Laserowa korekta wady wzroku - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-10-21, 13:23   #1471
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gabisweet Pokaż wiadomość
Friese to po kolei ode mnie
- można operować podczas jednego zabiegu obydwoje oczu - nie wiem, skąd osoba wyżej pisze, że nie można można, ja nawet polecam, bo jeden stres masz!
-
Pisze ze nie mozna bo tak mi powiedxieli w Katowicach podczas badania kwalifikujacego do zabiegu
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 12:12   #1472
gabisweet
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 89
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Pisze ze nie mozna bo tak mi powiedxieli w Katowicach podczas badania kwalifikujacego do zabiegu
Pierwszy raz to słyszę, ale.... może być też tak, że znowu to zależy od wady i tych wszystkich wyników badań. Być może więc tak jest, ale jeśli to jest to wyjątek wyjątków. Chyba, że Katowice to ten szpital publiczny i mogą mieć jakieś dziwne procedury narzucone z NFZ - chociaż laserowa korekcja nie jest dofinansowana z NFZ... Nie wiem, to moje tylko przypuszczenia
gabisweet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 13:08   #1473
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gabisweet Pokaż wiadomość
Tak tak, oni walczą o życie, każdego dnia!!! Mój ma wadę -2 i astygmatyzm -1,5, niewiele więc.... Czytałam o tej metodzie mikrosoczewki Lentivu, bardzo fajnie to brzmi tylko czy ktoś już to robił, jest tu kto taki?

No to jak wada -2 to sie jeszcze spokojnie łapie na ten zabieg. Jest skuteczny podobno nawet do -10. Metoda jest stosunkowo nowa ale z tego co czytałam o niej to przynosi zadowalające efekty.


Cytat:
Napisane przez Friese Pokaż wiadomość
Hej Kochani

podglądam Was od dłuższego czasu.

Dziś przechodzę najgorszy czas bo wczoraj po 3 wizycie u okulisty zabronił mi nosić przez 3 msce soczewek bo oczy są czerwone, zmiany na rogowkach i trzeba od soczewek odpocząć i nosić okulary.
MÓJ ŚWIAT JEST W DUŻO GORSZEJ JAKOŚCI.

Nie chcę okularów, widzę fatalnie w nich mimo że są dobrze dobrane.

Pytania:
1. Jaką klinikę w Warszawie mi możecie polecić?
2. Jakiegoś specjalnego lekarza w Wawie?
3. Jak to jest że operacje mogą nie wyjść? BOJĘ SIĘ BO W TYM WĄTKU pisały 2 czy 3 osoby o tym że mają efekt HALO, a taki chłopak pisał że oslepiaja go swiatla nocą i poszedl z tym do lekarki a ona mu na to ,,TERAZ TO JUZ Z TYM NIC NIE ZROBIMY, TAK TRZEBA ZYC" - i nie wybaczylabym sobie ze bez operacji w okularach ale widzialabym dobrze, a tu operacja przekreśliła wszystko...
4. Orientujecie się czy NIEDOWIDZENIE mozna usunąć?
5. Orientujecie się czy w dalszym ciągu wada musi stać w miejscu jakiś czas czy mozna zrobic operacje jak zmienia się srednio co rok?

6. pytanie dodatkowe próbowałam wyjaśnić TZ ale sama nie rozumiem tego: dlaczego w SOCZEWKACH widzę idealnie a w OKULARACH duzo duzo GORZEJ? prezciez okulary sa dobrane dobre, ale mimo wszystko zle widze z daleka, no i jestem opozniona w reakcji, taka niemrawa wogole masakra :P soczewki widze jak zdrowy czlowiek, wszystko idealnie, ostro, z kazdej odległości. Też tak macie?

7. Okulistka doradziła robić w klinicie w której robią dużo operacji. Tylko taką mi dała podpowiedź..
8. Czy to prawda że czujecie wstętny zapach palenia podczas zabiegu?
9. DWOJE OCZU NA RAZ MOGĄ być operowane?
10. Ile czasu regenerowaliście się po zabiegu?


Moja wada na dzis, po wczorajszym komputerowym badaniu z kroplami:
OP: -8,50 oraz -2,00 cylinder
OL: -6,50 oraz -0,50 cylinder
Z tego co się orientuję to wada powinna być ustabilizowana. Właśnie z Gabisweet piszemy o metodzie, która mogłaby Cię zainteresować (Lentivu). Podsumuję Ci co wiem, bo szukam informacji na jej temat, więc liczę że jakaś dobra dusza pomoże jeśli wie coś więcej i podzieli się wiedzą
To zabieg dla osób z krótkowzrocznością, nie jest to metoda laserowa, tylko mikrosoczewkowa, dzięki czemu nie ma nieprzyjemnego zapachu podczas zabiegu. Wszystko trwa mniej niż 30 sekund. No i duża zaleta tego zabiegu jest taka że już na drugi dzień widzisz normalnie i już spokojnie możesz robić to co zawsze - makijaż, sport, praca i tak dalej.

Co do kliniki to rzeczywiście warto wybrać taką, która się specjalizuje w zabiegach na oczy. A w Warszawie słyszałam że dr Smorawski jest bardzo dobrym specjalistą.

Ja chętnie poszerzę swoje informacje na temat tego zabiegu. Jeśli ktoś takie ma to pls - piszcie!
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-22, 13:13   #1474
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez gabisweet Pokaż wiadomość
Pierwszy raz to słyszę, ale.... może być też tak, że znowu to zależy od wady i tych wszystkich wyników badań. Być może więc tak jest, ale jeśli to jest to wyjątek wyjątków. Chyba, że Katowice to ten szpital publiczny i mogą mieć jakieś dziwne procedury narzucone z NFZ - chociaż laserowa korekcja nie jest dofinansowana z NFZ... Nie wiem, to moje tylko przypuszczenia
W klinice. Nie na nfz , prywatnie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 12:33   #1475
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

wklejam zdjecie moich okularow. grubosc soczewki widac z boku, jest mocno wyprofilowana, uwazam ze jak na moja wade wyglada super
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg oksy3.jpg (41,7 KB, 33 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oksy2.jpg (36,1 KB, 29 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg oksy1.jpg (29,1 KB, 22 załadowań)
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-25, 12:38   #1476
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

To lentivu super brzmi, szkoda, że takie drogie.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 11:20   #1477
Piotr_minus_12
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Dzień dobry,
z zainteresowaniem czytam wątek http://f.kafeteria.pl/emotikony/usmiech.gif Okulary towarzyszą mi od dzieciństwa, a obecnie patrzę na świat przez szkła o mocach -12 dioptrii. Czasami ciężko mi z tym, ale staram się żyć aktywnie i pełnie http://f.kafeteria.pl/emotikony/usmiech.gif
Szukam informacji o zabiegach wszczepienia soczewki fakijnej i chętnie podzielę się doświadczeniami z widzącymi inaczej
Pozdrawiam
Piotr
Piotr_minus_12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-10-27, 12:41   #1478
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
To lentivu super brzmi, szkoda, że takie drogie.
To prawda że nie jest to malo pieniędzy, ale z tego co się orientowałam to ten zabieg jest najtańszy w porównaniu z innymi w tej "technologii". Mavit w Warszawie na przyklad oferuje zabieg metodą SMILE za 5 tys za oko. Lentivu teraz 3,5 k + pakiet badań do tego. Więc akurat cenowo to nie narzekam. Tylko chciałabym się dowiedzieć jak najwięcej o tym zabiegu. Umówiłam już mojego przyszłego na wizytę kwalifikacyjną i wszystkiego się wypytam. Więc jak ktoś ma jakieś pytania na temat tej metody to dawać No i jak ktoś już wie coś więcej to też ogromna prośba żeby się podzielił
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 12:43   #1479
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

justyna, a gdzie robisz. 3,5 to jest za jedno oko?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 13:07   #1480
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Piotr_minus_12 Pokaż wiadomość
Dzień dobry,
z zainteresowaniem czytam wątek http://f.kafeteria.pl/emotikony/usmiech.gif Okulary towarzyszą mi od dzieciństwa, a obecnie patrzę na świat przez szkła o mocach -12 dioptrii. Czasami ciężko mi z tym, ale staram się żyć aktywnie i pełnie http://f.kafeteria.pl/emotikony/usmiech.gif
Szukam informacji o zabiegach wszczepienia soczewki fakijnej i chętnie podzielę się doświadczeniami z widzącymi inaczej
Pozdrawiam
Piotr
Byla w wayku jedna wizazanka ktora to miala. Poszukaj.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 13:10   #1481
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

zakonna Ja robiłam już jakiś czas temu w Warszawie taką normalną laserową korekcję. Teraz wyganiam mojego narzeczonego na zabieg. Zalezy mi na tym Lentivu bo mój przyszły mąż ma taką pracę, że nie może sobie pozwolić na długą rekonwalescencję. 3,5 tys to cena za jedno oko. No i zabieg będzie w Warszawie (jeśli się zakwalifikuje oczywiście). Jedziemy w przyszłym tygodniu na wizytę no i przy okazji na szalone zakupy
A Ty jaką masz wadę? Też się zastanawiasz nad korekcją?
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych

Edytowane przez justyna_k1
Czas edycji: 2015-10-27 o 13:12
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-27, 13:53   #1482
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Justyna, mam minusy, niewielka wad, około 3 dioptrie. Ale wieczny problem z doborem szkieł o odpowiedniej mocy. Mam tego po dziurki w nosie. Tylko w warszawie robią ten zabieg?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-27, 15:23   #1483
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
justyna, a gdzie robisz. 3,5 to jest za jedno oko?
Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
Justyna, mam minusy, niewielka wad, około 3 dioptrie. Ale wieczny problem z doborem szkieł o odpowiedniej mocy. Mam tego po dziurki w nosie. Tylko w warszawie robią ten zabieg?
Znam ten ból, z tym że ja miałam trochę większą wadę, więc szkła zawsze miałam grube i śmiesznie to wyglądało Z tego co się orientuje to -3 spokojnie możesz skorygować tą metodą.

Pudrzucam Ci linka: xxx. Tam na dole jest formularz, z którego wynika, że robią jeszcze we Wrocławiu, Szczecinie i Poznaniu.

Jak masz jakieś pytania o zabieg to mogę poprosić narzeczonego żeby w czasie wizyty kwalifikacyjnej zapytał.
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-03-23 o 19:30 Powód: Link.
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-28, 19:47   #1484
Bartos17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Cześć wszystkim!
Wybieram się na laserową/mikrosoczewkową korekcję wzroku. Szukam jak najwięcej informacji dotyczącą tych metod, w szczególności Lentivu. Byłem na badaniu kwalifikacyjnym w Optegra Wrocław. Okazało się, że kwalifikuję się do każdej z metod. Lekarz polecał zabieg metodą EBK jak i Lentivu wskazując je jako najnowocześniejsze. Czytałem parę opinii dotyczących EBK jako, że okres rekonwalescencji był mocno wydłużony jak również zdarzały się skutki uboczne (efekt halo, podwójne widzenie, czy zespół suchego oka). Może ktoś miał już zabieg Lentivu (lub podobny). Pytanie do Justyny, kiedy idziecie na tą wizytę kwalifikacyjną?
Bartos17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 14:17   #1485
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Bartos17 na wizytę jesteśmy umówieni w środę. Zapytałeś może czy zabieg boli, albo czy oko bardzo szczypie w czasie robienia i po wszystkim? I może to głupie pytanie ale czy można przed zabiegiem jeść/pić (albo ile nie można). Ja się chyba bardziej denerwuje niż mój narzeczony.
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 20:08   #1486
marulaska
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 49
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

ja też czekam na korekcję wzoru. Chcę jeszcze to w tym roku zrobić bo jednak okulary mocno mi uprzykrzają życie. Dużo sportów uprawiam i soczewki wysuszają mi mocno gałkę oczną. Czytałam o Lentivu i szczerze mówiąc mam nadzieje ze będę sie kwalifikować bo jest to idealna dla mnie metoda - szybko i bez długiego czasu rekonwalescencji... wiem ze wlasnei w Optegrze robią, a czy gdzieś jeszcze?
marulaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-29, 22:06   #1487
Bartos17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

O takie szczegóły szczerze mówiąc nie pytałem, wszyscy jednak mówią, że te zabiegi nie bolą, a z opisu tej metody wynika, że nie ma ingerencji w rogówkę, a to wskazuje, że nie powinno być gorzej od innych metod. Ja wybieram się do Optegry na zabieg. W trakcie wisyty kwalifikacyjnej zrobili na mnie niesamowicie dobre wrażenie. Myślę, że można im zaufać. Mnie też przekonuje ten zabieg ze względu na czas rekonwalescencji (z powodu studiów nie mogę pozwolić sobie na niemożność czytania i siedzenia przed monitorem), a poza tym mniejsza możliwość powikłań w porównaniu z innymi metodami oraz gwarancja Optegry, że w razie gdy wada nie zostanie skorygowana lub gdy powróci gwarantują bezpłatną rekorekcję. Z tego co czytałem to metoda Lentivu powstała we współpracy producenta i Optegry i jest nazwą zastrzeżoną. Pewnie robią w innych klinikach pod inną nazwą jak już gdzieś czytałem "Smile".
Bartos17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-30, 13:02   #1488
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Bartos17 Pokaż wiadomość
O takie szczegóły szczerze mówiąc nie pytałem, wszyscy jednak mówią, że te zabiegi nie bolą, a z opisu tej metody wynika, że nie ma ingerencji w rogówkę, a to wskazuje, że nie powinno być gorzej od innych metod. Ja wybieram się do Optegry na zabieg. W trakcie wisyty kwalifikacyjnej zrobili na mnie niesamowicie dobre wrażenie. Myślę, że można im zaufać. Mnie też przekonuje ten zabieg ze względu na czas rekonwalescencji (z powodu studiów nie mogę pozwolić sobie na niemożność czytania i siedzenia przed monitorem), a poza tym mniejsza możliwość powikłań w porównaniu z innymi metodami oraz gwarancja Optegry, że w razie gdy wada nie zostanie skorygowana lub gdy powróci gwarantują bezpłatną rekorekcję. Z tego co czytałem to metoda Lentivu powstała we współpracy producenta i Optegry i jest nazwą zastrzeżoną. Pewnie robią w innych klinikach pod inną nazwą jak już gdzieś czytałem "Smile".

No właśnie też jak wypytywałam przez telefon to mi mówiono że zabieg nie boli, ale że się czuje lekki dyskomfort - wiadomo, że nikt nie lubi jak się mu "grzebie" w oku. No i "tuż po można czuć lekkie pieczenie", co akurat dziwne nie jest. No właśnie też czytałam ze Lentivu to jest ulepszona metoda Smile. U nas akurat kluczowym elementem wyboru była cena zabiegu. Nigdzie nie znaleźliśmy taniej, a uznaliśmy, że ta metoda będzie najlepsza, bo najszybciej sie wraca do siebie. Bartos17, na kiedy zabieg masz? Długo się czeka?
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-10-31, 19:40   #1489
Bartos17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Wstępnie zapisałem się na 21 grudnia, ze względu na to, że dwa dni po tym są święta więc spokojnie będę dochodził do siebie. Na zabieg nie czeka się długo, mnie już proponowali końcem listopada, a to ze względu na to, że "mój lekarz", który zakwalifikował mnie do zabiegu będzie na urlopie. Mówią, że już na nastepny dzień, dochodzi sie do siebie. Pan Marszelik twierdził, że do tygodnia to może trwać, ale jeśli chodzi o dyskomfort to ta metoda nie ma porównania z innymi.
Bartos17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-10-31, 19:43   #1490
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Bartos, możesz napisać jakie koszty?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-01, 16:42   #1491
Bartos17
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 6
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Ta metoda kosztuje 3500 za oko. I to jest ponoć cena promocyjna (choc może to tylko chwyt marketingowy). Normalnie chyba 4500. Może w innych klinikach jest taniej.
Bartos17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-03, 13:43   #1492
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Cytat:
Napisane przez Bartos17 Pokaż wiadomość
Ta metoda kosztuje 3500 za oko. I to jest ponoć cena promocyjna (choc może to tylko chwyt marketingowy). Normalnie chyba 4500. Może w innych klinikach jest taniej.
Tak, Lentivu to koszt 3500 zł za oko. Ja szukałam zabiegów robionych podobną metodą i nie znalazłam nigdzie tańszej oferty. Widziałam ceny nawet dochodzące do 5000 zł za oko, więc to spora różnica, przyjemniej dla nas. Jutro jedziemy na kwalifikację. Dam znać jakie wrażenia i będę mogła coś więcej napisać o zabiegu
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 12:21   #1493
buna_ziua
Przyczajenie
 
Avatar buna_ziua
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

A właściwie to czym się różni mikrosoczewkowa metoda od laserowej? Mógłby ktoś wyjaśnić? To Lentivu w sumie ma wyższość nad laserowym zabiegiem bo się oczy szybciej goją i nie trzeba rezygnować ze sportu i pracy itp, tak? Jeszcze jakieś różnice? Justyna, odezwij się pliska bo chyba jesteś mocno w temacie.
__________________
psssyyyyytuuul!
buna_ziua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 10:11   #1494
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

buna_ziua mikrosoczewkowa korekcja jest metodą mniej inwazyjną. Zabieg "polega na ukształtowaniu wewnątrz rogówki, za pomocą urządzenia VisuMax, mikrosoczewki (lentikuli). Następnie, mikrosoczewka jest usuwana z wnętrza rogówki, co powoduje zmianę jej krzywizny i dzięki temu skorygowanie wady wzroku" (info ze strony Optegry). No i oczywiście dużym plusem jest to że na drugi dzień już możesz żyć normalnie.
Przepraszam że się nie odzywałam, ale przygotowania do ślubu bardzo mnie zajmują .
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-14, 20:47   #1495
buna_ziua
Przyczajenie
 
Avatar buna_ziua
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

okej, dzięki. Trochę to niewiarygodnie brzmi że na drugi dzień już można cieszyć się życiem bez ograniczeń - makijaż i ostry trening też?
Pisałaś że z chłopakiem jechaliście na wizytę kwalifikacyjną. Mogłabyś napisać coś więcej? Ile płaciliście za badania? No i czegoś się może dowiedziałaś? Ten zabieg Lentivu by mnie interesował bardzo. Jestem tancerką i nie mogę sobie pozwolić na miesięczną przerwę w treningach.... a niestety dowiedziałam się że po korekcji laserowej bym sobie musiała odpuścić.... Jeśli możesz to napisz proszę jak wrażenia związane z kliniką w której byliście i czy już po zabiegu.... Z góry dziękuję za szybką odp!
__________________
psssyyyyytuuul!
buna_ziua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-16, 14:20   #1496
justyna_k1
Raczkowanie
 
Avatar justyna_k1
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 50
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Przepraszam że tak zamilkłam. Ale ślub na głowie, więc chyba rozumiecie same
Mój Damian jest już po zabiegu 4 dni i wszystko jest ok. Widzi normalnie i nie ma ograniczeń raczej. Zabieg nic nie boli, tylko trochę szczypie oko tuż po i lekki dyskomfort się czuje w czasie samego zabiegu, ale jest to spowodowane taką rozwórką(tym co do oka wkładają żeby nie mrugać). Po kolei jak wgląda Lentivu:
Przyszliśmy do kliniki (prosili żeby być pół godz przed), dali Damianowi zgodę do podpisania. Potem część badań została powtórzona dla pewności, lekarz zanalizował to i wydał zgodę na zabieg, tłumaczył jak to będzie wyglądało i uspokajał. Potem mój narzeczony dostał ubranie ochronne i dalej to już wiem tylko z opowieści. Zakrapiają oczy, każą umyć rączki i już nie ładować paluchów do oka . Pacjenta kładą pod takim dużym urządzeniem i lekarz podobno mówi co się dalej będzie działo i cały czas gada do pacjenta i uspokaja. Wszystko trwa chyba mniej niż minutę. Jak pytałam się narzeczonego czy widział od razu po to mówił że takie uczucie jakby obiektyw w aparacie chciał złapać ostrość. Potem leżał jakiś czas na sali. Mówił że co jakiś czas przychodziła pielęgniarka zajrzeć, potem dostaliśmy receptę na krople. Jeszcze przez parę godzin oczy go szczypały trochę jak po krojeniu cebuli. Na drugi dzień już było ok. A teraz to już w ogóle czad
Na salę zabiegową wchodził taki zestresowany że masakra. Wyszedł zadowolony i wyluzowany. Mówię do niego: „no i co, bohaterze, po strachu?”, a on oczywiście, „Po jakim strachu w ogóle się nie bałem :P” tiaaa
Sorki że tak chaotycznie. Wielu rzeczy pewnie nie zapamiętał bo raz że się wszystko szybko działo, dwa że miał stresika trochę. Ale generalnie wszystko poszło sprawnie. Jak coś to pytajcie Postaram się odpisać w miarę możliwości.
__________________
szkoda, że koleje losu nie mają biletów powrotnych
justyna_k1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-17, 21:05   #1497
Kaja77777
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Szukam osób, które miały laserową korekcję wzroku wykonaną przed prof. Wierzbowską z Optegry (kiedyś Lexum) w Warszawie. Czy możecie mi opowiedzieć o swoich doświadczeniach.
Kaja77777 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 15:59   #1498
amfinea
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Hej wszystkim

Ja jutro jestem umówiona na korekcje wzroku metodą Lentivu na godz 16 w Optegrze w Warszawie, mogę się pochwalić jak to wszystko wyglądało po powrocie do domu, oczywiście jeśli będę w stanie Nie wiem jeszcze kto będzie wykonywał zabieg ale wszystko jutro opowiem
amfinea jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-19, 14:16   #1499
wiosna_ach_to_ty
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 15
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

O koniecznie napisz. Ja już wprawdzie mam oczy "naprawione" ale teraz moja "druga połówka" się zbiera, żeby naprawić swoje, więc szukamy tez nowszych metod, szczególnie że jego praca nie pozwala na długą rekonwalescencję "oczną" powiedzcie mi - zabieg jest dostępny dla tych krótkowzrocznych tak? a jak kształtują się koszty? kwalifikacyjna jest taka sama jak do laserowej czy też są inne badania? to prawda, ze na drugi dzień już się ostro widzi?
wiosna_ach_to_ty jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 15:17   #1500
buna_ziua
Przyczajenie
 
Avatar buna_ziua
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 11
Dot.: Laserowa korekta wady wzroku

Justyna!! Dzięki że mimo przygotowań dałaś radę tak wyczerpująco opisać. Ja się jednak trochę obawiam że będzie bolało. Facet ma trochę inny próg bólu niż kobieta mi się wydaje. A ja oczy mam bardzo wrażliwe. W każdym razie coś z tą wadą muszę zrobić i będę się zastanawiać. Wiosna..... ktoś tu już chyba pisał o kosztach. Chyba nawet justyna właśnie. Lentivu za oko 3,5 tys +199 zł wizyta kwalifikacyjna, w tym masz pakiet badań bardzo szeroki. Jak ktoś jeszcze się chce podzielić opinią na temat zabiegu to pliska dawajcie!!
__________________
psssyyyyytuuul!
buna_ziua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 2 (0 użytkowników i 2 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-25 17:58:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:49.