Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2009-03-07, 14:04   #2731
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja sobie zrobiłam tonik migdałowy, by hartować buzię
Dałam go wczoraj na wieczór, a na to krem nawilżający. Sam tonik troszeczkę mi ściągnął buzię, ale tyle co mydło, a jak dałam kremik, to to uczucie znikło. Nic nie piekło, nie zaczerwieniło się, a rano buzia była bardziej nawilżona niż zwykle więc dałam go znowu i chyba będę go tak robić 2*dziennie, bo jest bardzo delikatny

A mam też serum nawilżające. Rano więc dałam tonik, (odczekałam), serum, (odczekałam), krem. Tylko tak sie zastanawiam, czy takie zabiegi mają sens (pomimo, że są baaaardzo przyjemne), bo to serum świetnie nawilża, ale i skóra staje sie po nim jakby "mocniejsza" (raz je dałam jeszcze przed kwasami). Ale jeśli ja chcę złuszczyć tą skórę (w tym dziórki po zaskórnikach) to chyba nie powinnam jej tak wzmacniać...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 00:48   #2732
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ostatnio narzekałam na salicyla, ale muszę przyznać,że po porządnym zdarciu skóry jest naprawdę ładnie. Nie ruszyło mi za bardzo przebarwień, ale za to skóra w dotyku jest miodzio, zero nierówności. Szczególnie biorąc pod uwagę, że mocno ratowałam się przez kilka dni alantanem plus, który lubi mnie zapchać.
Tylko ciężko trafić w odpowiednie stężenie i częstotliwość .

Co do programu 8 tygodniowego- jestem juz po połowie i widzę, że szału nie będzie co do przebarwień, bardziej chyba pomógłby on osobom z nierówną cerą, wypryskami.

Aha i oczywiście wysypało mnie znowu jakąs alergiczną kaszką na ramieniu, a już udało mi się skórę tam ładnie złuszczyć i wyrównać, a tu znowu ślady będą

Przypomniała mi się papka sodowa, którą mi kiedyś chyba AniaM69 polecała i dałam na ramie, po zmyciu o wiele mniej swędzi wysypka . bałam się podrażnienia więc tylko położyłam.

Edytowane przez alkaxy
Czas edycji: 2009-03-08 o 01:02
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 11:24   #2733
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A ja jestem po 4 smarowaniu tonikiem migdałowym. Smaruję się tym rano i wieczorem, bo działa on na mnie bardzo łagodnie. Nie podrażnia, super nawilża. Chyba mi się troszeczkę skóra łuszczy, ale tak niewidocznie: rano miałam 2 małe skórki koło nosa i na policzku, ale przetarłam palcem (ale nie zrywałam!) i już ich nie było
Daje go na buzię, dekolt, szyję i ramiona... i już nie mam połowy buteleczki... A chciałam go stosowac przez min 2 tygodnie... cóż, będzie sie nowy kręcić
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 13:27   #2734
Sahara9
Przyczajenie
 
Avatar Sahara9
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 22
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Moje drogie, już jestem po zabiegu. Oczy i usta zabezpieczyłam tłustym kremem. Wypróbowałam ten kwas z allegro na ręce (zero reakcji), potem nałozyłam na buzię. Odczekałam 10 minut (troszkę mrowiło,ale bardzo delikatnie). Po wszystkim zmyłam mydłem. Efekt bardzo delikatny, spodziewałam się czegoś dużo gorszego, a tu raptem mikrozłuszczanie. Skóra wygląda ładniej, delikatna.
Ja co drugi, trzeci dzien smaruję twarz retinoidem w kremie, więc moja skóra mogła być przyzwyczajona. Chyba się uzależnię od kwaszenia Następnym razem spróbuję wg waszych przepisów i zastosuję coś mocniejszego. Co polecacie?

Edytowane przez Sahara9
Czas edycji: 2009-03-08 o 13:28
Sahara9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 14:15   #2735
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Sahara9 Pokaż wiadomość
Moje drogie, już jestem po zabiegu. Oczy i usta zabezpieczyłam tłustym kremem. Wypróbowałam ten kwas z allegro na ręce (zero reakcji), potem nałozyłam na buzię. Odczekałam 10 minut (troszkę mrowiło,ale bardzo delikatnie). Po wszystkim zmyłam mydłem. Efekt bardzo delikatny, spodziewałam się czegoś dużo gorszego, a tu raptem mikrozłuszczanie. Skóra wygląda ładniej, delikatna.
Ja co drugi, trzeci dzien smaruję twarz retinoidem w kremie, więc moja skóra mogła być przyzwyczajona. Chyba się uzależnię od kwaszenia Następnym razem spróbuję wg waszych przepisów i zastosuję coś mocniejszego. Co polecacie?
Kilka dni po zabiegu? bo nie chcę Ciebie martwić, ale łuszczenie to tak po 3 dniach
Ale fakt jak już retenoidy używałaś to skóra zahartowana.
Co chcesz osiągnąć? Jakie problemy ze skórą?
To był migdał prawda?

Ja wolę salicyla, bo efekt lepszy. Mlekowy dla mnie za mało przewidywalny, a migdał na małe problemy raczej. Masz problem z naczynkami?
Dziewczyny tu stosują jeszcze inne, może też doradzą.
Lepiej samemu kręcić, bo wiadomo ile się daje, a cena malutka- dosłownie grosze za jeden zabieg.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 15:09   #2736
diorinia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 167
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Dziewczyny ratujcie Mnie!! Zrobiłam u dermatologa Yelloe Peel i dzień następny po zabiegu, szyja mnie swędziała i drapałam się bez przerwy. Dzis wstałam i mam czerwoną, taką startą skórę-martwą. Co mam robić, czy zostaną mi blizny??
diorinia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 15:47   #2737
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie Mnie!! Zrobiłam u dermatologa Yelloe Peel i dzień następny po zabiegu, szyja mnie swędziała i drapałam się bez przerwy. Dzis wstałam i mam czerwoną, taką startą skórę-martwą. Co mam robić, czy zostaną mi blizny??
Ta starta skóra zejdzie i blizn pewnie nie będzie. Narazie postaraj się czymś nawilżyć- polecam Pantenol np. http://vitamarket.pl/sklep/p150-Pant...sloneczne.html
albo alantan plus, jakąś dobrą oliwkę.
Nie znam się na Yellow peel, nie wiem czy to swędzenie to nie czasem objaw uczulenia, na wszelki wypadek wypij też wapno.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-03-08, 19:15   #2738
Natalia 1
Zakorzenienie
 
Avatar Natalia 1
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 689
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez diorinia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ratujcie Mnie!! Zrobiłam u dermatologa Yelloe Peel i dzień następny po zabiegu, szyja mnie swędziała i drapałam się bez przerwy. Dzis wstałam i mam czerwoną, taką startą skórę-martwą. Co mam robić, czy zostaną mi blizny??
Blizn nie będzie.Jak bardzo swędzi skóra ,wystarczy posmarować Bepanthenem w kremie ,mnie najbardziej pomaga.Swędzenie jest objawem suchej skóry,wszelkie maści ,wazeliny,lanoliny itd.u mnie się nie sprawdzają na swędzenie.
Natalia 1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-08, 20:54   #2739
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A mnie jednak trochę skórka piecze po tym toniku... ale tak do wytrzymania, więc jak na razie dalej będę się nim smarować 2 razy dziennie...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 17:25   #2740
Karlain
Rozeznanie
 
Avatar Karlain
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 950
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

kurcze....posmarowałam na noc glyco, ale tylko jedno miejsce aby sprawdzić i dwa dni utrzymywało się zaczerwienie...trzeciego dnia obudziłam się ze suchą odchodzącą skórą, wow niespodziewłałam się tego (po jakimś kremie z apteki...normalnie czułam się jak wąż podczas wylinki...pierwszy raz coś takiego miałam... ale chyba oznacza to, że jest OK pod spodem nowa skóra hihihihi normalnie czad!!! (wiem wiem, wy już pewnie jestescie do tego przyzwyczajone, ale dla mnie to nowość ) a skóra w tym miejscy wygładzona, wyrównana
Karlain jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 18:43   #2741
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A kwasów Karlain dalej się boisz?

Ja dalej jestem zadowolona z mojego toniku migdałowego Już mi się wyraźnie zmniejszyły pory, te takie drobne zmarszczki też już są prawie niewidoczne, nic nowego mi nie wyskakuje i poznikała mi większość pryszczyków... Zostały tylko strupy po wyciskaniu ale to tez pomału się goi
Niestety nie zauważyłam, by cokolwiek zmniejszyły mi się zaskórniki, nie mam nowych, ale stare też nie znikają... może po peelingu to się poprawi...

A skórka tez mi sie ciągle łuszczy, ale tak niewidocznie, że tylko przy myciu to zuważam
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-09, 18:54   #2742
_Ewelka___
Zakorzenienie
 
Avatar _Ewelka___
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 4 672
GG do _Ewelka___
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

kasiu czytam dokladnie co piszesz, moze znow zrobie podejscie do migdalka. mam go w domu Sama robisz tonik tak? Ile %?

chyba musze w koncu zebrac sie na zamowienie z mazidel, potrzebny mi emulgator. bez tego naprawde sie nie da?
__________________
W życiu chodzi o ludzi których spotykasz na swojej drodze i o wszystko co z nimi możesz stworzyć!
_Ewelka___ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 19:35   #2743
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez antunka Pokaż wiadomość
Z racji tego, że kwas salicylowy nie rozpuszcza się w wodzie, jego roztwory robimy w alkoholu etylowym. Do tego celu używamy czystego alkoholu etylowego (spirytus – 95,6 % czystego alkoholu etylowego) lub jego roztworu 40% (wódka).
W celu otrzymania 5% stężenia kwasu salicylowego w roztworze stosujemy wzór na stężenie procentowe.
Cp= ms/ mr * 100%
Gdzie:
Cp – stężenie procentowe
Ms – masa substancji (kwasu salicylowego)
Mr – masa całego roztworu ( masa substancji + masa rozpuszczalnika)
Musimy jednak pamiętać ,że alkohol etylowy ma zupełnie inną gęstość niż woda(1ml = 1 g.) W przypadku alkoholu etylowego jest to 0,78 g/cm3
A więc możemy przyjąć, że 10 ml. Spirytusu będzie miało masę w zaokrągleniu 7,8 g. Z kolei 10 ml. Wódki będzie miało masę w przybliżeniu 10 g (9,9 g)
Jeżeli chcemy osiągnąć 5 % stężenie kwasu salicylowego używamy 19 ml. 40% alkoholu etylowego i 1 g. Kwasu salicylowego ,lub 24 ml. Spirytusu i 1 g. Kwasu salicylowego.
Stężenie o połowę mniejsze osiągniemy stosując podwójna ilość któregoś z rozpuszczalników.
(...)
Cytat:
Napisane przez One_LoVe Pokaż wiadomość
(...)



Jeśli chodzi o mnie to zrobiłam dzisiaj sobie salicyla pierwszy raz. Czytałam w internecie, że warto dać więcej wody zamiast spirytusu w ten sposób uzyskać tonik i uzywać go na początku.
Zrobilam więc 8ml spirytusu, 0,63 ml kwasu, i 16 ml wody dystyl. (w sumie spiyt z tego co napisane kilka postów wyżej miał wynosić 24ml)
Nie chciało mi się to do końca rozpuścić. Zrobiłam kąpiel wodną, i było lepiej, ale i tak do końca się nie rozpuścił ten kwas. Nałożyłam na buzię. Myślałam, że zrobiłam tonik i nie będę go zmywała. Ale piekło dużo mocniej niż 20% migdała więc zmyłam i postąpiłam przy nim jak przy peelingu. Wytrzymałam 5 minut tak jak było polecone. Przy zmywaniu wodą z mydełkiem zaobserwowałam zaczerwienienie na twarzy, jednak szybko ustąpiło. Zerknęłam na peeling i okazało się, że tak jak nakładam na buzię - prawie rozpuszczony kwas, ale nie do końca, tak w słoiczku na nowo było biało jak na samym początku przed kąpielą wodną. Nie wiem czy tak ma być czy co?
Na wszelki wypadek wylałam, i nast. peeling zrobię za dwa tygodnie na nowo.
Zaznaczyłam u góry czemu nie można tak dodawać ml różnych substancji.
Właściwiej by było jak chcesz otrzymać około 25 ml:
8,8 ml spirytusu -30 proc
14,9 ml wody- 65 proc
i 0.8 ml salicyla - 5 proc

Powinno się rozpuścić -ja robię tonik 10 proc z zawartościa 35 proc spirytusu i rozpuszcza się. Mieszam dokłądnie w spirytusie, a poźnie po troszeczce wody dodaję.
Salicyl ma to do siebie, że szczypie, ale warto trochę pocierpieć
Powodzenia w dalszych eksperymentach

---------- Dopisano o 20:35 ---------- Poprzedni post napisano o 20:29 ----------

Cytat:
Napisane przez Natalia 1 Pokaż wiadomość
Przyjdzie,moja szła jak burza,w poniedziałek zapłaciłam w środe już była
Nowy sklep,walczą o klienta,tak jak kiedyś Mazidła

Miłego maziania
Przyszła dopiero dzisiaj, ale faktycznie dbają o klienta, gratis dali, a w kompleksie na naczynka zakochana jestem już - pomieszałam z kremem na buźkę i bardzo ładnie się wchłonął.
A z mazidłami śmieszna sprawa, dziewczyny narzekały, że długo realizują zamównienie, a mi akurat wysłali dość szybko.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 19:51   #2744
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

tonik robiłam dokładnie z tego przepisu:
http://mazidla.com/index.php?option=...d=110&Itemid=2
Wyszedł mi bardzo kwaśny, więc dodałam troszkę sody i w końcu mój tonik ma ph=3.


Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
...A z mazidłami śmieszna sprawa, dziewczyny narzekały, że długo realizują zamównienie, a mi akurat wysłali dość szybko.
Bo pewnie czytali co tu i na innych wątkach o nich wypisujemy
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.

Edytowane przez kasia083
Czas edycji: 2009-03-09 o 19:53
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-09, 22:04   #2745
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
A kwasów Karlain dalej się boisz?

Ja dalej jestem zadowolona z mojego toniku migdałowego Już mi się wyraźnie zmniejszyły pory, te takie drobne zmarszczki też już są prawie niewidoczne, nic nowego mi nie wyskakuje i poznikała mi większość pryszczyków... Zostały tylko strupy po wyciskaniu ale to tez pomału się goi
Niestety nie zauważyłam, by cokolwiek zmniejszyły mi się zaskórniki, nie mam nowych, ale stare też nie znikają... może po peelingu to się poprawi...

A skórka tez mi sie ciągle łuszczy, ale tak niewidocznie, że tylko przy myciu to zuważam
Fajnie, że tak dobrze ci działa migdał. Aż miło się czyta
Poczekaj trochę to pewnie i zaskórniki ruszy.

Cytat:
Napisane przez kasia083 Pokaż wiadomość
(...)
Bo pewnie czytali co tu i na innych wątkach o nich wypisujemy
To już w trakcie realizacji mojego zamówienia było, wiec chyba to nie to
I tak super nie jest, bo poczta zawala. Nawet jak jestem w domu to listonosz awizo zostawia

Jestem na etapie poszukiwania idealnego filtra i chyba przyjdzie mi zamawiać próbki z allegro, bo w aptekach mówią, że nic nie dostają, albo, że dopiero latem będą.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 18:58   #2746
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Fajnie, że tak dobrze ci działa migdał. Aż miło się czyta
Poczekaj trochę to pewnie i zaskórniki ruszy.
Na zaskórniki to tylko salicyl, jako jedyny moze się rozprawić z przytkanymi łojem porami. Migdał za cienki w uszach
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-10, 19:53   #2747
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Zaznaczyłam u góry czemu nie można tak dodawać ml różnych substancji.
Właściwiej by było jak chcesz otrzymać około 25 ml:
8,8 ml spirytusu -30 proc
14,9 ml wody- 65 proc
i 0.8 ml salicyla - 5 proc

Powinno się rozpuścić -ja robię tonik 10 proc z zawartościa 35 proc spirytusu i rozpuszcza się. Mieszam dokłądnie w spirytusie, a poźnie po troszeczce wody dodaję.
Salicyl ma to do siebie, że szczypie, ale warto trochę pocierpieć
Powodzenia w dalszych eksperymentach
Dziękuję kochana.
Dzisiaj właśnie przeżyłam pewne zdziwienie. Wczoraj znowu zrobiłam salicyla, bo poprzedni wylałam. Zrobiłam kąpiel wodną cudnie się rozpuściło wrzuciłam na buzię wszystko ok. Odłożyłam do lodówki. Rano patrzę. A tam sobie na dnie pływają takie 0,5 cm-1.0cm sznureczki, niteczki, nie wiem jak to nazwać. Spirytusu nie próbowałam, ale chyba dobry jest. Kwas z mazideł, woda destylowana z apteki, więc nie wiem o co chodzi. Coś się wytrąciło ale nie potrafię określić co i co jest powodem.
Dziękuję Ci skarbie, jutro zrobię raz jeszcze. Dobrze że mam pudełko 20g mogę eksperymentować do woli.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 09:51   #2748
Dronf
Rozeznanie
 
Avatar Dronf
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląskie
Wiadomości: 556
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Te niteczki to pewnie igiełki kwasu salicylowego. Rozpuszczalność substancji w danym rozpuszczalniku zależy od temperatury. Zazwyczaj im niższa temperatura tym gorsza rozpuszczalność substancji stałych (no poza kilkoma śmiesznymi solami, ale to taki nieistotny OT). W temperaturze pokojowej wszystko było pięknie rozpuszczone, ale już w temperaturze lodówkowej kryształkom było za ciasno w roztworze i postanowiły poukładać się tak, żeby było im wygodniej . Jak zostawisz w temperaturze pokojowej i wytrząśniesz to powinny zniknąć (ponownie rozpuścić się w alkoholu). Jak dalej będzie pływać to podgrzej o kilka *C na łaźni wodnej. Na przyszłość, to mieszanek o takim stężeniu alkoholu nie trzeba trzymać w lodówce, tam na prawdę nie ma prawa nic się zepsuć.
Dronf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 12:17   #2749
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Mam nadzieję, że mnie Admin nie wychłosta...

Ogłoszenie parafialne

Do wszystkich używających kwasu salicylowego i LHA!

Na LU organizujemy akcję zakupową glikolu polietylenowego PEG 400.

Jak są chętni - zapraszamy do przyłączenia się http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠/c1sq

O PEGu pisałam tu od co najmniej roku i to wielokrotnie, ciekawych odsyłam na poprzednie strony watku.

W skrócie - salicyl na pegu:

- nie szyczypie, nie piecze, nie podrażnia jak etanol czy inne glikole (peg stosuje się przy leczeniu oparzeń, jest składnikiem kropli nawilżających do oczu itepe),
- nie ma buraka,
- skóra łuszczy się minimalnie a gęba wygląda jakby zeszło tych warstw kilka,
- pięknie zmniejsza pory,
- nie wiąże krawatów, niestety
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-11, 12:38   #2750
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja już się dopisałam do akcji jakiś czas temu. Dziewczyny, warto bo tanio, a składnik na własną rękę nie do zdobycia
AniaM69- już się nie mogę doczekać, żeby peelingować swoją skórę tak jak ty nam tu o tym pisałaś: bez buraka i mega łuszczenia
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 12:49   #2751
kasia083
Zadomowienie
 
Avatar kasia083
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 817
GG do kasia083
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

A mi się dziś skończył tonik... Wieczorem będę już się maziać świeżo zrobionym...
__________________
Od dawna nie korzystam z tego profilu na wizażu tylko z innego.
kasia083 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 12:53   #2752
zygmus
Wtajemniczenie
 
Avatar zygmus
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 2 843
GG do zygmus
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Też musze sie dopisać, bo spirytus mnie wykończy, nawet chcialam ostatnio sama kupić (dobrze jest mieć chemika w rodzinie), ale chętnie dołaczę do akcji.

4 dzień łuszczę się po 5% LHA i zastanawiam się dlaczego tak długo...
zygmus jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 13:05   #2753
KasiaxQ
Zakorzenienie
 
Avatar KasiaxQ
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 609
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

AniuM - jaki koszt tego pega? Jak rozumiem, Ty organizujesz akcję i zbierasz pieniążki?
Byłabym chętna, tylko nie wiem, na jaką ilość... Tak, żeby starczyło na kilka peelingów...
__________________
Przygarnę Meharees


KasiaxQ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 13:07   #2754
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Mam nadzieję, że mnie Admin nie wychłosta...

Ogłoszenie parafialne

Do wszystkich używających kwasu salicylowego i LHA!

Na LU organizujemy akcję zakupową glikolu polietylenowego PEG 400.

Jak są chętni - zapraszamy do przyłączenia się http://☠☠☠☠☠☠☠☠☠/c1sq

O PEGu pisałam tu od co najmniej roku i to wielokrotnie, ciekawych odsyłam na poprzednie strony watku.

W skrócie - salicyl na pegu:

- nie szyczypie, nie piecze, nie podrażnia jak etanol czy inne glikole (peg stosuje się przy leczeniu oparzeń, jest składnikiem kropli nawilżających do oczu itepe),
- nie ma buraka,
- skóra łuszczy się minimalnie a gęba wygląda jakby zeszło tych warstw kilka,
- pięknie zmniejsza pory,
- nie wiąże krawatów, niestety
Ania a ile objętościowo tego pegu? dla mnie to tak żeby na rok co dwutygodniowego złuszczania starczyło, i jaka cena za taką porcję by wyniosła?Tak orientacyjnie??
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 13:27   #2755
AniaM69
Zadomowienie
 
Avatar AniaM69
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 1 899
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Ja się boję Admina tutaj, więc nie wiem czy możemy tak se swobodnie gadać o zakupach. Może lepiej na LU? Nie chcę tu dostać banana bo lubię wizaż.
Ok,
100 ml substancji (szyfrem piszę ) 5,5 plus butelka i wysyłka listem poleconym
AniaM69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 13:29   #2756
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez AniaM69 Pokaż wiadomość
Ja się boję Admina tutaj, więc nie wiem czy możemy tak se swobodnie gadać o zakupach. Może lepiej na LU? Nie chcę tu dostać banana bo lubię wizaż.
Ok,
100 ml substancji (szyfrem piszę ) 5,5 plus butelka i wysyłka listem poleconym
ok piszę na PW
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 13:48   #2757
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Polecam przejrzeć kilka stron w tył na LU, dziewczyny radziły ile mniej więcej brać.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 14:08   #2758
zorza83
Raczkowanie
 
Avatar zorza83
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 300
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez alkaxy Pokaż wiadomość
Polecam przejrzeć kilka stron w tył na LU, dziewczyny radziły ile mniej więcej brać.
Wiem,już doczytałam
__________________

zorza83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 15:07   #2759
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Cytat:
Napisane przez Dronf Pokaż wiadomość
Te niteczki to pewnie igiełki kwasu salicylowego. Rozpuszczalność substancji w danym rozpuszczalniku zależy od temperatury. Zazwyczaj im niższa temperatura tym gorsza rozpuszczalność substancji stałych (no poza kilkoma śmiesznymi solami, ale to taki nieistotny OT). W temperaturze pokojowej wszystko było pięknie rozpuszczone, ale już w temperaturze lodówkowej kryształkom było za ciasno w roztworze i postanowiły poukładać się tak, żeby było im wygodniej . Jak zostawisz w temperaturze pokojowej i wytrząśniesz to powinny zniknąć (ponownie rozpuścić się w alkoholu). Jak dalej będzie pływać to podgrzej o kilka *C na łaźni wodnej. Na przyszłość, to mieszanek o takim stężeniu alkoholu nie trzeba trzymać w lodówce, tam na prawdę nie ma prawa nic się zepsuć.
A ja myślałam że trzeba trzymać w lodówce. Dziękuję za radę i już spisuję ją sobie do mojego kwasowego notatnika.

PS. Też jestem chętna na PEG, już zarejestrowałam się tam i zostawilam wiadomość.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2009-03-11, 15:09   #2760
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń. ZBIORCZY

Sam kwas tak - w lodówce, ale zrobiony już tonik na alkoholu nie trzeba.
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:50.