nie informuje o moich zamiarach,na ciuchy mam ustalona kwote i ide z kumpelka,nigdy z facetem.Po slubie bedziemy mieli wspolnie okreslona kwote na dane wydatki.my rozmawiamy o tym jak beda wygladac nasze finanse po slubie.Razem nie mieszkamy,wiec u nas nie wchodzi w gre trzymanie wspolnie kasy.
cleopadra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-15, 18:03   #109
Gubasia93
Rozeznanie
 
Avatar Gubasia93
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 580
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość

Gdybym miala juz teraz wspolny budzet, placimy po polowie.
Ale skoro ja studiuje, nie pracuje, mieszkam u rodzicow i poki co zadne pieniadze mnie nie lacza w moim TZ a co do zlotowki nasze wesele sponsoruja rodzice kazdej ze stron, to dlaczego np. jedna rodzina ma pokrywac gosci rodziny drugiej strony? Np. rodzice Panny Mlodej znaja tylko TZ i jego rodzicow, badz rodzenstwo a musza placic za jego ciotki, kuzynki i inne piate wody po kisielu, ktore zobacza tylko raz i pewnie na tym sie skonczy.
Takze nie wydaje mi sie to dziwne, ale calkiem racjonalne podejscie podzialu kosztow przy totalnie osobnym zyciu przed slubem.

Ale jesli ktos zrobi inaczej, niech robi Z pewnoscia go nie wysmieje.
Ja w ogóle nie rozumiem zapraszania osób, z którymi się w ogóle nie ma kontaktu.. Po co...? My zapraszamy tylko najbliższych i lubianych członków rodziny i całe wesele wyjdzie nam na 60 osób.
Płacimy za wszystko równo po połowie z konta oszczędnościowego specjalnie założonego właśnie na ten cel
__________________


__P+P_____________________
Razem od 09.03.2013

Zaręczeni od 03.05.2014
Ślub 11.06.2016



Potterhead forever

Gubasia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-15, 21:25   #110
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez Gubasia93 Pokaż wiadomość
Ja w ogóle nie rozumiem zapraszania osób, z którymi się w ogóle nie ma kontaktu.. Po co...? My zapraszamy tylko najbliższych i lubianych członków rodziny i całe wesele wyjdzie nam na 60 osób.
Płacimy za wszystko równo po połowie z konta oszczędnościowego specjalnie założonego właśnie na ten cel
Nie zapraszamy osob z ktorymi nie utrzymujemy kontaktu Napisalam dokladnie, ze chodzi mi o to gdy za wszystko placa rodzice i w przypadku dysproporcji gosci, jedni rodzice placa za ciotki albo kuzynki drugiej strony, ktorych zobacza raz w zyciu na weselu. Ja z TZ bedziemy z ta ciocia i kuzynkami utrzymywac kontakt, ale moi rodzice... watpie Dla mnie ciocia TZ bedzie rodzina, dla moich rodzicow nie. Dokladnie to napisalam powyzej w poscie. I powtorze, ze ja tez nie widze sensu zapraszania osob z ktorymi nie utrzymujemy kontaktow i dlatego wlasnie takich osob tez nie zapraszamy. I bedzie u nas 80 osob.
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 11:29   #111
Gubasia93
Rozeznanie
 
Avatar Gubasia93
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 580
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez klajdla Pokaż wiadomość
Nie zapraszamy osob z ktorymi nie utrzymujemy kontaktu Napisalam dokladnie, ze chodzi mi o to gdy za wszystko placa rodzice i w przypadku dysproporcji gosci, jedni rodzice placa za ciotki albo kuzynki drugiej strony, ktorych zobacza raz w zyciu na weselu. Ja z TZ bedziemy z ta ciocia i kuzynkami utrzymywac kontakt, ale moi rodzice... watpie Dla mnie ciocia TZ bedzie rodzina, dla moich rodzicow nie. Dokladnie to napisalam powyzej w poscie. I powtorze, ze ja tez nie widze sensu zapraszania osob z ktorymi nie utrzymujemy kontaktow i dlatego wlasnie takich osob tez nie zapraszamy. I bedzie u nas 80 osob.
Nie chciałam byś poczuła się urażona. Ja właśnie tak ogólnie napisałam, nie w odniesieniu konkretnie do twoje podziału wydatków.
Np. siostra mojego TŻa też planuje wesele i ma zamiar min zaprosić wszystkich sąsiadów rodziców, "by mieli się z kim pobawić".. Dla mnie to już przesada No ale jak kto woli
__________________


__P+P_____________________
Razem od 09.03.2013

Zaręczeni od 03.05.2014
Ślub 11.06.2016



Potterhead forever

Gubasia93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-16, 17:02   #112
klajdla
Wtajemniczenie
 
Avatar klajdla
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 313
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Cytat:
Napisane przez Gubasia93 Pokaż wiadomość
Nie chciałam byś poczuła się urażona. Ja właśnie tak ogólnie napisałam, nie w odniesieniu konkretnie do twoje podziału wydatków.
Np. siostra mojego TŻa też planuje wesele i ma zamiar min zaprosić wszystkich sąsiadów rodziców, "by mieli się z kim pobawić".. Dla mnie to już przesada No ale jak kto woli
Nie nie, spokojnie W ogole sie tak nie poczulam

Dla mnie tez to przesada, ale tak jak mowisz... co kto woli
klajdla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-18, 18:57   #113
100procentbawelna
Raczkowanie
 
Avatar 100procentbawelna
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 289
Smile Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

U nas sprawa jest trochę inna, bo już mieszkamy razem. Żyjemy z pieniędzy zarabianych przez narzeczonego, a ślub z moich pieniędzy, które dorabiam (bo ogólnie się uczę). Rodzice opłacają obiad po ślubie: rodzice narzeczonego jego część rodziny, moi rodzice moją część rodziny.
100procentbawelna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-19, 09:33   #114
red_blues
Raczkowanie
 
Avatar red_blues
 
Zarejestrowany: 2015-01
Lokalizacja: łódzkie :-)
Wiadomości: 54
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

My z TŻ planujemy ślub i wydatki chcemy podzielić wg tradycyjnego zwyczaju, tj. catering, ciasto i inne pierdoły po stronie Panny Młodej, a wódka, napoje, drinki, samochód, zespół, kamerzysta, fotograf itp. po stronie Pana Młodego.

Oczywiście, każdy stosuje inny podział. Niektórzy mieszkają razem, więc finansują wspólnie, inni dzielą wydatki po połowie. Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń.
red_blues jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-25, 09:59   #115
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: ślub, wesele- podział wydatków

Jeśli płacą młodzi to powinni po pół wszystko (a raczej proporcjonalnie do zarobków), Jak płacą rodzice to niech między sobą ustalą.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum ślubne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-25 10:59:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:07.